Yleisurheilukoulu

Urheilukoulun kausi 2022-23 alkaa maanantaina 3.10.2022.

Tänä vuonna ryhmiä on tarjolla kolme, kaksi ryhmää 2010-2016-syntyneille ja harrasteryhmä yläkouluikäisille.

Ryhmien harjoitusajat:

maanantaisin klo 16.30-17.45  3.-6.-luokkalaiset (syntymävuosi 2010-13) **Aloitus ma 10.10!!

maanantaisin klo 18.00-19.00 eskarit - 2.-luokkalaiset (s.2014-2016)

torstaisin klo 16.30-18.30 yläkoululaiset (s.2007-2009) **Aloitus to 13.10!!

**maksimi ryhmäkoko 20 lasta

Koko kauden toimintamaksu on 100€ (maksetaan kahdessa erässä). Lisäksi jokainen perhe huolehtii yleisurheilulisenssin ostamisesta (hinnat 10-30€). Syksyllä maksetaan myös Lujan jäsenmaksu (alle 18-vuotiailta 20€), jos ette ole sitä vielä maksaneet jonkun muun jaoston toiminnan kautta.

 

Ilmoittautumislomake aukeaa 12.9.2022.

Ilmoittaudu tällä lomakkeella

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 










































     
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

 

 P/T7 40 m ja pallo 
sukkulaviesti 8x100 m  (4T+4P)

 

Tarkempi aikataulu löytyy samaiselta kilpailukalenterin sivulta!

 

Sukkulaviestissä juoksevat nimetään kilpailupaikalla (joka sarjasta yksi tyttö ja yksi poika)

 

 

-------------------------------

Lujan yleisurheilukouluryhmiin ilmoittautuminen alkaa pe 15.9. Luja nettisivuilla.

RYHMÄT ALOITTAVAT ma 2.10.

https://www.lauttakylanluja.fi/yleisurheilu2/yleisurheilukoulu/urheilukouluun-ja-valmennusryhma/
 

Ennakkotieto ryhmistä ja ajoista:

(Huom! nuorimmat 2011 esikoulukäiset)

 

Urheilukoulu 2010-2011 syntyneet

Maanantaisin klo 17-18, Huhkolinna

Vastuuohjaaja: Liisa Riihimäki

 

Urheilukoulu 2005-2009 syntyneet

Maanantaisin klo 17.30- 19, Huhkolinna

 

  • ryhmä jaetaan harjoituksissa iän, ohjelman ja taitotason mukaan vähintään kahteen pienempään ryhmään

Vastuuohjaajat: Virpi Laine, Sanna Mäkelä, (Helena Kaasalainen)

 

Lasten ryhmissä lisäksi yleisurheilun ohjaajakurssin suorittaneita nuoria.

 

Valmennusryhmä 2004 ja aiemmin syntyneet

Tiistaisin 17-19, Huhkolinna

Lisäksi perjantaisin ja lauantaisin. Aika ja päivät tarkentuvat harjoitusten alettua lokakuussa.

 

  • ryhmä on tarkoitettu aktiivisesti ja tavoitteellisesti yleisurheilua harrastaville nuorille

Valmentaja: Kari-Pekka Lax

 

 

Lisätietoa ryhmien maksuista ilmoittautuneille syyskuun lopussa.

 

 

ilmoittautuminen tästä 2.10. alkavaan urheilukouluun ja valmennusryhmään