Kesäkisojen tulokset 2011

Lujan kesäkisojen pistetaulukko
   
sarja nimi Juoksuilta Kesäkisat I   Kesäkisat II   Kesäkisat III   Kesäkisat IV   Yhteensä
    osall.pist. osall.pist. sij.pist. osall.pist. sij.pist. osall.pist. sij.pist.   sij.pist.  
T5 Olivia Kärki 10 10 6 10 6 10 6 10 6 74
  Ellen Kaasalainen 10 10 2 10   10   10   52
  Pinja Rintala       10 3 10 2 10 4 39
  Elisa Tiuttu   10 4     10 4     28
  Hilja Norri       10 3     10 2 25
  Elma Tynkkynen 10                 10
  Helmi Holma           5       5
P5 Verneri Lehtinen   10 3 10 3 10 2 10 1 49
  Samu Matintalo   10 4 10 3     10 2 39
  Jose Aalto       10   10 1 10   31
  Kasperi Rantanen   10 5             15
  Eerik Lehtinen           10 3     13
  Eliel Kujanpää               10 2 12
  Elmeri Kivipelto               10 1 11
  Severi Rantanen   10               10
T7 Aino Lausniemi 10 10 2 10 2 10 3 10 5 62
  Emmi Pohjolainen 10 10   10   10 3 10 3 56
  Matilda Ojainmaa   10 5 10   10 4 10 3 52
  Julia Kaasalainen 10 10   10   10   10 1 51
  Sofia Lintern   10   10 2 10 1     33
  Anna-Stiina Haavisto   10   10   10 1     31
  Jenni Häihänen   10 5 10 5         30
  Jenny Nisu   10       10   10   30
  Elli Tiuttu   10       10       20
  Jonna Toivonen   10               10
  Juulia Lamminen   10               10
P7 Elmeri Lehtinen 10 10 6 10 6 10 4 10 6 72
  Erkka Maine 10 10 4 10 2 10 3 10 4 63
  Joonas Jylhä       10 6 10 6 10 6 48
  Vili Kumpusalo 10 10 1 10       10 1 42
  Samu Rämö   10 1 10   10       31
  Jake Aalto       10   10   10   30
  Henrik Lehtinen           10 5     15
  Onni Ruohomaa       10 4         14
  Samu Koski       5       5 1 11
T9 Lotta-Maria Maine   10 3 10 6 10 5 10 5 59
  Maria Laineenoja   10 4 10 2 10 3 10 3 52
  Henna Kaunistola   10 3 10 2 10 4 10 2 51
  Rebecca Lintern   10   10   10       30
  Anna Koski   10   10 2     5 2 29
  Saara Takala   10 2             12
P9 Nuutti Murtojärvi 10 10 3     10 4 10 3 50
  Samuli Mäntylä   10 1 10 6 10 2 10   49
  Kasperi Lehtinen 10 10 2 10 4     10 2 48
  Frans Hakasuo 10 10 6         10 6 42
  Jore Aalto       10 2 10 2 10   34
  Rasmus Lehtinen           10 4 10 1 25
  Oskari Patoranta 10                 10
T11 Veera Matintalo   10 5 10 5     10 6 46
  Jade Aalto       10 2 10 6 10 3 41
  Hanna Nisu   10 1     5 2 10 3 31
  Janna Häihänen   10 5 10 5         30
  Aino Eno 10 5 1 5           21
P11 Eemil Kaasalainen 10 10 3 10 4 10 4 5 1 57
  Lauri Ruohomaa   10 2 10 4 10 3 10 5 54
  Joona Mäntylä   10 1 10 4 10 4 10 5 54
  Juho Kaunistola   10   10   10 1 5   36
  Riku Toivonen 10 10           5 1 26
  Oskari Kärki   10 6             16
  Jesse Haapaniemi   10               10
  Paavo Kojo   10               10
  Jan-Henrik Ojanen           10       10
  Ilari Jokinen   10               10
T13 Fanni Kaasalainen 5 10 4 10 3 5   10 5 52
  Marika Haavisto 10 10 5 10 3     10 3 51
  Linda Ruohomaa   10 3 10 1 10 2 10 3 49
  Jane Aalto       10 5 10 4     29
  Annika Savolainen           10 6     16
P13 Hermanni Hakasuo 5 10 6         5 3 29
T15 Susanna Helin   10 6             16
  Heidi Savolainen               5 3 8
P15 Jere Aalto       10 6 10 6     32
  Kalle Kojo   10 6             16

 

Kiitokset kaikille vanhemmille ja huoltajille, jotka olitte avustamassa kisojen toimtsijatehtävissä ja näin mahdollistitte kisojen pitämisen!!

 

Lujan mestaruuskilpailut 8.8.2011

T5 40m

1.      Olivia Kärki                   8,1

2.      Elisa Tiuttu                    9,0

3.      Elma Tynkkynen          9,3

4.      Pinja Rintala                 9,7

5.      Ellen Kaasalainen        10,5

6.      Emilia Patoranta         11,4

7.      Miina Laine                   11,6

8.      Eevi Pohjolainen          12,6

T5 pallo

1.      Elma Tynkkynen          7,28

2.      Olivia Kärki                   6,79

3.      Liina Laine                    5,95

4.      Elisa Tiuttu                    5,87

5.      Pinja Rintala                 4,47

6.      Ellen Kaasalainen        4,09

7.      Emilia Patoranta         3,93

8.      Eevi Pohjolainen          3,41

P5 40m

1.      Oskari Ojala                  9,2

2.      Kasperi Rantanen        9,4

3.      Severi Laine                  9,5

4.      Samu Matintalo           9,6

5.      Verneri Lehtinen          9,9

6.      Eerik Lehtinen              10,0

7.      Aaro Ojala                    11,0

8.      Jose Aalto                     11,2

9.      Severi Rantanen          20,2

P5 pallo

1.      Oskari Ojala                  10,55

2.      Severi Laine                  9,83

3.      Kasperi Rantanen        9,13

4.      Eerik Lehtinen              8,44

5.      Verneri Lehtinen          6,32

6.      Aaro Ojala                    5,84

7.      Jose Aalto                     4,83

8.      Samu Matintalo           3,30

9.      Severi Rantanen          2,94

T7 40m

1.      Jenni Häihänen            7,3

2.      Aino Lausniemi            7,4

3.      Sofia Lintern                 7,8

4.      Matilda Ojainmaa       7,9

5.      Elli Tiuttu                       7,9

6.      Emmi Pohjolainen       7,9

7.      Julia Kaasalainen         8,3

T7 pituus

1.      Jenni Häihänen            2,87

2.      Matilda Ojainmaa       2,75

3.      Aino Lausniemi            2,59

4.      Elli Tiuttu                       2,44

5.      Sofia Lintern                 2,25

6.      Emmi Pohjolainen       2,25

7.      Julia Kaasalainen         2,15

P7 40m

1.      Elmeri Lehtinen           7,4

2.      Henrik Lehtinen           7,7

3.      Erkka Maine                 8,0

4.      Samu Koski                   8,1

5.      Vili Kumpusalo             8,7

6.      Samu Rämö                  9,0

7.      Jake Aalto                     10,1

P7 pituus

1.      Elmeri Lehtinen           2,90

2.      Henrik Lehtinen           2,86

3.      Erkka Maine                 2,59

4.      Samu Koski                   2,20

5.      Vili Kumpusalo             2,13

6.      Jake Aalto                     1,99

7.      Samu Rämö                  1,86

T9 40m

1.      Henna Kaunistola        6,9

2.      Maria Laineenoja        7,7

T9 pituus

1.      Henna Kaunistola        3,15

2.      Lotta-Maria Maine     3,03

3.      Anna Koski                    2,92

4.      Alina Tynkkynen          2,45

5.      Rebecca Lintern          1,85

T9 kuula 2kg

1.      Lotta-Maria Maine     4,68

2.      Maria Laineenoja        4,02

3.      Rebecca Lintern          3,42

4.      Anna Koski                    3,29

5.      Alina Tynkkynen          2,93

P9 40m

1.      Frans Hakasuo             6,8

2.      Nuutti Murtojärvi        7,4

3.      Matias Järvinen           7,5

4.      Samuli Mäntylä            7,8

5.      Oskari Patoranta         8,1

6.      Kasperi Lehtinen          8,3

7.      Jore Aalto                     9,2

P9 pituus

1.      Nuutti Murtojärvi        2,89

2.      Rasmus Lehtinen         2,86

3.      Samuli Mäntylä            2,85

P9 kuula 2kg

1.      Frans Hakasuo             7,92

2.      Matias Järvinen           5,62

3.      Oskari Patoranta         4,86

4.      Kasperi Lehtinen          4,70

5.      Rasmus Lehtinen         4,39

6.      Jore Aalto                     4,38

T11 60m

1.      Janna Häihänen           9,3

2.      Jade Aalto                     10,4

T11 korkeus

1.      Veera Matintalo          125

2.      Jade Aalto                     90

T11 kuula 2kg

1.      Veera Matintalo          7,85

2.      Janna Häihänen           7,72

P11 60m

1.      Oskari Kärki                  9,8

2.      Juho Kaunistola           10,0

3.      Joona Mäntylä             10,1

P11 korkeus

1.      Lauri Ruohomaa          115

P11 kuula 2,5kg

1.      Lauri Ruohomaa          7,89

2.      Oskari Kärki                  5,83

3.      Joona Mäntylä             4,96

4.      Eemil Kaasalainen       4,87

5.      Juho Kaunistola           4,41

T13 60m

1.      Fanni Kaasalainen       9,1

2.      Julia Häihänen             9,4

3.      Jane Aalto                     9,6

4.      Katri Lehtiö                   9,6

T13 pituus

1.      Annika Savolainen       4,37

2.      Pinja Koivumäki           4,15

3.      Julia Häihänen             3,80

4.      Fanni Kaasalainen       3,78

5.      Katri Lehtiö                   3,42

6.      Linda Ruohomaa         3,23

T13 keihäs 400g

1.      Pinja Koivumäki           32,35

2.      Annika Savolainen       21,20

3.      Jane Aalto                     19,70

4.      Linda Ruohomaa         18,38

P13 pituus

1.      Hermanni Hakasuo     3,90

P13 keihäs 400g

1.      Hermanni Hakasuo     40,92

T15 100m

1.      Heidi Savolainen          14,6

2.      Susanna Helin              15,3

T15 korkeus

1.      Heidi Savolainen          151

T15 keihäs 400g

1.      Susanna Helin              18,68

P15 korkeus

1.      Jere Aalto                     115

P15 keihäs 600g

1.      Jere Aalto                     22,12

M keihäs 800g

1.      Jere Kinkku                   62,37

 

 

 

 

 

Kesäkisat IV

1.8.2011

T5 40m
1. Olivia Kärki                              8,5
2. Pinja Rintala                            8,5
3. Hilja Norri                                9,4
4. Ellen Kaasalainen                   11,5

T5 vauhditon pituus
1. Olivia Kärki                              1,21
2. Pinja Rintala                            1,14
3. Hilja Norri                                1,13
4. Ellen Kaasalainen                   0,93

P5 40m
1. Joonas Jylhä                           9,6
2. Samu Matintalo                     9,8
3. Elmeri Kivipelto                      9,8
4. Eliel Kujanpää                         10,3
5. Verneri Lehtinen                    11,1
6. Jose Aalto                               12,5

P5 vauhditon pituus
1. Joonas Jylhä                           1,21
2. Eliel Kujanpää                         1,02
3. Verneri Lehtinen                    0,98
4. Samu Matintalo                     0,98
5. Elmeri Kivipelto                      0,84
6. Jose Aalto                               0,38

T7 400m
1. Aino Lausniemi                       1.37
2. Emmi Pohjolainen                 1.49
3. Julia Kaasalainen                   1.52
4. Matilda Ojainmaa                  2.01
5. Jenny Nisu                               2.32

 

T7 pituus
1. Matilda Ojainmaa                  2,95
2. Aino Lausniemi                       2,59
3. Emmi Pohjolainen                 2,20
4. Julia Kaasalainen                   1,94
5. Jenny Nisu                               1,59



P7 400m
1. Elmeri Lehtinen                      1.30
2. Erkka Maine                            1.42
3. Vili Kumpusalo                        2.11
4. Jake Aalto                               3.13

P7 pituus
1. Elmeri Lehtinen                      2,76
2. Erkka Maine                            2,64
3. Samu Koski                             2,24
4. Vili Kumpusalo                        1,79
5. Jake Aalto                               1,35

T9 600m
1. Lotta-Maria Maine                2.17,6
2. Anna Koski                              2.18,3
3. Henna Kaunistola                  2.23,9
4. Maria Laineenoja                  2.29,7

T9 korkeus
1. Maria Laineenoja                  85
2. Lotta-Maria Maine                80
3. Henna Kaunistola                  80

P9 600m
1. Frans Hakasuo                        2.17,1
2. Nuutti Murtojärvi                  2.24,2
3. Rasmus Lehtinen                   2.28,4
4. Kasperi Lehtinen                    2.31,0
5. Samuli Mäntylä                      3.17,6
6. Jore Aalto                                3.33,5

P9 korkeus
1. Frans Hakasuo                        95
2. Kasperi Lehtinen                    90
3. Nuutti Murtojärvi                  85
4. Samuli Mäntylä                      85
5. Jore Aalto                                80
6. Rasmus Lehtinen                   80

T11 1000m
1. Veera Matintalo                    3.57
2. Jade Aalto                               3.59
3. Hanna Nisu                             4.32

T11 keihäs
1. Veera Matintalo                    23,30
2. Hanna Nisu                             14,26
3. Jade Aalto                               8,59

P11 1000m
1. Joona Mäntylä                       3.48
2. Lauri Ruohomaa                    4.06
3. Eemil Kaasalainen                 4.12

P11 keihäs
1. Lauri Ruohomaa                    22,07
2. Joona Mäntylä                       18,89
3. Riku Toivonen                        9,07
4. Juho Kaunistola                      9,02

T13 1000m
1. Fanni Kaasalainen                  4.04
2. Linda Ruohomaa                   4.18
    Marika Haavisto                     DNF

T13 pituus
1. Marika Haavisto                    3,76
2. Fanni Kaasalainen                  3,65
3. Linda Ruohomaa                   3,23

P13 pituus
1. Hermanni Hakasuo                3,54

T15 pituus
1. Heidi Savolainen                    4,24

 

 

 

 

Kesäkisat III

25.7.2011

 

T5 40m

1. Olivia Kärki                     8,3

2. Elisa Tiuttu                      8,9

3. Pinja Rintala                     9,7

4. Ellen Kaasalainen             11,0

5. Helmi Holma                    14,7

 

T5 pallo

1. Olivia Kärki                     8,40

2. Elisa Tiuttu                      4,77

3. Pinja Rintala                     3,54

4. Ellen Kaasalainen             3,40

 

P5 40m

1. Joonas Jylhä                     9,7

2. Eerik Lehtinen                  10,1

3. Jose Aalto                        10,4

4. Verneri Lehtinen               10,9

 

P5 pallo

1. Joonas Jylhä                     8,37

2. Verneri Lehtinen               6,37

3. Eerik Lehtinen                  5,66

4. Jose Aalto                        3,95

 

T7 40m

1. Aino Lausniemi                7,5

2. Matilda Ojainmaa             7,8

3. Sofia Lintern                    7,9

4. Jenny Nisu                       8,0

5. Elli Tiuttu                          8,5

6. Emmi Pohjolainen             8,5

7. Julia Kaasalainen              8,7

8. Anna-Stiina Haavisto        8,7

 

T7 junnukeihäs

1. Emmi Pohjolainen             7,74

2. Matilda Ojainmaa             7,23

3. Anna-Stiina Haavisto        6,92

4. Elli Tiuttu                          6,58
5. Sofia Lintern                    5,48

6. Jenny Nisu                      5,02

7. Aino Lausniemi                3,91

8. Julia Kaasalainen              3,67

 

P7 40m

1. Elmeri Lehtinen                7,8

2. Henrik Lehtinen                8,0

3. Erkka Maine                    8,0

4. Samu Rämö                     9,6

5. Jake Aalto                       12,7

 

P7 junnukeihäs

1. Henrik Lehtinen                15,00

2. Erkka Maine                    13,65

3. Elmeri Lehtinen                10,86

4. Samu Rämö                     5,29

5. Jake Aalto                       3,15

 

T9 40m

1. Henna Kaunistola             7,2

2. Lotta-Maria Maine           7,6

3. Maria Laineenoja             7,6

4. Rebecca Lintern               9,9

 

T9 kuula 2 kg

1. Lotta-Maria Maine           4,41

2. Maria Laineenoja             3,88

3. Henna Kaunistola             3,27

4. Rebecca Lintern               3,26

 

P9 40m

1. Nuutti Murtojärvi             7,6

2. Samuli Mäntylä                8,1

3. Rasmus Lehtinen              8,2

4. Jore Aalto                        8,9

 

P9 kuula 2 kg

1. Rasmus Lehtinen              4,77

2. Jore Aalto                        4,53

3. Nuutti Murtojärvi             4,05

4. Samuli Mäntylä                3,09

 

T11 60m

1. Jade Aalto                       10,5

2. Hanna Nisu                      10,7

 

T11 2 kg

1. Jade Aalto                       4,58

 

P11 60m

1. Eemil Kaasalainen            10,1

2. Joona Mäntylä                 10,4

3. Juho Kaunistola                10,4

4. Lauri Ruohomaa               10,4

5. Jan-Henrik Ojanen           11,1

 

P11 kuula 2,5 kg

1. Lauri Ruohomaa               8,02

2. Joona Mäntylä                 4,96

3. Eemil Kaasalainen            4,82

4. Jan-Henrik Ojanen           4,73

5. Juho Kaunistola                4,25

 

T13 60m aj

1. Annika Savolainen            11,3

2. Jane Aalto                        13,2

3. Linda Ruohomaa              15.5

 

T13 korkeus

1. Annika Savolainen            135

2. Jane Aalto                        125

3. Linda Ruohomaa              110

4. Fanni Kaasalainen            105

 

P15 60m aj

1. Jere Aalto                        15,3

 

P15 korkeus

1. Jere Aalto                        105

 

 

 

Kesäkisat II
18.7.2011

 

T5 150m

1. Olivia Kärki                     28,0

2. Hilja Norri                       40,6

3. Pinja Rintala                     41,3

4. Ellen Kaasalainen             42,1

 

T5 pituus

1. Olivia Kärki                     1,93

2. Pinja Rintala                     1,85

3. Hilja Norri                       1,70

4. Ellen Kaasalainen             1,51

 

P5 150m

1. Joonas Jylhä                     42,5

2. Samu Matintalo                44,7

3. Verneri Lehtinen               45,5

4. Jose Aalto                        1.00,0

 

P5 pituus

1. Joonas Jylhä                     1,73

2. Verneri Lehtinen               1,48

3. Samu Matintalo                1,35

4. Jose Aalto                        1,10

 

T7 150m

1. Jenni Häihänen                 28,6

2. Aino Lausniemi                29,5

3. Sofia Lintern                    32,1

4. Matilda Ojainmaa             32,1

5. Emmi Pohjolainen             33,5

6. Julia Kaasalainen              34,6

7. Anna-Stiina Haavisto        35,9

 

T7 pallo

1. Anna-Stiina Haavisto        15,45

2. Jenni Häihänen                 12,62

3. Sofia Lintern                    12,00

4. Emmi Pohjolainen             10,60

5. Matilda Ojainmaa             10,47

6. Aino Lausniemi                9,14

7. Julia Kaasalainen              6,76

 

P7 150m

1. Elmeri Lehtinen                29,5

2. Onni Ruohomaa               30,6

3. Erkka Maine                    30,7

4. Samu Rämö                     38,8

5. Vili Kumpusalo                38,9

6. Jake Aalto                       54,3

 

P7 pallo

1. Elmeri Lehtinen                22,72

2. Onni Ruohomaa               20,59

3. Erkka Maine                    19,63

4. Jake Aalto                       10,13

5. Samu Koski                     8,79

6. Vili Kumpusalo                8,04

7. Samu Rämö                     7,56

 

T9 150m       

1. Lotta-Maria Maine           27,6

2. Maria Laineenoja             28,0

3. Henna Kaunistola             28,1

4. Anna Koski                     29,2

5. Rebecca Lintern               39,6

 

T9 pituus

1. Lotta-Maria Maine           3,04

2. Anna Koski                     2,94

3. Henna Kaunistola             2,89

4. Maria Laineenoja             2,84

5. Rebecca Lintern               1,82

 

P9 150m

1. Samuli Mäntylä                31,7

2. Kasperi Lehtinen              32,0

3. Jore Aalto                        39,9

 

P9 pituus       

1. Samuli Mäntylä                2,71

2. Kasperi Lehtinen              2,48

3. Jore Aalto                        1,93

 

T11 150m

1. Janna Häihänen                22,7

2. Veera Matintalo               23,6

3. Jade Aalto                       26,3

4. Aino Eno                         26,5

 

T11 korkeus

1. Veera Matintalo               125

2. Janna Häihänen                115

3. Jade Aalto                       95

 

P11 150m

1. Joona Mäntylä                 25,3

2. Eemil Kaasalainen            25,9

3. Lauri Ruohomaa               26,2

4. Juho Kaunistola                26,6

 

P11 korkeus

1. Lauri Ruohomaa               115

2. Eemil Kaasalainen            95

3. Joona Mäntylä                 90

3. Juho Kaunistola                90

 

T13 200m

1. Fanni Kaasalainen            31,4

2. Jane Aalto                        33,1

3. Marika Haavisto              34,0

4. Linda Ruohomaa              36,0

 

T13 keihäs

1. Jane Aalto                        21,95

2. Marika Haavisto              21,35

3. Linda Ruohomaa              16,45

4. Fanni Kaasalainen            14,03

 

P15 200m

1. Jere Aalto                        34,8

 

P15 keihäs

1. Jere Aalto                        22,57

 

 

 

 

 

 

 

 

Pienten kisat 4.7.2011

 

T4 mehukattiaidat 40m

1. Ellen Kaasalainen             14,6

2. Eevi Pohjolainen               17,4

 

T4 vauhditon pituushyppy

1. Ellen Kaasalainen             0,78

2. Eevi Pohjolainen               0,74

3. Heidi Kaunistola               0,40

 

P4 mehukattiaidat 40m

1. Eerik Lehtinen                  13,0

2. Severi Rantanen               22,0

 

P4 vauhditon pituushyppy

1. Eerik Lehtinen                  1,03

2. Severi Rantanen               0,61

 

T5 mehukattiaidat 40m

1. Olivia Kärki                     10,2

2. Emilia Patoranta               15,0

 

T5 pituus

1. Olivia Kärki                     2,20

2. Emilia Patoranta               1,25

 

P5 mehukattiaidat 40m

1. Kasperi Rantanen             11,4

2. Samu Matintalo                11,8

3. Verneri Lehtinen               12,6

4. Jose Aalto                        13,4

 

P5 pituus

1. Kasperi Rantanen             1,66

2. Samu Matintalo                1,53

3. Verneri Lehtinen               1,38

4. Jose Aalto                        1,16

 

T6 mehukattiaidat 40m

1. Anna-Stiina Haavisto        9,8

2. Julia Kaasalainen              9,8

3. Jenny Nisu                      10,6

 

T6 pallonheitto

1. Anna-Stiina Haavisto        11,24

2. Jenny Nisu                        8,04

3. Julia Kaasalainen              6,93

 

P6 mehukattiaidat 40m

1. Vili Kumpusalo                10,4

2. Johannes Laineenoja        11,1

3. Jake Aalto                       14,9

4. Niklas Mattila                  20,7

 

P6 pallonheitto

1. Johannes Laineenoja        13,84

2. Niklas Mattila                  10,58

3. Vili Kumpusalo                8,63

4. Jake Aalto                       8,09

 

T7 pienet aidat 40m

1. Jenni Häihänen                 9,7

2. Matilda Ojainmaa             10,1

3. Emmi Pohjolainen             11,0

4. Aino Lausniemi                11,2

5. Jonna Toivonen                12,6

   

T7 turbokeihäs

1. Matilda Ojainmaa             7,85

2. Emmi Pohjolainen             7,65

3. Aino Lausniemi                6,63

4. Jenni Häihänen                 5,65

5. Jonna Toivonen                4,35

 

P7 pienet aidat 40m

1. Henrik Lehtinen                9,6

2. Elmeri Lehtinen                9,6

    Oskari Patoranta kilp.ulkop. 10,8

    Jore Aalto kilp.ulkop.       10,9

 

P7 turbokeihäs

1. Henrik Lehtinen                17,69

2. Elmeri Lehtinen                10,47

   Oskari Patoranta kilp.ulkop.  11,42

   Jore Aalto   kilp.ulkop.      6,05

 

 

 

 

 

Lujan kesäkisat I
 27.6.2011

 

tulokset

 

T5 40m
1. Olivia Kärki                     8,1

2. Elisa Tiuttu                      8,8

3. Ellen Kaasalainen             10,8

 

T5 pallo
1. Olivia Kärki                     8,75

2. Elisa Tiuttu                       5,20

3. Ellen Kaasalainen             3,31

 

P5 40m

1. Samu Matintalo                10,2

2. Kasperi Rantanen             10,2

3. Verneri Lehtinen               10,8

4. Severi Rantanen               17,6

 

P5 pallo

1. Kasperi Rantanen             13,36

2. Verneri Lehtinen               7,10

3. Samu Matintalo                3,95

4. Severi Rantanen               2,79

 

T7 40m

1. Jenni Häihänen                 7,3

2. Matilda Ojainmaa             7,6

3. Aino Lausniemi                7,6

4. Sofia Lintern                    7,6

5. Emmi Pohjolainen             7,9

6. Elli Tiuttu                          8,1

7. Julia Kaasalainen              8,6

8. Jonna Toivonen                8,8

9. Jenny Nisu                        9,1

10. Juulia Lamminen             9,4

11. Annastiina Haavisto        9,4

 

T7 pituus

1. Matilda Ojainmaa             2,87

2. Jenni Häihänen                 2,85

3. Aino Lausniemi                2,49

4. Sofia Lintern                    2,32

5. Elli Tiuttu                          2,25

6. Emmi Pohjolainen             2,06

7. Julia Kaasalainen              1,95

8. Jonna Toivonen                1,89

9. Anna-Stiina Haavisto          1,77

10. Juulia Lamminen             1,64

11. Jenny Nisu                     1,42

 

P7 40m

1. Elmeri Lehtinen                7,3

2. Erkka Maine                    7,9

3. Samu Rämö                     9,1

4. Vili Kumpusalo                9,3

 

P7 pituus

1. Elmeri Lehtinen                2,51

2. Erkka Maine                    2,49

3. Vili Kumpusalo                1,88

4. Samu Rämö                     1,75

 

T9 60m

1. Henna Kaunistola             10,5

2. Lotta-Maria Maine           10,7

3. Maria Laineenoja             10,8

4. Saara Takala                    12,4

5. Anna Koski                     12,7

6. Rebecca Lintern               13,3

 

T9 keihäs 350g

1. Maria Laineenoja             10,42

2. Saara Takala                    8,00

3. Lotta-Maria Maine           7,82

4. Henna Kaunistola             7,17

5. Rebecca Lintern               5,44

 

P9 60m

1. Frans Hakasuo                 9,9

2. Nuutti Murtojärvi             10,2

3. Samuli Mäntylä                11,2

4. Kasperi Lehtinen              11,3

 

P9 keihäs 400g

1. Frans Hakasuo                 21,05

2. Kasperi Lehtinen              9,90

3. Nuutti Murtojärvi             8,17

4. Samuli Mäntylä                6,84

 

T11 60m

1. Janna Häihänen                9,1

2. Veera Matintalo               9,4

3. Aino Eno                         10,0

4. Hanna Nisu                      11,0

 

T11 pituus

1. Veera Matintalo               4,31 

2. Janna Häihänen                3,84

3. Hanna Nisu                      2,81

 

P11 60m

1. Oskari Kärki                    9,5

2. Eemil Kaasalainen            9,6

3. Joona Mäntylä                 9,7

4. Juho Kaunistola                9,7

5. Lauri Ruohomaa               9,8

6. Jesse Haapaniemi             9,8

7. Riku Toivonen                  10,5

8. Paavo Kojo                     10,5

9. Ilari Jokinen                     12,3

 

P11 pituus

1. Oskari Kärki                    3,76

2. Lauri Ruohomaa               3,47

3. Eemil Kaasalainen            3,47

4. Joona Mäntylä                 3,37

5. Riku Toivonen                  3,33

6. Juho Kaunistola                3,27

7. Jesse Haapaniemi             3,14

8. Paavo Kojo                     2,94

9. Ilari Jokinen                     2,64

 

T13 60m

1. Fanni Kaasalainen            8,3

2. Marika Haavisto              9,3

3. Linda Ruohomaa              10,1

 

T13 kuula 2,5kg

1. Marika Haavisto              9,17

2. Linda Ruohomaa              6,81

3. Fanni Kaasalainen            4,83

 

P13 60m

1. Hermanni Hakasuo           9,7

 

P13 kuula 3kg

1. Hermanni Hakasuo           8,47

 

T15 100m

1. Susanna Helin                  15,0

 

T15 kuula 3kg

1. Susanna Helin                  7,98

 

P15 100m

1. Kalle Kojo                       15,8

 

P15 kuula 4kg

1.Kalle Kojo                          7,01

 

 

 

 

 

Juoksuilta 13.6.2011

 

T5 40m

1. Olivia Kärki                     9,6

2. Elma Tynkkynen              11,2

3. Ellen Kaasalainen             12,3

 

T5 150m

1. Olivia Kärki                     37,4

2. Elma Tynkkynen              49,4

3. Ellen Kaasalainen             49,7

 

T7 40m

1. Aino Lausniemi                8,3

2. Emmi Pohjolainen             8,6

3. Julia Kaasalainen              8,6

 

T7 150m

1. Aino Lausniemi                30,5

2. Emmi Pohjolainen             34,5

3. Julia Kaasalainen              35,4

 

P7 40m

1. Elmeri Lehtinen                7,7

2. Erkka Maine                    8,0

3. Vili Kumpusalo                9,6

 

P7 150m

1. Elmeri Lehtinen                30,8

2. Erkka Maine                    33,4

3. Vili Kumpusalo                41,7

 

P9 40m

1. Frans Hakasuo                 7,1

2. Nuutti Murtojärvi             7,6

3. Kasperi Lehtinen              8,3

4. Oskari Patoranta              8,4

 

P9 150m

1. Frans Hakasuo                 26,9

2. Nuutti Murtojärvi             28,1

3. Kasperi Lehtinen              33,5

4. Oskari Patoranta              33,5

 

T11 60m

1. Aino Eno                         10,5

 

T11 300m
1. Aino Eno                         1.05,6

 

P11 60m

1. Eemil Kaasalainen            10,1

2. Riku Toivonen                  10,7

 

P11 300m
1. Eemil Kaasalainen            1.00,9

2. Riku Toivonen               1.08,0

 

T13 60m

1. Fanni Kaasalainen            9,1

2. Marika Haavisto              9,3

 

T13 300m
1. Marika Haavisto              1.02,8

 

P13 60m

1. Hermanni Hakasuo           10,0

 

 juoksuissa käsiajanotto, siksi ajat vain yhden desimaalin tarkkuudella