|
Vammalassa 17.5. juostiin SM-kisojen alla avoimet piirikunnalliset junnumaastot, jotka olivat samalla Flying Finns -osakilpailu. Osallistujia on Satakunnan ulkopuoleltakin. Lujalaisista mm. Annika Savolainen juoksi neljänneksi 10-vuotiaiden sarjassa ja Veera Matintalo kuudenneksi 9-vuotiaiden sarjassa.
Junnumaastot 2008 Vammala
Tulokset
T9
|
Nimi |
Seura |
Aika |
Ero kärkeen |
1. |
Hanna Nieminen |
Lempäälän Kisa |
5.17 |
|
2. |
Iida Niskanen |
Lempäälän Kisa |
5.21 |
0.04 |
3. |
Nadja Mikkola |
Vammalan seudun Voima |
5.22 |
0.06 |
4. |
Laura Tiura |
Teivo Stayers |
5.29 |
0.12 |
5. |
Elina Nieminen |
Suolahden Urho |
5.36 |
0.19 |
6. |
Veera Matintalo |
Lauttakylän Luja |
5.37 |
0.21 |
7. |
Nea Djupsund |
Gamlakarleby IF |
5.38 |
0.21 |
8. |
Jessi Kuusisto |
Ulvila Sport Team |
5.45 |
0.29 |
9. |
Taru Nieminen |
Lempäälän Kisa |
5.57 |
0.41 |
10. |
Petra Suomela |
Lempäälän Kisa |
5.58 |
0.41 |
11. |
Venla Haavisto |
Nokian Urheilijat |
5.59 |
0.42 |
12. |
Johanna Ranta |
Lempäälän Kisa |
6.08 |
0.51 |
13. |
Venla Ranta |
Lempäälän Kisa |
6.15 |
0.58 |
Poisjääneet: |
|
|
|
|
- |
Emilia Marila |
Vammalan seudun Voima |
|
|
- |
Riina Kuokkanen |
Leppävirran Urheilijat |
|
|
- |
Siiri Inna |
Vammalan seudun Voima |
|
|
- |
Suvi Aulavuo |
Hämeenlinnan Tarmo |
|
|
- |
Vilma Ojamäki |
Vammalan seudun Voima |
|
|
P9
|
Nimi |
Seura |
Aika |
Ero kärkeen |
1. |
Jesse Pulkkinen |
Rantasalmen Urheilijat |
4.47 |
|
2. |
Christian Vänttinen |
Raision Kuula |
4.50 |
0.02 |
3. |
Emil Karenius |
Vammalan seudun Voima |
4.59 |
0.11 |
4. |
Lari Laine |
Nokian Urheilijat |
5.02 |
0.15 |
5. |
Olli Uusitalo |
Porvoon Urheilijat |
5.06 |
0.19 |
6. |
Valtteri Mäenpää |
Lempäälän Kisa |
5.07 |
0.19 |
7. |
Santeri Jalonen |
Vammalan seudun Voima |
5.09 |
0.21 |
8. |
Mikael Karenius |
Vammalan seudun Voima |
5.09 |
0.22 |
9. |
Tuomas Tuomola |
Lauttakylän Luja |
5.21 |
0.34 |
10. |
Julius Mäkinen |
Nokian Urheilijat |
5.36 |
0.48 |
11. |
Eetu Mäki-Soini |
Vammalan seudun Voima |
5.44 |
0.57 |
12. |
Juho Kaunistola |
Lauttakylän Luja |
6.15 |
1.28 |
13. |
Ilari Jokinen |
Lauttakylän Luja |
6.48 |
2.01 |
Poisjääneet: |
|
|
|
|
- |
Jere Lehtiniemi |
Kankaanpään Seudun Leisku |
|
|
- |
Kalle Stylman |
Liedon Parma |
|
|
- |
Lasse Nieminen |
Kiukaisten Kisailijat |
|
|
- |
Roope Ruuhiala |
Kiukaisten Kisailijat |
|
|
- |
Teemu Terho |
Vammalan seudun Voima |
|
|
Keskeyttäneet: |
|
|
|
|
- |
Matias Ellonen |
Vammalan seudun Voima |
|
|
T10
|
Nimi |
Seura |
Aika |
Ero kärkeen |
1. |
Jenna Jalonen |
Vammalan seudun Voima |
4.56 |
|
2. |
Riina Tainio |
Euran Raiku |
5.05 |
0.09 |
3. |
Roosa Niemi |
Kankaanpään Urheilijat |
5.11 |
0.16 |
4. |
Annika Savolainen |
Lauttakylän Luja |
5.18 |
0.22 |
5. |
Taija Lankinen |
Noormarkun Nopsa |
5.18 |
0.22 |
6. |
Sara Tervonen |
Keuruun Kisailijat |
5.26 |
0.31 |
7. |
Netta Nikkanen |
Hämeenlinnan Tarmo |
5.30 |
0.34 |
8. |
Saara Varis |
Suolahden Urho |
5.40 |
0.44 |
Poisjääneet: |
|
|
|
|
- |
Jonna Lehtiniemi |
Kankaanpään Seudun Leisku |
|
|
- |
Pinja Jalo |
Vammalan seudun Voima |
|
|
T11
|
Nimi |
Seura |
Aika |
Ero kärkeen |
1. |
Sofia Kasari |
Seinäjoen Urheilijat |
8.10 |
|
2. |
Milla Kiminkinen |
Jyväskylän Kenttäurheilijat |
8.11 |
0.01 |
3. |
Oona Virkkunen |
Maaningan Mahti |
8.38 |
0.29 |
4. |
Oona Malinen |
Joensuun Kataja |
8.56 |
0.46 |
5. |
Erika Alander |
Porin Tarmo |
9.05 |
0.55 |
6. |
Pihla Pasanen |
Nurmon Urheilijat -99 |
9.06 |
0.56 |
7. |
Venla Haunia |
Honkajoen Seudun Urheilijat |
9.24 |
1.14 |
8. |
Naomi Mäki-Soini |
Vammalan seudun Voima |
9.37 |
1.27 |
9. |
Riikka Jokinen |
Lauttakylän Luja |
10.44 |
2.34 |
10. |
Janita Matintalo |
Lauttakylän Luja |
11.03 |
2.53 |
Poisjääneet: |
|
|
|
|
- |
Katri Helttula |
Vammalan seudun Voima |
|
|
T12
|
Nimi |
Seura |
Aika |
Ero kärkeen |
1. |
Johanna Halonen |
Alatornion Pirkat |
7.43 |
|
2. |
Johanna Matintalo |
Liedon Parma |
7.57 |
0.13 |
3. |
Kaisa Oksala |
Seinäjoen Urheilijat |
8.06 |
0.22 |
4. |
Ina Djupsund |
Gamlakarleby IF |
8.20 |
0.37 |
5. |
Anne Pitkänen |
Punkalaitumen Kunto |
8.23 |
0.40 |
6. |
Marianne Viitamaa |
Vammalan seudun Voima |
8.27 |
0.43 |
7. |
Johanna Pykäläinen |
Pyhäselän Urheilijat |
8.37 |
0.54 |
8. |
Emmi Paukku |
Pihtiputaan Tuisku |
8.48 |
1.05 |
9. |
Alma Vormisto |
Vammalan seudun Voima |
9.02 |
1.19 |
10. |
Liisa Laikko |
Vammalan seudun Voima |
9.03 |
1.20 |
11. |
Martta Rautala |
Kiukaisten Kisailijat |
9.20 |
1.36 |
12. |
Heidi Savolainen |
Lauttakylän Luja |
9.26 |
1.42 |
13. |
Janika Mäkinen |
Nokian Urheilijat |
10.17 |
2.33 |
T13
|
Nimi |
Seura |
Aika |
Ero kärkeen |
1. |
Maiju Luoto |
Pyhäselän Urheilijat |
7.41 |
|
2. |
Anna-Kaisa Saari |
Ylivieskan Kuula |
7.50 |
0.08 |
3. |
Viivi Saari |
Turun Urheiluliitto |
8.04 |
0.23 |
4. |
Nea Nikkanen |
Hämeenlinnan Tarmo |
8.14 |
0.33 |
5. |
Sini Sanaslahti |
Kaipolan Vire |
8.20 |
0.39 |
6. |
Vera Suihko |
Tampereen Pyrintö |
8.24 |
0.43 |
7. |
Sonja Pekkarinen |
Kaipolan Vire |
8.26 |
0.45 |
8. |
Ida Ikäheimo |
Suolahden Urho |
8.31 |
0.50 |
9. |
Elli Saari |
Turun Urheiluliitto |
8.33 |
0.52 |
10. |
Anni Haunia |
Honkajoen Seudun Urheilijat |
8.38 |
0.57 |
11. |
Mira Haapalainen |
Maaningan Mahti |
8.39 |
0.58 |
12. |
Oona Elo |
Turun Urheiluliitto |
8.41 |
1.00 |
13. |
Janina Suomela |
Lempäälän Kisa |
8.42 |
1.01 |
14. |
Elli Luukkanen |
Savonlinnan Riento |
8.42 |
1.01 |
15. |
Petra Virkkunen |
Maaningan Mahti |
8.43 |
1.02 |
16. |
Anna-Sofia Ala-Huita |
Seinäjoen Urheilijat |
8.44 |
1.03 |
17. |
Sannimari Virkkunen |
Maaningan Mahti |
8.54 |
1.13 |
18. |
Erika Jänkä |
Hämeenlinnan Tarmo |
9.01 |
1.20 |
19. |
Krista Laakkonen |
Maaningan Mahti |
9.35 |
1.54 |
20. |
Janita Jokinen |
Lauttakylän Luja |
11.24 |
3.43 |
Poisjääneet: |
|
|
|
|
- |
Elina Tapio |
Lempäälän Kisa |
|
|
Keskeyttäneet: |
|
|
|
|
- |
Annina Sinisalo |
Seinäjoen Urheilijat |
|
|
|