Triangeli/Lady-Triangeli/Minitriangeli, Huittinen 24.9.17
Pisteet Triangeli
Luja 94, VsV 43, KK-V 26
Pisteet Lady-Triangeli
Luja 99, KK-V 64, VsV 27
Pisteet Minitriangeli
Luja 172, VsV 162, KK-V 124
Triangelit
Huittinen
24.9.2017
Sää: Aurinkoinen, 20 C lämpöä, lievä tuulenvire
TULOKSET
M 100 m
Tuuli: -0,5
1. Robert Silenko 2002 LauttLu 12,48
2. Aleksi Hakanen 2000 LauttLu 12,67
Trin Lipiäinen 2003 LauttLu DNS
Sami Henttinen KokemKV DNS
M 400 m
1. Aleksi Hakanen 2000 LauttLu 58,40
2. Robert Silenko 2002 LauttLu 58,48
3. Aimo Mäkinen VammsVoi 1.00,20
Heikki Hiekkala KokemKV DNS
M 3000 m
1. Jouko Mahlamäki 1965 LauttLu 9.57,02
2. Samuli Kero 2002 VammsVoi 10.41,99
3. Heikki Hiekkala KokemKV 10.54,67
4. Aimo Mäkinen VammsVoi 11.37,84
Kimmo Savolainen LauttLu DNS
M Korkeus
1. Juha-Matti Iso-Jaakkola 1991 LauttLu 175
165 170 175 182
O O O XXX
2. Aapo Karvinen 2001 VammsVoi 170
160 170 175
O XO XXX
3. Aleksi Hakanen 2000 LauttLu 165
130 140 145 150 155 160 165 170
O O O O O O XXO XXX
4. Oskari Henttinen 2003 KokemKV 160
140 145 150 155 160 165
O O O O XXO XXX
Sami Henttinen KokemKV DNS
M Pituus
1. Juha-Matti Iso-Jaakkola 1991 LauttLu 6,15 -2,9
6,09 6,15 6,08 6,06
-0,8 -2,9 -2,0 -3,6
2. Niko Simola 1993 VammsVoi 6,04 -1,9
X X 6,04 X
-1,9
3. Aapo Karvinen 2001 VammsVoi 5,58 -2,2
5,56 X 5,58 X
-1,2 -2,2
4. Trin Lipiäinen 2003 LauttLu 5,00 -0,3
5,00 X X X
-0,3
M Kolmiloikka
1. Niko Simola 1993 VammsVoi 13,81 -1,5
13,74 X 13,81 X
-1,0 -1,5
2. Aapo Karvinen 2001 VammsVoi 12,58 -1,6
12,58 12,57 X X
-1,6 -2,8
3. Robert Silenko 2002 LauttLu 10,82 -1,3
10,82 X X X
-1,3
4. Oskari Henttinen 2003 KokemKV 9,82 -2,9
9,73 9,82 X X
-1,6 -2,9
5. Trin Lipiäinen 2003 LauttLu 9,46 -2,4
9,46 X X X
-2,4
M Kuula
1. Juha-Matti Iso-Jaakkola 1991 LauttLu 11,66
10,71 11,63 11,47 11,66
2. Jere Salo 1992 LauttLu 10,73
10,73 X X X
3. Arttu Tuominen KokemKV 9,17
8,43 9,08 9,17 X
4. Aimo Mäkinen VammsVoi 8,18
8,18 8,00 7,65 X
5. Hannu Kallio VammsVoi 6,44
X 6,44 X X
6. Kari Vahti KokemKV 5,12
4,68 4,90 5,12 5,09
Frans Hakasuo 2002 LauttLu DNS
Kari Puolakka KokemKV DNS
Petteri Lax LauttLu DNS
M Kiekko
1. Jere Salo 1992 LauttLu 28,09
X 28,09 - -
2. Kari-Pekka Lax LauttLu 27,58
27,40 27,58 X 26,42
3. Arttu Tuominen KokemKV 21,28
21,28 19,90 21,09 18,87
4. Kari Vahti KokemKV 18,20
16,69 18,14 X 18,20
Aleksi Hakanen 2000 LauttLu DNS
Petteri Lax LauttLu DNS
Kilpailun ulkopuolella
Mikko Karppanen 1992 TampU DNS
M Keihäs
1. Jere Salo 1992 LauttLu 63,69
62,59 63,39 62,29 63,69
2. Jyrki Hakasuo LauttLu 36,64
35,15 X 36,18 36,64
3. Arttu Tuominen KokemKV 33,63
32,03 33,63 33,60 X
Kari Puolakka KokemKV DNS
Timo Rinne KokemKV DNS
Petteri Lax LauttLu DNS
P7 40 m
1. Daniel Huppunen 2010 KokemKV 8,12
2. Aku Rinne KokemKV 8,43
3. Alex Multanen KokemKV 8,48
4. Väinö Koivu 2010 VammsVoi 8,60
5. Jehu Leinonen 2010 LauttLu 8,63
6. Santeri Mäkelä 2011 LauttLu 8,68
7. Topias Ojansivu 2010 VammsVoi 8,74
8. Juho Mäkiranta VammsVoi 8,98
9. Antti Tuomisto VammsVoi 9,09
10. Petrus Joensuu 2010 VammsVoi 9,16
11. Veikka Mäkinen VammsVoi 9,75
12. Aatu Malinen KokemKV 10,79
Erä 1 Tuuli: -1,2
1. Daniel Huppunen 2010 KokemKV 8,12
2. Alex Multanen KokemKV 8,48
3. Jehu Leinonen 2010 LauttLu 8,63
4. Topias Ojansivu 2010 VammsVoi 8,74
5. Petrus Joensuu 2010 VammsVoi 9,16
6. Veikka Mäkinen VammsVoi 9,75
Erä 2 Tuuli: -1,8
1. Aku Rinne KokemKV 8,43
2. Väinö Koivu 2010 VammsVoi 8,60
3. Santeri Mäkelä 2011 LauttLu 8,68
4. Juho Mäkiranta VammsVoi 8,98
5. Antti Tuomisto VammsVoi 9,09
6. Aatu Malinen KokemKV 10,79
P7 Pallonheitto
1. Juho Mäkiranta VammsVoi 23,05
23,05 22,16
2. Alex Multanen KokemKV 20,40
20,40 19,28
3. Antti Tuomisto 20,30
17,95 20,30
4. Väinö Koivu 2010 VammsVoi 19,72
19,72 19,36
5. Daniel Huppunen 2010 KokemKV 15,86
15,86 15,29
6. Veikka Mäkinen 15,64
15,64 14,48
7. Aku Rinne KokemKV 15,54
14,45 15,54
8. Santeri Mäkelä 2011 LauttLu 14,63
14,63 8,99
9. Jehu Leinonen 2010 LauttLu 12,50
12,50 12,46
10. Petrus Joensuu 2010 VammsVoi 10,38
8,22 10,38
11. Topias Ojansivu 2010 VammsVoi 9,24
8,50 9,24
12. Aatu Malinen KokemKV 5,22
5,22 4,59
P9 40 m
1. Hugo Salmi 2009 VammsVoi 7,30
2. Joose Tiensuu 2008 VammsVoi 7,41
3. Sampo Rintala 2009 LauttLu 7,43
4. Toivo Koivu 2009 VammsVoi 7,54
5. Christian Petelius 2009 LauttLu 7,61
6. Nico Välimäki 2009 VammsVoi 7,65
7. Sakari Mäkelä 2008 LauttLu 7,68
8. Kimi Ritvonen 2008 VammsVoi 7,73
9. Niilo Ruuskanen KokemKV 7,84
10. Olavi Tuomisto 2008 VammsVoi 8,02
11. Rimo Turgan 2009 LauttLu 8,67
Alpo Tuominen 2008 KokemKV DNS
Kilpailun ulkopuolella
Onni Mäkelä 2008 UlvST 7,58
Aapo Mäkelä 2008 UlvST 7,78
Kilpailun ulkopuolella
Oskari Savolainen 2008 IkaalU 6,92
Jeri Niinivirta 2008 UlvST 7,17
Kilpailun ulkopuolella
Niklas Lehtinen 2009 LapSa 8,19
Erä 1 Tuuli: -2,3
1. Nico Välimäki 2009 VammsVoi 7,65
2. Sakari Mäkelä 2008 LauttLu 7,68
3. Niilo Ruuskanen KokemKV 7,84
Kilpailun ulkopuolella
Onni Mäkelä 2008 UlvST 7,58
Oskari Savolainen 2008 IkaalU 6,92
Erä 2 Tuuli: -1,8
1. Hugo Salmi 2009 VammsVoi 7,30
2. Sampo Rintala 2009 LauttLu 7,43
3. Toivo Koivu 2009 VammsVoi 7,54
4. Kimi Ritvonen 2008 VammsVoi 7,73
5. Rimo Turgan 2009 LauttLu 8,67
Alpo Tuominen 2008 KokemKV DNS
Erä 3 Tuuli: -2,2
1. Joose Tiensuu 2008 VammsVoi 7,41
2. Christian Petelius 2009 LauttLu 7,61
3. Olavi Tuomisto 2008 VammsVoi 8,02
Kilpailun ulkopuolella
Aapo Mäkelä 2008 UlvST 7,78
Jeri Niinivirta 2008 UlvST 7,17
Kilpailun ulkopuolella
Niklas Lehtinen 2009 LapSa 8,19
P9 Pituus
1. Hugo Salmi 2009 VammsVoi 3,40
3,12 3,17 3,40
2. Christian Petelius 2009 LauttLu 3,36
3,36 2,87 X
3. Joose Tiensuu 2008 VammsVoi 3,33
3,33 3,22 3,30
4. Sakari Mäkelä 2008 LauttLu 3,29
3,29 3,23 3,19
5. Toivo Koivu 2009 VammsVoi 3,23
3,12 3,23 2,96
6. Alpo Tuominen 2008 KokemKV 3,06
3,06 - -
7. Kimi Ritvonen 2008 VammsVoi 3,02
2,95 3,00 3,02
8. Nico Välimäki 2009 VammsVoi 3,02
2,85 2,62 3,02
9. Olavi Tuomisto 2008 VammsVoi 2,94
2,94 2,80 2,85
10. Sampo Rintala 2009 LauttLu 2,86
2,78 2,86 2,85
11. Niilo Ruuskanen KokemKV 2,74
2,70 2,56 2,74
Kilpailun ulkopuolella
Onni Mäkelä 2008 UlvST 3,05
2,88 3,05 2,97
Aapo Mäkelä 2008 UlvST 2,85
2,85 - -
Kilpailun ulkopuolella
Oskari Savolainen 2008 IkaalU 4,05
3,97 4,05 3,93
Jeri Niinivirta 2008 UlvST 3,91
3,61 3,77 3,91
Kilpailun ulkopuolella
Niklas Lehtinen 2009 LapSa 3,14
3,14 - -
P9 Keihäs
1. Toivo Koivu 2009 VammsVoi 17,69
17,69 X 16,45 16,87
2. Alpo Tuominen 2008 KokemKV 17,23
16,37 17,23 13,25 16,47
3. Joose Tiensuu 2008 VammsVoi 14,64
9,80 14,52 14,64 14,28
4. Sakari Mäkelä 2008 LauttLu 13,70
12,45 13,70 X 13,45
5. Nico Välimäki 2009 VammsVoi 12,82
12,82 10,42 9,97 8,61
6. Hugo Salmi 2009 VammsVoi 11,19
X 8,66 9,55 11,19
7. Christian Petelius 2009 LauttLu 10,54
X 9,85 X 10,54
8. Niilo Ruuskanen KokemKV 10,28
10,28 9,87 X 9,75
9. Olavi Tuomisto 2008 VammsVoi 7,37
X X X 7,37
10. Kimi Ritvonen 2008 VammsVoi 6,00
X 4,55 6,00 5,13
Kilpailun ulkopuolella
Onni Mäkelä 2008 UlvST 18,90
18,10 X 18,90 17,94
Aapo Mäkelä 2008 UlvST 17,38
X 17,38 16,85 17,03
Kilpailun ulkopuolella
Jeri Niinivirta 2008 UlvST 17,07
16,06 17,07 16,47 16,20
Niklas Lehtinen 2009 LapSa 19,81
18,76 19,18 17,80 19,81
P11 60 m
1. Manu Kankaanniemi 2006 VammsVoi 9,00
2. Niilo Harjunmaa 2006 LauttLu 9,50
3. Aleksi Hujo 2006 VammsVoi 9,67
4. Elmeri Kivipelto 2007 LauttLu 9,71
5. Juho Herrala 2006 KokemKV 9,86
6. Aatu Kuusisto 2006 VammsVoi 9,88
7. Aaro Silvennoinen 2007 VammsVoi 10,00
8. Eerik Lehtinen 2007 LauttLu 10,17
9. Niklas Mäntylä 2007 VammsVoi 10,29
10. Severi Laine 2006 LauttLu 10,73
Romeo Horelli 2007 KokemKV DNS
Kilpailun ulkopuolella
Aapo Närhi 2007 LempKiYU 10,19
Eemil Siuko 2007 PunkalKu 9,10
Kilpailun ulkopuolella
Luukas Lehtinen 2007 LapSa 9,56
Erä 1 Tuuli: -2,4
1. Niilo Harjunmaa 2006 LauttLu 9,50
2. Aleksi Hujo 2006 VammsVoi 9,67
3. Elmeri Kivipelto 2007 LauttLu 9,71
4. Aaro Silvennoinen 2007 VammsVoi 10,00
5. Eerik Lehtinen 2007 LauttLu 10,17
6. Niklas Mäntylä 2007 VammsVoi 10,29
Kilpailun ulkopuolella
Eemil Siuko 2007 PunkalKu 9,10
Erä 2 Tuuli: -1,7
1. Manu Kankaanniemi 2006 VammsVoi 9,00
2. Juho Herrala 2006 KokemKV 9,86
3. Aatu Kuusisto 2006 VammsVoi 9,88
4. Severi Laine 2006 LauttLu 10,73
Romeo Horelli 2007 KokemKV DNS
Kilpailun ulkopuolella
Aapo Närhi 2007 LempKiYU 10,19
Luukas Lehtinen 2007 LapSa 9,56
P11 Pituus
1. Manu Kankaanniemi 2006 VammsVoi 5,19
5,14 5,07 5,19 5,16
2. Aatu Kuusisto 2006 VammsVoi 4,20
4,19 4,20 4,16 X
3. Niilo Harjunmaa 2006 LauttLu 4,03
4,01 3,62 4,03 3,78
4. Juho Herrala 2006 KokemKV 4,00
3,93 3,84 4,00 3,99
5. Elmeri Kivipelto 2007 LauttLu 3,89
3,77 3,89 3,73 3,58
6. Niklas Mäntylä 2007 VammsVoi 3,82
3,81 3,62 3,45 3,82
7. Eerik Lehtinen 2007 LauttLu 3,79
3,61 3,56 3,79 3,74
8. Severi Laine 2006 LauttLu 3,54
X 3,43 3,42 3,54
9. Romeo Horelli 2007 KokemKV 2,88
2,76 2,80 2,71 2,88
Kilpailun ulkopuolella
Aapo Närhi 2007 LempKiYU 3,79
3,76 3,67 3,74 3,79
Eemil Siuko 2007 PunkalKu 4,29
4,29 3,13 4,09 3,89
Kilpailun ulkopuolella
Luukas Lehtinen 2007 LapSa 4,58
4,48 4,58 4,35 4,35
P11 Kuula
1. Manu Kankaanniemi 2006 VammsVoi 12,67
12,12 11,85 X 12,67
2. Aleksi Hujo 2006 VammsVoi 8,57
8,37 8,57 X 8,24
3. Eerik Lehtinen 2007 LauttLu 7,81
X 6,95 7,81 7,77
4. Juho Herrala 2006 KokemKV 7,53
7,17 7,53 X 7,52
5. Niklas Mäntylä 2007 VammsVoi 7,49
7,01 6,94 7,36 7,49
6. Niilo Harjunmaa 2006 LauttLu 6,43
6,26 6,21 6,00 6,43
7. Elmeri Kivipelto 2007 LauttLu 6,22
5,81 5,93 5,76 6,22
8. Severi Laine 2006 LauttLu 5,98
5,24 5,32 X 5,98
9. Johannes Ojansivu 2007 VammsVoi 5,89
5,29 5,89 X 5,47
10. Romeo Horelli 2007 KokemKV 5,23
5,21 4,04 5,19 5,23
Kilpailun ulkopuolella
Aapo Närhi 2007 LempKiYU 7,37
7,02 6,68 7,37 X
Eemil Siuko 2007 PunkalKu 6,29
X 6,12 X 6,29
Kilpailun ulkopuolella
Luukas Lehtinen 2007 LapSa 7,73
7,41 7,73 7,45 7,38
P13 1000 m
1. Henrik Lehtinen 2004 LauttLu 3.02,68
2. Felix Horelli 2004 KokemKV 3.39,93
3. Joose Tiensuu 2008 VammsVoi 3.45,96
4. Olavi Tuomisto 2008 VammsVoi 3.56,61
5. Niilo Ruuskanen KokemKV 4.18,40
P13 Korkeus
1. Matias Henttinen 2005 KokemKV 140
115 120 125 130 135 140 145
O - XO O XO O XXX
2. Felix Horelli 2004 KokemKV 140
115 120 125 130 135 140 145
O O O O O XXO XXX
Henrik Lehtinen 2004 LauttLu DNS
P13 Keihäs
1. Henrik Lehtinen 2004 LauttLu 47,58
46,81 47,58 X X
2. Erkka Maine 2004 LauttLu 37,68
37,68 X X 36,91
3. Felix Horelli 2004 KokemKV 37,62
36,23 X 37,62 33,71
4. Matias Henttinen 2005 KokemKV 30,44
30,44 26,15 29,86 28,05
Kilpailun ulkopuolella
Samu Kauppi 2004 TammRy 34,03
31,54 34,03 33,24 32,69
Tuomas Närhi 2004 LempKiYU 43,33
36,41 43,33 39,50 X
Kilpailun ulkopuolella
Luukas Lehtinen 2007 LapSa 28,00
28,00 27,18 27,39 27,52
N 100 m
Tuuli: -1,5
1. Aino Eno 2001 LauttLu 13,60
2. Noora Rintala 2001 VammsVoi 14,04
3. Henna Kaunistola 2002 LauttLu 14,43
4. Jenni Toikka 2002 KokemKV 14,63
5. Lilli Virtanen 2003 LauttLu 14,70
6. Noora Nevala 2003 KokemKV 14,70
Irene Leikkanen LauttLu DNS
N 400 m
1. Aino Eno 2001 LauttLu 1.02,34
2. Inari Leppäniemi 2003 KokemKV 1.10,73
3. Sanni Laukamo 2002 KokemKV 1.15,42
4. Sanna Mäkelä LauttLu 1.19,21
Irene Leikkanen LauttLu DNS
N 3000 m
1. Lotta-Maria Maine 2002 LauttLu 10.48,86
2. Tiina Valamaa KokemKV 11.24,45
3. Monika Turgan LauttLu 14.30,15
4. Annariina Leppäniemi KokemKV 16.58,04
Sini Saha LauttLu DNS
N Korkeus
1. Siiri Tuominen 2002 KokemKV 153
140 145 150 153 156
O O O O XXX
2. Veera Tuominen 1998 KokemKV 150
135 140 145 150 153
O O O XO XXX
3. Annika Savolainen LauttLu 145
125 130 135 140 145 150
O XO O XXO XO XXX
4. Inari Harjunmaa 2003 LauttLu 130
120 125 130 135
O XXO XO XXX
N Pituus
1. Siiri Tuominen 2002 KokemKV 4,52 -0,7
4,35 4,52 X X
-4,1 -0,7
2. Virpi Laine 1981 LauttLu 4,41 -3,1
4,33 4,26 4,41 X
-1,2 -1,3 -3,1
3. Sohvi Godin KokemKV 4,35 -0,8
X X 4,33 4,35
-3,5 -0,8
4. Noora Rintala 2001 VammsVoi 4,18 -0,4
X X X 4,18
-0,4
5. Henna Kaunistola 2002 LauttLu 3,96 -2,2
X 3,96 3,91 3,93
-2,2 -2,5 -0,8
6. Sanna Mäkelä LauttLu 3,94 -2,2
3,94 X X 3,91
-2,2 -1,8
7. Inari Leppäniemi 2003 KokemKV 3,82 -1,5
3,82 X X X
-1,5
8. Inari Harjunmaa 2003 LauttLu 3,61 -2,7
3,19 3,53 3,61 X
-1,8 -0,8 -2,7
N Kolmiloikka
1. Pinja Koivumäki 1998 LauttLu 10,43 -2,0
10,20 X 10,04 10,43
-3,4 -2,6 -2,0
2. Aino Eno 2001 LauttLu 10,25 -1,9
9,85 10,18 10,07 10,25
-1,3 -1,6 -2,0 -1,9
3. Lilli Virtanen 2003 LauttLu 9,29 -0,6
9,29 8,99 8,82 X
-0,6 -2,1 -3,4
4. Noora Nevala 2003 KokemKV 9,25 -1,6
9,25 9,16 8,79 9,12
-1,6 -2,6 -2,4 -1,4
5. Henna Kaunistola 2002 LauttLu 8,88 -1,6
8,45 8,88 X 8,73
-1,0 -1,6 -2,5
6. Jenni Toikka 2002 KokemKV 8,59 -1,9
8,59 8,18 7,28 8,10
-1,9 -3,6 -3,4 -2.6
N Kuula
1. Marika Haavisto LauttLu 9,74
9,74 9,38 9,53 9,31
2. Pinja Koivumäki 1998 LauttLu 9,42
8,85 9,03 9,42 9,18
3. Virpi Laine 1981 LauttLu 9,14
9,06 8,52 8,42 9,14
4. Sanna Mäkelä LauttLu 8,84
8,84 8,37 8,13 8,60
5. Tanja Kallio VammsVoi 8,63
8,28 8,31 8,63 8,03
6. Veera Matintalo 2000 LauttLu 8,45
7,67 8,04 8,26 8,45
7. Marjo-Riitta Ojansivu VammsVoi 7,64
7,02 7,64 7,09 7,57
8. Annariina Leppäniemi KokemKV 6,81
6,81 6,53 6,50 X
9. Sanna Hinkkanen VammsVoi 6,75
6,54 6,61 6,75 6,70
10. Leila Salmi VammsVoi 6,75
X X X 6,75
11. Sanni Laukamo 2002 KokemKV 6,57
6,38 6,57 6,48 5,53
N Kiekko
1. Pinja Koivumäki 1998 LauttLu 26,64
26,54 X 25,10 26,64
2. Marika Haavisto LauttLu 26,20
23,77 26,20 24,22 22,26
3. Veera Matintalo 2000 LauttLu 24,15
X X 22,05 24,15
4. Teija Simola VammsVoi 23,28
X 21,22 23,28 X
5. Sanna Hinkkanen VammsVoi 21,11
16,73 20,22 21,11 20,93
6. Veera Tuominen 1998 KokemKV 20,40
19,62 X 19,93 20,40
7. Marjo-Riitta Ojansivu VammsVoi 19,11
18,16 18,75 X 19,11
8. Tanja Kallio VammsVoi 18,31
17,66 X 16,87 18,31
Saara Godin KokemKV DNS
N Keihäs
1. Pinja Koivumäki 1998 LauttLu 35,98
28,60 35,98 31,03 33,88
2. Veera Matintalo 2000 LauttLu 34,20
34,20 33,04 30,94 32,96
3. Marika Haavisto LauttLu 23,78
21,57 21,29 22,10 23,78
4. Sohvi Godin KokemKV 22,96
20,64 20,91 21,63 22,96
5. Virpi Laine 1981 LauttLu 22,35
X X 22,15 22,35
6. Teija Simola VammsVoi 21,99
17,56 21,57 X 21,99
7. Sanna Hinkkanen VammsVoi 21,93
21,84 20,78 19,45 21,93
8. Tanja Kallio VammsVoi 18,12
16,28 18,12 X 17,32
Miia Puolakka KokemKV DNS
Saara Godin KokemKV DNS
N 1000 m viesti
1. Lauttakylän Luja 2.35,51
Henna Kaunistola
Pinja Koivumäki
Lotta-Maria Maine
Aino Eno
2. Kokemäen Kova-Väki 3.00,87
Noora Nevala
Siiri Tuominen
Inari Leppäniemi
Veera Tuominen
Vammalan Seudun Voima DNS
T7 40 m
1. Netta Nevala KokemKV 7,82
2. Anni Hakasuo 2010 LauttLu 7,83
3. Tilda Malinen KokemKV 8,04
4. Milla Ritvonen 2010 VammsVoi 8,05
5. Minja Kolehmainen LauttLu 8,18
6. Ellen Rantanen 2011 VammsVoi 8,34
7. Aina Kuusisto 2010 VammsVoi 8,55
8. Enni Pihlman KokemKV 9,00
9. Tiuku Tiensuu VammsVoi 9,08
Erä 1 Tuuli: -2,1
1. Tilda Malinen KokemKV 8,04
2. Milla Ritvonen 2010 VammsVoi 8,05
3. Aina Kuusisto 2010 VammsVoi 8,55
4. Enni Pihlman KokemKV 9,00
Erä 2 Tuuli: -1,6
1. Netta Nevala KokemKV 7,82
2. Anni Hakasuo 2010 LauttLu 7,83
3. Minja Kolehmainen LauttLu 8,18
4. Ellen Rantanen 2011 VammsVoi 8,34
5. Tiuku Tiensuu VammsVoi 9,08
T7 Pallonheitto
1. Anni Hakasuo 2010 LauttLu 14,20
14,20 13,78
2. Aina Kuusisto 2010 VammsVoi 13,55
12,89 13,55
3. Minja Kolehmainen LauttLu 13,41
13,41 11,89
4. Ellen Rantanen 2011 VammsVoi 12,04
11,88 12,04
5. Milla Ritvonen 2010 VammsVoi 11,08
10,16 11,08
6. Tilda Malinen KokemKV 9,26
8,86 9,26
7. Netta Nevala KokemKV 9,19
8,68 9,19
8. Tiuku Tiensuu VammsVoi 8,41
8,41 7,64
9. Enni Pihlman KokemKV 6,55
6,55 5,53
T9 40 m
1. Essi Kinnanen 2009 VammsVoi 7,30
2. Liina Laine 2008 LauttLu 7,33
3. Eevi Pohjolainen 2008 LauttLu 7,34
4. Pihla Joensuu 2008 VammsVoi 7,62
4. Amanda Henttinen 2008 KokemKV 7,62
6. Sara Karimäki 2009 VammsVoi 7,85
7. Lilli Rosvall 2008 KokemKV 8,20
Kilpailun ulkopuolella
Emilia Arola 2008 UlvST 7,66
Helmi Äärelä 2009 NakkVire 7,46
Erä 1 Tuuli: -1,4
1. Eevi Pohjolainen 2008 LauttLu 7,34
2. Pihla Joensuu 2008 VammsVoi 7,62
3. Sara Karimäki 2009 VammsVoi 7,85
Kilpailun ulkopuolella
Emilia Arola 2008 UlvST 7,66
Helmi Äärelä 2009 NakkVire 7,46
Erä 2 Tuuli: -1,4
1. Essi Kinnanen 2009 VammsVoi 7,30
2. Liina Laine 2008 LauttLu 7,33
3. Amanda Henttinen 2008 KokemKV 7,62
4. Lilli Rosvall 2008 KokemKV 8,20
T9 Pituus
1. Liina Laine 2008 LauttLu 3,32
3,28 3,31 3,32 3,04
2. Amanda Henttinen 2008 KokemKV 3,31
X 3,10 3,25 3,31
3. Essi Kinnanen 2009 VammsVoi 3,23
3,08 3,23 3,09 3,20
4. Eevi Pohjolainen 2008 LauttLu 3,22
3,11 3,19 3,22 3,15
5. Pihla Joensuu 2008 VammsVoi 3,08
3,05 2,95 2,95 3,08
6. Sara Karimäki 2009 VammsVoi 3,05
3,05 2,88 2,94 2,87
7. Lilli Rosvall 2008 KokemKV 2,59
2,59 2,45 2,48 2,30
Kilpailun ulkopuolella
Emilia Arola 2008 UlvST 3,15
3,15 3,04 3,00 2,99
Helmi Äärelä 2009 NakkVire 3,39
3,39 3,39 3,20 2,97
T9 Keihäs
1. Liina Laine 2008 LauttLu 14,10
14,10 12,15 13,61 13,17
2. Eevi Pohjolainen 2008 LauttLu 13,33
13,33 12,48 11,88 X
3. Amanda Henttinen 2008 KokemKV 9,72
9,72 8,81 7,10 7,27
4. Sara Karimäki 2009 VammsVoi 9,00
9,00 6,30 X X
5. Pihla Joensuu 2008 VammsVoi 8,04
7,87 8,04 7,88 5,92
6. Lilli Rosvall 2008 KokemKV 6,85
6,46 6,85 5,60
Kilpailun ulkopuolella
Emilia Arola 2008 UlvST 11,82
8,62 11,82 8,62 10,41
Helmi Äärelä 2009 NakkVire 8,03
8,03 7,22 6,60 6,45
T11 60 m
1. Olivia Kärki 2006 LauttLu 9,28
2. Elisa Tiuttu 2006 LauttLu 9,32
3. Ilona Koivuranta 2006 LauttLu 9,46
4. Sanni Pihko 2006 LauttLu 9,60
5. Siiri Mäkelä 2007 LauttLu 9,77
6. Amanda Witikkala 2006 KokemKV 9,80
7. Janita Kinnanen 2007 VammsVoi 9,95
8. Pinja Rintala 2007 LauttLu 10,12
9. Alina Jokinen 2006 VammsVoi 10,37
10. Hilla Hämäläinen 2007 VammsVoi 10,40
11. Janella Aalto 2007 KokemKV 10,60
12. Milja Tuomi 2007 KokemKV 11,31
Siina Potila KokemKV DNS
Erä 1 Tuuli: -1,5
1. Elisa Tiuttu 2006 LauttLu 9,32
2. Siiri Mäkelä 2007 LauttLu 9,77
3. Amanda Witikkala 2006 KokemKV 9,80
4. Pinja Rintala 2007 LauttLu 10,12
5. Milja Tuomi 2007 KokemKV 11,31
Siina Potila KokemKV DNS
Erä 2 Tuuli: -2,5
1. Olivia Kärki 2006 LauttLu 9,28
2. Ilona Koivuranta 2006 LauttLu 9,46
3. Sanni Pihko 2006 LauttLu 9,60
4. Janita Kinnanen 2007 VammsVoi 9,95
5. Alina Jokinen 2006 VammsVoi 10,37
6. Hilla Hämäläinen 2007 VammsVoi 10,40
7. Janella Aalto 2007 KokemKV 10,60
T11 Pituus
1. Olivia Kärki 2006 LauttLu 4,15
4,15 4,13 4,09 3,98
2. Siiri Mäkelä 2007 LauttLu 3,96
3,78 3,63 3,71 3,96
3. Sanni Pihko 2006 LauttLu 3,87
3,77 3,87 3,66 3,74
4. Elisa Tiuttu 2006 LauttLu 3,85
3,68 3,79 3,84 3,85
5. Ilona Koivuranta 2006 LauttLu 3,80
3,80 3,77 3,75 3,70
6. Alina Jokinen 2006 VammsVoi 3,59
3,53 3,55 3,49 3,59
7. Amanda Witikkala 2006 KokemKV 3,58
3,57 3,27 3,58 3,38
8. Janita Kinnanen 2007 VammsVoi 3,54
2,51 3,15 3,54 X
9. Pinja Rintala 2007 LauttLu 3,52
3,47 3,30 3,34 3,52
10. Hilla Hämäläinen 2007 VammsVoi 3,20
3,20 3,14 X 3,08
11. Janella Aalto 2007 KokemKV 3,10
3,10 3,04 3,10 2,80
12. Milja Tuomi 2007 KokemKV 2,87
2,87 X 2,84 X
Siina Potila KokemKV DNS
T11 Kuula
1. Siiri Mäkelä 2007 LauttLu 8,30
5,64 X 7,31 8,30
2. Amanda Witikkala 2006 KokemKV 7,30
6,91 7,16 7,30 7,17
3. Elisa Tiuttu 2006 LauttLu 7,01
X X 6,75 7,01
4. Alina Jokinen 2006 VammsVoi 6,82
X 6,21 6,24 6,82
5. Sanni Pihko 2006 LauttLu 6,68
6,68 6,11 6,55 6,49
6. Olivia Kärki 2006 LauttLu 6,59
5,72 6,34 6,59
7. Ilona Koivuranta 2006 LauttLu 5,47
5,47 4,83 4,60 5,15
8. Pinja Rintala 2007 LauttLu 5,29
5,11 4,71 4,52 5,29
9. Janella Aalto 2007 KokemKV 5,08
4,80 5,08 4,73 4,99
10. Milja Tuomi 2007 KokemKV 4,95
4,24 4,95 4,86 4,60
11. Hilla Hämäläinen 2007 VammsVoi 4,62
4,12 4,19 4,62 3,90
Siina Potila KokemKV DNS
T13 1000 m
1. Nina Välimäki 2004 VammsVoi 3.20,68
2. Anna-Stiina Haavisto 2005 LauttLu 3.52,34
3. Julia Kaasalainen 2005 LauttLu 3.52,70
4. Helmi Finska 2004 VammsVoi 3.55,59
Ilona Lampila 2004 VammsVoi DNS
Kilpailun ulkopuolella
Annika Laulumaa 2005 LaitJy 3.22,05
T13 Korkeus
1. Minttu Peltonen 2004 KokemKV 145
125 130 135 140 145
O O O XO XO
2. Helmi Finska 2004 VammsVoi 135
120 125 130 135 140
O O O XO XXX
3. Aada Koivuranta 2005 LauttLu 130
110 115 120 125 130 135
O O O XO O XXX
4. Emmi Pohjolainen 2004 LauttLu 130
115 120 125 130 135
XO XO O XO XXX
5. Lyydia Herrala 2004 KokemKV 125
110 115 120 125 130
O O O O XXX
T13 Keihäs
1. Nina Välimäki 2004 VammsVoi 31,80
29,86 31,80 X 30,13
2. Emmi Pohjolainen 2004 LauttLu 29,62
27,72 29,62 28,12 27,61
3. Lyydia Herrala 2004 KokemKV 27,66
27,18 X X 27,66
Sukkulaviesti 8x100m
1. Vammalan Seudun Voima 2.12,00
Milla Ritvonen
Antti Tuomisto
Essi Kinnonen
Hugo Salmi
Janita Kinnonen
Manu Kankaanniemi
Nina Välimäki
Aleksi Hujo
2. Lauttakylän Luja 2.12,69
Anni Hakasuo
Jehu Leinonen
Liina Laine
Sampo Rintala
Olivia Kärki
Niilo Harjunmaa
Emmi Pohjolainen
Erkka Maine
3. Kokemäen Kova-Väki 2.14,07
Netta Nevala
Daniel Huppunen
Amanda Henttinen
Niilo Ruuskanen
Amanda Witikkala
Juho Herrala
Minttu Peltonen
Felix Horelli
-----------------------------
Kilpailu on seurojen LLuja, VsV ja KK-V välinen ottelu.
Muistakin seuroista voi osallistua, mutta ei palkintoja.
Minitriangeli alkaa klo 11. Aikuisten triangelit alkavat sen jälkeen, noin klo 13:30.
Lajit
- M: 100m, 400m, 3000m, korkeus, pituus, 3-loikka, kuula, kiekko, keihäs
- N: 100m, 400m, 3000m, korkeus, pituus, 3-loikka, kuula, kiekko, keihäs
- P13: 1000m, korkeus, keihäs
- T13: 1000m, korkeus, keihäs
- P11: 60m, pituus, kuula
- T11: 60m, pituus, kuula
- P9: 40m, pituus, keihäs
- T9: 40m, pituus, keihäs
- P7: 40m, pallo
- T7: 40m, pallo
Ilmoittautuminen
Ilmoittautuminen 21.9. mennessä joko Kilpailukalenteri.fi:n kautta tai osoitteeseen
elina.savolainen2@gmail.com
puhelin: 040 7076959
OHJEELLINEN AIKATAULUMINITRIANGELI klo juoksut hypyt heitot 11.00 T 11 60m T/P 9 pituus T/P 13 keihäs T/P 7 pallo 11.15 P 11 60m 11.30 P 9 40m T11 pituus P11 kuula 11.45 T 9 40m T/P 13 korkeus 12.00 T 7 40m T/P 9 keihäs 12.15 P 7 40m P11 pituus T11 kuula 12.40 T/P 13 1000m 13.00 sukkulaviesti 8 x 100m Toimitsijatehtävät: LLuja: juoksut, keihäs VsV: kuula, pallo KK-V: pituus, korkeus TRIANGELI JA LADY-TRIANGELI Seuraottelu alkaa noin kello 13.30, kun Minitriangeli on ohi. Aikataulu on viitteellinen eli lajit alkavat, kun pääosa kilpailijoista on saapunut edellisestä lajista ja ovat valmiina kilpailemaan. 13.30 M 100 m, M korkeus, N pituus, M kuula, N kiekko, 13.40 N 400 m 13.50 M 400 m 14.00 N 100 m, M pituus, N korkeus, M kiekko, N kuula 14.20 N 3000 m 14.30 M ja N 3-loikka, M ja N keihäs 14.35 M 3000 m 15.00 Ruotsalaisviesti Buffetissa myynnissä kahvia/teetä/mehua, leivoksia, karkkia, makkaraa ja vohveleita.