Viikkorastien tuloksia

Luja on järjestänyt Huittisten lähialueella pyöriviä viikkorasteja jo monia, monia vuosia.

Viikkorastien tulokset julkaistaan Internet-sivujen lisäksi Lauttakylä lehdessä.

 Viikkorastien tulokset: 2018 ; 20172016  ;  2015  ;  2014  ;  2013  ;  2012  ;  20112010  ;  2009  ;  2008  ;   2007  ;  2006  ;  2005

 

Yörastit 12.10.2018

 

Ratamestari Lasse Varjonen

 

Rata A  (Läht. 13, Kesk. 0, Hyl. 0)
1) Aleksi Toivola KemK, 47.52,
2) Martti Tytykoski -, 52.48,
3) Mikko Yli-Kauppila PunKu, 1.00.35,
4) Timo Mattila LLuja, 1.05.37,
5) Tero Kynäslahti LLuja, 1.05.45,
6) Hanna UUsikartano KodisKa, 1.06.09,
7) Kaisa Teerikoski LLuja, 1.06.10,
8) Rami Kaitanen -, 1.27.06,
9) Heikki Rantanen Alastaro, 1.33.44,
10) Esko Pirttimäki AlasRes, 1.33.49,
11) Vuolle Tapio -, 1.33.59,
12) Raija Nummi PunKu, 1.40.51,
13) Esko Nummi PunKu, 1.40.57.

Rata B  (Läht. 8, Kesk. 0, Hyl. 0)
1) Marika Yli-Kauppila HiiSi, 51.30,
2) Marjaana Nurmo PunKu, 55.06,
3) Mika Nurmo PunKu, 55.42,
4) Harri Välimäki - Alastaro, 1.00.35,
5) Mari Inkinen LLuja, 1.01.13,
6) Juha Pullinen Rasti -88, 1.02.41,
7) Jukka Keskitalo PunKu, 1.02.50,
8) Tarja Lehtiö LLuja, 1.07.30.

 

20. viikkorastit 18.9.2018 Lauttakylä, sprintti

 

ratamestari Marko Toivo

 

Väliajat

 


  A-rata 2.8 km

 

  (Lähti: 27, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Aleksi Toivola                  KemK                14.58
   2. Lasse Varjonen               LLuja                 18.22     +3.24
   3. Timo Koivisto                   KoKV                18.23     +3.25
   4. Haavisto Teemu              WLM                 21.07     +6.09
   5. Pekka Kujanpää                -                      21.08     +6.10
   6. Pyry Teerikoski                LLuja                21.16     +6.18
   7. Elisa Lähde                                               21.41     +6.43
   8. Jussi Alanen                    LLuja                22.02     +7.04
   9. Elina Savolainen             LLuja                 22.16     +7.18
  10. Juhani Ketamo               SuSe                 23.04     +8.06
  11. Hanna Hällfors               PunKu               23.11     +8.13
  12. Pentti Kuusela                PunKu               23.35     +8.37
  13. Sanna Höylänen               -                      24.18     +9.20
  14. Marianne Kaleva                                      24.21     +9.23
  15. Auli Kanerva                                            24.35     +9.37
  16. Pentti Hiirijoki                 SuSe                 24.42     +9.44
  17. Eija Liesmäki                 LLuja                  25.00    +10.02
  18. Liina Laine                     LLuja                  25.09    +10.11
  19. Jarmo Lylynperä            SuSe                  25.36    +10.38
  20. Monica Turgan                -                        26.43    +11.45
  21. Elisa Salmi                    PunKu                29.09    +14.11
  22. Liisa Kohijoki                 PunKu                29.11    +14.13
  23. Martti Vahela                 LLuja                  29.38    +14.40
  24. Heikki Nurmo                PunKu                32.33    +17.35
  25. Elina Mattila                  LLuja                  40.37    +25.39
    - Leena Metsämäki              -                       Ei aikaa
    - Terhi Matintalo                LLuja                  Ei aikaa

 

  B-rata 1.7 km

  (Lähti: 23, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Haavisto Teemu              WLM                  11.01
   2. Severi Laine                    LLuja                  11.11       +10
   3. Joona Arola                     LLuja                  14.58     +3.57
   4. Lumi Teerikoski               LLuja                  16.01     +5.00
   5. ja Emma Elisa                                            16.03     +5.02
   6. ja Khanita Tiia                                            16.12     +5.11
   7. Lassi Hakala                   WLM                   16.16     +5.15
   8. Veijo Huju                        SuSe                  16.29     +5.28
   9. Leena Helstren                                          16.46     +5.45
  10. Jenny Alanen                 LLuja                  16.55     +5.54
  11. Mauno Mikkola               SuSe                 16.57     +5.56
  12. Pauli Pietilä                    SuSe                  18.57     +7.56
  13. Verneri Lehtinen             LLuja                 19.44     +8.43
  14. Aapeli Toivola                  -                        20.03     +9.02
  15. Samu Matintalo              LLuja                  21.57    +10.56
  16. ja Aada Annika                                         25.06    +14.05
  17. ja Riina Heta                                             25.44    +14.43
  18. Mirja Ketamo                 SuSe                   25.51    +14.50
  19. Sama Ihan                                                25.52    +14.51
  20. Veeti Arola                     LLuja                  28.05    +17.04
  21. Ilkka Lahti                      LLuja                   30.37    +19.36
  22. Turgan Rimo                 LLuja                   43.47    +32.46
    - Tunnolliset                                                   Ei aikaa

 

 

 


 

SIVUN ALKUUN
 

 

19. viikkorastit 11.9.2018 Ratsastuskeskus

 

ratamestari Terhi Matintalo

 

Väliajat

 

 A 5.1 km

  (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Aleksi Toivola                     KemK                44.27
   2. Jussi Alanen                       LLuja              1.04.27    +20.00
   3. Timo Koivisto                         -                   1.09.26    +24.59
   4. Timo Mattila                        LLuja              1.10.24    +25.57
   5. Veikko Mäkipää                  SuSe              1.11.15    +26.48
   6. Esko Pirttimäki                   AlasRes          1.16.07    +31.40
   7. Lasse Varjonen                  LLuja               1.16.16    +31.49
   8. Reijo Hirvelä                      PunKu              1.18.28    +34.01

 

  B 4.1 km

  (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Eija Liesmäki                      LLuja                 50.21
   2. Pertti Vuorinen                   LLuja                 52.27     +2.06
   3. Juhani Ketamo                   SuSe                 55.22     +5.01
   4. Elina Savolainen                LLuja               1.01.29    +11.08
   5. Martti Vahela                      LLuja               1.02.39    +12.18
   6. Silja Seppälä                       -                      1.03.14    +12.53
   7. Antti Seppälä                      -                      1.03.23    +13.02
   8. Mauno Mikkola                   SuSe               1.03.42    +13.21
   9. Maija Lehtinen                        -                   1.17.34    +27.13
  10. Pauli Koivula                       SuSe              1.37.09    +46.48

 

  C 2.1 km

  (Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Joona Arola                          LLuja                23.41
   2. Verneri Lehtinen                   LLuja                25.02     +1.21
   3. Pauli Pietilä                          SuSe                25.47     +2.06
   4. Kati Yli-Sipilä                        LLuja                32.00     +8.19
   5. Veijo Huju                             SuSe                32.07     +8.26
   6. Liisa Kohijoki                        PunKu               36.07    +12.26
   7. Heikki Nurmo                        PunKu               37.43    +14.02
   8. Liina Laine                            LLuja                 41.09    +17.28
   9. Severi Laine                         LLuja                 41.10    +17.29
  10. Jouko Jalarvo                      LLuja                 43.38    +19.57
  11. Sanna Raunila                      -                       44.08    +20.27
  12. Ukko Haavisto                     LLuja               1.20.46    +57.05
    - Sakari Kohijoki                      PunKu               Ei aikaa

 

  TR 1.4 km

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Pyry Teerikoski                     LLuja                 16.03
    - Rimo Turgan                         LLuja                  Ei aikaa

 

  RR 1.1 km

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Aapeli Toivola                       LLuja                 14.41
   2. Lumi Teerikoski                   LLuja                   25.38    +10.57

 

 

 

 


 
SIVUN ALKUUN

 

 

18. viikkorastit 7.9.2018 Harju ulkoilumaja, yösuunnistus

 

ratamestari Jussi Seppälä

 

Väliajat

 

A 6.0 km

 

  (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Aleksi Toivola                    KemK                36.37
   2. Petri Teerikoski                 LLuja                 45.48     +9.11
   3. Lasse Varjonen                 LLuja                 50.34    +13.57
   4. Esko Pirttimäki                  AlasRes             50.40    +14.03
   5. Kai Yli-Sipilä                      LLuja                 57.08    +20.31
   6. Timo Mattila                       LLuja                59.06    +22.29
   7. Tero Kynäslahti                 LLuja                 59.11    +22.34
   8. Jukka Keskitalo                 PunKu             1.04.38    +28.01
   9. Mari Inkinen                       LLuja              1.05.24    +28.47
  10. Tommi Lintunen               LLuja               1.07.12    +30.35
  11. Pekka Rantala                  SuSe               1.12.59    +36.22

 

  B 3.7 km

  (Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Frans Seppälä                   LLuja               30.31
   2. Harri Välimäki                      -                    34.12     +3.41
   3. Pertti Vuorinen                  LLuja               38.13     +7.42
   4. Vuolle Tapio                         -                   38.23     +7.52
   5. Heikki Rantanen               Alastaro           38.33     +8.02
   6. Rami Kaitanen                     -                    51.19    +20.48
   7. Pyry Teerikoski                 LLuja                54.49    +24.18
   7. Maks Talzi                        LLuja                54.49    +24.18
   9. Jouko Jalarvo                   LLuja              1.25.27    +54.56
    - Mikko Yli-Kauppila            PunKu             Ei aikaa
    - Artturi Kiuru                                               Ei aikaa
    - Tyyne Ala-Viikari                                       Ei aikaa
    - Marika Yli-Kauppila              HiiSi              Ei aikaa


  

SIVUN ALKUUN

 

17. viikkorastit 4.9.2018 Harju, Ulkoilumaja

 

Ratamestari Jussi Seppälä

 

Väliajat

 A 6.0 km

  (Lähti: 23, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Aleksi Toivola                    KemK                      34.34
   2. Markus Salo                      PunKu                     41.11     +6.37
   3. Frans Seppälä                   LLuja                      42.53     +8.19
   4. Keijo Hongisto                   LoJa                       43.26     +8.52
   5. Petri Teerikoski                 LLuja                       45.05    +10.31
   6. Lasse Varjonen                 LLuja                      45.13    +10.39
   7. Esko Pirttimäki                  AlasRes                  45.19    +10.45
   8. Markku Korpela                 Rasti-88                 46.01    +11.27
   9. Kari Loisa                          HirvHe                    46.30    +11.56
  10. Marko Toivo                     NOT-OK PKS SK   48.05    +13.31
  11. Esko Nummi                    PunKu                     49.00    +14.26
  12. Kaisa Teerikoski              LLuja                       49.52    +15.18
  13. Terhi Matintalo                 LLuja                       52.32    +17.58
  14. Antti Seppälä                     -                             55.29    +20.55
  15. Heikki Helminen               LoJa                      1.01.42    +27.08
  16. Veikko Mäkipää              SuSe                      1.04.44    +30.10
  17. Pentti Hiirijoki                  SuSe                      1.07.27    +32.53
  18. Haavisto Teemu              WLM                      1.07.39    +33.05
  19. Lassi Vatka                      -                            1.10.51    +36.17
  20. Risto Vatanen                 PunKu                    1.25.41    +51.07
  21. Maija Lehtinen                     -                         1.38.16  +1.03.42
    - Eija Liesmäki                      LLuja                    Ei aikaa
    - Kyllikki Kurppa                       -                        Ei aikaa

 

  B 4.3 km

  (Lähti: 24, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Martti Tytykoski                    -                         29.34
   2. Pertti Vuorinen                     LLuja                 36.43     +7.09
   3. Harri Välimäki                        -                       36.54     +7.20
   4. Timo Saarinen                    PunKu                37.52     +8.18
   5. Vuolle Tapio                         -                        37.54     +8.20
   6. Heikki Rantanen                 Alastaro             38.04     +8.30
   7. Sakari Kohijoki                    PunKu               39.17     +9.43
   8. Juha Kauppila                     PunKu               39.38    +10.04
   9. Juhani Ketamo                   SuSe                  39.44    +10.10
  10. Harjunmaa Jarmo                -                       39.49    +10.15
  11. Tomi Ketola                         -                        41.17    +11.43
  12. Pentti Kuusela                    PunKu               43.44    +14.10
  13. Kaisa Markula                    LoJa                  44.23    +14.49
  14. Mervi Salo                          PunKu               44.53    +15.19
  15. Heikki Inkinen                    LLuja                  45.48    +16.14
  16. Ilkka Uotila                         SuSe                  47.21    +17.47
  17. Pauli Koivula                      SuSe                  48.12    +18.38
  18. Hanna Hällfors                   PunKu                49.19    +19.45
  19. Paula Ketola                      LoJa                    49.21    +19.47
  20. Liisa Kohijoki                      PunKu                 50.06    +20.32
  21. Elisa Salmi                         PunKu                 50.13    +20.39
  22. Matti Hällfors                     PunKu                   50.16    +20.42
  23. Mauno Mikkola                  SuSe                   50.53    +21.19
  24. Ylijoki Olli                          PunKu                  1.22.07    +52.33

 

  C 2.8 km

  (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Kati Yli-Sipilä                       LLuja                   33.34
   2. Heikki Nurmo                      PunKu                 33.40        +6
   3. Minna Lehtilä                        -                         35.09     +1.35
   4. Sari Laakso                        PunKu                  38.00     +4.26
   5. Martti Vahela                      LLuja                    39.05     +5.31
   6. Veijo Huju                           SuSe                   39.12     +5.38
   7. Liina Laine                          LLuja                   45.35    +12.01
   8. Jouko Jalarvo                     LLuja                    57.36    +24.02
   9. Mirja Ketamo                      SuSe                 1.04.23    +30.49
    - Ilkka Lahti                            LLuja                 Ei aikaa

 

  D 1.5 km   

  (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Severi Laine                        LLuja                  11.56
   2. Ella Yli-Sipilä                      LLuja                   14.20     +2.24
   3. Rimo Turgan                      LLuja                   18.00     +6.04
   4. Lumi Teerikoski                  LLuja                   19.11     +7.15
    - Peppi Orpana                           -                     Ei aikaa
    - Aapeli Toivola                                                 Ei aikaa
    - Pyry Teerikoski                  LLuja                    Ei aikaa

 

 

 

 

 

SIVUN ALKUUN

 

16. viikkorastit 28.8.2018 Tornikallio, Varjuksen varikko

 

Ratamestari Anu Potila ja Tarja Lehtiö

 

Väliajat

 

A  6.1 km

  (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Petri Teerikoski                 LLuja                57.02
   2. Timo Mattila                      LLuja             1.10.37    +13.35
   3. Jukka Keskitalo                 PunKu           1.11.42    +14.40
   4. Lasse Varjonen                 LLuja             1.12.45    +15.43
   5. Esko Pirttimäki                  AlasRes         1.12.48    +15.46
   6. Tomi Heinola                     LLuja             1.25.21    +28.19
   7. Veikko Mäkipää                SuSe              1.29.33    +32.31
   8. Jarmo Lylynperä               SuSe              1.44.14    +47.12

 

  B 4.4 km

  (Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Martti Tytykoski                   -                   46.48
   2. Antti Seppälä                      -                  1.02.03    +15.15
   3. Terhi Matintalo                 LLuja             1.03.35    +16.47
   4. Eija Liesmäki                    LLuja              1.07.21    +20.33
   5. Pertti Vuorinen                 LLuja             1.07.31    +20.43
   6. Kai Yli-Sipilä                     LLuja              1.11.50    +25.02
   7. Ilkka Uotila                       SuSe              1.13.32    +26.44
   8. Heidi Savolainen              LLuja              1.15.33    +28.45
   9. Elina Savolainen              LLuja             1.15.34    +28.46
  10. Harri Välimäki                  -                     1.15.41    +28.53
  11. Elma Haavisto                 LLuja              1.22.41    +35.53
  12. Pentti Hiirijoki                  SuSe               1.28.51    +42.03
  13. Marko Vahela                 LLuja               1.41.39    +54.51
    - Heikki Inkinen                   LLuja                Ei aikaa

 

  C 2.9 km

  (Lähti: 18, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Heikki Rantanen              Alastaro            34.33
   2. Kirsi Prihti                        SuSe                 34.35        +2
   2. Vuolle Tapio                      -                       34.35        +2
   4. Hannu Siuko                   SuSe                 34.49       +16
   5. Juhani Ketamo               SuSe                  37.27     +2.54
   6. Anja Siuko                      SuSe                  41.11     +6.38
   7. Mauno Mikkola               SuSe                  42.58     +8.25
   8. Tomi Ketola                       -                      46.07    +11.34
   9. Erkki Hirvelä                                              47.36    +13.03
  10. Pauli Pietilä                   SuSe                  48.07    +13.34
  11. Mauri Ylikoski                SuSe                  54.46    +20.13
  12. Maija Lehtinen                  -                      55.14    +20.41
  13. Lassi Vatka                       -                      1.00.17    +25.44
  14. Sanna Raunila                  -                      1.04.30    +29.57
  15. Martti Heinola                LLuja                 1.08.24    +33.51
  16. Liina Laine                     LLuja                 1.11.14    +36.41
  17. Pyry Teerikoski              LLuja                 1.11.25    +36.52
  18. Severi Laine                  LLuja                  1.11.40    +37.07

 

  D 1.5 km

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Ella Yli-Sipilä                   LLuja                   22.32
   2. Kati Yli-Sipilä                   LLuja                   22.40        +8

 

 

 

SIVUN ALKUUN

 

15. viikkorastit 21.8.2017 Hoopinkallio, Lujan mestaruudet

 

ratamestarina Aleksi Toivola

 

Väliajat

 

 A-rata 5.8 km

  (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Antti Jyräkoski                  KauKa               58.57
   2. Antero Laakso                   -                     1.03.41     +4.44
   3. Kari Loisa                         HirvHe            1.07.17     +8.20
   4. Reijo Hirvelä                    PunKu             1.12.38    +13.41
   5. Veikko Mäkipää                SuSe              1.34.52    +35.55

  H40 5.8 km

  (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Petri Teerikoski                LLuja              1.23.44
   2. Jussi Alanen                    LLuja              1.40.44    +17.00
   3. Haavisto Teemu              WLM               1.54.26    +30.42

  H45 5.8 km

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jussi Seppälä                 LLuja                56.59
   2. Kai Yli-Sipilä                   LLuja             1.12.05    +15.06

  H50 5.8 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Tommi Lintunen              LLuja              1.22.08

  B-rata 3.6 km

  (Lähti: 18, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Esko Nummi                   PunKu              39.16
   2. Jukka Keskitalo              PunKu              41.41     +2.25
   3. Esa Laine                                                44.43     +5.27
   4. Terhi Matintalo                LLuja                49.46    +10.30
   5. Heikki Rantanen             Alastaro            57.05    +17.49
   5. Vuolle Tapio                      -                     57.05    +17.49
   7. Tuuli Mäkinen                                          58.39    +19.23
   8. Harri Kuosa                                             58.40    +19.24
   9. Harri Välimäki                 -                        58.46    +19.30
  10. Tarja Lehtiö                  LLuja                  59.22    +20.06
  11. Pentti Kuusela              PunKu              1.09.45    +30.29
  12. Pirjo Kuusela               PunKu               1.09.46    +30.30
  13. Seija Koskela               SuJu                 1.09.52    +30.36
  14. Pauli Koivula                SuSe                 1.11.56    +32.40
  15. Mauno Mikkola             SuSe                 1.12.47    +33.31
  16. Marko Vahela               LLuja                 1.18.05    +38.49
  17. Maija Lehtinen               -                       1.32.57    +53.41
    - Timo Mattila                   LLuja                 Ei aikaa

  D21 3.6 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Heidi Savolainen             LLuja                 1.11.15

  D35 3.6 km

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Kaisa Teerikoski             LLuja                   41.04
   2. Elma Haavisto                LLuja                   58.54    +17.50

  D40 3.6 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Eija Liesmäki                    LLuja                  55.32

  D10 1.4 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Aada Alanen                     LLuja                  27.22

  H10 1.4 km

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Pyry Teerikoski                LLuja                 12.50
    - Rimo Turgan                    LLuja                  Ei aikaa

  H12 1.8 km

  (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Verneri Lehtinen            LLuja                    43.03
   2. Severi Laine                  LLuja                    50.07     +7.04
   3. Veeti Arola                    LLuja                     53.20    +10.17

  C-rata 2.3 km

  (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Erkki Kallio                   LoJa                    35.13
   2. Veijo Huju                     SuSe                   39.29     +4.16
   3. Martti Heinola               LLuja                 1.01.12    +25.59

  D14 2.3 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jenny Alanen                 LLuja                 54.51

  D45 2.3 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Elina Savolainen            LLuja                39.55

  H14 2.3 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Joona Arola                    LLuja               44.23

  H16 2.3 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Akseli Alanen                 LLuja               54.47

  H75 2.3 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Ilkka Lahti                       LLuja             1.27.28

  H55 5.8 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Lasse Varjonen              LLuja             1.03.45

 

 

 

 

SIVUN ALKUUN

 

 

 

14. viikkorastit 14.8.2018 Ilveskallio

 

Ratamestari Lasse Varjonen

 

Väliajat


  A 6.1 km

  (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jussi Seppälä                      LLuja              1.01.51
   2. Antero Laakso                     -                     1.07.58     +6.07
   3. Timo Mattila                         LLuja              1.19.56    +18.05
   4. Kai Yli-Sipilä                        LLuja              1.32.55    +31.04
   5. Tomi Heinola                       LLuja              1.36.51    +35.00
   6. Esko Pirttimäki                    AlasRes          1.40.41    +38.50
   7. Heikki Rantanen                 Alastaro           2.17.36  +1.15.45
   8. Vuolle Tapio                         -                      2.18.24  +1.16.33
    - Veikko Mäkipää                   SuSe               Ei aikaa
    - Frans Seppälä                     LLuja               Ei aikaa

  B 4.1 km

  (Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Kaisa Teerikoski               LLuja                  43.21
   2. Jukka Keskitalo                PunKu                45.11     +1.50
   3. Anu Potila                         LLuja                 1.03.54    +20.33
   4. Tarja Lehtiö                       LLuja                 1.07.20    +23.59
   5. Eija Liesmäki                    LLuja                  1.07.49    +24.28
   6. Jussi Vanhanen                 -                         1.08.34    +25.13
   7. Ilkka Uotila                        SuSe                  1.14.33    +31.12
   8. Heikki Inkinen                     -                        1.16.29    +33.08
   9. Pauli Koivula                     SuSe                  1.16.54    +33.33
  10. Terhi Matintalo                 LLuja                  1.16.57    +33.36
  11. Marita Saari                     SuSe                  1.17.31    +34.10
  12. Mauno Mikkola                SuSe                  1.18.32    +35.11
  13. Marko Vahela                  LLuja                   1.32.01    +48.40
  14. Elina Savolainen             LLuja                   1.36.46    +53.25
  15. Haavisto Teemu              WLM                    2.17.28  +1.34.07
    - Lassi Vatka                 -     Ei aikaa
    - Haavisto Teemu                WLM                    Ei aikaa

  C 2.5 km

  (Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Pertti Vuorinen                  LLuja                 29.07
   2. Pekka Siren                      AngA                 34.29     +5.22
   3. Pauli Pietilä                      SuSe                 37.30     +8.23
   4. Matti Nurminen                LLuja                  40.33    +11.26
   5. Elma Haavisto                 LLuja                  42.03    +12.56
   6. Mauri Ylikoski                  SuSe                  43.22    +14.15
   7. Tomi Ketola                       -                        45.48    +16.41
   8. Heikki Pelli                        -                        48.32    +19.25
   9. Martti Heinola                  LLuja                1.12.47    +43.40
  10. Severi Laine                   LLuja                1.17.29    +48.22
  11. Liina Laine                      LLuja                1.17.33    +48.26
  12. Pyry Teerikoski               LLuja                1.17.45    +48.38
  13. Ilkka Lahti                       LLuja                1.26.30    +57.23
    - Jouko Jalarvo                   LLuja                 Ei aikaa

  D 1.6 km

  (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Verneri Lehtinen              LLuja                  27.15
   2. Samu Matintalo                                          37.02     +9.47
   3. Aapeli Toivola                  LLuja                  39.58    +12.43
    - Jenny Alanen                   LLuja                 Ei aikaa
    - Akseli Alanen                   LLuja                 Ei aikaa

  Rata 5

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Vuolle Tapio                      -                         34,27

 

SIVUN ALKUUN

 


11. viikkorastit 24.7.2018  Pahkionvuori, keskimatka

 

ratamestarina Elina Savolainen

 

Väliajat

 

A-rata 4.3 km

 

  (Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jussi Seppälä                        LLuja                   43.14
   2. Emmi Jokela                          IFK Göteborg      46.52     +3.38
   3. Jukka Keskitalo                     PunKu                  50.50     +7.36
   4. Terhi Matintalo                       LLuja                   53.24    +10.10
   5. Antero Laakso                       SuosSa                55.22    +12.08
   6. Esko Nummi                          PunKu                  56.31    +13.17
   7. Veikko Mäkipää                     SuSe                    59.36    +16.22
   8. Timo Saarinen                       PunKu                1.04.57    +21.43
   9. Timo Mattila                           LLuja                  1.07.04    +23.50
  10. Heikki Rantanen                   AlasRes              1.07.30    +24.16
  11. Lassi Vatka                           AlasRes              1.08.21    +25.07
  12. Jussi Alanen                         LLuja                   1.10.50    +27.36
  13. Jarmo Lylynperä                   SuSe                   1.31.47    +48.33
    - Reijo Hirvelä                           SuosSa               Ei aikaa
    - Heikki Inkinen                         LLuja                   Ei aikaa
    - Tapio Vuolle                           AlasRes               Ei aikaa
    - Frans Seppälä                        LLuja                   Ei aikaa

 

  B-rata 3.0 km

  (Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Pertti Vuorinen                       LLuja                   38.20
   2. Esa Laine                              Tampereen ..       39.18       +58
   3. Juhani Ketamo                     SuSe                     41.27     +3.07
   4. Kirsi Prihti                             SuSe                     42.55     +4.35
   5. Mauno Mikkola                     SuSe                     50.26    +12.06
   6. Sakari Kohijoki                     PunKu                   51.59    +13.39
   7. Petteri Jokela                       SuSe                     52.51    +14.31
   8. Pauli Koivula                        SuSe                     53.02    +14.42
   9. Outi Jokela                           SuSe                     57.02    +18.42
  10. Liisa Kohijoki                      PunKu                    57.15    +18.55
  11. Elisa Salmi                          PunKu                   57.17    +18.57
  12. Pekka Rantala                    SuSe                   1.00.20    +22.00
  13. Jorma Heikkilä                   PunKu                  1.00.36    +22.16
  14. Sanna Raunila                   Tampereen ...       1.02.22    +24.02
  15. Martti Vahela                      LLuja                    1.05.49    +27.29
    - Maija Lehtinen                        -                          Ei aikaa
    - Haavisto Teemu                     WLM                   Ei aikaa

 

  D-rata 2.4 km

  (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Pauli Pietilä                           SuSe                      34.03
   2. Akseli Alanen                        LLuja                      42.50     +8.47
   3. Heikki Pelli                             LoJa                      43.53     +9.50
   4. Jouko Jalarvo                        LLuja                      57.43    +23.40
   5. Veijo Huju                              SuSe                   1.16.39    +42.36
   6. Ilkka Lahti                              LLuja                    1.21.05    +47.02

 

  C-rata 1.8 km

  (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Ella Yli-Sipilä                          LLuja                       26.26
   2. Kati Yli-Sipilä                         LLuja                        26.37       +11
   3. Verneri Lehtinen                     LLuja                       34.26     +8.00
    - Jenny Alanen                           LLuja                      Ei aikaa

 

 

SIVUN ALKUUN

 


10. viikkorastit 17.7.2018, Ilveskallio, Parpo

 

Ratamestarina Pertti Vuorinen

 

 

väliajat

 

 

 

  A 5.7 km

 

  (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Emmi Jokela                        IFK Göteborg          52.12
   2. Samuli Saarinen                  Rasti Nokia           1.09.02    +16.50
   3. Veikko Mäkipää                   SuSe                     1.40.50    +48.38
   4. Jarmo Lylynperä                 SuSe                      1.53.34  +1.01.22
    - Pekka Järvenpää                 SaSu                      Ei aikaa

 

  B 4.5 km

 

  (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)       

   1. Kati Yli-Sipilä                      LLuja                     55.19
   2. Kai Yli-Sipilä                       LLuja                     59.11     +3.52
   3. Terhi Matintalo                   LLuja                      59.58     +4.39
   4. Juho Peltomäki                                              1.10.44    +15.25
   5. Elma Haavisto                    LLuja                   1.17.18    +21.59
   6. Olli Väntsi                                                       1.18.07    +22.48

 

  C 2.9 km

 

  (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Pauli Pietilä                           SuSe                     37.50
   2. Veijo Huju                              SuSe                    49.25    +11.35
   3. Mauno Mikkola                      SuSe                     51.53    +14.03
   4. Pauli Koivula                         SuSe                   1.00.22    +22.32
   5. Outi Jokela                            SuSe                   1.00.42    +22.52
   6. Maija Lehtinen                         -                        1.30.30    +52.40
   8. Ilkka Lahti                             LLuja                    1.56.25  +1.18.35

 

 

 

 


SIVUN ALKUUN

 

 

 

8. viikkorastit 12.6.2018, Lauttakylä, sprintti

 

Ratamestarina Jussi Alanen.

Väliajat

A 2.9 km

 

  (Lähti: 38, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Markus Salo                          PunKu                  14.16
   2. Mika Nurmo                          PunKu                   14.32       +16
   3. Petri Teerikoski                     LLuja                     16.21     +2.05
   4. Marko Toivo                         NOT-OK PKS SK   18.27     +4.11
   5. Timo Mattila                          LLuja                    18.34     +4.18
   6. Kaisa Teerikoski                   LLuja                    18.39     +4.23
   7. Lasse Varjonen                    LLuja                     19.12     +4.56
   8. Terhi Matintalo                      LLuja                    19.21     +5.05
   9. Kari Loisa                              HirvHe                  19.27     +5.11
  10. Pauliina Nurmo                    PunKu                  19.28     +5.12
  11. Pyry Teerikoski                    LLuja                    19.43     +5.27
  12. Haavisto Teemu                  WLM                     19.48     +5.32
  13. Katariina Nurmo                  PunKu                  19.51     +5.35
  14. Timo Saarinen                     -                            20.41     +6.25
  15. Heidi Savolainen                  LLuja                    20.52     +6.36
  16. Marika Yli-Kauppila             HiiSi                      20.53     +6.37
  17. Elma Haavisto                     LLuja                    21.06     +6.50
  18. iina Pellonperä                                                 21.38     +7.22
  19. Elina Savolainen                   LLuja                  22.09     +7.53
  20. Juhani Ketamo                    SuSe                    22.33     +8.17
  21. Sakari Kohijoki                    PunKu                  23.43     +9.27
  22. liisa kontturi                                                      24.35    +10.19
  23. Mervi Salo                           PunKu                  25.02    +10.46
  24. Johanna Sirviö                    -                           26.25    +12.09
  25. veera vuorentatusta                                         26.33    +12.17
  25. Leena Metsämäki                -                           26.33    +12.17
  27. Osmo Aronen                        -                          27.15    +12.59
  28. Marjaana Nurmo                PunKu                   27.50    +13.34
  29. Marko Vahela                     LLuja                    28.13    +13.57
  30. Martti Vahela                      LLuja                     28.26    +14.10
  31. Jarmo Lylynperä                SuSe                     28.45    +14.29
  32. Liisa Kohijoki                      PunKu                   29.27    +15.11
  33. Elisa Salmi                         PunKu                   29.28    +15.12
  34. Heikki Nurmo                     PunKu                   30.09    +15.53
  35. Pentti Nevalainen                 -                          30.19    +16.03
  36. Veijo Huju                          SuSe                     30.56    +16.40
  37. Joona Arola                        LLuja                    37.50    +23.34
  38. Ylijoki Olli                           PunKu                   44.33    +30.17

 

  B 1.3 km

 

  (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Eevi Pohjolainen                   LLuja                  09.12
   2. Olavi Nurmo                         PunKu                13.33     +4.21
   3. Lumi Teerikoski                     LLuja                 14.47     +5.35
   4. Jenny Alanen                       LLuja                  17.54     +8.42
   5. Aada Alanen                        LLuja                  19.12    +10.00
   6. Veeti Arola                           LLuja                  21.41    +12.29
   7. Julianna Loppi                     LLuja                   21.44    +12.32
   8. Eetu Virtanen                       -                          22.01    +12.49
   9. Tapio Vuorentausta                 -                      26.30    +17.18

 

 

 

 

 

SIVUN ALKUUN

 

7. viikkorastit 5.6.2018 Hoopinkallio, Kaupunginmestaruuskilpailut

 

Ratamestareina Kati ja Kai Yli-Sipilä

 

Väliajat

 

 

Rata C 2.6 km

  (Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Juho Yli-Sipilä                 LLuja                 28.47
   2. Sakari Kohijoki                PunKu               30.00     +1.13
   3. Tomi Ketola                       -                       30.53     +2.06
   4. Juhani Ketamo                SuSe                 32.11     +3.24
   5. Pauli Pietilä                     SuSe                 33.31     +4.44
   6. Veijo Huju                        SuSe                 33.41     +4.54
   7. Elina Mattila                     LLuja                34.22     +5.35
   8. Marjaana Nurmo              PunKu              39.46    +10.59
   9. Heikki Nurmo                   PunKu               42.38    +13.51
  10. Mauri Ylikoski                 SuSe                 43.59    +15.12
  11. Liisa Kohijoki                  PunKu               48.18    +19.31
  12. Pauliina Nurmo              PunKu               50.19    +21.32
  13. Olavi Nurmo                   PunKu               50.20    +21.33
  14. Maija Lehtinen                                         58.36    +29.49
  15. Ilkka Lahti                       LLuja               1.03.36    +34.49
  16. Sanna Mäkelä                LLuja               1.09.25    +40.38
  17. Ylijoki Olli                       PunKu             1.20.17    +51.30

  Rata B 4.1 km

  (Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Timo Ojala                       Rasti -88           43.08
   2. Marika Yli-Kauppila         HiiSi                  44.24     +1.16
   3. Timo Saarinen                   -                      55.59    +12.51
   4. Pentti Kuusela                 PunKu               56.37    +13.29
   5. Antti Seppälä                    -                       58.06    +14.58
   6. Petteri Jokela                   SuSe                58.48    +15.40
   7. Ilkka Uotila                       SuSe               1.00.27    +17.19
   8. Heikki Inkinen                  LLuja               1.02.35    +19.27
   9. Mauno Mikkola                SuSe               1.07.52    +24.44
  10. Marko Vahela                 LLuja               1.15.39    +32.31
  11. Pauli Koivula                   SuSe               1.17.57    +34.49
  12. Sari Laakso                    PunKu              1.18.50    +35.42
  13. Juha Kauppila                PunKu              1.18.52    +35.44
  14. Katariina Nurmo             PunKu              1.19.11    +36.03
  15. Mervi Salo                      PunKu              1.20.30    +37.22
    - Kaisa Markula                  LoJa                Ei aikaa

  Rata A 5.2 km

  (Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Aleksi Toivola                   KemK                  40.11
   2. Mikko Yli-Kauppila           PunKu                 47.26     +7.15
   2. Emmi Jokela                    IFK Göteborg      47.26     +7.15
   4. Markus Salo                     PunKu                48.45     +8.34
   5. Antero Laakso                   -                        50.18    +10.07
   6. Mika Nurmo                      PunKu                50.53    +10.42
   7. Martti Tytykoski                 -                         51.22    +11.11
   8. Jari Jääskeläinen              -                         55.04    +14.53
   9. Esko Nummi                    PunKu                 56.40    +16.29
  10. Markku Paija                   LHR                    56.58    +16.47
  11. Esko Pirttimäki                AlasRes             1.03.34    +23.23
  12. Kari Loisa                       HirvHe                1.03.56    +23.45
  13. Pauliina Isokallio            Lauttakylä           1.11.10    +30.59
  14. Veikko Mäkipää              SuSe                   1.12.18    +32.07
  15. Vuolle Tapio                     -                         1.18.42    +38.31
  16. Lassi Vatka                      -                         1.19.01    +38.50
  17. Jarmo Lylynperä             SuSe                   1.30.33    +50.22

 

Huittisten kaupungin mestaruudet

 

  H6 RR 2.0 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Anton Nykyri                     LLuja                  47.58

  D8 RR 2.0 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Lumi Teerikoski                LLuja                   22.44

  H8 RR 2.0 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Maks Talzi                        LLuja                   15.52

  D10 RR 2.0 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Liina Laine                      LLuja                     11.36

  H10 RR 2.0 km

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Pyry Teerikoski              LLuja                     15.41
   2. Rimo Turgan                 LLuja                      24.43     +9.02

  D12 TR 1.4 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Siiri Mäkelä                   LLuja                     1.28.12

  H12 TR 1.4 km

  (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Severi Laine                  LLuja                    27.33
   2. Veeti Arola                    LLuja                   1.05.01    +37.28
   3. Eetu Virtanen                                          1.05.03    +37.30

  D14 2.6 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jenny Alanen                LLuja                  1.06.06

  H14 2.6 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Joona Arola                   LLuja                     45.28

  H16 2.6 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Akseli Alanen                LLuja                    1.06.06

  H21 5.2 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Ville Jokela                   SuSe                      48.25

  D35 5.2 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Kaisa Teerikoski            LLuja                     57.48

  H35 5.2 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Marko Toivo                 NOT-OK PKS SK     1.00.16

  D40 4.1 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Nelli Savolainen             LLuja                      1.27.01

  H40 5.2 km

  (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Petri Teerikoski               LLuja                  44.59
   2. Jussi Alanen                  LLuja                 1.10.20    +25.21
   3. Haavisto Teemu              WLM                1.21.01    +36.02

  D45 4.1 km

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Terhi Matintalo                 LLuja                 48.28
   2. Elina Savolainen              LLuja                1.01.42    +13.14

  H45 5.2 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jussi Seppälä                  LLuja                  43.32

  D50 4.1 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Tarja Lehtiö                      LLuja                  1.02.15

  H50 5.2 km

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Timo Mattila                     LLuja                     58.05
   2. Tomi Heinola                    LLuja                  1.00.26     +2.21

  D55 4.1 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Anu Potila                           LLuja                  1.09.39

  H55 5.2 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Lasse Varjonen                  LLuja                   56.34

  H65 2.6 km

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Pertti Vuorinen                 LLuja                  28.31
   2. Jouko Jalarvo                   LLuja                   53.36    +25.05

  H75 2.6 km

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Matti Nurminen                LLuja                   40.40
   2. Martti Heinola                   LLuja                1.06.09    +25.29

 

 

 

 


SIVUN ALKUUN

 

 

6. viikkorastit  29.5.2018 Harju

 

Ratamestari Juhani Keskitalo

 

Väliajat

 

Rata D 2.9 km 

 

  (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Lumi Teerikoski                                          31.04
   2. Aada Alanen                     LLuja                35.35     +4.31
   3. Jenny Alanen                    LLuja                36.04     +5.00
   4. Ella Yli-Sipilä                    LLuja                 40.51     +9.47

 

  Rata C 3.0 km 

  (Lähti: 23, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Hannu Siuko                   SuSe                  25.02
   1. Kirsi Prihti                       SuSe                  25.02
   3. Harri Pohjolainen            LoJa                   27.08     +2.06
   4. Oskari Pohjalainen          LoJa                  27.11     +2.09
   5. Emmi Pohjolainen           LLuja                 27.14     +2.12
   6. Pauli Pietilä                    SuSe                  28.05     +3.03
   7. Tomi Ketola                     -                        29.19     +4.17
   8. Eevi Pohjolainen             LLuja                 29.59     +4.57
   9. Marika Pellonperä             -                      30.18     +5.16
  10. Anja Siuko                     SuSe                 30.25     +5.23
  11. Joona Arola                   LLuja                 32.30     +7.28
  12. Pauli Koivula                 SuSe                  36.01    +10.59
  13. Pyry Teerikoski             LLuja                  37.09    +12.07
  14. Silja Seppälä                   -                       37.30    +12.28
  15. Samuel Seppalä              -                       37.48    +12.46
  16. Mauri Ylikoski               SuSe                  38.06    +13.04
  17. Vahela Marko                 -                        39.17    +14.15
  18. Verneri Lehtinen            LLuja                 39.21    +14.19
  19. Jouko Jalarvo               LLuja                  54.47    +29.45
  20. Ilkka Lahti                     LLuja                  59.33    +34.31
  21. Mirja Ketamo                SuSe               1.01.04    +36.02
    - Samu Matintalo              LLuja                Ei aikaa
    - Veijo Huju                       SuSe               Ei aikaa

 

  Rata B 4.8 km

  (Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Juhani Ketamo               SuSe                  47.35
   2. Tuuli Mäkinen                LLuja                  49.21     +1.46
   3. Antti Seppälä                   -                        50.37     +3.02
   4. Kari Loisa                      HirvHe                 51.01     +3.26
   5. Eero Matintalo               LLuja                   54.30     +6.55
   6. Elina Mattila                   LLuja                1.04.31    +16.56
   7. Maija Etu-Huitti               -                       1.04.48    +17.13
   8. Anneli Pulkkinen            -                        1.04.58    +17.23
   9. Mauno Mikkola              SuSe                 1.05.19    +17.44
  10. Vuolle Tapio                  -                        1.06.28    +18.53
  11. Pertti Vuorinen               LLuja               1.07.29    +19.54
  12. Heidi Savolainen            LLuja               1.19.16    +31.41
  13. Elina Savolainen            LLuja                1.21.51    +34.16

 

  Rata A 6.0 km

 

  (Lähti: 25, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jussi Seppälä                LLuja                  44.49
   2. Vesa Merta                    LoJa                   45.49     +1.00
   3. Esko Pirttimäki              AlasRes              47.42     +2.53
   4. Lasse Varjonen             LLuja                  47.49     +3.00
   5. Kaisa Teerikoski            LLuja                 48.09     +3.20
   6. Timo Mattila                  LLuja                  50.23     +5.34
   7. Terhi Matintalo              LLuja                  51.19     +6.30
   8. Kai Yli-Sipilä                  LLuja                  53.32     +8.43
   9. Jussi Salminen               -                        53.58     +9.09
  10. Reijo Hirvelä                PunKu                55.03    +10.14
  11. Kati Yli-Sipilä                LLuja                  55.19    +10.30
  12. Tommi Lintunen           LLuja                  59.10    +14.21
  13. Jussi Alanen                 LLuja               1.00.58    +16.09
  14. Reijo Kiiskinen             SuSe                1.02.45    +17.56
  15. Arto Etu-Huitti                  -                    1.04.44    +19.55
  16. Mari Inkinen                 LLuja                 1.05.17    +20.28
  17. Eija Liesmäki               LLuja                 1.06.10    +21.21
  18. Lassi Vatka                    -                      1.08.11    +23.22
  19. Veikko Mäkipää           SuSe                 1.08.52    +24.03
  20. Laura Välilä                   -                       1.11.07    +26.18
  21. Elma Haavisto              LLuja                1.11.48    +26.59
  22. Heikki Helminen            LoJa                 1.12.48    +27.59
  23. Jarmo Lylynperä            SuSe               1.18.03    +33.14
  24. Ilkka Uotila                    SuSe                1.18.10    +33.21
    - Antero Laakso                SuosMSa          Ei aikaa

 

 

 

 

SIVUN ALKUUN

 

5. viikkorastit  22.5.2018 Tornikallio

 

Ratamestareina Tomi Heinola

 

Väliajat

 

Rata A 6.0 km

 

  (Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jussi Seppälä                          LLuja               48.47
   2. Petri Teerikoski                        LLuja               54.31     +5.44
   3. Lasse Varjonen                       LLuja              1.07.07    +18.20
   4. Esko Pirttimäki                        AlasRes          1.07.14    +18.27
   5. Jukka Keskitalo                       PunKu             1.07.20    +18.33
   6. Timo Mattila                             LLuja              1.08.37    +19.50
   7. Kari Loisa                                HirvHe             1.09.33    +20.46
   8. Veikko Mäkipää                       SuSe              1.18.27    +29.40
   9. Reijo Kiiskinen                        SuSe-              1.28.11    +39.24
  10. Tommi Lintunen                     LLuja               1.30.51    +42.04
  11. Heikki Rantanen                    Alastaro           1.33.54    +45.07
  12. Vuolle Tapio                           -                       1.34.02    +45.15
  13. Lassi Vatka                             -                      1.34.24    +45.37
  14. Niko Savolainen                     LLuja                1.41.10    +52.23

 

  Rata B  4.4 km

 

  (Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Kaisa Teerikoski                     LLuja                   42.42
   2. Terhi Matintalo                       LLuja                   44.39     +1.57
   3. Timo Ojala                              Rasti -88             46.56     +4.14
   4. Pertti Vuorinen                       LLuja                   49.57     +7.15
   5. Timo Saarinen                         -                         55.32    +12.50
   6. Anu Potila                              LLuja                 1.02.45    +20.03
   7. Elina Savolainen                    LLuja                 1.03.27    +20.45
   8. Heikki Inkinen                        LLuja                 1.05.12    +22.30
   9. Jussi Alanen                          LLuja                 1.05.36    +22.54
  10. Ilkka Uotila                           SuSe                  1.11.33    +28.51
  11. Nelli Savolainen                    LLuja                1.17.48    +35.06
  12. Pekka Hevonkorpi                  -                      1.21.08    +38.26
    - IIna Pohjolainen                     LLuja                   Ei aikaa

 

  Rata C 2.7 km

 

  (Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Eero Matintalo                         LLuja                   38.13
   2. Sakari Kohijoki                        PunKu                 38.42       +29
   3. Juho Yli-Sipilä                         LLuja                   39.11       +58
   4. Liisa Kohijoki                           PunKu                 40.04     +1.51
   5. Tomi Ketola                                 -                       40.17     +2.04
   6. Mauno Mikkola                        SuSe                   44.55     +6.42
   7. Pauli Koivula                            SuSe                   47.58     +9.45
   8. Martti Heinola                          LLuja                    54.31    +16.18
   9. Heikki Pelli                                                           56.36    +18.23
  10. Jouko Jalarvo                          LLuja                1.07.20    +29.07
  11. Jenny Alanen                          LLuja                 1.12.13    +34.00
  12. Akseli Alanen                          LLuja                 1.13.24    +35.11
  13. Ilkka Lahti                                LLuja                 1.17.35    +39.22
  14. Maija Lehtinen                                                   1.48.38  +1.10.25

 

  Rata D  2.0 km 

 

  (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Eevi Pohjolainen                     LLuja                 17.08
   2. Marika Pellonperä                     -                      17.31       +23
   3. Ella Yli-Sipilä                           LLuja                 22.00     +4.52
   4. Verneri Lehtinen                      LLuja                22.50     +5.42
   5. Samu Matintalo                       LLuja                24.10     +7.02
   6. Lumi Teerikoski                       LLuja                28.06    +10.58
   7. Laura Kaitanen                        LLuja                37.06    +19.58
   7. Pyry Teerikoski                        LLuja                37.06    +19.58

 

 

 

 

 SIVUN ALKUUN

 

 

4. viikkorastit  15.5.2018 Aittakallio, HIPPO-kisa

 

Ratamestarina Kaisa Teerikoski

 

Väliajat

 

RR 1.8 km

 

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Aapeli Toivola                                        35.27
   2. Lumi Teerikoski                                      37.28     +2.01

 

  TR 1.8 km

 

  (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Pyry Teerikoski                  LLuja             24.20
   2. Maks Talzi                         -                     28.43     +4.23
   3. Severi Laine                      LLuja              34.42    +10.22
   4. Aada Alanen                     LLuja              38.05    +13.45
   5. Ella Yli-Sipilä                     LLuja              40.55    +16.35
    - Rimo Turgan                      LLuja              Ei aikaa

 

  C 2.7 km

 

  (Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Veijo Huju                         SuSe               50.49
   2. Mauno Mikkola                SuSe                52.48     +1.59
   3. Heikki Nurmo                   PunKu              56.29     +5.40
   4. Martti Heinola                  LLuja              1.03.12    +12.23
   5. Martti Vahela                   LLuja              1.03.38    +12.49
   6. Liisa Kohijoki                    PunKu            1.03.58    +13.09
   7. Elisa Salmi                       PunKu            1.04.00    +13.11
   8. Jouko Jalarvo                   LLuja              1.10.31    +19.42
   9. Pertti Vuorinen                 LLuja              1.17.46    +26.57
  10. Samu Matintalo                                      1.26.28    +35.39
  11. Ilkka Lahti                       LLuja               1.43.43    +52.54
    - Ylijoki Olli                          PunKu              Ei aikaa
    - Laura Kaitanen                 LLuja                Ei aikaa
    - Kiira Mäkinen                                             Ei aikaa
    - Joona Arola                       LLuja                Ei aikaa
    - Akseli Alanen                     LLuja               Ei aikaa

 

  B 3.8 km

 

  (Lähti: 19, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 

   1. Jussi Seppälä                  LLuja                   43.49
   2. Terhi Matintalo                 LLuja                   47.14     +3.25
   3. Frans Seppälä                  LLuja                  48.59     +5.10
   4. Marika Yli-Kauppila          HiiSi                    53.43     +9.54
   5. Jukka Keskitalo                PunKu                 55.56    +12.07
   6. Kirsi Prihti                         SuSe                  1.00.13    +16.24
   7. Hannu Siuko                     SuSe                  1.00.24    +16.35
   8. Timo Saarinen                  -                         1.00.26    +16.37
   9. Heikki Inkinen                   LLuja                  1.01.34    +17.45
  10. Anneli Pulkkinen            -                            1.02.01    +18.12
  11. Marko Toivo                   NOT-OK PKS SK     1.03.15    +19.26
  12. Anu Potila                      LLuja                     1.17.36    +33.47
  13. Elina Savolainen            LLuja                    1.19.05    +35.16
  14. Pekka Hevonkorpi            -                          1.39.33    +55.44
  15. Harjunmaa Jarmo                -                       1.44.07  +1.00.18
    - Sakari Kohijoki                  PunKu                  Ei aikaa
    - Alvar Seppälä                 LLuja                       Ei aikaa
    - Jussi Alanen                    LLuja                      Ei aikaa

 

  A 6.1 km

 

  (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Aleksi Toivola                 KemK                    56.12
   2. Antero Laakso                PunKu                1.14.07    +17.55
   3. Lasse Varjonen              LLuja                  1.19.58    +23.46
   4. Reijo Hirvelä                   PunKu                1.27.01    +30.49
   5. Veikko Mäkipää              SuSe                   1.50.01    +53.49
   6. Timo Koivisto                   -                         1.54.23    +58.11
   7. Jarmo Lylynperä             SuSe                   2.18.09  +1.21.57

  

 

 


 

 SIVUN ALKUUN

 

3. viikkorastit 8.5.2018 Pyölönvuorella, Laturinne

 

Ratamestarina Timo Mattila

 

väliajat

 

A 5.7 km

 

  (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Petri Teerikoski                     LLuja                59.25
   2. Mikko Yli-Kauppila                PunKu              1.00.20       +55
   3. Katri Lylynperä                      SuSe                1.19.53    +20.28
   4. Pauliina Isokallio                   Länsi-Lavi...      1.21.52    +22.27
   5. Veikko Mäkipää                    SuSe                 1.30.07    +30.42
   6. Jarmo Lylynperä                   SuSe                 2.00.36  +1.01.11
    - Kari Loisa                               HirvHe              Ei aikaa

 

  B 4.0 km

 

  (Lähti: 21, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jussi Seppälä                       LLuja                 41.09
   2. Kaisa Teerikoski                   LLuja                 43.42     +2.33
   3. Esko Nummi                         PunKu               51.52    +10.43
   4. Kirsi Prihti                             SuSe                 52.42    +11.33
   5. Hannu Siuko                         SuSe                 52.52    +11.43
   6. Marika Yli-Kauppila              HiiSi                   58.45    +17.36
   7. Heikki Inkinen                       LLuja               1.01.15    +20.06
   8. Sakari Kohijoki                      PunKu             1.05.25    +24.16
   9. Anu Potila                              LLuja              1.12.37    +31.28
  10. Tarja Lehtiö                          LLuja               1.14.26    +33.17
  11. Jussi Alanen                        LLuja                1.24.12    +43.03
  12. Niko Savolainen                   LLuja               1.24.20    +43.11
  13. Akseli Alanen                       LLuja               1.25.24    +44.15
  14. Elma Haavisto                      LLuja               1.27.24    +46.15
  15. Veijo Huju                             SuSe               1.31.26    +50.17
  16. Nelli Savolainen                   LLuja                1.35.00    +53.51
  17. Liisa Kohijoki                        PunKu               1.36.43    +55.34
  18. Elina Savolainen                  LLuja                 1.47.53  +1.06.44
  19. Pekka Hevonkorpi                                         1.57.29  +1.16.20
    - Mikko Hakala                                                   Ei aikaa
    - Juulia Lamminen                   LLuja                  Ei aikaa

 

  C 2.4 km

 

  (Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Pertti Vuorinen                       LLuja                  33.32
   2. Raija Nummi                         PunKu                 40.16     +6.44
   3. Ilkka Uotila                            SuSe                   41.48     +8.16
   4. Martti Vahela                         LLuja                  43.55    +10.23
   5. Mauno Mikkola                     SuSe                   45.13    +11.41
   6. Joona Arola                           LLuja                  46.57    +13.25
   7. Anja Siuko                            SuSe                   47.25    +13.53
   8. Pauli Pietilä                          SuSe                    52.06    +18.34
   9. Jouko Jalarvo                       LLuja                   59.41    +26.09
  10. Mauri Ylikoski                      SuSe                  1.00.59    +27.27
  11. Martti Heinola                      LLuja                   1.06.29    +32.57
  12. Tomi Ketola                           -                         1.07.54    +34.22
  13. Ilkka Lahti                             LLuja                  1.29.49    +56.17

 

  TR

 

  (Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Severi Laine                       LLuja                     17.20
   2. Liina Laine                          LLuja                     17.27        +7
   3. Maks Talzi                          LLuja                      24.15     +6.55
   4. Pyry Teerikoski                   LLuja                     24.19     +6.59
   5. Kiira Kankaanpää               LLuja                     32.20    +15.00
   6. Ella Yli-Sipilä                      LLuja                      32.21    +15.01
   7. Kati Yli-Sipilä                      LLuja                      32.32    +15.12
   8. Veeti Arola                         LLuja                      33.17    +15.57
   9. Lassi Hakala                      VLM                        40.44    +23.24
  10. Laura Kaitanen                  LLuja                      44.19    +26.59
  11. Julianna Loppi                   LLuja                    1.10.30    +53.10
    - Aino Kaitanen                      LLuja                     Ei aikaa
    - Mirella Sivunen                   LLuja                      Ei aikaa
    - Juulia Lamminen                 LLuja                      Ei aikaa

 

  RR

 

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Aapeli Toivola                       LLuja                    17.01
   2. Lumi Teerikoski                    LLuja                     22.03     +5.02

 

 

 

 


 

 SIVUN ALKUUN

 

1. viikkorastit 30.4.2019 Kännönvuoren maastossa

 

Ratamestarina

 

 

 

 

 

 

SIVUN ALKUUN