|
Pitkäjärvellä Kokemäellä pidettiin 28.6. piirikunnalliset nuorisokisat, joissa Venla Lähteenmäki voitti 13-vuotiaiden sarjassa 60 m:n juoksun.
|
Tytöt 8 v. 40m |
|
|
|
1 |
Nelli Rakkolainen |
KK-V yleisurheilu |
7,30 |
(-1,5) |
2 |
Janna Häihänen |
Lauttakylän Luja |
7,43 |
(-1,5) |
3 |
Ella Takala |
Ruskon Yritys |
7,48 |
(-1,5) |
4 |
Jerika Mäkipuro |
Merikarvian Into |
7,92 |
(-1,5) |
5 |
Maarit Nurmi |
Merikarvian Into |
8,15 |
(-1,5) |
6 |
Netta Viitasalo |
Kiukaisten Kisailijat |
8,29 |
(-1,5) |
|
|
|
|
|
|
Tytöt 8 v. Pituus |
|
|
|
1 |
Nelli Rakkolainen |
KK-V yleisurheilu |
335 |
|
2 |
Jerika Mäkipuro |
Merikarvian Into |
300 |
|
3 |
Ella Takala |
Ruskon Yritys |
299 |
|
4 |
Janna Häihänen |
Lauttakylän Luja |
276 |
|
5 |
Maarit Nurmi |
Merikarvian Into |
254 |
|
6 |
Netta Viitasalo |
Kiukaisten Kisailijat |
246 |
|
|
Pojat 10 v. 60m |
|
|
|
1 |
Jere Alho |
Euran Raiku |
10,01 |
(-0,4) |
2 |
Joel Rajamäki |
Ulvila Sport Team |
10,09 |
(-0,4) |
3 |
Kasperi Lähteenmäki |
Lauttakylän Luja |
11,06 |
(-0,4) |
|
|
|
|
|
|
Pojat 10 v. Pituus |
|
|
|
1 |
Jere Alho |
Euran Raiku |
344 |
|
2 |
Kasperi Lähteenmäki |
Lauttakylän Luja |
325 |
|
|
|
|
|
|
|
Tytöt 10 v. 60 m |
|
|
|
1 |
Veera Kangasniemi |
Noormarkun Nopsa |
9,34 |
(+0,8) |
2 |
Milla Nurmi |
Ulvila Sport Team |
9,88 |
(+0,8) |
3 |
Veera Tuominen |
KK-V yleisurheilu |
10,11 |
(+0,8) |
4 |
Annika Savolainen |
Lauttakylän Luja |
10,15 |
(+0,8) |
|
|
|
|
|
|
Tytöt 10 v. Pituus |
|
|
|
1 |
Veera Kangasniemi |
Noormarkun Nopsa |
410 |
|
2 |
Milla Nurmi |
Ulvila Sport Team |
357 |
|
3 |
Veera Tuominen |
KK-V yleisurheilu |
357 |
|
4 |
Annika Savolainen |
Lauttakylän Luja |
328 |
|
|
|
|
|
|
|
Tytöt 13 v. 60m |
|
|
|
1 |
Venla Lähteenmäki |
Lauttakylän Luja |
8,90 |
(-1,0) |
2 |
Linda Perttala |
Rauman Urheilijat |
9,03 |
(-0,1) |
3 |
Ida Levander |
Säkylän Urheilijat |
9,16 |
(-0,1) |
4 |
Elina Takala |
Ruskon Yritys |
9,28 |
(-1,0) |
5 |
Heidi Savolainen |
Lauttakylän Luja |
9,36 |
(-1,0) |
6 |
Eveliina Hattula |
Rauman Urheilijat |
9,37 |
(-0,1) |
7 |
Sonja Krapi |
Loimaan Jankko |
9,63 |
(-0,1) |
8 |
Julia Nummi |
Köyliön Lallit |
9,73 |
(-1,0) |
9 |
Annariina Leppäniemi |
KK - V yleisurheilu |
9,82 |
(-1,0) |
10 |
Josefiina Saari |
Euran Raiku |
9,88 |
(-0,1) |
|
|
|
|
|
|
Tytöt 13 v. Pituus |
|
|
|
1 |
Eveliina Hattula |
Rauman Urheilijat |
409 |
(+0,28) |
2 |
Ida Levander |
Säkylän Urheilijat |
406 |
(-0,73) |
3 |
Linda Perttala |
Rauman Urheilijat |
399 |
(-0,19) |
4 |
Annariina Leppäniemi |
KK - V yleisurheilu |
393 |
(+0,57) |
5 |
Venla Lähteenmäki |
Lauttakylän Luja |
392 |
(+0,63) |
6 |
Sonja Krapi |
Loimaan Jankko |
385 |
(-0,19) |
7 |
Julia Nummi |
Köyliön Lallit |
377 |
(+1,84) |
8 |
Elina Takala |
Ruskon Yritys |
369 |
(+1,78) |
9 |
Heidi Savolainen |
Lauttakylän Luja |
350 |
(+1,40) |
|
|
|
|
|
|
|