Heinäkuu-joulukuu 2010
Pk. Tonttukisat, Turku 11.12.2010
T11 Kuula
1. Marika Haavisto LauttLu 10,39
9,62 9,52 9,62 9,55 9,71 10,39
2. Iida-Sofia Marttia TurWei 10,05
9,75 9,89 9,27 9,14 9,13 10,05
3. Elina Määttänen PerttPei 9,89
9,44 9,51 9,89 8,56 9,49 9,39
4. Eveliina Salminen LiedPa 9,75
9,75 8,53 8,50 X 8,80 8,84
5. Maria Vähätupa KalVa 8,61
7,82 8,61 7,82 7,58 7,40 8,27
6. Melinda Mustonen LiedPa 8,59
8,59 7,82 8,22 8,47 7,88 7,56
7. Elli Pikkujämsä TurWei 8,40
7,32 8,40 8,01 7,61 7,20 8,22
8. Sanni Junninen NaantLöy 8,16
7,80 8,16 7,90 7,90 7,56 8,03
9. Suvi Aulavuo HämeenlTa 8,11
7,64 8,11 7,89
10. Rebekka Liski TuUL 7,59
7,59 7,53 7,36
11. Caroliina Mutta TurWei 7,44
6,14 6,79 7,44
12. Maija Lehti TuUL 7,35
5,83 6,29 7,35
13. Julianna Maja TurWei 7,28
7,09 7,28 7,17
14. Aino Keränen TuUL 6,85
6,85 6,51 6,24
15. Tuuli Kukkonen PaimU 6,77
6,57 6,77 6,43
16. Kamilla Ojala TurWei 6,64
6,64 6,55 6,57
17. Saana Koivunen VahdTui 6,25
6,19 5,57 6,25
18. Elina Larson TurWei 5,92
5,92 5,69 X
19. Siri Savolainen NaantLöy 5,75
4,83 4,43 5,75
20. Aada Viitanen TuUL 5,71
5,45 5,64 5,71
21. Anni Hongisto TuUL 5,52
5,41 5,52 5,35
22. Elina Salomaa TurWei 5,19
4,71 5,19 4,25
23. Enni Harittu TuUL 4,73
4,73 4,67 4,71
Pk. Säästöpankki Junior Games, Rauma 27.11.2010
P7 40 m
Erä 1
1. Miika Jokela Alavuden Urheilijat 7,64
2. Tim Heininen Rauman Urheilijat 8,52
3. Jaakko Lakkamäki Nakkilan Vire 10,16
Vilho Torpo Rauman Urheilijat DNS
Erä 2
1. Jere Kankare Forssan Salama 7,58
2. Erkka Maine Lauttakylän Luja 8,47
Niilo Torpo Rauman Urheilijat DNS
Veikka Valtanen Rauman Urheilijat DNS
P7 300 m
1. Miika Jokela Alavuden Urheilijat 1.04,20
2. Tim Heininen Rauman Urheilijat 1.08,77
3. Erkka Maine Lauttakylän Luja 1.15,65
4. Jaakko Lakkamäki Nakkilan Vire 1.22,84
Vilho Torpo Rauman Urheilijat DNS
Niilo Torpo Rauman Urheilijat DNS
Veikka Valtanen Rauman Urheilijat DNS
P7 Junnukeihäs
1. Jere Kankare Forssan Salama 16,55
15,92 16,02 16,55 X
2. Miika Jokela Alavuden Urheilijat 14,86
14,21 14,67 14,86 14,20
3. Erkka Maine Lauttakylän Luja 12,46
9,35 12,46 10,89 10,68
4. Tim Heininen Rauman Urheilijat 8,67
7,87 7,70 8,67 7,39
5. Jaakko Lakkamäki Nakkilan Vire 5,95
5,20 5,95 5,55 5,63
Vilho Torpo Rauman Urheilijat DNS
Niilo Torpo Rauman Urheilijat DNS
Veikka Valtanen Rauman Urheilijat DNS
T11 60 m
Erä 1
1. Suvi Mäkitalo Noormarkun Nopsa 9,66
2. Jonna Ojanen Humppilan Yri 9,77
3. Adeliina Herrala Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil 9,85
4. Minja Majasuo Rauman Urheilijat 10,55
Erä 2
1. Nelli Rakkolainen Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil 9,41
2. Annika Hohkuri Kankaanpään seudun Leisku 9,99
Netta Salmi Rauman Urheilijat DNS
Kristiina Landvik Rauman Urheilijat DNS
Erä 3
1. Eveliina Naarmala Rauman Urheilijat 9,09
2. Iida Ounaslehto Espoon Tapiot 9,13
3. Marika Haavisto Lauttakylän Luja 9,95
4. Ann-Nina Heikkilä Noormarkun Nopsa 10,90
Erä 4
1. Ellaliisa Kaukkila Rauman Urheilijat 9,02
2. Veera Matintalo Lauttakylän Luja 9,66
3. Hanna Keskinen Lempäälän Kisa 9,68
T11 Pituus
1. Suvi Mäkitalo Noormarkun Nopsa 4,23
4,23 4,09 3,91 4,08
2. Iida Ounaslehto Espoon Tapiot 4,06
3,97 3,99 3,92 4,06
3. Adeliina Herrala Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil 4,00
3,80 4,00 3,91 3,99
4. Eveliina Naarmala Rauman Urheilijat 3,99
3,96 3,99 3,70 1,60
5. Ellaliisa Kaukkila Rauman Urheilijat 3,93
3,69 3,93 3,79 3,72
6. Nelli Rakkolainen Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil 3,77
3,71 3,72 3,73 3,77
7. Veera Matintalo Lauttakylän Luja 3,76
3,70 3,74 3,70 3,76
8. Jonna Ojanen Humppilan Yri 3,66
3,17 3,43 3,66 3,51
9. Annika Hohkuri Kankaanpään seudun Leisku 3,59
3,51 3,59 3,41 3,45
10. Annika Jalo Rauman Urheilijat 3,55
3,55 3,48 3,52 3,53
11. Minja Majasuo Rauman Urheilijat 3,33
3,18 3,26 3,33 3,31
Netta Salmi Rauman Urheilijat DNS
Kristiina Landvik Rauman Urheilijat DNS
T11 Kuula
1. Hanna Keskinen Lempäälän Kisa 9,43
8,86 8,32 9,37 9,43
2. Marika Haavisto Lauttakylän Luja 9,32
9,32 8,63 9,27 -
3. Rosa Pettersson Noormarkun Nopsa 8,02
7,35 7,54 7,85 8,02
4. Nelli Rakkolainen Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil 7,93
7,93 7,40 7,38 7,60
5. Ellaliisa Kaukkila Rauman Urheilijat 7,69
7,39 7,62 7,69 7,03
6. Veera Matintalo Lauttakylän Luja 7,44
7,44 6,91 7,05 6,91
7. Jenny Virta Ulvila Sport Team 7,43
6,74 6,92 7,29 7,43
8. Annika Jalo Rauman Urheilijat 7,14
7,02 6,97 6,93 7,14
9. Adeliina Herrala Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil 6,92
6,92 6,73 6,68 6,58
10. Iida Ounaslehto Espoon Tapiot 6,89
6,53 6,38 5,92 6,89
11. Ann-Nina Heikkilä Noormarkun Nopsa 6,76
6,76 6,58 6,59 6,33
12. Minja Majasuo Rauman Urheilijat 6,39
6,39 6,14 5,74 5,48
Netta Salmi Rauman Urheilijat DNS
Kristiina Landvik Rauman Urheilijat DNS
T11 Keihäs
1. Hanna Keskinen Lempäälän Kisa 25,64
25,64 25,40 20,58 23,60
2. Suvi Mäkitalo Noormarkun Nopsa 25,35
24,14 24,02 25,35 23,51
3. Adeliina Herrala Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil 23,23
21,10 22,18 23,23 21,54
4. Marika Haavisto Lauttakylän Luja 22,00
17,52 22,00 17,98 21,20
5. Nelli Rakkolainen Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil 21,33
20,92 21,20 20,28 21,33
6. Jenny Virta Ulvila Sport Team 20,88
19,78 20,88 20,50 20,26
7. Veera Matintalo Lauttakylän Luja 19,47
17,75 17,74 18,57 19,47
8. Iida Ounaslehto Espoon Tapiot 19,38
17,02 19,38 19,11 17,40
9. Annika Hohkuri Kankaanpään seudun Leisku 18,16
18,16 17,15 17,44 15,66
10. Julia Valtanen Rauman Urheilijat 16,06
13,67 14,86 16,06 X
11. Ann-Nina Heikkilä Noormarkun Nopsa 14,94
14,94 X 11,38 12,66
12. Rosa Pettersson Noormarkun Nopsa 12,72
12,72 11,55 11,82 10,40
Suvi Aulavuo Hämeenlinnan Tarmo DNS
Netta Salmi Rauman Urheilijat DNS
Kristiina Landvik Rauman Urheilijat DNS
T8 40 m
Erä 1
1. Emma Mäkelä Rauman Urheilijat 7,25
2. Eveliina Nurminen Humppilan Yri 7,71
Emmi Pälli Rauman Urheilijat DNS
Erä 2
1. Siiri Tuominen Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil 7,44
2. Lotta-Maria Maine Lauttakylän Luja 7,68
3. Oona Vehmas Rauman Urheilijat 8,31
T8 300 m
1. Lotta-Maria Maine Lauttakylän Luja 1.05,88
Emmi Pälli Rauman Urheilijat DNS
T8 Junnukeihäs
1. Emma Mäkelä Rauman Urheilijat 11,07
10,59 10,90 11,07 10,31
2. Eveliina Nurminen Humppilan Yri 6,33
5,77 6,33 4,83 5,62
3. Lotta-Maria Maine Lauttakylän Luja 5,94
5,94 4,80 5,04 5,06
Emmi Pälli Rauman Urheilijat DNS
T7 40 m
Erä 1
1. Emilia Kankare Forssan Salama 7,49
2. Lilli Virtanen Vammalan seudun Voima 7,60
3. Eveliina Nurminen Humppilan Yri 7,85
4. Jenna Mäenpää Rauman Urheilijat 9,17
Sanni Kuusisto Rauman Urheilijat DNS
Erä 2
1. Aino Lausniemi Lauttakylän Luja 8,09
Julia Landvik Rauman Urheilijat DNS
Eveliina Laine Rauman Urheilijat DNS
Katariina Laine Rauman Urheilijat DNS
T7 300 m
1. Lilli Virtanen Vammalan seudun Voima 1.05,27
2. Charlotta Pettersson Noormarkun Nopsa 1.09,87
3. Aino Lausniemi Lauttakylän Luja 1.14,39
4. Jenna Mäenpää Rauman Urheilijat 1.18,67
Julia Landvik Rauman Urheilijat DNS
Sanni Kuusisto Rauman Urheilijat DNS
Eveliina Laine Rauman Urheilijat DNS
Katariina Laine Rauman Urheilijat DNS
Avoimet kansalliset hallikisat, Pori 20.11.2010
P11 1000 m
1. Oskari Kärki 2000 LauttLu 3.25,44
2. Arttu Simanainen 2000 JoensKa 3.26,71
3. Eetu Lindholm 2000 TuUL 3.27,02
4. Ville Tähtinen 1999 PorinYU 3.35,19
5. Eemil-Oskari Oras 1999 PorinYU 3.44,77
6. Pyry Santahuhta 1999 KanksLei 3.46,02
7. Antti Suominen 1999 RaisKu 3.47,50
8. Asseri Välimäki 2000 NoormNo 4.06,57
Lauri Savolainen 1999 NokU DNS
T15 Seiväs
1. Veera Santikko 1996 KankU 250
230 240 250 260 260 250 260 250 240
O O O XXX X O X X O
2. Susanna Vihlman 1997 UlvST 250
200 210 220 230 240 250 260 260 250 260 250 240
O - O O O O XXX X O X X X
Laura Virta 1994 UlvST 250
240 250 260
O O XXX
3. Hanna Rintala 1995 NoormNo 240
200 210 220 230 240 250
O - XO O O XXX
4. Pinja Koivumäki 1998 LauttLu 230
200 210 220 230 240
O O O O XXX
5. Anri Pohjonen 1997 IkaalU 220
170 180 190 200 210 220 230
O O O O XO O XXX
6. Jenny Virta 2001 UlvST 200
180 190 200 210
O XO O XXX
Jenna Huhtanen 1996 KanksLei DNS
Suvi Aulavuo 1999 HämeenlTa DNS
T13 Keihäs
1. Tara Niemi 1997 VähänkVie 36,45
33,04 36,45 29,36 35,69 34,69 36,18
2. Netta-Nana Mäkkylä 1997 KanksLei 34,44
33,29 32,99 31,80 30,32 33,58 34,44
3. Milla Koski-Vähälä 1999 LumijLU 29,17
29,04 28,34 28,13 29,08 28,84 29,17
4. Vilhelmiina Nykänen 1997 RiihimKi 26,40
26,40 19,70 23,16 22,16 X -
5. Venla Olli 1999 EurajVei 24,91
24,16 24,91 23,64 - - -
6. Niina Mäkelä 1998 LiedPa 24,69
22,95 24,43 23,32 23,84 22,13 24,69
Eemil Haapala 1999 IlmajKi 24,58
24,58 22,60 22,76 23,51 22,14 22,90
7. Susanna Vihlman 1997 UlvST 24,39
22,34 21,42 23,78 24,39 X X
8. Taija Lankinen 1998 NoormNo 22,81
22,81 20,73 22,09 18,96 20,25 -
9. Veera Tuominen 1998 KokemKV 21,22
18,33 21,22 20,97
10. Jenny Virta 2001 UlvST 20,87
20,87 19,20 19,44
11. Jenni Lope 1998 NoormNo 20,07
18,71 18,86 20,07
12. Jenni Walli 1998 NoormNo 19,34
19,14 19,34 18,99
13. Veera Matintalo 2000 LauttLu 19,09
19,09 14,86 15,06
14. Annika Hohkuri 2000 KanksLei 17,72
17,72 17,37 X
15. Annika Godin 1997 KokemKV 17,70
17,70 17,26 16,64
Pinja Koivumäki 1998 LauttLu DNS
Suvi Aulavuo 1999 HämeenlTa DNS
T11 60 m
Erä 1
1. Essi Hyle 1999 NoormNo 9,43
2. Saara Mannila 1999 PorinYU 9,78
3. Adeliina Herrala 2000 KokemKV 9,86
4. Milja Pohjonen 1999 IkaalU 10,06
Erä 2
1. Suvi Mäkitalo 1999 NoormNo 9,01
2. Noora Tuomela 2000 PorinYU 9,59
3. Jonna Ojanen 1999 HumppY 9,66
4. Janina Raukko 2000 VasaIS 9,70
5. Veera Ahonkivi 2000 KullU 10,36
Erä 3
1. Ellaliisa Kaukkila 1999 RaumU 8,95
2. Janna Häihänen 2000 LauttLu 9,29
3. Elli Uusitalo 1999 NoormNo 9,73
4. Jerika Mäkipuro 2000 MerikI 10,02
5. Frida Pietiläinen PorinYU 10,78
Erä 4
1. Eerika Reunanen 1999 LempKi 9,08
2. Fanni Kaasalainen 1999 LauttLu 9,32
3. Veera Matintalo 2000 LauttLu 10,04
4. Minja Majasuo 2000 RaumU 10,42
5. Sofia Stenberg 2000 PorinYU 10,47
Erä 5
1. Nelli Rakkolainen 2000 KokemKV 9,26
2. Annika Hohkuri 2000 KanksLei 10,29
3. Rosa Pettersson 1999 NoormNo 10,42
4. Jenna Saaresoja PorTa 11,13
T11 1000 m
1. Essi Hyle 1999 NoormNo 3.39,98
2. Adeliina Herrala 2000 KokemKV 3.43,30
3. Nelli Rakkolainen 2000 KokemKV 3.46,83
4. Milja Pohjonen 1999 IkaalU 3.48,53
5. Heidi Färm 2000 PorinYU 3.50,95
6. Frida Pietiläinen PorinYU 3.57,02
7. Sofia Stenberg 2000 PorinYU 3.58,47
8. Ann-Nina Heikkilä 2000 NoormNo 4.11,09
9. Jenna Saaresoja PorTa 4.29,10
Suvi Mäkitalo 1999 NoormNo DNS
Veera Matintalo 2000 LauttLu DNS
T11 Pituus
1. Eerika Reunanen 1999 LempKi 4,58
4,58 4,38 4,35 4,33 4,55 4,55
2. Suvi Mäkitalo 1999 NoormNo 4,17
3,81 4,03 4,03 4,17 3,96 4,15
3. Ellaliisa Kaukkila 1999 RaumU 4,10
3,92 4,07 4,04 3,88 3,98 4,10
4. Adeliina Herrala 2000 KokemKV 4,07
4,07 4,00 3,97 3,98 3,91 3,95
5. Janina Raukko 2000 VasaIS 4,04
4,04 3,91 3,97 3,98 4,02 3,99
6. Elli Uusitalo 1999 NoormNo 4,01
3,90 3,70 3,90 3,77 4,01 3,84
7. Fanni Kaasalainen 1999 LauttLu 3,98
3,98 3,93 3,70 3,97 3,75 3,83
8. Saara Mannila 1999 PorinYU 3,92
3,92 3,68 3,81 3,85 3,83 3,82
9. Nelli Rakkolainen 2000 KokemKV 3,90
3,77 3,90 3,72
10. Janna Häihänen 2000 LauttLu 3,80
3,80 3,56 3,65
11. Veera Matintalo 2000 LauttLu 3,77
3,77 3,66 3,65
12. Rosa Pettersson 1999 NoormNo 3,63
3,36 3,63 3,49
13. Jonna Ojanen 1999 HumppY 3,60
3,60 3,50 3,41
14. Annika Hohkuri 2000 KanksLei 3,54
3,54 3,39 3,47
15. Noora Tuomela 2000 PorinYU 3,46
3,46 3,42 3,35
16. Milja Pohjonen 1999 IkaalU 3,43
3,21 3,28 3,43
17. Minja Majasuo 2000 RaumU 3,41
3,35 3,32 3,41
18. Jerika Mäkipuro 2000 MerikI 3,41
3,13 3,20 3,41
19. Veera Ahonkivi 2000 KullU 3,21
3,02 3,01 3,21
20. Siiri Tuominen 2002 KokemKV 3,19
3,19 2,97 3,07
21. Roosa Lindholm 1999 PorinYU 3,00
3,00 2,88 2,73
22. Frida Pietiläinen PorinYU 2,70
2,34 2,70 2,55
T8 40 m
Erä 1
1. Emilia Pyysalo 2003 KanksLei 8,10
2. Nelli Vihtalahti 2003 NoormNo 8,10
3. Laura Mannila 2004 PorinYU 8,20
4. Vivian Lindeman PorinYU 9,87
Erä 2
1. Nora Riitaoja 2002 NoormNo 7,40
2. Fanni Pietiläinen PorinYU 8,11
3. Valeria Lindeman PorinYU 9,84
Siiri Tuominen 2002 KokemKV DNS
Erä 3
1. Emilia Kilpinen 2003 ForssSa 7,41
2. Oona Pasori 2002 UlvilSP 7,48
3. Sara Nieminen 2003 PorinTa 8,04
4. Mila Siro 2003 ParkU 8,66
Erä 4
1. Lottaliina Akola 2002 PorinYU 7,70
2. Charlotta Pettersson 2003 NoormNo 7,97
3. Jenni Häihänen 2004 LauttLu 8,14
4. Eveliina Nieminen 2002 PorinYU 8,19
Erä 5
1. Sini Siro 2002 ParkU 7,20
2. Emilia Kankare 2004 ForssSa 7,28
3. Emma Saarni 2003 UlvilSP 7,98
4. Salla Jylhänkoski UlvilSP 8,84
Ranja Ilkka 2004 PiikkKe DNS
T8 Junnukeihäs
1. Emilia Kilpinen 2003 ForssSa 12,80
10,83 11,80 12,80 11,36
2. Emilia Kankare 2004 ForssSa 12,41
9,80 11,66 12,07 12,41
3. Martta Koski-Vähälä 2004 LumijLU 9,82
9,82 8,22 9,00 7,98
4. Sini Siro 2002 ParkU 9,77
9,77 7,92 9,66 7,54
5. Oona Pasori 2002 UlvilSP 9,14
8,29 8,55 8,51 9,14
6. Charlotta Pettersson 2003 NoormNo 8,89
7,29 8,57 8,61 8,89
7. Siiri Tuominen 2002 KokemKV 8,50
6,13 7,77 7,05 8,50
8. Mila Siro 2003 ParkU 7,36
7,36 6,44 7,11 6,76
9. Emma Saarni 2003 UlvilSP 7,29
5,66 5,74 6,64 7,29
10. Sanni Törölä UlvilSP 6,89
6,56 6,89 5,13 5,87
11. Salla Jylhänkoski UlvilSP 6,86
6,54 6,86 6,31 6,79
12. Eveliina Nieminen 2002 PorinYU 5,50
5,50 2,59 X X
13. Jenni Häihänen 2004 LauttLu 4,55
2,57 3,26 3,93 4,55
Nelli Vihtalahti 2003 NoormNo DNS
Henrika Jokela 2002 PorinYU DNS
Ranja Ilkka 2004 PiikkKe DNS
Vivian Lindeman PorinYU DNS
Valeria Lindeman PorinYU DNS
Pk. Laitilan syysmoniottelut 25.-26.9.2010
T11 6-ottelu, 3. lajin jälkeen
1. Elise Ruusunen RaisKu 1142
9,22 4,36 9,90
339 335 468
2. Jutta Lukkala LaitJy 1092
9,23 4,32 9,19
338 328 426
3. Elina Määttänen PerttPei 1066
9,13 4,11 9,11
356 289 421
4. Suvi Mäkitalo NoormNo 1003
9,11 4,25 7,46
360 315 328
5. Sanni Grönroos LaitJy 959
9,93 4,16 9,18
235 298 426
6. Janna Häihänen LauttLu 848
9,50 3,98 6,74
293 266 289
7. Iida-Sofia Marttia TurWei 827
10,27 3,79 8,61
199 235 393
8. Malin Lundqvist PargIF 750
10,53 3,61 8,15
175 208 367
9. Adeliina Herrala KokemKV 740
10,08 3,93 6,29
218 258 264
10. Helena Leveelahti VirtU 738
11,79 2,97 10,70
98 125 515
11. Fanny Perkkola LaitJy 672
10,93 3,29 8,09
145 164 363
12. Jonna Pakola KoskKai 667
10,57 3,41 7,24
172 179 316
13. Pihla Kössi PaimU 562
10,75 3,48 5,34
158 189 215
14. Neea Helin LaitJy 562
10,79 3,08 6,37
155 138 269
15. Julia Huhtala YlänKi 472
11,24 3,05 5,29
126 134 212
Seuraottelu Minitriangeli 19.9.2010
P13 1000m
1) Matti Pelli VammsVoi 3.35,08,
2)Joonatan Junkkala VammsVoi 3.35,22,
3) Oskari Kuusisto KokemKV 4.07,57,
4)Lauri Brandt KokemKV 4.24,87,
5)Jere Aalto LauttLu 4.28,84
P13 korkeus
1) Valtteri Bäckman VammsVoi 125,
2) Matti Pelli VammsVoi 125,
3) Pietari Helander VammsVoi 120,
4) Oskari Kuusisto KokemKV 110,
5)Sami Reunanen VammsVoi 110,
6) Lauri Brandt KokemKV 105,
7)Jere Aalto LauttLu 105
P13 keihäs
1) Sami Rainio VammsVoi 36.95,
2) Sami Reunanen VammsVoi 36.06,
3)Oskari Kuusisto KokemKV 35.14,
4)Tatu Eeronheimo VammsVoi 31.37,
5) Lauri Brandt KokemKV 21.34,
6) Jere Aalto LauttLu 20.50
P11 60m
1) Paavo Tamminen VammsVoi 9,35,
2) Tatu Eeronheimo VammsVoi 9,43,
3) Topi Saarinen LauttLu 9,82,
4) Hermanni Hakasuo LauttLu 9,93,
5)Joonatan Junkkala VammsVoi 10,20,
6) Topias Tihumäki LauttLu 10,33,
7) Markus Alajoki VammsVoi 10,73,
8) Markus Pelkonen KokemKV 11,45
P11 kuula
1) Tatu Eeronheimo VammsVoi 7.79,
2) Hermanni Hakasuo LauttLu 7.78,
3) Jesper Kallio VammsVoi 7.59,
4) Markus Pelkonen KokemKV 7.43,
5) Justus Toiviainen VammsVoi 7.41,
6) Markus Alajoki VammsVoi 7.41,
7) Topi Saarinen LauttLu 7.03,
8) Topias Tihumäki LauttLu 6.96,
9) Paavo Tamminen VammsVoi 6.87,
10) Osku Eeronheimo VammsVoi 6.00,
11) Joonatan Junkkala VammsVoi 5.34
P11 pituus
1) Tatu Eeronheimo VammsVoi 373,
2) Topi Saarinen LauttLu 366,
3) Hermanni Hakasuo LauttLu 364,
4)Topias Tihumäki LauttLu 346,
5) Joonatan Junkkala VammsVoi 337,
6) Markus Alajoki VammsVoi 301,
7) Markus Pelkonen KokemKv 253
P9 60m
1) Jesse Haapaniemi LauttLu 7,10,
2) Eemil Kaasalainen LauttLu 7,12,
3) Akseli Saarinen LauttLu 7,13,
4) Matias Tihumäki LauttLu 7,16,
5) Julle Virtanen VammsVoi 7,19,
6) Joona Mäntylä LauttLu 7,28,
7) Aapo Karvinen VammsVoi 7,32,
8) Juuso Junnila VammsVoi 7,34,
9) Frans Hakasuo LauttLu 7,43,
10) Lauri Ruohomaa LauttLu 7,63,
11) Samu Kaunisto KokemKV 7,66,
12) Leevi Kivipelto LauttLu 7,76
P9 pituus
1) Juuso Junnila VammsVoi 348,
2) Lauri Ruohomaa LauttLu 338,
3) Matias Tihumäki LauttLu 327
4) Aapo Karvinen VammsVoi 325,
5)Joona Mäntylä VammsVoi 323,
6) Julle Virtanen VammsVoi 322,
7) Akseli Saarinen LauttLu 319,
8) Samu Kaunisto KokemKV 305,
9) Frans Hakasuo LauttLu 303,
10) Leevi Kivipelto LauttLu 298,
11) Eemil Kaasalainen LauttLu 293,
12) Jesse Haapaniemi LauttLu 286,
13) Niklas Nevala KokemKV 259
P9 junnukeihäs
1) Lauri Ruohomaa LauttLu 21.76,
2) Frans Hakasuo LauttLu 19.99,
3) Leevi Kivipelto LauttLu 18.93,
4) Matias Tihumäki LauttLu 17.80,
5) Samu Kaunisto KokemKV 17.02,
6) Akseli Saarinen LauttLu 15.62,
7) Joona Mäntylä LauttLu 14.29,
8) Aapo Karvinen VammsVoi 13.49,
9) Jesse Haapaniemi LauttLu 11.20,
10) Julle Virtanen VammsVoi 9.53,
11) Niklas Nevala KokemKV 9.46
P7 40m
1) Oskari Henttinen KokemKV 8,17,
2) Markus Mikkola VammsVoi 8,19,
3) Nuutti Murtojärvi LauttLu 8,41,
4) Felix Horelli KokemKV 8,59,
5) Valtteri Hujo VammsVoi 8,61,
6) Waltteri Riento KokemKV 9,09,
7) Roope Rakkolainen KOkemKV 9,54,
8) Johannes Peuramäki VammsVoi 9,60
P7 pallo
1) Valtteri Hujo VammsVoi 22.91,
2) Erkka Maine LauttLu 18.37,
3) Waltteri Riento KokemKV 17.47,
4) Oskari Henttinen KokemKV 15.96,
5) Nuutti Murtojärvi LauttLu 15.71,
6) Markus Mikkola VammsVoi 15.54,
7) Felix Horelli KokemKV 13.87,
8) Ville Lahtinen KokemKV 13.05,
9) Johannes Peuramäki VammsVoi 9.90
T13 1000m
1) Jane Aalto LauttLu 3.54,97,
2) Janita Matintalo LauttLu 3.57,31,
3) Nadja Mikkola VammsVoi 3.58,34,
4) Annika Savolainen LauttLu 4.07,32,
5) Pinja Koivumäki LauttLu 4.08,89,
6) Linda Ruohomaa LauttLu 4.12,37,
7) Veera Tuominen KokemKV 4.12,70,
8) Sohvi Godin KokemKV 4.18,68,
9) Ella Junnila VammsVoi 4.38,39
T13 korkeus
1) Pinja Koivumäki LauttLu 135,
2) Ella Junnila VammsVoi 130,
3) Annika Savolainen LauttLu 130,
4) Veera Tuominen KokemKV 125,
5) Sohvi Godin KokemKV 120,
6) Jane Aalto LauttLu 115,
7) Pinja Jalo VammsVoi 110,
8) Linda Ruohomaa LauttLu 105
T13 keihäs
1) Katri Helttula VammsVoi 30.80,
2) Pinja Koivumäki LauttLu 27.92,
3) Fanni Anttoora 22.78,
4) Eveliina Herrala KokemKV 22.05,
5) Sohvi Godin KokemKV 21.63,
6) Veera Tuominen KokemKV 21.62,
7) Annika Savolainen LauttLu 21.22,
8) Janina Keronen VammsVoi 19.40,
9) Jane Aalto LauttLu 17.35,
10) Linda Ruohomaa LauttLu 16.74
T11 60m
1) Janna Häihänen LauttLu 9,18,
2) Fanni Kaasalainen LauttLu 9,20,
3) Nelli Rakkolainen KokemKV 9,22,
4) Adeliina Herrala KokemKV 9,58,
5) Roosa Rantaniitty VammsVoi 9,61,
6) Marika Haavisto LauttLu 9,81,
7) Pinja-Liisa Peuramäki VammsVoi 9,85,
8) Saara Godin KokemKV 9,86,
9) Hertta Eno LauttLu 10,89
T11 kuula
1) Marika Haavisto LauttLu 8.92,
2) Nelli Rakkolainen KokemKV 7.64,
3) Veera Matintalo LauttLu 7.05,
4) Janna Häihänen LauttLu 7.03,
5) Roosa Rantaniitty VammsVoi 7.03,
6) Adeliina Herrala KokemKV 6.90,
7) Hertta Eno LauttLu 5.66,
8) Saara Godin KokemKV 5.53,
9) Sarika Rainio VammsVoi 5.28,
10) Pinja-Liisa Peuramäki VammsVoi 5.19
T11 pituus
1) Janna Häihänen LauttLu 404,
2) Adeliina Herrala KokemKV 401,
3) Pinja-Liisa Peuramäki VammsVoi 389,
4) Nelli Rakkolainen KokemKV 384,
5) Fanni Kaasalainen LauttLu 379,
6) Roosa Rantaniitty VammsVoi 352,
7) Sarika rainio VammsVoi 314,
8) Saara Godin KokemKV 307,
9) Hertta Eno LauttLu 288
T9 40m
1) Kaisa Linnikko VammsVoi 6,87,
2) Siiri Tuominen KokemKV 7,41,
3) Aino Eno LauttLu 7,43,
4) Petra Jalo VammsVoi 7,46,
5) Jade Aalto LauttLu 7,48,
6) Karoliina Iso-Ropo VammsVoi 7,51,
7) Henna Kaunistola LauttLu 7,77,
7) Lotta-Maria Maine LauttLu 7,77,
9) Aleksandra Isoviita KokemKV 7,96,
10) Sanni Laukamo KokemKV 8,04,
11) Julia Junkkal VammsVoi 8,16,
12) Maria Laineenoja LauttLu8,19,
13) Tuuli-Mari Peuramäki vamssVoi 8,39,
14) Katriina Linnikko VammsVoi 8,57,
15) Jessica Kaunisto KokemKV 9,80
T9 pituus
1)Kaisa Linnikko VammsVoi 341,
2) Karoliina Iso-Ropo VammsVoi 329,
3) Siiri Tuominen KokemKV 328,
4) Petra Jalo VammsVoi 296,
5) Jade Aalto LauttLu 278,
6) Aino Eno LauttLu 280,
7) Lotta-Maria Maine LauttLu 272,
8) Julia Junkkala VammsVoi 271,
9) Tuuli-Mari Peuramäki VammsVoi 269,
10) Aleksanda Isoviita KokemKV 256,
11) Sanni Laukamo KokemKV 254,
12) Henna Kaunistola LauttLu 253,
13) Katriina Linnikko VammsVoi 208,
14) Jessica Kaunisto KokemKV 200
T9 junnukeihäs
1)Kaisa Linnikko VammsVoi 11.39,
2) Julia Junkkala VammsVoi 10.79,
3) Siiri Tuominen KokemKV 9.69,
4) Karoliina Iso-Ropo VammsVoi 9.29,
5) Aleksandra Isoviita KokemKV 8.03,
6) Maria Laineenoja LauttLu 8.03,
7) Lotta-Maria Maine LauttLu 7.45,
8) Jade Aalto LauttLu 7.44,
9) Katriina Linnikko VammsVoi 7.37,
10) Aino Eno LauttLu 7.24,
11) Sanni Laukamo KokemKV 6.97,
12) Jessica Kaunisto KokemKV 6.40,
13) Henna Kaunistola LauttLu 5.87,
14) Tuuli-Mari Peuramäki VammsVoi 5.39
T7 40m
1)Lilli Virtanen VammsVoi 7,71,
2) Jenni Häihänen LauttLu 8,04,
3) Aino Lausniemi LauttLu 8,31,
4) Lotta Mäkinen KokemKV 8,36,
5) Inari Leppäniemi KokemKV 8,53,
6) Anni Lindholm KokemKV 8,76,
7) Emma Junnila VammsVoi 8,86,
8) Emmi Pohjolainen LauttLu 9,26,
9) Jessica Junkkala 9,53
T7 pallo
1) Jenni Häihänen LauttLu 10.11,
2) Emmi Pohjolainen LauttLu 8.37,
3) Anni Lindholm KokemKV 7.54,
4) Lotta Mäkinen KokemKV 7.52,
5) Lilli Virtanen VammsVoi 7.42,
6) Emma Junnila VammsVoi 7.39,
7) Inari Leppäniemi KokemKV 6.90,
8) Aino Lausniemi LauttLu 6.17,
9) Jessica Junkkala VammsVoi 5.87
Sukkulaviesti 8 x 100m
1) VammsVoi (Lilli Virtanen, Markus Mikkola, Kaisa Linnikko, Julle Virtanen, Roosa Rantaniitty, Tatu Eeronheimo, Pinja Jalo, Valtteri Bäckman)
2) LauttLu (Jenni Häihänen, Nuutti Murtojärvi, Aino Eno, Jessa Haapaniemi, Janna Häihänen, Topi Saarinen, Jane Aalto, Jere Aalto)
3) KokemKV ( Lotta Mäkinen, Oskari Henttinen, Siiri Tuominen, Samu Kaunisto, Nelli Rakkolainen, Markus Pelkonen, Sohvi Godin, Lauri Brandt)
Pisteet: 1)VammsVoi 190, 2) LauttLu 172, 3) KokemKV 124
Triangeli, Sastamala 19.9.2010
Tuloksia:
M 100m
1)Juha-Matti Iso-Jaakkola LLuja 11,53,
2) Waltteri Immonen LLuja 11,92,
3) Antti Virtanen VsV 12,02,
4) Juho Peuraniemi KK-V 12,28,
5) Samu Kiviniitty VsV 12,62.
M 400m
1) Antti Virtanen VsV 52,42,
2) Jouko Mahlamäki LLuja 59,38,
3) Juho Peuraniemi KK-V 1.00,42,
4) Waltteri Immonen LLuja 1.00,82,
5) Jussi Salo KK-V 1.04,50,
6) Hannu Kaunisto VsV 1.07,54.
M 3000m
1) Jouko Mahlamäki LLuja 9.32,76,
2) Heikki Hiekkala KK-V 10.15,06,
3) Kimmo Savolainen LLuja 10.37,13,
4) Jussi Salo KK-V 10.47,94,
5) Hannu Kaunisto VsV 11.45,59,
6) Onni Kaunisto VsV 13.23,98.
M kiekko
1) Petteri Lax LLuja 35.15,
2) Tuomas Ojala KK-V 33.61,
3) Harri Reunanen VsV 32.77,
4) Kari Vahti KK-V 28.79,
5) Teemu Känkänen LLuja 27.98,
6) Juho Pitkäkoski VsV 22.92.
M kuula
1) Petteri Lax LLuja 12.28,
2) Harri Reunanen VsV 11.40,
3) Ville Kuusisto VsV 10.96,
4) Kimmo Lähteenmäki LLuja 10.60,
5) Teemu Känkäinen LLuja 10.47,
6) Tuomas Ojala KK-V 9.98,
7) Kari Vahti KK-V 8.33.
M keihäs
1) Petteri Lax LLuja 52.39,
2) Harri Reunanen VsV 50.31,
3) Juho Pitkäkoski VsV 47.98,
4) Tuomas Ojala KK-V 45.38,
5) Teemu Känkänen LLuja 40.77,
6) Tero Jokinen KK-V 35.55.
M korkeus
1) Juha-Matti Iso-Jaakkola LLuja 170,
2) Alex Lause VsV 170,
3) Antti Rintakoski LLuja 165,
4) Henri Kallio VsV 155,
5) Tapio Tyynelä VsV 150,
6) Tero Jokinen KK-V 135.
M pituus
1) Juha-Matti Iso-Jaakkola LLuja 637,
2) Pasi Paunuvuori LLuja 527,
3) Niko Simola VsV 526,
4) Henri Kallio VsV 520,
5) Juho Peuraniemi KK-V 472.
M kolmiloikka
1) Antti Rintakoski LLuja 12.91,
2) Niko Simola VsV 12.21,
3) Henri Kallio VsV 10.85,
4) Pasi Paunuvuori LLuja 10.83,
5) Tero Jokinen KK-V 9.53.
M ruotsalaisviesti (100m + 200m + 300m + 400m)
1) Vammalan seudun Voima (Alex Lause, Henri Kallio, Samu Kiviniitty, Antti Virtanen) 2.15,00,
2) Lauttakylän Luja (Petteri Lax, Juha-Matti Iso-Jaakkola, Waltteri Immonen, Jouko Mahlamäki) 2.18,69,
3) Kokemäen Kova-Väki (Tuomas Ojala, Teuvo Jokinen, Juho Peuraniemi, Heikki Hiekkala) 2.30,60.
Lopputulokset:
1) Lauttakylän Luja 95,
2) Vammalan seudun Voima 68,
3) Kokemäen Kova-Väki 39.
KLL:n yleisurheilukilpailut, Kankaanpää 16.9.2010
T34 | Pallonheitto | Pituushyppy | 50-metriä | ||||||||||
Sija | Nimi | Kunta | Tulos | Sija | Nimi | Kunta | Tulos | Sija | Nimi | Kunta | Tulos | ||
1 | 4 | 1 | Janna Häihänen | Huittinen | 37,24 | 1 | Janna Häihänen | Huittinen | 4,09 | 2 | Janna Häihänen | Huittinen | 8,04 |
2 | 9 | 4 | Nelli Rakkolainen | Kokemäki | 33,68 | 4 | Nelli Rakkolainen | Kokemäki | 3,83 | 1 | Nelli Rakkolainen | Kokemäki | 8,03 |
3 | 10 | 3 | Adeliina Herrala | Kokemäki | 34,85 | 3 | Adeliina Herrala | Kokemäki | 3,89 | 4 | Adeliina Herrala | Kokemäki | 8,43 |
4 | 11 | 2 | Mia Puuolakka | Kokemäki | 37,17 | 6 | Mia Puolakka | Kokemäki | 3,67 | 3 | Mia Puolakka | Kokemäki | 8,06 |
5 | 21 | 5 | Anni-Elina Luotonen | Pori | 32,25 | 9 | Anni-Elina Luotonen | Pori | 3,55 | 7 | Anni-Elina Luotonen | Pori | 8,53 |
6 | 22 | 15 | Veera Matintalo | Huittinen | 22,84 | 2 | Veera Matintalo | Huittinen | 4,05 | 5 | Veera Matintalo | Huittinen | 8,50 |
7 | 34 | 8 | Helmiina Lilja | Kankaanpää | 28,54 | 18 | Helmiina Lilja | Kankaanpää | 3,32 | 8 | Helmiina Lilja | Kankaanpää | 8,58 |
8 | 39 | 11 | Fanni Terho | Rauma | 23,98 | 15 | Fanni Terho | Rauma | 3,41 | 13 | Fanni Terho | Rauma | 8,71 |
9 | 40 | 23 | Annika Hohkuri | Kankaanpää | 20,69 | 8 | Annika Hohkuri | Kankaanpää | 3,60 | 9 | Annika Hohkuri | Kankaanpää | 8,60 |
10 | 44 | 29 | Julie Kurumaa | Honkajoki | 18,55 | 5 | Julie Kurumaa | Honkajoki | 3,76 | 10 | Julie Kurumaa | Honkajoki | 8,62 |
11 | 48 | 14 | Alina Virta | Ulvila | 23,19 | 13 | Alina Virtala | Ulvila | 3,41 | 21 | Alina Virtala | Ulvila | 8,83 |
12 | 50 | 21 | Maria Sarasvirta | Eura | 20,91 | 11 | Maria Sarasvirta | Eura | 3,50 | 18 | Maria Sarasvirta | Eura | 8,78 |
13 | 51 | 6 | Minja Majasuo | Rauma | 31,71 | 17 | Minja Majasuo | Rauma | 3,34 | 28 | Minja Majasuo | Rauma | 9,00 |
14 | 54 | 41 | Heini Lipponen | Kankaanpää | 15,00 | 7 | Heini Lipponen | Kankaanpää | 3,64 | 6 | Heini Lipponen | Kankaanpää | 8,51 |
15 | 55 | 28 | Jerika Mäkipuro | Pori | 18,91 | 16 | Jerika Mäkipuro | Pori | 3,37 | 11 | Jerika Mäkipuro | Pori | 8,63 |
17 | 60 | 19 | Elsa Salminen | Pori | 21,22 | 23 | Elsa Salminen | Pori | 3,24 | 18 | Elsa Salminen | Pori | 8,78 |
16 | 60 | 13 | Laura Lepistö | Pori | 23,47 | 26 | Laura Lepistö | Pori | 3,23 | 21 | Laura Lepistö | Pori | 8,83 |
18 | 61 | 17 | Jenna Rinne | Pori | 21,73 | 29 | Jenna Rinne | Pori | 3,18 | 15 | Jenna Rinne | Pori | 8,73 |
19 | 63 | 16 | Lotta Vironmäki | Ulvila | 21,82 | 10 | Lotta Vironmäki | Ulvila | 3,54 | 37 | Lotta Vironmäki | Ulvila | 9,32 |
20 | 64 | 34 | Jessi-Juulia Salonen | Rauma | 17,54 | 14 | Jessi-Juulia Salonen | Rauma | 3,41 | 16 | Jessi-Juulia Salonen | Rauma | 8,74 |
21 | 68 | 27 | Veera Kangas | Ulvila | 19,22 | 21 | Veera Kangas | Ulvila | 3,26 | 20 | Veera Kangas | Ulvila | 8,79 |
22 | 71 | 35 | Iida Mäenpää | Merikarvia | 16,56 | 19 | Iida Mäenpää | Merikarvia | 3,32 | 17 | Iida Mäenpää | Merikarvia | 8,77 |
23 | 72 | 22 | Emmi-Kaisa Santa | Merikarvia | 20,74 | 20 | Emmi-Kaisa Santa | Merikarvia | 3,28 | 30 | Emmi-Kaisa Santa | Merikarvia | 9,03 |
24 | 74 | 9 | Anni Järvenpää | Pori | 26,44 | 30 | Anni Järvenpää | Pori | 3,17 | 35 | Anni Järvenpää | Pori | 9,28 |
25 | 74 | 24 | Saara Nieminen | Kankaanpää | 19,98 | 24 | Saara Nieminen | Kankaanpää | 3,24 | 26 | Saara Nieminen | Kankaanpää | 8,95 |
26 | 75 | 39 | Noora Rintala | Kiikoinen | 15,59 | 12 | Noora Rintala | Kiikoinen | 3,43 | 24 | Noora Rintala | Kiikoinen | 8,92 |
27 | 76 | 10 | Viivi Collander | Pori | 24,23 | 34 | Viivi Collander | Pori | 3,11 | 32 | Viivi Collander | Pori | 9,11 |
28 | 77 | 20 | Saara Filppula | Eura | 29,60 | 28 | Saara Filppula | Eura | 3,19 | 29 | Saara Filppula | Eura | 9,02 |
29 | 79 | 44 | Inka Heininen | Kankaanpää | 13,78 | 22 | Inka Heininen | Kankaanpää | 3,25 | 13 | Inka Heininen | Kankaanpää | 8,71 |
30 | 81 | 7 | Ninni Lainio | Rauma | 29,80 | 38 | Ninni Lainio | Rauma | 3,02 | 36 | Niini Lainio | Rauma | 9,29 |
31 | 87 | 40 | Henna Huila | Eura | 15,24 | 35 | Henna Huila | Eura | 3,05 | 12 | Henna Huila | Eura | 8,66 |
32 | 94 | 31 | Eveliina Laurila | Eura | 17,99 | 40 | Eveliina Laurila | Eura | 2,96 | 23 | Eveliina Laurila | Eura | 8,88 |
33 | 95 | 38 | Aliisa Heino | Eura | 15,76 | 32 | Aliisa Heino | Eura | 3,15 | 25 | Aliisa Heino | Eura | 8,93 |
34 | 98 | 30 | Emilia Koskela | Ulvila | 18,08 | 25 | Emilia Koskela | Ulvila | 3,23 | 43 | Emilia Koskela | Ulvila | 9,49 |
35 | 101 | 37 | Milla Juusela | Ulvila | 16,07 | 31 | Milla Juusela | Ulvila | 3,16 | 33 | Milla Juusela | Ulvila | 9,16 |
36 | 106 | 36 | Venla Kurppa | Luvia | 16,55 | 39 | Venla Kurppa | Luvia | 3,01 | 31 | Venla Kurppa | Luvia | 9,09 |
37 | 107 | 12 | Janette Niemi | Jämijärvi | 23,66 | 48 | Janette Niemi | Jämijärvi | 2,65 | 47 | Janette Niemi | Jämijärvi | 9,79 |
38 | 107 | 26 | Laura Salo | Jämijärvi | 19,26 | 47 | Laura Salo | Jämijärvi | 2,73 | 34 | Laura Salo | Jämijärvi | 9,27 |
39 | 107 | 42 | Marjaana Jussila | Honkajoki | 14,85 | 27 | Marjaana Jussila | Honkajoki | 3,20 | 38 | Marjaana Jussila | Honkajoki | 9,38 |
41 | 108 | 48 | Maarit Nurmi | Merikarvia | 12,32 | 33 | Maarit Nurmi | Merikarvia | 3,13 | 27 | Maarit Nurmi | Merikarvia | 8,98 |
40 | 108 | 18 | Pinja Pihlajamäki | Jämijärvi | 21,28 | 42 | Pinja Pihlajamäki | Jämijärvi | 2,92 | 48 | Pinja Pihlajamäki | Jämijärvi | 9,94 |
42 | 111 | 25 | Nea Koivunen | Ulvila | 19,66 | 46 | Nea Koivunen | Ulvila | 2,74 | 40 | Nea Koivunen | Ulvila | 9,44 |
43 | 118 | 33 | Sara Jylhänkoski | Ulvila | 17,78 | 41 | Sara Jylhänkoski | Ulvila | 2,93 | 44 | Sara Jylhänkoski | Ulvila | 9,54 |
44 | 120 | 32 | Sofia Nyrökorpi | Merikarvia | 17,90 | 44 | Sofia Nyrökorpi | Merikarvia | 2,87 | 44 | Sofia Nyrökorpi | Merikarvia | 9,54 |
45 | 122 | 45 | Matleena Mustonen | Luvia | 13,64 | 36 | Matleena Mustonen | Luvia | 3,03 | 41 | Matleena Mustonen | Luvia | 9,47 |
46 | 128 | 49 | Silja Ranta | Jämijärvi | 12,16 | 37 | Silja Ranta | Jämijärvi | 3,03 | 42 | Silja Ranta | Jämijärvi | 9,48 |
47 | 129 | 47 | Petra Kukkula | Lavia | 13,18 | 43 | Petra Kukkula | Lavia | 2,89 | 39 | Petra Kukkula | Lavia | 9,39 |
48 | 141 | 50 | Jenna Hakala | Lavia | 10,64 | 45 | Jenna Hakala | Lavia | 2,86 | 46 | Jenna Hakala | Lavia | 9,78 |
49 | 143 | 43 | Annika Tunturi | Honkajoki | 13,81 | 50 | Annika Tunturi | Honkajoki | 2,52 | 50 | Annika Tunturi | Honkajoki | 10,44 |
50 | 144 | 46 | Tiina Huhtala | Lavia | 13,50 | 49 | Tiina Huhtala | Lavia | 2,60 | 49 | Tiina Huhtala | Lavia | 9,99 |
P34 | Pallonheitto | Pituushyppy | 50-metriä | ||||||||||
Sija | Nimi | Kunta | Tulos | Sija | Nimi | Kunta | Tulos | Sija | Nimi | Kunta | Tulos | ||
1 | 5 | 3 | Leevi Vihtalahti | Pori | 43,85 | 1 | Leevi Vihtalahti | Pori | 4,13 | 1 | Leevi Vihtalahti | Pori | 7,71 |
2 | 8 | 4 | Topias Nordberg | Eura | 43,13 | 2 | Topias Nordberg | Eura | 4,12 | 2 | Topias Nordberg | Eura | 7,83 |
3 | 26 | 1 | Teemu Narvi | Kankaanpää | 51,97 | 12 | Teemu Narvi | Kankaanpää | 3,53 | 13 | Teemu Narvi | Kankaanpää | 8,61 |
4 | 27 | 7 | Jussi Jussila | Honkajoki | 40,72 | 11 | Jussi Jussila | Honkajoki | 3,61 | 9 | Jussi Jussila | Honkajoki | 8,55 |
5 | 33 | 8 | Joni Levä | Honkajoki | 39,38 | 5 | Joni Levä | Honkajoki | 3,67 | 20 | Joni Levä | Honkajoki | 8,75 |
6 | 35 | 28 | Lassi Haavisto | Kankaanpää | 29,57 | 3 | Lassi Haavisto | Kankaanpää | 3,71 | 4 | Lassi Haavisto | Kankaanpää | 8,10 |
7 | 38 | 9 | Veikko Rauva | Rauma | 37,16 | 17 | Veikko Rauva | Rauma | 3,41 | 12 | Veikko Rauva | Rauma | 8,60 |
9 | 40 | 15 | Oskari Lahtinen | Pori | 33,53 | 10 | Oskari Lahtinen | Pori | 3,61 | 15 | Oskari Lahtinen | Pori | 8,65 |
8 | 43 | 18 | Oskari Kärki | Huittinen | 32,70 | 20 | Oskari Kärki | Huittinen | 3,35 | 5 | Oskari Kärki | Huittinen | 8,39 |
10 | 48 | 13 | Olli Nieminen | Pori | 34,49 | 29 | Olli Nieminen | Pori | 3,26 | 6 | Olli Nieminen | Pori | 8,41 |
11 | 50 | 26 | Matias Kylväjä | Huittinen | 30,35 | 7 | Matias Kylväjä | Huittinen | 3,65 | 17 | Matias Kylväjä | Huittinen | 8,73 |
12 | 52 | 14 | Roope Heikkinen | Luvia | 34,03 | 28 | Roope Heikkinen | Luvia | 3,26 | 10 | Roope Heikkinen | Luvia | 8,59 |
13 | 54 | 6 | Joe Vartiamäki | Kankaanpää | 41,26 | 16 | Joe Vartiamäki | Kankaanpää | 3,42 | 32 | Joe Vartiamäki | Kankaanpää | 9,00 |
14 | 54 | 17 | Patrick Raitanen | Ulvila | 33,00 | 27 | Patrick Raitanen | Ulvila | 3,28 | 10 | Patrick Raitanen | Ulvila | 8,59 |
15 | 55 | 19 | Jesperi Kotkaniemi | Pori | 32,30 | 4 | Jesperi Kotkaniemi | Pori | 3,69 | 32 | Jesperi Kotkaniemi | Pori | 9,00 |
16 | 56 | 22 | Mark Kivelä | Pori | 30,90 | 18 | Mark Kivelä | Pori | 3,40 | 16 | Mark Kivelä | Pori | 8,67 |
17 | 57 | 45 | Niko Nissilä | Ulvila | 23,86 | 6 | Niko Nissilä | Ulvila | 3,65 | 6 | Niko Nissilä | Ulvila | 8,41 |
18 | 58 | 41 | Eero Hirvinen | Kankaanpää | 25,14 | 14 | Eero Hirvinen | Kankaanpää | 3,43 | 3 | Eero Hirvinen | Kankaanpää | 8,03 |
19 | 65 | 30 | Mikael Nurmi | Eura | 28,54 | 13 | Mikael Nurmi | Eura | 3,43 | 22 | Mikael Nurmi | Eura | 8,79 |
20 | 65 | 10 | Nuutti Nurmela | Rauma | 36,89 | 15 | Nuutti Nurmela | Rauma | 3,42 | 40 | Nuutti Nurmela | Rauma | 9,20 |
21 | 69 | 16 | Rasmus Koskinen | Pori | 33,35 | 19 | Rasmus Koskinen | Pori | 3,39 | 34 | Rasmus Koskinen | Pori | 9,02 |
22 | 71 | 42 | Niko Myllykoski | Kankaanpää | 24,41 | 8 | Niko Myllykoski | Kankaanpää | 3,64 | 21 | Niko Myllykoski | Kankaanpää | 8,77 |
23 | 72 | 2 | Eemeli Rantaneva | Merikarvia | 45,00 | 26 | Eemeli Rantaneva | Merikarvia | 3,29 | 44 | Eemeli Rantaneva | Merikarvia | 9,43 |
24 | 72 | 23 | Heikki Törmänen | Rauma | 30,50 | 22 | Heikki Törmänen | Rauma | 3,32 | 27 | Heikki Törmänen | Rauma | 8,91 |
25 | 72 | 55 | Samuli Anttila | Rauma | 12,30 | 9 | Samuli Anttila | Rauma | 3,63 | 8 | Samuli Anttila | Rauma | 8,46 |
26 | 79 | 43 | Juho Kivimäki | Köyliö | 24,13 | 22 | Juho Kivimäki | Köyliö | 3,32 | 14 | Juho Kivimäki | Köyliö | 8,63 |
27 | 79 | 5 | Ville Heinola | Honkajoki | 42,29 | 31 | Ville Heinola | Honkajoki | 3,22 | 43 | Ville Heinola | Honkajoki | 9,35 |
28 | 82 | 25 | Matias Vaahtio | Ulvila | 30,38 | 39 | Matias Vaahtio | Ulvila | 3,09 | 18 | Matias Vaahtio | Ulvila | 8,74 |
29 | 86 | 12 | Joonas Immonen | Huittinen | 35,50 | 24 | Joonas Immonen | Huittinen | 3,30 | 50 | Joonas Immonen | Huittinen | 9,93 |
30 | 87 | 21 | Oliver Mutta | Eura | 31,39 | 41 | Oliver Mutta | Eura | 3,06 | 25 | Oliver Mutta | Eura | 8,86 |
31 | 88 | 37 | Eetu Elomäki | Pori | 26,79 | 33 | Eetu Elomäki | Pori | 3,18 | 18 | Eetu Elomäki | Pori | 8,74 |
32 | 91 | 48 | Juho Hietasalo | Merikarvia | 23,02 | 21 | Juho Hietasalo | Merikarvia | 3,34 | 22 | Juho Hietasalo | Merikarvia | 8,79 |
33 | 96 | 31 | Eetu Näyrä | Luvia | 28,40 | 34 | Eetu Näyrä | Luvia | 3,16 | 31 | Eetu Näyrä | Luvia | 8,98 |
34 | 98 | 20 | Leevi Puputti | Eura | 31,42 | 36 | Leevi Puputti | Eura | 3,16 | 42 | Leevi Puputti | Eura | 9,34 |
35 | 99 | 35 | Jarno Rajala | Merikarvia | 27,37 | 38 | Jarno Rajala | Merikarvia | 3,11 | 26 | Jarno Rajala | Merikarvia | 8,89 |
36 | 100 | 46 | Luukas Vainionpää | Kankaanpää | 23,79 | 25 | Luukas Vainionpää | Kankaanpää | 3,30 | 29 | Luukas Vainionpää | Kankaanpää | 8,94 |
37 | 101 | 29 | Ville Joopi | Luvia | 29,35 | 35 | Ville Joopi | Luvia | 3,22 | 37 | Ville Joopi | Luvia | 9,05 |
38 | 103 | 38 | Antti Vahtola | Eura | 26,75 | 29 | Antti Vahtola | Eura | 3,26 | 36 | Antti Vahtola | Eura | 9,03 |
39 | 103 | 47 | Santeri Mannelin | Kiikoinen | 23,64 | 32 | Santeri Mannelin | Kiikoinen | 3,20 | 24 | Santeri Mannelin | Kiikoinen | 8,82 |
40 | 105 | 27 | Juho Taipalmaa | Ulvila | 29,76 | 44 | Juho Syrjäläinen | Ulvila | 3,00 | 34 | Juho Taipalmaa | Ulvila | 9,02 |
41 | 109 | 24 | Anton Vesala | Köyliö | 30,39 | 40 | Anton Vesala | Köyliö | 3,07 | 45 | Anton Vesala | Köyliö | 9,51 |
42 | 111 | 11 | Arttu Kiviluoma | Honkajoki | 36,48 | 48 | Arttu Kiviluoma | Honkajoki | 2,82 | 52 | Arttu Kiviluoma | Honkajoki | 9,98 |
43 | 117 | 50 | Aaro Kallionkieli | Kankaanpää | 21,15 | 37 | Aaro Kallionkieli | Kankaanpää | 3,15 | 30 | Aaro Kallionkieli | Kankaanpää | 8,95 |
44 | 122 | 39 | Juho Syrjäläinen | Karvia | 26,19 | 45 | Juho Syrjälä | Karvia | 2,98 | 38 | Juho Syrjälä | Karvia | 9,14 |
45 | 123 | 49 | Tuomas Kuusikoski | Jämijärvi | 21,57 | 46 | Tuomas Kuusikoski | Jämijärvi | 2,96 | 28 | Tuomas Kuusikoski | Jämijärvi | 8,93 |
46 | 124 | 32 | Jarkko Alahonko | Honkajoki | 28,20 | 54 | Jarkko Alahonko | Honkajoki | 2,47 | 38 | Jarkko Alahonko | Honkajoki | 9,14 |
47 | 127 | 44 | Elias Hautaviita | Ulvila | 23,93 | 42 | Elias Hautaviita | Ulvila | 3,05 | 41 | Elias Hautaviita | Ulvila | 9,24 |
48 | 132 | 40 | Matias Ylikoski | Jämijärvi | 25,98 | 43 | Matias Ylikoski | Jämijärvi | 3,02 | 49 | Matias Ylikoski | Jämijärvi | 9,73 |
49 | 140 | 33 | Santeri Heikkilä | Jämijärvi | 28,19 | 53 | Santeri Heikkilä | Jämijärvi | 2,68 | 54 | Santeri Heikkilä | Jämijärvi | 10,13 |
50 | 142 | 34 | Akseli Laine | Honkajoki | 27,58 | 55 | Akseli Laine | Honkajoki | 0,00 | 53 | Akseli Laine | Honkajoki | 10,12 |
51 | 142 | 36 | Sami Hakala | Lavia | 27,08 | 51 | Sami Hakala | Lavia | 2,71 | 55 | Sami Hakala | Lavia | 10,28 |
52 | 144 | 51 | Valtteri Haavisto | Honkajoki | 20,90 | 47 | Valtteri Haavisto | Honkajoki | 2,86 | 46 | Valtteri Haavisto | Honkajoki | 9,58 |
53 | 149 | 52 | Aleksi Liikala | Karvia | 20,52 | 49 | Aleksi Liikala | Karvia | 2,81 | 48 | Aleksi Liikala | Karvia | 9,71 |
54 | 151 | 54 | Petteri Tuominen | Ulvila | 13,64 | 50 | Petteri Tuominen | Ulvila | 2,78 | 47 | Petteri Tuominen | Ulvila | 9,69 |
55 | 155 | 53 | Saku Santaoja | Ulvila | 19,17 | 52 | Saku Santaoja | Ulvila | 2,68 | 50 | Saku Santaoja | Ulvila | 9,93 |
T56 | Kuulantyöntö | Pituushyppy | 50-metriä | ||||||||||
Sija | Nimi | Kunta | Tulos | Sija | Nimi | Kunta | Tulos | Sija | Nimi | Kunta | Tulos | ||
1 | 23 | 14 | Annika Haanpää | Köyliö | 6,89 | 2 | Annika Haanpää | Köyliö | 4,31 | 7 | Annika Haanpää | Köyliö | 8,01 |
2 | 24 | 2 | Jenni Lope | Pori | 8,19 | 13 | Jenni Lope | Pori | 3,94 | 9 | Jenni Lope | Pori | 8,04 |
3 | 25 | 17 | Suvi Mäkitalo | Pori | 6,56 | 5 | Suvi Mäkitalo | Pori | 4,15 | 3 | Suvi Mäkitalo | Pori | 7,84 |
4 | 26 | 15 | Ellaliisa Kaukkila | Rauma | 6,76 | 6 | Ellaliisa Kaukkila | Rauma | 4,11 | 5 | Ellaliisa Kaukkila | Rauma | 7,92 |
5 | 27 | 10 | Emma Virtanen | Kankaanpää | 7,10 | 9 | Emma Virtanen | Kankaanpää | 4,01 | 8 | Emma Virtanen | Kankaanpää | 8,02 |
6 | 27 | 4 | Vilma Heinola | Honkajoki | 7,79 | 10 | Vilma Heinola | Honkajoki | 4,01 | 13 | Vilma Heinola | Honkajoki | 8,18 |
7 | 32 | 27 | Eveliina Poukka | Pori | 6,20 | 1 | Eveliina Poukka | Pori | 4,40 | 4 | Eveliina Poukka | Pori | 7,86 |
8 | 32 | 7 | Janina Laine | Pori | 7,25 | 4 | Janina Laine | Pori | 4,22 | 21 | Janina Laine | Pori | 8,32 |
9 | 33 | 5 | Pinja Koivumäki | Huittinen | 7,54 | 16 | Pinja Koivumäki | Huittinen | 3,85 | 12 | Pinja Koivumäki | Huittinen | 8,15 |
10 | 34 | 11 | Annika Savolainen | Huittinen | 7,02 | 3 | Annika Savolainen | Huittinen | 4,28 | 20 | Annika Savolainen | Huittinen | 8,31 |
11 | 35 | 20 | Veera Kangasniemi | Pori | 6,40 | 14 | Veera Kangasniemi | Pori | 3,94 | 1 | Veera Kangasniemi | Pori | 7,79 |
12 | 37 | 19 | Reetta Malmi | Säkylä | 6,45 | 7 | Reetta Malmi | Säkylä | 4,05 | 11 | Reetta Malmi | Säkylä | 8,07 |
13 | 46 | 6 | Nelli Kuronen | Pori | 7,47 | 11 | Nelli Kuronen | Pori | 4,00 | 29 | Nelli Kuronen | Pori | 8,42 |
14 | 50 | 20 | Veera Tuominen | Kokemäki | 6,40 | 15 | Veera Tuominen | Kokemäki | 3,90 | 15 | Veera Tuominen | Kokemäki | 8,20 |
15 | 51 | 25 | Julia Kaissalo | Eura | 6,26 | 20 | Julia Kaissalo | Eura | 3,82 | 6 | Julia Kaissalo | Eura | 7,93 |
16 | 54 | 44 | Eveliina Naarmala | Rauma | 5,31 | 8 | Eveliina Naarmala | Rauma | 4,02 | 2 | Eveliina Naarmala | Rauma | 7,82 |
17 | 63 | 24 | Jonna Lehtiniemi | Jämijärvi | 6,28 | 22 | Jonna Lehtiniemi | Jämijärvi | 3,80 | 17 | Jonna Lehtiniemi | Jämijärvi | 8,22 |
18 | 66 | 26 | Sofia Kompuinen | Säkylä | 6,23 | 18 | Sofia Kompuinen | Säkylä | 3,84 | 22 | Sofia Kompuinen | Säkylä | 8,33 |
19 | 67 | 28 | Veera Puosi | Rauma | 6,15 | 12 | Veera Puosi | Rauma | 3,98 | 27 | Veera Puosi | Rauma | 8,41 |
20 | 68 | 1 | Katja Kuiko | Huittinen | 8,34 | 49 | Katja Kuiko | Huittinen | 3,14 | 18 | Katja Kuiko | Huittinen | 8,27 |
21 | 74 | 31 | Heidi Mäki-Jaakkola | Eura | 6,09 | 19 | Heidi Mäki-Jaakkola | Eura | 3,83 | 24 | Heidi Mäki-Jaakkola | Eura | 8,35 |
22 | 76 | 12 | Katariina Kylänpää | Säkylä | 6,99 | 29 | Katariina Kylänpää | Säkylä | 3,69 | 35 | Katariina Kylänpää | Säkylä | 8,61 |
23 | 78 | 45 | Viliina Varis | Kankaanpää | 5,27 | 23 | Viliina Varis | Kankaanpää | 3,77 | 10 | Viliina Varis | Kankaanpää | 8,05 |
24 | 81 | 40 | Jenna Kompuinen | Säkylä | 5,45 | 28 | Jenna Kompuinen | Säkylä | 3,69 | 13 | Jenna Kompuinen | Säkylä | 8,18 |
25 | 82 | 16 | Helmi Junnila | Eura | 6,71 | 34 | Helmi Junnila | Eura | 3,58 | 32 | Helmi Junnila | Eura | 8,51 |
26 | 84 | 18 | Erika Uotila | Eura | 6,55 | 27 | Erika Uotila | Eura | 3,70 | 39 | Erika Uotila | Eura | 8,70 |
27 | 84 | 39 | Maj Virko | Kankaanpää | 5,59 | 26 | Maj Virko | Kankaanpää | 3,71 | 19 | Maj Virko | Kankaanpää | 8,30 |
28 | 90 | 49 | Linnea Nieminen | Ulvila | 5,07 | 25 | Linnea Nieminen | Ulvila | 3,73 | 16 | Linnea Nieminen | Ulvila | 8,21 |
29 | 93 | 35 | Linda Kurumaa | Honkajoki | 5,84 | 24 | Linda Kurumaa | Honkajoki | 3,76 | 34 | Linda Kurumaa | Honkajoki | 8,59 |
30 | 94 | 42 | Riina Tainio | Eura | 5,42 | 30 | Riina Tainio | Eura | 3,65 | 22 | Riina Tainio | Eura | 8,33 |
32 | 95 | 8 | Hanna-Mari Lehtinen | Rauma | 7,11 | 51 | Hanna-Mari Lehtinen | Rauma | 3,02 | 36 | Hanna-Mari Lehtinen | Rauma | 8,67 |
31 | 95 | 51 | Emilia Lehtovirta | Ulvila | 4,84 | 17 | Emilia Lehtovirta | Ulvila | 3,85 | 27 | Emilia Lehtovirta | Ulvila | 8,41 |
33 | 95 | 34 | Katariina Ahonen | Ulvila | 5,87 | 31 | Katariina Ahonen | Ulvila | 3,65 | 30 | Katariina Ahonen | Ulvila | 8,45 |
34 | 95 | 31 | Roosa Rintala | Kiikoinen | 6,09 | 33 | Roosa Rintala | Kiikoinen | 3,60 | 31 | Roosa Rintala | Kiikoinen | 8,50 |
35 | 97 | 13 | Eveliina Herrala | Kokemäki | 6,90 | 38 | Eveliina Herrala | Kokemäki | 3,47 | 46 | Eveliina Herrala | Kokemäki | 8,95 |
36 | 99 | 36 | Fanni Äijälä | Ulvila | 5,78 | 21 | Fanni Äijälä | Ulvila | 3,80 | 42 | Fanni Äijälä | Ulvila | 8,86 |
37 | 101 | 30 | Karin Ramberg | Merikarvia | 6,12 | 45 | Karin Ramberg | Merikarvia | 3,25 | 26 | Karin Ramberg | Merikarvia | 8,38 |
38 | 101 | 37 | Veera Haula | Luvia | 5,76 | 32 | Veera Haula | Luvia | 3,63 | 32 | Veera Haula | Luvia | 8,51 |
39 | 102 | 23 | Elsa Majuri | Luvia | 6,32 | 39 | Elsa Majuri | Luvia | 3,46 | 40 | Elsa Majuri | Luvia | 8,75 |
40 | 103 | 8 | Tilda Linqvist | Rauma | 7,11 | 48 | Tilda Linqvist | Rauma | 3,16 | 47 | Tilda Linqvist | Rauma | 9,01 |
41 | 108 | 48 | Emilia Narmio | Kankaanpää | 5,10 | 36 | Emilia Narmio | Kankaanpää | 3,52 | 24 | Emilia Narmio | Kankaanpää | 8,35 |
42 | 109 | 3 | Anni Koskiniemi | Honkajoki | 7,80 | 53 | Anni Koskiniemi | Honkajoki | 2,49 | 53 | Anni Koskiniemi | Honkajoki | 11,13 |
43 | 113 | 22 | Johanna Kivekäs | Luvia | 6,39 | 43 | Johanna Kivekäs | Luvia | 3,30 | 48 | Johanna Kivekäs | Luvia | 9,03 |
44 | 113 | 29 | Jutta Rantala | Köyliö | 6,13 | 41 | Jutta Rantala | Köyliö | 3,46 | 43 | Jutta Rantala | Köyliö | 8,89 |
45 | 116 | 43 | Aino Aavanen | Ulvila | 5,39 | 37 | Aino Aavanen | Ulvila | 3,50 | 36 | Aino Aavanen | Ulvila | 8,67 |
46 | 122 | 46 | Ksenia Koulik | Ulvila | 5,17 | 35 | Ksenia Koulik | Ulvila | 3,55 | 41 | Ksenia Koulik | Ulvila | 8,79 |
47 | 128 | 46 | Mira Kallio | Merikarvia | 5,17 | 44 | Mira Kallio | Merikarvia | 3,28 | 38 | Mira Kallio | Merikarvia | 8,69 |
48 | 129 | 38 | Moonika Ledis | Jämijärvi | 5,72 | 40 | Moonika Ledis | Jämijärvi | 3,46 | 51 | Moonika Ledis | Jämijärvi | 9,37 |
49 | 130 | 33 | Niina Malmivaara | Honkajoki | 5,92 | 47 | Niina Malmivaara | Honkajoki | 3,21 | 50 | Niina Malmivaara | Honkajoki | 9,15 |
50 | 138 | 52 | Aino-Maria Havi | Jämijärvi | 4,42 | 42 | Aino-Maria Havi | Jämijärvi | 3,38 | 44 | Aino-Maria Havi | Jämijärvi | 8,93 |
51 | 140 | 41 | Amanda Laine | Honkajoki | 5,43 | 50 | Amanda Laine | Honkajoki | 3,05 | 49 | Amanda Laine | Honkajoki | 9,13 |
52 | 140 | 50 | Anni Vanhatalo | Merikarvia | 5,02 | 46 | Anni Vanhatalo | Merikarvia | 3,23 | 44 | Anni Vanhatalo | Merikarvia | 8,93 |
53 | 157 | 53 | Matilda Huhtala | Merikarvia | 4,22 | 52 | Matilda Huhtala | Merikarvia | 2,69 | 52 | Matilda Huhtala | Merikarvia | 9,86 |
P56 | Kuulantyöntö | Pituushyppy | 50-metriä | ||||||||||
Sija | Nimi | Kunta | Tulos | Sija | Nimi | Kunta | Tulos | Sija | Nimi | Kunta | Tulos | ||
1 | 8 | 5 | Tommi Kukkula | Lavia | 9,23 | 2 | Tommi Kukkula | Lavia | 4,57 | 1 | Tommi Kukkula | Lavia | 7,63 |
2 | 10 | 2 | Tuomas Ketonen | Pori | 9,91 | 4 | Tuomas Ketonen | Pori | 4,44 | 4 | Tuomas Ketonen | Pori | 7,70 |
3 | 21 | 15 | Riku Peltomaa | Pori | 7,66 | 3 | Riku Peltomaa | Pori | 4,45 | 3 | Riku Peltomaa | Pori | 7,69 |
4 | 22 | 16 | Teijo Lahdenperä | Pori | 7,60 | 1 | Teijo Lahdenperä | Pori | 4,58 | 5 | Teijo Lahdenperä | Pori | 7,87 |
5 | 30 | 9 | Elias Valtonen | Eura | 8,19 | 8 | Elias Valtonen | Eura | 4,23 | 13 | Elias Valtonen | Eura | 8,13 |
6 | 38 | 6 | Josia Pallari | Kankaanpää | 8,78 | 12 | Josia Pallari | Kankaanpää | 4,16 | 20 | Josia Pallari | Kankaanpää | 8,22 |
7 | 39 | 14 | Riku Vaajakari | Pori | 7,69 | 10 | Riku Vaajakari | Pori | 4,17 | 15 | Riku Vaajakari | Pori | 8,18 |
8 | 42 | 3 | Samu Niemi | Rauma | 9,57 | 23 | Samu Niemi | Rauma | 3,92 | 16 | Samu Niemi | Rauma | 8,20 |
9 | 43 | 26 | Teemu Pertola | Rauma | 7,18 | 6 | Teemu Pertola | Rauma | 4,32 | 11 | Teemu Pertola | Rauma | 8,05 |
10 | 45 | 17 | Teemu Utunen | Kankaanpää | 7,56 | 20 | Teemu Utunen | Kankaanpää | 3,99 | 8 | Teemu Utunen | Kankaanpää | 7,91 |
11 | 47 | 10 | Eetu Syystö | Pori | 8,11 | 21 | Eetu Syystö | Pori | 3,96 | 16 | Eetu Syystö | Pori | 8,20 |
12 | 49 | 21 | Aleksei Belov | Pori | 7,37 | 15 | Aleksei Belov | Pori | 4,05 | 13 | Aleksei Belov | Pori | 8,13 |
13 | 50 | 38 | Santeri Välimäki | Pori | 5,83 | 5 | Santeri Välimäki | Pori | 4,37 | 7 | Santeri Välimäki | Pori | 7,90 |
14 | 51 | 13 | Antti-Pekka Ruohola | Eura | 7,83 | 17 | Antti-Pekka Ruohola | Eura | 4,03 | 21 | Antti-Pekka Ruohola | Eura | 8,25 |
15 | 53 | 23 | Lauri Nieminen | Köyliö | 7,36 | 7 | Lauri Nieminen | Köyliö | 4,26 | 23 | Lauri Nieminen | Köyliö | 8,27 |
16 | 54 | 37 | Pyry Santahuhta | Kankaanpää | 6,01 | 11 | Pyry Santahuhta | Kankaanpää | 4,16 | 6 | Pyry Santahuhta | Kankaanpää | 7,89 |
17 | 54 | 20 | Tuomas Tuomola | Huittinen | 7,40 | 9 | Tuomas Tuomola | Huittinen | 4,17 | 25 | Tuomas Tuomola | Huittinen | 8,30 |
18 | 57 | 31 | Juhani Lehmuskallio | Rauma | 6,25 | 24 | Juhani Lehmuskallio | Rauma | 3,86 | 2 | Juhani Lehmuskallio | Rauma | 7,68 |
19 | 59 | 28 | Eelis Hirvinen | Kankaanpää | 7,09 | 22 | Eelis Hirvinen | Kankaanpää | 3,94 | 9 | Eelis Hirvinen | Kankaanpää | 7,93 |
20 | 59 | 25 | Miro Sistonen | Luvia | 7,26 | 16 | Miro Sistonen | Luvia | 4,04 | 18 | Miro Sistonen | Luvia | 8,21 |
21 | 60 | 4 | Lauri Sikoniemi | Luvia | 9,50 | 38 | Lauri Sikoniemi | Luvia | 3,44 | 18 | Lauri Sikoniemi | Luvia | 8,21 |
22 | 61 | 1 | Mikael Mäkelä | Eura | 10,87 | 25 | Mikael Mäkelä | Eura | 3,82 | 35 | Mikael Mäkelä | Eura | 8,55 |
23 | 64 | 34 | Lasse Viitamäki | Kankaanpää | 6,17 | 18 | Lasse Viitamäki | Kankaanpää | 4,01 | 12 | Lasse Viitamäki | Kankaanpää | 8,12 |
24 | 65 | 8 | Joonas Erkkilä | Rauma | 8,46 | 27 | Joonas Erkkilä | Rauma | 3,77 | 30 | Joonas Erkkilä | Rauma | 8,42 |
25 | 65 | 29 | Kalle Kompuinen | Säkylä | 6,52 | 26 | Kalle Kompuinen | Säkylä | 3,80 | 10 | Kalle Kompuinen | Säkylä | 7,98 |
26 | 66 | 27 | Tuomas Dahl | Kankaanpää | 7,13 | 14 | Tuomas Dahl | Kankaanpää | 4,08 | 25 | Tuomas Dahl | Kankaanpää | 8,30 |
27 | 70 | 11 | Kristian Malmi | Säkylä | 8,09 | 29 | Kristian Malmi | Säkylä | 3,68 | 30 | Kristian Malmi | Säkylä | 8,42 |
28 | 72 | 24 | Aleksi Joutsenlahti | Kiikoinen | 7,34 | 19 | Aleksi Joutsenlahti | Kiikoinen | 4,01 | 29 | Aleksi Joutsenlahti | Kiikoinen | 8,35 |
30 | 75 | 35 | Rene Kömi | Huittinen | 6,16 | 13 | Rene Kömi | Huittinen | 4,08 | 27 | Rene Kömi | Huittinen | 8,33 |
29 | 75 | 18 | Matias Keskimäki | Ulvila | 7,55 | 33 | Matias Keskimäki | Ulvila | 3,65 | 24 | Matias Keskimäki | Ulvila | 8,29 |
31 | 80 | 12 | Juho Vähäsantanen | Ulvila | 7,85 | 36 | Juho Vähäsantanen | Ulvila | 3,53 | 32 | Juho Vähäsantanen | Ulvila | 8,43 |
32 | 82 | 7 | Niko Fagerdahl | Luvia | 8,59 | 34 | Niko Fagerdahl | Luvia | 3,64 | 41 | Niko Fagerdahl | Luvia | 8,81 |
33 | 89 | 36 | Henrik Vahela | Huittinen | 6,09 | 32 | Henrik Vahela | Huittinen | 3,66 | 21 | Henrik Vahela | Huittinen | 8,25 |
34 | 93 | 21 | Jani Immonen | Huittinen | 7,37 | 37 | Jani Immonen | Huittinen | 3,52 | 35 | Jani Immonen | Huittinen | 8,55 |
35 | 95 | 39 | Eero Tuppurainen | Merikarvia | 5,67 | 28 | Eero Tuppurainen | Merikarvia | 3,71 | 28 | Eero Tuppurainen | Merikarvia | 8,34 |
36 | 100 | 18 | Miro Tarkkio | Merikarvia | 7,55 | 42 | Miro Tarkkio | Merikarvia | 3,13 | 40 | Miro Tarkkio | Merikarvia | 8,79 |
37 | 108 | 40 | Elias Karvanen | Kankaanpää | 5,57 | 35 | Elias Karvanen | Kankaanpää | 3,55 | 33 | Elias Karvanen | Kankaanpää | 8,45 |
38 | 110 | 45 | Arttu Kangas | Merikarvia | 5,11 | 31 | Arttu Kangas | Merikarvia | 3,67 | 34 | Arttu Kangas | Merikarvia | 8,54 |
39 | 110 | 33 | Juho Kuusikoski | Jämijärvi | 6,21 | 39 | Juho Kuusikoski | Jämijärvi | 3,41 | 38 | Juho Kuusikoski | Jämijärvi | 8,77 |
40 | 112 | 44 | Eemeli Seppä | Kokemäki | 5,23 | 29 | Eemeli Seppä | Kokemäki | 3,68 | 39 | Eemeli Seppä | Kokemäki | 8,78 |
41 | 115 | 32 | Santeri Matomäki | Köyliö | 6,24 | 41 | Santeri Matomäki | Köyliö | 3,18 | 42 | Santeri Matomäki | Köyliö | 9,16 |
42 | 120 | 30 | Peter Kohler | Kokemäki | 6,27 | 45 | Peter Kohler | Kokemäki | 2,89 | 45 | Peter Kohler | Kokemäki | 9,57 |
43 | 121 | 41 | Samuli Rajakorpi | Jämijärvi | 5,39 | 43 | Samuli Rajakorpi | Jämijärvi | 3,10 | 37 | Samuli Rajakorpi | Jämijärvi | 8,61 |
44 | 125 | 42 | Kasperi Kinnunen | Honkajoki | 5,31 | 40 | Kasperi Kinnunen | Honkajoki | 3,23 | 43 | Kasperi Kinnunen | Honkajoki | 9,23 |
45 | 131 | 43 | Jarkko Hietaoja | Honkajoki | 5,29 | 44 | Jarkko Hietaoja | Honkajoki | 3,06 | 44 | Jarkko Hietaoja | Honkajoki | 9,38 |
KLL:n Satakunnan piirin YU-kilpailut Kankaanpää 16.09.2010 | |||
Tytöt 3 - 4 600 m | |||
Sija | Nimi | Kunta | Tulos |
1 | Adeliina Herrala | Kokemäki | 2.03,38 |
2 | Nelli Rakkolainen | Kokemäki | 2.08,59 |
3 | Fanni Terho | Rauma | 2.08,99 |
4 | Aliisa Heino | Eura | 2.11,75 |
5 | Inka Heininen | Kankaanpää | 2.13,09 |
6 | Janna Häihänen | Huittinen | 2.15,35 |
7 | Julie Kurumaa | Honkajoki | 2.15,92 |
8 | Laura Ketola | Rauma | 2.17,71 |
9 | Henna Huila | Eura | 2.17,80 |
10 | Veera Matintalo | Huittinen | 2.17,88 |
11 | Janina Lavanto | Rauma | 2.18,09 |
12 | Helmi Toivonen | Rauma | 2.18,29 |
13 | Sofia Stenberg | Pori | 2.18,39 |
14 | Jenna Hakala | Lavia | 2.19,23 |
15 | Noora Rintala | Kiikoinen | 2.20,17 |
16 | Ann-Niina Heikkilä | Pori | 2.21,13 |
17 | Tytti Tuokko | Rauma | 2.21,47 |
18 | Saara Nieminen | Kankaanpää | 2.23,18 |
19 | Johanna Mattila | Pori | 2.23,40 |
20 | Eveliina Laurila | Eura | 2.25,28 |
21 | Milla Juusela | Ulvila | 2.25,74 |
22 | Janette Loisko | Lavia | 2.25,95 |
23 | Maria Sarasvirta | Eura | 2.26,36 |
24 | Veera Kangas | Ulvila | 2.26,82 |
25 | Marjaana Jussila | Honkajoki | 2.30,30 |
26 | Laura Salo | Jämijärvi | 2.34,28 |
27 | Venla Kurppa | Luvia | 2.35,37 |
28 | Emma Tuominen | Luvia | 2.35,62 |
29 | Mari Tuominen | Jämijärvi | 2.38,86 |
30 | Silja Ranta | Jämijärvi | 2.43,12 |
31 | Annika Tunturi | Honkajoki | 2.43,54 |
Pojat 3 - 4 600 m | |||
Sija | Nimi | Kunta | Tulos |
1 | Oskari Kärki | Huittinen | 1.59,08 |
2 | Pyry Willman | Pori | 2.00,68 |
3 | Lenna V Honkasalo | Pori | 2.05,73 |
4 | Kalle Nurmi | Pori | 2.06,86 |
5 | Matias Kylväjä | Huittinen | 2.06,87 |
6 | Asseri Välimäki | Pori | 2.07,29 |
7 | Aaro Ollikainen | Pori | 2.08,10 |
8 | Aaro Kallionkieli | Kankaanpää | 2.08,15 |
9 | Lassi Haavisto | Kankaanpää | 2.08,16 |
10 | Joni Levä | Honkajoki | 2.08,65 |
11 | Matias Vaahtio | Ulvila | 2.09,71 |
12 | Henrik Suominen | Rauma | 2.09,97 |
13 | Julius Walli | Pori | 2.10,03 |
14 | Eemeli Rantaneva | Merikarvia | 2.12,03 |
15 | Jussi Jussila | Honkajoki | 2.12,34 |
16 | Iiro Kyllästinen | Rauma | 2.12,38 |
17 | Teemu Tuominen | Pori | 2.12,98 |
18 | Tuomas Kuusikoski | Jämijärvi | 2.15,38 |
19 | Nuutti Nurmela | Rauma | 2.17,17 |
20 | Mikael Nurmi | Eura | 2.17,70 |
21 | Antti Vahtola | Eura | 2.17,79 |
22 | Oliver Mutta | Eura | 2.18,35 |
23 | Roope Heikkinen | Luvia | 2.18,67 |
24 | Sami Hakala | Lavia | 2.18,74 |
25 | Valtteri Sikoniemi | Luvia | 2.20,60 |
26 | Ville Joopi | Luvia | 2.20,61 |
27 | Risto Ruohola | Rauma | 2.20,98 |
28 | Juho Syrjälä | Karvia | 2.21,80 |
29 | Heikki Törmänen | Rauma | 2.24,64 |
30 | Viljami Aalto | Rauma | 2.25,67 |
31 | Valtteri Haavisto | Honkajoki | 2.35,15 |
32 | Ville Heinola | Honkajoki | 2.39,42 |
33 | Petteri Tuominen | Ulvila | 2.40,69 |
34 | Jarkko Alahonko | Honkajoki | 2.45,70 |
35 | Arttu Kiviluoma | Honkajoki | 2.45,93 |
Tytöt 5 - 6 600 m | |||
Sija | Nimi | Kunta | Tulos |
1 | Taija Lankinen | Pori | 1.48,83 |
2 | Jenni Walli | Pori | 1.48,92 |
3 | Laura Bakker | Rauma | 1.57,02 |
4 | Reetta Malmi | Säkylä | 1.59,05 |
5 | Anniina Hakala | Pori | 1.59,06 |
6 | Emilia Lehtovirta | Ulvila | 2.01,57 |
7 | Matilda Vehmasto | Pori | 2.01,90 |
8 | Essi Hyle | Pori | 2.03,29 |
9 | Julia Kaissalo | Eura | 2.03,91 |
10 | Jane Aalto | Huittinen | 2.05,72 |
11 | Minnamari Löytökorpi | Rauma | 2.05,80 |
12 | Riina Tainio | Eura | 2.06,38 |
13 | Milja Rajala | Pori | 2.07,25 |
14 | Aino Vuori | Rauma | 2.07,71 |
15 | Erika Uotila | Eura | 2.08,54 |
16 | Veera Puosi | Rauma | 2.08,56 |
17 | Linnea Nieminen | Ulvila | 2.10,51 |
18 | Pihla Kankaanpää | Huittinen | 2.11,14 |
19 | Emmi Pool | Rauma | 2.12,65 |
20 | Linda Kurumaa | Honkajoki | 2.12,97 |
21 | Aino-Maria Havi | Jämijärvi | 2.13,30 |
22 | Jutta Rantala | Köyliö | 2.13,32 |
23 | Aino Aavanen | Ulvila | 2.13,54 |
24 | Fanni Äijälä | Ulvila | 2.13,66 |
25 | Emilia Narmio | Kankaanpää | 2.13,83 |
26 | Veera Haula | Luvia | 2.15,32 |
27 | Oona Koivukoski | Rauma | 2.17,27 |
28 | Maj Virko | Kankaanpää | 2.22,57 |
29 | Veera Tuominen | Kokemäki | 2.22,66 |
30 | Niina Malmivaara | Honkajoki | 2.27,57 |
31 | Ksenia Koulik | Ulvila | 2.34,83 |
32 | Vilma Heinola | Honkajoki | 2.36,11 |
33 | Amanda Laine | Honkajoki | 2.45,10 |
Pojat 5 - 6 600 m | |||
Sija | Nimi | Kunta | Tulos |
1 | Joel Rajamäki | Ulvila | 1,58,55 |
2 | Miro Hannuksela | Pori | 1,59,52 |
3 | Miro Sistonen | Luvia | 2,00,01 |
4 | Eero Ojala | Rauma | 2,00,57 |
5 | Elias Karvanen | Kankaanpää | 2,00,58 |
6 | Rene Kömi | Huittinen | 2,02,17 |
7 | Eelis Hirvinen | Kankaanpää | 2,03,31 |
8 | Johannes Matintalo | Huittinen | 2,04,92 |
9 | Ilkka Kynäslahti | Pori | 2,05,10 |
10 | Lasse Viitamäki | Kankaanpää | 2,07,11 |
11 | Severi Elo | Pori | 2,08,94 |
12 | Severi Sevänen | Eura | 2,09,27 |
13 | Eemeli Seppä | Kokemäki | 2,10,38 |
14 | Kalle Kompuinen | Säkylä | 2,11,37 |
15 | Juho Kuusikoski | Jämijärvi | 2,11,75 |
16 | Markus Järvinen | Pori | 2,13,06 |
17 | Antti-Pekka Ruohola | Eura | 2,13,93 |
18 | Jukka Tuomola | Luvia | 2,17,74 |
19 | Jarkko Hietaoja | Honkajoki | 2,18,45 |
20 | Santeri Matomäki | Köyliö | 2,22,49 |
21 | Lauri Sikoniemi | Luvia | 2,23,06 |
22 | Lauri Nieminen | Köyliö | 2,25,20 |
23 | Kasperi Kinnunen | Honkajoki | 2,30,75 |
Sukkulaviesti 3-4 lk. | |||
Sija | Kunta | ||
1 | Huittinen | ||
2 | Pori 1 | ||
3 | Eura | ||
4 | Kankaanpää | ||
5 | Ulvila | ||
6 | Rauma | ||
7 | Honkajoki | ||
8 | Pori 2 | ||
9 | Pori 3 | ||
10 | Luvia | ||
11 | Jämijärvi | ||
12 | Lavia | ||
Sukkulaviesti 5-6 lk. | |||
Sija | Kunta | ||
1 | Pori 2 | ||
2 | Pori 1 | ||
3 | Kankaanpää | ||
4 | Pori 3 | ||
5 | Rauma | ||
6 | Huittinen | ||
7 | Eura | ||
8 | Säkylä | ||
9 | Ulvila | ||
10 | Köyliö | ||
11 | Luvia | ||
12 | Jämijärvi | ||
13 | Kokemäki | ||
14 | Honkajoki |
Kans. 8. Tilastopajacup, Turku 12.9.2010
T13 Seiväs
1. Wilma Murto SalVil 265
237 243 249 255 265 275
O O - O O XXX
2. Noora Paavola RaisKu 243
223 231 237 243 249 255
O O XO O - XXX
3. Minttu Turunen SalVil 243
215 223 231 237 243 249
O O O O XO XXX
4. Pinja Koivumäki LauttLu 243
210 223 231 237 243 249
O XO O O XXO XXX
Tampere Junior Games, 12.9.2010
P11 60 m
Erä 1
1. Jukka Haapala IlmajKi 9,35
2. Juuso Toivonen ÄhtU 9,71
3. Jaakko Alanen TampPy 9,88
4. Hermanni Hakasuo LauttLu 9,94
5. Aleksi Nieminen TuUL 9,96
6. Joose Janatuinen LempKi 10,41
Erä 2
1. Tuomas Ylihärsilä TampPy 9,64
2. Tuomas Järvelin AlavU 9,72
3. Janne Kanerva LahdA 9,77
4. Eelis Sillanpää KiukKi 9,78
5. Lauri Haapaniemi IitPy 9,85
6. Juho Yli-Rajala TampPy 10,07
Erä 3
1. Riku Laukkanen TampU 9,16
2. Elias Ketoja TampU 9,33
3. Henrik Närvänen LempKi 9,34
4. Joonas Kanerva LahdA 9,38
5. Eemil Ali-Haapala KaustPV 9,53
6. Ville-Petteri Savolainen KangU 9,55
7. Patrick Palmroth TampPy 9,59
Erä 4
1. Joska Tommola AsikkRai 8,68
2. Joni Kuivila TampPy 8,85
3. Vesa Kittilä PyhäjWi 8,97
4. Teijo Lahdenperä NoormNo 8,99
5. Leevi Männistö NokU 9,01
6. Erkki Ojala KangU 9,11
7. Daniel Tavisalo IlmajKi 9,19
8. Juuso Kuusinen TammRy 9,21
P11 Kiekko
1. Eero Ahola PorinYU 41,66
38,52 X 36,55 41,66
2. Jesse Viitaharju IkaalU 32,01
25,63 X 32,01 X
3. Juuso Kuusinen TammRy 29,13
27,02 X X 29,13
4. Teijo Lahdenperä NoormNo 29,11
28,93 29,11 27,48 3,09
5. Riku Laukkanen TampU 27,88
27,88 27,03 X X
6. Leevi Männistö NokU 26,03
26,03 21,13 X X
7. Erkki Ojala KangU 24,11
X 24,11 21,71 21,61
8. Lauri Savolainen NokU 23,58
X 23,58 22,58 22,26
9. Timi Riento NakkVire 22,98
16,07 X X 22,98
10. Joni Ruokaismäki OrivPo 22,68
X 22,68 X X
11. Antti Pränni LeppSi 22,54
21,72 21,66 22,54 21,38
12. Juuso Toivonen ÄhtU 21,85
19,79 X 21,85 20,95
13. Aapo Vainonen IitPy 21,49
20,95 X 21,49 21,01
14. Patrick Palmroth TampPy 21,01
18,15 20,77 21,01 X
15. Mikael Haapaniemi VampU 20,07
X X 19,12 20,07
16. Toivo Tuominen HollU 19,34
19,34 X 18,49 18,65
17. Hermanni Hakasuo LauttLu 17,60
X X 17,60 X
18. Lauri Haapaniemi IitPy 16,65
15,68 16,65 X 16,05
Eemil Ali-Haapala KaustPV DNS
Jaakko Alanen TampPy DNS
P11 Keihäs
1. Hermanni Hakasuo LauttLu 31,91
X 31,91 X X
2. Benjamin Haavisto TampPy 29,60
29,06 27,86 29,60 29,44
3. Lauri Savolainen NokU 29,53
28,89 29,53 26,70 27,08
4. Juuso Kuusinen TammRy 29,47
27,96 28,71 29,47 X
5. Eelis Sillanpää KiukKi 29,36
29,36 25,89 X 26,95
6. Mikael Haapaniemi VampU 28,79
28,79 X 25,04 -
7. Daniel Tavisalo IlmajKi 27,95
27,43 27,87 27,95 25,16
8. Erkki Ojala KangU 26,79
X 25,77 26,79 25,47
9. Eetu Rasi PihtipTui 25,79
24,50 24,77 25,79 25,50
10. Riku Laukkanen TampU 25,07
20,86 25,03 25,07 23,95
11. Aapo Vainonen IitPy 24,15
24,15 X - -
12. Patrick Palmroth TampPy 23,99
22,14 23,99 22,19 22,63
13. Valtteri Mäenpää LempKi 19,87
19,87 17,59 18,81 18,70
14. Antti Pränni LeppSi 18,69
18,00 17,00 18,69 X
15. Mika Huntington TampPy 18,15
X X 18,15 15,51
16. Heikki Rahkila NurmijYU 16,91
16,91 16,83 X 16,26
17. Daniel Kosonen TampPy 15,23
15,23 15,18 14,01 13,47
18. Jaakko Alanen TampPy 14,06
12,29 13,30 X 14,06
Toivo Tuominen HollU DNS
Paavo Rantanen NummKip DNS
Eero Ilomäki LeppSi DNS
P9 40 m
Erä 1
1. Veikka Nieminen LempKi 6,96
2. Tuomas Välläri JanJa 7,46
3. Markus Leppimaa LempKi 7,56
4. Federico Castagno TampPy 7,72
5. Aleksi Rautavaara TampPy 7,96
6. Roope Haapala IlmajKi 8,16
7. Tuomas Elo TampPy 10,20
Erä 2
1. Joonas Lakkamäki NakkVire 7,04
2. Santeri Hirvikoski LempKi 7,19
3. Jermu Tarkiainen HyvsU 7,23
4. Iikka Auvinen JanJa 7,36
5. Roni Marttila PälkLL 7,42
6. Kasperi Valonen TampPy 7,52
7. Roope Rämä LempKi 7,57
8. Frans Hakasuo LauttLu 7,69
Erä 3
1. Aleksi Savolainen NokU 6,88
2. Ville Tuki HumppY 6,95
3. Arttu Tuominen TampU 6,97
4. Miika Mäkihonko ViialVa 6,97
5. Mikko Mäkipää YlöjU 7,00
6. Vesa Leveelahti VirtU 7,58
Erä 4
1. Jukka Haapala IlmajKi 6,56
2. Eero Ilomäki LeppSi 6,68
3. Karim Echahid LahdA 6,72
4. Ville Eikkula TampPy 6,89
5. Aaro Auvinen YlöjU 6,93
6. Akseli Nuutinen IitPy 6,97
7. Teemu Kalliokoski IlmajKi 6,97
P9 Pituus
1. Ville Tuki HumppY 4,07
3,89 3,91 3,96 4,07
2. Teemu Kalliokoski IlmajKi 3,88
X 3,88 3,69 3,82
3. Ville Eikkula TampPy 3,81
3,81 X X X
4. Jukka Haapala IlmajKi 3,79
3,66 3,64 3,79 3,69
5. Eero Ilomäki LeppSi 3,78
3,76 3,78 3,78 3,68
6. Jermu Tarkiainen HyvsU 3,74
3,65 3,49 3,70 3,74
7. Karim Echahid LahdA 3,67
3,67 X 3,55 3,61
8. Miika Mäkihonko ViialVa 3,58
3,44 3,46 3,38 3,58
9. Aaro Auvinen YlöjU 3,51
X 3,51 3,25 3,51
10. Arttu Tuominen TampU 3,51
3,33 3,39 3,14 3,51
11. Akseli Nuutinen IitPy 3,50
X X 3,50 3,44
12. Joonas Lakkamäki NakkVire 3,49
3,12 3,26 X 3,49
13. Aleksi Savolainen NokU 3,44
3,44 3,35 3,13 3,33
14. Roni Marttila PälkLL 3,44
3,22 3,29 3,16 3,44
15. Santeri Hirvikoski LempKi 3,38
3,38 3,29 3,35 3,24
16. Heikki Rahkila NurmijYU 3,36
3,25 3,19 3,26 3,36
17. Mikko Mäkipää YlöjU 3,33
3,04 3,28 3,33 3,10
18. Kasperi Valonen TampPy 3,32
X 3,19 3,19 3,32
19. Frans Hakasuo LauttLu 3,18
2,63 2,85 2,72 3,18
20. Roope Rämä LempKi 3,15
3,15 3,00 2,85 2,72
21. Vesa Leveelahti VirtU 3,14
3,00 3,14 3,05 X
22. Markus Leppimaa LempKi 3,11
2,88 2,99 3,11 X
23. Aleksi Rautavaara TampPy 3,10
3,10 3,02 2,80 2,89
24. Tuomas Välläri JanJa 3,05
3,05 2,80 2,92 3,05
25. Iikka Auvinen JanJa 3,04
2,81 X X 3,04
26. Jonatan Schmidlechner TampPy 3,02
2,72 2,95 2,89 3,02
27. Roope Haapala IlmajKi 2,45
2,45 2,10 2,41 2,30
28. Tuomas Elo TampPy 1,77
1,77 1,71 1,61 1,66
Mikael Kivimäki LeppSi DNS
Antti Pränni LeppSi DNS
Ville Toivonen ÄhtU DNS
P9 Kuula
1. Vesa Leveelahti VirtU 9,23
8,77 9,23 X 8,97
2. Tuomas Välläri JanJa 8,43
8,43 7,96 7,96 7,75
3. Eero Ilomäki LeppSi 7,38
7,18 6,79 7,32 7,38
4. Teemu Kalliokoski IlmajKi 7,21
7,11 7,17 6,55 7,21
5. Jermu Tarkiainen HyvsU 7,19
7,06 7,19 7,18 6,48
6. Antti Pränni LeppSi 7,16
X 6,83 7,00 7,16
7. Frans Hakasuo LauttLu 6,93
6,93 6,61 6,34 6,57
8. Ville Tuki HumppY 6,85
6,73 6,67 6,84 6,85
9. Aleksi Savolainen NokU 6,81
6,81 6,31 X 6,33
10. Aaro Auvinen YlöjU 6,74
6,28 6,74 6,57 6,60
11. Miika Mäkihonko ViialVa 6,70
6,18 6,51 6,70 6,57
12. Akseli Nuutinen IitPy 6,69
6,69 5,72 5,93 5,56
13. Ville Perttula PunkalKu 6,40
6,06 6,02 5,84 6,40
14. Ville Toivonen ÄhtU 6,39
6,00 6,39 5,68 5,89
15. Jukka Haapala IlmajKi 6,20
5,86 5,87 5,67 6,20
16. Mikko Mäkipää YlöjU 5,84
5,50 5,84 5,50 5,27
17. Heikki Rahkila NurmijYU 5,72
4,91 5,43 5,69 5,72
18. Ville Eikkula TampPy 5,70
5,43 5,53 5,69 5,70
19. Jirka Tommola AsikkRai 5,69
5,09 5,69 5,67 X
20. Karim Echahid LahdA 5,60
5,31 4,79 5,08 5,60
21. Markus Leppimaa LempKi 5,56
5,25 5,08 5,34 5,56
22. Iikka Auvinen JanJa 5,47
5,31 5,47 X 5,27
23. Joonas Lakkamäki NakkVire 5,45
5,45 5,00 5,41 5,18
24. Aleksi Rautavaara TampPy 5,39
X 5,39 3,66 4,58
25. Roni Marttila PälkLL 5,26
5,13 5,10 5,26 5,00
26. Arttu Tuominen TampU 5,19
5,12 4,62 4,88 5,19
27. Santeri Hirvikoski LempKi 5,17
4,53 5,17 4,75 4,56
28. Roope Rämä LempKi 5,12
4,77 4,28 5,12 4,71
29. Kasperi Valonen TampPy 4,70
4,16 4,59 4,70 4,27
30. Roope Haapala IlmajKi 4,04
3,94 3,81 4,04 3,56
31. Federico Castagno TampPy 3,07
2,69 2,37 3,07 2,86
32. Tuomas Elo TampPy 2,06
1,89 1,95 X 2,06
Mikael Kivimäki LeppSi DNS
P9 Kolmiottelu
1 Eero Iomäki Leppävaaran Sisu 861
6.68 307 7.32 320 378 234
2 Jukka Haapala Ilmajoen Kisailijat 815
6.56 338 5.87 242 379 235
3 Teemu Kalliokoski Ilmajoen Kisailijat 805
6.97 243 7.17 312 388 250
4 Ville Tuki Humppilan Yri 804
’ 6.95 247 6.84 294 396 263
5 Aleksi Savolainen Nokian Urheilijat 737
6.88 261 6.81 292 344 184
6 Aaro Auvinen Ylöjärven Urheilijat 733
6.93 251 6.74 289 351 193
7 Jermu Tarkiainen Hyvinkään seudun Urheilijat 733
7.23 199 7.19 313 370 221
8 Ville Eikkula Tampereen Pyrintö 730
6.89 259 5.69 233 381 238
9 Karim Echahid Lahden Ahkera 727
6.72 297 5.31 213 367 217
10 Vesa Leveelahti Virtain Urheilijat 725
7.58 152 9.23 428 314 145
11 Akseli Nuutinen Iitin Pyrintö 721
6.97 243 6.69 286 350 192
12 Miika Mäkihonko Viialan Valtti 715
6.97 243 6.70 286 346 186
13 Tuomas Välläri Janakkalan Jana 683
7.46 167 8.43 382 305 134
14 Mikko Mäkipää Ylöjärven Urheilijat 647
7.00 237 5.84 241 333 169
15 Arttu Tuominen Tampereen Urheilijat -38 623
6.97 243 5.12 203 339 177
16 Joonas Lakkamäki Nakkilan Vire 610
7.04 230 5.45 220 326 160
17 Santeri Hirvikoski Lempäälän Kisa 586
7.19 205 5.17 206 338 175
18 Frans Hakasuo Lauttakylän Luja 552
7.69 141 6.93 299 285 112
19 Roni Marttila Pälkäneen Luja-Lukko 547
7.42 172 5.26 211 329 164
20 Markus Leppimaa Lempäälän Kisa 511
7.56 155 5.34 215 311 141
21 Iikka Auvinen Janakkalan Jana 509
7.36 180 5.47 221 281 108
22 Roope Rämä Lempäälän Kisa 503
7.57 154 5.12 203 315 146
23 Kasperi Valonen Tampereen Pyrintö 492
7.52 159 4.70 182 319 151
24 Aleksi Rautavaara Tampereen Pyrintö 473
7.96 116 5.39 217 310 140
25 Roope Haapala Ilmajoen Kisailijat 324
8.16 100 4.04 150 245 74
26 Tuomas Elo Tampereen Pyrintö 107
10.20 24 1.95 55 177 28
T11 60 m
Erä 1
1. Lumi Nikkola VehmU 9,86
2. Emilia Mikkola HyvsU 10,40
Erä 2
1. Rosa Purtilo IitPy 9,82
2. Annika Hohkuri KanksLei 9,93
3. Sonja Vainonen IitPy 9,99
4. Jenna Puukka IitPy 9,99
5. Anu Puisti JanJa 10,12
6. Inka Molin ViialVa 10,40
7. Maria Lahdensuo TampPy 10,52
Erä 3
1. Henriikka Riihikoski VehmU 9,59
2. Jenni Marjomaa OulPy 9,60
3. Taru Survonen LempKi 9,71
4. Alisa Aalto TampPy 9,74
5. Satu-Maaria Pentinlehto TampPy 9,75
6. Aino Suni IitPy 9,92
7. Suvi Aulavuo HämeenlTa 9,99
8. Erika Pasanen NokU 10,01
Erä 4
1. Jonna Sainio TampPy 9,33
2. Lotta Välkki VehmU 9,45
3. Milla Mäkipää YlöjU 9,46
3. Olivia Mäkinen YlöjU 9,46
5. Jenni Palttala YlöjU 9,49
6. Oona Hietala YlöjU 9,57
7. Anni Eskelinen MyrskMy 9,66
8. Karoliina Palomäki TampU 9,82
Erä 5
1. Sara Mehtomaa OulPy 9,11
2. Valma Salomäki AlajA 9,14
3. Tiia Tammisalo KangU 9,18
4. Anni Mertakorpi IitPy 9,30
5. Janna Häihänen LauttLu 9,39
6. Ella Pekola TampPy 9,45
7. Aliisa Puumala KokkVei 9,52
Erä 6
1. Saana Johansson KangU 8,77
2. Viivi Lehikoinen NurmijYU 9,03
3. Eerika Reunanen LempKi 9,10
4. Suvi Mäkitalo NoormNo 9,11
5. Sanni Haapala IlmajKi 9,20
6. Iida Ounaslehto EspTa 9,29
7. Tara Vaittinen LahdA 9,30
8. Jutta Selin YlöjU 9,34
T11 60 m aj
Erä 1
1. Salla Saarinen TampPy 13,06
2. Sanni Kuusinen JanJa 13,27
3. Satu-Maaria Pentinlehto TampPy 13,88
4. Nella Hartikainen TampPy 13,98
5. Maria Lahdensuo TampPy 14,05
Erä 2
1. Oona Hietala YlöjU 11,28
2. Anu Puisti JanJa 11,96
3. Taina Puumalainen IitPy 12,06
4. Annika Hohkuri KanksLei 12,43
5. Jenna Puukka IitPy 13,83
Hanna Keskinen LempKi DNF
Milla Mäkipää YlöjU DNS
Jenni Kurhila IitPy DNS
Erä 3
1. Jenni Marjomaa OulPy 10,98
2. Suvi Aulavuo HämeenlTa 11,36
3. Jonna Sainio TampPy 11,38
4. Frida Hämäläinen TampPy 11,50
5. Emmi Pajasmaa NurmijYU 11,63
6. Sonja Vainonen IitPy 11,70
7. Alisa Aalto TampPy 11,87
8. Nea Karppinen LempKi 12,04
Erä 4
1. Sanni Pajasmaa NurmijYU 10,77
2. Iida Ounaslehto EspTa 10,77
3. Amanda Saari PälkLL 10,81
4. Sofia Valio HollU 11,13
5. Janna Häihänen LauttLu 11,22
6. Anni Eskelinen MyrskMy 11,23
7. Anni Mertakorpi IitPy 11,23
8. Susanna Karhumäki TampPy 11,38
Erä 5
1. Valma Salomäki AlajA 9,98
2. Viivi Lehikoinen NurmijYU 10,18
3. Sara Mehtomaa OulPy 10,42
4. Eerika Reunanen LempKi 10,57
5. Anna Aarnivala NokU 10,61
6. Tanja Lähdekorpi LempKi 10,62
7. Tara Vaittinen LahdA 10,76
8. Aino Hakkila EspTa 11,07
T11 Pituus
1. Saana Johansson KangU 4,44
4,31 4,43 4,35 4,44
2. Eerika Reunanen LempKi 4,36
4,14 4,36 4,13 4,26
3. Viivi Lehikoinen NurmijYU 4,30
4,22 4,30 4,29 4,25
4. Sanni Pajasmaa NurmijYU 4,25
4,25 4,17 3,96 3,97
5. Olivia Mäkinen YlöjU 4,23
4,20 4,10 4,18 4,23
6. Oona Hietala YlöjU 4,19
3,82 3,77 4,19 3,93
7. Suvi Mäkitalo NoormNo 4,15
4,04 3,95 4,15 4,07
8. Tara Vaittinen LahdA 4,12
4,00 4,02 3,97 4,12
9. Valma Salomäki AlajA 4,11
4,06 4,11 4,08 X
10. Elli Uusitalo NoormNo 4,10
4,10 3,90 4,09 4,04
11. Lotta Välkki VehmU 4,02
4,02 3,86 3,94 3,91
12. Jonna Sainio TampPy 4,01
3,86 3,78 3,99 4,01
13. Anna Aarnivala NokU 4,01
4,01 3,87 3,81 3,94
14. Frida Hämäläinen TampPy 4,01
3,93 3,77 3,83 4,01
15. Amanda Saari PälkLL 3,98
3,68 3,98 3,67 3,86
16. Susanna Karhumäki TampPy 3,96
3,87 3,89 3,96 3,91
17. Anni Mertakorpi IitPy 3,92
3,78 3,70 3,92 3,92
18. Sofia Valio HollU 3,92
3,92 3,71 2,77 X
19. Iida Ounaslehto EspTa 3,91
3,59 3,63 3,91 3,70
20. Rosa Purtilo IitPy 3,88
3,48 3,81 3,79 3,88
21. Jutta Selin YlöjU 3,85
3,85 3,77 3,77 3,38
22. Janna Häihänen LauttLu 3,82
3,82 3,74 X X
23. Anni Eskelinen MyrskMy 3,81
3,80 3,81 3,76 3,81
24. Aliisa Puumala KokkVei 3,80
3,80 X 3,68 3,73
25. Jenni Marjomaa OulPy 3,77
3,77 X 3,64 3,50
26. Taru Survonen LempKi 3,76
3,76 3,53 3,43 3,52
27. Alisa Aalto TampPy 3,73
3,72 X 3,73 3,70
28. Emmi Pajasmaa NurmijYU 3,72
3,72 3,55 3,69 X
29. Jenni Palttala YlöjU 3,71
3,67 3,71 3,56 3,54
30. Aino Suni IitPy 3,68
3,60 3,32 3,40 3,68
31. Sanni Kuusinen JanJa 3,66
3,66 3,56 3,63 3,52
32. Annika Hohkuri KanksLei 3,61
3,58 3,61 3,30 3,51
33. Lumi Nikkola VehmU 3,58
3,58 2,88 3,47 2,26
34. Taina Puumalainen IitPy 3,52
3,52 3,42 3,44 3,41
35. Satu-Maaria Pentinlehto TampPy 3,51
3,42 3,27 3,34 3,51
36. Erika Pasanen NokU 3,45
3,20 3,45 3,21 3,29
37. Salla Saarinen TampPy 3,40
3,31 2,26 3,40 2,36
38. Venla Ranta LempKi 3,34
3,27 3,33 3,32 3,34
39. Kiia Keinonen TampPy 3,30
3,23 2,85 3,30 3,29
40. Sonja Vainonen IitPy 3,29
3,29 3,20 3,27 3,26
41. Maria Lahdensuo TampPy 3,27
3,21 3,27 3,19 X
42. Inka Molin ViialVa 3,25
3,25 3,12 2,68 2,86
43. Amanda Jokinen TampPy 3,18
3,18 3,09 2,98 3,16
44. Emilia Mikkola HyvsU 3,16
3,16 3,13 1,91 3,16
45. Nella Hartikainen TampPy 3,14
3,07 3,12 2,91 3,14
Ella Pekola TampPy DNS
Milja Rantanen NummKip DNS
Karoliina Palomäki TampU DNS
Aino Hakkila EspTa DNS
Janina Raukko VasaIS DNS
T11 Keihäs
1. Janika Jauhoniemi ReisjPi 27,68
24,71 26,12 27,68 24,44
2. Suvi Mäkitalo NoormNo 26,39
X 23,17 22,64 26,39
3. Hanna Keskinen LempKi 26,24
X 23,28 26,24 25,84
4. Suvi Aulavuo HämeenlTa 23,18
21,61 20,99 19,73 23,18
5. Tara Vaittinen LahdA 22,66
19,08 20,96 20,69 22,66
6. Sara Mehtomaa OulPy 21,82
20,63 21,82 19,30 20,29
7. Jenny Virta UlvST 21,80
20,03 X 21,80 17,77
8. Noora Lammi OrivPo 21,20
18,00 19,77 21,20 X
9. Jenna Puukka IitPy 20,96
17,29 20,22 20,96 17,57
10. Anni Eskelinen MyrskMy 20,17
16,80 20,17 X 19,83
11. Janna Häihänen LauttLu 19,82
19,57 19,82 19,46 X
12. Amanda Saari PälkLL 19,64
X 19,64 18,47 17,72
13. Annika Hohkuri KanksLei 18,30
16,62 16,74 18,30 16,84
14. Milla Mäkipää YlöjU 17,90
17,90 17,80 16,46 15,74
15. Jonna Sainio TampPy 17,73
15,49 17,40 17,73 17,31
16. Anu Puisti JanJa 17,31
13,92 16,27 17,31 16,55
17. Sara Paukku PihtipTui 17,01
17,01 X X 15,19
18. Iida Ounaslehto EspTa 16,86
14,96 16,86 X 14,88
19. Nea Karppinen LempKi 15,39
15,39 12,52 14,26 15,24
20. Jutta Selin YlöjU 14,54
12,82 14,51 13,95 14,54
21. Rosa Purtilo IitPy 14,21
13,95 14,21 13,20 12,12
22. Henriikka Riihikoski VehmU 13,93
12,33 13,93 9,77 8,21
23. Inka Molin ViialVa 13,09
X 9,85 10,83 13,09
24. Amanda Jokinen TampPy 12,33
8,19 11,55 11,07 12,33
25. Oona Hietala YlöjU 12,21
7,60 8,96 12,21 9,81
26. Susanna Karhumäki TampPy 11,94
11,94 10,50 11,21 9,32
27. Taru Survonen LempKi 11,69
11,69 10,66 10,88 10,75
28. Maria Lahdensuo TampPy 8,96
8,96 7,71 X 8,21
29. Veera Tahvanainen TampPy 8,86
8,46 6,72 7,84 8,86
Pk. Urjalan Urheilijoiden viikkokisat 10.9.2010
T15 100 m -1,8
1. Laura Korte Raision Kuula 14,04
2. Heidi Savolainen Lauttakylän Luja 14,95
3. Susanna Helin Lauttakylän Luja 15,30
Emma Koivu Loimaan Leisku DQ
T15 Pituus
1. Laura Korte Raision Kuula 4,76 +1,5
4,64 4,48 4,61 4,76 4,72 4,44
+1,7 +2,0 +2,2 +1,5 +1,9 +2,5
2. Sonja Krapi Loimaan Jankko 4,38 +0,6
4,38 - 4,38 - 4,27 -
+1,8 +0,7 +0,6 +2,0 +1,5 0,0
3. Emma Koivu Loimaan Leisku 4,34 +3,0 4,17 +1,3
4,34 - 4,21 4,17 4,13 4,03
+3,0 +0,8 +2,2 +1,3 +2,2 +2,2
4. Heidi Savolainen Lauttakylän Luja 4,01 +1,1
3,90 3,98 3,88 4,01 3,72 -
+0,5 +1,0 +1,3 +1,1 +1,2 +1,2
5. Susanna Helin Lauttakylän Luja 3,92 +1,1
3,68 3,72 3,87 3,82 - 3,92
+2,4 +1,4 +1,5 +1,3 +1,6 +1,1
6. Jenna Koivu Urjalan Urheilijat 3,80 +1,0
3,56 3,80 3,76 3,73 3,73 3,15
+1,6 +1,0 +1,4 +1,0 +2,0 +0.8
T15 Kuula
1. Juuli Nuikka Urjalan Urheilijat 10,79
10,29 10,61 10,41 - 10,01 10,79
2. Sonja Krapi Loimaan Jankko 9,49
- 8,40 - 8,82 9,49 9,03
3. Emilia Eskola Urjalan Urheilijat 8,75
8,46 - 8,22 8,75 8,15 -
4. Susanna Helin Lauttakylän Luja 7,63
7,62 - 7,63 7,20 7,24 7,58
5. Heidi Savolainen Lauttakylän Luja 7,18
7,14 7,18 6,92 7,10 6,99 7,13
T15 Kiekko
1. Sonja Krapi Loimaan Jankko 35,24
30,49 - - 35,24 - 31,46
2. Sonja Kauppi Tammelan Ryske 30,34
23,61 22,11 27,28 - 30,34 26,52
3. Juuli Nuikka Urjalan Urheilijat 29,76
29,76 29,13 27,50 - 29,33 -
4. Suvi Aulavuo Hämeenlinnan Tarmo 21,79
- - 19,36 21,79 18,45 20,49
5. Heidi Savolainen Lauttakylän Luja 18,18
- 16,07 18,18 - - -
Susanna Helin Lauttakylän Luja NM
- - - - - -
Kans. 7. Tilastopajacup, Turku 5.9.2010
M M19 M17 100 m +0,9
1. Jim Antturi KU-58 11,11
2. Juha-Matti Iso-Jaakkola M19 LauttLu 11,42
3. Riku Kuisma M19 TuUL 11,53
4. Magnus Arnkil IngåIF 11,82
5. Kim Rantala M19 LiedPa 11,85
6. Joosua Hakala M19 ForssSa 12,16
7. Markku Haavisto M17 KoskKai 12,38
Eemeli Kaartinen VeitsilKV DNF
T11 60 m
Erä 1 +1,0
1. Emma Metzner IFRaseb 9,96
2. Pihla Kössi PaimU 10,02
3. Rebekka Liski TuUL 10,10
4. Iida Halme TuUL 10,33
5. Elina Kinnunen UudKK 10,42
6. Julia Huhtala YlänKi 11,20
Erä 2 +1,6
1. Maija Lehti TuUL 8,99
2. Tuuli Nieminen MynämI 9,18
2. Janna Häihänen LauttLu 9,18
4. Milja Rantanen NummKip 9,28
5. Amanda Kylén KaarUra 9,37
6. Essi Rantanen MynämI 9,48
7. Jutta Mäkelä TuUL 9,51
T11 60 m aj
Erä 1 +0,8
1. Elina Kinnunen UudKK 12,83
2. Oona Lius PargIF 13,56
3. Anni Hongisto TuUL 15,12
Erä 2 +1,1
1. Sofia Olin RaisKu 10,70
2. Essi Rantanen MynämI 10,72
3. Janna Häihänen LauttLu 10,85
4. Tuuli Nieminen MynämI 11,17
5. Anni Marjomaa LiedPa 11,44
6. Emma Metzner IFRaseb 12,12
T11 Pituus
1. Milja Rantanen NummKip 4,28
4,19 4,11 3,94 4,28 4,23 4,27
2. Nelly Lehtilä LiedPa 4,18
4,18 4,16 4,09 X 4,09 3,85
3. Essi Rantanen MynämI 4,11
4,01 4,11 4,10 3,96 4,11 4,08
4. Anni Marjomaa LiedPa 4,10
3,95 4,10 3,99 4,09 4,02 4,09
5. Sofia Olin RaisKu 3,88
3,86 3,86 3,88 3,49 3,60 3,69
6. Janna Häihänen LauttLu 3,86
3,86 3,80 3,82 - - -
7. Maija Lehti TuUL 3,84
3,49 X 3,84 X X 3,84
8. Amanda Kylén KaarUra 3,73
3,60 3,61 3,66 3,52 3,73 3,71
9. Pihla Kössi PaimU 3,62
3,62 3,55 3,37
10. Kaisla Koskela TuUL 3,61
3,61 3,52 X
11. Elina Kinnunen UudKK 3,61
3,43 3,61 3,40
12. Emma Metzner IFRaseb 3,55
3,48 3,55 3,34
13. Rebekka Liski TuUL 3,54
X 3,54 3,51
14. Iida Halme TuUL 3,28
3,10 3,28 3,15
15. Anni Hongisto TuUL 2,93
2,89 2,93 2,67
16. Julia Huhtala YlänKi 2,90
2,77 2,83 2,90
T11 Keihäs
1. Elina Kinnunen UudKK 27,04
26,56 X 27,04 24,17 23,82 25,77
2. Eveliina Salminen LiedPa 26,13
25,27 25,07 26,13 25,10 24,42 25,54
3. Essi Rantanen MynämI 24,29
22,37 23,19 24,29 22,28 23,20 23,92
4. Josefine Augustson IFRaseb 23,07
22,73 20,21 20,87 19,47 23,07 18,79
5. Janna Häihänen LauttLu 19,55
X 16,22 17,90 18,46 19,55 17,93
6. Anni Marjomaa LiedPa 19,17
19,17 18,90 19,09 17,89 17,27 16,54
7. Milla Antikainen KaarUra 16,55
15,73 16,55 16,03 14,68 14,34 14,97
8. Rebekka Liski TuUL 15,67
14,99 12,29 15,36 14,70 13,48 15,67
9. Julia Huhtala YlänKi 15,00
13,17 15,00 13,23
10. Oona Lius PargIF 13,97
10,92 13,97 11,34
11. Anni Hongisto TuUL 10,03
10,03 9,79 9,86
Pk. Jymyn 100-vuotisjuhlakisat, Harjavalta 5.9.2010
T15 100 m -0,5
1. Taija Lankinen 1998 NoormNo 14,32
2. Mariia Vasara 1997 PorinYU 14,62
3. Jenni Ahokas 1996 SiikSi 15,31
4. Susanna Helin 1996 LauttLu 15,32
Laura Mäkelä 1996 EurRai DNS
T15 Keihäs
1. Tiina Vuohijoki 1995 HarjavJy 37,39
2. Jenni Ahokas 1996 SiikSi 27,50
3. Jenny Virta 2001 UlvST 23,03
4. Jessika Jaakola 1997 KiikKi 22,40
5. Susanna Helin 1996 LauttLu 18,85
Karoliina Saarinen 1995 KoivI DNS
SM-moniottelut, Sastamala 5.9.2010
T14 5-ottelu
1. Vilma Mainio JyväskKU 2581
12,46 5,37 36,22 153 2.31,13
679 565 447 488 402
+1,5 +1,6
2. Martta Rautala KiukKi 2284
13,10 4,97 36,07 156 2.45,14
576 466 445 518 279
+1,9 +2,2
3. Sini Toivola JyväskKU 2208
12,36 5,11 30,86 141 2.47,67
697 499 368 382 262
+1,5 +1,9
4. Netta Myllynen SavonlRie 2167
12,77 4,72 32,58 147 2.41,60
627 409 393 433 305
+1,5 +2,3
5. Juulia Ojala LappVei 2155
13,67 4,58 35,98 153 2.37,10
501 380 443 488 343
+2,5 +2,9
6. Emma Pullola VaasVa 2152
13,12 5,09 38,54 135 2.46,77
573 494 482 335 268
+1,9 +1,5
7. Aino Heikkilä LappUM 2150
12,50 4,61 25,93 153 2.41,52
672 386 298 488 306
+1,5 +3,2
8. Oona Vilermo NokU 2066
13,44 4,69 32,51 144 2.38,12
530 403 392 407 334
+1,7 +2,0
9. Sini Laaksonen MaskKa 1996
14,53 4,62 27,82 150 2.30,19
410 388 325 460 413
+2,5 +2,1
10. Emilia Rantala RiihimKi 1986
12,95 4,75 31,97 144 3.03,14
598 416 384 407 181
+1,5 +4,1
11. Janette Rinne HKV 1978
12,71 4,54 27,46 144 2.50,51
636 371 320 407 244
+1,5 +1,3
12. Eveliina Bogdanoff RaahVe 1972
12,80 4,99 19,79 138 2.41,18
622 470 214 358 308
+1,5 +1,3
13. Emma Koistinen JyväskKU 1902
12,72 4,75 19,31 132 2.38,63
635 416 208 313 330
+1,7 +0,5
14. Aurora Troberg EsboIF 1898
13,56 4,81 25,99 144 2.49,71
514 429 299 407 249
+1,9 +2,4
15. Alisa Mäkinen HKV 1888
13,13 4,46 17,22 153 2.43,17
572 355 180 488 293
+1,5 +3,1
16. Sara Papunen JanJa 1888
13,73 4,73 23,65 153 2.53,40
494 411 267 488 228
+1,9 +1,8
17. Isabelle Sandås LappUM 1827
14,46 4,12 28,87 135 2.27,42
416 291 340 335 445
+0,6 +0,6
18. Henna Rauhansalo UlvST 1807
13,47 4,36 28,11 132 2.41,69
526 335 329 313 304
+1,9 +1,9
19. Noora Hyvärinen VammsVoi 1779
13,02 4,35 26,63 129 2.48,38
588 334 308 292 257
+1,7 +2,4
20. Nicolina Tuomi IKFalken 1775
13,78 4,05 24,90 156 2.57,45
488 278 284 518 207
+1,9 +2,0
21. Annika Luukkainen PunkahU 1769
15,24 4,47 25,19 150 2.40,46
350 357 288 460 314
+2,5 +3,2
22. Paula Kilponen ForssSa 1765
14,19 4,22 25,99 141 2.38,29
443 309 299 382 332
+2,5 +3,1
23. Wilma Grönroos TuUL 1763
13,18 4,66 20,71 135 2.51,09
565 396 226 335 241
+1,7 +1,4
24. Karoliina Ojala TampPy 1758
13,38 4,49 20,45 147 2.58,13
538 361 223 433 203
+0,6 +1,6
25. Åsa Sjöstedt NurmijYU 1757
14,77 4,17 31,72 138 2.38,57
388 300 381 358 330
+2,5 +3,3
26. Mia Österback IFDrott 1755
13,93 4,40 28,56 144 2.58,98
471 343 335 407 199
+2,5 +2,4
27. Eliisa Räsänen TampPy 1740
14,78 4,39 17,58 138 2.25,54
387 341 185 358 469
+1,7 +3,0
28. Kia Rajala EspTa 1734
13,21 3,98 18,96 141 2.39,50
561 266 203 382 322
+1,9 +1,1
29. Henriikka Hiilloskorpi TampPy 1717
13,38 4,24 21,56 138 2.46,39
538 313 238 358 270
+1,6 +1,8
30. Melissa Virtanen TampU 1656
13,33 4,25 17,94 132 2.43,02
544 315 190 313 294
+1,7 +1,5
31. Aino Lahtinen NurmijYU 1638
13,53 4,26 19,53 138 2.52,14
518 316 211 358 235
+1,9 +1,4
32. Karoliina Salminen TampPy 1628
13,73 4,53 21,61 132 2.56,20
494 369 239 313 213
+0,6 +1,4
33. Jasmine Eranto NaantLöy 1621
13,83 3,94 32,87 132 3.06,29
482 260 398 313 168
+0,6 +0,9
34. Elisa Myllymäki TampPy 1566
15,15 4,29 35,24 126 3.02,36
357 322 432 271 184
+0,7 +0,6
35. Aino Lehtinen KauhWi 1559
13,62 4,46 14,80 138 3.01,00
507 355 149 358 190
+1,7 +2,1
36. Ronja Kivistö NaantLöy 1553
14,82 4,44 24,54 132 2.53,73
384 351 279 313 226
+0,6 +1,1
37. Amanda Virtanen UudKK 1537
15,27 4,11 27,33 129 2.43,46
347 289 318 292 291
+1,7 +1,2
38. Tiina Rinnekari NurmijYU 1530
15,86 4,24 31,18 129 2.50,14
306 313 373 292 246
+1,6 +0,5
39. Roosa Kosonen TuUL 1475
15,32 4,21 33,37 132 3.27,51
344 307 405 313 106
+2,5 +2,2
40. Patricia Parkusjärvi TampPy 1404
15,03 4,58 NM 132 2.36,88
366 380 0 313 345
+0,7 +2,1
41. Paula Mikkonen RaahVe 1376
17,26 4,13 21,04 135 2.44,11
231 293 231 335 286
+1,6 +1,5
42. Heidi Savolainen LauttLu 1349
17,32 4,16 24,42 126 2.45,78
228 298 277 271 275
+1,6 +3,0
43. Liisa Laikko VammsVoi 1257
14,69 1,43 28,19 126 2.49,65
395 12 330 271 249
+0,6 +0,9
44. Aino Hämäläinen TampPy 1237
15,28 3,78 20,74 129 3.15,50
347 234 227 292 137
+1,6 +1,4
45. Birgitta Ots TampU 1204
15,68 3,65 19,37 120 2.53,18
318 214 209 234 229
+0,7 +0,7
46. Reija Karhunen RistU 1194
17,11 3,73 33,12 123 3.42,36
237 226 401 252 78
+0,7 +2,5
47. Anni Pesonen RistU 1187
16,78 3,92 21,61 135 3.28,19
253 256 239 335 104
+0,7 +1,5
48. Satu Korhola RistU 1169
18,57 3,80 24,28 132 3.07,34
180 237 275 313 164
+1,6 +2,0
49. Jenna Huhtanen KanksLei 1142
15,58 3,53 18,76 129 3.18,19
325 196 200 292 129
+0,7 +1,0
50. Taru Nieminen TampPy 1129
17,93 3,64 26,05 129 3.20,74
203 212 300 292 122
+1,6 +1,9
Minni Uotinen TampPy DNF
DNS
0
+0,7
Anna-Riikka Laihanen TampPy DNF
14,38 4,37 20,58 138
424 337 225 358
+0,6 +2,9
T14 5-ottelu 800 m
1. Eliisa Räsänen TampPy 2.25,54
2. Isabelle Sandås LappUM 2.27,42
3. Sini Laaksonen MaskKa 2.30,19
4. Vilma Mainio JyväskKU 2.31,13
5. Patricia Parkusjärvi TampPy 2.36,88
6. Juulia Ojala LappVei 2.37,10
7. Oona Vilermo NokU 2.38,12
8. Paula Kilponen ForssSa 2.38,29
9. Åsa Sjöstedt NurmijYU 2.38,57
10. Emma Koistinen JyväskKU 2.38,63
11. Kia Rajala EspTa 2.39,50
12. Annika Luukkainen PunkahU 2.40,46
13. Eveliina Bogdanoff RaahVe 2.41,18
14. Aino Heikkilä LappUM 2.41,52
15. Netta Myllynen SavonlRie 2.41,60
16. Henna Rauhansalo UlvST 2.41,69
17. Melissa Virtanen TampU 2.43,02
18. Alisa Mäkinen HKV 2.43,17
19. Amanda Virtanen UudKK 2.43,46
20. Paula Mikkonen RaahVe 2.44,11
21. Martta Rautala KiukKi 2.45,14
22. Heidi Savolainen LauttLu 2.45,78
23. Henriikka Hiilloskorpi TampPy 2.46,39
24. Emma Pullola VaasVa 2.46,77
25. Sini Toivola JyväskKU 2.47,67
26. Noora Hyvärinen VammsVoi 2.48,38
27. Liisa Laikko VammsVoi 2.49,65
28. Aurora Troberg EsboIF 2.49,71
29. Tiina Rinnekari NurmijYU 2.50,14
30. Janette Rinne HKV 2.50,51
31. Wilma Grönroos TuUL 2.51,09
32. Aino Lahtinen NurmijYU 2.52,14
33. Birgitta Ots TampU 2.53,18
34. Sara Papunen JanJa 2.53,40
35. Ronja Kivistö NaantLöy 2.53,73
36. Karoliina Salminen TampPy 2.56,20
37. Nicolina Tuomi IKFalken 2.57,45
38. Karoliina Ojala TampPy 2.58,13
39. Mia Österback IFDrott 2.58,98
40. Aino Lehtinen KauhWi 3.01,00
41. Elisa Myllymäki TampPy 3.02,36
42. Emilia Rantala RiihimKi 3.03,14
43. Jasmine Eranto NaantLöy 3.06,29
44. Satu Korhola RistU 3.07,34
45. Aino Hämäläinen TampPy 3.15,50
46. Jenna Huhtanen KanksLei 3.18,19
47. Taru Nieminen TampPy 3.20,74
48. Roosa Kosonen TuUL 3.27,51
49. Anni Pesonen RistU 3.28,19
50. Reija Karhunen RistU 3.42,36
Erä 1
1. Patricia Parkusjärvi TampPy 2.36,88
2. Paula Mikkonen RaahVe 2.44,11
3. Heidi Savolainen LauttLu 2.45,78
4. Liisa Laikko VammsVoi 2.49,65
5. Birgitta Ots TampU 2.53,18
6. Satu Korhola RistU 3.07,34
7. Aino Hämäläinen TampPy 3.15,50
8. Jenna Huhtanen KanksLei 3.18,19
9. Taru Nieminen TampPy 3.20,74
10. Anni Pesonen RistU 3.28,19
Erä 2
1. Eliisa Räsänen TampPy 2.25,54
2. Isabelle Sandås LappUM 2.27,42
3. Melissa Virtanen TampU 2.43,02
4. Amanda Virtanen UudKK 2.43,46
5. Tiina Rinnekari NurmijYU 2.50,14
6. Ronja Kivistö NaantLöy 2.53,73
7. Aino Lehtinen KauhWi 3.01,00
8. Roosa Kosonen TuUL 3.27,51
9. Reija Karhunen RistU 3.42,36
Erä 3
1. Paula Kilponen ForssSa 2.38,29
2. Åsa Sjöstedt NurmijYU 2.38,57
3. Kia Rajala EspTa 2.39,50
4. Annika Luukkainen PunkahU 2.40,46
5. Henna Rauhansalo UlvST 2.41,69
6. Henriikka Hiilloskorpi TampPy 2.46,39
7. Aino Lahtinen NurmijYU 2.52,14
8. Karoliina Salminen TampPy 2.56,20
9. Elisa Myllymäki TampPy 3.02,36
10. Jasmine Eranto NaantLöy 3.06,29
Erä 4
1. Sini Laaksonen MaskKa 2.30,19
2. Emma Koistinen JyväskKU 2.38,63
3. Alisa Mäkinen HKV 2.43,17
4. Noora Hyvärinen VammsVoi 2.48,38
5. Aurora Troberg EsboIF 2.49,71
6. Wilma Grönroos TuUL 2.51,09
7. Sara Papunen JanJa 2.53,40
8. Nicolina Tuomi IKFalken 2.57,45
9. Karoliina Ojala TampPy 2.58,13
10. Mia Österback IFDrott 2.58,98
Erä 5
1. Vilma Mainio JyväskKU 2.31,13
2. Juulia Ojala LappVei 2.37,10
3. Oona Vilermo NokU 2.38,12
4. Eveliina Bogdanoff RaahVe 2.41,18
5. Aino Heikkilä LappUM 2.41,52
6. Netta Myllynen SavonlRie 2.41,60
7. Martta Rautala KiukKi 2.45,14
8. Emma Pullola VaasVa 2.46,77
9. Sini Toivola JyväskKU 2.47,67
10. Janette Rinne HKV 2.50,51
11. Emilia Rantala RiihimKi 3.03,14
T14 5-ottelu Korkeus
1. Martta Rautala KiukKi 156
2. Nicolina Tuomi IKFalken 156
3. Vilma Mainio JyväskKU 153
4. Alisa Mäkinen HKV 153
4. Aino Heikkilä LappUM 153
6. Sara Papunen JanJa 153
7. Juulia Ojala LappVei 153
8. Annika Luukkainen PunkahU 150
8. Sini Laaksonen MaskKa 150
10. Karoliina Ojala TampPy 147
11. Netta Myllynen SavonlRie 147
12. Mia Österback IFDrott 144
13. Oona Vilermo NokU 144
13. Janette Rinne HKV 144
15. Emilia Rantala RiihimKi 144
16. Aurora Troberg EsboIF 144
17. Sini Toivola JyväskKU 141
18. Paula Kilponen ForssSa 141
19. Kia Rajala EspTa 141
20. Eveliina Bogdanoff RaahVe 138
20. Anna-Riikka Laihanen TampPy 138
20. Henriikka Hiilloskorpi TampPy 138
23. Aino Lehtinen KauhWi 138
24. Eliisa Räsänen TampPy 138
24. Åsa Sjöstedt NurmijYU 138
26. Aino Lahtinen NurmijYU 138
27. Emma Pullola VaasVa 135
28. Wilma Grönroos TuUL 135
28. Paula Mikkonen RaahVe 135
30. Anni Pesonen RistU 135
31. Isabelle Sandås LappUM 135
32. Roosa Kosonen TuUL 132
32. Karoliina Salminen TampPy 132
34. Jasmine Eranto NaantLöy 132
34. Ronja Kivistö NaantLöy 132
36. Satu Korhola RistU 132
36. Henna Rauhansalo UlvST 132
36. Patricia Parkusjärvi TampPy 132
39. Emma Koistinen JyväskKU 132
40. Melissa Virtanen TampU 132
41. Amanda Virtanen UudKK 129
41. Tiina Rinnekari NurmijYU 129
41. Taru Nieminen TampPy 129
44. Noora Hyvärinen VammsVoi 129
45. Aino Hämäläinen TampPy 129
46. Jenna Huhtanen KanksLei 129
47. Heidi Savolainen LauttLu 126
48. Elisa Myllymäki TampPy 126
49. Liisa Laikko VammsVoi 126
50. Reija Karhunen RistU 123
51. Birgitta Ots TampU 120
T14 5-ottelu Keihäs
1. Emma Pullola VaasVa 38,54
2. Vilma Mainio JyväskKU 36,22
3. Martta Rautala KiukKi 36,07
4. Juulia Ojala LappVei 35,98
5. Elisa Myllymäki TampPy 35,24
6. Roosa Kosonen TuUL 33,37
7. Reija Karhunen RistU 33,12
8. Jasmine Eranto NaantLöy 32,87
9. Netta Myllynen SavonlRie 32,58
10. Oona Vilermo NokU 32,51
11. Emilia Rantala RiihimKi 31,97
12. Åsa Sjöstedt NurmijYU 31,72
13. Tiina Rinnekari NurmijYU 31,18
14. Sini Toivola JyväskKU 30,86
15. Isabelle Sandås LappUM 28,87
16. Mia Österback IFDrott 28,56
17. Liisa Laikko VammsVoi 28,19
18. Henna Rauhansalo UlvST 28,11
19. Sini Laaksonen MaskKa 27,82
20. Janette Rinne HKV 27,46
21. Amanda Virtanen UudKK 27,33
22. Noora Hyvärinen VammsVoi 26,63
23. Taru Nieminen TampPy 26,05
24. Paula Kilponen ForssSa 25,99
25. Aurora Troberg EsboIF 25,99
26. Aino Heikkilä LappUM 25,93
27. Annika Luukkainen PunkahU 25,19
28. Nicolina Tuomi IKFalken 24,90
29. Ronja Kivistö NaantLöy 24,54
30. Heidi Savolainen LauttLu 24,42
31. Satu Korhola RistU 24,28
32. Sara Papunen JanJa 23,65
33. Anni Pesonen RistU 21,61
34. Karoliina Salminen TampPy 21,61
35. Henriikka Hiilloskorpi TampPy 21,56
36. Paula Mikkonen RaahVe 21,04
37. Aino Hämäläinen TampPy 20,74
38. Wilma Grönroos TuUL 20,71
39. Anna-Riikka Laihanen TampPy 20,58
40. Karoliina Ojala TampPy 20,45
41. Eveliina Bogdanoff RaahVe 19,79
42. Aino Lahtinen NurmijYU 19,53
43. Birgitta Ots TampU 19,37
44. Emma Koistinen JyväskKU 19,31
45. Kia Rajala EspTa 18,96
46. Jenna Huhtanen KanksLei 18,76
47. Melissa Virtanen TampU 17,94
48. Eliisa Räsänen TampPy 17,58
49. Alisa Mäkinen HKV 17,22
50. Aino Lehtinen KauhWi 14,80
Patricia Parkusjärvi TampPy NM
T14 5-ottelu Pituus
1. Vilma Mainio JyväskKU 5,37 +1,6
2. Sini Toivola JyväskKU 5,11 +1,9
3. Emma Pullola VaasVa 5,09 +1,5
4. Eveliina Bogdanoff RaahVe 4,99 +1,3
5. Martta Rautala KiukKi 4,97 +2,2 4,77 +1,1
6. Aurora Troberg EsboIF 4,81 +2,4 4,71 +0,9
7. Emma Koistinen JyväskKU 4,75 +0,5
8. Emilia Rantala RiihimKi 4,75 +4,1 4,31 +1,8
9. Sara Papunen JanJa 4,73 +1,8
10. Netta Myllynen SavonlRie 4,72 +2,3 4,64 +0,8
11. Oona Vilermo NokU 4,69 +2,0
12. Wilma Grönroos TuUL 4,66 +1,4
13. Sini Laaksonen MaskKa 4,62 +2,1 4,08 +1,6
14. Aino Heikkilä LappUM 4,61 +3,2
15. Juulia Ojala LappVei 4,58 +2,9
16. Patricia Parkusjärvi TampPy 4,58 +2,1 4,51 +1,7
17. Janette Rinne HKV 4,54 +1,3
18. Karoliina Salminen TampPy 4,53 +1,4
19. Karoliina Ojala TampPy 4,49 +1,6
20. Annika Luukkainen PunkahU 4,47 +3,2
21. Aino Lehtinen KauhWi 4,46 +2,1 4,23 +1,7
22. Alisa Mäkinen HKV 4,46 +3,1 4,09 +0,8
23. Ronja Kivistö NaantLöy 4,44 +1,1
24. Mia Österback IFDrott 4,40 +2,4
25. Eliisa Räsänen TampPy 4,39 +3,0 4,32 +0,7
26. Anna-Riikka Laihanen TampPy 4,37 +2,9 4,07 +0,9
27. Henna Rauhansalo UlvST 4,36 +1,9
28. Noora Hyvärinen VammsVoi 4,35 +2,4 X +1,6
29. Elisa Myllymäki TampPy 4,29 +0,6
30. Aino Lahtinen NurmijYU 4,26 +1,4
31. Melissa Virtanen TampU 4,25 +1,5
32. Henriikka Hiilloskorpi TampPy 4,24 +1,8
33. Tiina Rinnekari NurmijYU 4,24 +0,5
34. Paula Kilponen ForssSa 4,22 +3,1
35. Roosa Kosonen TuUL 4,21 +2,2 4,10 +1,1
36. Åsa Sjöstedt NurmijYU 4,17 +3,3
37. Heidi Savolainen LauttLu 4,16 +3,0 4,10 +1,2
38. Paula Mikkonen RaahVe 4,13 +1,5
39. Isabelle Sandås LappUM 4,12 +0,6
40. Amanda Virtanen UudKK 4,11 +1,2
41. Nicolina Tuomi IKFalken 4,05 +2,0
42. Kia Rajala EspTa 3,98 +1,1
43. Jasmine Eranto NaantLöy 3,94 +0,9
44. Anni Pesonen RistU 3,92 +1,5
45. Satu Korhola RistU 3,80 +2,0
46. Aino Hämäläinen TampPy 3,78 +1,4
47. Reija Karhunen RistU 3,73 +2,5 3,67 +0,6
48. Birgitta Ots TampU 3,65 +0,7
49. Taru Nieminen TampPy 3,64 +1,9
50. Jenna Huhtanen KanksLei 3,53 +1,0
51. Liisa Laikko VammsVoi 1,43 +0,9
T14 5-ottelu 80 m aj
1. Sini Toivola JyväskKU 12,36
2. Vilma Mainio JyväskKU 12,46
3. Aino Heikkilä LappUM 12,50
4. Janette Rinne HKV 12,71
5. Emma Koistinen JyväskKU 12,72
6. Netta Myllynen SavonlRie 12,77
7. Eveliina Bogdanoff RaahVe 12,80
8. Emilia Rantala RiihimKi 12,95
9. Noora Hyvärinen VammsVoi 13,02
10. Martta Rautala KiukKi 13,10
11. Emma Pullola VaasVa 13,12
12. Alisa Mäkinen HKV 13,13
13. Wilma Grönroos TuUL 13,18
14. Kia Rajala EspTa 13,21
15. Melissa Virtanen TampU 13,33
16. Karoliina Ojala TampPy 13,38
16. Henriikka Hiilloskorpi TampPy 13,38
18. Oona Vilermo NokU 13,44
19. Henna Rauhansalo UlvST 13,47
20. Aino Lahtinen NurmijYU 13,53
21. Aurora Troberg EsboIF 13,56
22. Aino Lehtinen KauhWi 13,62
23. Juulia Ojala LappVei 13,67
24. Sara Papunen JanJa 13,73
24. Karoliina Salminen TampPy 13,73
26. Nicolina Tuomi IKFalken 13,78
27. Jasmine Eranto NaantLöy 13,83
28. Mia Österback IFDrott 13,93
29. Paula Kilponen ForssSa 14,19
30. Anna-Riikka Laihanen TampPy 14,38
31. Isabelle Sandås LappUM 14,46
32. Sini Laaksonen MaskKa 14,53
33. Liisa Laikko VammsVoi 14,69
34. Åsa Sjöstedt NurmijYU 14,77
35. Eliisa Räsänen TampPy 14,78
36. Ronja Kivistö NaantLöy 14,82
37. Patricia Parkusjärvi TampPy 15,03
38. Elisa Myllymäki TampPy 15,15
39. Annika Luukkainen PunkahU 15,24
40. Amanda Virtanen UudKK 15,27
41. Aino Hämäläinen TampPy 15,28
42. Roosa Kosonen TuUL 15,32
43. Jenna Huhtanen KanksLei 15,58
44. Birgitta Ots TampU 15,68
45. Tiina Rinnekari NurmijYU 15,86
46. Anni Pesonen RistU 16,78
47. Reija Karhunen RistU 17,11
48. Paula Mikkonen RaahVe 17,26
49. Heidi Savolainen LauttLu 17,32
50. Taru Nieminen TampPy 17,93
51. Satu Korhola RistU 18,57
Minni Uotinen TampPy DNS
HUITTISTEN KAUPUNKI
Nuoriso- ja liikuntapalvelut
YLEISURHEILUN KAUPUNGINMESTARUUSKILPAILUT
TI 31.8.2010
TULOKSET:
T6 40 m
1. Jenni Häihänen 7,35
2. Matilda Ojainmaa 8,00
3. Jenina Teiksala 9,30
4. Julia Kaasalainen 9,46
5. Olivia Kärki 10,20
6. Veera Hellsten 10,82
7. Ilona Roukka 10,94
8. Heta Rintala 11,11
9. Elma Tynkkynen 11,31
10. Elli Rintala 11,72
11. Julie Kiuru 11,88
12. Heidi Kaunistola 31,31
P6 40 m
1. Elmeri Lehtinen 8,04
2. Erkka Maine 8,29
3. Veeti Tolvi 8,33
4. Riku Mahlamäki 8,78
5. Roni Kiuru 9,08
6. Tiitus Nurminen 9,20
7. Veeti Viikari 9,42
8. Aleksi Tuominen 9,57
9. Samu Rämö 10,35
10. Niklas Mattila 10,93
11. Johannes Laineenoja 11,11
12. Matias Kalliokoski 11,16
Joona Arola 11,16
14. Jake Aalto 11,76
15. Aatu Lindroos 11,84
16. Samu Matintalo 11,87
17. Elmeri Kivipelto 12,42
18. Verneri Lehtinen 13,05
19. Jose Aalto 14,64
20. Veeti Arola 18,75
T6 pallonheitto
1. Jenni Häinänen 9,31
2. Matilda Ojainmaa 7,85
3. Ilona Roukka 7,19
4. Olivia Kärki 6,38
5. Heta Rintala 5,98
6. Jenina Teiksala 5,74
7. Veera Hellsten 5,35
8. Julie Kiuru 4,99
9. Elma Tynkkynen 4,10
10. Elli Rintala 3,73
11. Julia Kaasalainen 2,98
12. Heidi Kaunistola 0,63
P6 pallonheitto
1. Veeti Tolvi 18,91
2. Erkka Maine 16,98
3. Elmeri Lehtinen 16,97
4. Roni Kiuru 9,89
5. Johannes Laineenoja 9,12
6. Matias Kalliokoski 8,56
7. Riku Mahlamäki 7,57
8. Jake Aalto 6,51
9. Samu Rämö 5,90
10. Aatu Lindroos 5,79
11. Niklas Mattila 5,60
12. Veeti Viikari 5,53
13. Aleksi Tuominen 4,85
14. Elmeri Kivipelto 4,60
15. Samu Matintalo 2,59
16. Verneri Lehtinen 2,49
17. Jose Aalto 2,18
18. Veeti Arola 1,24
T7 40 m
1. Alina Tynkkynen 8,25
2. Veera Lampinen 8,60
3. Emma Marttila 8,76
4. Anna Lähteenmäki 8,89
5. Henna Pihko 9,38
6. Katriina Jokinen 10,09
P7 40 m
1. Veeti Laine 7,42
2. Matias Järvinen 7,44
3. Juuso Teiksala 7,89
4. Miku Helin 7,95
5. Arttu Hyvönen 8,36
6. Oskari Patoranta 8,37
7. Jore Aalto 8,50
T7 pallonheitto
1. Katriina Jokinen 8,84
2. Emma Marttila 8,73
3. Henna Pihko 6,92
4. Alina Tynkkynen 5,87
5. Veera Lampinen 5,22
P7 pallonheitto
1. Veeti Laine 26,03
2. Veikka Kaunisto 24,92
3. Juuso Teiksala 23,74
4. Arttu Hyvönen 18,32
5. Oskari Patoranta 14,10
6. Jore Aalto 11,96
7. Matias Järvinen 11,48
T8 40 m
1. Lotta-Maria Maine 7,28
2. Nea Peltola 7,29
3. Henna Kaunistola 7,49
4. Jemina Nurminen 7,93
5. Maria Laineenoja 7,95
6. Riina Alho 8,11
P8 40 m
1. Akseli Saarinen 6,63
2. Frans Hakasuo 6,80
3. Leevi Kivipelto 7,50
4. Kasper Lehtinen 8,32
5. Juho Rintala 8,60
T8 pallonheitto
1. Riina Alho 15,08
2. Lotta-Maria Maine 14,33
3. Henna Kaunistola 8,97
P8 pallonheitto
1. Leevi Kivipelto 33,02
2. Frans Hakasuo 31,16
3. Akseli Saarinen 21,12
4. Kasperi Lehtinen 16,39
5. Juho Rintala 15,43
T9 60 m
1. Niina Mäkelä 10,65
2. Aino Eno 10,76
3. Jade Aalto 11,31
4. Minna Mahlamäki 11,56
5. Helmi Mäntysaari 11,63
P9 60 m
1. Matias Kylväjä 10,34
2. Jesse Haapaniemi 10,41
3. Eemil Kaasalainen 10,42
4. Riku Koivunen 10,89
5. Ville Lampinen 12,20
T9 600 m
1. Aino Eno 2.23,80
2. Jade Aalto 2.24,53
3. Niina Mäkelä 2.24,57
4. Anni Viikari 2.42,86
P9 600 m
1. Joona Mäntylä 2.12,30
2. Aapeli Tynkkynen 2.19,32
3. Juho Marttila 2.23,51
4. Eemil Kaasalainen 2.26, 26
5. Paavo Kojo 2.30,15
T9 pituus
1. Anni Viikari 282
2. Helmi Mäntysaari 279
3. Rosanna Moisio 263
P9 pituus
1. Matias Kylväjä 371
2. Joona Mäntylä 335
3. Matias Tihumäki 323
4. Riku Toivonen 322
5. Juho Marttila 320
6. Aapeli Tynkkynen 314
7. Jesse Haapaniemi 314
8. Luukas Kivipelto 296
9. Paavo Kojo 271
10. Ville Lampinen 247
T9 kuula
1. Minna Mahlamäki 5,72
2. Rosanna Moisio 4,33
P9 kuula
1. Matias Tihumäki 6,88
2. Luukas Kivipelto 6,51
T10 60 m
1. Janna Häihänen 9,34
P10 60 m
1. Oskari Kärki 10,13
2. Joel Lammi 10,53
T10 600 m
1. Anni Lähteenmäki 2.21,94
P10 600 m
1. Oskari Kärki 2.11,12
2. Joel Lammi 2.20,37
3. Juho Kaunistola 2.21,30
T10 pituus
1. Janna Häihänen 392
2. Anni Lähteenmäki 308
P10 pituus
1. Juho Kaunistola 310
2. Ilari Jokinen 224
3. Eetu Viikari 224
T10 kuula
1. Veera Matintalo 7,50
P10 kuula
1. Mikael Haapaniemi 6,39
2. Eetu Viikari 5,12
3. Ilari Jokinen 3,40
P11 60 m
1. Topi Saarinen 9,44
2. Rene Kömi 9,57
3. Eetu Kivipelto 10,08
4. Eetu Mäkinen 10,24
5. Hermanni Hakasuo 10.25
P11 600 m
1. Topi Viljanen 2.12,85
T11 pituus
1. Elina Äyväri 334
2. Ranina Moisio 300
3. Hertta Eno 283
P11 pituus
1. Topi Saarinen 382
2. Erik Heikkilä 378
3. Rene Kömi 373
4. Topias Tihumäki 322
T11 kuula
1. Marika Haavisto 8,63
2. Hertta Eno 6,78
3. Ranina Moisio 6,69
4. Elina Äyväri 6,53
P11 kuula
1. Hermanni Hakasuo 8,34
2. Eetu Mäkinen 8,21
3. Erik Heikkilä 7,57
4. Topi Viljanen 7,40
T 13 60 m
1. Julia Häihänen 9,49
2. Janita Matintalo 9,69
3. Jane Aalto 9,91
4. Katri Lehtiö 9,98
5. Emilia Heikkilä 9,91
P 13 60 m
1. Henrik Vahela 9,32
2. Aleksi Tenkanen 9,97
3. Daniel Lammi 10,67
4. Jere Aalto 11,11
T13 600 m
1. Jane Aalto 2.06,83
2. Janita Matintalo 2.08,94
3. Riikka Jokinen 2.29,92
P13 600 m
1. Daniel Lammi 2.27,45
2. Jere Aalto 2.37,22
T 13 pituus
1. Annika Savolainen 408
2. Julia Häihänen 376
3. Pinja Koivumäki 362
4. Katri Lehtiö 322
P 13 pituus
1. Henrik Vahela 389
T13 kuula
1. Annika Savolainen 8,33
2. Jane Aalto 6,95
3. Kaisa Kankaanpää 6,91
4. Elli Mäntysaari 6,89
5. Riikka Jokinen 5,54
T15 100 m
1. Heidi Savolainen 14,81
2. Janita Jokinen 18,79
T15 keihäs
1. Pinja Koivumäki 25,74
2. Heidi Savolainen 23,68
3. Marika Haavisto 20,23
4. Susanna Helin 18,45
5. Janita Jokinen 11,88
P15 keihäs
1. Tuomas Tihumäki 40,02
2. Tapio Virolainen 22,16
Kilpailun ulkopuolella:
Mikael Haapaniemi 28,89
Juho Salminen 20,31
T17 keihäs
Kilpailun ulkopuolella:
Julia Ruohonen 27,36
Linda Lause 26,66
P17 keihäs
Kilpailun ulkopuolella:
Alex Lause 39,92
N 100 m
1. Jenni Höylänen 15,69
Kilpailun ulkopuolella:
Johanna Nieminen 14,41
M 100 m
1. Sauli Savolainen 14,53
N 800 m
1. Jenni Höylänen 2.44,18
2. Paula Järvi 3.52,70
Kilpailun ulkopuolella:
Johanna Nieminen 2.42,79
N kuula
1. Päivi Järvinen 7,70
2. Paula Järvi 7,46
3. Jenni Mäntysaari 6,90
N saappaanheitto
1. Sari Hyvönen 16,91
2. Päivi Järvinen 15,99
3. Päivi Taivalmäki 12,34
N40 800 m
1. Elina Savolainen 3.22,68
N50 800 m
1. Päivi Mäkelä 2.55,84
M40 800 m
1. Ilkka Rantaniitty 2.28,09
M pituus
Kilpailun ulkopuolella:
Pekka Koivisto 453
M keihäs
1. Raimo Järvinen 35,56
2. Sami Salminen 35,46
M saappaanheitto
1. Markku Tihumäki 30,96
2. Antti Kaskinen 23,24
3. Sami Salminen 23,05
4. Pertti Tiuttu 22,45
5. Jari Maine 22,63
6. Raimo Järvinen 21,46
7. Sauli Haavisto 20,10
8. Timo Jokinen 19,89
Suomi-Ruotsi -maaottelu 27.8.2010
Pituus Miehet / Längd Herrar
1. Michel Torneus SWE 7,95 +0,6
7,79 7,88 7,86 7,95 7,86 7,74
+0,2 +0,5 +0,9 +0,6 +2,2 +0,3
2. Roni Ollikainen FIN 7,81 +1,7
7,59 X 7,64 7,81 X 7,67
+1,4 +0,8 +0,5 +1,7 +1,4 +0,7
3. Tommi Evilä FIN 7,79 +1,1
7,59 7,58 7,67 7,79 7,70 X
+0,3 +0,8 +0,7 +1,1 +0,5 +1,2
4. Petteri Lax FIN 7,75 +0,7
7,41 X 7,75 X 7,61 X
+0,4 +1,9 +0,7 +1,4 +1,7 +0,6
5. Andreas Otterling SWE 7,64 +1,2
X X 7,44 7,52 X 7,64
+0,6 +1,0 +1,5 +0,7 +0,3 +1,2
6. Robert Bagge SWE 7,25 +1,5
X 7,19 7,17 7,19 7,18 7,25
+0,6 +0,8 +1,4 +0,5 +2,2 +1.5
Nk. Tyttö- ja poikaolympialaiset, Kokemäki 25.8.2010
P13 60 m
Erä 1 +0,6
1. Antti Perttula 1997 PunkalKu 8,35
2. Matti Painilainen 1998 PorinTa 9,20
3. Eero Tuomola 1997 LauttLu 9,84
Erä 2 +0,7
1. Aleksi Nieminen 1997 PorinTa 8,78
2. Eetu Pitkänen 1997 PunkalKu 9,27
3. Joel Rajamäki 1998 UlvST 9,58
4. Lauri Brandt KokemKV 9,86
P13 1000 m
1. Joel Rajamäki 1998 UlvST 3.34,12
2. Eero Tuomola 1997 LauttLu 4.12,80
P13 Korkeus
1. Joel Rajamäki 1998 UlvST 115
105 110 115 120
O O O XXX
2. Lauri Brandt KokemKV 110
105 110 115
O O XXX
3. Oskari Kuusisto 1997 KokemKV 105
105 110 115 120
O - - -
Eero Tuomola 1997 LauttLu DNS
P13 Kuula
1. Antti Perttula 1997 PunkalKu 10,39
10,35 10,39 X X X X
2. Eero Tuomola 1997 LauttLu 8,67
8,31 8,67 X 8,53 8,58 X
3. Oskari Kuusisto 1997 KokemKV 8,17
7,94 8,07 X X 8,17 X
4. Joel Rajamäki 1998 UlvST 6,48
X 5,99 6,36 6,25 5,90 6,48
5. Lauri Brandt KokemKV 5,75
5,75 5,46 5,29 5,14 5,19 5,64
P11 60 m
Erä 1 +0,8
1. Ville Tähtinen 1999 PorinYU 9,23
2. Justus Vuori 1999 TuUL 10,18
Juho Perttula 1999 PunkalKu DNS
Erä 2 +0,9
1. Eelis Sillanpää 1999 KiukKi 9,74
2. Niko Peltola 2000 PorinYU 10,85
Tuomas Tuomola 1999 LauttLu DNS
Lasse Nieminen 1999 KiukKi DNS
P11 1000 m
1. Tuomas Tuomola 1999 LauttLu 3.39,62
2. Ville Tähtinen 1999 PorinYU 3.42,14
3. Justus Vuori 1999 TuUL 3.53,38
4. Niko Peltola 2000 PorinYU 4.59,83
P11 Korkeus
1. Ville Tähtinen 1999 PorinYU 125
105 110 115 120 125 130
O O XO XO XO XXX
2. Niklas Järvenpää 1999 UlvST 120
095 100 105 110 115 120 125
O O O O O O XXX
3. Niko Peltola 2000 PorinYU 100
085 090 095 100 105
O O XO XO XXX
Juho Perttula 1999 PunkalKu DNS
Tuomas Tuomola 1999 LauttLu DNS
Lasse Nieminen 1999 KiukKi DNS
P11 Kuula
1. Tuomas Tuomola 1999 LauttLu 8,62
X 7,94 8,35 7,93 7,79 8,62
2. Eelis Sillanpää 1999 KiukKi 7,42
6,77 7,42 7,32 X 7,14 7,25
3. Tommi Sjövall 1999 UlvST 6,15
6,12 5,51 5,98 5,78 6,15 6,02
4. Niko Peltola 2000 PorinYU 5,54
5,54 5,42 5,16 5,18 5,03 5,31
Lasse Nieminen 1999 KiukKi DNS
P7 40 m
Erä 1
1. Oskari Henttinen KokemKV 8,25
2. Waltteri Riento KokemKV 9,10
3. Niilo Kivimäki KokemKV 9,30
4. Matias Henttinen KokemKV 9,61
5. Jaakko Lakkamäki NakkVire 10,90
Erä 2
1. Felix Horelli KokemKV 8,90
2. Erkka Maine 2004 LauttLu 9,10
3. Matias Nieminen KokemKV 9,53
4. Roope Rakkolainen KokemKV 10,47
Juho Lindholm KokemKV DNS
P7 Pallonheitto
1. Oskari Henttinen KokemKV 18,87
18,87 16,13
2. Erkka Maine 2004 LauttLu 17,30
17,30 16,30
3. Waltteri Riento KokemKV 16,87
15,55 16,87
4. Matias Nieminen KokemKV 14,29
14,29 13,63
5. Felix Horelli KokemKV 10,53
7,65 10,53
6. Niilo Kivimäki KokemKV 10,16
9,98 10,16
7. Matias Henttinen KokemKV 9,27
9,27 8,37
8. Jaakko Lakkamäki NakkVire 7,67
6,94 7,67
9. Roope Rakkolainen KokemKV 6,93
6,93 6,64
10. Elmer Saari KokemKV 1,13
1,13 1,10
Juho Lindholm KokemKV DNS
T15 100 m
Erä 1 +1,4
1. Janina Jalava 1995 TuUL 13,50
2. Martta Rautala 1996 KiukKi 13,65
3. Saana Kankaanpää 1995 LauttLu 13,94
4. Anne Pitkänen 1996 PunkalKu 14,46
5. Heidi Savolainen 1996 LauttLu 14,57
6. Jenna Huhtanen 1996 KanksLei 14,88
Erä 2 +1,2
Marika Eko 1993 EurRai 13,15
1. Sonja Iso-Ilomäki 1995 TuUL 13,67
2. Henna Rauhansalo 1996 UlvST 14,26
3. Laura Mäkelä 1996 EurRai 14,37
4. Annika Naarmala 1996 RaumU 14,62
5. Micaela Hellsten 1996 UlvST 15,05
Annariina Leppäniemi 1995 KokemKV DNS
T15 800 m
1. Anne Pitkänen 1996 PunkalKu 2.41,18
2. Henna Rauhansalo 1996 UlvST 2.45,15
Nelly Lehtilä 2000 LiedPa 2.46,08
3. Annariina Leppäniemi 1995 KokemKV 2.56,48
4. Heidi Savolainen 1996 LauttLu 3.02,97
Jenna Huhtanen 1996 KanksLei DNS
T15 Korkeus
1. Martta Rautala 1996 KiukKi 150
120 125 130 135 140 145 148 150 153
O O O O XO O XXO O XXX
2. Janina Jalava 1995 TuUL 135
130 135 140
O O XXX
3. Henna Rauhansalo 1996 UlvST 130
120 125 130 135
O O O XXX
3. Nelli Kuronen 1998 PorinTa 130
120 125 130 135
O O O XXX
5. Annariina Leppäniemi 1995 KokemKV 130
115 120 125 130 135
O O O XO XXX
6. Heidi Savolainen 1996 LauttLu 130
120 125 130 135
XO O XO XXX
7. Micaela Hellsten 1996 UlvST 120
105 110 115 120 125
O O O O XXX
8. Jenna Huhtanen 1996 KanksLei 115
100 105 110 115 120
O - O O XXX
Erika Alander 1997 PorinTa 135
125 130 135 140
O XXO XXO XXX
Annika Savolainen 1998 LauttLu 125
125 130
O XXX
T13 1000 m
1. Eveliina Poukka 1998 PorinTa 3.34,46
2. Pihla Kankaanpää 1998 LauttLu 3.44,00
3. Milla Nurmi 1998 UlvST 4.03,69
4. Tuominen Veera 1998 KokemKV 4.38,63
T13 Pituus
1. Ida-Maria Mattila 1997 LoimJa 4,54 +0,6
4,35 X 4,54 X X X
+0,9 +0,6
2. Eveliina Poukka 1998 PorinTa 4,24 +1,1
4,08 4,17 4,24 4,17 4,06 X
+0,8 +1,7 +1,1 +0,6 +0,7
3. Annika Godin 1997 KokemKV 3,95 +0,4
3,95 3,73 3,89 3,68 3,81 3,93
+0,4 -0,5 +1,4 +0,8 +1,0 +0,8
4. Janina Keronen 1998 VammsVoi 3,93 +0,6
3,76 3,71 X 3,70 X 3,93
+1,0 +1,0 +1,2 +0,6
5. Annika Savolainen 1998 LauttLu 3,91 +0,6
3,91 3,90 3,83 3,78 3,52 3,82
+0,6 +0,4 +0,4 +0,7 +0,8 +0,6
6. Nea Sillanpää 1998 PorinTa 3,84 +0,7
3,60 3,71 3,84 3,54 X 3,73
+0,8 +0,7 +0,7 +0,5 +0,5
7. Tuominen Veera 1998 KokemKV 3,83 +0,2
X 3,04 3,52 3,68 3,83 3,82
+0,7 +0,9 +1,1 +0,2 +0,6
8. Tuulia Lohivuo 1997 KanksLei 3,83 +1,1
3,83 3,81 3,80 3,78 X 3,63
+1,1 +0,5 +1,4 +0,6 +0.9
T11 60 m
Erä 1 +0,6
1. Nelli Rakkolainen 2000 KokemKV 9,48
2. Veera Matintalo 2000 LauttLu 9,64
3. Adeliina Herrala 2000 KokemKV 9,65
4. Annika Hohkuri 2000 KanksLei 10,17
5. Saara Godin KokemKV 10,26
Erä 2 +0,7
1. Eveliina Naarmala 1999 RaumU 9,20
2. Jenna Kompuinen 1999 SäkU 9,48
3. Sofia Kompuinen 1999 SäkU 9,68
4. Stella Suomi 1999 LoimLei 9,88
5. Roosa Rintala 1999 KiikKi 10,00
Erä 3 +0,4
1. Iida Ounaslehto 2000 EspTa 9,32
2. Saara Filppula 2000 EurRai 9,68
3. Elli Uusitalo 1999 NoormNo 10,09
4. Jenny Vuori 2001 TuUL 10,72
Aino Pitkänen 2000 PunkalKu DNS
Erä 4 +0,4
1. Janna Häihänen 2000 LauttLu 9,19
2. Fanni Kaasalainen 1999 LauttLu 9,39
3. Anni-Elina Luotonen 2000 PorinTa 10,00
4. Sofia Huida 2000 KokemKV 10,30
Eveliina Salminen 1999 LiedPa DNS
T11 1000 m
1. Adeliina Herrala 2000 KokemKV 3.37,25
2. Jenny Vuori 2001 TuUL 3.46,17
3. Stella Suomi 1999 LoimLei 3.54,68
4. Veera Matintalo 2000 LauttLu 3.59,33
Noora Rintala 2001 KiikKi 4.12,47
Eveliina Salminen 1999 LiedPa DNS
Aino Pitkänen 2000 PunkalKu DNS
T11 Pituus
1. Janna Häihänen 2000 LauttLu 4,17 +2,7 4,08 +1,0
4,05 4,17 4,08 4,03 3,97 4,04
+2,2 +2,7 +1,0 +1,9 +1,7 +1,1
2. Veera Matintalo 2000 LauttLu 4,12 +2,9 4,11 +1,1
4,11 4,12 4,05 4,00 3,96 3,91
+1,1 +2,9 +2,3 +1,4 +1,6 +1,6
3. Fanni Kaasalainen 1999 LauttLu 4,09 +1,0
3,93 4,09 3,84 3,82 3,75 3,76
+1,9 +1,0 +3,1 +1,6 +0,8 +1,9
4. Eveliina Naarmala 1999 RaumU 4,07 +1,6
4,00 4,07 4,03 X 3,55 4,05
+1,7 +1,6 +1,6 +0,8 +1,5
5. Adeliina Herrala 2000 KokemKV 4,06 +1,2
3,91 3,97 4,06 3,92 3,83 3,89
+1,8 +2,4 +1,2 +1,6 +2,0 -0,2
6. Nelly Lehtilä 2000 LiedPa 3,95 +1,5
3,24 3,87 3,95 3,76 3,68 3,83
+1,2 +2,0 +1,5 +1,0 +0,8 +2,0
7. Nelli Rakkolainen 2000 KokemKV 3,92 +1,1
3,67 3,92 3,79 3,63 3,75 3,65
+2,3 +1,1 +1,5 +2,2 +1,5 +1,1
8. Elli Uusitalo 1999 NoormNo 3,87 +1,8
3,70 3,59 3,87 3,59 3,77 X
+2,4 +1,8 +1,8 +1,5 +1,3
9. Sofia Kompuinen 1999 SäkU 3,81 +0,5
3,72 3,81 3,81
+1,3 +2,5 +0,5
10. Annika Jalo 1999 RaumTU 3,72 +1,1
3,72 3,56 3,62
+1,1 +3,1 +0,8
11. Iida Ounaslehto EspTa 3,70 +1,6
3,62 3,65 3,70
+1,2 +2,0 +1,6
12. Jenna Kompuinen 1999 SäkU 3,67 +1,3
3,67 3,63 3,62
+1,3 +3,3 +0,5
13. Anni-Elina Luotonen 2000 PorinTa 3,64 +0,9
3,64 3,62 3,64
+0,9 +1,7 +2,5
14. Annika Hohkuri 2000 KanksLei 3,59 +1,1
3,59 3,51 3,42
+1,1 +2,0 +1,9
15. Roosa Rintala 1999 KiikKi 3,57 +0,3
3,46 3,57 3,50
+1,7 +0,3 +1,4
16. Sofia Huida 2000 KokemKV 3,49 +2,0
3,35 3,49 3,13
+0,7 +2,0 +1,3
17. Stella Suomi 1999 LoimLei 3,48 +1,0
3,09 3,48 3,48
+1,6 +3,0 +1,0
18. Saara Godin KokemKV 3,16 +1,2
3,16 X 3,05
+1,2 +2,2
19. Viivi Collander 2000 PorinTa 2,88 +1,3
2,88 2,86 2,52
+1,3 +1,7 +2,0
Eveliina Salminen 1999 LiedPa DNS
T11 Kuula
1. Marika Haavisto 1999 LauttLu 8,74
8,30 8,25 7,58 8,48 8,74 7,77
Katja Mäkelä 1998 KokemKV 7,74
7,26 X 7,61 7,74 7,27 7,34
2. Roosa Rintala 1999 KiikKi 7,34
7,34 7,09 7,26 7,24 6,12 7,03
3. Nelli Rakkolainen 2000 KokemKV 7,33
7,08 7,26 6,82 6,66 7,33 X
4. Veera Matintalo 2000 LauttLu 7,30
7,02 X 7,30 6,49 6,84 7,04
5. Adeliina Herrala 2000 KokemKV 6,74
6,64 6,53 6,74 6,55 6,34 6,53
6. Viivi Collander 2000 PorinTa 6,10
5,56 5,91 5,15 5,44 5,94 6,10
7. Annika Jalo 1999 RaumTU 6,04
6,04 - - - - -
8. Anni-Elina Luotonen 2000 PorinTa 5,82
5,18 5,82 5,57 X 5,58 4,81
9. Sofia Huida 2000 KokemKV 5,69
5,69 5,26 5,51 5,20 5,38 5,36
10. Iida Ounaslehto EspTa 5,57
5,54 5,50 5,21 5,57 5,32 5,36
11. Saara Godin KokemKV 5,53
5,43 5,36 5,18 5,53 - -
Eveliina Salminen 1999 LiedPa DNS
T9 40 m
Erä 1
1. Fanny Vatja 2001 EurRai 7,05
2. Noora Rintala 2001 KiikKi 7,27
3. Siiri Tuominen 2002 KokemKV 7,53
4. Aleksandra Isoviita 2001 KokemKV 8,16
5. Jenina Kaija KokemKV 8,64
Henna Kaunistola 2002 LauttLu DNS
Erä 2
1. Alina Virtala 2001 UlvST 7,28
2. Lotta-Maria Maine 2002 LauttLu 7,86
3. Iida Saarni 2001 UlvST 8,07
4. Sanni Laukamo KokemKV 8,18
5. Jessica Kaunisto KokemKV 9,79
T9 Junnukeihäs
1. Alina Virtala 2001 UlvST 18,37
14,80 13,67 16,47 14,32 13,24 18,37
2. Fanny Vatja 2001 EurRai 17,89
17,32 14,85 17,60 17,89 15,92 17,42
3. Iida Saarni 2001 UlvST 8,83
8,73 8,46 8,83 8,80 8,38 8,14
4. Aleksandra Isoviita 2001 KokemKV 8,76
X 5,82 7,63 6,52 8,42 8,76
5. Lotta-Maria Maine 2002 LauttLu 7,75
7,33 7,42 6,58 5,54 7,75 7,70
6. Jenina Kaija KokemKV 7,04
4,64 3,86 4,72 4,56 7,04 5,37
7. Sanni Laukamo KokemKV 6,70
5,62 6,17 5,06 5,66 6,70 6,43
8. Siiri Tuominen 2002 KokemKV 6,36
5,02 6,14 6,36 5,91 6,00 5,76
9. Jessica Kaunisto KokemKV 4,37
4,13 4,37 2,97 X 3,21 4,28
T7 40 m
Erä 1
1. Jenni Häihänen 2004 LauttLu 8,17
2. Lotta Mäkinen KokemKV 8,69
3. Sanni Törölä UlvST 8,81
4. Anni Lindholm KokemKV 8,86
5. Kaisu Lehtiniemi KokemKV 8,96
Emilia Mannelin 2003 KiikKi DNS
Erä 2
1. Sara Nieminen 2003 PorinTa 8,00
2. Inari Leppäniemi KokemKV 8,38
3. Emma Saarni 2003 UlvST 8,46
4. Minttu Peltonen KokemKV 8,84
5. Lyydia Herrala KokemKV 9,54
Janina Kaija KokemKV DNS
T7 Pallonheitto
Alina Virtala 2001 UlvST 27,90
25,75 27,90
1. Emma Saarni 2003 UlvST 11,46
11,46 10,77
2. Minttu Peltonen KokemKV 10,72
10,72
3. Jenni Häihänen 2004 LauttLu 10,13
8,26 10,13
4. Lyydia Herrala KokemKV 8,89
8,89 5,75
5. Sanni Törölä UlvST 8,65
7,91 8,65
6. Lotta Mäkinen KokemKV 8,56
7,73 8,56
7. Inari Leppäniemi KokemKV 7,97
6,46 7,97
8. Anni Lindholm KokemKV 6,69
6,38 6,69
Kaisu Lehtiniemi KokemKV DNS
Janina Kaija KokemKV DNS
Sastamala, Timanttikisat 22.8.2010
M 100 m
Erä 1 +4,3
1. Antti Lehtilä TampPy 11,52
2. Lauri Alasaukko-oja TampPy 11,54
3. Sami Koivunen NoormNo 11,95
Heikki Välimäki NoormNo DQ
Erä 2 +2,4
1. Teemu Vilen ViipU 10,84
2. Pasi Roslund RaumU 11,14
3. Juha-Matti Iso-Jaakkola LauttLu 11,42
4. Zacharias Holmkvist IFSibboV 11,57
5. Matti Aaltonen MuurY 11,71
M 3000 m
1. Geoffrey Kipsang KEN 8.07,08
2. Jarkko Hamberg SjundeåIF 8.25,99
3. Paul Ariko KEN 8.28,18
4. Miro Laurila KarhU 8.35,24
5. Ossi Kekki LahdA 8.37,50
6. Pekka Toivola JoensKa 8.39,11
7. Tommi Sundell PorinYU 8.50,43
8. Rami Tuokko NaantLöy 8.55,01
9. Teppo Syrjälä TeivoSt 8.56,57
10. Matti Taini KuortKu 8.57,50
11. Ville Rokala OrimJy 8.57,51
12. Heikkilä Ville LammSä 9.00,01
13. Joonatan Oporta OulNMKY 9.01,12
14. Johannes Brunila TuUL 9.02,82
15. Henri Vanha OulNMKY 9.08,20
16. Johannes Pohjala HarjavJy 9.08,79
17. Jouko Mahlamäki LauttLu 9.12,65
18. Tommi Karra TeivoSt 9.20,68
19. Heikki Hiekkala KokemKV 10.13,90
20. Ville Suominen IFLänken 10.13,96
Pasi Huhtala TampPy DNF
SM-kilpailut P/T 15,14, Helsinki 22.8.2010
T15 2000 m
1. Minttu Hukka KarhKa 6.52,49
2. Eveliina Määttänen KeskiUYU 6.53,14
3. Linnea Harala SomernVei 7.00,59
4. Emma Hyyppä LahdA 7.00,88
5. Salla Vaittinen ParikkU 7.03,34
6. Annina Sinisalo SeinäjsU 7.06,11
7. Jennie Lindvall IFÅsarna 7.10,67
8. Heidi Widjeskog IFÅsarna 7.10,92
9. Emilia Myllykoski NoormNo 7.12,31
10. Venla Heikkilä MäntsU 7.12,70
11. Maiju Luoto PyhäsU 7.16,27
12. Katariina Huppunen NurmijYU 7.23,50
13. Lotta Sahla TuUL 7.30,90
14. Saana Kankaanpää LauttLu 7.32,13
15. Jasmin Lyytikäinen PielavA 7.33,66
16. Sannimari Virkkunen MaanMa 7.41,81
17. Hanna Liupakka SaarijPu 7.46,62
18. Anni-Kaisu Mäkipää PorinYU 7.55,29
Mira Taulavuori OulPy DNF
Amanda Åström EsboIF DNF
SM-kilpailut P/T15,14, Helsinki 21.8.2010
T15 800 m
Erä 1
1. Linnea Harala SomernVei 2.24,60
2. Heidi Widjeskog IFÅsar 2.26,55
3. Susanna Juvakka LappUM 2.28,81
4. Lotta Sahla TuUL 2.28,93
5. Maiju Luoto PyhäsU 2.29,89
6. Saana Kankaanpää LauttLu 2.31,13
7. Jutta Kuusela TampPy 2.32,70
8. Saara Gratschev HämeenlTa 2.34,24
9. Tiina Sassi LänsiUU 2.34,96
Erä 2
1. Amira Chokairy HKV 2.20,00
2. Viivi Saari TuUL 2.21,12
3. Eveliina Määttänen KeskiUYU 2.21,33
4. Annina Sinisalo SeinäjsU 2.23,08
5. Emma Hyyppä LahdA 2.23,13
6. Iida Kallioniemi KuortKu 2.23,99
7. Minttu Hukka KarhKa 2.24,70
8. Roosa Rantanen KarhKa 2.25,27
9. Mira Taulavuori OulPy 2.30,70
Kans. Otanlahden kisat, Rauma 18.8.2010
P11 600 m
1. Kalle Stylman Liedon Parma 1.54,42
Joel Rajamäki Ulvila Sport Team 1.55,92
2. Rene Kömi Lauttakylän Luja 1.57,94
3. Joni Rauhansalo Tammelan Ryske 1.58,70
4. Pyry Santahuhta Kankaanpään Seudun Leisku 1.59,68
5. Santeri Välimäki Noormarkun Nopsa 1.59,75
6. Antti Vahtola Euran Raiku 2.09,20
Eetu Elomäki Porin Tarmo DNS
P9 40 m -1,4
1. Kalle Pämppi Eurajoen Veikot 7,03
2. Eemil Kaasalainen Lauttakylän Luja 7,24
T11 60 m -0,7
1. Eveliina Naarmala Rauman Urheilijat 9,01
2. Fanni Kaasalainen Lauttakylän Luja 9,32
3. Sofia Olin Raision Kuula 9,61
4. Veera Puosi Kaaron Roima 9,82
5. Elli Uusitalo Noormarkun Nopsa 9,99
6. Anni-Elina Luotonen Porin Tarmo 10,00
7. Minja Majasuo Rauman Urheilijat 10,42
T11 600 m
1. Nelly Lehtilä Liedon Parma 1.51,98
2. Sofia Olin Raision Kuula 2.03,38
3. Veera Puosi Kaaron Roima 2.10,51
Fanni Kaasalainen Lauttakylän Luja DNS
Annika Jalo Rauman Työväen Urheilijat DNS
Pk. Oripään yleisurheilukilpailut 14.8.2010
P9 Keihäs
1) Hermanni Hakasuo LauttLu 33,12
2) Eelis Sillanpää KiukKis 32,49
3) Mikael Haapaniemi VampU 29,87
4) Tuomas Piha LoimJa 26,89
5) Saku Laine ForssSa 26,66
6) Aleksi Kankare HumppY 26,50
7) Matias Vainio RaisKu 26,43
8) Samuel Seppälä VirttNou 23,43
9) Eero Rantanen VirttNou 21,97
10) Jousia Rantanen VirttNou 21,47
11) Ilari Martti LoimJa 16,68
T13 Keihäs
1) Marika Haavisto LauttLu 22,16
2) Aino Tähkiö OripVe 16,49
3) Eeva Tuohimaa OripVe 14,26
T11 Kuula
1) Marika Haavisto LauttLu 9,70
2) Inka Tuominen LoimLei 6,11
3) Stella Suomi LoimLei 5,84
Pk. Eeliksen muistokisat, Kiukainen 12.8.2010
P11 60 m
1. Topias Nordberg Euran Raiku 9,1h
2. Eelis Sillanpää Kiukaisten Kisailijat 9,7h
3. Tuomas Eskola Loimaan Voima 9,9h
4. Kristian Malmi Säkylän Urheilijat 10,2h
5. Oliver Mutta Kiukaisten Kisailijat 10,3h
6. Ville Kuoppala Kiukaisten Kisailijat 10,5h
7. Kasperi Alho Kiukaisten Kisailijat 11,2h
8. Joni Laksi Kiukaisten Kisailijat 11,4h
Lasse Nieminen Kiukaisten Kisailijat DNS
Hermanni Hakasuo Lauttakylän Luja DNS
P11 600 m
1. Oskari Kärki Lauttakylän Luja 2.04,4h
2. Tuomas Eskola Loimaan Voima 2.09,2h
3. Verner Perkkola Laitilan Jyske 2.14,8h
4. Oliver Mutta Kiukaisten Kisailijat 2.19,8h
5. Kasperi Alho Kiukaisten Kisailijat 2.26,0h
6. Ville Kuoppala Kiukaisten Kisailijat 2.27,4h
7. Joni Laksi Kiukaisten Kisailijat 2.29.0h
P11 keihäs
1. Kristian Malmi Säkylän Urheilijat 36,00
2. Eelis Sillanpää Kiukaisten Kisailijat 33,10
3. Verner Perkkola Laitilan Jyske 32,88
4. Topias Nordberg Euran Raiku 31,50
5. Elias Kauppi Laihian Luja 28,33
6. Aleksi Joutsenlahti Kiikoisten Kirma 26,72
7. Kasperi Alho Kiukaisten Kisailijat 18,23
8. Jasper Pokkinen Kiukaisten Kisailijat 17,96
9. Ville Kuoppala Kiukaisten Kisailijat 14,48
10. Joni Laksi Kiukaisten Kisailijat 14,19
Lasse Nieminen Kiukaisten Kisailijat DNS
Hermanni Hakasuo Lauttakylän Luja DNS
P9 40
1. Kaapo Vepsäläinen Kiukaisten Kisailijat 7,2h
2. Akseli Saarinen Lauttakylän Luja 7,2h
3. Antti Vahtola Euran Raiku 7,5h
4. Sami Jousenlahti Kiikoisten Kirma 7,7h
5. Juuso Laksi Kiukaisten Kisailijat 9,0h
Frans Hakasuo Lauttakylän Luja DNS
P9 pituus
1. Akseli Saarinen Lauttakylän Luja 3,62h
2. Antti Vahtola Euran Raiku 3,35h
3. Kaapo Vepsäläinen Kiukaisten Kisailijat 3,22h
4. Sami Jousenlahti Kiikoisten Kirma 3,17h
5. Juuso Laksi Kiukaisten Kisailijat 2,26h
Frans Hakasuo Lauttakylän Luja DNS
P5 pallo
1. Paavo Mäntyharju Kiukaisten Kisailijat 11,60
2. Teemu Kuusisto Kiukaisten Kisailijat 8,15
3. Joonas Vepsäläinen Kiukaisten Kisailijat 7,91
4. Roope Karttinen Lauttakylän Luja 6,77
5. Veikko Ruotsalainen Kiukaisten Kisailijat 4,28
6. Aaron Sillanpää Kiukaisten Kisailijat 2,08
T13 keihäs
1. Iida-Maria Väinölä Euran Raiku 33,43
2. Katri Helttula Vammalan Seudun Voima 30,61
3. Jessika Jaakola Kiikoisten Kirma 26,61
4. Jenny Virta Ulvilan Sport Team 22,32
5. Veera Tuominen Kokemäen Kova-Väki 21,77
6. Nelli Rakkolainen Kokemän Kova-Väki 21,39
7. Fanny-Sofia Vatja Euran Raiku 19,95
Janna Häihänen Lauttakylän Luja DNS
T11 60 m
1. Nelli Rakkolainen Kokemäen Kova-Väki 9,5h
2. Veera Matintalo Lauttakylän Luja 9,8h
3. Adeliina Herrala Kokemäne Kova-Väki 9,9h
4. Saara Filppula Euran Raiku 10,0h
5. Emmi Toivonen Euran Raiku 10,2h
6. Reea Viitasalo Kiukaisten Kisailijat 11,0h
7. Netta Viitasalo Kiukaisten Kisailijat 11,2h
8. Jade Puosi Eurajoen Veikot 11,7h
9. Tiia Valonen Kiukaisten Kisailijat 11,8h
10. Hanna Ranta 13,1h
Milla Koskela Kiukaisten Kisailijat DNS
Janna Häihänen Lauttakylän Luja DNS
T11 300 m
1. Nelli Rakkolainen Kokemäne Kova-Väki 52,3h
2. Adeliina Herrala Kokemäen Kova-Väki 53,4h
3. Netta Viitasalo Kiukaisten Kisailijat 1.00,6h
4. Jade Puosi Eurajoen Veikot 1.04,6h
Nelly Lehtilä Liedon Parma DNS
Janna Häihänen Lauttakylän Luja DNS
T11 korkeus
1. Veera Matintalo Lauttakylän Luja 120
2. Adeliina Herrala Kokemäen Kova-Väki 120
3. Saara Filppula Euran Raiku 115
4. Emmi Toivonen Euran Raiku 115
5. Jenny Virta Ulvilan Sport Team 115
6. Jade Puosi Eurajoen Veikot 100
7. Iida Saarni Ulvilan Sport Team 090
8. Milla Koskela Kiukaisten Kisailijat 080
T7 40 m
1. Aada Puosi Eurajoen Veikot 7,7h
2. Charlotta Suoniemi Kiukaisten Kisailijat 8,3h
3. Emma Saarni Ulvilan Sport Team 8,7h
4. Anni Koivunen Kiukaisten Kisailijat 8,8h
5. Helmi Toivonen Euran Raiku 9,1h
6. Kerttu Mäntyharju Kiukaisten Kisailijat 9,5h
7. Juulia Seppälä Porin Yleisurheilu 9,7h
8. Sanni Ollonen Kiukaisten Kisailijat 10,5h
Jenni Häihänen Lauttakylän Luja DNS
T7 pituus
1. Aada Puosi Eurajoen Veikot 2,83
2. Charlotta Suoniemi Kiukaisten Kisailijat 2,73
3. Emma Saarni Ulvilan Sport Team 2,35
4. Anni Koivunen Kiukaisten Kisailijat 2,29
5. Helmi Toivonen Euran Raiku 2,24
6. Juulia Seppälä Porin Yleisurheilu 2,11
7. Kerttu Mäntyharju Kiukaisten Kisailijat 1,83
8. Sanni Ollonen Kiukaisten Kisailijat 1,81
Jenni Häihänen Lauttakylän Luja DNS
Pk. Hippo-kisat, Tampere 9.8.2010
T12 Pituus
1. Vilma Juurinen NokU 3,88 -0,4
3,72 3,82 3,88
+0,4 +1,7 -0,4
2. Unna Paavolainen TampPy 3,83 +1,2
3,63 X 3,83
+0,2 +1,2
3. Noora Leppimaa LempKi 3,73 +0,8
3,70 3,66 3,73
0,0 +1,4 +0,8
4. Veronica Rohula TampPy 3,73 +0,2
3,73 3,37 3,61
+0,2 -0,7 +1,1
5. Julia Häihänen LauttLu 3,17 +0,7
3,00 X 3,17
-2,0 +0,7
Ronja Kontkanen TampPy NM
X X X
T10 150 m
Erä 1
1. Frida Hämäläinen TampPy 25,17
2. Elina Toimela TampPy 25,53
3. Susanna Hyyppä EspTa 26,26
4. Salla Saarinen TampPy 26,29
5. Anna Caldbeck TampPy 31,88
6. Emmi Kortteinen TampPy 35,14
Erä 2
1. Janna Häihänen LauttLu 23,74
2. Neea Paulasaari LammKo 24,46
3. Veera Paloniemi VesilVi 24,49
4. Satu-Maaria Pentinlehto TampPy 24,90
5. Riina Kokkonen TampPy 27,09
6. Maria Lahdensuo TampPy 27,77
7. Olivia Saarinen TampPy 29,26
Erä 3
1. Jonna Sainio TampPy 24,04
2. Amanda Saari PälkLL 24,30
3. Lotta-Maria Ollila KangU 24,76
4. Nella Hartikainen TampPy 27,49
5. Siiri Järvinen TampPy 29,51
6. Veera Tahvanainen TampPy 31,09
T10 Pituus
1. Amanda Saari PälkLL 3,98
3,77 3,98 3,83
2. Janna Häihänen LauttLu 3,78
3,73 3,78 -
3. Frida Hämäläinen TampPy 3,77
3,74 3,77 3,76
4. Veera Paloniemi VesilVi 3,74
3,64 3,58 3,74
5. Jonna Sainio TampPy 3,73
3,65 3,73 3,61
6. Neea Paulasaari LammKo 3,58
3,58 3,39 3,38
7. Nella Hartikainen TampPy 3,40
3,40 X 3,04
8. Elina Toimela TampPy 3,39
X 3,39 3,34
9. Susanna Hyyppä EspTa 3,37
3,37 3,29 3,10
10. Satu-Maaria Pentinlehto TampPy 3,32
3,32 3,27 3,30
11. Salla Saarinen TampPy 3,32
3,19 3,32 3,22
12. Maria Lahdensuo TampPy 3,21
3,08 3,17 3,21
13. Lotta-Maria Ollila KangU 3,12
3,00 X 3,12
14. Olivia Saarinen TampPy 2,86
2,35 2,86 2,65
15. Siiri Järvinen TampPy 2,60
2,43 2,60 2,29
16. Veera Tahvanainen TampPy 2,56
2,41 2,56 2,44
17. Emmi Kortteinen TampPy 2,47
2,43 2,45 2,47
18. Anna Caldbeck TampPy 2,37
2,37 1,90 2,23
T6 100 m
Erä 1
1. Jenni Häihänen LauttLu 19,91
2. Emma Koskinen TampPy 24,80
3. Emmi Leinonen TampPy 25,18
4. Emmi Kauppinen TampPy 25,51
5. Siiri Ronkainen TampPy 27,27
Erä 2
1. Anrika Lento TampPy 21,38
2. Nadija Vasylenko TampPy 22,29
3. Senni Paavola TampPy 22,34
4. Iiris Kari TampPy 23,00
5. Milma Ruoho TampPy 24,98
6. Emma Kiiveri TampPy 28,43
Erä 3
1. Anniina Huura TampPy 21,16
2. Reetta Kontoniemi TampPy 21,68
3. Clara Hämäläinen TampPy 21,93
4. Venla Vehmanen TampPy 22,24
5. Henna Liukkonen TampPy 23,50
6. Saana Jokinen TampPy 28,23
T6 Turbokeihäs
1. Venla Vehmanen TampPy 5,66
2. Vilma Väliharju TampPy 5,56
3. Anniina Huura TampPy 5,30
4. Emmi Kauppinen TampPy 5,23
5. Emmi Leinonen TampPy 4,88
6. Iiris Kari TampPy 4,82
7. Jenni Häihänen LauttLu 4,52
8. Nadija Vasylenko TampPy 4,03
9. Saana Jokinen TampPy 3,27
10. Emma Kiiveri TampPy 3,03
11. Oona Moisio TampPy 2,81
12. Emma Koskinen TampPy 2,62
13. Siiri Ronkainen TampPy 1,00
Anrika Lento TampPy
Nokia, Pyryn olympialaiset 8.8.2010
- tässä tuloksia Nokian Pyryn tyyliin
7v 40m 1)ewa pasanen nou 8,19 2) aino lausniemi laluja 8,62 3)emmi paaso nopy 8,91 4) sanni kangas nopy 9,80 5) aada vesa 10,09 6)julia rantala nopy 11,19 7) maire karetie nopy 11,32
pojat 7 v 40m 1) markus leppimaa laluja 7,60 2) christian hännikäinen nokia 7,67 3)joona korhonen nopy 8,18 4)daniel issa 8,68 5)oskari oinonen nopy 8,68 6) erkka maine laluja 8,78 tytöt 7v pituus 1) ewa pasanen nou 2,69 2) vilma väliharju tp 2,60 3) aino lausniemi laluja 2,30 4) emmi paaso nopy 2,05 5) maire karetie nopy 1,55 6) julia rantala nopy 1,55
pojat 7v pituus 1)markus leppimaa lem kisa 3,18 2) joona korhonen nopy 2,81 3) christian hännikäinen nokia 2,73 4) daniel issa 2,26 5) oskari oinonen nopy 2,11 6) erkka maine laluja 2,08 7) valtteri salomaa 1,69
tytöt 7v kuula 1)maire karetie nopy 2,11 2) julia rantala nopy 2,09
pojat 7v kuula 1) markus leppimaa lemp kisa 5,13 2) valtteri saarenmaa 4,15 3) oskari oinonen nopy 3,58 4) christian hännikäinenn nokia 3,30 5) erkka maine laluja 2,62
tytöt 9v 40m 1)lotta luontila nou 7,53 2) pinja kianta vevisa 7,78 3) lotta-maria maine laluja 7,81 4) neea pimiä 7,86 5) camilla tyven nokia 7,91
pojat 9v 40m 1) aaro auvinen ylöj urh 6,86 2) niilo liminka nopy 8,00 3) tuomas tuomisto nou 8,03 4) reko karetie nopy 9,09
tytöt 9v pituus 1) pinja kianta vevisa 2,87 2) lotta luontila nou 2,83 3) camilla hännikäinen nokia 2,71 4) lotta-maria maine laluja 2,60
pojat 9v pituus 1) aaro auvinen ylö urh 3,61 2) tuomas tuomisto nou 2,65 3) niilo liminka nopy 2,57 4) reko karetie nopy 2,11
tytöt 9v kuula 1) camilla tyven 5,30 2) camilla hännikäinen nokia 4,84 3) pinja kianta ves visa 4,77 4) lotta luontila nou 3,89 5) lotta-maria maine laluja 3,69
pojat 9v kuula 1) niilo liminka nopy 6,76 2) aaro auvinen ylöj urh 6,40, 3) tuomas tuomisto nou 4,78 reko karetie nopy 4,06
tytöt 11v 60m 1) jutta selin ylöj urh 9,38 2) iida ounaslehto esp tapiot 9,42 3) jonna sainio tp 9,78 4) eerika pasanen nou 10,01 5) annika lampinen nopy 10,24 6) marika haavisto laluja 10,40 7) maija eskola nou 10,52 8) saara kangas nopy 11,40
pojat 11v 60m 1) leevi männistö nou 9,26 2) antti tuomisto nou 10,52 3) karri karetie nopy 11,45
tytöt 11v pituus 1) olivia mäkinen ylöj urh 4,15 2) iida ounaslehto esp tapiot 3,90 3) jutta selin tp 3,77 4) jonna sainio tp 3,70 5) maija eskola nou 3,45 6) annika lampinen nopy 3,35 7) marika haavisto laluja 3,32 8) erika pasanen nou 3,30 9) milla pimiä nokia 2,90 10) saara kangas nopy 2,87
pojat 11v pituus 1) leevi männistö nou 4,15 2) antti tammisto nou 3,06 3) karri karetie nopy 3,01
tytöt 11v kuula 1) marika havisto laluja 10,27 2) jutta selin ylöj urh 6,64 3) jonna sainio tp 5,81 4)iida ounaslehto esp tapiot 5,42
pojat 11v kuula 1) leevi männistö nou 6,54 2) antti tuomisto nou 5,10 3) karri karetie nopy 4,85
tytöt 13 60m 1) inga pasanen nou 8,77 2) emma gleisner lem kisa 8,95 3) jonna tikkanen lemkisa 9,06 4) noora leppimaa lem kisa 9,68
pojat 13v 60m 1) severi saarenmaa 10,04
tytöt 13v pituus 1) inga pasanen nou 4,68 2) jonna tikkanen lemkisa 4,34 3) noora leppimaa lemkisa 3,88
pojat 13v pituus 1) severi saarenmaa 3,58
tytöt 13v kuula 1) emma gleisner lemkisa 8,52 marika haavisto laluja ulkopuolella kilpailun 8,18 2) inga pasanen nou 8,10 3) jonna tikkanen lemkisa 7,39 4)noora leppimaa lemkisa 6,36
pojat 13v kuula 1) aleksi jaakkola nou 12,76
tytöt 15v 100m 1)linda vahela laluja 15,40
tytöt 15v pituus 1) linda vahela laluja 4,24 2)susanna helin laluja 3,95
pojat 15v kuula 1)kasperi saarenmaa 8,66
tytöt 15v kuula )1 susanna helin laluja 7,66
KALEVAN KISAT 2010 - KAJAANI 5.-8.8.2010 |
M Pituus |
Loppukilpailu |
Ryhmä 1 |
Sija | # | Nimi/Seura | Tulos | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Tommi Evilä TampPy |
7,86 +0,3 |
7,55 +0,2 |
7,72 -0,8 |
7,72 +0,6 |
7,86 +0,3 |
7,78 +0,4 |
7,70 +0,6 | |
2 | 21 | Petteri Lax LauttLu |
7,77 -0,8 |
X +0,1 |
7,77 -0,8 |
X +0,2 |
7,39 +0,4 |
7,51 +0,5 |
X +0,7 | |
3 | 17 | Roni Ollikainen HKV |
7,75 +0,3 |
7,56 +0,1 |
7,63 -1,2 |
7,64 -0,8 |
5,69 +0,3 |
X +0,5 |
7,75 +0,3 | |
4 | 3 | Otto Kilpi NokU |
7,72 -0,4 |
7,52 +0,6 |
7,62 -0,5 |
7,56 -0,1 |
X +0,2 |
7,66 +0,7 |
7,72 -0,4 | |
5 | 19 | Eetu Viitala KuortKu |
7,51 +0,3 |
X +0,1 |
7,20 -0,5 |
7,34 -0,9 |
7,51 +0,3 |
7,40 +0,2 |
X +0,6 | |
6 | 2 | Mikko Kivinen LohtVei |
7,50 +0,6 |
7,35 0,0 |
7,30 -0,8 |
7,27 +0,3 |
7,26 +0,1 |
7,50 +0,6 |
7,44 +0,1 | |
7 | 18 | Juho-Matti Pimiä LappUM |
7,36 0,0 |
7,04 +0,5 |
7,31 -0,2 |
7,36 +0,1 |
7,32 0,0 |
7,24 +0,9 |
7,36 0,0 | |
8 | 20 | Otto Ylöstalo IFSibboV |
7,05 +0,2 |
6,90 -0,7 |
6,74 -0,6 |
X +0,8 |
6,75 +0,7 |
7,05 +0,2 |
6,85 +0,3 |
Pk. Suomen Kultapörssi -kisat, Akaa 5.8.2010
1000 m T11
1. Aino Hakkila 1999 EspTa 3.45,66
2. Jasmine Niemelä 1999 TeivoSt 3.50,61
3. Alexandra Kasdaglis 1999 ViialVa 3.55,52
4. Laura Tiura 1999 TeivoSt 4.02,65
5. Kiia Keinonen 2000 TampPy 4.02,76
6. Milla Antikainen 2000 KaarUra 4.07,98
7. Inka Molin 2000 ViialVa 4.10,90
8. Siiri Moisio 1999 TeivoSt 4.13,88
9. Pinja Lehtinen 2001 ViialVa 4.14,23
10. Iida Ounaslehto EspTa 4.14,92
11. Lisa-Sofie Fabig 2002 ViialVa 4.59,66
12. Julia Hakala 2002 ViialVa 5.05,18
13. Janica Karppinen ViialVa 5.13,08
Janna Häihänen 2000 LauttLu DNS
Oona Hietala 2000 YlöjU DNS
Alina Setälä ViialVa DNS
Netta Eronen ViialVa DNS
60 m aj T11
Erä 1
1. Tanja Lähdekorpi 1999 LempKi 10,87
2. Pinja Lehtinen 2001 ViialVa 13,57
3. Inka Molin 2000 ViialVa 13,69
Iida Ounaslehto 2000 EspTa DNS
Erä 2
1. Stefania Vissel EST 10,68
2. Aino Hakkila 1999 EspTa 11,34
3. Oona Hietala 2000 YlöjU 11,93
4. Erika Pasanen 1999 NokU 12,93
5. Kiia Keinonen 2000 TampPy 14,05
Erä 3
1. Janna Häihänen 2000 LauttLu 10,94
2. Susanna Karhumäki 1999 TampPy 10,96
3. Nea Seppälä 1999 TampPy 11,52
4. Milla Mäkipää 1999 YlöjU 11,74
5. Olivia Mäkinen 2000 YlöjU 11,80
Pituus T11
1. Stefania Vissel EST 4,18
4,08 4,14 4,17 4,18
2. Susanna Karhumäki 1999 TampPy 4,04
3,99 4,04 3,93 3,97
3. Olivia Mäkinen 2000 YlöjU 4,03
4,03 3,86 3,97 3,81
4. Oona Hietala 2000 YlöjU 3,99
3,99 3,97 3,88 3,85
5. Alexandra Kasdaglis 1999 ViialVa 3,95
3,95 3,93 3,68 3,78
6. Karoliina Palomäki TampU 3,94
3,94 3,83 3,77 3,46
7. Janna Häihänen 2000 LauttLu 3,84
3,83 X X 3,84
8. Iida Ounaslehto 2000 EspTa 3,75
3,46 3,60 3,58 3,75
9. Aino Hakkila 1999 EspTa 3,70
3,68 3,70 3,68 3,65
10. Nea Seppälä 1999 TampPy 3,65
3,59 3,65 3,63 3,58
11. Jonna Ojanen HumppY 3,56
3,56 3,40 3,08 3,34
12. Emmi Seppälä 1999 TampPy 3,55
3,41 3,55 3,42 3,37
13. Milla Mäkipää 1999 YlöjU 3,50
X 3,47 3,50 3,31
14. Erika Pasanen 1999 NokU 3,49
3,48 3,49 3,40 3,39
15. Milla Antikainen 2000 KaarUra 3,23
3,14 3,19 3,11 3,23
16. Inka Molin 2000 ViialVa 3,22
3,22 2,96 3,15 X
17. Kiia Keinonen 2000 TampPy 3,18
3,18 2,99 3,13 3,11
18. Hanna Tuomainen 2000 TampU 2,46
2,46 2,37 X 2,46
40 m T7
Erä 1
1. Jenni Häihänen LauttLu 7,90
2. Iina Henttonen ViialVa 8,12
3. Eveliina Nurminen HumppY 8,18
4. Linnea Fabig ViialVa 8,63
5. Ilona Seppä ViialVa 8,90
Iina Henttonen ViialVa DNS
Erä 2
1. Emilia Kilpinen ForssSa 7,60
2. Nea Suhonen ViialVa 8,24
3. Petra Pikkarainen RiihimKi 8,39
4. Alina Koponen ViialVa 9,34
5. Jasmin Nikkanen TammRy 10,12
Ada Sandström ViialVa DNS
Erä 3
1. Emilia Kankare HumppY 7,65
2. Aliisa Tuomi ViialVa 8,26
3. Neea Lehtinen ViialVa 8,53
4. Krista Herranen ViialVa 8,54
5. Jonna Laurila ViialVa 9,33
6. Pihla Raitanen PyhäjWi 9,78
Lauttakylän Lujan mestaruuskilpailut 2.8.2010
T5 40m
- Julia Kaasalainen 8,76
- Elisa Tiuttu 8,91
- Olivia Kärki 9,10
- Sofia Paasikivi 10,61
- Elma Tynkkynen 11,03
- Inka Mattila 13,20
T5 pituus
- Olivia Kärki 1,92
- Julia Kaasalainen 1,73
- Elma Tynkkynen 1,44
- Elisa Tiuttu 1,41
- Sofia Paasikivi 1,21
- Inka Mattila 0,79
P5 40m
- Niklas Mattila 10,00
- Jake Aalto 11,52
- Eerik Lehtinen 11,74
- Samu Matintalo 11,80
- Roope Karttinen 13,40
- Jose Aalto 14,86
P5 pallo
- Niklas Mattila 6,56
- Jake Aalto 5,71
- Eerik Lehtinen 5,35
- Samu Matintalo 3,87
- Jose Aalto 2,92
T7 40m
- Elli Tiuttu 7,90
- Matilda Ojainmaa 7,92
- Jenni Häihänen 8,04
- Sofia Lintern 8,20
- Alina Tynkkynen 8,41
T7 pituus
- Alina Tynkkynen 2,58
- Jenni Häihänen 2,57
- Sofia Lintern 2,25
- Elli Tiuttu 2,25
- Matilda Ojainmaa 2,06
P7 40m
- Henrik Lehtinen 7,43
- Matias Järvinen 7,65
- Nuutti Murtojärvi 7,97
- Samuli Mäntylä 8,34
- Erkka Maine 8,49
- Jore Aalto 9,22
P7 pallo
- Henrik Lehtinen 22,41
- Erkka Maine 19,62
- Nuutti Murtojärvi 17,71
- Matias Järvinen 15,74
- Jore Aalto 9,38
T9 40m
- Jade Aalto 7,07
- Rosanna Moisio 7,29
- Henna Kaunistola 7,46
- Lotta-Maria Maine 7,48
- Anna Koski 7,97
- Rebecca Lintern 9,08
T9 pituus
- Lotta-Maria Maine 2,72
- Anna Koski 2,71
- Henna Kaunistola 2,69
- Jade Aalto 2,61
- Rosanna Moisio 2,61
- Rebecca Lintern 2,10
T9 1000m
- Lotta-Maria Maine 4.26,13
P9 40m
- Akseli Saarinen 6,73
- Matias Tihumäki 6,84
- Frans Hakasuo 6,94
- Eemil Kaasalainen 7,04
- Leevi Kivipelto 7,09
- Joona Mäntylä 7,22
- Juho Marttila 7,29
- Benjamin Moisio 7,44
P9 kuula 2kg
- Lauri Ruohomaa 7,80
- Matias Tihumäki 7,15
- Frans Hakasuo 5,82
- Juho Marttila 5,46
- Leevi Kivipelto 5,23
- Akseli Saarinen 4,71
- Eemil Kaasalainen 3,86
P9 1000m
- Joona Mäntylä 3.47,24
- Frans Hakasuo 4.07,39
- Lauri Ruohomaa 4.07,71
- Juho Marttila 4.08,36
- Eemil Kaasalainen 4.17,42
Nuutti Murtojärvi kilp.ulkop. 4.30,91
Erkka Maine kilp.ulkop. 5.23,97
T11 60m
- Janna Häihänen 8,86
- Fanni Kaasalainen 8,96
- Veera Matintalo 9,08
- Marika Haavisto 9,40
- Anni Lähteenmäki 9,77
- Ranina Moisio 9,78
T11 kuula 2kg
- Marika Haavisto 10,12
- Veera Matintalo 7,48
- Ranina Moisio 5,81
- Anni Lähteenmäki 5,42
T11 1000m
- Veera Matintalo 3.57,09
P11 60m
- Aleksi Tenkanen 9,08
- Tuomas Tenkanen 9,16
- Rene Kömi 9,28
- Topi Saarinen 9,50
- Jimi-Pekka Moisio 9,53
- Hermanni Hakasuo 9,67
- Oskari Kärki 9,80
- Juho Kaunistola 9,90
- Mikko Korpela 10,08
- Pyry Venäläinen 10,67
P11 keihäs 400g
- Hermanni Hakasuo 34,38
- Rene Kömi 24,51
- Topi Saarinen 24,05
- Oskari Kärki 18,91
- Pyry Venäläinen 15,42
- Juho Kaunistola 7,67
P11 1000m
- Oskari Kärki 3.42,56
T13 60m
- Julia Häihänen 8,81
- Janita Matintalo 9,21
- Annika Savolainen 9,32
- Jane Aalto 9,40
- Piia Kiuru 9,92
- Titta Kiuru 11,71
T13 korkeus
- Annika Savolainen 133
- Jane Aalto 105
- Linda Ruohomaa 105
T13 1000m
- Jane Aalto 3.59,34
- Janita Matintalo 4.02,13
- Annika Savolainen 4.15,16
- Linda Ruohomaa 4.18,86
P13 60m
- Jere Aalto 10,01
P13 korkeus
- Jere Aalto 105
P13 1000m
- Jere Aalto 4.18,42
T15 300m
- Heidi Savolainen 50,32
- Susanna Helin 52,59
T15 keihäs 400g
- Heidi Savolainen 22,91
- Susanna Helin 21,29
T15 800m
- Heidi Savolainen 3.10,44
P15 keihäs 600g
- Tuomas Tihumäki 42,04
EM-kisat, Barcelona 1.8.2010
Rank | Athlete | Nation | Result | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | REIF, Christian | GER | 8.47 | WL CR PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | GOMIS, Kafétien | FRA | 8.24 | PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | TOMLINSON, Chris | GBR | 8.23 | SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | SDIRI, Salim | FRA | 8.20 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | HOWE, Andrew | ITA | 8.12 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | TSÁTOUMAS, Loúis | GRE | 8.09 | SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | LAX, Petteri | FIN | 7.96 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | CÁCERES, Eusebio | ESP | 7.93 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | TORNÉUS, Michel | SWE | 7.92 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | EVILÄ, Tommi | FIN | 7.91 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | MÉLIZ, Luis Felipe | ESP | 7.90 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | NOVOTNÝ, Roman | CZE | 7.65 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Piirihuipentuma, Pori 1.8.2010
P13 200 m
Erä 1 -0,6
1. Aleksi Nieminen 1997 PorinTa 29,33
2. Eetu Pitkänen 1997 PunkalKu 31,66
3. Matti Pelli 1997 VammsVoi 34,42
4. Markus Rämö 1997 PunkalKu 34,66
Eero Tuomola 1997 LauttLu DNS
Erä 2 -1,4
1. Antti Perttula 1997 PunkalKu 27,54
2. Tommi Peltola 1997 NoormNo 29,30
3. Lauri Virtanen 1997 PorinYU 30,08
4. Akseli Karvanen 1997 KanksLei 34,27
Henri Isokytö 1997 NakkVire DNS
P13 Pituus
1. Lauri Virtanen 1997 PorinYU 4,59 -1,2
4,25 X 4,46 4,41 4,59 4,51
-1,8 -1,6 -1,5 -1,3 -1,2 -3,1
2. Juhani Oksman 1997 NakkVire 4,19 -2,4
4,08 X 4,19 4,00 3,96 X
-3,2 -1,0 -2,4 -1,6 -2,1 -1,7
3. Eetu Pitkänen 1997 PunkalKu 3,89 -1,4
3,76 3,76 X X 3,52 3,89
-1,8 -0,5 -1,5 -1,4 -1,3 -1,4
4. Kalle Kojo 1997 VampU 3,76 -1,9
3,48 3,66 3,76 X 3,68 X
-1,9 -1,4 -1,9 -3,2 -1,4 -3,0
Eero Tuomola 1997 LauttLu DNS
Akseli Karvanen 1997 KanksLei DNS
Jonni Pyysalo 1997 KanksLei DNS
P11 150 m
Erä 1 -1,3
1. Tatu Eeronheimo 1999 VammsVoi 23,33
2. Tuomas Dahl 1999 KanksLei 24,17
3. Juho Vepsä 1999 UlvST 25,09
Pyry Santahuhta 1999 KanksLei DNS
Joakim Kiuru 1999 NoormNo DNS
Erä 2 -0,7
1. Teijo Lahdenperä 1999 NoormNo 22,26
2. Ville Tähtinen 1999 PorinYU 22,36
3. Rene Kömi 1999 LauttLu 24,21
4. Elias Karvanen 1999 KanksLei 25,29
5. Aaro Haikonen 1999 UlvST 25,64
P11 60 m aj -0,8
1. Santeri Välimäki 1999 NoormNo 10,83
2. Eetu Syystö 1999 PorinYU 11,07
3. Mikael Valla 1999 NakkVire 12,27
4. Eelis Sillanpää 1999 KiukKi 12,48
5. Elias Karvanen 1999 KanksLei 12,53
6. Aaro Haikonen 1999 UlvST 12,89
7. Juho Taipalmaa 1999 UlvST 14,95
Tuomas Tuomola 1999 LauttLu DNS
P11 Keihäs
1. Hermanni Hakasuo 1999 LauttLu 32,50
30,96 32,50 29,07 X 30,83 31,03
2. Kristian Malmi 1999 SäkU 32,48
32,40 31,00 26,92 30,48 X 32,48
3. Santeri Välimäki 1999 NoormNo 29,23
27,53 X 26,96 X 25,08 29,23
4. Eelis Sillanpää 1999 KiukKi 29,21
27,98 27,59 27,19 X 28,22 29,21
5. Anssi Myllymäki 1999 LapSa 28,58
28,52 23,24 28,58 25,85 26,90 25,76
6. Juho Perttula 1999 PunkalKu 27,58
23,71 24,92 24,95 24,96 27,58
7. Timi Riento 1999 NakkVire 25,30
23,87 X 24,74 X X 25,30
8. Rene Kömi 1999 LauttLu 23,35
21,81 20,46 20,46 20,85 23,35 21,38
9. Juho Taipalmaa 1999 UlvST 19,89
18,20 19,89 18,80
Tuomas Dahl 1999 KanksLei NM
Tuomas Tuomola 1999 LauttLu DNS
P9 150 m
Erä 1 -1,8
1. Julle Virtanen 2001 VammsVoi 26,54
2. Jere Grönlund 2002 UlvST 26,81
3. Juuso Junnila 2001 VammsVoi 27,28
4. Paavo Kojo 2001 VampU 28,45
5. Aki Huhtala 2002 UlvST 29,36
6. Teemu Willman 2001 UlvST 31,60
Erä 2 -1,6
1. Juho Kaasalainen 2001 PorinYU 25,41
2. Leevi Viitala 2001 NoormNo 25,42
3. Alexander Suominen 2001 PunkalKu 27,09
4. Riku Koskinen 2001 PorinYU 27,20
5. Ilmari Välimäki 2003 NoormNo 27,24
6. Matias Järvenpää 2001 UlvST 27,52
7. Iivari Willman 2002 NoormNo 29,34
8. Kasper Mäkilä 2002 PorinYU 29,55
Erä 3 -1,0
1. Eero Hirvinen 2001 KanksLei 23,86
2. Pyry Willman 2001 NoormNo 24,25
3. Kalle Pämppi 2001 EurajVei 25,18
4. Joonas Lakkamäki 2002 NakkVire 25,58
5. Kaapo Vepsäläinen 2001 KiukKi 25,71
6. Eemil Kaasalainen 2001 LauttLu 26,55
7. Arttu Syystö 2002 PorinYU 26,76
8. Niilo Harjunen NakkVi 27,60
P9 1000 m
1. Pyry Willman 2001 NoormNo 3.40,49
2. Joona Mäntylä 2001 LauttLu 3.41,35
3. Oskari Lahtinen 2001 NoormNo 3.42,59
4. Julius Walli 2001 NoormNo 3.43,40
5. Eemeli Rantaneva 2001 MerikI 3.53,71
6. Julle Virtanen 2001 VammsVoi 3.58,58
7. Joonas Nieminen 2001 PunkalKu 3.59,86
8. Lasse Hietaoja 2001 KankU 4.02,17
9. Riku Koskinen 2001 PorinYU 4.13,35
10. Leevi Kähkönen 2001 PorinYU 4.21,69
11. Iivari Willman 2002 NoormNo 4.23,39
12. Aki Huhtala 2002 UlvST 4.30,32
13. Niklas Erkintalo 2002 NoormNo 4.32,54
14. Saku Santaoja 2001 UlvST 4.44,78
15. Teemu Willman 2001 UlvST 5.26,31
P9 Junnukeihäs
1. Eemeli Rantaneva 2001 MerikI 31,78
25,99 27,25 27,43 27,35 31,78 24,54
2. Kalle Pämppi 2001 EurajVei 23,20
23,20 20,58 21,92 22,47 17,14
3. Juho Kaasalainen 2001 PorinYU 21,74
19,81 17,56 18,21 15,18 21,74 17,47
4. Alexander Suominen 2001 PunkalKu 18,59
18,59 16,80 X X 18,29 17,71
5. Niilo Harjunen NakkVi 18,29
13,09 18,07 18,29 16,81 18,21 14,67
6. Joel Toiviainen 2001 VammsVoi 17,85
14,52 17,85 X X 13,09 14,01
7. Atte Tuomela 2002 PorinYU 17,40
14,70 X 17,17 16,94 17,40 15,25
8. Ville Perttula 2001 PunkalKu 17,20
17,20 14,51 15,05 12,23 16,08 16,20
9. Julius Walli 2001 NoormNo 16,84
16,84 13,53 X
10. Kaapo Vepsäläinen 2001 KiukKi 15,66
14,66 15,66 15,04
11. Leevi Törölä 2001 UlvST 15,22
12,48 15,22 13,85
12. Frans Hakasuo 2002 LauttLu 14,06
14,06 12,28 12,82
13. Jere Grönlund 2002 UlvST 13,99
13,99 11,45 X
14. Paavo Kojo 2001 VampU 13,10
12,11 12,97 13,10
15. Saku Santaoja 2001 UlvST 12,40
11,01 12,40 X
16. Ilmari Välimäki 2003 NoormNo 11,49
11,49 11,42 10,49
17. Leevi Kähkönen 2001 PorinYU 9,53
8,68 9,03 9,53
T15 300 m
1. Meeri Filppula 1995 EurRai 42,50
2. Saana Kankaanpää 1995 LauttLu 45,18
3. Elina Peltola 1995 NoormNo 47,12
4. Sonjariina Ojalahti 1995 KoivI 47,99
T15 2000 m
1. Emilia Myllykoski 1995 NoormNo 7.13,64
2. Saana Kankaanpää 1995 LauttLu 7.37,19
3. Anni-Kaisu Mäkipää 1995 PorinYU 8.08,23
4. Anni Haunia 1995 HonkajsU 8.11,12
5. Annariina Leppäniemi 1995 KokemKV 8.17,33
T14 Pituus
1. Paula Vihtalahti 1996 NoormNo 5,12 +1,5
X 5,12 4,90 X X X
+2,3 +1,5 +1,8 +1,8 +1,1 +0,7
2. Karla Viitala 1996 NoormNo 5,06 +1,4
5,06 5,01 4,87 X X -
+1,4 +2,1 +0,9 +0,8 +1,8
3. Martta Rautala 1996 KiukKi 4,80 +1,5
4,71 4,80 X 4,52 X 4,74
+1,4 +1,5 +1,3 +0,7 +1,1 +0,7
4. Niina-Maria Lampinen 1996 KanksLei 4,57 +1,0
4,46 4,47 X 4,29 4,57 X
+1,0 +1,2 +1,8 +1,5 +1,0 +1,6
5. Annika Naarmala 1996 RaumU 4,45 +1,2
X 4,45 4,39 4,40 4,25 3,95
+0,8 +1,2 +1,5 +1,0 +1,4 +0,9
6. Heidi Savolainen 1996 LauttLu 4,37 +1,5
4,37 4,00 4,13 3,88 3,83 X
+1,5 +1,1 +1,5 +0,4 +1,3 +1,1
7. Julia Kiviranta 1996 LavKi 4,22 +1,4
4,22 4,16 4,08 4,07 3,83 4,05
+1,4 +1,8 +1,7 +1,1 +1,9 +0,3
8. Liisa Laikko 1996 VammsVoi 4,16 +1,0
X 4,10 4,16 X X X
+2,2 +1,7 +1,0 +0,8 +2,3 +1,0
9. Fanni Landvik 1996 RaumU 4,11 +1,1
3,97 4,11 X
+2,8 +1,1 +0,9
10. Susanna Helin 1996 LauttLu 4,05 +1,0
4,05 3,70 4,00
+1,0 +1,3 +2,1
11. Nea-Mari Neziri 1996 PorinYU 4,03 +1,6
4,03 3,90 3,73
+1,6 +1,1 +2,2
12. Elisa Ristimäki 1996 MerikI 4,00 +1,4
X 4,00 X
+0,8 +1,4 +2,1
13. Julia Hannukainen 1996 UlvST 3,30 +1,4
3,30 X 3,16
+1,4 +2,2 +1.1
T14 Keihäs
1. Martta Rautala 1996 KiukKi 33,77
29,30 30,77 31,18 30,87 33,77 29,65
2. Jenni Ahokas 1996 SiikSi 24,16
20,96 24,16 23,68 X 20,44 23,17
3. Susanna Helin 1996 LauttLu 22,84
22,84 X X 18,65 X 19,57
4. Ella Haunia 1996 VammsVoi 21,44
17,74 21,44 16,26 X X 18,19
T12 60 m aj
Erä 1 +1,6
1. Veera Kangasniemi 1998 NoormNo 11,81
2. Jenni Walli 1998 NoormNo 12,88
Satu Nissilä 1998 EspTa 12,94
3. Tuominen Veera 1998 KokemKV 13,19
4. Pinja Jalo 1998 VammsVoi 13,19
Erä 2 +2,1
1. Taija Lankinen 1998 NoormNo 10,55
2. Noora Grönlund 1998 UlvST 11,87
3. Annika Savolainen 1998 LauttLu 12,04
4. Janina Keronen 1998 VammsVoi 12,25
5. Annika Haanpää 1998 EurRai 12,74
T12 Seiväs
1. Pinja Koivumäki 1998 LauttLu 230
200 210 220 230 240
O O XXO XO XXX
2. Jenni Lope 1998 NoormNo 180
140 150 160 170 180 190
O O O XO XO XXX
Tiina-Maria Korpi 1998 PorinYU DNS
T12 Kiekko
1. Katja Mäkelä 1998 KokemKV 21,44
X 19,47 X 21,44 13,52 X
2. Pinja Koivumäki 1998 LauttLu 21,34
X 15,58 17,62 21,34 X 17,77
3. Noora Grönlund 1998 UlvST 20,57
20,57 X 17,24 17,40 X 19,58
Niina Mäkelä 1998 LiedPa 20,44
15,28 17,48 20,39 X 20,44
4. Milla Lempinen 1998 PorinYU 20,13
X 14,65 20,13 X 18,53 X
5. Annika Haanpää 1998 EurRai 19,22
14,38 17,79 X 19,22 X 13,17
6. Veera Hyvärinen 1998 VammsVoi 18,67
17,38 16,12 18,67 X 14,35 X
7. Eveliina Herrala 1998 KokemKV 18,15
X 16,96 18,15 15,47 18,09 X
8. Janina Keronen 1998 VammsVoi 18,08
14,67 X 17,58 18,08 X 17,03
9. Fanni Anttoora 1998 VammsVoi 15,48
12,16 15,48 12,67
10. Tuominen Veera 1998 KokemKV 14,33
12,80 14,33 X
11. Janina Laine 1998 PorinYU 14,04
X 12,05 14,04
12. Tiina-Maria Korpi 1998 PorinYU 11,66
X 11,66 X
Milla Nurmi 1998 UlvST NM
T11 150 m -1,2
1. Eveliina Naarmala 1999 RaumU 22,39
2. Reetta Malmi 1999 SäkU 22,76
3. Fanni Kaasalainen 1999 LauttLu 23,28
4. Saara Mannila 1999 PorinYU 23,36
5. Sofia Kompuinen 1999 SäkU 23,68
6. Jenna Kompuinen 1999 SäkU 23,97
7. Essi Hyle 1999 NoormNo 24,50
Reea Viitasalo 1999 KiukKi DNS
T11 Pituus
1. Eveliina Naarmala 1999 RaumU 4,17
3,96 3,90 3,95 4,17 3,96 4,17
2. Fanni Kaasalainen 1999 LauttLu 4,03
4,03 3,69 3,76 3,91 3,51 3,98
3. Saara Mannila 1999 PorinYU 3,98
3,74 3,95 3,81 3,65 3,74 3,98
4. Reetta Malmi 1999 SäkU 3,95
3,86 3,91 3,95 3,93 3,95 3,90
5. Sofia Kompuinen 1999 SäkU 3,90
3,90 3,76 3,90 3,74 3,83 3,65
6. Elli Uusitalo 1999 NoormNo 3,90
3,89 3,87 3,79 3,90 3,88 X
7. Heli Tuominen 1999 KanksLei 3,89
3,54 3,66 3,85 3,89 3,86 3,76
8. Veera Puosi 1999 KaarRoi 3,84
3,58 3,71 3,84 3,80 3,65 3,79
9. Julianna Kiuru 1999 NakkVire 3,77
3,59 3,77 3,39
10. Annika Jalo 1999 RaumTU 3,73
3,69 3,73 3,62
11. Jenna Kompuinen 1999 SäkU 3,61
3,61 3,54 3,56
12. Emilia Jokela 1999 PorinYU 3,56
3,56 3,49 3,47
13. Henna Kaasalainen 1999 VammsVoi 3,53
3,40 3,53 3,32
14. Roosa Rintala 1999 KiikKi 3,52
3,48 3,52 3,39
15. Reea Viitasalo 1999 KiukKi 3,30
3,23 3,25 3,30
T11 Keihäs
1. Venla Olli 1999 EurajVei 26,47
25,54 24,58 23,96 X 23,40 26,47
2. Suvi Mäkitalo 1999 NoormNo 26,12
24,52 25,31 X 24,92 26,12 26,05
3. Marika Haavisto 1999 LauttLu 22,22
22,22 18,58 X X X X
4. Helmi Heikkilä 1999 PorinYU 21,14
21,14 X X X 18,41 15,24
5. Jonna Jaakkola 1999 KanksLei 18,71
18,71 X X X X X
6. Essi Hyle 1999 NoormNo 15,64
14,90 14,55 14,30 X 15,64 14,99
Veera Filppula 1999 EurRai DNS
Elina Kinnunen 1999 UudKK DNS
T10 150 m
Erä 1 -1,2
1. Noora Tuomela 2000 PorinYU 24,38
2. Jerika Mäkipuro 2000 MerikI 26,13
3. Aino Pitkänen 2000 PunkalKu 26,43
4. Viivi Collander 2000 PorinTa 27,48
Sofia Stenberg 2000 PorinTa DNS
Sofia Huida 2000 KokeKV DNS
Erä 2 -1,6
1. Nelli Rakkolainen 2000 KokemKV 22,97
2. Janna Häihänen 2000 LauttLu 23,61
3. Peppi Pohjamies 2000 PunkalKu 24,46
4. Saara Filppula 2000 EurRai 24,76
5. Anni-Elina Luotonen 2000 PorinTa 25,10
6. Elsa Salminen 2000 PorinYU 25,21
7. Netta Viitasalo 2000 KiukKi 27,13
T10 60 m aj
1. Janna Häihänen 2000 LauttLu 11,13
2. Annika Hohkuri 2000 KanksLei 12,30
3. Saara Filppula 2000 EurRai 12,74
4. Pinja-Liisa Peuramäki 2000 VammsVoi 13,02
5. Heidi Färm 2000 PorinYU 14,63
T10 Pituus
1. Adeliina Herrala 2000 KokemKV 3,90
3,79 3,90 3,80 3,89 3,65 3,84
2. Nelli Rakkolainen 2000 KokemKV 3,86
3,42 3,83 3,86 3,47 3,55 3,79
3. Veera Matintalo 2000 LauttLu 3,83
3,75 3,66 3,78 3,72 3,72 3,83
4. Pinja-Liisa Peuramäki 2000 VammsVoi 3,75
3,71 3,67 3,63 3,42 3,75 3,58
5. Noora Tuomela 2000 PorinYU 3,63
3,63 3,46 3,55 3,18 3,07 3,51
6. Anni-Elina Luotonen 2000 PorinTa 3,53
3,16 3,35 3,53 3,41 3,35 3,34
7. Veera Ahonkivi 2000 KullU 3,27
2,90 3,04 3,27 3,12 3,11 3,14
8. Sofia Huida 2000 KokeKV 3,23
3,19 3,21 3,23 3,04 3,20 3,05
9. Aino Pitkänen 2000 PunkalKu 3,12
3,12 3,00 3,05
10. Jerika Mäkipuro 2000 MerikI 3,12
3,12 2,96 2,87
11. Sarika Rainio 2000 VammsVoi 3,08
3,08 2,72 2,33
12. Viivi Collander 2000 PorinTa 2,77
2,75 2,55 2,77
13. Netta Viitasalo 2000 KiukKi 2,74
2,74 2,63 2,70
14. Sanna-Maija Rainio 2000 VammsVoi 2,63
2,63 2,60 2,61
Sofia Stenberg 2000 PorinTa DNS
Frida Pietiläinen 2000 PorinTa DNS
T10 Keihäs
1. Veera Matintalo 2000 LauttLu 22,30
22,23 20,01 22,02 22,30 21,48 20,66
2. Adeliina Herrala 2000 KokemKV 22,20
20,66 22,20 21,65 21,72 20,71 20,55
3. Annika Hohkuri 2000 KanksLei 20,16
17,97 20,16 17,79 17,11 16,74 X
4. Peppi Pohjamies 2000 PunkalKu 18,92
17,04 18,92 17,63 X X X
5. Sarika Rainio 2000 VammsVoi 15,92
X 13,13 X 15,92 10,17 9,27
6. Sanna-Maija Rainio 2000 VammsVoi 8,76
8,37 X X 7,26 6,50 8,76
7. Veera Ahonkivi 2000 KullU 7,33
6,66 7,33 6,76 6,91 X 5,93
T9 150 m
Erä 1 -0,4
1. Alina Virtala 2001 UlvST 26,21
2. Nora Riitaoja 2002 NoormNo 27,11
3. Helmi Toivonen 2001 RaumU 27,21
4. Iida Toivonen 2001 RaumU 28,31
5. Tiia Mitikka 2001 NakkVire 29,85
6. Petra Saastamoinen 2002 NoormNo 32,25
Erä 2 -0,9
1. Jenna Rinne 2001 NoormNo 25,78
2. Saara Tillqvist 2001 UlvST 26,84
3. Sini Siro 2002 ParkU 27,38
4. Lotta-Maria Maine 2002 LauttLu 27,92
5. Oona Pasori 2002 UlvST 28,19
6. Meri Elomaa 2002 VammsVoi 28,25
7. Mirkka Kukkasmäki 2002 PunkalKu 30,31
Erä 3 -0,8
1. Sanni Haikonen 2001 UlvST 26,50
2. Siiri Tuominen 2002 KokemKV 28,43
3. Iida Saarni 2001 UlvST 29,28
4. Henrika Jokela 2002 PorinYU 30,28
5. Julia Junkkala 2002 VammsVoi 30,41
6. Siiri Elomaa VammsVoi 31,68
7. Inkeri Kerminen 2001 PorinTa 33,89
Erä 4 -0,6
1. Kaisa Linnikko 2001 VammsVoi 25,42
2. Vilma Lindroos 2001 PorinTa 26,33
3. Pilvi Jalo 2002 VammsVoi 27,51
4. Linnea Karvanen 2001 KanksLei 29,90
5. Emma Saarni 2003 UlvST 30,60
6. Fanny Pietiläinen 2003 PorinTa 31,33
7. Tiia Lindgren PorTa 32,78
Erä 5 -0,1
1. Inka Heininen 2001 KanksLei 24,67
2. Kiia Jullenmaa 2001 UlvST 26,23
3. Petra Jalo 2002 VammsVoi 27,16
4. Laura Koivukoski 2002 EurajVei 27,82
5. Lilli Virtanen 2003 VammsVoi 30,35
6. Naana Sillanpää PorTa 36,66
Siiri Kerminen 2003 PorinTa DNS
T9 1000 m
1. Karoliina Iso-Ropo 2001 VammsVoi 3.44,76
2. Inka Heininen 2001 KanksLei 3.45,89
3. Alisa Heino 2001 EurRai 3.46,56
4. Jenny Virta 2001 UlvST 4.00,39
5. Fanni Lindvall 2001 NoormNo 4.13,84
6. Jenniina Heikkilä 2001 NoormNo 4.14,54
7. Lottaliina Akola 2002 PorinYU 4.18,33
8. Lotta-Maria Maine 2002 LauttLu 4.24,34
9. Roosa Nurminen 2001 UlvST 4.35,81
10. Eveliina Nieminen 2002 PorinYU 4.42,84
Noora Rintala 2001 KiikKi DNS
Piirihuipentuma, Pori 31.7.2010
P13 Kuula
1. Valtteri Mattila 1997 KanksLei 12,23
10,79 12,15 12,23 X 11,16 11,92
2. Matias Rauvola 1997 EurajVei 11,77
10,44 11,30 11,63 11,49 11,77 X
3. Antti Perttula 1997 PunkalKu 10,69
X X 9,20 X 10,66 10,69
4. Aaron Kangas 1997 KanksLei 10,03
X 10,03 X X 9,78 X
5. Lari Vuorinen 1997 UlvST 9,32
8,56 8,74 8,66 8,46 9,32 9,03
6. Eero Tuomola 1997 LauttLu 8,59
8,41 8,37 8,27 8,59 8,43 8,41
7. Matti Pelli 1997 VammsVoi 8,12
X 8,12 7,94 - - -
8. Mathias Mikkonen 1997 PunkalKu 7,50
7,02 7,50 7,30 - - -
Janne Ruusu 1997 RaumU DNS
P13 Kiekko
1. Aaron Kangas 1997 KanksLei 38,21
35,49 38,21 36,75 35,36 38,03 X
2. Valtteri Mattila 1997 KanksLei 32,66
24,10 X X 32,66 X X
3. Oskari Kuusisto 1997 KokemKV 30,98
29,23 24,41 24,85 25,43 29,05 30,98
4. Matias Rauvola 1997 EurajVei 30,68
22,29 25,85 X X X 30,68
5. Sami Rainio 1997 VammsVoi 25,51
X X 22,19 X 25,51 21,68
6. Eero Tuomola 1997 LauttLu 25,03
X X X 25,03 19,95 X
P11 1000 m
1. Tuomas Tuomola 1999 LauttLu 3.36,15
2. Elias Karvanen 1999 KanksLei 3.36,83
3. Ville Tähtinen 1999 PorinYU 3.42,25
4. Juho Vepsä 1999 UlvST 3.52,73
5. Petteri Perälä 1999 KihnU 3.58,21
6. Frans Lindvall 1999 NoorNo 4.02,52
7. Aaro Haikonen 1999 UlvST 4.03,15
P11 Pituus
1. Teijo Lahdenperä 1999 NoormNo 4,26
4,13 4,10 4,06 4,12 4,15 4,26
2. Eetu Syystö 1999 PorinYU 4,19
4,04 4,19 4,08 4,00 3,91 4,08
3. Santeri Välimäki 1999 NoormNo 4,06
4,06 4,04 4,04 3,97 4,00 4,00
4. Tuomas Tuomola 1999 LauttLu 4,06
4,06 3,90 3,95 4,02 3,79 4,03
5. Ville Tähtinen 1999 PorinYU 4,04
X 4,04 4,00 3,96 3,98 4,00
6. Aleksi Joutsenlahti 1999 KiikKi 4,01
4,01 3,74 3,82 3,83 3,88 3,85
7. Tuomas Dahl 1999 KanksLei 3,88
2,54 3,76 3,88 3,77 3,58 3,79
8. Paavo Tamminen VammSV 3,76
3,53 3,57 3,62 3,60 3,57 3,76
9. Juho Perttula 1999 PunkalKu 3,54
3,53 3,52 3,54
10. Juho Vepsä 1999 UlvST 3,52
3,52 3,30 3,51
11. Niklas Järvenpää 1999 UlvST 3,50
3,50 3,45 3,46
12. Jimi-Pekka Moisio 1999 PunkalKu 3,34
3,34 3,33 3,24
Pyry Santahuhta 1999 KanksLei DNS
Joakim Kiuru 1999 NoormNo DNS
P10 60 m
1. Leevi Vihtalahti 2000 NoormNo 9,05
2. Topias Nordberg 2000 EurRai 9,25
3. Lassi Haavisto 2000 KanksLei 9,71
4. Niko Nissilä 2000 UlvST 10,01
5. Asseri Välimäki 2000 NoormNo 10,25
6. Oskari Kärki 2000 LauttLu 10,35
7. Oliver Mutta 2000 KiukKi 10,82
8. Juho Vuorela 2000 SiikSi 10,82
P10 1000 m
1. Oskari Kärki 2000 LauttLu 3.28,01
2. Joonatan Junkkala 2000 VammsVoi 3.38,84
3. Asseri Välimäki 2000 NoormNo 3.56,37
4. Eetu Mäki-Soini 2000 VammsVoi 4.04,19
5. Eetu Elomäki 2000 PorinTa 4.11,30
T15 800 m
1. Saana Kankaanpää 1995 LauttLu 2.39,87
2. Annariina Leppäniemi 1995 KokemKV 2.54,17
Nina Soininen 1995 NakkVire DNS
T14 100 m -2,4
1. Karla Viitala 1996 NoormNo 13,66
2. Reetta Kohonen 1996 PorinYU 13,91
3. Noora Hyvärinen 1996 VammsVoi 14,46
4. Laura Mäkelä 1996 EurRai 14,88
5. Heidi Savolainen 1996 LauttLu 14,94
6. Henriikka Haavisto 1996 KanksLei 15,04
7. Liisa Laikko 1996 VammsVoi 15,04
8. Nea-Mari Neziri 1996 PorinYU 15,38
Alkuerät
Erä 1 -1,4
1. Reetta Kohonen 1996 PorinYU 13,92
Eliisa Räsänen 1996 TampPy 13,93
2. Heidi Savolainen 1996 LauttLu 14,67
3. Liisa Laikko 1996 VammsVoi 14,79
4. Micaela Hellsten 1996 UlvST 15,43
Erä 2 -1,1
1. Karla Viitala 1996 NoormNo 13,64
2. Noora Hyvärinen 1996 VammsVoi 14,39
3. Henriikka Haavisto 1996 KanksLei 14,71
4. Laura Mäkelä 1996 EurRai 14,76
5. Nea-Mari Neziri 1996 PorinYU 15,09
T14 200 m aj
Erä 1 -1,6
1. Liisa Laikko 1996 VammsVoi 35,46
Eliisa Räsänen 1996 TampPy 35,79
2. Heidi Savolainen 1996 LauttLu 38,80
3. Micaela Hellsten 1996 UlvST 39,90
4. Julia Hannukainen 1996 UlvST 47,92
Erä 2 -1,7
1. Reetta Kohonen 1996 PorinYU 32,37
2. Noora Hyvärinen 1996 VammsVoi 32,86
3. Henna Rauhansalo 1996 UlvST 33,65
4. Veera Santikko 1996 KankU 34,26
T12 1000 m
1. Jenni Walli 1998 NoormNo 3.25,92
2. Taija Lankinen 1998 NoormNo 3.29,80
3. Jenna Jalonen 1998 VammsVoi 3.30,51
4. Anniina Hakala 1998 PorinYU 3.36,84
Satu Nissilä 1998 EspTa 3.46,33
5. Pihla Kankaanpää 1998 LauttLu 3.47,32
6. Noora Grönlund 1998 UlvST 3.54,74
Riina Tainio 1998 EurRai DNS
Eveliina Poukka 1998 PorinTa DNS
T12 Korkeus
1. Nelli Kuronen 1998 PorinTa 134
115 120 125 128 131 134 137
O XO XO O O XXO XXX
2. Annika Savolainen 1998 LauttLu 131
125 128 131 134
O O O XXX
3. Jenni Walli 1998 NoormNo 125
100 105 110 115 120 125 128
O O O O XO O XXX
4. Janina Laine 1998 PorinYU 125
100 105 110 115 120 125 128
O O O O O XO XXX
5. Tuominen Veera 1998 KokemKV 120
110 115 120 125
O O O XXX
6. Kaisa Kyösti 1998 ParkU 120
100 105 110 115 120 125
O O O O XO XXX
7. Minna Pihlajamaa 1998 PunkalKu 110
100 105 110 115
O O O XXX
8. Henna Pihlajaniemi 1998 ParkU 105
095 100 105 110
O O XXO XXX
8. Tiina-Maria Korpi 1998 PorinYU 105
090 095 100 105 110
O O O XXO XXX
T12 Pituus
1. Milla Lempinen 1998 PorinYU 4,24 +1,6
4,04 4,06 3,89 4,19 X 4,24
+2,1 +2,7 +4,0 +4,4 +1,6
2. Janina Laine 1998 PorinYU 4,21 +2,7 4,10 +1,3
3,83 3,96 4,10 4,00 4,21 4,08
+1,0 +1,8 +1,3 +3,5 +2,7 +0,8
Suvi Kemppainen 1998 KajKi 4,08 +1,2
X 3,79 4,08
+3,0 +1.2
3. Annika Savolainen 1998 LauttLu 4,04 +4,3 2,71 +0,1
X 3,78 3,71 3,87 2,71 4,04
+5,1 +3,4 +2,4 +0,1 +4,3
Johanna Luhtalampi 1998 TampPy 4,01 +2,4
4,01 3,89 3,89
+2,4 +4,3 +2,8
4. Annika Haanpää 1998 EurRai 3,93 +1,2
3,93 3,87 X 3,64 3,28
+1,2 +4,3 0,0
5. Nea Sillanpää 1998 PorinTa 3,90 +1,9
3,56 2,57 3,90 3,49 3,65 3,72
+2,1 +2,3 +1,9 +1,4 +3,2 +1,8
6. Janina Keronen 1998 VammsVoi 3,78 +3,0 3,62 +1,7
3,51 X 3,62 3,31 X 3,78
+0,5 +1,7 +2,6 +3,0
7. Julia Häihänen 1998 LauttLu 3,69 +2,0
3,69 3,36 2,75 3,28 X 3,31
+2,0 +2,1 +1,8 +3,0 +2,8
8. Veera Hyvärinen 1998 VammsVoi 3,39 +0,2
3,11 X 3,39 X X 3,01
+1,9 +0,2 +2,9
9. Emilia Inna 1998 VammsVoi 3,36 +2,5 3,34 +1,4
3,34 3,10 3,36
+1,4 +2,0 +2,5
10. Aleksandra Koulik 1998 UlvST 3,26 +2,5 3,05 +2,0
3,26 3,05 3,12
+2,5 +2,0 +2,4
11. Tiina-Maria Korpi 1998 PorinYU 2,96 +2,6
X 2,96 2,59
+2,6 +2,6
Saara Hyvärinen 1998 VammsVoi DNS
Eveliina Poukka 1998 PorinTa DNS
Jenna Jokinen 1998 PorinTa DNS
T12 Keihäs
Suvi Kemppainen 1998 KajKi 29,80
28,43 27,79 29,80 X 26,77 X
1. Pinja Koivumäki 1998 LauttLu 27,13
27,13 24,70 22,63 23,30 25,88 22,85
2. Milla Lempinen 1998 PorinYU 24,87
23,24 23,56 21,88 X 22,13 24,87
3. Tuominen Veera 1998 KokemKV 22,50
22,50 X 21,64 20,29 X 21,18
4. Eveliina Herrala 1998 KokemKV 21,71
19,89 X 18,33 21,71 17,93 17,65
5. Fanni Anttoora 1998 VammsVoi 21,03
18,58 21,03 X 18,44 19,24 19,75
6. Noora Grönlund 1998 UlvST 20,83
20,04 20,83 18,97 X 19,25 X
7. Milla Nurmi 1998 UlvST 19,13
18,11 19,13 17,05 X X 15,81
Niina Mäkelä 1998 LiedPa DNS
T11 60 m
1. Eveliina Naarmala 1999 RaumU 9,16
2. Suvi Mäkitalo 1999 NoormNo 9,37
3. Fanni Kaasalainen 1999 LauttLu 9,47
4. Reetta Malmi 1999 SäkU 9,58
5. Roosa Rantaniitty 1999 VammsVoi 9,80
6. Veera Puosi 1999 KaarRoi 9,86
7. Heli Tuominen 1999 KanksLei 9,89
8. Elli Uusitalo 1999 NoormNo 9,95
Alkuerät
Erä 1
1. Suvi Mäkitalo 1999 NoormNo 9,08
2. Fanni Kaasalainen 1999 LauttLu 9,28
3. Roosa Rantaniitty 1999 VammsVoi 9,45
4. Veera Puosi 1999 KaarRoi 9,60
5. Elli Uusitalo 1999 NoormNo 9,82
Erika Pasanen 1999 NokU 9,91
6. Roosa Rintala 1999 KiikKi 10,17
7. Riina Hanhiniemi 1999 NoormNo 11,51
Erä 2
1. Eveliina Naarmala 1999 RaumU 8,99
2. Reetta Malmi 1999 SäkU 9,23
3. Heli Tuominen 1999 KanksLei 9,72
4. Annika Jalo 1999 RaumTU 9,95
5. Nadja Mikkola 1999 VammsVoi 9,97
6. Alina Hanhiniemi 1999 NoormNo 11,12
T11 1000 m
1. Suvi Mäkitalo 1999 NoormNo 3.34,67
2. Essi Hyle 1999 NoormNo 3.48,48
3. Nadja Mikkola 1999 VammsVoi 3.53,84
Elina Kinnunen 1999 UudKK 3.58,38
4. Fanni Kaasalainen 1999 LauttLu 3.58,46
5. Ksenia Koulik 1999 UlvST 3.58,49
T11 Kuula
Helena Leveelahti 1999 VirtU 10,84
X 10,84 X X X X
1. Marika Haavisto 1999 LauttLu 10,01
9,16 9,62 9,70 9,27 9,65 10,01
2. Jonna Jaakkola 1999 KanksLei 9,36
9,36 8,90 X X 8,02 8,02
3. Venla Olli 1999 EurajVei 8,50
7,92 7,81 7,85 8,50 7,98 8,29
4. Roosa Rintala 1999 KiikKi 7,52
6,81 7,23 X 6,67 7,52 7,28
5. Laura Paulamäki 1999 KihnU 7,36
6,76 7,33 6,57 7,21 7,36 7,28
6. Rosa Pettersson 1999 NoormNo 7,35
7,35 6,90 7,04 6,60 6,75 5,87
7. Henna Kaasalainen 1999 VammsVoi 6,93
6,93 6,65 6,22 6,60 6,66 6,57
8. Helmi Heikkilä 1999 PorinYU 6,64
6,64 6,56 6,46 6,60 6,44 6,50
9. Elina Äyväri 1999 VampU 6,35
5,94 6,21 6,35
10. Alina Hanhiniemi 1999 NoormNo 4,96
4,61 4,80 4,96
11. Riina Hanhiniemi 1999 NoormNo 4,55
4,55 4,11 4,37
T11 Kiekko
Helena Leveelahti 1999 VirtU 30,42
- 30,42 - - - 30,12
1. Elina Äyväri 1999 VampU 22,22
15,20 - - - 22,22 17,29
2. Marika Haavisto 1999 LauttLu 20,28
20,28 16,75 - - 17,14 18,69
3. Jonna Jaakkola 1999 KanksLei 20,24
20,24 - - 18,00 15,84 17,75
Elina Kinnunen 1999 UudKK 18,95
- 18,59 - 18,78 - 18,95
4. Venla Olli 1999 EurajVei 18,69
18,69 16,20 17,59 17,85 - 16,29
5. Laura Paulamäki 1999 KihnU 14,92
- - - - 12,36 14,92
T10 60 m
1. Janna Häihänen 2000 LauttLu 9,36
2. Nelli Rakkolainen 2000 KokemKV 9,39
3. Peppi Pohjamies 2000 PunkalKu 9,66
4. Veera Matintalo 2000 LauttLu 10,03
5. Noora Tuomela 2000 PorinYU 10,11
6. Sofia Huida 2000 KokemKV 10,16
7. Pinja-Liisa Peuramäki 2000 VammsVoi 10,33
8. Aino Pitkänen 2000 PunkalKu 10,46
Alkuerät
Erä 1
1. Nelli Rakkolainen 2000 KokemKV 9,15
2. Peppi Pohjamies 2000 PunkalKu 9,30
3. Veera Matintalo 2000 LauttLu 9,41
4. Sofia Huida 2000 KokemKV 9,85
5. Aino Pitkänen 2000 PunkalKu 10,04
6. Sini-Sofia Teikari 2000 KihnU 10,25
Viivi Collander 2000 PorinTa DNS
Erä 2
1. Janna Häihänen 2000 LauttLu 9,27
2. Noora Tuomela 2000 PorinYU 9,70
3. Pinja-Liisa Peuramäki 2000 VammsVoi 9,85
4. Annika Hohkuri 2000 KanksLei 10,11
5. Elenna Uusi-Ristaniemi 2000 KihnU 10,17
6. Frida Pietiläinen 2000 PorinTa 11,45
Anni-Elina Luotonen 2000 PorinTa DNS
Sofia Stenberg 2000 PorinTa DNS
T10 Kuula
1. Nelli Rakkolainen 2000 KokemKV 7,78
7,78 7,17 7,40 7,55 6,94 7,07
2. Veera Matintalo 2000 LauttLu 7,36
7,17 X 6,76 7,36 7,22 7,21
3. Anni Järvenpää 2000 NoormNo 6,53
5,74 6,04 6,30 6,08 5,24 6,53
4. Aino Haunia 2000 VammsVoi 6,19
6,15 6,00 6,09 6,19 5,65 5,27
5. Anni-Elina Luotonen 2000 PorinTa 6,05
X 5,16 5,12 5,28 5,18 6,05
6. Ann-Nina Heikkilä 2000 NoormNo 5,76
5,55 5,55 5,52 5,65 5,76 5,62
7. Sanni Jokioja 2000 KihnU 5,68
5,68 5,11 5,11 5,33 4,88 5,47
8. Sarika Rainio 2000 VammsVoi 5,15
4,57 5,15 4,66 4,74 X 5,08
9. Sanna-Maija Rainio 2000 VammsVoi 3,93
3,60 3,93 3,90
T10 Kiekko
1. Sarika Rainio 2000 VammsVoi 16,44
9,54 12,81 16,44 X 10,18 15,44
2. Janna Häihänen 2000 LauttLu 15,56
15,56 14,40 X X 15,20 14,15
3. Adeliina Herrala 2000 KokemKV 15,52
13,49 X 12,73 X 15,52 13,45
4. Anni Järvenpää 2000 NoormNo 15,19
X 13,14 12,63 14,42 14,12 15,19
5. Sini-Sofia Teikari 2000 KihnU 14,74
X 10,80 12,01 14,74 13,85 13,21
6. Sanni Jokioja 2000 KihnU 14,21
13,19 14,21 X X 10,05 11,45
7. Aino Haunia 2000 VammsVoi 12,99
12,99 X X 9,22 X 11,75
8. Ann-Nina Heikkilä 2000 NoormNo 11,28
10,07 10,87 11,28 9,72 9,85 9,75
9. Sanna-Maija Rainio 2000 VammsVoi 10,15
X 7,92 10,15
10. Noora Tuomela 2000 PorinYU 9,35
6,99 8,40 9,35
T9 40 m
1. Kaisa Linnikko 2001 VammsVoi 6,91
2. Inka Heininen 2001 KanksLei 6,97
3. Emma Ilola 2001 SäkU 7,11
4. Fanny Vatja 2001 EurRai 7,16
5. Jenna Rinne 2001 NoormNo 7,26
6. Alisa Heino 2001 EurRai 7,27
7. Alina Virtala 2001 UlvST 7,29
8. Mari Tuominen 2001 KanksLei 7,36
Alkuerät
Erä 1
1. Kaisa Linnikko 2001 VammsVoi 6,91
2. Inka Heininen 2001 KanksLei 6,96
3. Fanny Vatja 2001 EurRai 7,19
4. Saara Tillqvist 2001 UlvST 7,29
5. Alisa Rajala 2001 EurRai 7,52
6. Mirkka Kukkasmäki 2002 PunkalKu 7,93
7. Tia-Maria Lindroos 2002 PorinYU 8,60
Erä 2
1. Iida Toivonen 2001 RaumU 7,38
2. Lotta-Maria Maine 2002 LauttLu 7,65
3. Aliisa Kankaanpää 2001 VampU 8,06
4. Iida Saarni 2001 UlvST 8,13
5. Inkeri Kerminen 2001 PorinTa 8,55
6. Fanny Pietiläinen 2003 PorinTa 8,72
Noora Rintala 2001 KiikKi DNS
Erä 3
1. Alina Virtala 2001 UlvST 7,22
2. Kiia Jullenmaa 2001 UlvST 7,36
3. Silja Ahonen 2001 ParkU 7,57
4. Laura Koivukoski 2002 EurajVei 7,59
5. Henrika Jokela 2002 PorinYU 7,95
6. Petra Saastamoinen 2002 NoormNo 8,45
7. Naana Sillanpää PorTa 9,07
Erä 4
1. Mari Tuominen 2001 KanksLei 7,18
2. Vilma Lindroos 2001 PorinTa 7,30
3. Linnea Karvanen 2001 KanksLei 7,62
4. Tiia Mitikka 2001 NakkVire 7,93
5. Lilli Virtanen 2003 VammsVoi 8,07
6. Tiia Lindgren PorTa 8,79
7. Salla Jylhänkoski 2004 UlvST 9,19
Erä 5
1. Emma Ilola 2001 SäkU 6,96
2. Petra Jalo 2002 VammsVoi 7,35
3. Ilona Uusi-Ristaniemi 2002 KihnU 7,45
4. Linnea Aho 2002 VammsVoi 7,47
5. Oona Pasori 2002 UlvST 7,68
6. Maija Lempinen 2002 PorinYU 7,74
7. Henna-Riikka Kurvinen 2001 VampU 8,19
Erä 6
1. Jenna Rinne 2001 NoormNo 7,08
2. Sini Siro 2002 ParkU 7,32
3. Nora Riitaoja 2002 NoormNo 7,41
4. Helmi Toivonen 2001 RaumU 7,58
5. Jenniina Heikkilä 2001 NoormNo 7,85
6. Julia Junkkala 2002 VammsVoi 7,98
7. Siiri Kerminen 2003 PorinTa 11,16
Erä 7
1. Alisa Heino 2001 EurRai 7,16
2. Mervi Haanpää 2002 EurRai 7,34
3. Sanni Haikonen 2001 UlvST 7,38
4. Pilvi Jalo 2002 VammsVoi 7,58
5. Siiri Tuominen 2002 KokemKV 7,58
6. Lottaliina Akola 2002 PorinYU 7,92
7. Emma Saarni 2003 UlvST 8,36
T9 Korkeus
1. Jenny Virta 2001 UlvST 120
098 102 106 110 120 127
O O O O XO XXX
2. Silja Ahonen 2001 ParkU 106
078 082 086 090 094 098 102 106 110
O O O O O XO XXO O XXX
3. Henni Lehikoinen SäkU 106
086 090 094 098 102 106 110
O XO O O O XO XXX
4. Jenna Rinne 2001 NoormNo 106
074 078 082 086 090 094 098 102 106 110
O O O XO O XO O XXO XO XXX
5. Alisa Heino 2001 EurRai 106
078 082 086 090 094 098 102 106 110
O - O O O O XO XXO XXX
6. Roosa Nurminen 2001 UlvST 102
074 078 082 086 090 094 098 102 106
O O O O O XO XO XO XXX
7. Helmi Toivonen 2001 RaumU 102
078 082 086 090 094 098 102 106
O O O O XO O XXO XXX
8. Iida Toivonen 2001 RaumU 098
078 082 086 090 094 098 102
O O O O XO O XXX
9. Vemilia Puosi 2001 KaarRoi 098
074 078 082 086 090 094 098 102
O O XO XO O XO O XXX
10. Sara Jylhänkoski 2001 UlvST 094
086 090 094 098
XO XO O XXX
11. Iida Saarni 2001 UlvST 094
078 082 086 090 094 098
O O O XO XO XXX
12. Fanni Lindvall 2001 NoormNo 094
074 078 082 086 090 094 098
O O O O O XXO XXX
13. Petra Jalo 2002 VammsVoi 090
070 074 078 082 086 090 094
O O O O O O XXX
14. Pilvi Jalo 2002 VammsVoi 090
070 074 078 082 086 090 094
O O XO O O O XXX
15. Eveliina Nieminen 2002 PorinYU 090
070 074 078 082 086 090 094
O O O O XXO XXO XXX
16. Oona Pasori 2002 UlvST 086
070 074 078 082 086 090
O 0 O O O XXX
17. Lotta-Maria Maine 2002 LauttLu 086
070 074 078 082 086 090
O O O O XO XXX
Nordea piirikunnalliset, Nakkila 28.7.2010
P9 1000 m
1. Joona Mäntylä 2001 LauttLu 3.42,94
2. Joonas Lakkamäki 2002 NakkVire 3.49,39
3. Julius Walli 2001 NoormNo 3.54,94
4. Kalle Pämppi 2001 EurajVei 4.02,17
5. Aaro Haaranoja 2002 KarijTa 4.39,55
6. Teemu Willman 2001 UlvST 5.25,25
Pk. UrjU:n viikkokisat, Urjala 27.7.2010
T15 80 m aj ei tuulilukemaa
1. Heidi Savolainen Lauttakylän Luja 18,34
T15 Pituus
1. Amanda Lapinleimu Toijalan Vauhti 4,78 +2,5 4,67 +1,2
4,71 - 4,78 - - 4,67
+3,9 +2,5 +1,2
2. Sarianne Moisio Toijalan Vauhti 4,34 +0,2
4,27 - 4,29 4,29 4,22 4,34
+1,9 +1,6 +0,8 +1,5 +0,2
3. Heidi Savolainen Lauttakylän Luja 4,04 +2,3 3,82 +2,0
- 3,82 3,69 - 4,04 -
+2,0 +2,4 +2,3
4. Jenna Koivu Urjalan Urheilijat 3,82 +0,6
3,80 3,79 3,81 3,82 3,65 -
+3,0 +2,1 +2,2 +0,6 +2,4
T15 Keihäs
1. Anu Poutanen Nakkilan Vire 44,87
41,52 43,88 44,87 43,44 44,34 44,83
2. Emilia Eskola Urjalan Urheilijat 29,36
25,76 27,39 25,79 25,15 29,36 -
3. Henriikka Mahlanen Urjalan Urheilijat 27,91
- 26,80 - 27,91 27,11 24,54
4. Heidi Savolainen Lauttakylän Luja 20,04
18,43 20,04 - 19,23 15,64 18,66
T13 60 m aj -2,4
1. Maija Hakkila Espoon Tapiot 10,88
2. Jenna Toivonen Urjalan Urheilijat 11,94
3. Pinja Kauranen Urjalan Urheilijat 12,04
4. Annika Savolainen Lauttakylän Luja 13,18
T13 Korkeus
1. Elviira Hulmi Loimaan Jankko 139
124 128 132 136 139 141
O O O O XO XXX
2. Annika Savolainen Lauttakylän Luja 136
124 128 132 136 139
O XXO XXO XXO XXX
3. Maija Hakkila Espoon Tapiot 132
124 128 132 136
O XO O XXX
4. Laura Nurminen Mäntsälän Urheilijat 132
112 118 124 128 132 136
O O O O XO XX
5. Pinja Kauranen Urjalan Urheilijat 132
112 118 124 128 132 136
O XO O O XXO XXX
6. Jenna Toivonen Urjalan Urheilijat 124
112 118 124 128
O O O XXX
7. Niina Mäkelä Liedon Parma 106
100 106 112
O O XXX
T13 Kuula
1. Elviira Hulmi Loimaan Jankko 9,80
8,42 9,12 9,80 9,00
2. Jenna Toivonen Urjalan Urheilijat 9,08
8,35 - 8,48 9,08
3. Riikka Mäki Urjalan Urheilijat 8,69
7,77 8,31 8,32 8,69
4. Annika Savolainen Lauttakylän Luja 8,13
7,48 7,82 8,13 7,80
5. Maija Hakkila Espoon Tapiot 7,68
7,20 7,55 7,68 7,66
6. Laura Nurminen Mäntsälän Urheilijat 7,39
7,38 7,23 7,39 7,32
7. Niina Mäkelä Liedon Parma 6,99
6,58 6,75 6,60 6,99
Avoimet Satakunnan piirinmestaruuskilpailut, Huittinen 26.-27.7.2010
M 800m
1. Kalle Lempinen 1989 PorinYU 1.59,46
2. Ville Vihtalahti 1992 NoormNo 2.00,09
3. Jouko Mahlamäki 1965 LauttLu 2.05,37
4. Vesa Linnamaa 1994 NoormNo 2.08,22
5. Kari-Pekka Seppänen 1994 PorinYU 2.14,51
6. Johannes Pohjala 1988 HarjavJy 2.16,59
Mattias Häyry 1983 PorinYU DNS
Teemu Lankinen 1992 NoormNo DNS
N Seiväs
1. Laura Virta 1994 UlvST 255
225 230 235 240 245 255 260
0 - O - O XXO XXX
2. Pinja Koivumäki 1998 LauttLu 235
185 190 195 200 205 210 215 220 225 230 235 240
O - O - O - O O O O XO XXX
3. Jenny Virta 2001 UlvST 215
185 190 195 200 205 210 215 220
O - O - O O O XXX
M 100 m -0,8
1. Arttu Halmela 1991 HonkajsU 11,36
2. Tommi Poussu 1981 NoormNo 11,50
3. Juha-Matti Iso-Jaakkola 1991 LauttLu 11,59
4. Niklas Rinta-Holkko 1992 PorinYU 11,82
5. Eero Filppula 1993 EurRai 11,95
6. Artturi Välimäki 1993 NoormNo 12,29
Mika Ahomäki 1971 MerikI DNS
Lauri Kohtamäki 1989 NoormNo DNS
Alkuerät
Erä 1
1. Lauri Kohtamäki 1989 NoormNo 11,0h
2. Juha-Matti Iso-Jaakkola 1991 LauttLu 11,4h
3. Tommi Poussu 1981 NoormNo 11,4h
4. Niklas Rinta-Holkko 1992 PorinYU 11,7h
5. Mika Ahomäki 1971 MerikI 11,7h
6. Antti Virtanen 1979 VammsVoi 12,1h
7. Sami Koivunen 1981 NoormNo 12,1h
8. Akseli Välimäki 1988 NoormNo 12,2h
Erä 2
1. Arttu Halmela 1991 HonkajsU 11,0h
2. Eero Filppula 1993 EurRai 12,0h
3. Artturi Välimäki 1993 NoormNo 12,0h
4. Juho Peuraniemi 1995 KokemKV 12,3h
5. Tuomas Holmi 1988 HarjavJy 12,5h
6. Jussi Holmi 1982 HarjavJy 12,9h
M 1500 m
1. Kalle Lempinen 1989 PorinYU 4.16,71
2. Johannes Pohjala 1988 HarjavJy 4.17,20
3. Jouko Mahlamäki 1965 LauttLu 4.17,91
4. Vesa Linnamaa 1994 NoormNo 4.24,07
Innar Sepp EST 4.26,06
5. Lauri Junnila 1992 NoormNo 4.31,55
M 110 m aj -1.2
Juha-Matti Iso-Jaakkola 1991 LauttLu DNF
Kunnon nuorisokansalliset, Punkalaidun 25.7.2010
P13 60 m
Erä 1 -3,3
1. Ville Keinonen 1998 PunkalKu 9,19
2. Eetu Pitkänen 1997 PunkalKu 9,60
3. Eero Tuomola 1997 LauttLu 9,94
Matias Kekki 1998 JokJä DNS
Erä 2 -3,1
1. Onni Virtanen 1997 TuUL 8,68
2. Roope Kuisma 1998 TuUL 9,22
3. Niklas Anttila 1998 PunkalKu 9,24
4. Otso Friman 1997 EspTa 9,65
Lauri Virtanen 1997 PorinYU DNS
Antti Perttula 1997 PunkalKu DNS
P13 Pituus
1. Onni Virtanen 1997 TuUL 4,52 +2,2
4,28 4,42 4,52 4,35
+2,4 +2,2 +2,2 +3,0
2. Roope Kuisma 1998 TuUL 4,14 +1,6
4,09 3,26 4,14 4,14
+3,7 +2,6 +1,6 +2,7
3. Ville Keinonen 1998 PunkalKu 3,96 +1,3
3,70 2,62 3,73 3,96
+1,5 +1,7 +1,6 +1,3
4. Niklas Anttila 1998 PunkalKu 3,92 +1,8
3,67 3,68 3,92 -
+1,4 +3,2 +1,8 +2,1
5. Eero Tuomola 1997 LauttLu 3,89 +2,8 3,71 +1,9
3,89 3,71 - 3,82
+2,8 +1,9 +1,4 +2,1
6. Eetu Pitkänen 1997 PunkalKu 3,88 +1,8
3,88 - - 3,71
+1,8 +3,4 +2,2 +1,6
Lauri Virtanen 1997 PorinYU DNS
Matias Kekki 1998 JokJä DNS
P11 Kuula
1. Aki Halme 2000 NoormNo 9,30
9,07 - 9,27 9,30
2. Timi Riento 1999 NakkVire 8,50
8,50 - 8,34 -
3. Tuomas Tuomola 1999 LauttLu 7,93
6,90 7,93 7,31 7,44
4. Juho Perttula 1999 PunkalKu 6,79
6,79 6,59 6,46 -
5. Jimi-Pekka Moisio 1998 PunkalKu 5,79
5,70 5,39 5,11 5,79
6. Oskari Heino 2000 LoimJa 5,43
- 5,43 5,24 5,32
7. Thomas Tiukka 2000 PunkalKu 5,39
5,16 5,02 4,66 5,39
Eelis Sillanpää 1999 KiukKi DNS
Antti Koivu 1999 UrjU DNS
Aleksi Kankare 2000 HumppY DNS
P9 40 m
Erä 1 -1,7
1. Santeri Mannelin 2001 KiikKi 7,20
2. Heikki Rahkila 2001 NurmijYU 7,26
3. Joonas Lakkamäki 2002 NakkVire 7,28
4. Benjami Moisio 2001 PunkalKu 7,63
5. Santtu Rantanen ForsSal 7,96
Erä 2 -1,6
1. Mikko Raitala 2001 MellHuo 7,10
2. Eemeli Hollo 2001 LoimJa 7,24
3. Joonas Nieminen 2001 PunkalKu 7,36
4. Eemil Kaasalainen 2001 LauttLu 7,43
5. Aleksi Nurminen 2001 HumppY 7,50
P9 Pituus
1. Mikko Raitala 2001 MellHuo 3,85
3,77 3,85 3,54 3,60
2. Eemeli Hollo 2001 LoimJa 3,68
3,53 3,68 3,37 3,40
3. Joonas Nieminen 2001 PunkalKu 3,53
3,53 - - 2,91
4. Heikki Rahkila 2001 NurmijYU 3,51
3,51 3,48 3,34 3,42
5. Santeri Mannelin 2001 KiikKi 3,51
- 2,62 2,09 3,51
6. Joonas Lakkamäki 2002 NakkVire 3,44
3,26 3,29 3,21 3,44
7. Aleksi Nurminen 2001 HumppY 3,24
3,10 3,06 3,24 3,03
8. Aatu Riitinki 2003 PunkalKu 3,17
3,08 3,17 3,16 3,07
9. Benjami Moisio 2001 PunkalKu 2,97
2,94 2,67 2,97 2,86
10. Santtu Rantanen ForsSal 2,88
2,88 2,80 2,80 2,86
11. Jesper Sillanpää PunkalKu 2,31
2,10 2,21 2,31 2,10
Eemil Kaasalainen 2001 LauttLu DNS
P7 40 m
Erä 1 -2,9
1. Aatu Riitinki 2003 PunkalKu 7,97
2. Elias Pihlajamaa PunkalKu 8,71
3. Erkka Maine 2004 LauttLu 8,98
4. Jaakko Lakkamäki NakkVire 10,60
Erä 2 -2,7
1. Jere Kankare 2004 HumppY 7,84
2. Arno Toivola 2004 HyvsU 8,54
3. Antti Virtanen HKV 8,58
4. Joona Harjunen KiukKisa 8,91
5. Arttu Rantanen ForssSal 9,60
P7 Junnukeihäs
1. Arno Toivola 2004 HyvsU 12,18
11,59 12,18 11,49 -
2. Jere Kankare 2004 HumppY 11,70
10,23 11,70 10,95 11,29
3. Erkka Maine 2004 LauttLu 10,46
9,66 10,02 10,46 9,12
4. Aatu Riitinki 2003 PunkalKu 10,24
9,87 - 9,70 10,24
5. Joona Harjunen KiukKisa 5,58
4,33 4,37 5,58 5,28
6. Jaakko Lakkamäki NakkVire 5,48
4,61 3,65 5,48 -
7. Arttu Rantanen ForsSal 5,31
5,31 3,38 3,12 -
T15 100 m
Erä 1 -3,7
1. Liisa Laikko 1996 VammsVoi 14,80
2. Anni Haunia 1995 HonkajsU 14,85
3. Julia Sinisalo 1997 SeinäjSU 15,03
4. Tiina Hemiä 1995 KankU 15,13
5. Annariina Leppäniemi 1995 KokemKV 16,06
Erä 2 -3,7
1. Annina Sinisalo 1995 SeinäjSU 14,45
2. Heidi Savolainen 1996 LauttLu 14,89
3. Marianne Viitamaa 1996 VammsVoi 15,01
4. Susanna Helin 1996 LauttLu 15,63
Anni-Mari Huhtanen 1996 LaitJy DNS
T15 Keihäs
1. Anu Poutanen 1995 NakkVire 43,84
39,43 40,17 41,11 40,84 43,61 43,84
2. Jenni Vuori 1995 SomE 39,13
38,65 39,13 38,01 37,36 38,57 38,78
3. Laura Korte 1995 RaisKu 38,83
36,56 36,98 38,83 38,32 - 37,55
4. Anni Haunia 1995 HonkajsU 32,85
27,03 32,85 31,64 24,77 25,68 27,36
5. Susanna Helin 1996 LauttLu 23,27
- 19,42 19,70 20,42 23,27 -
6. Jenny Virta 2001 UlvST 22,45
21,31 18,82 20,18 20,67 - 22,45
7. Heidi Savolainen 1996 LauttLu 21,27
17,86 14,76 17,04 21,27 - -
8. Ella Haunia 1996 VammsVoi 21,20
13,21 16,36 17,89 21,20 19,29 17,76
9. Peppi Pohjamies 2000 PunkalKu 19,23
15,77 17,99 18,87 19,23 17,72 18,24
10. Janna Häihänen 2000 LauttLu 18,14
18,14 16,16 17,45 17,25 14,18 18,04
Jenna Koivu 1995 UrjU DNS
T13 1000 m
1. Katri Helttula 1997 VammsVoi 3.39,86
2. Annika Virtanen 2000 HKV 3.42,66
3. Annika Savolainen 1998 LauttLu 4.11,63
Emmi Nurmilaakso 1997 PunkalKu DNS
Venla Haunia 1997 HonkajsU DNS
T13 Pituus
1. Katri Helttula 1997 VammsVoi 4,57 +2,7 4,33 +1,8
4,33 4,49 4,57 4,52
+1,8 +2,9 +2,7 +2,5
2. Venla Haunia 1997 HonkajsU 4,43 +2,4 4,06 +1,7
4,06 4,19 - 4,43
+1,7 +3,2 +1,3 +2,4
3. Venla Raitala 1998 MellHuo 4,14 +3,1
3,84 4,04 3,93 4,14
+3,2 +3,8 +3,4 +3,1
4. Annika Godin 1997 KokemKV 4,14 +2,5
3,91 3,93 3,77 4,14
+3,4 +2,3 +3,1 +2,5
5. Emmi Nurminen 1997 HumppY 4,13 +2,8
3,87 4,13 3,94 3,97
+2,4 +2,8 +2,2 +3,3
6. Veera Mäntynen 1997 EurajVei 4,12 +2,9
4,02 4,12 3,82 4,12
+4,4 +2,9 +2,4 +3,5
7. Milla-Maria Savikko 1997 PunkalKu 4,12 +2,5
3,67 3,74 3,62 4,12
+2,2 +3,7 +2,6 +2,5
8. Aino-Kaisa Aho 1997 PorinYU 4,09 +3,8 4,03 +1,3
4,03 4,09 3,86 4,09
+1,3 +3,8 +2,7 +3,9
9. Janina Keronen 1998 VammsVoi 4,03 +2,0
3,87 3,70 4,03 3,91
+3,3 +4,0 +2,0 +4,2
10. Annika Savolainen 1998 LauttLu 3,94 +1,6
3,94 3,89 3,64 3,85
+1,6 +3,7 +2,4 +2,1
11. Tuominen Veera 1998 KokemKV 3,77 +3,4
3,77 3,76 3,47 3,71
+3,4 +4,1 +2,2 +3,8
12. Paula Katajisto 1997 EspTa 3,75 +2,7
3,75 3,59 3,63 3,22
+2,7 +3,4 +3,2 +3,3
13. Kaisa Kulmala 1997 PunkalKu 3,64 +2,7
3,64 - 3,44 -
+2,7 +2,4 +2,5 +3,4
14. Emmi Nurmilaakso 1997 PunkalKu 3,56 +2,4 3,15 +1,0
3,15 - 3,24 3,56
+1,0 +2,1 +2,9 +2,4
15. Eveliina Tiukka 1998 PunkalKu 3,14 +4,5 - +1,8
- - 3,04 3,14
+4,1 +1,8 +3,3 +4,5
Netta-Nana Mäkkylä 1997 KanksLei DNS
T11 60 m
Erä 1 -4,6
1. Jonna Ojanen HumppY 9,80
2. Malla-Maria Moisio 2000 PunkalKu 10,95
3. Laura Pakarinen 2000 PunkalKu 10,97
4. Elina Äyväri 1999 VampU 11,18
Erä 2 -2,5
1. Adeliina Herrala 2000 KokemKV 10,10
2. Aino Virtanen 2000 TuUL 10,32
3. Aino Pitkänen 2000 PunkalKu 10,70
4. Senni Forsberg 2000 OrimJy 11,12
5. Iida Riitinki 1999 PunkalKu 11,50
Susanna Hyyppä 2000 EspTa DNS
Erä 3 -3,3
1. Janna Häihänen 2000 LauttLu 9,34
2. Annika Virtanen 2000 HKV 9,57
3. Fanni Kaasalainen 1999 LauttLu 9,62
4. Peppi Pohjamies 2000 PunkalKu 9,80
5. Elli Uusitalo 1999 NoormNo 9,91
6. Elisa Toivola 2000 HyvsU 10,20
T11 Korkeus
1. Jenny Virta 2001 UlvST 125
100 105 110 115 120 125 130
O - O O O XO XXX
2. Adeliina Herrala 2000 KokemKV 115
100 105 110 115 120
O O O XXO XXX
3. Jonna Ojanen HumppY 110
090 095 100 105 110 115
O O XO O O XXX
4. Elli Uusitalo 1999 NoormNo 105
090 095 100 105 110
O O O O XXX
5. Laura Pakarinen 2000 PunkalKu 105
090 095 100 105 110
O O O XXO XXX
Janna Häihänen 2000 LauttLu DNS
T11 Kuula
1. Marika Haavisto 1999 LauttLu 9,92
9,92 9,28 9,48 9,48
2. Elisa Toivola 2000 HyvsU 7,26
7,22 7,26 7,08 6,65
3. Jenny Virta 2001 UlvST 6,89
6,88 6,44 6,89 -
4. Janna Häihänen 2000 LauttLu 6,72
6,56 6,32 6,62 6,72
5. Elina Äyväri 1999 VampU 6,50
6,09 6,50 5,80 6,08
6. Adeliina Herrala 2000 KokemKV 6,47
6,46 6,47 - 6,32
7. Iida Riitinki 1999 PunkalKu 6,38
5,97 6,38 6,23 6,07
8. Senni Forsberg 2000 OrimJy 5,72
5,44 5,42 5,08 5,72
9. Laura Pakarinen 2000 PunkalKu 5,27
5,10 4,76 5,27 5,18
T9 40 m
Erä 1 -2,6
1. Fanny Vatja 2001 EurRai 7,56
2. Siiri Tuominen 2002 KokemKV 7,97
3. Sara Savikko 2001 PunkalKu 8,21
4. Venla Toivola 2002 HyvsU 8,31
5. Heta Haunia 2002 HonkajsU 8,58
Erä 2 -4,3
1. Jenny Virta 2001 UlvST 7,78
2. Emmi Heino 2001 LoimJa 7,97
3. Eveliina Hollo 2001 LoimJa 7,98
4. Lotta-Maria Maine 2002 LauttLu 8,08
5. Helmi Kauppila 2001 PunkalKu 8,25
T9 Pituus
1. Fanny Vatja 2001 EurRai 3,39
3,25 3,33 3,25 3,39
2. Emmi Heino 2001 LoimJa 3,05
2,73 2,83 - 3,05
3. Emilia Kankare 2004 HumppY 3,04
2,76 3,04 2,99 2,79
4. Siiri Tuominen 2002 KokemKV 2,97
2,80 2,91 2,97 2,82
5. Helmi Kauppila 2001 PunkalKu 2,88
2,85 2,78 2,79 2,88
6. Sara Savikko 2001 PunkalKu 2,87
2,78 2,87 2,80 -
7. Eveliina Hollo 2001 LoimJa 2,68
2,59 2,47 2,64 2,68
8. Lotta-Maria Maine 2002 LauttLu 2,62
2,47 2,38 2,62 -
9. Heta Haunia 2002 HonkajsU 2,61
2,54 2,60 2,61 2,43
T9 Junnukeihäs
1. Jenny Virta 2001 UlvST 22,57
21,75 - 22,11 22,57
2. Fanny Vatja 2001 EurRai 17,89
17,23 13,58 17,89 16,42
3. Emmi Heino 2001 LoimJa 11,62
9,34 9,72 9,73 11,62
4. Sara Savikko 2001 PunkalKu 9,25
6,78 5,76 7,01 9,25
5. Eveliina Hollo 2001 LoimJa 8,44
7,85 8,44 6,42 7,03
6. Siiri Tuominen 2002 KokemKV 7,45
7,10 6,12 7,19 7,45
7. Helmi Kauppila 2001 PunkalKu 7,12
6,80 6,83 6,45 7,12
8. Lotta-Maria Maine 2002 LauttLu 6,19
5,17 4,93 6,19 5,92
T7 40 m
Erä 1 -1,9
1. Eveliina Nurminen HumppY 8,11
2. Jenni Häihänen 2004 LauttLu 8,47
3. Aino Lausniemi LauttLU 8,77
4. Emilia Mannelin 2003 KiikKi 9,02
Erä 2 -2,5
1. Emilia Kankare 2004 HumppY 7,85
2. Inari Leppäniemi KokemKV 8,33
3. Pinja Toivonen 2005 LaitJy 9,66
T7 Junnukeihäs
1. Emilia Kankare 2004 HumppY 8,32
8,32 7,99 7,29 8,00
2. Pinja Toivonen 2005 LaitJy 5,92
5,92 4,58 5,28 4,42
3. Eveliina Nurminen HumppY 5,15
3,26 4,05 4,71 5,15
4. Jenni Häihänen 2004 LauttLu 4,91
4,91 4,71 4,11 4,59
Pk. 11. Kikan kisat, Marttila 24.7.2010
T13 seiväs
1) Pinja Koivumäki Lauttakylän Luja 210
2) Iida-Sofia Marttia Turun Weikot 180
Seppo Välimäki nuorisokansalliset, Noormarkku 24.7.2010
T14 Kolmiloikka
1. Paula Vihtalahti 1996 NoormNo 11,19 +2,6 10,86 +1,4
10,86 11,19 10,96 10,82 X X
+1,4 +2,6 +2,7 +0,4
2. Karla Viitala 1996 NoormNo 10,45 +1,1
10,45 10,42 X 9,80 9,87 X
+1,1 +2,7 +1,4 +1,2
3. Henna Rauhansalo 1996 UlvST 10,33 +4,2 10,08 +1,3
9,84 10,00 10,33 9,90 10,08 9,77
+0,6 +2,1 +4,2 +1,1 +1,3 +0,5
4. Jenna Huhtanen 1996 KanksLei 8,23 +2,0
7,70 X X 8,23 8,11 7,87
+1,6 +2,0 +1,2 +1,7
5. Janna Häihänen 2000 LauttLu 8,16 +3,0 8,09 +1,7
8,09 8,16 8,12 7,75 7,78 7,87
+1,7 +3,0 +3,2 +2,0 +1,1 +1.1
T11 60 m
Erä 1 -3,3
1. Essi Hyle 1999 NoormNo 9,96
2. Elli Uusitalo 1999 NoormNo 10,04
3. Venla Olli 1999 EurajVei 10,81
Erä 2 -4,1
1. Suvi Mäkitalo 1999 NoormNo 9,26
2. Fanni Kaasalainen 1999 LauttLu 9,67
3. Saara Mannila 1999 PorinYU 9,87
4. Veera Puosi 1999 KaarRoi 9,96
T11 Pituus
1. Suvi Mäkitalo 1999 NoormNo 4,11
3,93 4,08 3,93 4,03 4,11 4,11
2. Elli Uusitalo 1999 NoormNo 4,09
3,80 3,89 3,88 3,71 3,89 4,09
3. Saara Mannila 1999 PorinYU 4,03
4,03 3,94 3,64 3,62 3,78 3,70
4. Fanni Kaasalainen 1999 LauttLu 4,02
4,02 3,94 4,00 3,84 3,85 3,94
5. Veera Puosi 1999 KaarRoi 4,01
3,75 3,78 3,89 3,20 3,80 4,01
6. Annika Jalo 1999 RaumTU 3,66
3,59 3,53 3,59 3,66 3,51 3,55
7. Essi Hyle 1999 NoormNo 3,60
3,45 3,60 3,55 3,44 3,60 3,52
8. Venla Olli 1999 EurajVei 3,53
3,31 3,30 3,53 3,40 3,26 3,22
9. Annika Hohkuri 2000 KanksLei 3,49
3,39 3,35 3,49
T11 Kuula
1. Venla Olli 1999 EurajVei 8,06
7,58 7,90 7,92 7,74 8,06 7,49
2. Rosa Pettersson 1999 NoormNo 6,98
6,51 6,62 6,40 6,56 6,45 6,98
3. Suvi Mäkitalo 1999 NoormNo 6,87
6,87 X 6,48 6,24 X X
4. Janna Häihänen 2000 LauttLu 6,82
6,18 6,82 6,00 6,24 6,22 6,60
5. Anni Järvenpää 2000 NoormNo 6,64
6,64 6,06 6,53 6,55 6,58 5,77
6. Essi Hyle 1999 NoormNo 6,62
5,81 6,62 5,41 5,86 5,77 6,14
7. Veera Puosi 1999 KaarRoi 6,50
6,49 6,50 6,04 5,63 6,49 6,41
8. Annika Jalo 1999 RaumTU 6,43
6,32 6,26 6,33 5,86 6,43 6,29
9. Elli Uusitalo 1999 NoormNo 5,40
5,40 4,85 5,31 4,75 5,13 4,52
Fanni Kaasalainen 1999 LauttLu DNS
T10 60 m -1,4
1. Janna Häihänen 2000 LauttLu 9,72
2. Noora Tuomela 2000 PorinYU 9,88
3. Jerika Mäkipuro 2000 MerikI 10,41
4. Annika Hohkuri 2000 KanksLei 10,68
5. Anni Järvenpää 2000 NoormNo 10,86
6. Maarit Nurmi 2000 MerikI 10,92
T10 Korkeus
1. Jenny Virta 2001 UlvST 115
100 105 110 115 124
0 O XO O XXX
2. Janna Häihänen 2000 LauttLu 110
090 095 100 105 110 115
O O O O O XX-
3. Jerika Mäkipuro 2000 MerikI 090
080 085 090 095
O O O XXX
3. Anni Järvenpää 2000 NoormNo 090
080 085 090 095
O O O XXX
Lauttakylän Lujan III viikkokisat 19.7.2010
Lähivakuutus-kisat
T5 40m
- Olivia Kärki 9,06
- Elisa Tiuttu 9,38
- Julia Kaasalainen 9,41
- Jenny Alanen 10,69
- Elma Tynkkynen 11,04
- Aada Alanen 14,84
T5 pallo
- Olivia Kärki 7,05
- Elisa Tiuttu 4,65
- Elma Tynkkynen 4,60
- Jenny Alanen 4,51
- Julia Kaasalainen 4,12
- Anna Marttila 2,37
- Aada Alanen 1,69
P5 40m
- Niklas Mattila 10,08
- Jake Aalto 11,71
- Paavo Vesamäki 12,03
- Verneri Lehtinen 12,38
- Jose Aalto 14,41
P5 pallo
- Niklas Mattila 5,99
- Jake Aalto 5,76
- Paavo Vesamäki 3,86
- Verneri Lehtinen 3,76
- Jose Aalto 3,09
T7 40m
- Jenni Häihänen 7,62
- Alina Tynkkynen 8,11
- Matilda Ojainmaa 8,43
- Elli Tiuttu 8,60
- Emmi Pohjolainen 8,71
- Emma Marttila 8,79
- Sofia Lintern 8,85
T7 junnukeihäs
- Jenni Häihänen 6,28
- Matilda Ojainmaa 4,64
- Emmi Pohjolainen 4,41
- Alina Tynkkynen 3,88
- Emma Marttila 3,81
- Elli Tiuttu 3,38
- Sofia Lintern 3,40
P7 40m
- Nuutti Murtojärvi 7,65
- Rasmus Lehtinen 7,84
- Elmeri Lehtinen 8,10
- Samuli Mäntylä 8,33
- Arttu Hyvönen 8,42
- Erkka Maine 8,46
- Jore Aalto 9,29
- Akseli Alanen 9,57
P7 junnukeihäs
- Nuutti Murtojärvi 10,42
- Erkka Maine 10,13
- Rasmus Lehtinen 9,99
- Arttu Hyvönen 7,78
- Akseli Alanen 7,01
- Elmeri Lehtinen 6,10
- Samuli Mäntylä 5,08
- Jore Aalto 4,66
T9 400m
- Aino Eno 1.27,3
- Jade Aalto 1.28,1
- Lotta-Maria Maine 1.28,7
- Henna Kaunistola 1.31,9
- Rosanna Moisio 1.33,3
- Anna Koski 1.33,6
- Rebecca Lintern 2.22,1
T9 kuula
- Rosanna Moisio 4,58
- Jade Aalto 4,17
- Lotta-Maria Maine 3,55
- Rebecca Lintern 3,20
- Henna Kaunistola 2,42
P9 400m
- Joona Mäntylä 1.17,8
- Lauri Ruohomaa 1.25,1
- Jesse Haapaniemi 1.25,4
- Benjamin Moisio 1.25,9
- Aapeli Tynkkynen 1.27,0
- Luukas Kivipelto 1.27,5
- Eemil Kaasalainen 1.27,7
- Juho Marttila 1.28,0
- Frans Hakasuo 1.28,3
- Leevi Kivipelto 1.38,2
- Kasperi Lehtinen 1.50,9
- Juho Rintala 2.11,5
P9 kuula
- Lauri Ruohomaa 7,46
- Luukas Kivipelto 6,57
- Frans Hakasuo 6,39
- Jesse Haapaniemi 5,38
- Juho Marttila 5,32
- Leevi Kivipelto 4,99
- Joona Mäntylä 4,91
- Aapeli Tynkkynen 4,78
- Juho Rintala 4,49
- Eemil Kaasalainen 4,29
- Kasperi Lehtinen 3,66
T11 600m
- Fanni Kaasalainen 2.09,0
- Janna Häihänen 2.09,5
- Veera Matintalo 2.09,9
- Anni Lähteenmäki 2.15,3
T11 kuula
- Marika Haavisto 10,01
- Veera Matintalo 7,02
- Janna Häihänen 7,00
- Fanni Kaasalainen 4,91
P11 600m
- Oskari Kärki 1.58,7
- Jimi-Pekka Moisio 2,25,0
- Juho Kaunistola 2.29,7
- Pyry Venäläinen 2.33,4
P11 kuula
- Hermanni Hakasuo 7,81
- Pyry Venäläinen 6,10
- Jimi-Pekka Moisio 5,61
- Oskari Kärki 5,35
- Juho Kaunistola 3,56
T13 600m
- Jane Aalto 2.12,1
- Annika Savolainen 2.16,8
- Janita Matintalo 2.19,0
- Linda Ruohomaa 2.19,3
T13 korkeus
- Annika Savolainen 125
- Pinja Koivumäki 110
2.Jane Aalto 110
4.Linda Ruohomaa 100
P13 600m
- Jere Aalto 2.24,0
P13 korkeus
- Jere Aalto 105
T15 800m
- Heidi Savolainen 2.56,3
T15 keihäs
Marika Haavisto kilp.ulkop. 22,16
- Heidi Savolainen 21,17
- Susanna Helin 18,85
Vattenfall-eliittikisat, Lapinlahti 18.7.2010
M Pituus
1. Michel Tornéus SWE 8,21 +3,4 7,71 +0,1
X X 7,71 8,12 X 8,21
+2,6 +3,5 +0,1 +2,6 +1,4 +3,4
2. Morten Jensen DEN 8,07 +3,4 7,92 +1,8
7,75 7,82 7,71 7,56 7,92 8,07
+3,9 +1,9 +2,9 +2,4 +1,8 +3,4
3. Kim Duk-Hyung KOR 7,85 +2,8
7,77 6,84 7,76 7,85 X X
+2,2 +2,9 +4,7 +2,8 +3,3 +3,3
4. Petteri Lax LauttLu 7,75 +2,8 7,36 +1,4
7,48 7,36 7,75 X X X
+4,3 +1,4 +2,8 +2,1 +1,8 +2,5
5. Oleksandr Soldatkin UKR 7,69 +2,6 7,62 +1,6
7,60 X 7,47 7,62 7,69 5,34
+4,5 +2,8 +1,0 +1,6 +2,6 +2,1
6. Roni Ollikainen HKV 7,47 +3,1 5,35 +1,8
7,47 X 7,18 5,35 - -
+3,1 +2,9 +3,7 +1,8
7. Juho-Matti Pimiä LappUM 7,42 +3,5 7,38 +1,6
X 7,42 7,33 X 7,36 7,38
+3,3 +3,5 +3,3 +3,7 +2,6 +1,6
8. Simon Sundsten IKFalken 7,31 +3,2 7,27 +1,6
X 7,31 7,27 - 7,31 7,30
+4,9 +4,8 +1,6 +3,2 +3,8
9. Lee Kang-Min KOR 7,23 +2,6
7,07 7,20 7,23
+4,6 +2,4 +2.6
Nk. Varstakisat, Urjala 18.7.2010
P11 60 m
Erä 1 -1,1
1. Kalle-Matti Koivula 1999 Humppilan Yri 10,00
2. Eelis Sillanpää 1999 Kiukaisten Kisailijat 10,01
3. Joonas Nurmi 1999 Maarian Mahti 10,02
4. Konsta Mastomäki 1999 Forssan Salama 10,36
Erä 2 -1,8
1. Erkki Ojala 1999 Kangasalan Urheilijat -68 9,37
2. Eetu Kurkikangas 1999 Tammelan Ryske 9,63
3. Jimi-Pekka Moisio 1998 Punkalaitumen Kunto 9,95
4. Juho Perttula 1999 Punkalaitumen Kunto 10,10
5. Jere Hara 1999 Valkeakosken Haka 10,18
Erä 3 -1,6
1. Lauri Savolainen 1999 Nokian Urheilijat 9,59
2. Martti Haukioja 1999 Hämeenlinnan Tarmo 9,76
3. Antti Suominen 1999 Raision Kuula 10,15
4. Hermanni Hakasuo 1999 Lauttakylän Luja 10,30
5. Leevi Saarinen 1999 Tammelan Ryske 10,46
P11 Korkeus
1. Lauri Savolainen 1999 Nokian Urheilijat 136
113 118 122 126 130 134 136 138
O O O O O O XO XXX
2. Erkki Ojala 1999 Kangasalan Urheilijat -68 130
113 118 122 126 130 134
O O XO O XO XXX
3. Antti Suominen 1999 Raision Kuula 122
108 113 118 122 126
O O O O XXX
4. Tuukka Hytönen 2000 Viialan Valtti 122
096 102 108 113 118 122 126
O O O O XO XXO XXX
5. Aleksi Hakanen 2000 Loimaan Leisku 118
102 108 113 118 122
O O O XO XXX
6. Juho Perttula 1999 Punkalaitumen Kunto 113
102 108 113 118
O O O XXX
6. Topias Huhtamo 2000 Loimaan Leisku 113
102 108 113 118
O O O XXX
8. Joonas Nurmi 1999 Maarian Mahti 113
108 113 118
O XO XXX
9. Eelis Sillanpää 1999 Kiukaisten Kisailijat 108
096 102 108 113
O O XXO XXX
10. Hermanni Hakasuo 1999 Lauttakylän Luja 102
096 102 108
O O XXX
11. Oskari Heino 2000 Loimaan Jankko 102
090 096 102 108
O XO O XXX
12. Antti Koivu 1999 Urjalan Urheilijat 096
090 096 102
O XO XXX
Jere Hara 1999 Valkeakosken Haka NH
096
XX
Leevi Saarinen 1999 Tammelan Ryske DNS
P11 Keihäs
1. Eetu Kurkikangas 1999 Tammelan Ryske 34,14
34,14 - 29,86 29,16
2. Hermanni Hakasuo 1999 Lauttakylän Luja 32,17
32,17 - 29,16 31,31
3. Eelis Sillanpää 1999 Kiukaisten Kisailijat 31,08
28,15 - 30,17 31,08
4. Joonas Nurmi 1999 Maarian Mahti 28,64
26,08 24,32 28,64 25,40
5. Aleksi Kankare 2000 Humppilan Yri 28,17
- 23,95 28,17 24,37
6. Saku Laine 2002 Forssan Salama 24,86
23,55 24,64 24,86 19,67
7. Erkki Ojala 1999 Kangasalan Urheilijat -68 24,28
24,28 21,78 21,23 23,50
8. Martti Haukioja 1999 Hämeenlinnan Tarmo 22,41
- 20,87 22,41 -
9. Topias Huhtamo 2000 Loimaan Leisku 19,94
13,03 19,94 13,18 16,99
10. Leevi Saarinen 1999 Tammelan Ryske 18,78
17,36 - 17,92 18,78
11. Antti Koivu 1999 Urjalan Urheilijat 17,64
17,64 17,52 16,46 -
P9 Kuula
1. Roni Samsten 2001 Maskun Kataja 7,40
7,40 7,14 7,18 6,96
2. Saku Laine 2002 Forssan Salama 7,39
6,66 - 7,26 7,39
3. Frans Hakasuo 2002 Lauttakylän Luja 6,83
6,83 6,18 6,45 6,64
4. Miika Mäkihonko 2001 Viialan Valtti 6,80
- 5,34 6,53 6,80
5. Aleksi Savolainen 2002 Nokian Urheilijat 6,46
6,46 6,00 6,17 6,45
6. Johan Tuominen 2001 Urjalan Urheilijat 6,22
5,38 5,95 6,22 6,11
7. Markus Lehtinen 2001 Loimaan Leisku 5,95
5,27 5,95 5,95 5,78
8. Ville Perttula 2001 Punkalaitumen Kunto 5,93
5,59 5,23 5,93 5,75
9. Eemeli Hollo 2001 Loimaan Jankko 5,91
- - 5,91 5,82
10. Joonas Nieminen 2001 Punkalaitumen Kunto 5,90
5,51 5,35 5,90 5,27
11. Julle Virtanen 2001 Vammalan seudun Voima 5,81
5,56 5,57 5,81 5,66
12. Aleksi Nurminen Humppilan Yri 5,31
5,22 5,22 5,31 5,23
13. Paavo Kojo 2001 Vampulan Urheilijat 5,20
4,64 5,07 5,19 5,20
P8 40 m -1,4
1. Saku Laine 2002 Forssan Salama 7,01
2. Aleksi Savolainen 2002 Nokian Urheilijat 7,02
3. Ville Rautio 2002 Tammelan Ryske 7,18
4. Frans Hakasuo 2002 Lauttakylän Luja 7,48
5. Santtu Rantanen Forssan Salama 7,64
6. Teemu Hytönen 2002 Viialan Valtti 7,88
T15 100 m -1,9
1. Pauliina Perttula 1995 Kenttäurheilijat-58 14,23
2. Kati Rautio 1995 Tammelan Ryske 14,25
3. Heidi Savolainen 1996 Lauttakylän Luja 14,74
4. Anni Siirola 1996 Riihimäen Kisko 14,97
5. Susanna Helin 1996 Lauttakylän Luja 15,69
T15 Pituus
1. Aurora Troberg 1996 Esbo IF 4,81 +3,6 4,43 +2,0
4,43 4,80 4,81 - 4,75 4,73
+2,0 +3,5 +3,6 +2,3 +2,3 +2,1
2. Oona Vilermo 1996 Nokian Urheilijat 4,58 +3,6 - +1,9
4,58 - - 4,07 - -
+3,6 +3,4 +1,9 +2,1
3. Sonja Krapi 1995 Loimaan Jankko 4,42 +3,4 4,37 +1,7
4,42 3,08 4,36 4,37 - -
+3,4 +3,5 +2,6 +1,7
4. Heidi Savolainen 1996 Lauttakylän Luja 4,30 +3,1 3,96 +1,9
3,96 4,12 4,18 4,30 - 3,81
+1,9 +3,9 +2,2 +3,1 +2,0 +2,1
5. Kati Rautio 1995 Tammelan Ryske 4,23 +1,8
4,19 4,09 4,03 4,23 4,18 4,21
+2,5 +1,5 +1,9 +1,8 +2,6 +0,9
6. Annariina Leppäniemi 1995 Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil 4,16 +1,9
- - 4,16 - 3,79 -
+1,3 +2,5 +1,9 0,0 +1,8
7. Susanna Helin 1996 Lauttakylän Luja 3,85 +4,2
- 3,85 3,79 3,79 3,67 3,71
+4,5 +4,2 +3,5 +2,4 +2,5 +2,5
8. Jenna Koivu 1995 Urjalan Urheilijat 3,81 +1,6
3,62 3,54 3,64 3,81 3,73 3,43
+1,7 +3,0 +2,7 +1,6 +1,3 +2,3
9. Anni Siirola 1996 Riihimäen Kisko 3,71 +1,0
3,71 3,64 3,66 - - -
+1,0 +4,0 +0,9
T11 Korkeus
1. Tanja Lähdekorpi 1999 Lempäälän Kisa 130
113 118 122 126 130 136
O O O O O XXX
2. Sanna Heinonen 1999 Helsingin Kisa-Veikot 126
113 118 122 126 130
O O O O XXX
3. Alina Peltonen 2000 Forssan Salama 118
090 096 102 108 113 118 122
O O O O O XO XXX
3. Olivia Tuokila 2000 Helsingin Kisa-Veikot 118
102 108 113 118 122
O O O XO XXX
5. Aino Sikkinen 2000 Kangasalan Urheilijat -68 118
096 102 108 113 118 122
O O XO O XO XXX
6. Susanna Karhumäki 1999 Tampereen Pyrintö 118
102 108 113 118 122
O O O XXO XXX
6. Anna Aarnivala 1999 Nokian Urheilijat 118
102 108 113 118 122
O O O XXO XXX
8. Alisa Aalto 1999 Tampereen Pyrintö 113
102 108 113 118
O O O XXX
8. Iina Haavisto 1999 Tampereen Pyrintö 113
096 102 108 113 118
O O O O XXX
8. Janna Häihänen 2000 Lauttakylän Luja 113
090 096 102 108 113 118
O O O O O XXX
11. Emma Kosonen 2000 Valkeakosken Haka 108
102 108 113
O XXO XXX
12. Kiia Keinonen 2000 Tampereen Pyrintö 108
090 096 102 108 113
O O XO XXO XXX
13. Nea Seppälä 1999 Tampereen Pyrintö 102
096 102 108
O O XXX
13. Inka Molin 2000 Viialan Valtti 102
080 090 096 102 108
O O O O XXX
13. Jonna Ojanen Humppilan Yri 102
090 096 102 108
O O O XXX
16. Erika Pasanen 1999 Nokian Urheilijat 102
090 096 102 108
O XO O XXX
17. Sara Töppärä 2000 Urjalan Urheilijat 102
080 090 096 102 108
O O O XO XXX
T11 Kiekko
1. Pihla Karhunen 1999 Hämeenlinnan Tarmo 19,94
18,40 17,97 - 19,94
2. Sanna Heinonen 1999 Helsingin Kisa-Veikot 19,06
17,54 18,57 18,37 19,06
3. Susanna Karhumäki 1999 Tampereen Pyrintö 18,81
13,37 - - 18,81
4. Inka Molin 2000 Viialan Valtti 17,04
17,04 14,39 - -
5. Janna Häihänen 2000 Lauttakylän Luja 15,39
13,02 12,62 15,39 14,91
6. Milla Vehmas 1999 Tammelan Ryske 14,65
14,65 13,80 - 14,32
7. Nea Seppälä 1999 Tampereen Pyrintö 14,55
9,47 9,58 14,55 11,07
8. Emmi Seppälä 1999 Tampereen Pyrintö 13,66
12,51 13,66 12,15 11,56
9. Elisa Toivola 2000 Hyvinkään seudun Urheilijat 13,07
13,07 - 11,54 11,26
10. Eerika Reunanen 1999 Lempäälän Kisa 12,29
- 10,13 12,29 11,73
11. Jonna Pakola 1999 Kosken Kaiku 12,21
12,21 - 9,28 10,59
12. Erika Pasanen 1999 Nokian Urheilijat 11,52
11,52 11,14 9,53 8,88
13. Sara Töppärä 2000 Urjalan Urheilijat 9,53
- 9,53 7,62 8,77
T10 60 m
Erä 1 -1,5
1. Elisa Toivola 2000 Hyvinkään seudun Urheilijat 9,89
2. Alina Peltonen 2000 Forssan Salama 10,03
3. Aino Pitkänen 2000 Punkalaitumen Kunto 10,57
4. Aino Toriseva 2000 Urjalan Urheilijat 11,31
5. Kaisa Kataja 2000 Urjalan Urheilijat 11,68
Erä 2 -0,8
1. Janna Häihänen 2000 Lauttakylän Luja 9,46
2. Aino Sikkinen 2000 Kangasalan Urheilijat -68 10,62
3. Inka Molin 2000 Viialan Valtti 10,66
4. Anna Harju 2000 Urjalan Urheilijat 11,91
Erä 3 -1,5
1. Olivia Tuokila 2000 Helsingin Kisa-Veikot 9,74
2. Saara Sillanpää 2000 Forssan Salama 10,41
3. Emma Kosonen 2000 Valkeakosken Haka 10,90
4. Sara Töppärä 2000 Urjalan Urheilijat 12,21
T9 1000 m
1. Isabella Latva 2001 ÅIFK Friidrott 4.03,30
2. Pinja Lehtinen 2001 Viialan Valtti 4.08,28
3. Kerttu Niinimäki 2002 Viialan Valtti 4.11,63
4. Jeannette Latva 2003 ÅIFK Friidrott 4.15,71
5. Liisa Saarinen 2001 Tammelan Ryske 4.16,54
6. Mila Manninen 2002 Kangasalan Urheilijat -68 4.19,24
7. Johanna Huhtamo 2001 Loimaan Leisku 4.22,42
8. Pauliina Holm 2002 Mellilän Huovit 4.23,28
9. Venla Välläri 2001 Vammalan seudun Voima 4.29,40
10. Vera Töppärä 2001 Urjalan Urheilijat 4.37,67
11. Anna Koski Lauttakylän Luja 4.39,62
12. Laura Sanden 2002 Urjalan Urheilijat 5.12,53
Josefina Harju 2002 Viialan Valtti DNF
T9 Pituus
1. Pinja Heinonen 2001 Kangasalan Urheilijat -68 3,24
3,17 3,21 3,24 3,14
2. Johanna Huhtamo 2001 Loimaan Leisku 3,24
3,16 3,24 3,20 3,06
3. Pinja Lehtinen 2001 Viialan Valtti 3,14
3,02 2,99 3,14 3,14
4. Vera Töppärä 2001 Urjalan Urheilijat 3,10
2,96 3,01 2,81 3,10
5. Peppi Koppanen 2002 Tammelan Ryske 3,04
2,57 3,04 2,98 2,98
6. Emilia Kankare 2004 Humppilan Yri 3,00
- 2,90 3,00 2,95
7. Emmi Heino 2001 Loimaan Jankko 2,90
2,85 2,72 2,90 2,81
8. Kerttu Niinimäki 2002 Viialan Valtti 2,89
2,55 2,80 2,89 2,70
9. Mila Manninen 2002 Kangasalan Urheilijat -68 2,88
2,64 2,88 2,86 2,72
10. Helmi Kauppila 2001 Punkalaitumen Kunto 2,80
2,80 2,75 2,80 2,80
11. Venla Välläri 2001 Vammalan seudun Voima 2,78
2,73 2,75 2,78 2,68
12. Anna Koski Lauttakylän Luja 2,75
2,72 2,75 2,71 2,60
13. Liisa Saarinen 2001 Tammelan Ryske 2,67
2,66 2,56 2,67 2,62
14. Eveliina Hollo 2001 Loimaan Jankko 2,58
2,30 2,22 - 2,58
15. Ewa Pasanen 2003 Nokian Urheilijat 2,56
2,47 2,29 2,56 2,52
16. Laura Sanden 2002 Urjalan Urheilijat 2,48
2,48 - 2,31 2,44
17. Josefina Harju 2002 Viialan Valtti 2,30
2,30 2,09 2,03 2,02
18. Jasmin Harju 2001 Viialan Valtti 2,19
2,18 2,19 2,00 2,12
T8 40 m
Erä 1 -2,5
1. Lotta Luontila 2002 Nokian Urheilijat 7,54
2. Peppi Koppanen 2002 Tammelan Ryske 7,63
3. Venla Toivola 2002 Hyvinkään Seudun Urheilijat 7,87
4. Petra Näppinen Urjalan Urheilijat 8,06
5. Kira Töppärä 2002 Urjalan Urheilijat 8,71
Erä 2 -1,0
1. Mila Manninen 2002 Kangasalan Urheilijat -68 7,76
2. Kerttu Niinimäki 2002 Viialan Valtti 7,89
3. Anna Koski Lauttakylän Luja 7,98
4. Anna Rajala 2002 Urjalan Urheilijat 8,52
5. Laura Sanden 2002 Urjalan Urheilijat 8,57
T7 40 m
Erä 1 -3,1
1. Eveliina Nurminen Humppilan Yri 7,98
2. Inari Leppäniemi Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil 8,48
3. Neea Lehtinen Viialan Valtti 8,63
4. Aino Harju 2004 Urjalan Urheilijat 10,03
5. Meriella Tuominen Urjalan Urheilijat 10,87
Erä 2 -1,6
1. Emilia Kankare 2004 Humppilan Yri 7,65
2. Lilli Virtanen 2003 Vammalan Seudun Voima 8,03
3. Ronja Haavisto 2003 Nokian Urheilijat 8,12
4. Jenni Häihänen 2004 Lauttakylän Luja 8,22
5. Iida Visala Valkeakosken Haka 8,49
Erä 3 -2,0
1. Krista Manninen Kangasalan Urheilijat -68 8,27
2. Ewa Pasanen 2003 Nokian Urheilijat 8,34
3. Siiri Niemi Humppilan Yri 8,56
4. Nora Töppärä 2004 Urjalan Urheilijat 8,87
Viivi Välimäki 2006 Urjalan Urheilijat DNS
Nk. Kankaanpää Games 18.7.2010
P11 60 m
Erä 1 0,0
1. Pyry Santahuhta KanksLei 9,34
2. Aleksi Ala-Salomäki ParkU 9,40
3. Lassi Haavisto KanksLei 9,80
4. Oskari Kärki LauttLu 10,03
5. Aleksi Nieminen TuUL 10,17
6. Jaakko Vähäsantanen KullU 10,84
Erä 2 -2,8
1. Teijo Lahdenperä NoormNo 9,09
2. Tuomas Dahl KanksLei 9,53
3. Joona Kalliomäki SjundeåIF 9,93
4. Leo Granat KanksLei 10,21
5. Juho Vuorela SiikSi 10,33
6. Sami Siro ParkU 11,13
P11 1000 m
1. Oskari Kärki LauttLu 3.34,21
2. Rene Kömi LauttLu 3.41,45
3. Joonatan Junkkala VammsVoi 3.44,80
4. Pyry Santahuhta KanksLei 4.08,36
5. Sami Siro ParkU 4.58,51
P11 Pituus
1. Teijo Lahdenperä NoormNo 4,22
4,22 4,18 4,20 4,20 4,01 4,15
2. Pyry Santahuhta KanksLei 4,10
3,54 3,99 3,83 4,10
3. Aleksi Ala-Salomäki ParkU 4,08
4,08 4,00 3,97 3,78 3,60 3,84
4. Tuomas Dahl KanksLei 4,04
4,04 3,95 3,97 3,83 3,99 3,97
5. Rene Kömi LauttLu 3,88
3,54 3,88 3,57 3,58 3,66 3,75
6. Aleksi Nieminen TuUL 3,63
3,35 3,63 3,54 3,31 3,40 3,39
7. Lassi Haavisto KanksLei 3,58
3,51 3,49 3,25 2,40 3,36 3,58
8. Leo Granat KanksLei 3,55
3,08 3,38 3,55 3,13 3,50 3,33
9. Joona Kalliomäki SjundeåIF 3,50
1,83 3,50
10. Sami Siro ParkU 3,09
2,95 3,01 3,09 3,09
Joonatan Junkkala VammsVoi NM
P9 40 m 0,0
1. Pyry Willman NoormNo 6,81
2. Leevi Viitala NoormNo 7,15
3. Niilo Anttila TapE 7,18
4. Eemil Kaasalainen LauttLu 7,36
5. Atro Berg LapVei 7,46
6. Lasse Hietaoja KankU 7,49
7. Eetu Rajala EurRai 7,51
8. Julius Walli NoormNo 7,89
T11 60 m
Erä 1 -1,6
1. Veera Puosi KaarRoi 9,86
2. Roosa Rintala KiikKi 10,27
3. Jerika Mäkipuro MerikI 10,40
4. Anni Järvenpää NoormNo 10,55
5. Jenna Valli ParkU 10,87
6. Nora Haaranoja KarijTa 10,91
7. Maarit Nurmi MerikI 11,05
8. Julia Ruohomäki PorinPy 11,96
Erä 2 0,0
1. Suvi Mäkitalo NoormNo 9,27
2. Fanni Kaasalainen LauttLu 9,54
3. Elli Uusitalo NoormNo 9,82
4. Essi Hyle NoormNo 10,01
5. Adeliina Herrala KokemKV 10,07
6. Annika Hohkuri KanksLei 10,23
7. Helmiina Lilja KanksLei 10,24
8. Heini Lipponen KanksLei 10,38
T11 Pituus
1. Suvi Mäkitalo NoormNo 4,12
4,10 4,01 4,12 4,03 3,95 3,92
2. Veera Puosi KaarRoi 3,97
3,59 3,91 3,71 3,66 3,68 3,97
3. Elli Uusitalo NoormNo 3,93
3,67 3,66 3,83 3,51 3,93 3,76
4. Adeliina Herrala KokemKV 3,90
3,90 3,75 3,80 3,79 3,76 3,88
5. Fanni Kaasalainen LauttLu 3,89
3,81 3,77 3,82 3,89 3,89 3,74
6. Roosa Rintala KiikKi 3,52
3,43 3,24 3,52 3,40 3,35 3,30
7. Annika Hohkuri KanksLei 3,51
- 3,51 3,51 3,47 3,00 3,51
8. Heini Lipponen KanksLei 3,48
3,45 3,41 3,48 3,41 - 3,37
9. Jerika Mäkipuro MerikI 3,32
3,28 3,17 3,32 - - -
10. Jonna Jaakkola KanksLei 3,27
3,27 2,33 3,16 - - -
11. Nora Haaranoja KarijTa 3,18
3,18 3,17 3,07 - - -
12. Helmiina Lilja KanksLei 3,17
3,06 3,17 3,16 - - -
13. Anni Järvenpää NoormNo 3,12
3,12 2,94 3,07 - - -
14. Jenna Valli ParkU 3,02
2,97 3,01 3,02 - - -
15. Maarit Nurmi MerikI 2,95
2,92 2,95 2,94 - - -
Nk. Janakkala Games, Janakkala 18.7.2010
T15 2000 m
1. Henrika Parviainen 1997 EspTa 7.05,50
2. Linnea Jääskeläinen 1996 NurmijYU 7.07,95
3. Saana Kankaanpää 1995 LauttLu 7.37,49
4. Amanda Jaakkola 1996 HausjU 8.14,10
T12 1000 m
1. Enni Nurmi 1998 EspTa 3.21,25
2. Anni Jäntti 1998 EspTa 3.24,29
3. Klaara Leponiemi 1998 ViialVa 3.24,53
4. Isabella Hannén 1998 SjundeåIF 3.35,80
5. Tinja Uhlenius 1998 KeskiUYU 3.41,77
6. Elina Meriläinen 1998 NurmijYU 3.42,25
7. Sanni Mahonen 1998 KeskiUYU 3.43,06
8. Pihla Kankaanpää 1998 LauttLu 3.48,33
9. Vilja Keränen 1998 TuUL 3.51,58
10. Essi Halonen 1998 MäntsU 3.52,36
Ida Andersson 1998 NurmijYU DNS
Nk. Janakkala Games, Janakkala 17.7.2010
T15 800 m
1. Essi Kivelä 1997 IkaalU 2.30,68
2. Nea Nikkanen 1995 HämeenlTa 2.33,12
3. Saana Kankaanpää 1995 LauttLu 2.34,33
4. Sonja Pekkarinen 1995 KaipVi 2.34,79
5. Anni Halko 1996 JyväskKU 2.35,02
6. Linnea Jääskeläinen 1996 NurmijYU 2.35,07
7. Sonja Aaltomaa 1996 HKV 2.36,14
8. Kia Mikkonen 1997 EspTa 2.37,10
9. Tiina Sassi 1995 LänsiUU 2.41,45
10. Emma Jalkanen 1997 PorvU 2.42,30
11. Mesi Pirhonen 1996 JyväskKU 2.43,10
12. Amanda Jaakkola 1996 HausjU 2.43,89
13. Sara Lahti 1996 LänsiUU 2.56,42
T11 Kuula
1. Milla Koski-Vähälä 1999 LumijLU 11,67
2. Marika Haavisto 1999 LauttLu 9,22
3. Tara Vaittinen 1999 LahdA 8,28
4. Iina-Kaisa Mäkelä 1999 KeskiUYU 8,09
5. Anni Eskelinen 1999 MyrskMy 8,05
6. Sanna Heinonen 1999 HKV 7,70
7. Annika Valle 1999 HKV 7,53
8. Saara Hakanen 1999 KeskiUYU 7,45
9. Emilia Lintilä 1999 PälkLL 7,14
10. Sara Mehtomaa 1999 OulPy 7,08
11. Sini Heinonen 1999 JanJa 6,87
12. Kati Rinnekari 1999 NurmijYU 6,78
13. Elisa Hankonen 1999 MäntsU 6,58
14. Anu Puisti 1999 JanJa 6,22
15. Sonja Vainonen 1999 IitPy 6,20
16. Veera Kuumola 1999 HausjU 6,13
Mette Gerkman 1999 EspTa DNS
Melinda Mustonen 1999 LiedPa DNS
Pihla Kössi 1999 PaimU DNS
T11 Keihäs
1. Milla Koski-Vähälä 1999 LumijLU 28.87
2. Suvi Mäkitalo 1999 NoormNo 26.78
3. Sanna Heinonen 1999 HKV 24.44
4. Josefine Augustson 1999 IFRaseb 22.81
5. Anni Eskelinen 1999 MyrskMy 21.90
6. Tara Vaittinen 1999 LahdA 21.88
7. Annika Valle 1999 HKV 21.77
8. Marika Haavisto 1999 LauttLu 21.35
9. Melinda Mustonen 1999 LiedPa 18.96
10. Kati Rinnekari 1999 NurmijYU 18.91
11. Anni Mertakorpi 1999 IitPy 16.61
12. Siiri Huovinen 1999 HollU 16.59
13. Pihla Karhunen 1999 HämeenlTa 16.18
14. Liisa Sätilä 1999 EspTa 15.64
15. Veera Kuumola 1999 HausjU 14.94
16. Rosa Purtilo 1999 IitPy 13.31
17. Sonja Vainonen 1999 IitPy 10.52
18. Taina Puumalainen 1999 IitPy 8.98
Mette Gerkman 1999 EspTa DNS
Pk. Lempäälän Kisan viikkokisat, Lempäälä 15.7.2010
T13 Seiväs
? Pinja Koivumäki Lauttakylän Luja 220
? Stiina Kaarineva Lempäälän Kisa 220
2. Monika Ahonen Jyväskylän Kenttäurheilijat 210
3. Aliisa Lattunen Oriveden Ponnistus 190
4. Henna Mettalo Lempäälän Kisa 150
5. Emma Gleisner Lempäälän Kisa 130
Sandra Rönkä Lempäälän Kisa NH
Noora Leppimaa Lempäälän Kisa NH
T11 Kiekko
1. Marika Haavisto Lauttakylän Luja 20,41
2. Hanna Keskinen Lempäälän Kisa 13,00
3. Pinja Heinonen Kangasalan Urheilijat -68 12,47
4. Riikka Salmenoja Lempäälän Kisa 10,07
5. Emilia Talvitie Tampereen Urheilijat -38 9,01
6. Iina Raunio Lempäälän Kisa 6,14
Milja Mettinen Lempäälän Kisa DNS
Pm-ottelut, Loimaa 14.7.2010
T10 3-ottelu
1. Nelli Rakkolainen KokemKV 885
9,35 3,95 7,08
317 261 307
+0,4 -0,3
2. Nelly Lehtilä LiedPa 874
9,59 4,06 7,21
280 280 314
-1,2 +1,8
3. Janna Häihänen LauttLu 858
9,43 3,88 7,02
304 250 304
+0,6 -0,6
4. Sanni Kettunen KuusjHu 745
9,69 3,66 6,28
266 215 264
-0,1 -1,5
5. Ella Takala RuskY 725
9,67 3,72 5,70
268 224 233
-0,1 -0,4
6. Sofia Tuononen RaisKu 684
9,60 3,38 5,66
278 175 231
+0,6 +2,0
7. Kaisla Koskela TuUL 676
9,74 3,70 4,98
259 221 196
+0,6 -0,3
8. Enni Harittu TuUL 659
9,57 3,38 5,08
283 175 201
-1,2 +0,5
9. Caroliina Mutta TurWei 657
9,75 3,35 5,60
258 171 228
+0,9 -0,3
10. Sanni Saru TuUL 630
9,88 3,48 5,05
241 189 200
+0,9 -0,3
11. Amanda Jack PaimU 606
10,06 3,26 5,53
221 160 225
-1,2 +0,8
12. Milja Vanhanen RuskY 596
10,08 3,27 5,39
218 161 217
+1,1 -0,5
13. Saana Koivunen VahdTui 590
10,50 3,19 6,23
178 151 261
-0,1 -0,5
14. Sanni Junninen NaantLöy 565
10,94 2,70 7,38
144 97 324
-0,1 +0,6
15. Julia Auremaa NaantLöy 562
10,25 3,23 5,15
201 156 205
+0,4 +0,7
16. Mia Koskinen RuskY 543
9,83 3,05 4,30
247 134 162
+0,4 -0,6
17. Suvi Uschanow RaisKu 542
10,60 3,09 5,69
170 139 233
-1,2 -0,5
18. Jenny Hansen RaisKu 525
10,46 3,20 4,90
181 152 192
+0,9 +0,7
19. Ida Tuominen PaimU 525
10,71 3,14 5,42
161 145 219
+0,6 +1,3
20. Elina Tötterström SalVil 524
10,74 3,25 5,19
159 158 207
+1,1 -0,2
21. Justiina Huuhtanen NaantLöy 516
10,45 2,97 5,23
182 125 209
+1,1 -1,9
22. Amanda Laurila SomernVei 502
10,68 3,02 5,20
163 131 208
+0,4 +0,2
23. Roosa Topi VehmKi 501
10,70 2,72 5,83
162 99 240
+0,4 +1,7
24. Siri Savolainen NaantLöy 468
10,81 2,94 4,90
154 122 192
+1,1 +1,3
25. Essi Leandersson NaantLöy 457
10,68 3,02 4,31
163 131 163
+0,4 +1,6
26. Aada Viitanen TuUL 454
11,14 2,67 5,60
132 94 228
+0,6 +0,3
27. Julia Huhtala YlänKi 444
11,02 2,79 5,03
139 106 199
+1,1 -0,6
28. Anni Hongisto TuUL 432
10,87 2,91 4,33
149 119 164
-1,2 +0,2
29. Julia Hupponen NaantLöy 411
11,09 2,82 4,40
135 109 167
+0,9 +0,9
30. Sofia Sohlman NaantLöy 339
11,87 2,64 4,10
95 91 153
+0,6 -0,6
T10 3-ottelu 60 m
Erä 1 +1,1
1. Milja Vanhanen RuskY 10,08
2. Justiina Huuhtanen NaantLöy 10,45
3. Elina Tötterström SalVil 10,74
4. Siri Savolainen NaantLöy 10,81
5. Julia Huhtala YlänKi 11,02
Erä 2 +0,6
1. Janna Häihänen LauttLu 9,43
2. Sofia Tuononen RaisKu 9,60
3. Kaisla Koskela TuUL 9,74
4. Ida Tuominen PaimU 10,71
5. Aada Viitanen TuUL 11,14
6. Sofia Sohlman NaantLöy 11,87
Erä 3 +0,9
1. Caroliina Mutta TurWei 9,75
2. Sanni Saru TuUL 9,88
3. Jenny Hansen RaisKu 10,46
4. Julia Hupponen NaantLöy 11,09
Erä 4 +0,4
1. Nelli Rakkolainen KokemKV 9,35
2. Mia Koskinen RuskY 9,83
3. Julia Auremaa NaantLöy 10,25
4. Essi Leandersson NaantLöy 10,68
5. Amanda Laurila SomernVei 10,68
6. Roosa Topi VehmKi 10,70
Erä 5 -1,2
1. Enni Harittu TuUL 9,57
2. Nelly Lehtilä LiedPa 9,59
3. Amanda Jack PaimU 10,06
4. Suvi Uschanow RaisKu 10,60
5. Anni Hongisto TuUL 10,87
Erä 6 -0,1
1. Ella Takala RuskY 9,67
2. Sanni Kettunen KuusjHu 9,69
3. Saana Koivunen VahdTui 10,50
4. Sanni Junninen NaantLöy 10,94
T10 3-ottelu Pituus
1. Nelly Lehtilä LiedPa 4,06 +1,8
2. Nelli Rakkolainen KokemKV 3,95 -0,3
3. Janna Häihänen LauttLu 3,88 -0,6
4. Ella Takala RuskY 3,72 -0,4
5. Kaisla Koskela TuUL 3,70 -0,3
6. Sanni Kettunen KuusjHu 3,66 -1,5
7. Sanni Saru TuUL 3,48 -0,3
8. Sofia Tuononen RaisKu 3,38 +2,0
8. Enni Harittu TuUL 3,38 +0,5
10. Caroliina Mutta TurWei 3,35 -0,3
11. Milja Vanhanen RuskY 3,27 -0,5
12. Amanda Jack PaimU 3,26 +0,8
13. Elina Tötterström SalVil 3,25 -0,2
14. Julia Auremaa NaantLöy 3,23 +0,7
15. Jenny Hansen RaisKu 3,20 +0,7
16. Saana Koivunen VahdTui 3,19 -0,5
17. Ida Tuominen PaimU 3,14 +1,3
18. Suvi Uschanow RaisKu 3,09 -0,5
19. Mia Koskinen RuskY 3,05 -0,6
20. Amanda Laurila SomernVei 3,02 +0,2
20. Essi Leandersson NaantLöy 3,02 +1,6
22. Justiina Huuhtanen NaantLöy 2,97 -1,9
23. Siri Savolainen NaantLöy 2,94 +1,3
24. Anni Hongisto TuUL 2,91 +0,2
25. Julia Hupponen NaantLöy 2,82 +0,9
26. Julia Huhtala YlänKi 2,79 -0,6
27. Roosa Topi VehmKi 2,72 +1,7
28. Sanni Junninen NaantLöy 2,70 +0,6
29. Aada Viitanen TuUL 2,67 +0,3
30. Sofia Sohlman NaantLöy 2,64 -0,6
T10 3-ottelu Kuula
1. Sanni Junninen NaantLöy 7,38
2. Nelly Lehtilä LiedPa 7,21
3. Nelli Rakkolainen KokemKV 7,08
4. Janna Häihänen LauttLu 7,02
5. Sanni Kettunen KuusjHu 6,28
6. Saana Koivunen VahdTui 6,23
7. Roosa Topi VehmKi 5,83
8. Ella Takala RuskY 5,70
9. Suvi Uschanow RaisKu 5,69
10. Sofia Tuononen RaisKu 5,66
11. Aada Viitanen TuUL 5,60
11. Caroliina Mutta TurWei 5,60
13. Amanda Jack PaimU 5,53
14. Ida Tuominen PaimU 5,42
15. Milja Vanhanen RuskY 5,39
16. Justiina Huuhtanen NaantLöy 5,23
17. Amanda Laurila SomernVei 5,20
18. Elina Tötterström SalVil 5,19
19. Julia Auremaa NaantLöy 5,15
20. Enni Harittu TuUL 5,08
21. Sanni Saru TuUL 5,05
22. Julia Huhtala YlänKi 5,03
23. Kaisla Koskela TuUL 4,98
24. Jenny Hansen RaisKu 4,90
24. Siri Savolainen NaantLöy 4,90
26. Julia Hupponen NaantLöy 4,40
27. Anni Hongisto TuUL 4,33
28. Essi Leandersson NaantLöy 4,31
29. Mia Koskinen RuskY 4,30
30. Sofia Sohlman NaantLöy 4,10
Lauttakylän Lujan II viikkokisat
Säästöpankki-viikkokisat 12.7.2010
Tulokset
T5 150m
1. Olivia Kärki 36,00
2. Julia Kaasalainen 37,78
3. Jenny Alanen 49,30
4. Elma Tynkkynen 55,33
T5 pituus
- Olivia Kärki 1,64
- Julia Kaasalainen 1,46
- Jenny Alanen 1,44
- Elma Tynkkynen 1,40
- Aada Alanen 0,63
P5 150m
- Jake Aalto 50,53
- Verneri Lehtinen 52,00
P5 pituus
- Jake Aalto 1,52
- Verneri Lehtinen 1,39
T7 150m
- Jenni Häihänen 30,58
- Alina Tynkkynen 32,88
- Emma Marttila 33,46
- Sofia Lintern 38,09
- Matilda Ojainmaa 47,58
T7 pallo
- Jenni Häihänen 12,78
- Emma Marttila 9,15
- Alina Tynkkynen 8,12
3. Sofia Lintern 8,12
5.Matilda Ojainmaa 7,21
P7 150m
- Nuutti Murtojärvi 29,71
- Matias Järvinen 31,96
- Elmeri Lehtinen 32,52
- Erkka Maine 33,32
- Akseli Alanen 34,41
- Jore Aalto 36,66
- Samu Koski 39,48
P7 pallo
- Erkka Maine 19,82
- Arttu Hyvönen 19,25
- Nuutti Murtojärvi 15,15
- Matias Järvinen 14,03
- Elmeri Lehtinen 13,11
- Akseli Alanen 11,92
- Jore Aalto 11,20
T9 150m
- Aino Eno 26,60
- Lotta-Maria Maine 27,47
- Henna Kaunistola 27,48
- Anna Koski 28,13
- Jade Aalto 29,22
- Rebecca Lintern 36,15
T9 pituus
- Lotta-Maria Maine 2,78
- Aino Eno 2,72
- Henna Kaunistola 2,67
- Anna Koski 2,65
- Jade Aalto 2,63
- Rebecca Lintern 2,06
P9 150m
- Joona Mäntylä 25,03
- Jesse Haapaniemi 25,49
- Eemil Kaasalainen 26,02
- Frans Hakasuo 26,16
- Benjamin Moisio 26,64
Paavo Kojo kilp.ulkop. 26,77
6. Aapeli Tynkkynen 26,89
7. Matias Tihumäki 26,97
8. Juho Marttila 27,22
9. Lauri Ruohomaa 28,80
P9 pituus
- Joona Mäntylä 3,36
- Lauri Ruohomaa 3,30
- Aapeli Tynkkynen 3,14
- Matias Tihumäki 3,08
- Juho Marttila 2,99
- Jesse Haapaniemi 2,99
- Eemil Kaasalainen 2,92
Paavo Kojo kilp.ulkop. 2,87
8. Kasperi Lehtinen 2,67
9. Frans Hakasuo 2,55
T11 150m
- Janna Häihänen 23,03
- Fanni Kaasalainen 23,09
- Veera Matintalo 23,84
- Marika Haavisto 25,43
T11 korkeus
- Janna Häihänen 115
- Marika Haavisto 100
2.Veera Matintalo 100
P11 150m
- Rene Kömi 23,11
- Tuomas Tenkanen 23,67
- Aleksi Tenkanen 23,83
- Oskari Kärki 24,28
- Hermanni Hakasuo 24,94
- Topias Tihumäki 25,09
- Jimi-Pekka Moisio 25,29
- Juho Kaunistola 26,09
- Pyry Venäläinen 27,34
P11 korkeus
- Topias Tihumäki 120
- Hermanni Hakasuo 110
- Tuomas Tenkanen 110
- Rene Kömi 110
- Oskari Kärki 100
- Juho Kaunistola 90
- Pyry Venäläinen 90
T13 200m
Milla Nurmi kilp.ulkop. 31,93
- Pinja Koivumäki 33,11
- Julia Häihänen 33,14
- Janita Matintalo 34,41
- Jane Aalto 34,73
- Annika Savolainen 34,97
- Linda Ruohomaa 36,92
T13 pituus
- Annika Savolainen 4,01
- Julia Häihänen 3,89
- Pinja Koivumäki 3,86
Milla Nurmi kilp.ulkop. 3,69
4. Janita Matintalo 3,53
5. Jane Aalto 3,34
6. Linda Ruohomaa 3,15
P13 200m
Kalle Kojo kilp.ulkop. 34,47
P13 pituus
Kalle Kojo kilp.ulkop. 3,71
T15 200m
- Heidi Savolainen 32,05
- Susanna Helin 33,79
T15 pituus
- Heidi Savolainen 4,39
- Susanna Helin 3,70
Pk. Pyhäjärvi Games, Eura 8.7.2010
P7 40 m
Tuuli: -0,5
1. Riku Rajala EuRa 8,44
2. Erkka Maine LaLu 8,74
3. Joona Harjunen KiuKis 8,96
4. Eero Ilola SäkU 9,22
P9 40 m
Tuuli: -0,8
1. Kaapo Vepsäläinen 2001 KiukKi 6,95
2. Kalle Pämppi 2001 EurajVei 6,97
3. Julle Virtanen 2001 VammsVoi 7,25
4. Antti Pajuniemi 2001 MaarMa 7,35
5. Frans Hakasuo 2002 LauttLu 7,49
6. Paavo Kojo 2001 VampU 7,90
7. Teemu Willman 2001 UlvST 7,98
P11 60 m
Tuuli: +0,8
1. Leevi Vihtalahti 2000 NoormNo 8,73
2. Topias Nordberg 2000 EurRai 9,11
3. Eelis Sillanpää 1999 KiukKi 9,73
4. Oskari Kärki 2000 LauttLu 9,83
5. Joonas Huhtanen 2000 EurRai 10,02
6. Ensio Väinölä 1999 EurRai 10,02
7. Hermanni Hakasuo 1999 LauttLu 10,07
8. Juho Taipalmaa 1999 UlvST 10,63
P11 1000 m
1. Oskari Kärki 2000 LauttLu 3.29,24
T7 40 m
1. Lilli Virtanen VsV 7,90
2. Anni Koivunen KiuKis 8,02
3. Charlotta Suoniemi KiuKis 8,03
4. Anni Vallin EuRa 8,08
5. Jenni Häihänen LaLu 8,09
6. Emma Saarni UST 8,14
7. Anni Lehikoinen SäkU 8,21
8. Ellen Levander SäkU 8,37
9. Helmi Toivonen EuRa 8,85
10. Vilma Kuusrainen SäkU 9,04
11. Fredrika Suoniemi KiuKis 10,61
Erä 1 Tuuli: +0,8
1. Anni Koivunen KiuKis 8,02
2. Anni Vallin EuRa 8,08
3. Jenni Häihänen LaLu 8,09
4. Emma Saarni UST 8,14
5. Ellen Levander SäkU 8,37
6. Vilma Kuusrainen SäkU 9,04
Erä 2 Tuuli: +1,3
1. Lilli Virtanen VsV 7,90
2. Charlotta Suoniemi KiuKis 8,03
3. Anni Lehikoinen SäkU 8,21
4. Helmi Toivonen EuRa 8,85
5. Fredrika Suoniemi KiuKis 10,61
T9 40 m
1. Emma Ilola 2001 SäkU 6,93
2. Alisa Heino 2001 EurRai 7,00
3. Fanny Vatja EuRa 7,29
4. Carita Haapaniemi 2001 KiukKi 7,34
5. Mervi Haanpää 2002 EurRai 7,47
6. Sanni Ääri 2001 SäkU 7,48
7. Henni Lehikoinen 2001 SäkU 7,67
8. Iida Saarni 2001 UlvST 7,70
9. Lotta-Maria Maine LLuja 7,85
10. Milja Haavisto KöLa 8,14
11. Emilia Aaltonen SäkU 8,65
Erä 1 Tuuli: +0,8
1. Alisa Heino 2001 EurRai 7,00
2. Fanny Vatja EuRa 7,29
3. Sanni Ääri 2001 SäkU 7,48
4. Iida Saarni 2001 UlvST 7,70
5. Lotta-Maria Maine LLuja 7,85
6. Emilia Aaltonen SäkU 8,65
Erä 2 Tuuli: +0,8
1. Emma Ilola 2001 SäkU 6,93
2. Carita Haapaniemi 2001 KiukKi 7,34
3. Mervi Haanpää 2002 EurRai 7,47
4. Henni Lehikoinen 2001 SäkU 7,67
5. Milja Haavisto KöLa 8,14
T11 60 m
1. Suvi Mäkitalo 1999 NoormNo 9,20
2. Fanni Kaasalainen 1999 LauttLu 9,31
3. Reetta Malmi 1999 SäkU 9,37
4. Veera Matintalo 2000 LauttLu 9,62
5. Jenna Kompuinen 1999 SäkU 9,66
6. Saara Filppula 2000 EurRai 9,69
7. Elli Pikkujämsä 1999 TurWei 9,84
8. Elli Uusitalo 1999 NoormNo 9,90
9. Emmi Toivonen 1999 EurRai 9,99
10. Annika Jalo 1999 RaumTU 10,04
11. Sofia Kompuinen 1999 SäkU 10,16
12. Nenna Korventausta 1999 EurRai 10,17
13. Kiia Kuusrainen 1999 SäkU 10,21
14. Pauliina Mattila EuRa 10,28
15. Netta Viitasalo 2000 KiukKi 10,70
16. Elina Äyväri 1999 VampU 10,94
17. Heidi Vuori 2000 KöylLa 11,00
18. Jemina Mattila EuRa 11,64
Janna Häihänen 2000 LauttLu DNS
Erä 1 Tuuli: -0,6
1. Fanni Kaasalainen 1999 LauttLu 9,31
2. Reetta Malmi 1999 SäkU 9,37
3. Annika Jalo 1999 RaumTU 10,04
4. Nenna Korventausta 1999 EurRai 10,17
5. Elina Äyväri 1999 VampU 10,94
6. Heidi Vuori 2000 KöylLa 11,00
7. Jemina Mattila EuRa 11,64
Erä 2 Tuuli: 0,0
1. Suvi Mäkitalo 1999 NoormNo 9,20
2. Elli Pikkujämsä 1999 TurWei 9,84
3. Elli Uusitalo 1999 NoormNo 9,90
4. Emmi Toivonen 1999 EurRai 9,99
5. Kiia Kuusrainen 1999 SäkU 10,21
6. Netta Viitasalo 2000 KiukKi 10,70
Erä 3 Tuuli: -1,7
1. Veera Matintalo 2000 LauttLu 9,62
2. Jenna Kompuinen 1999 SäkU 9,66
3. Saara Filppula 2000 EurRai 9,69
4. Sofia Kompuinen 1999 SäkU 10,16
5. Pauliina Mattila EuRa 10,28
Janna Häihänen 2000 LauttLu DNS
T11 1000 m
1. Suvi Mäkitalo 1999 NoormNo 3.32,97
2. Elli Pikkujämsä 1999 TurWei 3.45,15
3. Alisa Heino EuRa 3.52,37
4. Heidi Färm 2000 PorinYU 3.55,80
5. Sini Vasankari 2000 TuUL 4.08,87
Netta Viitasalo 2000 KiukKi DNS
Veera Matintalo 2000 LauttLu DNS
Kilpailun ulkopuolella
Jenny Virta 2001 UlvST 3.56,48
T15 100 m
Tuuli: +0,5
1. Meeri Filppula 1995 EurRai 13,28
2. Noora Hyvärinen 1996 VammsVoi 14,09
3. Amanda Virtanen 1996 UudKK 14,35
4. Laura Mäkelä 1996 EurRai 14,39
5. Henna Rauhansalo 1996 UlvST 14,40
6. Petra Minkkinen SäkU 15,10
7. Susanna Helin 1996 LauttLu 15,45
Noora Valvee 1995 EurRai DNS
P7 Pallonheitto
1. Erkka Maine LaLu 16,56
16,56
2. Joona Harjunen KiuKis 10.16
10,16
3. Eero Ilola SäkU 7.41
7,41
P9 Pituus
1. Kalle Pämppi 2001 EurajVei 349
3,49
2. Antti Pajuniemi 2001 MaarMa 339
3,39
3. Kaapo Vepsäläinen 2001 KiukKi 324
3,24
4. Julle Virtanen 2001 VammsVoi 321
3,21
5. Paavo Kojo 2001 VampU 285
2,85
6. Teemu Willman 2001 UlvST 273
2,73
7. Frans Hakasuo 2002 LauttLu 266
2,66
Vesa Leveelahti 2001 VirtU DNS
P9 Kuula
1. Antti Pajuniemi 2001 MaarMa 7.13
7,13
2. Kalle Pämppi 2001 EurajVei 7.10
7,10
3. Frans Hakasuo 2002 LauttLu 6.39
6,39
4. Kaapo Vepsäläinen 2001 KiukKi 5.44
5,44
5. Paavo Kojo 2001 VampU 5.21
5,21
6. Teemu Willman 2001 UlvST 4.62
4,62
Vesa Leveelahti 2001 VirtU DNS
P11 Keihäs
1. Kristian Malmi 1999 SäkU 33.10
33,10
2. Severi Rantasalo LaJy 31.42
31,42
3. Mikael Haapaniemi 2000 VampU 30.55
30,55
4. Lauri Pajuniemi 1999 MaarMa 29.26
29,26
5. Topias Nordberg 2000 EurRai 28,03
28,03
6. Eelis Sillanpää 1999 KiukKi 27.69
27,69
7. Hermanni Hakasuo 1999 LauttLu 27.63
27,63
8. Leevi Vihtalahti 2000 NoormNo 27.39
27,39
9. Ensio Väinölä 1999 EurRai 22.14
22,14
10. Juho Taipalmaa 1999 UlvST 20,68
20,68
T7 Pallonheitto
1. Anni Lehikoinen SäkU 13.91
13,91
2. Emma Saarni UST 12.06
12,06
3. Jenni Häihänen LaLu 11.89
11,89
4. Charlotta Suoniemi KiuKis 11.73
11,73
5. Helmi Toivonen EuRa 10.56
10,56
6. Vilma Kuusrainen SäkU 10.46
10,46
7. Ellen Levander SäkU 10.14
10,14
8. Anni Vallin EuRa 9.25
9,25
9. Fredrika Suoniemi KiuKis 5.30
5,30
T9 Kuula
1. Jenny Virta 2001 UlvST 7.14
7,14
2. Fanny Vatja EuRa 6.36
6,36
3. Carita Haapaniemi 2001 KiukKi 5.64
5,64
4. Henni Lehikoinen 2001 SäkU 5.22
5,22
5. Alisa Heino 2001 EurRai 5.06
5,06
6. Iida Saarni 2001 UlvST 4.58
4,58
7. Milja Haavisto KöLa 4.31
4,31
8. Katariina Heinilä 2001 EurRai 3.80
3,80
9. Lotta-Maria Maine LLuja 3.65
3,65
10. Mervi Haanpää 2002 EurRai 3.64
3,64
T11 Pituus
1. Suvi Mäkitalo 1999 NoormNo 396
3,96
2. Fanni Kaasalainen 1999 LauttLu 392
3,92
3. Elli Uusitalo 1999 NoormNo 379
3,79
4. Elli Pikkujämsä 1999 TurWei 371
3,71
5. Sofia Kompuinen 1999 SäkU 369
3,69
6. Annika Jalo 1999 RaumTU 364
3,64
7. Reetta Malmi 1999 SäkU 363
3,63
7. Veera Matintalo 2000 LauttLu 363
3,63
9. Inka Tuominen 2000 LoimLei 352
3,52
10. Jenna Kompuinen 1999 SäkU 351
3,51
11. Nenna Korventausta 1999 EurRai 340
3,40
12. Saara Filppula 2000 EurRai 338
3,38
13. Emmi Toivonen EuRa 334
3,34
14. Kiia Kuusrainen 1999 SäkU 318
3,18
15. Elina Äyväri 1999 VampU 307
3,07
16. Jemina Mattila EuRa 304
3,04
17. Heidi Vuori 2000 KöylLa 277
2,77
17. Netta Viitasalo 2000 KiukKi 277
2,77
19. Pauliina Mattila EuRa 241
2,41
Janna Häihänen 2000 LauttLu DNS
Veteraanien SM-kilpailut, Tampere 4.7.2010
M45 10 000 m
1. Jouko Mahlamäki LauttLu 33.42,77
2. Matti Rintala TeuvRi 35.16,11
3. Pasi Heinonen KeurKi 35.37,98
4. Esa Katajamäki PakVi 37.59,98
Ari Paukku HelsJy DNF
Lauttakylän Lujan I viikkokisat
Ryhmärakentajat-viikkokisat 5.7.2010
T5 40m
- Olivia Kärki 9,46
- Julia Kaasalainen 9,66
- Elisa Tiuttu 9,87
- Jenny Alanen 11,34
- Aada Alanen 15,70
T5 pallo
- Olivia Kärki 5,40
- Jenny Alanen 4,70
- Elisa Tiuttu 4,20
- Julia Kaasalainen 3,52
- Anna Marttila 2,38
- Aada Alanen 1,62
P5 40m
- Niklas Mattila 11,06
- Paavo Vesamäki 11,91
- Verneri Lehtinen 13,03
- Jake Aalto 13,04
P5 pallo
- Jake Aalto 6,27
- Niklas Mattila 6,18
- Paavo Vesamäki 5,90
- Verneri Lehtinen 4,20
T7 40m
- Jenni Häihänen 7,95
- Elli Tiuttu 8,60
- Emma Marttila 8,65
- Emmi Pohjolainen 8,80
- Matilda Ojainmaa 9,07
- Sofia Lintern 9,15
T7 pituus
- Jenni Häihänen 2,54
- Emma Marttila 2,37
- Elli Tiuttu 2,18
- Emmi Pohjolainen 1,89
- Matilda Ojainmaa 1,85
- Sofia Lintern 1,79
P7 40m
- Matias Järvinen 7,08
- Rasmus Lehtinen 7,81
- Nuutti Murtojärvi 7,82
- Samuli Mäntylä 7,84
- Kenny Koskinen 7,91
- Elmeri Lehtinen 8,29
- Akseli Alanen 8,32
- Jore Aalto 8,90
P7 pituus
- Rasmus Lehtinen 2,55
- Nuutti Murtojärvi 2,38
- Elmeri Lehtinen 2,26
- Kenny Koskinen 2,22
- Matias Järvinen 2,16
- Akseli Alanen 2,11
- Jore Aalto 1,68
T9 60m
- Aino Eno 10,60
- Henna Kaunistola 10,65
- Jade Aalto 11,14
- Anna Koski 11,68
- Rebecca Lintern 13,90
T9 keihäs
- Henna Kaunistola 6,71
- Jade Aalto 6,62
- Rebecca Lintern 4,80
- Anna Koski 3,57
P9 60m
- Jesse Haapaniemi 9,77
- Joona Mäntylä 10,17
- Eemil Kaasalainen 10,34
- Juho Marttila 10,47
- Frans Hakasuo 10,83
- Leevi Kivipelto 11,01
- Kasperi Lehtinen 12,41
- Lauri Ruohomaa 12,66
- Juho Rintala 13,22
P9 keihäs
- Lauri Ruohomaa 21,26
- Frans Hakasuo 18,16
- Juho Marttila 15,45
- Leevi Kivipelto 14,78
- Joona Mäntylä 13,16
- Jesse Haapaniemi 9,60
- Juho Rintala 9,16
- Eemil Kaasalainen 7,66
- Kasperi Lehtinen 6,79
T11 60m
- Fanni Kaasalainen 9,06
- Veera Matintalo 9,34
- Marika Haavisto 9,79
T11 pituus
- Veera Matintalo 3,98
- Fanni Kaasalainen 3,96
- Marika Haavisto 3,43
P11 60m
- Aleksi Tenkanen 9,28
- Tuomas Tenkanen 9,38
- Jimi-Pekka Moisio 9,74
- Hermanni Hakasuo 9,82
- Oskari Kärki 9,91
- Pyry Venäläinen 10,40
- Juho Kaunistola 10,46
P11 pituus
- Aleksi Tenkanen 3,99
- Oskari Kärki 3,77
- Tuomas Tenkanen 3,69
- Hermanni Hakasuo 3,57
- Jimi-Pekka Moisio 3,43
- Juho Kaunistola 3,01
- Pyry Venäläinen 2,95
T13 60m
- Pinja Koivumäki 9,19
- Josefiia Heikkilä 9,60
- Jane Aalto 10,21
- Linda Ruohomaa 10,79
T13 kuula
Marika Haavisto kilp.ulkop. 8,92
- Pinja Koivumäki 7,31
- Jane Aalto 6,64
- Josefiia Heikkilä 6,46
- Linda Ruohomaa 6,05
P13 60m
- Jere Aalto 10,25
P13 kuula
- Jere Aalto 6,67
T15 100m
- Susanna Helin 15,66
T15 korkeus
- Susanna Helin 105
Kiekkokarnevaalit, leirikilpailu, Kokemäki 4.7.2010
T11 Kiekko
1. Helena Leveelahti 1999 VirtU 32,40
24,26 28,18 X 31,13 32,40 X
2. Elina Kinnunen 1999 UudKK 21,17
20,53 21,13 21,01 18,38 X 21,17
3. Marika Haavisto 1999 LauttLu 21,14
18,09 X X X X 21,14
4. Eveliina Salminen 1999 LiedPa 21,01
21,01 X X 20,90 21,00 X
5. Pihla Karhunen 1999 HämeenlTa 17,87
14,42 16,60 17,87 X 16,99 16,97
6. Elina Äyväri 1999 VampU 16,37
16,37 13,40 16,18 13,58 X 12,88
Piirikunnalliset, Eurajoki 1.7.2010
T15 80 m aj 0,0
1. Martta Rautala Kiukaisten Kisailijat 13,05
2. Henna Rauhansalo Ulvila Sport Team 14,51
3. Heidi Savolainen Lauttakylän Luja 17,87
T15 Pituus
1. Martta Rautala Kiukaisten Kisailijat 5,02 -0,7
4,73 4,88 4,89 4,86 X 5,02
-1,5 -0,4 -0,9 -1,2 0,0 -0,7
2. Suvi Marttila Eurajoen Veikot 4,96 +1,6
4,96 4,66 4,82 4,78 4,85 4,73
+1,6 -1,7 -0,7 -0,1 -0,6 -0,7
3. Karla Viitala Noormarkun Nopsa 4,90 -1,1
4,68 4,90 4,80 4,48 X X
0,0 -1,1 -1,9 -0,3 0,0 +0,6
4. Henna Rauhansalo Ulvila Sport Team 4,34 +0,8
4,34 4,30 4,33 3,90 4,26 4,11
+0,8 +0,1 -0,2 -1,9 -0,4 -2,0
5. Veera Mäntynen Eurajoen Veikot 4,32 -0,7
X X 4,32 4,22 3,95 4,31
-1,0 -0,6 -0,7 -1,8 -0,8 -0,2
6. Heidi Savolainen Lauttakylän Luja 4,28 -1,0
4,21 3,96 4,14 4,28 4,10 X
-1,5 -1,4 0,0 -1,0 -0,2 +1,3
7. Aliisa Lindeman Maskun Kataja 4,10 -1,0
3,96 3,80 3,81 4,10 3,98 X
-0,3 -1,0 -0,4 -1,0 -1,4 -0,5
8. Amanda Virtanen Uudenkaupungin Kenttäkarhut 4,03 -1,6
X X X 4,03 3,88 3,92
+0,8 -1,9 -0,9 -1,6 -1,5 -0.5
T15 Kuula
1. Suvi Marttila Eurajoen Veikot 12,34
11,56 11,33 10,68 11,36 12,34 12,13
2. Martta Rautala Kiukaisten Kisailijat 11,64
10,72 11,64 11,03 11,04 11,21 11,13
3. Heidi Savolainen Lauttakylän Luja 8,36
7,82 7,09 7,73 8,29 7,91 8,36
4. Henna Rauhansalo Ulvila Sport Team 8,23
7,62 8,21 8,23 8,17 8,02 X
T13 60 m 0,0
1. Aliisa Lindeman Maskun Kataja 8,82
2. Mariia Vasara Porin Yleisurheilu 8,93
3. Veera Mäntynen Eurajoen Veikot 8,99
4. Milla Nurmi Ulvila Sport Team 9,30
5. Annika Savolainen Lauttakylän Luja 9,64
T13 Korkeus
1. Annika Savolainen Lauttakylän Luja 141
115 120 125 130 135 138 141 143
- - O O XO O XO XXX
2. Erika Jalo Rauman Työväen Urheilijat 120
115 120 125
O O XXX
38. Kuulakarnevaali, Hämeenkyrö 1.7.2010
T11
1. Marika Haavisto LauttLu 9.56
2. Silja Jääskeläinen KyräskPo 6.72
Nuorten kiekkokarnevaalikisat, Kokemäki 1.7.2010
T11 Kiekko
1. Helena Leveelahti 1999 VirtU 32,97
32,97 32,79 X 27,74 X X
2. Eveliina Salminen 1999 LiedPa 24,29
17,18 16,95 X 22,50 24,29 X
3. Elina Kinnunen 1999 UudKK 20,83
17,05 19,35 20,83 17,42 X X
4. Marika Haavisto 1999 LauttLu 20,55
20,55 15,72 16,15 13,36 15,85 15,77
5. Pihla Karhunen 1999 HämeenlTa 19,19
X 15,09 15,09 X 17,00 19,19
6. Elina Äyväri 1999 VampU 12,12
X X X X 12,12 X
T10 Kiekko
1. Taija Tirkkonen 2000 KeitKu 16,95
16,15 16,95 16,29 15,41 16,19 X
2. Nelli Rakkolainen 2000 KokemKV 16,79
15,84 13,49 15,90 16,79 X 16,17
3. Adeliina Herrala 2000 KokemKV 16,06
15,24 15,28 14,08 16,06 14,51 15,76
4. Janna Häihänen 2000 LauttLu 14,19
12,92 14,19 13,46 11,26 13,63 11,89