Yleisurheilujaosto

Lujan yleisurheilujaoston jäsenet:

 

  •      Puheenjohtaja      
         Virpi Laine
  •      aikuisurheiluvastaava, urheilukouluohjaaja ja - kisavastaava, 
         Kunniakierros-vastaava, SatY:n hallituksen jäsen     
         puh. 050 349 1182
         virpi.m.laine@huittinen.fi


 

  •      Varapuheenjohtaja   
         Jarkko Hakasuo
        
    hallituksen jäsen
         puh. 040 506 5561
         jarkko.hakasuo@gmail.com
        
         
     
  •      Sihteeri
         Helena Kaasalainen
        
    urheilukoulu- ja nuorisovastaava, joukkueiden kokoamiset   
         puh. 050 402 2197
         helena.kaasalainen@huittinen.fi


     
  •     Katri Kariniemi 
        rahastonhoitaja, hallituksen varajäsen
        puh. 040 526 9976
        katri.kariniemi@gmail.com
       

 

  •      Ella Kivipelto
        
    puffettivastaava
         puh. 040 061 5104
         ella.kivipelto@dnainternet.net

 

  •      Kari-Pekka Lax 
         valmennusvastaava
         puh. 050 366 6185
         koopeelax@gmail.com

 

  •      Marjo Lehtinen
         
    tiedotusvastaava, nettisivut
         puh. 050 083 1841
         marjo.lehtinen@pp.inet.fi


     
  •      Jari Maine
         
    tilastovastaavaLujan ennätykset           
         puh. 044 063 6725
         jari.maine@huittinen.fi