Uutiset 2023
Indoor Games Pori 4.3.2023
Ano Heikkilä voitti kultaa P9-sarjan 40 metrillä (6,94) ja pituudessa (378). Samassa sarjassa kilpaileva Liinus Jarttu oli viides pituudessa ja 600 metrillä, sekä kuudes 40 metrillä. 9-vuotiaiden tyttöjen sarjassa Aura Heikkilä sijoittui kuudenneksi 40 metrillä ja seitsemänneksi pituudessa. Liina Laine oli T15-sarjan 60 metrillä viides.
Kilpailujen tulokset |
|
PM-hallikilpailuista Anolle kultaa
P9-sarjan Ano Heikkilä voitti pituushypyn piirinmestaruuden tuloksella 380. Lisäksi hän sijoittui hopealle 40 metrin matkalla. Samassa sarjassa kilpaileva Liinus Jarttu oli 40 metrillä viides ja pituudessa kuudes. P11-sarjassa Artem Nechepurenko oli 1000 metrillä neljäs, 60 metrillä seitsemäs ja kuulassa sijalla 11.
Kilpailun tulokset |
|
Satakunnan hallimestaruuskisat 21.1.2023
Porissa käydyissä 17-19-vuotiaiden ja aikuisten sarjojen PM-kisoissa lujalaiset saivat 2 kultaa ja 2 hopeaa.
Mestaruuden voittivat Aleksi Hakanen miesten pituudessa (tulos 650) ja Emmi Pohjolainen N19-sarjan kuulantyönnössä. Lisäksi Emmille PM-hopeaa naisten pituudesta, jossa Henna Kaunistola sijoittui pronssille.
Kisojen kaikki tulokset