Eräluettelot lauantai
Eräluetteloita, mahdollisuuksien mukaan, tulee SM-kisan sivuille päivän mittaan
MUISTA varmistaa JOKAINEN laji erikseen!!
Joka lajista pitää kirjoittaa oma lappu, johon tiedot tulee kahteen kertaan.
SM-kilpailut M/N 19
Huittisten keskusurheilukenttä
9.8.2014
100 m M19
Alkuerät
Laji alkaa: 9.8.2010:00 Kilpailupöytäkirja Alkoi klo:
Jatkoonpääsy: Loppui klo:
3 parasta (Q) + 4 a
(q) Julkaistu klo:
Erä 1 Tuuli:
RataNumeNimi / Seura PB SB Tulos Sija
1
2 223 Jyri Kangasharju 11.18 11.18
Oulun Pyrintö 1996
3 346 Viljami Parpala 11.26 11.37
Vetelin Urheilija1996
4 227 Philippe Nkansi 11.48
Oulun Pyrintö 1995
5 5 Willem Kajander 10.98 10.98
Borgå Akilles 1996
6 109 Kangasalan Urheil1996 11.44 11.66
7 192 Jasu Asikainen 11.57 11.57
Mikkelin Kilpa-Ve1995
8 173 Teemu Veteläsuo 10.84 10.84
Lappajärven Veiko1996
Erä 2 Tuuli:
RataNumeNimi / Seura PB SB Tulos Sija
1
2 305 Samuli Koskinen 11.40 11.40
Tampereen Urheili1995
3 142 Jori Pahtaharju 11.54 11.73
Kouvolan Urheilij1996
4 70 Kristoffer Olin 11.43 11.76
IF Raseborg 1995
5 141 Markus Kiuru 11.13 11.13
Kouvolan Urheilij1996
6 30 Joni Arponen 11.08 11.17
Helsingfors IFK 1995
7 85 Samuli Samuelsson 10.50 10.50
Ikaalisten Urheil1995
8 228 Jere Posti 11.46 11.48
Oulun Pyrintö 1996
Lajin johtaja Sihteeri Tekninen valtuutettu
Tulostettu 9.8.2 time4results.com - tulospalveluohjelma Sivu 1/2
SM-kilpailut M/N 19
Huittisten keskusurheilukenttä
9.8.2014
100 m M19
Alkuerät
Laji alkaa: 9.8.2010:00 Kilpailupöytäkirja Alkoi klo:
Jatkoonpääsy: Loppui klo:
3 parasta (Q) + 4 a
(q) Julkaistu klo:
Erä 3 Tuuli:
RataNumeNimi / Seura PB SB Tulos Sija
1
2 187 Santeri Tanner 11.29 11.29
Länsi-Uudenmaan U1996
3 288 Olli Majuri 11.43 11.62
Tampereen Pyrintö1995
4 57 Arttu Seppänen 10.95 10.95
Hämeenlinnan Tarm1995
5 178 Mikko Ryhänen 11.32 11.32
Lappeenrannan Urh1996
6 34 Helsingfors IFK 1995 10.86 10.86
7 336 Riku Rundelin 11.61 11.61
Varkauden Kenttä-1996
8
Erä 4 Tuuli:
RataNumeNimi / Seura PB SB Tulos Sija
1
2 143 Markus Skyttä 10.59 10.77
Kouvolan Urheilij1995
3 304 Rashiid Jamac 11.22 11.40
Tampereen Urheili1996
4 347 Juhana Eliala 11.85 11.85
Vihdin Viesti 1995
5 265 Aleksi Lehto 10.98 10.98
Seinäjoen Seudun 1996
6 210 Pietari Pelto-Piri 11.33 11.66
Noormarkun Nopsa 1996
7 1 Panu Puumala 11.17 11.17
Alatornion Pirkat1996
8 95 Antti Koskinen 11.52 11.52
Joensuun Kataja 1996
___________________________________________________________
SM-kilpailut M/N 19
Huittisten keskusurheilukenttä
9.8.2014
Pituus M19
Karsinta
Laji alkaa .8.20110:30 Kilpailupöytäkirja
12 parasta (q)
Alkoi klo: Päättyi kloJulkaistu klo:
Nro Nimi / Seura Sv PB SB Tulos Sija Suoritukset / Välisija
10 Lauri Arpiainen 7.156.89
Espoon Tapiot 1996
172 Elmo Savola 7.037.03
Lappajärven Veikot 1995
256 Miika Mäkinen 6.876.72
Riihimäen Kisko 1995
125 Andreas Lindström 6.546.54
Kenttäurheilijat -58 1995
45 Ilkka Mattila 6.816.60
Helsingin Kisa-Veiko 1995
327 Alex Lause 6.856.62
Vammalan seudun Voim 1995
328 Tapio Tyynelä 5.895.73
Vammalan seudun Voim 1996
76 Joona Luotonen 6.226.22
IF Sibbo-Vargarna 1996
150 Pyry-Pekka Härkönen 6.786.78
Kuopion Reipas 1995
116 Jasu Salonen 6.816.81
Karhulan Katajaiset 1995
40 Niko Avikainen 5.655.65
Helsingin Kisa-Veiko 1996
7 Donatello Dallai 6.756.75
Esbo IF 1996
Lajin johtaja Sihteeri Tekninen valtuutettu
Tulostettu 09.08.2014 9:15 time4results.com - tulospalveluohjelma Sivu 1/2
SM-kilpailut M/N 19
Huittisten keskusurheilukenttä
9.8.2014
Pituus M19
Karsinta
Laji alkaa .8.20110:30 Kilpailupöytäkirja
12 parasta (q)
Alkoi klo: Päättyi kloJulkaistu klo:
Nro Nimi / Seura Sv PB SB Tulos Sija Suoritukset / Välisija
340 Kristian Bäck 7.067.06
Vasa IS 1996
298 Julius Saarinen 5.585.44
Tampereen Pyrintö 1996
164 Joonas Mäkinen 6.616.61
Laitilan Jyske 1995
208 Antti Lempinen 6.426.40
Noormarkun Nopsa 1996
177 Simo Lipsanen 7.117.11
Lappeenrannan Urheil 1995
129 Petri Ihander 6.796.79
Keski-Uudenmaan Ylei 1996
108 Topias Koukkula 6.636.63
Kangasalan Urheilija 1996
______________________________________________________________
N 100 m uudet listat
SM-kilpailut M/N 19
Huittisten keskusurheilukenttä
9.8.2014
100 m N19
Alkuerät
Laji alkaa: 9.8.2010:35 Kilpailupöytäkirja Alkoi klo:
Jatkoonpääsy: Loppui klo:
4 parasta (Q) + 4 a
(q) Julkaistu klo:
Erä 1 Tuuli:
RataNumeNimi / Seura PB SB Tulos Sija
1
2 262 Pinja Horppu 12.92 13.05
Savonlinnan Rient1996
3 241 Sanna Luukkonen 12.41 12.41
Posion Pyrintö 1996
4 180 Amanda Sjölund 13.14 13.48
Larsmo IF 1996
5 170 Ainomari Kangas 12.94 12.94
Lapin Lukko 1995
6 138 Kokkolan Veikot 1995 12.78 12.78
7 48 Kamilla Nurminen 12.31 12.31
Helsingin Kisa-Ve1995
8 35 Henna Nevala 12.59 12.69
Helsingfors IFK 1995
Erä 2 Tuuli:
RataNumeNimi / Seura PB SB Tulos Sija
1
2 311 Aino Honkamäki 12.88 12.88
Toijalan Vauhti 1996
3 84 Milla Heiskanen 12.19 12.19
Iisalmen Visa 1996
4 221 Enni Hietapelto 13.11 13.13
Oulun Pyrintö 1995
5 248 Eveliina Bogdanoff 12.89 13.28
Raahen Vesa 1996
6 160 Neea Honkala 12.41 12.56
Lahden Ahkera 1995
7 71 Emelie Rancken 12.47 12.47
IF Raseborg 1996
8 214 Karla Viitala 12.78 12.80
Noormarkun Nopsa 1996
Lajin johtaja Sihteeri Tekninen valtuutettu
Tulostettu 9.8.2 time4results.com - tulospalveluohjelma Sivu 1/3
SM-kilpailut M/N 19
Huittisten keskusurheilukenttä
9.8.2014
100 m N19
Alkuerät
Laji alkaa: 9.8.2010:35 Kilpailupöytäkirja Alkoi klo:
Jatkoonpääsy: Loppui klo:
4 parasta (Q) + 4 a
(q) Julkaistu klo:
Erä 3 Tuuli:
RataNumeNimi / Seura PB SB Tulos Sija
1
2 258 Hanna Liupakka 12.84 12.84
Saarijärven Pulli1995
3 102 Sini Toivola 12.48 12.48
Jyväskylän Kenttä1996
4 111 Anniina Kortetmaa 11.93 11.93
Kannuksen Ura 1995
5 289 Titta Mehtänen 12.51 12.51
Tampereen Pyrintö1995
6 287 Tampereen Pyrintö1995 12.87 12.87
7 249 Emma Fingerroos 13.00 13.17
Raahen Vesa 1995
8 88 Katriina Mäyrä 13.15 13.15
Imatran Urheilija1995
Erä 4 Tuuli:
RataNumeNimi / Seura PB SB Tulos Sija
1
2 104 Maiju Ylitalo 12.39 12.79
Kajaanin Kipinä 1995
3 56 Siiri Ijäs 13.09 13.12
Hämeenlinnan Tarm1995
4 284 Reetta Hurske 12.23 12.44
Tampereen Pyrintö1995
5 263 Netta Myllynen 12.29 12.29
Savonlinnan Rient1996
6 197 Roosa Parkkinen 13.24 13.40
Mikkelin Kilpa-Ve1996
7 189 Anna Mäkelä 12.56 12.65
Maarian Mahti 1995
8 237 Nea-Mari Neziri 12.86 12.90
Porin Yleisurheil1996
Lajin johtaja Sihteeri Tekninen valtuutettu
Tulostettu 9.8.2 time4results.com - tulospalveluohjelma Sivu 2/3
SM-kilpailut M/N 19
Huittisten keskusurheilukenttä
9.8.2014
100 m N19
Alkuerät
Laji alkaa: 9.8.2010:35 Kilpailupöytäkirja Alkoi klo:
Jatkoonpääsy: Loppui klo:
4 parasta (Q) + 4 a
(q) Julkaistu klo:
Erä 5 Tuuli:
RataNumeNimi / Seura PB SB Tulos Sija
1 295 Sanna Pihkala 13.03 13.03
Tampereen Pyrintö1996
2 99 Emma Koistinen 12.41 12.41
Jyväskylän Kenttä1996
3 61 Nathalie Nystrand 12.95 12.95
IF Fyren 1995
4 31 Adelaide Jallow 12.74 12.74
Helsingfors IFK 1996
5 196 Sonja Nousiainen 12.31 12.32
Mikkelin Kilpa-Ve1995
6 254 Rauman Urheilijat1995 13.49 13.49
7 53 Sara Vorselman 12.70 12.70
Helsingin Kisa-Ve1995
8 335 Eveliina Koskinen 13.57 13.57
Varkauden Kenttä-1995
----------------------------------------
SM-kilpailut M/N 19
Huittisten keskusurheilukenttä
9.8.2014
Seiväs N19
Loppukilpailu
Kilpailupöytäkirja
Laji alkaa: .8.20111:10
Alkoi klo: Päättyi klo:Julkaistu klo:
Nro Nimi / Seura Sv PB SBTulo SijAloituKorkeudet / suor
Telin.
274 Kaislakerttu Järvel3.35
Soinin Sisu 1995
232 Mikaela Karppelin 3.453.45
Pargas IF 1996
307 Julia Uutela 3.703.60
Tapanilan Erä 1995
122 Silja Sippola 2.902.90
Kauhavan Wisa 1995
348 Jenni Eloranta
Vihdin Viesti 1996
220 Oulun Pyrintö 19953.953.70
337 Varkauden Kentt19963.203.20
266 Seinäjoen Seudu19963.353.30
__________________________________________________________
SM-kilpailut M/N 19
Huittisten keskusurheilukenttä
9.8.2014
Moukari M19
Loppukilpailu
9.8.20112:00 Kilpailupöytäkirja
Laji alkaa
Alkoi klo: Päättyi kloJulkaistu klo:
Nro Nimi / Seura PB SB Tulos Sija Suoritukset Väli
82 Evert Vikman 58.558.5
IF Åsarna 1996
277 Someron Esa 1995 61.361.3
233 Marko Järvinen 69.769.7
Petäjäveden Petäj 1995
207 Waltteri Lahtinen 71.671.6
Noormarkun Nopsa 1995
269 Fredrik Fröberg 62.562.5
Sjundeå IF 1995
302 Joni Syrjälä 71.671.6
20 Heikki Vihersalo 52.641.0
Espoon Tapiot 1995
246 Markus Kokkonen 73.273.2
Pyhäselän Urheili 1995
___________________________________________________________________
100 m M19
Välierät
Laji alkaa: 9.8.2011:30 Kilpailupöytäkirja Alkoi klo:
Jatkoonpääsy: Loppui klo:
3 parasta (Q) + 2 a
(q) Julkaistu klo:
Erä 1 Tuuli:
RataNumeNimi / Seura PB SB Tulos Sija
1 70 Kristoffer Olin 11.43 11.76
IF Raseborg 1995
2 346 Viljami Parpala 11.26 11.37
Vetelin Urheilija1996
3 173 Teemu Veteläsuo 10.84 10.84
Lappajärven Veiko1996
4 34 Ilari Mäkinen 10.86 10.86
Helsingfors IFK 1995
5 178 Mikko Ryhänen 11.32 11.32
Lappeenrannan Urh1996
6 143 Kouvolan Urheilij1995 10.59 10.77
7 57 Arttu Seppänen 10.95 10.95
Hämeenlinnan Tarm1995
8 223 Jyri Kangasharju 11.18 11.18
Oulun Pyrintö 1996
Erä 2 Tuuli:
RataNumeNimi / Seura PB SB Tulos Sija
1 227 Oulun Pyrintö 1995 11.48
2 187 Santeri Tanner 11.29 11.29
Länsi-Uudenmaan U1996
3 1 Panu Puumala 11.17 11.17
Alatornion Pirkat1996
4 5 Willem Kajander 10.98 10.98
Borgå Akilles 1996
5 30 Joni Arponen 11.08 11.17
Helsingfors IFK 1995
6 85 Samuli Samuelsson 10.50 10.50
Ikaalisten Urheil1995
7 265 Aleksi Lehto 10.98 10.98
Seinäjoen Seudun 1996
8 141 Markus Kiuru 11.13 11.13
Kouvolan Urheilij1996
___________________________________________________
SM-kilpailut M/N 19
Huittisten keskusurheilukenttä
9.8.2014
100 m N19
Välierät
Laji alkaa: 9.8.2011:15 Kilpailupöytäkirja Alkoi klo:
Jatkoonpääsy: Loppui klo:
2 parasta (Q) + 2 a
(q) Julkaistu klo:
Erä 1 Tuuli:
RataNumeNimi / Seura PB SB Tulos Sija
1 262 Pinja Horppu 12.92 13.05
Savonlinnan Rient1996
2 31 Adelaide Jallow 12.74 12.74
Helsingfors IFK 1996
3 48 Kamilla Nurminen 12.31 12.31
Helsingin Kisa-Ve1995
4 263 Netta Myllynen 12.29 12.29
Savonlinnan Rient1996
5 102 Sini Toivola 12.48 12.48
Jyväskylän Kenttä1996
6 99 Jyväskylän Kenttä1996 12.41 12.41
7 189 Anna Mäkelä 12.56 12.65
Maarian Mahti 1995
8 258 Hanna Liupakka 12.84 12.84
Saarijärven Pulli1995
Erä 2 Tuuli:
RataNumeNimi / Seura PB SB Tulos Sija
1 311 Toijalan Vauhti 1996 12.88 12.88
2 138 Noora Määttälä 12.78 12.78
Kokkolan Veikot 1995
3 289 Titta Mehtänen 12.51 12.51
Tampereen Pyrintö1995
4 214 Karla Viitala 12.78 12.80
Noormarkun Nopsa 1996
5 111 Anniina Kortetmaa 11.93 11.93
Kannuksen Ura 1995
6 284 Reetta Hurske 12.23 12.44
Tampereen Pyrintö1995
7 170 Ainomari Kangas 12.94 12.94
Lapin Lukko 1995
8 160 Neea Honkala 12.41 12.56
Lahden Ahkera 1995
100 m N19
Erä 3 Tuuli:
RataNumeNimi / Seura PB SB Tulos Sija
1 71 Emelie Rancken 12.47 12.47
IF Raseborg 1996
2 53 Sara Vorselman 12.70 12.70
Helsingin Kisa-Ve1995
3 196 Sonja Nousiainen 12.31 12.32
Mikkelin Kilpa-Ve1995
4 84 Milla Heiskanen 12.19 12.19
Iisalmen Visa 1996
5 241 Sanna Luukkonen 12.41 12.41
Posion Pyrintö 1996
6 35 Helsingfors IFK 1995 12.59 12.69
7 61 Nathalie Nystrand 12.95 12.95
IF Fyren 1995
8 104 Maiju Ylitalo 12.39 12.79
Kajaanin Kipinä 1995
______________________________________________________
SM-kilpailut M/N 19
Huittisten keskusurheilukenttä
9.8.2014
400 m M19
Loppukilpailu
Laji alkaa: 9.8.2012:30 Kilpailupöytäkirja Alkoi klo:
Loppui klo:
Julkaistu klo:
Erä 1
RataNumeNimi / Seura PB SB Tulos Sija
1
2 297 Elias Saarinen
Tampereen Pyrintö1996
3 107 Petteri Heinonen
Kangasalan Urheil1996
4 51 Jerri Råman 51.65
Helsingin Kisa-Ve1995
5 18 Valtteri Sarasmaa 53.30 53.30
Espoon Tapiot 1996
6 151 Kuopion Reipas 1995 52.28 52.28
7 205 Waltteri Myötyri 52.15 53.38
Nokian Urheilijat1995
8 333 Niklas Ulmanen 55.83 56.17
Vantaan Salamat 1996
Erä 2
RataNumeNimi / Seura PB SB Tulos Sija
1 29 Helsingfors IFK 1995 50.78 51.09
2 217 Teemu Keronen 51.20 51.20
Oravisalon Urheil1995
3 33 Omar Mountassir 52.06 52.06
Helsingfors IFK 1996
4 74 Eljas Aalto 50.34 50.34
IF Sibbo-Vargarna1996
5 86 Nahashon Njehia 51.68 51.68
Ilmajoen Kisailij1996
6 174 Joona Klemi 51.41 51.41
Lappeenrannan Urh1996
7 139 Markku Haavisto 50.46 50.91
Kosken Kaiku 1995
8 148 Sami Hänninen 51.29 51.29
Kuopion Reipas 1996
Erä 3
RataNumeNimi / Seura PB SB Tulos Sija
1 140 Eemeli Laaksonen 50.11 50.11
Kosken Kaiku 1995
2 78 Simon Jansson 49.12 49.12
IF Åland 1995
3 215 Eemeli Välimäki 49.54 49.54
Noormarkun Nopsa 1996
4 303 Valtteri Toimela 49.57 50.18
Tampereen Pyrintö1995
5 282 Ville Aarnivala 48.58 48.58
Tampereen Pyrintö1996
6 147 Kuivasjärven Aura1996 49.98 49.98
7 156 Juho Pirskanen 49.88 49.88
Kuopion Reipas 1996
8 36 Jani Rastas 49.97 49.97
Helsingfors IFK 1996
______________________________________________________________
SM-kilpailut M/N 19
Huittisten keskusurheilukenttä
9.8.2014
Kolmiloikka N19
Karsinta
Laji alkaa .8.20112:35 Kilpailupöytäkirja
12 parasta (q)
Alkoi klo: Päättyi kloJulkaistu klo:
Nro Nimi / Seura Sv PB SB Tulos Sija Suoritukset / Välisija
93 Niina Kettunen 11.611.0
Joensuun Kataja 1996
229 Vilma Silvamaa 10.710.7
Oulun Pyrintö 1996
146 Saara Hiltunen 11.111.1
Kuivasjärven Aura 1995
58 Jutta Ylitalo 11.611.2
Hämeenlinnan Tarmo 1995
89 Senni Salminen 13.113.1
Imatran Urheilijat 1996
124 Anne-Mari Lehtiö 11.6
Kenttäurheilijat -58 1995
325 Emma Pullola 12.312.0
Vaasan Vasama 1996
195 Lotta Kirvesmies 11.211.1
Mikkelin Kilpa-Veiko 1995
67 Ida Gustafsson 11.311.2
IF Raseborg 1995
238 Henna Rauhansalo 11.311.2
Porin Yleisurheilu 1996
149 Sara Hänninen 10.810.4
Kuopion Reipas 1996
275 Ida Kriikkula 12.212.2
Soinin Sisu 1996
213 Paula Vihtalahti 11.511.3
Noormarkun Nopsa 1996
94 Iida Kokko 10.710.6
Joensuun Kataja 1996
301 Miia Sillman 12.3
Tampereen Pyrintö 1995
169 Elina Halonen 11.311.3
Lapin Lukko 1995
110 Johanna Hokkanen 11.711.7
Kangasniemen Kalske 1995
39 Heini Vainionpää 12.111.8
Helsingfors IFK 1995
___________________________________________________________________
SM-kilpailut M/N 19
Huittisten keskusurheilukenttä
9.8.2014
3000 m ej N19
Loppukilpailu
Laji alkaa: 9.8.2013:35 Kilpailupöytäkirja Alkoi klo:
Loppui klo:
Julkaistu klo:
RataNumeNimi / Seura PB SB Tulos Sija
1
2
3 250 Julia Korpela 11:29.7911:29.79
Raahen Vesa 1996
4 13 Sofia Muinonen 11:15.9611:15.96
Espoon Tapiot 1996
5 276 Linnea Harala 11:29.0211:29.02
Someron Esa 1995
6 161 Lahden Ahkera 1995 10:22.7710:22.77
7 330 Olivia Leino 13:09.1313:09.13
Vantaan Salamat 1996
8 115 Roosa Rantanen
Karhulan Katajais1995
_______________________________________________________________________
M19 Keihäs suoraan loppukilpailuna tänään!!
Keihäs M19
Loppukilpailu
9.8.20113:30 Kilpailupöytäkirja
Laji alkaa
Alkoi klo: Päättyi kloJulkaistu klo:
Nro Nimi / Seura PB SB Tulos Sija Suoritukset Väli
356 Juuso Pusa 66.062.0
Ylöjärven Urheili 1995
101 Jyväskylän Kenttä 1996 51.251.2
106 Jarmo Hänninen
Kalannin Vankka 1995
344 Visa Mäkinen 60.260.2
Veikkolan Veikot 1996
202 Matias Pahikkala 66.566.5
Naantalin Löyly 1995
268 Edvin Berglund 55.555.5
128 Joonas Hyvärinen 62.262.2
Keski-Uudenmaan Y 1995
167 Marko Valkama 53.653.6
Lamminpään Korpi 1996
265 Aleksi Lehto 66.366.3
Seinäjoen Seudun 1996
100 Eemi Maukonen 59.9
Jyväskylän Kenttä 1995
120 Kauhajoen Karhu 1996 62.262.2
103 Robert Heinonen 62.762.7
Jämsänkosken Ilve 1995
252 Leevi Uusitalo 66.265.9
Raision Kuula 1995
14 Miro Määttänen 66.766.7
Espoon Tapiot 1996
____________________________________________________________________
SM-kilpailut M/N 19
Huittisten keskusurheilukenttä
9.8.2014
Korkeus M19
Loppukilpailu
Kilpailupöytäkirja
Laji alkaa: .8.20113:35
Alkoi klo: Päättyi klo:Julkaistu klo:
Nro Nimi / Seura Sv PB SBTulo SijAloituKorkeudet / suor
Telin.
247 Alexei Kärkkäinen 2.042.00
Pyhäselän Urhei1996
324 Valtteri Välimäki 2.021.98
Uudenkaupungin 1995
318 Aleksi Klemola 1.981.98
Ullavan Kilpa 1996
164 Joonas Mäkinen 1.941.94
Laitilan Jyske 1995
92 Leevi Räikkönen 1.911.80
Janakkalan Jana1996
75 IF Sibbo-Vargar19951.861.80
261 Salon Vilpas 19952.162.13
231 Pargas IF 19951.931.91
358 Valtteri Mattila 2.032.03
Äänekosken Urhe1995
260 Lari Autio 1.911.91
Salon Vilpas 1995
300 Markku Sillman 1.951.95
Tampereen Pyrin1995
_______________________________________________________________________
SM-kilpailut M/N 19
Huittisten keskusurheilukenttä
9.8.2014
Kuula M19
Loppukilpailu
9.8.20113:30 Kilpailupöytäkirja
Laji alkaa
Alkoi klo: Päättyi kloJulkaistu klo:
Nro Nimi / Seura PB SB Tulos Sija Suoritukset Väli
159 Tuomo Marttila 13.613.4
Kälviän Tarmo 1995
321 Urjalan Urheilija 1995 17.717.7
62 Torgny Backman 12.512.5
IF Kraft 1996
234 Matti Kahilainen 16.316.3
Pihtiputaan Tuisk 1996
246 Markus Kokkonen 14.5
Pyhäselän Urheili 1995
236 Juuso Lahdenranta 15.615.6
235 Teemu Uusiperhe 11.111.1
Piikkiön Kehitys 1996
80 Joel Thölix 13.213.2
IF Åland 1995
216 Matias Wiro 13.213.2
Noormarkun Nopsa 1995
40 Niko Avikainen 10.810.8
Helsingin Kisa-Ve 1996
136 Kiimingin Urheiliö 1995 15.715.7
_____________________________________________________________
3000 m ej M19
Loppukilpailu
Laji alkaa: 9.8.2014:15 Kilpailupöytäkirja Alkoi klo:
Loppui klo:
Julkaistu klo:
RataNumeNimi / Seura PB SB Tulos Sija
1
2
3 203 Miika Tenhunen 9:34.99 9:34.99
Nivalan Urheilija1996
4 77 Marc Sundén 9:56.04 9:56.04
IF Sibbo-Vargarna1996
5 68 Vilho Loukkalahti 9:51.77 9:51.77
IF Raseborg 1995
6 12 Espoon Tapiot 1995 9:37.28 9:37.28
7 44 Joona Malmi 11:56.1111:56.11
Helsingin Kisa-Ve1996
8 306 Mikael Rantanen 11:15.7211:15.72
Tampereen Urheili1995
_______________________________________________________
SM-kilpailut M/N 19
Huittisten keskusurheilukenttä
9.8.2014
Pituus M19
Loppukilpailu
Laji alkaa .8.20113:50 Kilpailupöytäkirja
Alkoi klo: Päättyi kloJulkaistu klo:
Nro Nimi / Seura Sv PB SB Tulos Sija Suoritukset / Välisija
129 Petri Ihander 6.796.79
Keski-Uudenmaan Ylei 1996
108 Topias Koukkula 6.636.63
Kangasalan Urheilija 1996
150 Pyry-Pekka Härkönen 6.786.78
Kuopion Reipas 1995
164 Joonas Mäkinen 6.616.61
Laitilan Jyske 1995
256 Miika Mäkinen 6.876.72
Riihimäen Kisko 1995
7 Donatello Dallai 6.756.75
Esbo IF 1996
172 Elmo Savola 7.037.03
Lappajärven Veikot 1995
208 Antti Lempinen 6.426.40
Noormarkun Nopsa 1996
45 Ilkka Mattila 6.816.60
Helsingin Kisa-Veiko 1995
327 Alex Lause 6.856.62
Vammalan seudun Voim 1995
177 Simo Lipsanen 7.117.11
Lappeenrannan Urheil 1995
340 Kristian Bäck 7.067.06
Vasa IS 1996
____________________________________________________________
1500 m N19
Loppukilpailu
Laji alkaa: 9.8.2014:35 Kilpailupöytäkirja Alkoi klo:
Loppui klo:
Julkaistu klo:
RataNumeNimi / Seura PB SB Tulos Sija
1 329 Marianne Viitamaa 4:59.23 4:59.23
Vammalan seudun V1996
1 185 Johanna Harju 5:37.17 5:37.17
Länsi-Uudenmaan U1995
2 251 Stina Seitsonen 5:03.50 5:03.50
Raision Kuula 1996
2 41 Rauha Buchwald 5:06.22 5:06.22
Helsingin Kisa-Ve1995
3 323 Amanda Virtanen 5:02.55 5:02.55
Uudenkaupungin Ke1996
3 161 Lahden Ahkera 1995 4:39.97 4:39.97
4 112 Minttu Hukka 4:30.35 4:30.35
Karhulan Katajais1995
4 168 Anna Haataja 4:53.61 4:53.61
Lapin Lukko 1996
5 240 Meri Kuha 5:14.97 5:25.09
Posion Pyrintö 1996
5 313 Johanna Matintalo 4:33.74 4:33.74
Turun Urheiluliit1996
6 54 Alli Walden 5:02.22 5:02.22
Helsingin Kisa-Ve1995
6 218 Silja Meronen 4:42.52 4:42.52
Orimattilan Jymy 1996
7 157 Aino Kivenmäki 4:42.81 4:42.81
Kuortaneen Kunto 1996
8 134 Noora Wallenius 4:42.35 4:44.02
Keski-Uudenmaan Y1996
____________________________________________________________
SM-kilpailut M/N 19
Huittisten keskusurheilukenttä
9.8.2014
Kolmiloikka N19
Loppukilpailu
Laji alkaa 9 .8.2014 15:10 Kilpailupöytäkirja
Alkoi klo: Päättyi kloJulkaistu klo:
Nro Nimi / Seura Sv PB SB Tulos Sija Suoritukset / Välisija
213 Paula Vihtalahti 11.511.3
Noormarkun Nopsa 1996
58 Jutta Ylitalo 11.611.2
Hämeenlinnan Tarmo 1995
124 Anne-Mari Lehtiö 11.6
Kenttäurheilijat -58 1995
89 Senni Salminen 13.113.1
Imatran Urheilijat 1996
325 Emma Pullola 12.312.0
Vaasan Vasama 1996
275 Ida Kriikkula 12.212.2
Soinin Sisu 1996
301 Miia Sillman 12.3
Tampereen Pyrintö 1995
169 Elina Halonen 11.311.3
Lapin Lukko 1995
67 Ida Gustafsson 11.311.2
IF Raseborg 1995
238 Henna Rauhansalo 11.311.2
Porin Yleisurheilu 1996
110 Johanna Hokkanen 11.711.7
Kangasniemen Kalske 1995
39 Heini Vainionpää 12.111.8
Helsingfors IFK 1995
_________________________________________________________________
Kiekko N19
Loppukilpailu
9.8.20115:05 Kilpailupöytäkirja
Laji alkaa
Alkoi klo: Päättyi kloJulkaistu klo:
Nro Nimi / Seura PB SB Tulos Sija Suoritukset Väli
183 Essi Erkkilä 34.334.3
Lohtajan Veikot 1995
352 Ylivieskan Kuula 1995 36.135.8
320 Juuli Nuikka 37.136.6
Urjalan Urheilija 1996
309 Piia Koski 40.339.4
Teuvan Rivakka 1996
206 Oona Vilermo 37.637.6
Nokian Urheilijat 1996
123 Tiia Tirkkonen 37.237.2
38 Åsa Sjöstedt 33.330.6
Helsingfors IFK 1996
135 Salla Sipponen 54.354.3
Keuruun Kisailija 1995
267 Sanja-Maria Olli 43.342.4
Seinäjoen Seudun 1995
257 Anni Siirola 43.143.1
Riihimäen Kisko 1996
190 Marttilan Murto 1996 29.929.2
121 Anni Kohtala 41.641.6
Kauhajoen Karhu 1996
17 Vilma Paakkala 47.347.3
Espoon Tapiot 1996
291 Taru Nieminen 35.735.5
Tampereen Pyrintö 1996
_________________________________________________________________
1500 m M19
Loppukilpailu
Laji alkaa: 9.8.2015:20 Kilpailupöytäkirja Alkoi klo:
Loppui klo:
Julkaistu klo:
RataNumeNimi / Seura PB SB Tulos Sija
1
2
3
4 32 Samuli Manninen 4:34.75
Helsingfors IFK 1995
5 24 Pauli Ruostetsaari 3:59.21 3:59.21
Gamlakarleby IF 1995
6 154 Kuopion Reipas 1996 3:52.30 3:52.30
7 25 Joni Virkkala 4:08.42 4:08.42
Gamlakarleby IF 1995
8 259 Joonas Rinne 3:57.27 3:57.27
Saarijärven Pulli1995
9 171 Pauli Moilanen 4:08.33 4:08.33
Lapin Lukko 1996
10 225 Arttu Liipo 4:09.18 4:09.18
Oulun Pyrintö 1996
11 212 Antti Seilonen 4:48.65 4:48.65
Noormarkun Nopsa 1995
12 245 Jussi Karkkulainen 4:19.00 4:19.02
Pyhäselän Urheili1996
13 243 Alexi Ruokamo 4:46.77 4:46.77
Posion Pyrintö 1996
_________________________________________________________________