Triangelit, Kokemäki, 23.09.2018

 

Triangelit, Kokemäki, 23.09.2018

 

PISTEET: Miesten triangel 1) LLuja 79 2) VsV 34 3) KK-V 26

         Lady-triangel 1) LLuja 86 2) VsV 57 3) KK-V 55

         Mini-triangel 1) VsV 209 2) LLuja 148 3) KK-V 74

 

M 100m

Loppukilpailu, Tuuli: +0,9

1)   Aleksi Hakanen                   LauttLu                   11,90            

2)   Robert Silenko                   LauttLu                   12,09            

3)   Jyri Huppunen                    KokemKV                   14,21           

     Valtteri Oinonen                 VammsVoi                  DNS             

 

 

N 100m

1)   Aino Eno                         LauttLu                   13,76            

2)   Noora Rintala                    VammsVoi                  14,06           

3)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   14,07            

4)   Henna Kaunistola                 LauttLu                   14,18            

5)   Matilda Ojainmaa                 LauttLu                   14,18            

6)   Ilona Lampila                    VammsVoi                  14,29           

7)   Johanna Nieminen                 VammsVoi                  14,34           

8)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  14,63           

9)   Noora Nevala                     KokemKV                   14,72           

10)  Jenni Toikka                     KokemKV                   15,09           

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,2

1)   Aino Eno                         LauttLu                   13,76           

2)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   14,07           

3)   Matilda Ojainmaa                 LauttLu                   14,18           

4)   Johanna Nieminen                 VammsVoi                  14,34           

5)   Noora Nevala                     KokemKV                   14,72           

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,6

1)   Noora Rintala                    VammsVoi                  14,06           

2)   Henna Kaunistola                 LauttLu                   14,18           

3)   Ilona Lampila                    VammsVoi                  14,29           

4)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  14,63           

5)   Jenni Toikka                     KokemKV                   15,09           

 

 

M 400m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Robert Silenko                   LauttLu                   58,00            

2)   Aimo Mäkinen                     VammsVoi                  1.00,95         

3)   Heikki Hiekkala                  Kokemäen Kova-Väki        1.02,44         

4)   Jouko Mahlamäki                  LauttLu                   1.04,06          

 

 

N 400m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Veera Mattila                    VammsVoi                  1.02,82         

2)   Aino Eno                         LauttLu                   1.03,55          

3)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  1.08,49         

4)   Inari Leppäniemi                 KokemKV                   1.09,29         

5)   Sanna Mäkelä                     LaLuja                    1.22,88         

     Lotta-Maria Maine                LauttLu                   DNS             

 

 

M 3000m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Jouko Mahlamäki                  LauttLu                   10.10,73        

2)   Heikki Hiekkala                  Kokemäen Kova-Väki        11.07,21        

3)   Aimo Mäkinen                     VammsVoi                  12.24,86        

4)   Joonas Mäkinen                   Vammalan seudun Voima     14.08,43        

     Samuli Kero                      VammsVoi                  DNS             

 

 

N 3000m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Tiina Valamaa                    Kokemäen Kova-Väki        11.22,34        

2)   Anni Lähteenmäki                 LaLuja                    13.16,22         

3)   Sanni Laukamo                    KokemKV                   15.09,60        

4)   Annika Savolainen                LauttLu                   15.10,88         

5)   Elina Savolainen                 LaLuja                    15.11,89         

6)   Karoliina Mäkinen                Vammalan seudun Voima     15.23,49        

     Jessica Junkkala                 VammsVoi                  DNF             

 

 

M Korkeus

Loppukilpailu

1)   Aleksi Hakanen                   LauttLu                   180              

     160    165    170    175    180   

     o      o      o      xxo    xo    

 

2)   Aapo Karvinen                    VammsVoi                  175             

     160    165    170    175    180  

     ---    o      o      o      xxx  

 

3)   Oskari Henttinen                 KokemKV                   175             

     160    165    170    175    180  

     o      o      xo     xxo    xxx  

 

     Johannes Raittinen               VammsVoi                  NH               

     160    165    170    175    180  

     ---    ---    ---    ---    ---  

 

     Juha-Matti Iso-Jaakkola          LauttLu                   NH              

     160    165    170    175    180  

     ---    ---    ---    ---    ---  

 

 

 

N Korkeus

Loppukilpailu

1)   Veera Tuominen                   KokemKV                   150             

     135    140    145    150    155  

     o      o      o      o      xxx  

 

2)   Minttu Peltonen                  KokemKV                   150             

     135    140    145    150    155  

     o      xo     o      o      xxx  

 

3)   Annika Savolainen                LauttLu                   145              

     130    135    140    145    150   

     o      o      xo     xo     xxx   

 

     Inari Harjunmaa                  LauttLu                   NH              

     130    135    140    145    150    155  

     ---    ---    ---    ---    ---    ---  

 

 

 

M Pituus

Loppukilpailu

1)   Aleksi Hakanen                   LauttLu                   6,20 -0,9         

     5,88   6,01   x      6,20  

     -0,9   +0,5          -0,9  

 

2)   Aapo Karvinen                    VammsVoi                  6,05 -0,6        

     5,81   x      5,99   6,05 

     -1,0          +0,0   -0,6 

 

     Johannes Raittinen               VammsVoi                                  

     Juha-Matti Iso-Jaakkola          LauttLu                                   

     Robert Silenko                   LauttLu                                   

     Valtteri Oinonen                 VammsVoi                                  

 

 

N Pituus

Loppukilpailu

1)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   4,57             

     4,25   4,57   x      4,50  

                                 

 

2)   Johanna Nieminen                 VammsVoi                  4,56            

     x      4,47   4,56   4,55 

                               

 

3)   Noora Rintala                    VammsVoi                  4,29            

     4,29   4,18   x      4,01 

                               

 

4)   Henna Kaunistola                 LauttLu                   4,27             

     4,26   x      x      4,27  

                               

 

5)   Siiri Tuominen                   KokemKV                   4,22            

     3,84   x      4,22   4,19 

                               

 

6)   Lilli Virtanen                   LauttLu                   4,05             

     x      4,05   x      x     

                               

 

7)   Sohvi Godin                      KK-V                      4,00            

     3,78   3,95   4,00   3,97 

                               

 

8)   Sanna Mäkelä                     LaLuja                    3,60             

     3,41   3,60   3,56   -     

                               

 

 

 

M Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Niko Simola                      VammsVoi                  14,24 +0,5        

     14,24  x      14,16  x    

     +0,5          -0,4        

 

2)   Oskari Henttinen                 KokemKV                   10,85 +1,9        

     10,85  10,53  9,83   -    

     +1,9   -1,4   -1,9        

 

 

 

N Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Aino Eno                         LauttLu                   10,51 +0,8         

     10,20  10,16  10,51  10,37 

     -1,0   +0,2   +0,8   -1,2  

 

2)   Pinja Koivumäki                  LauttLu                   10,07 -0,5         

     x      9,82   10,07  9,62  

            -0,4   -0,5   -0,5  

 

3)   Lilli Virtanen                   LauttLu                   9,66 -0,5         

     x      9,66  

            -0,5  

 

4)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   9,28             

     x      x      8,71   9,28  

                               

 

5)   Ilona Lampila                    VammsVoi                  9,24 +2,0        

     9,19   9,24   -      -    

     -0,1   +2,0               

 

6)   Henna Kaunistola                 LauttLu                   9,15 +0,1         

     9,15   x      x      x     

     +0,1                        

 

7)   Noora Nevala                     KokemKV                   8,98 +0,2        

     8,73   8,81   8,98   8,84 

     -0,2   -0,7   +0,2   -1,8 

 

8)   Sohvi Godin                      KK-V                      8,57 -1,1         

     x      8,17   8,26   8,57 

            -0,6   -0,6   -1,1 

 

 

 

M Kuula

Loppukilpailu

1)   Petteri Lax                      Lauttakylän Luja          12,54            

     11,78  12,39  12,54  x      x      12,24 

 

2)   Juha-Matti Iso-Jaakkola          LauttLu                   11,56            

     11,21  11,20  11,33  11,56  x      x     

 

3)   Jyri Huppunen                    KokemKV                   6,75            

     6,28   -      -      -      6,75   6,67 

 

 

 

N Kuula

Loppukilpailu

1)   Pinja Koivumäki                  LauttLu                   9,86             

     8,70   9,34   9,25   9,86  

 

2)   Virpi Laine                      LauttLu                   8,78             

     x      8,46   8,78   8,28  

 

3)   Roosa Rintala                    VsV                       8,74            

     8,51   8,74   8,64   8,62 

 

4)   Anni Lähteenmäki                 LaLuja                    8,65             

     8,14   8,23   8,65   8,25  

 

5)   Tanja Kallio                     VsV                       8,51            

     8,44   8,25   8,51   8,42 

 

6)   Siiri Tuominen                   KokemKV                   7,53            

     7,50   7,53   6,71   x    

 

7)   Minttu Peltonen                  KokemKV                   7,32            

     6,33   7,15   7,32   6,84 

 

     Sanna Hinkkanen                  VsV                       DNS             

 

 

M Kiekko

Loppukilpailu

1)   Petteri Lax                      Lauttakylän Luja          34,52            

     x      34,52  x      x      x      x     

 

2)   Juha-Matti Iso-Jaakkola          LauttLu                   33,15            

     33,15  x      x      x      29,48  x     

 

3)   Jere Salo                        LauttLu                   30,23             

     29,16  30,23  -      -      -      -     

 

 

 

N Kiekko

Loppukilpailu

1)   Pinja Koivumäki                  LauttLu                   31,24            

     x      25,70  31,24  29,35 

 

2)   Veera Tuominen                   KokemKV                   26,18           

     25,38  x      26,18  23,39

 

3)   Teija Simola                     Vammalan seudun Voima     21,73           

     21,03  21,73  x      20,72

 

4)   Sanna Hinkkanen                  VsV                       19,43            

     19,43  x      19,12  x    

 

5)   Inari Leppäniemi                 KokemKV                   15,12           

     -      -      -      15,12

 

     Tanja Kallio                     VsV                       DNS             

 

 

M Keihäs

Loppukilpailu

1)   Jere Salo                        LauttLu                   57,51            

     57,51  x      x      -     

 

2)   Petteri Lax                      Lauttakylän Luja          57,29            

     57,29  55,21  x      x     

 

     Oskari Henttinen                 KokemKV                   DNS             

 

 

N Keihäs

Loppukilpailu

1)   Pinja Koivumäki                  LauttLu                   33,56            

     x      29,98  x      33,56 

 

2)   Virpi Laine                      LauttLu                   25,18            

     25,18  x      22,48  x     

 

3)   Veera Tuominen                   KokemKV                   24,88           

     22,96  x      24,88  x    

 

4)   Sohvi Godin                      KK-V                      22,56           

     x      19,24  21,53  22,56

 

5)   Roosa Rintala                    VsV                       21,97           

     21,97  21,96  21,64  x    

 

6)   Sanna Hinkkanen                  VsV                       19,45            

     x      x      18,42  19,45

 

7)   Teija Simola                     Vammalan seudun Voima     16,80           

     x      15,01  16,80  -    

 

     Tanja Kallio                     VsV                       DNS             

 

 

M 1000m viesti

Loppukilpailu

1)   Vammalan seudun Voima                                      2.29,35         

        Niko Simola

        Aapo Karvinen

        Rami Junkkala

        Aimo Mäkinen

 

N 1000m viesti

Loppukilpailu

1)   Vammalan seudun Voima                                      2.35,66

        Noora Rintala

        Nina Välimäki

        Ilona Lampila

        Veera Mattila

                

2)   Lauttakylän Luja                                           2.40,30 

        Matilda Ojainmaa

        Henna Kaunistola

        Emmi Pohjolainen

        Aino Eno        

3)   Kokemäen Kova-Väki                                         2.46,57  

        Noora Nevala

        Siiri Tuominen

        Minttu Peltonen

        Inari Leppäniemi     

 

 

Sukkulaviesti 8x100m

Loppukilpailu

1)   Vammalan seudun Voima                                      2.12,48

        Veikka Mäkinen

        Janna-Sofie Junkkala

        Hugo Salmi

        Essi Kinnanen

        Aaro Silvennoinen

        Janita Kinnanen

        Aleksi Hujo

        Mita Rintala       

2)   Lauttakylän Luja                                           2.17,56

        Santeri Mäkelä

        Kerttu Taulaniemi

        Christen Petelius

        Hilma Kangasperko

        Elmeri Kivipelto

        Elle Kariniemi

        Daniel Jalo

        Aada Koivuranta         

3)   Kokemäen Kova-Väki                                         2.35,24

        Aatu Malinen

        Enni Pihlman

        Elias Niittymäki

        Tilda Malinen

        Daniel Huppunen

        Lilli Rosvall

        Juho-Matti Herrala

        Amanda Henttinen        

 

 

P7 40m

1)   Elias Niittymäki                 KK-V                      8,22            

2)   Santeri Mäkelä                   LaLuja                    8,40             

3)   Veikka Mäkinen                   Vammalan seudun Voima     8,50            

4)   Kerkko Kinnanen                  VsV                       8,78            

5)   Santeri Hujo                     VsV                       8,80            

6)   Oiva Hakasuo                     LaLuja                    9,32             

7)   Aatu Malinen                     KK-V                      9,71            

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM

1)   Elias Niittymäki                 KK-V                      8,22            

2)   Veikka Mäkinen                   Vammalan seudun Voima     8,50            

3)   Oiva Hakasuo                     LaLuja                    9,32            

4)   Aatu Malinen                     KK-V                      9,71            

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM

1)   Santeri Mäkelä                   LaLuja                    8,40            

2)   Kerkko Kinnanen                  VsV                       8,78            

3)   Santeri Hujo                     VsV                       8,80            

 

 

T7 40m

1)   Kristiina Nieminen               VammsVoi                  8,15            

2)   Ellen Rantanen                   VammsVoi                  8,35            

3)   Janna-Sofie Junkkala             VammsVoi                  8,42            

4)   Milja Heinonen                   Vammalan seudun Voima     8,77            

5)   Enni Pihlman                     KK-V                      8,83            

6)   Alisa Jokinen                    Vammalan Seudun Voima     9,36            

     Erin Rantanen                    Vammalan seudun Voima     DNS             

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM

1)   Kristiina Nieminen               VammsVoi                  8,15            

2)   Ellen Rantanen                   VammsVoi                  8,35            

3)   Milja Heinonen                   Vammalan seudun Voima     8,77            

     Erin Rantanen                    Vammalan seudun Voima     DNS             

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM

1)   Janna-Sofie Junkkala             VammsVoi                  8,42            

2)   Enni Pihlman                     KK-V                      8,83            

3)   Alisa Jokinen                    Vammalan Seudun Voima     9,36            

 

 

P7 Pallonheitto

Loppukilpailu

1)   Veikka Mäkinen                   Vammalan seudun Voima     17,78           

     17,40  17,78

 

2)   Santeri Hujo                     VsV                       17,64           

     16,95  17,64

 

3)   Kerkko Kinnanen                  VsV                       13,65            

     13,65  12,04

 

4)   Santeri Mäkelä                   LaLuja                    12,84            

     12,84  12,78 

 

5)   Elias Niittymäki                 KK-V                      11,98           

     11,98  11,30

 

6)   Oskari Hujo                      Vammalan Seudun Voima     10,74           

     9,02   10,74

 

7)   Oiva Hakasuo                     LaLuja                    10,69            

     10,69  10,07 

 

8)   Aatu Malinen                     KK-V                      8,94             

     6,31   8,94 

 

 

 

T7 Pallonheitto

Loppukilpailu

1)   Janna-Sofie Junkkala             VammsVoi                  13,58           

     12,48  13,58

 

2)   Ellen Rantanen                   VammsVoi                  12,98           

     12,61  12,98

 

3)   Enni Pihlman                     KK-V                      12,54           

     12,54  12,41

 

4)   Alisa Jokinen                    Vammalan Seudun Voima     8,84            

     8,84   7,65 

 

5)   Kristiina Nieminen               VammsVoi                  8,42            

     6,82   8,42 

 

6)   Milja Heinonen                   Vammalan seudun Voima     8,12            

     7,55   8,12 

 

7)   Erin Rantanen                    Vammalan seudun Voima     7,21             

     7,21   6,14 

 

 

 

P9 40m

1)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  7,10            

2)   Toivo Koivu                      VammsVoi                  7,19            

3)   Christian Petelius               LauttLu                   7,30             

4)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  7,59            

5)   Daniel Huppunen                  KokemKV                   7,98            

6)   Väinö Koivu                      VammsVoi                  8,26            

7)   Antti Tuomisto                   VammsVoi                  8,28            

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,0

1)   Toivo Koivu                      VammsVoi                  7,19            

2)   Daniel Huppunen                  KokemKV                   7,98            

3)   Väinö Koivu                      VammsVoi                  8,26            

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,0

1)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  7,10            

2)   Christian Petelius               LauttLu                   7,30            

3)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  7,59            

4)   Antti Tuomisto                   VammsVoi                  8,28            

 

 

T9 40m

1)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  6,96            

2)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  7,46            

3)   Hilma Kangasperko                LauttLu                   7,47             

4)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  7,67            

5)   Nuppu Heinonen                   VammsVoi                  7,68            

6)   Anni Hakasuo                     LauttLu                   7,74             

7)   Tilda Malinen                    KK-V                      7,80            

8)   Henriikka Kinnanen               VammsVoi                  7,85            

9)   Aina Kuusisto                    VammsVoi                  8,15            

10)  Helmiina Niittymäki              KokemKV                   8,92            

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM

1)   Hilma Kangasperko                LauttLu                   7,47            

2)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  7,67            

3)   Tilda Malinen                    KK-V                      7,80            

4)   Aina Kuusisto                    VammsVoi                  8,15            

5)   Helmiina Niittymäki              KokemKV                   8,92            

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM

1)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  6,96            

2)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  7,46            

3)   Nuppu Heinonen                   VammsVoi                  7,68            

4)   Anni Hakasuo                     LauttLu                   7,74            

5)   Henriikka Kinnanen               VammsVoi                  7,85            

 

 

P9 Pituus

Loppukilpailu

1)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  3,82            

     3,62   3,41   3,71   3,82 

                               

 

2)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  3,20            

     2,92   3,09   3,14   3,20 

                               

 

3)   Christian Petelius               LauttLu                   3,18             

     2,90   3,06   2,88   3,18  

                               

 

4)   Daniel Huppunen                  KokemKV                   2,87            

     x      2,68   2,87   2,82 

                               

 

5)   Antti Tuomisto                   VammsVoi                  2,72            

     2,46   2,62   2,72   2,70 

                               

 

6)   Väinö Koivu                      VammsVoi                  2,64            

     2,64   2,55   2,30   2,49 

                               

 

     Toivo Koivu                      VammsVoi                  DNS             

 

 

T9 Pituus

Loppukilpailu

1)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  3,58            

     3,50   3,40   3,39   3,58 

                               

 

2)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  3,41            

     3,27   3,37   3,41   3,35 

                               

 

3)   Hilma Kangasperko                LauttLu                   3,30             

     3,30   3,29   3,24   3,02  

                               

 

4)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  3,24            

     3,08   3,24   3,10   3,06 

                               

 

5)   Nuppu Heinonen                   VammsVoi                  3,02            

     2,90   2,98   3,02   2,80 

                               

 

6)   Anni Hakasuo                     LauttLu                   2,93             

     2,73   2,93   2,72   2,93  

                               

 

7)   Henriikka Kinnanen               VammsVoi                  2,92            

     2,92   2,85   2,71   2,74 

                               

 

8)   Aina Kuusisto                    VammsVoi                  2,86            

     2,80   2,71   2,78   2,86 

                               

 

9)   Tilda Malinen                    KK-V                      2,85            

     2,85   x      2,68   x    

                               

 

10)  Helmiina Niittymäki              KokemKV                   2,54            

     x      2,54   2,40   2,48 

                               

 

     Ellen Rantanen                   VammsVoi                  2,94            

     2,73   2,94   2,72   2,78 

                               

 

 

 

P9 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Toivo Koivu                      VammsVoi                  22,16           

     20,26  21,38  20,18  22,16

 

2)   Topias Mäntylä                   Vammalan Seudun Voima     21,02           

     18,65  21,02  20,17  -    

 

3)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  19,70           

     19,36  19,70  16,46  13,86

 

4)   Christian Petelius               LauttLu                   15,54            

     13,90  12,01  15,54  13,82 

 

5)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  14,24           

     14,24  9,33   10,41  9,48 

 

6)   Daniel Huppunen                  KokemKV                   12,44           

     12,44  10,40  11,86  10,17

 

     Antti Tuomisto                   VammsVoi                  NM              

     -      -      -      -    

 

 

 

T9 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  13,09           

     11,56  12,20  10,50  13,09

 

2)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  13,07           

     13,07  10,53  12,86  11,72

 

3)   Anni Hakasuo                     LauttLu                   8,87             

     6,15   8,87   7,12   7,40  

 

4)   Hilma Kangasperko                LauttLu                   8,19             

     7,02   8,19   6,50   6,61  

 

5)   Tilda Malinen                    KK-V                      6,45            

     4,78   6,45   4,86   3,92 

 

6)   Helmiina Niittymäki              KokemKV                   5,10            

     4,29   5,10   4,97   3,34 

 

     Milla Ritvonen                   VammsVoi                  DNS             

 

 

P11 60m

1)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  9,60            

2)   Aaro Silvennoinen                VammsVoi                  9,66            

3)   Elmeri Kivipelto                 LauttLu                   9,68             

4)   Eerik Lehtinen                   LauttLu                   10,19            

5)   Alpo Tuominen                    KokemKV                   10,45           

6)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   10,61            

     Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  11,16           

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,0

1)   Eerik Lehtinen                   LauttLu                   10,19           

2)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   10,61           

     Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  11,16           

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,0

1)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  9,60            

2)   Aaro Silvennoinen                VammsVoi                  9,66             

3)   Elmeri Kivipelto                 LauttLu                   9,68            

4)   Alpo Tuominen                    KokemKV                   10,45           

 

 

T11 60m

1)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  9,08             

2)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   9,37             

3)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   9,56             

4)   Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   10,07             

5)   Liina Laine                      LauttLu                   10,10            

6)   Minttu Suomela                   LauttLu                   10,23            

7)   Minttu Heinonen                  VammsVoi                  10,54           

8)   Amanda Henttinen                 KokemKV                   10,60           

9)   Lilli Rosvall                    KokemKV                   10,85           

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,5

1)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   9,37            

2)   Liina Laine                      LauttLu                   10,10           

3)   Amanda Henttinen                 KokemKV                   10,60           

4)   Lilli Rosvall                    KokemKV                   10,85           

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,5

1)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  9,08            

2)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   9,56            

3)   Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   10,07           

4)   Minttu Suomela                   LauttLu                   10,23           

5)   Minttu Heinonen                  VammsVoi                  10,54           

 

 

P11 Pituus

Loppukilpailu

1)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  4,12            

     4,01   3,97   4,12   4,12 

                               

 

2)   Elmeri Kivipelto                 LauttLu                   3,80             

     3,73   3,80   3,70   3,72  

                                

 

3)   Aaro Silvennoinen                VammsVoi                  3,77            

     3,77   3,70   3,56   3,65 

                               

 

4)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   3,50              

     3,07   3,50   3,45   3,42  

                               

 

5)   Alpo Tuominen                    KokemKV                   3,42            

     3,19   3,33   3,35   3,42 

                               

 

6)   Eerik Lehtinen                   LauttLu                   3,38             

     3,32   3,38   3,20   3,38  

                               

 

     Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  2,83            

     2,69   2,83   x      -    

                                

 

 

 

T11 Pituus

Loppukilpailu

1)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   4,01             

     x      4,01   3,79   4,00  

                               

 

2)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   3,93             

     3,69   3,86   3,56   3,93  

                               

 

3)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  3,86            

     3,86   3,76   3,72   3,70 

                               

 

4)   Pinja Rintala                    LauttLu                   3,73             

     3,73   3,60   3,53   3,53  

                               

 

5)   Anni Teronen                     VammsVoi                  3,67            

     x      3,67   3,52   3,37 

                               

 

6)   Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   3,51             

     3,51   3,42   3,49   3,46  

                               

 

7)   Minttu Heinonen                  VammsVoi                  3,43            

     3,04   3,37   3,43   3,42 

                               

 

8)   Amanda Henttinen                 KokemKV                   3,41            

     3,27   3,41   3,35   3,37 

                               

 

9)   Liina Laine                      LauttLu                   3,37             

     3,27   3,37   3,29   3,21  

                               

 

10)  Heidi Kaunistola                 LauttLu                   3,13             

     3,13   2,97   3,02   3,07  

                               

 

11)  Lilli Rosvall                    KokemKV                   2,73            

     2,50   2,70   2,65   2,73 

                               

 

 

 

P11 Kuula

Loppukilpailu

1)   Eerik Lehtinen                   LauttLu                   9,23             

     9,23   8,76   8,24   9,12  

 

2)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  8,25            

     7,99   7,98   8,25   7,42 

 

3)   Alpo Tuominen                    KokemKV                   7,37            

     6,85   7,37   6,65   6,81 

 

4)   Aaro Silvennoinen                VammsVoi                  7,25            

     7,25   6,72   7,03   6,42 

 

5)   Elmeri Kivipelto                 LauttLu                   6,64             

     6,13   6,64   6,42   6,46  

 

6)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   5,65             

     5,38   5,43   5,50   5,65  

 

     Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  3,89            

     x      3,89   3,77   3,39 

 

 

 

T11 Kuula

Loppukilpailu

1)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   8,76             

     8,76   7,38   8,65   x     

 

2)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   7,65             

     7,65   7,59   7,43   7,40  

 

3)   Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   6,61             

     6,47   6,54   6,61   6,42  

 

4)   Pinja Rintala                    LauttLu                   6,43             

     6,31   6,43   6,30   6,20  

 

5)   Liina Laine                      LauttLu                   6,25             

     6,25   5,91   x      x     

 

6)   Anni Teronen                     VammsVoi                  6,04            

     5,75   6,04   5,22   5,29 

 

7)   Amanda Henttinen                 KokemKV                   5,89            

     5,69   5,24   5,66   5,89 

 

8)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  5,86            

     5,58   5,44   5,86   4,95 

 

9)   Lilli Rosvall                    KokemKV                   5,62            

     5,62   5,57   5,34   5,37 

 

10)  Minttu Heinonen                  VammsVoi                  5,09            

     4,91   4,89   5,09   4,71 

 

11)  Heidi Kaunistola                 LauttLu                   3,49             

     3,49   3,43   3,21   3,01  

 

 

 

P13 1000m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Daniel Jalo                      LauttLu                   3.23,42          

2)   Juho Herrala                     KokemKV                   3.43,88          

3)   Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  3.50,69         

 

 

T13 1000m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Sanni Pihko                      LauttLu                   3.45,09          

2)   Pinja Mattila                    VammsVoi                  3.45,34         

3)   Julia Kaasalainen                LauttLu                   3.58,49          

 

 

P13 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Juho Herrala                     KokemKV                   130             

     110    115    120    125    130    135  

     o      o      o      o      o      xxx  

 

2)   Daniel Jalo                      LauttLu                   130              

     110    115    120    125    130    135   

     o      o      o      xo     o      xxx   

 

3)   Aleksi Hujo                      VammsVoi                  130             

     110    115    120    125    130    135  

     o      o      o      o      xo     xxx  

 

4)   Severi Laine                     LauttLu                   115               

     115    120   

     xxo    xxx   

 

 

 

T13 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Aada Koivuranta                  LauttLu                   135              

     120    125    130    135    140   

     o      o      o      xo     xxx   

 

2)   Miia Rintala                     VammsVoi                  135             

     115    120    125    130    135    140  

     o      o      o      o      xxo    xxx  

 

 

 

P13 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Aleksi Hujo                      VammsVoi                  33,64           

     33,64  x      31,18  x    

 

2)   Juho Herrala                     KokemKV                   25,55           

     25,44  25,55  24,48  x    

 

3)   Severi Laine                     LauttLu                   24,35            

     21,25  22,03  21,26  24,35 

 

4)   Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  6,90            

     6,90 

 

 

 

T13 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Alina Jokinen                    VammsVoi                  24,15           

     23,63  23,14  21,10  24,15

 

2)   Sanni Pihko                      LauttLu                   19,47            

     13,86  17,72  18,52  19,47