Viikkorastien tuloksia

 

Lauttakylän Lujan omatoimirasteilta ei julkaista tuloksia.

 

 Viikkorastien tulokset: 20202019 ; 2018 ; 20172016  ;  2015  ;  2014  ;  2013  ;  2012  ;  20112010  ;  2009  ;  2008  ;   2007  ;  2006  ;  2005

 

Viikkorastien tulokset 2021

28.9.2021 Harju, yöharjoitus, ratamestarina Marko Toivo

 

Väliajat

Rata A 7,1km

(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Seppälä Jussi                      52.25          
   2. Keskitalo Juhani                   54.52    +02.27
   3. Pirttimäki Esko                  1.01.46    +09.21
   4. Varjonen Lasse                   1.01.49    +09.24
   5. Merta Henri                      1.08.29    +16.04
   6. Vainio Antti                     1.13.50    +21.25
   7. Pietilä Juha                     1.27.09    +34.44


Rata B 4,2km

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Teerikoski Petri                   32.47          


Rata C 3,2km

(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Teerikoski Pyry                    23.09          
   2. Laine Liina                        29.59    +06.50

 

 

28.9.2021 Harju, ratamestarina Marko Toivo

 

Väliajat

Rata A 7,1km

(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Suominen Osmo                    1.14.09          
   2. Mäkipää Veikko                   1.22.45    +08.36
   3. Nokka Katja                      1.28.41    +14.32
      Koskinen Tuomo                  ei aikaa          


Rata B 4,2km

(Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Merta Elisa + 1                    36.58          
   2. Laakso Antero                      38.12    +01.14
   3. Saarinen Timo                      38.36    +01.38
   4. Hirvelä Reijo                      43.18    +06.20
   5. Antikainen Inna + 1                43.26    +06.28
   6. Laine Esa                          43.34    +06.36
   7. Tapio Vuolle                       43.53    +06.55
   8. Väinölä Janne                      46.04    +09.06
   9. Sirviö Hans + 2                    50.02    +13.04
  10. Kuusela Pirjo                      54.51    +17.53
  11. Kuusela Pentti                     54.58    +18.00
  12. Vatka Lassi                        56.29    +19.31


Rata C 3,2km

(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Arola Joona                        32.14          
   2. Kohijoki Sakari                    40.05    +07.51
   3. Jalarvo Jouko                      52.19    +20.05
   4. Kohijoki Liisa                   1.01.58    +29.44
   5. Salmi Elisa                      1.02.04    +29.50
   6. Seppälä Kerttu                   1.05.57    +33.43


Rata D 1,7km

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Väinölä Ronja                      35.57          

 

 

 

14.9.2021 Ratsastuskeskus, myös yö, ratamestarina Teerikosket

 

Väliajat

 

Rata A

(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

   1. Pirttimäki Esko                  1.08.15          
   2. Varjonen Lasse                   1.08.23    +00.08
   3. Alanen Jussi                     1.25.31    +17.16
   4. Mäkipää Veikko                   1.34.16    +26.01
      Haavisto Teemu                      hyl.          


Rata B

(Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 2)

   1. Keskitalo Jukka                    57.00          
   2. Saarinen Timo                    1.01.08    +04.08
   3. Prihti Kirsi                     1.01.58    +04.58
   4. Siuko Hannu                      1.02.12    +05.12
   5. Eija Liesmäki                    1.04.29    +07.29
   6. Arola Joona                      1.10.41    +13.41
      Jalarvo Jouko                       hyl.          
      Kohijoki Sakari                     hyl.          


Rata C

(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Laine Liina                        30.16          
   2. Salmi Elisa                        57.10    +26.54
   3. Liisa Kohijoki                     57.12    +26.56
      Lahti Ilkka                     ei aikaa          


Rata TR

(Lähti: 0, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

 

Rata RR

(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Enni Toivola                       21.56          
   2. Aapeli Toivola                     22.09    +00.13
   3. Hällfors Aada                      25.52    +03.56
   4. Hällfors Veeti                     29.49    +07.53
   5. Minttu Orpana                      50.11    +28.15
   6. Roope Orpana                       50.13    +28.17

 

 

 

 

31.8.2021 Huhkola, sprintti Tahto-areena, ratamestari Timo Mattila

väliajat

Rata A 3,5km

(Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Seppälä Jussi                      21.47          
   2. Toivo Marko                         22.47    +01.00
   3. Koivisto Timo                       23.20    +01.33
   4. Saarinen Timo                     26.50    +05.03
   5. Lehtinen Jouko                    28.23    +06.36
   6. Eija Liesmäki                       29.53    +08.06
   7. Alanen Jussi                        32.21    +10.34
   8. Juha Pietilä                           32.29    +10.42
   9. Haavisto Teemu                  33.52    +12.05
  10. Metsämäki Leena              37.37    +15.50
  11. Kuusela Pentti                    38.27    +16.40


Rata B 2,7km

(Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Laine Severi                        19.20          
   2. Emmi Pohjolainen               24.00    +04.40
   3. Elle Kariniemi                      24.13    +04.53
   4. Ketamo Juhani                    25.40    +06.20
   5. Alanen Akseli                       26.48    +07.28
   6. Kaarina Rahkasuo              29.22    +10.02
   7. Kohijoki Sakari                    32.54    +13.34
   8. Salmi Elisa                          33.57    +14.37
   8. Liisa Kohijoki                       33.57    +14.37
  10. Kakkuri-Alanen Anne         36.44    +17.24
  11. Eelis Kemppi                       39.18    +19.58
  12. Tytti Ranta                          45.59    +26.39

 

 

3.8.2021 Vanttila, Lujan mestaruuskilpailut, ratamestari Jussi Alanen

väliajat

Rata A 6,2km

(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jokela Emmi                        58.24          
   2. Loisa Kari                          1.10.18    +11.54
   3. Mäkipää Veikko                 1.26.50    +28.26
   4. Juha Pietilä                        1.30.48    +32.24


Rata B 4,2km

(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Keskitalo Jukka                    50.41          
   2. Saarinen Timo                      53.17    +02.36
   3. Salmi Elisa                        1.30.14    +39.33
   4. Liisa Kohijoki                     1.30.16    +39.35
   5. Jokela Outi                        1.49.37    +58.56


Rata C 2,3km

(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Nurmo Heikki                     1.07.27          
      Ylijoki Olli                            ei aikaa          


Rata RR 1,3km

(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Hällfors Aada                      23.55          
   2. Hällfors Veeti                      24.47    +00.52

 

Lujan mestaruuskilpailun tulokset
H21 6,2km

(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. petri teerikoski                   56.15          
   2. Seppälä Jussi                   57.38    +01.23
   3. Toivo Marko                    1.29.47    +33.32


 D21 6,2km

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

      Savolainen Heidi                ei aikaa          

 

 RR H8 1,3km

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Eelis Kemppi                       13.12          


RR D8 1,3km

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Elsa Toivo                         19.34          

 

 H40 6,2km

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

      Haavisto Teemu                     Ei aikaa       

 

H55 4,2km

(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Mattila Timo                        46.09          
   2. Tero Kynäslahti                    59.11    +13.02

 

 D50 4,2km

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Savolainen Elina                 1.21.22          


 H65 2,3km

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Vuorinen Pertti                    31.03          


 H70 2,3km

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jalarvo Jouko                    1.00.13          

 

 

 

Lauttakylä sprintti Yläkoulu 8.6.2021, ratamestari Timo Mattila.

 

väliajat

 

Rata A 3km

(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Seppälä Jussi                      20.14          
   2. Toivo Marko                          23.09    +02.55
   3. Ketamo Juhani                     33.50    +13.36
   4. Kohijoki Sakari                     35.35    +15.21
   5. Liisa Kohijoki                        35.56    +15.42
      Adam Smith                          ei aikaa          


Rata B 2,7km

(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Hällfors Aada                       31.58          
   2. Hällfors Veeti                       32.18    +00.20
   3. Mattila Onni ja Anni             53.22    +21.24