Kesäkisojen tulokset 2012

 

 

Lujan mestaruuskilpailut

6.8.2012

T5 40m
1. Elle Kariniemi 8,6
2. Ellen Kaasalainen 9,0
3. Pinja Rintala 9,2
4. Eevi Pohjolainen 9,9
5. Fanni Turkko 10,0
6. Liina Laine 10,2
7. Moona Sallinen 11,0

T5 pallo
1. Elle Kariniemi 7,96
2. Liina Laine 6,50
3. Pinja Rintala 5,95
4. Fanni Turkko 5,65
5. Moona Sallinen 5,35
6. Eevi Pohjolainen 4,64
7. Ellen Kaasalainen 3,90

P5 40m
1. Eerik Lehtinen 8,7
2. Elmeri Kivipelto 8,8
3. Samuel Mäkelä 10,2
4. Kalle Koivunen 10,3
5. Sampo Rintala 12,4

P5 pallo
1. Eerik Lehtinen 13,10
2. Elmeri Kivipelto 9,67
3. Samuel Mäkelä 5,69
4. Kalle Koivunen 2,53
5. Sampo Rintala 2,28

T7 40m
1. Olivia Kärki 7,4
2. Julia Kaasalainen 8,2
3. Jenny Nisu 8,6
4. Jemina Teiksala 8,6
5. Venla Ruohomaa 11,4

T7 pituus
1. Olivia Kärki 2,87
2. Julia Kaasalainen 2,38
3. Jenny Nisu 1,95
4. Jemina Teiksala 1,82
5. Venla Ruohomaa 1,55

P7 40m
1. Johannes Laineenoja 7,8
2. Leevi Mäkelä 8,5
3. Verneri Lehtinen 8,6
4. Severi Laine 8,8
5. Samu Matintalo 9,2
6. Juho Hiiri 11,1

P7 pituus
1. Leevi Mäkelä 2,39
2. Johannes Laineenoja 2,23
3. Severi Laine 2,20
4. Samu Matintalo 1,95
5. Verneri Lehtinen 1,85
6. Juho Hiiri 1,70

T9 40m
1. Jenni Häihänen 6,9
2. Matilda Ojainmaa 7,2

T9 pituus
1. Jenni Häihänen 3,17
2. Matilda Ojainmaa 3,09
3. Emmi Pohjolainen 2,85

T9 junnukeihäs
1. Emmi Pohjolainen 9,43

P9 40m
1. Nuutti Murtojärvi 7,2
2. Elmeri Lehtinen 7,3
3. Samuli Mäntylä 7,4

P9 pituus
1. Henrik Lehtinen 3,39
2. Elmeri Lehtinen 3,31
3. Juuso Teiksala 3,14
4. Erkka Maine 3,04
5. Samuli Mäntylä 3,03
6. Nuutti Murtojärvi 2,96
7. Rasmus Lehtinen 2,79

P9 junnukeihäs
1. Henrik Lehtinen 20,86
2. Erkka Maine 18,12
3. Juuso Teiksala 17,52
4. Rasmus Lehtinen 17,35

T11 60m
1. Henna Kaunistola 9,9
2. Maria Laineenoja 10,1

T11 1000m
1. Hanna Nisu 4.03,9
2. Lotta-Maria Maine 4.13,1

T11 kuula 2kg
1. Maria Laineenoja 6,12
2. Iina Pohjolainen 5,75
3. Lotta-Maria Maine 5,18

T11 keihäs 400g
1. Hanna Nisu 11,21
2. Henna Kaunistola 8,22

P11 60m
1. Luukas Kivipelto 9,2
2. Robert Silenko 9,4
3. Eemil Kaasalainen 9,6
4. Juho Marttila 9,9
5. Leevi Kivipelto 10,4

P11 1000m
1. Joona Mäntylä 3.30,5
2. Lauri Ruohomaa 3.36,9
3. Robert Silenko 3.45,8
4. Juho Marttila 3.47,5
    Eemil Kaasalainen DNF

P11 kuula 2,5kg
1. Frans Hakasuo 8,79
2. Kasperi Lehtinen 4,46

P11 keihäs 400g
1. Frans Hakasuo 28,36
2. Lauri Ruohomaa 24,99
3. Luukas Kivipelto 21,14
4. Leevi Kivipelto 17,67
5. Kasperi Lehtinen 11,85

T13 60m
1. Janna Häihänen 8,4
2. Fanni Kaasalainen 8,6
3. Marika Haavisto 8,9

T13 1000m
1. Jenniina Suontausta 4.14,9

T13 pituus
1. Fanni Kaasalainen 4,34
2. Marika Haavisto 4,20
    Veera Matintalo NM

T13 keihäs 400g
1. Veera Matintalo 26,46
2. Janna Häihänen 25,50
3. Jenniina Suontausta 14,64

P13 60m
1. Juho Kaunistola 9,8

P13 pituus
1. Hermanni Hakasuo 4,30
2. Juho Kaunistola 3,34

P13 keihäs 400g
1. Hermanni Hakasuo 48,81
2. Eetu Mäkinen 24,82

T15 korkeus
1. Annika Savolainen 140

T15 keihäs 400g
1. Annika Savolainen 23,36

 

 

 

 

 Lujan kesäkisojen pistetaulukko 2012
       
sarjanimiKesäkisat IKesäkisat IIKesäkisat IIIKesäkisat IV 
      Yht.
T5Pinja Rintala1513131556
 Elle Kariniemi016161547
 Ellen Kaasalainen150111238
 Fanni Turkko121001032
 Eevi Pohjolainen011101031
 Liina Laine01212024
 Inka Mattila0100010
P5Eerik Lehtinen1616161664
 Elmeri Kivipelto121301338
 Samuel Mäkelä010141034
 Roni Kulmanen100121032
 Aaro Ojala12130631
 Sampo Rintala51001025
 Wiljami Kivimäki12001224
 Valtteri Säteri0010010
 Rafael Mäkelä05005
T7Olivia Kärki1616161664
 Julia Kaasalainen140131340
 Elisa Tiuttu014131340
 Elma Tynkkynen00101020
 Venla Ruohomaa0051015
 Hilja Norri0120012
 Jenny Nisu0001010
P7Vili Kumpusalo015131644
 Leevi Mäkelä014131441
 Johannes Laineenoja140151140
 Samu Matintalo131201035
 Verneri Lehtinen121010032
 Oskari Ojala1350624
 Severi Laine01010020
 Niklas Mattila0110011
 Roope Säteri0011011
T9Matilda Ojainmaa1313121048
 Jenni Häihänen160161648
 Emmi Pohjolainen016131140
 Henna Hosike101210032
 Sofia Lintern60101430
 Elli Tiuttu06101127
 Aino Lausniemi1200012
 Alina Tynkkynen0011011
P9Henrik Lehtinen1515161561
 Nuutti Murtojärvi1512131555
 Elmeri Lehtinen111513039
 Erkka Maine100101030
 Samuli Mäntylä11001324
T11Maria Laineenoja140151140
 Henna Kaunistola120151340
 Lotta-Maria Maine120111336
 Aino Eno1300821
 Hanna Nisu0001212
 Elina Kotilahti0011011
 Rebecca Lintern605011
P11Joona Mäntylä1413151153
 Frans Hakasuo1614111253
 Lauri Ruohomaa014151443
 Juho Marttila010111233
 Kasperi Lehtinen121010032
 Leevi Kivipelto01101021
 Luukas Kivipelto0001313
 Aapeli Tynkkynen0010010
T13Veera Matintalo1616151663
 Jenniina Suontausta140131441
 Fanni Kaasalainen00808
 Aili Mäkelä07007
P13Hermanni Hakasuo16881547
 Oskari Kärki015151545
 Juho Kaunistola0013619

 

 

 

 

 

Kesäkisat IV

30.7.2012

T5 40m
1. Elle Kariniemi 8,6
2. Pinja Rintala 9,0
3. Ellen Kaasalainen 9,3
4. Fanni Turkko 9,9
5. Eevi Pohjolainen 10,7

T5 pituus
1. Pinja Rintala 2,14
2. Elle Kariniemi 1,90
3. Ellen Kaasalainen 1,79
4. Fanni Turkko 1,68
5. Eevi Pohjolainen 1,65

P5 40m
1. Eerik Lehtinen 8,6
2. Elmeri Kivipelto 9,3
3. Aaro Ojala 9,5
4. Samuel Mäkelä 9,9
5. Willian Kivimäki 10,0
6. Roni Kulmanen 10,3
7. Sampo Rintala 11,8

P5 pituus
1. Eerik Lehtinen 2,16
2. William Kivimäki 1,94
3. Elmeri Kivipelto 1,88
4. Samuel Mäkelä 1,84
5. Roni Kulmanen 1,20
6. Sampo Rintala 0,78

T7 40m
1. Olivia Kärki 7,5
2. Elisa Tiuttu 7,9
3. Julia Kaasalainen 8,1
4. Jenny Nisu 8,2
5. Elma Tynkkynen 9,5
6. Venla Ruohomaa 11,5

T7 pituus
1. Olivia Kärki 2,79
2. Julia Kaasalainen 2,53
3. Elisa Tiuttu 2,14
4. Jenny Nisu 2,03
5. Elma Tynkkynen 2,02
6. Venla Ruohomaa 1,38

P7 40m
1. Vili Kumpusalo 8,1
2. Leevi Mäkelä 8,1
3. Oskari Ojala 8,7
4. Johannes Laineenoja 8,7
5. Samu Matintalo 8,8

P7 pituus
1. Vili Kumpusalo 2,37
2. Leevi Mäkelä 2,32
3. Johannes Laineenoja 2,15
4. Samu Matintalo 2,08

T9 150m
1. Jenni Häihänen 26,5
2. Sofia Lintern 28,2
3. Emmi Pohjolainen 29,0
4. Elli Tiuttu 29,4
5. Matilda Ojainmaa 30,9

T9 korkeus
1. Jenni Häihänen 85
2. Sofia Lintern 80
3. Elli Tiuttu 80
4. Matilda Ojainmaa 75
4. Emmi Pohjolainen 75

P9 150m
1. Nuutti Murtojärvi 25,4
2. Henrik Lehtinen 25,5
3. Samuli Mäntylä 26,5
4. Erkka Maine 26,7

P9 korkeus
1. Henrik Lehtinen 85
2. Nuutti Murtojärvi 85
2. Samuli Mäntylä 85
4. Erkka Maine 80

T11 150m
1. Aino Eno 24,9
2. Henna Kaunistola 25,0
3. Maria Laineenoja 25,7
4. Hanna Nisu 26,0
5. Lotta-Maria Maine 26,6

T11 korkeus
1. Lotta-Maria Maine 90
2. Hanna Nisu 90
3. Henna Kaunistola 85
4. Maria Laineenoja 80

P11 150m
1. Luukas Kivipelto 22,9
2. Frans Hakasuo 23,8
3. Lauri Ruohomaa 24,3
4. Joona Mäntylä 24,8
5. Juho Marttila 25,0
6. Leevi Kivipelto 25,5

P11 korkeus
1. Lauri Ruohomaa 128
2. Juho Marttila 110
3. Joona Mäntylä 110
4. Leevi Kivipelto 105
5. Frans Hakasuo 100
6. Luukas Kivipelto 100

T13 200m
1. Veera Matintalo 31,3
2. Jenniina Suontausta 37,0

T13 keihäs
1. Veera Matintalo 24,51
2. Jenniina Suontausta 16,02

P13 300m
1. Oskari Kärki 32,0
2. Hermanni Hakasuo 32,4
3. Juho Kaunistola 34,9

P13 keihäs
1. Hermanni Hakasuo 45,50
2. Oskari Kärki 24,54
3. Aapeli Tynkkynen 17,59

 

 

 

 

Kesäkisat III
23.7.2012

T5 mehukattiaidat 40m
1. Elle Kariniemi 9,2
2. Pinja Rintala 10,2
3. Ellen Kaasalainen 10,3
4. Eevi Pohjolainen 11,2
5. Liina Laine 11,3

T5 pallo
1. Elle Kariniemi 6,70
2. Liina Laine 6,32
3. Pinja Rintala 4,85
4. Ellen Kaasalainen 4,42
5. Eevi Pohjolainen 3,78

P5 mehukattiaidat 40m
1. Eerik Lehtinen 10,6
2. Samuel Mäkelä 13,2
3. Roni Kulmanen 13,7
4. Valtteri Säteri 26,6

P5 pallo
1. Eerik Lehtinen 11,07
2. Samuel Mäkelä 7,67
3. Roni Kulmanen 6,75
4. Valtteri Säteri 3,14

T7 pikkuaidat 40m
1. Olivia Kärki 8,3
2. Elisa Tiuttu 8,6
3. Julia Kaasalainen 9,5
4. Elma Tynkkynen 9,6

T7 junnukeihäs
1. Olivia Kärki 7,97
2. Julia Kaasalainen 5,54
3. Elisa Tiuttu 4,68
4. Elma Tynkkynen 3,79
5. Venla Ruohomaa 3,04

P7 pikkuaidat 40m
1. Johannes Laineenoja 9,1
2. Vili Kumpusalo 9,3
3. Roope Säteri 9,4
4. Leevi Mäkelä 9,6
5. Severi Laine 9,7
6. Verneri Lehtinen 10,3

P7 junnukeihäs
1. Leevi Mäkelä 8,47
2. Johannes Laineenoja 7,52
3. Vili Kumpusalo 6,21
4. Severi Laine 5,67
5. Verneri Lehtinen 4,23
6. Roope Säteri 2,95

T9 pikkuaidat 40m
1. Jenni Häihänen 14,1
2. Matilda Ojainmaa 14,2
3. Emmi Pohjolainen 14,4
4. Sofia Lintern 14,6
5. Elli Tiuttu 14,7
6. Alina Tynkkynen 15,4
7. Henna Hosike 16,1

T9 kuula 2kg
1. Jenni Häihänen 4,25
2. Emmi Pohjolainen 4,24
3. Alina Tynkkynen 3,63
4. Sofia Lintern 3,55
5. Elli Tiuttu 3,40
6. Henna Hosike 3,35
7. Matilda Ojainmaa 3,12

P9 pikkuaidat 40m
1. Henrik Lehtinen 13,5
2. Elmeri Lehtinen 14,4
3. Nuutti Murtojärvi 14,5
4. Erkka Maine 14,6

P9 kuula 2kg
1. Henrik Lehtinen 6,16
2. Nuutti Murtojärvi 5,27
3 .Elmeri Lehtinen 5,11
4. Erkka Maine 4,74

T11 pikkuaidat 40m
1. Henna Kaunistola 13,4
2. Maria Laineenoja 14,0
3. Lotta-Maria Maine 14,1
4. Elina Kotilahti 15,6

T11 pituus
1. Maria Laineenoja 3,25
2. Henna Kaunistola 3,21
3. Elina Kotilahti 2,98
4. Lotta-Maria Maine 2,97
5. Rebecca Lintern 2,21

P11 pikkuaidat 40m
1. Joona Mäntylä 11,5
2. Lauri Ruohomaa 12,0
3. Frans Hakasuo 12,9
4. Aapeli Tynkkynen 13,1
5. Juho Marttila 13,3
6. Kasperi Lehtinen 14,2

P11 pituus
1. Lauri Ruohomaa 3,66
2. Joona Mäntylä 3,43
3. Juho Marttila 3,41
4. Aapeli Tynkkynen 3,39
5. Frans Hakasuo 3,31
6. Kasperi Lehtinen 2,94

T13 300m
1. Veera Matintalo 50,9
2. Jenniina Suontausta 1.01,0

T13 pituus
1. Fanni Kaasalainen 4,32
2. Veera Matintalo 4,29
3. Jenniina Suontausta 3,06

P13 300m
1. Oskari Kärki 51,5
2. Juho Kaunistola 59,3

P13 pituus
1. Hermanni Hakasuo 4,12
2. Oskari Kärki 3,96
3. Juho Kaunistola 3,27

 

 

 

 

 

 

Kesäkisat II
16.7.2012

T5 40m
1. Elle Kariniemi 8,4
2. Pinja Rintala 9,2
3. Eevi Pohjolainen 9,3
4. Fanni Turkko 9,8
5. Liina Laine 10,8
6. Inka Mattila 20,0

T5 pallo
1. Elle Kariniemi 7,52
2. Liina Laine 5,96
3. Pinja Rintala 4,73
4. Fanni Turkko 4,71
5. Inka Mattila 4,23
6. Eevi Pohjolainen 3,46

P5 40m
1. Eerik Lehtinen 8,8
2. Aaro Ojala 9,2
3. Elmeri Kivipelto 9,3
4. Samuel Mäkelä 10,9
5. Sampo Rintala 13,1

P5 pallo
1. Eerik Lehtinen 11,87
2. Elmeri Kivipelto 10,02
3. Aaro Ojala 5,15
4. Samuel Mäkelä 3,36
5. Rafael Mäkelä 2,10
5. Sampo Rintala 1,81

T7 400m
1. Olivia Kärki 1.33
2. Elisa Tiuttu 1.52
3. Hilja Norri 1.56

T7 pituus
1. Olivia Kärki 2,75
2. Elisa Tiuttu 2,40
3. Hilja Norri 2,12

P7 400m
1. Vili Kumpusalo 1.47
2. Samu Matintalo 1.48
3. Leevi Mäkelä 1.51
4. Verneri Lehtinen 1.54
5. Severi Laine 1.56
6. Niklas Mattila 2.00
7. Oskari Ojala DNF

P7 pituus
1. Leevi Mäkelä 2,52
2. Vili Kumpusalo 2,41
3. Niklas Mattila 2,21
4. Samu Matintalo 1,93
5. Verneri Lehtinen 1,90
6. Severi Laine 1,65

T9 600m
1. Emmi Pohjolainen 2.42
2. Henna Hosike 2.53
3. Matilda Ojainmaa 3.07

T9 junnukeihäs
1. Emmi Pohjolainen 11,01
2. Matilda Ojainmaa 9,74
3. Elli Tiuttu 7,47
4. Henna Hosike 5,42

P9 600m
1. Elmeri Lehtinen 2.09
2. Henrik Lehtinen 2.12
3. Nuutti Murtojärvi 2.13

P9 junnukeihäs
1. Henrik Lehtinen 19,45
2. Elmeri Lehtinen 13,45
3. Nuutti Murtojärvi 13,29

P11 600m
1. Joona Mäntylä 2.02
2. Lauri Ruohomaa 2.04
3. Frans Hakasuo 2.12
4. Juho Marttila 2.13
5. Leevi Kivipelto 2.25
6. Kasperi Lehtinen 2.47

P11 keihäs 400g
1. Frans Hakasuo 30,04
2. Lauri Ruohomaa 24,07
3. Leevi Kivipelto 20,23
4. Juho Marttila 19,19
5. Joona Mäntylä 17,25
6. Kasperi Lehtinen 13,83

T13 800m
1. Veera Matintalo 2.50
2. Aili Mäkelä 2.55

T13 korkeus
1.Veera Matintalo 120

P13 800m
1. Oskari Kärki 2.49

P13 korkeus
1.Hermanni Hakasuo 115
2. Oskari Kärki 110

 

 

 

 

Kesäkisat I
9.7.2012

T5 40m
1. Ellen Kaasalainen 9,4
2. Pinja Rintala 10,0
3. Fanni Turkko 11,1

T5 pituus
1. Pinja Rintala 2,08
2. Ellen Kaasalainen 1,89
3. Fanni Turkko 1,41

P5 40m
1. Eerik Lehtinen 9,0
2. Aaro Ojala 9,9
3. Wiljami Kivimäki 10,2
4. Roni Kulmanen 10,4
5. Elmeri Kivipelto 10,6
6. Sampo Rintala 13,4

P5 pituus
1. Eerik Lehtinen 2,10
2. Elmeri Kivipelto 2,01
3. Wiljami Kivimäki 1,50
4. Aaro Ojala 1,35
5. Roni Kulmanen 1,33

T7 40m
1. Olivia Kärki 7,7
2. Julia Kaasalainen 7,9

T7 pallo
1. Olivia Kärki 14,63
2. Julia Kaasalainen 6,47

P7 40m
1. Samu Matintalo 8,6
2. Oskari Ojala 8,9
3. Johannes Laineenoja 8,9
4. Verneri Lehtinen 9,0

P7 pallo
1. Johannes Laineenoja 13,03
2. Verneri Lehtinen 11,69
3. Oskari Ojala 6,10
4. Samu Matintalo 4,94

T9 60m
1. Jenni Häihänen 10,4
2. Aino Lausniemi 10,8
3. Matilda Ojainmaa 11,7
4. Henna Hosike 13,2

T9 pituus
1. Jenni Häihänen 3,25
2. Matilda Ojainmaa 2,85
3. Sofia Lintern 2,63
4. Aino Lausniemi 2,59
5. Henna Hosike 1,89

P9 60m
1. Nuutti Murtojärvi 10,2
2. Henrik Lehtinen 10,3
3. Elmeri Lehtinen 10,6
4. Samuli Mäntylä 10,6
5. Erkka Maine 10,8

P9 pituus
1. Henrik Lehtinen 3,34
2. Nuutti Murtojärvi 3,16
3. Samuli Mäntylä 3,13
4. Elmeri Lehtinen 3,08
5. Erkka Maine 3,06

T11 60m
1. Aino Eno 9,8
2. Henna Kaunistola 9,9
3. Maria Laineenoja 10,4
4. Lotta-Maria Maine 10,7

T11 kuula 2kg
1. Maria Laineenoja 5,32
2. Lotta-Maria Maine 5,03
3. Rebecca Lintern 4,70
4. Aino Eno 4,26
5. Henna Kaunistola 4,17

P11 60m
1. Frans Hakasuo 9,7
2. Joona Mäntylä 9,8
3. Kasperi Lehtinen 11,0

P11 kuula 2,5kg
1. Frans Hakasuo 8,28
2. Joona Mäntylä 6,09
3. Kasperi Lehtinen 4,64

T13 60m
1. Veera Matintalo 8,9
2. Jenniina Suontausta 10,3

T13 kuula 2,5kg
1. Veera Matintalo 8,13
2. Jenniina Suontausta 5,52

P13 60m
1. Hermanni Hakasuo 9,6

P13 kuula 3kg
1. Hermanni Hakasuo 9,10

 

 

 

 

 

Lujan pienten kisat 2.7.2012

 

P3 40m

1. Elias Oivanen 12,7

1. Ilmari Harjunmaa 12,7

3. Roma Laamanen 14,0

4. Armas Yski 14,5

5. Sampo Rintala 14,8

6. Tuure Heikkilä 19,1

7. Weeti Kivimäki 19,3

8. Heikki Holma 21,2

 

P3 pallo

1. Elias Oivanen 6,28

2. Weeti Kivimäki 3,64

3. Roma Laamanen 3,32

4. Ilmari Harjunmaa 3,07

5. Sampo Rintala 2,66

6. Heikki Holma 2,29

7. Armas Yski 1,56

8. Tuure Heikkilä 1,51

9. Waltteri Kivimäki 0,44

9. Topias Turkko 0,44

 

T4 40m

1. Eevi Pohjolainen 9,9

2. Noora Saarnio 12,6

3. Heidi Kaunistola 13,0

4. Julianna Touronen 13,8

5. Iida Laukkanen 16,2

 

T4 pallo

1. Eevi Pohjolainen 3,69

2. Noora Saarnio 3,30

3. Iida Laukkanen 2,97

4. Julianna Touronen 2,76

5. Heidi Kaunistola 2,08

 

P4 40m

1. Roni Kulmanen 10,9

2. Santtu Reunanen 10,9

3. Severi Rantanen 10,9

4. Miro Saukko 13,9

 

P4 pallo

1. Roni Kulmanen 5,93

2. Severi Rantanen 4,06

3. Miro Saukko 3,65

4. Santtu Reunanen 3,22

 

T5 mehukattiaidat 40m

1. Pinja Rintala 10,1

2. Ellen Kaasalainen 10,3

3. Elle Kariniemi 10,4

4. Fanni Turkko 12,6

5. Emmi Laukkanen 16,3

6. Helmi Holma 17,5

 

T5 pallo

1. Fanni Turkko 6,08

2. Elle Kariniemi 5,78

3. Helmi Holma 4,75

4. Pinja Rintala 4,66

5. Emmi Laukkanen 3,89

6. Ellen Kaasalainen 3,43

 

P5 mehukattiaidat 40m

1. William Kivimäki 10,5

2. Aaro Ojala 12,2

3. Elmeri Kivipelto 12,9

4. Samuel Mäkelä 13,6

5. Leevi Lehtonen 18,9

 

P5 pallo

1. Elmeri Kivipelto 7,86

2. William Kivimäki 7,31

3. Aaro Ojala 5,09

4. Samuel Mäkelä 4,37

5. Leevi Lehtonen 3,94

 

T6 mehukattiaidat 40m

1. Olivia Kärki 7,8

2. Elisa Tiuttu 9,2

3. Ella Yli-Sipilä 9,5

4. Elma Tynkkynen 9,5

Anna Marttila DNF

 

T6 pituus

1. Olivia Kärki 2,91

2. Elma Tynkkynen 2,24

3. Ella Yli-Sipilä 1,99

4. Elisa Tiuttu 1,95

5. Miina Lahoniitty 1,39

 

P6 mehukattiaidat 40m

1. Oskari Ojala 9,4

2. Kasperi Rantanen 9,7

3. Aukusti Harjunmaa 10,6

4. Eetu Nurmi 12,4

 

P6 pituus

1. Kasperi Rantanen 2,13

2. Oskari Ojala 2,12

3. Eetu Nurmi 1,65

4. Aukusti Harjunmaa 1,62

 

T7 pituus

1. Julia Kaasalainen 2,59

 

P7 pikkuaidat 40m

1. Johannes Laineenoja 10,6

2. Vili Kumpusalo 11,1

3. Leevi Mäkelä 12,9

 

P7 pituus

1. Vili Kumpusalo 2,61

2. Leevi Mäkelä 2,43

3. Johannes Laineenoja 2,11

 

 

 

Juoksuissa käsiajanotto, siksi aikojen pyöristys lähimpään sekunnin kymmenykseen.