Maisematiemaraton

XIII Maisematiemaraton 2009               T U L O K S E T             12.9.2009
Lauttakylän Luja                          ---------------                 20:51

Sija Nimi                     Seura                          Tulos        Ero

     Miehet 42 km
     ============

  1. Huunonen Janne           Pori                         3.19.14
  2. Anttila Timo             Rauma                        3.23.17        4.04
  3. Järvinen Antti           Liikuttavat                  3.30.46       11.33
  4. Miikki Kari              Liedon Luja                  3.31.20       12.07
  5. Rantanen Miika           Rauman työväen urheilijat    3.44.04       24.51
  6. Rantanen Teppo           K-rauta Passeli              3.50.20       31.07
  7. Toriseva Tuomas          Helsinki                     4.03.08       43.55
  8. Susi Juha                Viiala                       4.12.58       53.45
  9. Meriniemi Tuukka         Helsinki                     4.14.12       54.59
 10. Salo Jukka               KK-V                         4.28.37       69.24
 11. Nuotio Miska             Pori                         4.49.25       90.12
 12. Fischer Erno             Huittinen                    5.14.44      115.31

 Keskeytys   1
  -  12.            Seppälä Marko            Vasaraisten Isku
 Poisjäänyt   1
  -   8.            Witham Herman            Järvenpää


     Miehet 40 vuotta 42 km
     ======================

  1. Ilola Ari                Endurance                    3.18.45
  2. Kulmala Petri            Euran Kanoottiklubi          3.35.46       17.02
  3. Jaakkonen Jouni          Hyvinkää                     3.43.20       24.36
  4. Hietalahti Veli          Punkalaidun                  4.00.45       42.01
  5. Salminen Rami            Rauma                        4.17.10       58.26
  6. Selus Jarkko             Huittinen                    4.27.42       68.58
  7. Rosendahl Pekka          Kokemäki                     4.58.33       99.49

 Keskeytys   1
  -  37.            Laaksonen Jukka          Ypäjä


     Miehet 45 vuotta 42 km
     ======================

  1. Alho Vesa                Tajut                        3.04.59
  2. Anttila Hannu            Tammela                      3.22.38       17.39
  3. Vciechowski Piotr        Ozpr Pkp Opole               3.24.47       19.48
  4. Tuuli Reima              Varalan maratonklubi         3.29.31       24.32
  5. Reponen Anssi            Korson Kengurut              3.32.18       27.19
  6. Nevalainen Kai           Masku                        3.39.48       34.49
  7. Voutilainen Heino        KKP                          3.41.58       36.59
  8. Viljanen Ari             APK-maratoonarit             4.07.39       62.40
  9. Leander Jarmo            Riihimäki                    4.11.23       66.24
 10. Ruusila Jukka            Häjyt                        4.12.32       67.33
 11. Laine Olli               Turku                        4.14.42       69.43
 12. Timoskainen Markku       Espoo                        4.38.04       93.05
 13. Anttila Pentti           Sastamala                    5.46.46      161.47

 Poisjäänyt   1
  -  71.            Rautarinta Pasi          Masku


     Miehet 50 vuotta 42 km
     ======================

  1. Leppänen Pekka           Mellilä                      2.57.16
  2. Virta Markku             Loimaan Leisku               3.02.06        4.51
  3. Hannikainen Jorma        Espoo                        3.04.42        7.27
  4. Saastamoinen Mauno       Turku                        3.11.22       14.07
  5. Sahla Reijo              Littoinen                    3.19.41       22.26
  6. Sivosavi Veikko          Maskun Kataja                3.28.40       31.25
  7. Malinen Pasi             EuRa                         3.33.01       35.46
  8. Tatti Pekka              Huittisten Maratoonarit      3.42.11       44.56
  9. Laatikainen Jouko        Kalevin Siipi-Veikot         3.45.05       47.50
 10. Myllymäki Kari           Sandvik Maraton Club         3.55.00       57.45
 11. Kokkonen Asko            Vampula                      4.02.24       65.09
 12. Lielahti Heikki          Wihan kilometrit             4.10.59       73.44
 13. Välimäki Tapani          Varalan maratonklubi         4.28.47       91.32

 Poisjäänyt   1
  -  92.            Nieminen Esa             Järvenpää


     Miehet 55 vuotta 42 km
     ======================

  1. Halkivaha Erkki          Oripää                       3.08.46
  2. Ollila Veikko            Rajamäki                     3.12.26        3.40
  3. Koskinen Markku          Turku                        3.31.04       22.18
  4. Lintulahti Antero        Oriveden Erikoiselementti    3.36.28       27.42
  5. Koivisto Arto            Peipohjan Vanhat Miehet      3.45.30       36.44
  6. Hakamäki Pentti          Euran Kemikalio              4.03.09       54.23
  7. Pyykkönen Timo       Tampere                      4.07.10       58.24

 Poisjäänyt   1
  - 121.            Kortelahti Juhani        Liikuttavat


     Miehet 60 vuotta 42 km
     ======================

  1. Moilanen Martti          Järvenkiertäjät              3.28.28
  2. Ajosmäki Antti           Sweco Marine                 3.42.45       14.18
  3. Mannsten Hans            Häjyt                        3.43.41       15.14
  4. Kostiainen Aimo          Global Mariners              4.01.44       33.17
  5. Saarinen Raimo           Häjyt                        4.04.27       36.00
  6. Ranta Kari               Järvenkiertäjät              4.14.31       46.04
  7. Mänttäri Matti           Wihan kilometrit             4.37.57       69.30
  8. Heino Markku             Rauma                        4.55.39       87.12
  9. Kaukonen Aarin           Liikkeelle, com k18          5.22.17      113.50
 10. Huotari Matti            Häjyt Sodankylä              6.00.20      151.53


     Naiset 42 km
     ============

  1. Salo Katri               Pori                         3.49.32
  2. Sirkka Aino              APK-Maratoonarit             4.52.49       63.17

 Poisjäänyt   1
  - 162.            Minkkinen Niina          APK-Maratoonarit


     Naiset 40 vuotta 42 km
     ======================

  1. Boman Pirjo              Espoo                        3.25.56
  2. Sivosavi Outi            Turku                        3.28.40        2.45
  3. Hynnä Jaana              Liikuttavat                  3.29.41        3.46
  4. Vallivaara-Pasto Ritva   Häjyt                        3.39.43       13.48
  5. Haunia Sirja             Sastamala                    4.03.44       37.49
  6. Salo Marke               Vammala                      4.07.12       41.17
  7. Piispanen Päivi          Tampere                      4.11.07       45.12
  8. Reuna Paula              Siuro                        4.14.39       48.44
  9. Järvinen Virpi           Huittinen                    4.27.13       61.18

 

     Miehet, puoli 21 km
     ===================

  1. Jääskeläinen Jouko       Forssa Salama                1.16.04
  2. Välimäki Markus          Ylöjärven Urheilijat         1.16.23        0.20
  3. Suominen Otto            Patria                       1.23.07        7.04
  4. Ovaska Marko             TuUL                         1.25.01        8.58
  5. Penttilä Janne           Parkanon Urheilijat          1.28.04       12.01
  6. Penttilä Juuso           PunKu                        1.28.46       12.43
  7. Suoramaa Juho            Rauma                        1.30.02       13.59
  8. Leikkanen Antti          Tampere                      1.30.19       14.16
  9. Kelkka Mikko             LLuja                        1.30.41       14.38
 10. Suominen Samu            APK-maratoonarit             1.30.50       14.47
 11. Harju Petri              APK-maratoonarit             1.31.45       15.42
 12. Siljamäki Pasi           Norinkylä                    1.32.01       15.58
 13. Penttilä Tapani          PunKu                        1.32.32       16.29
 14. Tuominen Markku          APK-maratoonarit             1.33.50       17.47
 15. Karo Jani                Nokia                        1.34.01       17.58
 16. Kukila Esa               Turku                        1.34.22       18.19
 17. Keskitalo Juhani         LLuja                        1.35.05       19.02
 18. Kauppinen Eero           Stormin Teräs                1.37.05       21.02
 19. Saari Risto              TaJu                         1.39.26       23.23
 20. Merikivi Heikki          Turku                        1.44.28       28.25
 21. Lind Kalle               Pori                         1.45.12       29.09
 22. Valve Heikki             Kangasala                    1.45.53       29.50
 23. Haapala Jukka            Tajut                        1.47.54       31.51
 24. Hannus Mika              Nokia                        1.48.07       32.04
 25. Järvinen Olli            Ulvila                       1.48.44       32.41
 26. Kaasalainen Martti       Turku                        1.51.15       35.12
 27. Mäkitalo Juha            Nokia                        1.53.09       37.06
 28. Sillanpää Jukka          Tampere                      1.56.51       40.48
 29. Nieminen Pasi            Huittinen                    1.57.52       41.49
 30. Karttunen Tapio          Huittinen                    1.59.16       43.13
 31. Koivisto Jussi           Tampere                      2.00.22       44.19
 32. Kattilakoski Olli        Vammalan Kuntourheilijat     2.25.11       69.08
 33. Mäkitalo Petteri         Kauttua                      2.31.44       75.41
 33. Henriksson Mika          Kauttua                      2.31.44       75.41

 Poisjäänyt   3
  - 223.            Tolvanen Ville           Eduskunnan urheilukerho
  - 217.            Höglund Christian        IF Femman
  - 216.            Palm Antti               Tampere


     Miehet 40 vuotta, puoli 21 km
     =============================

  1. Nurmo Mika               PunKu                        1.16.55
  2. Jalonen Marko            KU-58                        1.19.41        2.46
  3. Koskenoja Juha           Jokioisten Jänne             1.21.26        4.31
  4. Vainio Marko             Äetsä                        1.21.47        4.52
  5. Koski Rauno              Stormin Teräs                1.26.43        9.48
  6. Männikkö Jari            Karinaisten Kunto            1.28.30       11.35
  7. Malinen Juha             Sastamala                    1.30.46       13.51
  8. Saarenko Tapio           Turku                        1.30.58       14.03
  9. Suonpää Harri            Areva T&D                    1.33.31       16.36
 10. Uusitalo Vesa            Honkakoski                   1.35.22       18.27
 11. Pyssysalo Tero           Tuusulanjärven Urheilijat    1.36.29       19.34
 12. Wiik Pekka               Huittinen                    1.36.40       19.45
 13. Aalto Kimmo              NoCanDo                      1.37.15       20.20
 14. Hirvonen Hannu           Urju                         1.42.24       25.29
 15. Kulmala Pekka            Sastamala                    1.42.57       26.02
 16. Leppäniemi Marko         Kokemäki                     1.44.35       27.40
 17. Punkka Sami              Sastamala                    1.45.41       28.46
 18. Keskinen Esa             Sastamala                    1.47.01       30.06
 19. Ruohomaa Veikko          Huittinen                    1.53.26       36.31
 20. Niemi Jari               PunKu                        1.53.52       36.57
 21. Lilja Mikko              NoCanDo                      1.55.16       38.21
 22. Heino Pasi               NoCanDo                      1.57.08       40.13
 23. Kerokoski Vesa           Nousiainen                   2.05.06       48.11

 Poisjäänyt   1
  - 256.            Antila Petri             Alastaro


     Miehet 50 vuotta, puoli 21 km
     =============================

  1. Välimaa Harri            Euran Raiku                  1.26.51
  2. Reunanen Jari            Virttaan Nousu               1.28.11        1.21
  3. Aittokallio Jukka        Varalan maratonklubi         1.30.20        3.30
  4. Aaltonen Klaus           Nuutajärven Esa              1.32.02        5.12
  5. Nordlund Hannu           APK-maratoonarit             1.32.05        5.15
  6. Saari Timo               Reininmaan Oravat            1.34.00        7.10
  7. Tiiri Erkki              Tampere                      1.36.25        9.35
  8. Henttinen Tapani         PunKu                        1.36.31        9.41
  9. Keskimäki Tapio          Turku                        1.39.27       12.37
 10. Tiiri Jorma              VSVU                         1.41.50       15.00
 11. Kaarnaoja Kari           Tainionkosken Tähti          1.41.55       15.05
 12. Kuoppala Kari            Riihimäen Kiista-Veikot      1.44.09       17.19
 13. Virtanen Pentti          Äetsän Kunto -81             1.46.06       19.16
 14. Kauranen Simo            Forssa                       1.48.30       21.40
 15. Harteva Kauko            Turku                        1.49.19       22.29
 16. Helminen Heikki          Loimaa                       1.53.51       27.01
 17. Ristimäki Jari           SKO. Skiteam                 1.55.37       28.47
 18. Virko Esa                Vahto                        1.56.01       29.11
 19. Knuutila Heikki          Toijala                      1.57.33       30.43
 20. Hänti Kari               Vampula                      2.02.45       35.55
 21. Mäkelä Jukka             Mänttä                       2.05.24       38.34
 22. Koskinen Kari            Sastamala                    2.09.53       43.03

 Poisjäänyt   1
  - 303.            Perkola Pentti           Huittisten maratonkerho


     Miehet 60 vuotta, puoli 21 km
     =============================

  1. Nevalainen Auvo          B-Isku                       1.30.31
  2. Issakainen Pertti        Kalviaisten Urh.             1.34.13        3.43
  3. Suominen Jouko           SAMK                         1.37.20        6.50
  4. Vastamäki Seppo          Ypäjän Yllätys               1.39.05        8.35
  5. Suominen Pertti          Euran Raiku                  1.40.11        9.41
  6. Peltola Eero             Joken Talli                  1.41.28       10.58
  7. Karo Pentti              Tottijärven Urheilijat       1.44.26       13.56
  8. Malin Risto              Virttaan Nousu               1.50.30       20.00
  9. Peurala Pekka            PunKu                        2.03.30       33.00
 10. Saari Teuvo              Reininmaan Oravat            2.04.33       34.03
 11. Turkki Mikko             Västilän Voima               2.09.30       39.00

 Poisjäänyt   1
  - 324.            Kuusiluoma Risto         Porin Kuntoilijat


     Naiset, puoli 21 km
     ===================

  1. Joensuu Niina            KK-V                         1.46.17
  2. Paunasalo Kati           Saarioinen                   1.47.14        0.58
  3. Ranta Johanna            Peipohja                     1.48.56        2.40
  4. Tenkanen Liisa           Huittinen                    1.52.19        6.03
  5. Höylänen Jenni           LLuja                        1.53.27        7.11
  6. Kallio Viivi             Tampere                      1.55.19        9.03
  7. Annunen Taru              HPSH                        1.55.59        9.43
  8. Okker Saija              Järvenpää                    1.56.06        9.50
  9. Lähdemäki Riikka         Ypäjän Yllätys               1.57.01       10.45
 10. Liesmäki Eija            Huittinen                    1.57.28       11.12
 11. Rapeli Nina              Komas Oy                     1.58.07       11.51
 12. Maijala Pauliina         Letku                        1.58.20       12.04
 13. Järvinen Essi            Valkeakoski                  2.00.04       13.48
 14. Loponen Liisa            Sastamala                    2.00.23       14.07
 15. Ojaniittu Liisa          VampU                        2.02.21       16.05
 16. Jokela Eeva               Vammalan Kuntourheilijat    2.03.21       17.05
 17. Ketola Sari              Kokemäki                     2.05.00       18.44
 18. Luukkanen Eeva           Tampere                      2.05.18       19.02
 19. Anttila Minna            Rauma                        2.11.58       25.42
 20. Mertsalmi Sanna          Tampereen Pyörä-pojat        2.12.15       25.59
 20. Mertsalmi-Vuorinen Lotta Kone ja Kuljetus Maxi Oy     2.12.15       25.59
 22. Sillanpää Eija           Punkalaidun                  2.12.58       26.42
 23. Castaneda Jovana         Helsinki                     2.19.57       33.41
 24. Vaha Marianne            Someron Esa                  2.22.26       36.10
 25. Viljanen Jaana           Valkeakoski                  2.22.37       36.21
 26. Lehtinen Kati            PiPi                         2.23.57       37.41
 27. Rajanti Christa          Ylöjärvi                     2.40.05       53.49
 27. Ylivinkka Tutta          Tottijärvi                   2.40.05       53.49
 29. Yli-Korpela Marjut       Huittinen                    3.49.19      123.03
 29. Metsämäki Leena          Huittinen                    3.49.19      123.03

 Poisjäänyt   4
  - 362.            Kyyrönen Iida            Tampereen Yritys
  - 360.            Ruusila Aija             Tampere
  - 345.            Krok Eija                Turku
  - 340.            Loponen Liisa            Sastamala


     Naiset 40 vuotta, puoli 21 km
     =============================

  1. Reilimo Marja            Turku                        1.41.24
  2. Aaltonen Erja            Nuutajärven Esa              1.48.19        6.55
  3. Knuutila Satu            KoRy                         1.54.20       12.56
  4. Laivuori Heli            Säkylän Urheilijat           1.58.03       16.39
  5. Fabritius Heljä          Ypäjä                        2.04.11       22.47
  6. Riento Sirpa             Peipohja                     2.04.39       23.15
  6. Kangas Taina             Kokemäki                     2.04.40       23.16
  8. Jokela Riikka            Kokemäki                     2.05.00       23.36
  9. Järvinen Eeva-Riitta     Pispalan Pinkojat            2.05.04       23.40
 10. Koljone Hanna            PunKu                        2.08.21       26.57
 11. Silvan Pauliina          Hämeenlinna                  2.13.01       31.37
 12. Nordström Minna          Hämeenlinna                  2.14.01       32.37
 13. Kemppainen Taina         Huittinen                    2.17.06       35.42
 14. Vuoksenmaa Johanna       Pispalan Pinkojat            2.20.10       38.46
 15. Karimo Kirsi             Pispalan Pinkojat            2.23.34       42.10

 Poisjäänyt   1
  - 390.            Notkonen Kirsti          Nokia


     Naiset 50 vuotta, puoli 21 km
     =============================

  1. Asp Mirva                AKP-maratoonarit             1.32.53
  2. Heinonen Ritva           Säkyälän Varusk urh          1.47.23       14.30
  3. Uotila Marja             Liikuttavat                  1.52.31       19.38
  4. Turunen Seija            Alastaro                     1.59.20       26.27
  5. Keränen Hilkka           Turun Doorikset              2.01.13       28.20
  6. Vihlman Marjatta         Liikuttavat                  2.05.58       33.05
  7. Savijoki Leena           Huittinen                    2.06.25       33.32
  8. Ruohomäki Arja           Huittinen                    2.06.44       33.51
  9. Niemi Tarja              Huittinen                    2.09.53       37.00
 10. Hiden-Knuutila Heidi     Kela                         2.11.16       38.23
 11. Ahonen Leena             Huittinen                    2.19.29       46.36
 12. Kulmala Kaisa            Ypäjän Yllätys               2.22.31       49.38
 13. Hyvönen Marjukka         Pispolan Pirkojat            2.23.46       50.53
 14. Lindström Taina          Helsinki                     2.24.20       51.27
 15. Tiila Lindström          Espoo                        2.29.06       56.13

 Poisjäänyt   1
  - 427.            Asp Mirva                APK-maratoonarit


     WarttiMaratonM 10 km
     ====================

  1. Rantaniitty Ilkka        LLuja                          37.07
  2. Männikkö Valtteri        Karku                          37.22        0.15
  3. Strömsholm Rolle         Herwood Gym                    37.38        0.31
  4. Liukko-Sipi Ari          Vammalan Kuntourheilijat       39.06        1.59
  5. Pakkanen Juha            PIR-HI                         40.52        3.45
  6. Marila Harri             Liikuttavat                    43.53        6.46
  7. Wiik Sampo               Huittinen                      46.44        9.37
  8. Sarell Juha              Äetsän Kunto                   47.02        9.55
  9. Langenoja Olli           Huittinen                      48.03       10.56
 10. Ruoho Markku             Nakkilan Vire                  49.08       12.01
 11. Vainio Juha              Nummela                        51.00       13.53
 12. Suvitie Pekka            Kouvola                        52.19       15.12
 13. Kankaanpää Janne         LLuja                          53.25       16.18
 14. Männikkö Viljami         Karku                          53.28       16.21
 15. Kärki Mika               LLuja                          54.31       17.24
 16. Virtanen Tenho           Huittinen                      54.37       17.30
 17. Mattila Markku           Tampere                        55.27       18.20
 18. Rantanen Markku          Sastamala                      59.13       22.06
 19. Reunanen Olli            Sastamala                    1.06.56       29.49


     WarttiMaratonN 10 km
     ====================

  1. Välimaa Jonna            Vammalan Seudun Voima          38.08
  2. Matintalo Terhi          LLuja                          43.47        5.39
  3. Nieminen Johanna         PunKu                          44.58        6.50
  4. Nurminen Riikka          Sastamala                      47.46        9.38
  5. Kuntsi Aino              VamPu                          48.26       10.18
  6. Varblane Kristiina       Helsinki                       48.40       10.32
  7. Kankaanpää Saana         LLuja                          52.08       14.00
  8. Marika Langenoja-Suvitie Kouvola                        52.19       14.11
  9. Perkola Raili            Huittinen                      54.36       16.28
 10. Vainio Pirjo             Nummela                        54.50       16.42
 11. Väisänen Paula           Kiikan Riento                  59.29       21.21
 12. Aalto Johanna            Eura                           59.58       21.50
 13. Halkivaha Päivi          Oripää                       1.00.09       22.01
 14. Hakanen Heljä            Liikuttavat                  1.00.33       22.25
 15. Kivimäki Mirka           Huittinen                    1.05.10       27.02
 15. Kivimäki Tanja           Pori                         1.05.11       27.03
 17. Ojaniittu Kaisa          VampU                        1.05.44       27.36
 18. Järvi Paula              HSYU-95                      1.11.27       33.19
 19. Roitto-Mäkelä Niina      Mänttä                       1.12.32       34.24
 20. Karttunen Annukka        Huittinen                    1.13.06       34.58


     WarttiPatikkaM 10 km
     ====================

  1. Koskinen Ari             Sastamala                    1.06.56
  2. Suominen Mikko           Punkalaidun                  1.21.52       14.57
  3. Suontausta Juha          Huittinen                    1.28.53       21.58

 Poisjäänyt   1
  - 522.            Alajoki Pasi             Joletek Oy

     WarttiPatikkaN 10 km
     ====================

  1. Suominen Riikka          Punkalaidun                  1.20.32
  2. Kyllästinen Heli         Punkalaidun                  1.20.51        0.20
  3. Reunanen Marja           Joletek Oy                   1.30.45       10.14


     Miehet  5 vuotta 0.4 km
     =======================

  1. Harju Ville              Porin Yleisurheilu              1.52
  2. Rautakallio Juuso        Äetsä                           2.16        0.24
  3. Maine Erkka              LLuja                           2.19        0.27
  4. Heinonen Max             VsV                             2.32        0.40
  5. Kärki Mikko              LLuja                           2.43        0.51
  6. Kaapu Topias             Punkalaidun                     2.58        1.06
  7. Matintalo Samu           LLuja                           3.37        1.45
  8. Männikkö Velmeri         Kasku                           3.47        1.55

 Poisjäänyt   2
  - 587.            Tamminen Teemu           PunKu
  - 584.            Virtanen Juho            LLuja


     Naiset  5 vuotta 0.4 km
     =======================

  1. Häihänen Jenni           LLuja                           2.00
  2. Ala-Aho Emmi             NoNo                            2.07        0.07
  3. Yli-Parri Julia          Punkalaidun                     2.20        0.20
  4. Lausniemi Aino           VAPS                            2.22        0.22
  5. Kärki Olivia             LLuja                           2.30        0.30
  6. Kaasalainen Julia        LLuja                           2.37        0.37
  7. Kaitaranta Iina          LLuja                           3.05        1.05
  8. Tiuttu Elli              LLuja                           3.08        1.08
  9. Tiuttu Elisa             LLuja                           3.32        1.32
 10. Sivonen Venla            Tampereen Pyrintö               4.00        2.00
 11. Poutala Aamu             Huittinen                       4.18        2.18

 Poisjäänyt   1
  - 811.            Hujanen Helmi            Koskioinen


     Miehet  7 vuotta 2 km
     =====================

  1. Pyssysalo Aron           Tuusulanjärven Urheilijat      12.00
  2. Pihjalavirta Jaani       Nokian Pyry                    14.05        2.06
  3. Rautakallio Aleksi       Äetsä                          14.55        2.56
  4. Kulmala Arttu            VsV                            15.14        3.15
  5. Toppinen Juho            Märynummi                      15.18        3.19
  5. Patoranta Oskari         LLuja                          15.18        3.19


     Naiset  7 vuotta 2 km
     =====================

  1. Maine Lotta-Maria        LLuja                          12.57
  2. Naatula Josefiina        LLUja                          14.34        1.37
  3. Virtanen Lilli           VsV                            14.52        1.55
  4. Leppäniemi Inari         Kokemäen K-V                   16.27        3.30
  5. Jamalainen Mila          Tampere                        17.04        4.07

 

     Miehet  9 vuotta 2 km
     =====================

  1. Mäntylä Joona            LLuja                          10.13
  2. Martti Ilari             Loimaan Jankko                 10.26        0.14
  3. Kärki Oskari             LLuja                          10.38        0.26
  4. Nieminen Joonas          PunKu                          10.55        0.43
  5. Hollo Eemeli             Loimaan Jankko                 11.02        0.50
  6. Heikkinen Veikka         Pirkkalan Hiihtäjät            11.18        1.06
  7. Virtanen Julle           VsV                            11.37        1.25
  8. Kaunistola Juho          LLuja                          11.57        1.45
  9. Nyberg Nico              Tampere                        12.14        2.02
 10. Kulmala Aaro             VsV                            12.20        2.08
 11. Lausniemi Arttu          Vaps                           13.43        3.31
 12. Harju Lasse              Porin Yleisurheilu             13.44        3.32


     Naiset  9 vuotta 2 km
     =====================

  1. Matintalo Veera          LLuja                          10.27
  2. Heinonen Jenna           VsV                            12.43        2.16
  3. Hollo Eveliina           Loimaan Jankko                 13.06        2.39
  4. Pääkkönen Julia          Pori                           14.17        3.50
  5. Ojala Henna              Sastamala                      14.49        4.22


     Miehet 11 vuotta 2 km
     =====================

  1. Pyssysalo Anton          Tuusulanjärven Urheilijat       9.21
  2. Strömsholm Robert        Herwood Gym                     9.33        0.13
  3. Mäkinen Tuukka           LLuja                           9.37        0.17
  4. Heikkinen Juho           Pirkkalan Hiihtäjät            10.11        0.51
  5. Sariola Oskari           Virttaan Nousu                 10.22        1.02
  6. Tuomola Tuomas           LLuja                          10.36        1.16
  7. Pääkkönen Jaakko         Pori                           11.48        2.28
  8. Kulmala Leevi            VsV                            12.30        3.10
  9. Isoherranen Jussi        Valkeakoski                    13.22        4.02
 10. Viljanen Eetu            LLuja                          15.14        5.54


     Naiset 11 vuotta 2 km
     =====================

  1. Aalto Jane               LLuja                           9.50
  2. Kankaanpää Pihla         LLuja                          10.19        0.30
  3. Kaasalainen Fanni        LLuja                          11.02        1.13
  4. Savolainen Annika        LLuja                          11.02        1.13
  5. Kyyrönen Essi            Tampereen Yritys               11.13        1.24
  6. Naatula Jasmiina         LLuja                          11.15        1.26
  7. Pihlajavirta Liida       Nokian Pyry                    11.42        1.53
  8. Vainio Emmi              Huittinen                      15.07        5.18
  9. Mäkelä Noora             LLuja                          15.56        6.07
 10. Lehto Annika             Huittinen                      16.03        6.14


     Miehet 13 vuotta 4 km
     =====================

  1. Hopeasalo Lassi          Teivo Stayers                  16.49
  2. Ala-Aho Joro             NoNo                           18.55        2.06
  3. Tamminen Samuli          PunKu                          19.57        3.08
  4. Tuomola Eero             LLuja                          20.27        3.38


     Naiset 13 vuotta 4 km
     =====================

  1. Matintalo Janita         LLuja                          20.29
  2. Savolainen Heidi         LLuja                          20.35        0.07
  3. Jokinen Riikka           LLuja                          23.58        3.30

 Keskeytys   2
  - 975.            Toppinen Anni            Märynummi
  - 974.            Saari Jenna              Tampere

 

Tulospalvelu: Timo Jokinen, LLujan hiihtojaosto, Huittinen