Tammikuu-kesäkuu 2013

Korkeuskarnevaalit, leirikilpailut, Nastola 30.6.2013

 


T15 korkeus 

1. Sonja Alasaukko-oja LapLu 165
2. Annika Savolainen LauttLu 153
3. Pii Pankakoski HKV 149
4. Sofia Heikonen VeitsilKV 149
5. Moona Kokkonen LieksU 145
6. Veera Tuominen KokemKV 145
7. Saara Puustinen ViitVie 145
8. Jenna Sjögren IitPy 145
9. Nelli Kantelinen NurmijYU 141
10. Minja Nurminen NurmijYU 137


 

 

 

Kuula- ja kiekkokarnevaalit, leirikilpailut, Kokemäki 30.6.3013

 

T14 Kuula

  1. Helena Leveelahti                       1999 VirtU               12,55
          12,55      X      X      X      X  12,44
  2. Marika Haavisto                         1999 LauttLu              9,72
              X   9,17   9,72   9,69      X      X

T14 Kiekko

  1. Helena Leveelahti                       1999 VirtU               47,71
          46,02  45,07      X      X      X  47,71
  2. Eveliina Salminen                       1999 LiedPa              30,63
          25,54  27,63      X  28,53  27,75  30,63
  3. Pihla Karhunen                          1999 HämeenlTa           29,00
          26,93  29,00  28,47  26,83  26,61  28,77
  4. Marika Haavisto                         1999 LauttLu             28,64
              X  21,67  28,64  27,62  27,27  23,36

 

 

Seiväskarnevaalit, leirikilpailu, Somero 30.6.2013

 

T15 Seiväs

     Ilze Bortascenoka                       LAT                   385
         350 360 370 385 400
           O   O   O  XO XXX
  1. Margit Kalk                             EST                   340
         320 330 340 350 360
          XO  XO  XO   - XXX
  2. Alina Strömberg                         LarsmoIF              320
         300 310 320 330
           O   O   O XXX
  3. Veera Möttönen                          RaahVe                310
         270 280 290 300 310 320
           O   O   O  XO  XO XXX
  4. Pinja Koivumäki                         LauttLu               300
         270 280 290 300 310
          XO   O XXO  XO XXX
  5. Monika Ahonen                           JyväskKU              290
         250 260 270 280 290 300
          X-   O  XO  XO  XO XXX
  6. Hanna-Liina Jaani                       EST                   280
         240 250 260 270 280 290
          XO XXO   O  XO   O XXX
  7. Anni Eskelinen                          LahdA                 270
         250 260 270 280
           O   O   O XXX
  8. Jenna Ruokolainen                       OrimJy                270
         230 240 250 260 270 280
           O  XO  XO XXO   O XXX
  9. Elina Peltola                           LappUM                250
         230 240 250 260
           O   O   O XXX
10. Vilja Veikkolainen                      VihdVie               250
         200 210 220 230 240 250 260
           O   -   O   O   O  XO XXX
     Laura Sirkiä                            SalVil                 NH
         280
         XXX
     Kati Rinnekari                          NurmijYU               NH
         250
         XXX

 

 

 

 

 

Kestävyys- ja hyppykarnevaalit, Jämsä 29.6.2013

 

M Pituus
A-kilpailu

  1. Mikko Kivinen                           EsboIF               7,93 -1,1          
          7,87  7,12  7,50  7,79  7,81  7,93
          -0,4  -0,6  -0,6  -0,2  +0,2  -1,1
  2. Arttu Halmela                           HonkajsU             7,64 +0,1          
          7,08  7,62  7,50  7,43     X  7,64
          +0,3  -0,3  -0,8  -0,8   0,0  +0,1
  3. Juho-Matti Pimiä                        LappUM               7,60 -0,2          
             X  7,44     X     X  7,60  7,47
          +0,2  -0,2  +0,1  -0,9  -0,2  +0,2
  4. Eetu Ehrola                             TampPy               7,42 -0,6          
          7,12     X  7,09     X     X  7,42
          -0,4  -0,6  -1,4  +0,1   0,0  -0,6
  5. Otto Kilpi                              NokU                 7,36 -0,4          
          7,09  7,12  7,19     X  7,32  7,36
          -0,3  -0,6  -0,5  +0,5  +0,1  -0,4
  6. Tuomas Rouvali                          KuopRei              7,07 -0,5          
          7,07  6,92  7,06     X     X     -
          -0,5  -0,7   0,0  -0,3  -0,3     
  7. Janne Etelämäki                         KuortKu              7,04 -0,5          
             X  6,73  7,00  6,99  7,04  6,77
          -0,4  -0,8  -0,6  -0,1  -0,5  +0,1
  8. Petteri Lax                             LauttLu              6,78 -0,3          
             X  6,78     -     -     -     -
          +0,1  -0,3                        
     Eero Haapala                            IkaalU                DNS               

B-kilpailu

  1. Samuli Pitkänen                         ÄänekU               7,34 +1,3          
             X     X     X     X  7,26  7,34
          +1,1  -0,6  +2,0  +1,6  +0,9  +1,3
  2. Mikael Vilén                            ViipU                7,13 +2,4  7,05 -0,3
             X  7,05  7,03     X  6,97  7,13
          +1,8  -0,3  +0,8  +1,0  +0,5  +2,4
  3. Jarmo Kaleva                            TeuvRi               7,02 +1,2          
             X  6,89  7,02     X  6,76     X
           0,0  +0,4  +1,2  +1,6   0,0  +0,9
  4. Joona Kokkola                           ValtVa               6,97 +0,7          
             X  6,95     X     X  6,97  6,85
          +1,6  -0,6  +1,1  +2,2  +0,7  +1,3
     Jari Olli                               EvijU                 DNS               

 

 

 

 

Nuorten kilpailut, Humppila 28.6.2013

 

T13 60 m
1 Veera Matintalo Lauttakylän Luja 8,0h
2 Riikka Lankinen Raision Kuula 9,1h
3 Elina Kauranen Loimaan Leisku 9,2h
4 Alisa Pennanen Forssan Salama 9,6h
5 Noora Savolainen Loimaan Leisku 9,7h
5 Senja Kallio Humppilan Yri 9,7h
7 Taru Ylinen Humppilan Yri 10,0h
8 Alise Nieminen Humppilan Yri 13,0h
 
 
T13 pituus
1 Veera Matintalo Lauttakylän Luja 4,27
2 Elina Kauranen Loimaan Leisku 4,19
3 Noora Savolainen Loimaan Leisku 3,75
4 Tinka Gylling Tampereen Pyrintö 3,61
5 Senja Kallio Humppilan Yri 3,57
6 Taru Ylinen Humppilan Yri 3,49
7 Alisa Pennanen Forssan Salama 3,24
8 Katja Laakso Humppilan Yri 2,88
9 Alise Nieminen Humppilan Yri 2,15
 
T13 kuula
1 Veera Matintalo Lauttakylän Luja 8,35
2 Tinka Gylling Tampereen Pyrintö 8,12
3 Senja Kallio Humppilan Yri 7,98
4 Alise Nieminen Humppilan Yri 5,74
5 Katja Laakso Humppilan Yri 5,43
6 Taru Ylinen Humppilan Yri 5,31
7 Eveliina Nurminen Humppilan Yri 4,96
 
 

 

Korkeuskarnevaalit, Nastola 27.6.2013

 

T15 Korkeus

  1. Sonja Alasaukko-oja                          LapLu                 167
  2. Jonna Neste                                  AlavU                 164
  3. Pii Pankakoski                               HKV                   158
  4. Moona Kokkonen                               LieksU                154
  5. Eerika Pöytäkangas                           JyväskKU              154
  6. Veera Tuominen                               KokemKV               150
  7. Annika Savolainen                            LauttLu               150
  8. Saara Puustinen                              ViitVie               150
  9. Sofia Heikonen                               VeitsilKV             145
  9. Jenna Sjögren                                IitPy                 145
11. Nelli Kantelinen                             NurmijYU              140
12. Minja Nurminen                               NurmijYU              140     

 

 
 

 

 

Keihäskarnevaalit, Pihtipudas 27.6.2013

 

P9 Keihäs

  1. Heikki Sipola                           2004 LimNM               28,36
          28,36  26,93  26,92  26,58      X      X
  2. Henrik Lehtinen                         2004 LauttLu             27,07
          26,11  27,07  25,98  25,45  26,19  25,71
  3. Lenni Yli-Kotila                        2004 KannU               24,98
          24,98  21,71      X  22,91  21,63  20,82
  4. Rasmus Remesaho                         2004 ToholU              23,06
          23,06  21,53  19,21  17,04  20,66  16,94
  5. Tuomas Närhi                            2004 LempKi              21,08
              X  21,08  16,16  20,31  19,79  19,09
  6. Erkka Maine                             2004 LauttLu             20,78
          19,58  20,20  19,70  18,71  20,78  20,69
  7. Simo Laulumaa                           2004 OulHui              20,42
          18,97      X      X  17,49      X  20,42
  8. Leo Savolainen                          2005 AnjLi               20,29
          19,80  20,23  19,18  19,98  20,29      X
  9. Olavi Yli-Mannila                       2004 AlajA               16,14
          16,14  14,08  15,73
10. Eeli Kinnunen                           2005 PyhäsU              15,25
          14,45  15,25  13,33
11. Santeri Harju                           2004 TöysVe              13,88
          13,88  11,90  12,38

P9 Keihäs joukkuekilpailu

  1. Lauttakylän Luja                             47,27
     Henrik Lehtinen                     27,07   2
     Erkka Maine                         20,20   7

M22 Keihäs

  1. Toni Sirviö                             1992 SulkU               74,07
          67,86  72,28      X  70,57  70,85  74,07
  2. Joel Karjalainen                        1991 KerimU              72,59
          72,59  68,20      X  67,15  68,70  67,28
  3. Jere Salo                               1992 LauttLu             69,42
          69,42  66,26      X  66,29      X  68,71
  4. Rasmus Maukonen                         1992 JyväskKU            68,41
          67,44      X      X  64,16  68,41  66,55
  5. Rainer Manninen                         1991 KuortKu             66,22
              X  66,22      X  64,99      X  64,18
  6. Eetu Kangas                             1993 SeinäjsU            64,03
              X  64,03  63,59  61,96      X  62,81
  7. Severi Aalto                            1993 NurmijYU            62,83
          58,79  60,94  57,97  61,98  62,83      X
  8. Mikko Martinmäki                        1992 VihU                62,72
          58,92  55,57  62,72      -      -      -
  9. Samuli Lepistö                          1993 EspTa               60,40
              X  60,40  59,40
10. Philip Talus                            1992 VasaIS              59,85
          58,46      X  59,85
11. Antti Korhonen                          1992 OulPy               54,53
          54,53      X      X
     Matti Mortimore                              GBR                   DNS
     Theodor Tor                                  SWE                   DNS

 

 

 

 

Moukarikarnevaalit, Kaustinen 27.6.2013

 

M17 Moukari

  1. Daniel Ivanoff                          1996 LauttLu             68,76
              X  68,76  68,05      X  65,31      X
  2. Aapo Laine                              1996 KristU              63,80
              X  63,32  63,60      X      X  63,80
  3. Evert Vikman                            1996 IFÅsarna            59,45
              X      X      X  59,45      X      X

T14 Moukari

  1. Janina Ylinen                           1999 KauhajKa            43,87
          43,87  43,14  42,60      X  43,44  41,70
  2. Iida-Maria Ivanoff                      1999 LauttLu             43,14
          40,10  41,45      X  43,08  42,68  43,14

 

 

 

Seiväskarnevaalit, Somero 27.6.2013

 

T15 Seiväs

  1. Elina Lampela                           OulPy                 380
         350 360 370 380 391
           O   O   -   O XXX
  2. Margit Kalk                             EST                   350
         320 330 340 350 360
           O   -   O XXO XXX
  3. Sanni Pajasmaa                          NurmijYU              340
         310 320 330 340 350
           O   -  XO   O XXX
  4. Laura Sirkiä                            SalVil                330
         290 300 310 320 330 340
          XO   O   O XXO  XO XXX
  5. Krista Koskinen                         JämsI                 320
         280 290 300 310 320 330
           O   -  XO   O   O XXX
  6. Pinja Koivumäki                         LauttLu               320
         260 270 280 290 300 310 320 330
           O   O   O   O   O  XO XXO XXX
  7. Monika Ahonen                           JyväskKU              300
         270 280 290 300 310
           O   O   O  XO XXX
  8. Veera Möttönen                          RaahVe                300
         270 280 290 300 310
           O  XO  XO XXO XXX
  9. Alina Strömberg                         LarsmoIF              290
         290 300 310
           O   - XXX
10. Kati Rinnekari                          NurmijYU              290
         250 260 270 280 290 300
           O  XO   O   O XXO XXX
11. Anni Eskelinen                          LahdA                 280
         250 260 270 280 290
           O   O   O   O XXX
12. Mari Joronen                            SimpU                 280
         240 250 260 270 280 290
          XO XXO   O   O   O XXX
13. Hanna-Liina Jaani                       EST                   270
         240 250 260 270 280
           O   -   O   O XXX
14. Jenna Ruokolainen                       OrimJy                260
         2202230 240 250 260 270
           O   O  XO   O  XO XXX
15. Elina Peltola                           LappUM                250
         230 240 250 260
           O   O  XO XXX
16. Johanna Seppänen                        VarkKV                240
         230 240 250
           O   O XXX
17. Vilja Veikkolainen                      VihdVie               230
         220 230 240
           O   O XXX
     Milla Pohjola                           MultJy                DNS
     Wilma Murto                             SalVil                DNS
     Heta Rundelin                           VarkKV                DNS
 

 

 

 

Kuula- ja kiekkokarnevaalit, Kokemäki 27.6.2013

 

P10 Kuula

  1. Otso Uusitalo                           2003 EsboIF               8,26
           7,77   7,60   8,26   8,17   7,88      X
  2. Valtteri Hujo                           2003 VammsVoi             7,94
           7,17   7,34   7,94   7,08   7,38   6,94
  3. Atte Kangas                             2003 KälvTa               7,28
           7,19   6,88   6,78   7,28      X   7,08
  4. Juho Leveelahti                         2003 VirtU                7,17
           6,57   6,19      X      X   7,17   7,04
  5. Lari Nikkanen                           2003 NaantLöy             6,79
           5,88   6,34   5,94   6,79   6,71   6,79
  6. Veeti Laine                             2003 LauttLu              6,67
           6,67   5,63   6,67      X   6,54      X

P11 Kuula

  1. Frans Hakasuo                           2002 LauttLu              9,63
           9,63      X   9,46      X      X      X
  2. Kim Välimäki                            2002 VammsVoi             5,45
           4,80   5,45   5,05   5,38   4,96   4,97

P11 Kiekko

  1. Frans Hakasuo                           2002 LauttLu             22,59
          22,59      X      X  21,27      X      X
  2. Manu Kurri                              2002 NakkVire            19,55
              X  16,69  15,97      X  19,55      X
  3. Zacharias Hagback                       2002 TjöckIK             15,75
              X      X  15,75      X      X      X
  4. Kim Välimäki                            2002 VammsVoi            13,02
              X  12,72      X  11,46  13,02      X

T14 Kuula

  1. Helena Leveelahti                       1999 VirtU               13,12
          13,12      X      X      X      X  12,88
  2. Venla Ruotanen                          1999 YlivKu              11,74
          11,00  11,06  11,24  11,28  11,36  11,74
  3. Marika Haavisto                         1999 LauttLu             10,60
           9,92   9,94  10,60   9,78      X  10,04
     Eveliina Salminen                       1999 LiedPa                DNS

T14 Kiekko

  1. Helena Leveelahti                       1999 VirtU               49,41
              X      X  42,61  47,13  49,41      X
  2. Eveliina Salminen                       1999 LiedPa              30,36
          26,80  30,36      X  26,92  29,53  28,32
  3. Pihla Karhunen                          1999 HämeenlTa           28,79
          24,87  26,39  27,64  27,87  28,79      X
  4. Venla Ruotanen                          1999 YlivKu              26,59
          24,68  26,27  26,59  26,55      X      X
  5. Marika Haavisto                         1999 LauttLu             24,37
          24,37  23,91      X  23,31      X  22,24
 

 

 

 

Valtin pokaalikisat, Viiala 25.6.2013

 

 

 P7 40 m

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Eerik Lehtinen                               LauttLu              8,36

  2. Kalle Mustila                                ViialVa              9,08
  3. Joska Innala                                 ViialVa              9,32
  4. Verneri Lehtinen                             LauttLu              9,38

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Konsta Manninen                              TampPy               8,05
  2. Jaakko Veijola                               HämeenlTa            8,76
  3. Nedi Molin                                   ViialVa              9,45

P7 Pallonheitto

  1. Konsta Manninen                              TampPy              18,62
          18,62  17,75
  2. Eerik Lehtinen                               LauttLu             17,04
          15,36  17,04
  3. Nedi Molin                                   ViialVa             13,30
          13,30  10,15
  4. Verneri Lehtinen                             LauttLu             13,02
          13,02  11,46       
  5. Jaakko Veijola                               HämeenlTa           12,46
          12,46  11,09
  6. Kalle Mustila                                ViialVa              9,30
           9,30   7,75
  7. Joska Innala                                 ViialVa              5,77
           5,77   5,41

P9 40 m

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Elmeri Lehtinen                         2004 LauttLu              7,24
  2. Miika Niemelä                           2005 LempKi               7,44
  3. Julius Niemelä                          2005 NokU                 7,69
  4. Kasper Tuominen                         2004 RaisKu               7,99
  5. Mainio Lahtinen                              ViialVa              8,39
  6. Roope Jyrkinen                          2005 ViialVa              8,41

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Topi Rönni                              2004 PälkLL               6,75
  2. Henrik Lehtinen                         2004 LauttLu              7,41
  3. Janne Suoniemi                          2004 KangU                7,54
  4. Joona Lehtinen                          2005 ViialVa              7,82
  5. Jermu Konola                                 ValkHa               7,83
  6. Aleksi Ratilainen                       2005 ToijVau              8,10

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Verneri Vesala                          2004 ForssSa              7,11
  2. Nico Sivonen                            2004 NakkVire             7,34
  3. Tapio Suojanen                          2005 ViialVa              7,35
  4. Iikka Kuusjärvi                              VesilVi              7,48
  5. Alarik Noki                             2004 ViialVa              7,61
  6. Veikko Mäkilä                           2004 TammRy               7,99

P9 1000 m

  1. Elmeri Lehtinen                         2004 LauttLu           3.44,93
  2. Henrik Lehtinen                         2004 LauttLu           3.48,18
  3. Arno Toivola                            2004 HyvsU             3.55,96
  4. Verneri Vesala                          2004 ForssSa           3.56,56
  5. Veikko Mäkilä                           2004 TammRy            4.05,99
  6. Nico Sivonen                            2004 NakkVire          4.08,56
  7. Santtu Kolho                            2005 VesilVi           4.16,60
  8. Alarik Noki                             2004 ViialVa           4.16,67
  9. Miika Niemelä                           2005 LempKi            4.20,19
10. Joona Lehtinen                          2005 ViialVa           4.22,21
11. Tapio Suojanen                          2005 ViialVa           4.34,18
12. Mainio Lahtinen                              ViialVa           4.54,24

P9 Kuula

  1. Topi Rönni                              2004 PälkLL               8,34
           7,62   7,86   7,91   8,34
  2. Henrik Lehtinen                         2004 LauttLu              8,02
           6,88   8,02   6,58   7,43
  3. Kasper Tuominen                         2004 RaisKu               7,71
           6,79   7,71   7,48   7,55
  4. Arno Toivola                            2004 HyvsU                7,71
           6,89   7,71   7,42   6,92
  5. Martti Näsi                                  ToijVau              6,31
           5,71   6,31   5,81   6,25
  6. Iikka Kuusjärvi                              VesilVi              6,20
           5,66   6,04   6,19   6,20
  7. Elmeri Lehtinen                         2004 LauttLu              5,87
           5,22   5,07   5,66   5,87
  8. Verneri Vesala                          2004 ForssSa              5,81
           5,81   5,63   5,54   5,54
  9. Alarik Noki                             2004 ViialVa              5,81
           5,50   5,62   5,81   5,14
10. Janne Suoniemi                          2004 KangU                5,70
           5,41   5,54   4,85   5,70
11. Roope Jyrkinen                          2005 ViialVa              5,39
              X   4,72   5,39   5,26
12. Tapio Suojanen                          2005 ViialVa              5,05
           5,05   4,55      X   4,87
13. Miika Niemelä                           2005 LempKi               4,50
           4,15   4,26   4,13   4,50
14. Joona Lehtinen                          2005 ViialVa              3,79
           2,64   3,70   3,65   3,79
15. Aleksi Ratilainen                       2005 ToijVau              3,31
           3,04      X   3,31   3,09
16. Mainio Lahtinen                              ViialVa              2,76
              X   2,19   2,76   2,63

                                                                     
 

 

Nk. Nuorten kansalliset juhannuskisat, Somero 21.6.2013

 

P9 40 m

Erä 1                Tuuli: +0,1

  1. Väinö Lupala                            IFRaseb              7,23
  2. Anselmi Koskela                         HausjU               7,25
  3. Petja Paju                              SomE                 7,66
  4. Kaapo Nikander                          SomernVei            7,76
  5. Markus Veikkola                         SomernVei            8,42

Erä 2                Tuuli: -1,2

  1. Erkka Maine                             LauttLu              7,14
  2. Eino Kauranen                           EspTa                7,17
  3. Elmeri Siviranta                        SomE                 7,29
  4. Juho Leppä                              SomE                 7,30
  5. Sasu Päivärinta                         SomE                 8,30

Erä 3                Tuuli: -1,8

  1. Jani Laakso                             TammRy               7,10
  2. Roope Heinonen                          SomE                 7,40
  3. Jasper Joosela                          SomE                 7,54
  4. Tuukka Tervo                            SomE                 8,00

P9 Junnukeihäs

  1. Erkka Maine                             LauttLu             23,64
  2. Eino Kauranen                           EspTa               22,35
  3. Anselmi Koskela                         HausjU              21,59
  4. Väinö Lupala                            IFRaseb             21,55
  5. Jani Laakso                             TammRy              18,91
  6. Sasu Päivärinta                         SomE                16,48
  7. Roope Heinonen                          SomE                14,13
  8. Tuukka Tervo                            SomE                13,43
  9. Juho Leppä                              SomE                13,04
10. Antti Pettersson                        SomE                11,95
11. Kaapo Nikander                          SomernVei            9,84
12. Samuel Hannuksela                       IlmajKi              9,60
13. Markus Veikkola                         SomernVei            6,91

T11 150 m

Erä 1  
              Tuuli: -1,6

  1. Saimi Lupala                            IFRaseb             24,62
  2. Lotta-Maria Maine                       LauttLu             24,99
  3. Petra Pikkarainen                       RiihimKi            26,63
  4. Linnea Heinonen                         SomE                27,81

Erä 2                Tuuli: -0,1

  1. Saara Suonpää                           SomE                24,15
  2. Lotta Putkiranta                        LeppSi              25,41
  3. Sanni Markkanen                         HKV                 25,47
  4. Katariina Sohlberg                      HKV                 26,51

Erä 3                Tuuli: -0,8

  1. Sirke Seitsonen                         RaisKu              22,74
  2. Essi Hannuksela                         IlmajKi             23,11
  3. Jenna Auremaa                           NaantLöy            23,61
  4. Maryana Ishanova                        HämeenlTa           24,51
  5. Minttu Grönholm                         SomE                24,67
  6. Nea Hirvonen                            RiihimKi            25,12

T11 Pituus

  1. Essi Hannuksela                         IlmajKi              3,91 +0,2          
  2. Maryana Ishanova                        HämeenlTa            3,79 -1,2          
  3. Sirke Seitsonen                         RaisKu               3,75 -0,1          
  4. Jenna Auremaa                           NaantLöy             3,66 -1,6          
  5. Saimi Lupala                            IFRaseb              3,58 -1,9          
  6. Lotta Putkiranta                        LeppSi               3,56 -0,2          
  7. Saara Suonpää                           SomE                 3,53 -0,2          
  8. Aada Nikander                           SomernVei            3,45 -0,1          
  9. Nea Hirvonen                            RiihimKi             3,38 -1,3          
10. Ilona Vuori                             MarttMu              3,37 -0,1           
11. Lotta-Maria Maine                       LauttLu              3,35 -1,6           
     Jade Nyman                              HKV                  3,19 +0,2          
12. Petra Pikkarainen                       RiihimKi             3,12 -1,0          
13. Minttu Grönholm                         SomE                 3,07 -3,1          
14. Katariina Sohlberg                      HKV                  2,90 -1,0          
15. Katri Veikkola                          SomernVei            2,85 -0,1          
16. Aleksandra Laurila                      SomernVei            2,64 +0,1          
17. Linnea Heinonen                         SomE                 2,63 -1,0        

 

  

 

 

Nk. Ikaalisten Juhannuskisa, Ikaalinen 21.6.2013 

 

P9 40 m

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Jesse Tuki                              2004 HumppY               7,28
  2. Antti Sainio                            2005 TampPy               7,32
  3. Kasperi Willman                         2004 NoormNo              7,65
  4. Petrus Jakonen                          2005 PorinYU              8,05
  5. Akseli Mäkelä                           2005 IkaalU               8,07

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Topi Rönni                              2004 PälkLL               6,68
  2. Ville Lehtinen                          2004 VähänkVie            6,86
  3. Veeti Kortehisto                        2004 SeinäjSU             6,91
  4. Verneri Vesala                          2004 ForssSa              6,97
  5. Elmeri Lehtinen                         2004 LauttLu              7,01
 
6. Petteri Vihtalahti                      2004 NoormNo              7,08
     Juho Kallio                             2004 LapVi                 DNS

P9 1000 m

  1. Elmeri Lehtinen                         2004 LauttLu           3.39,60
 
2. Antti Virtanen                               HKV               3.52,23
  3. Jesse Tuki                              2004 HumppY            3.57,66
  4. Verneri Vesala                          2004 ForssSa           3.57,94
  5. Kasperi Willman                         2004 NoormNo           4.00,77
  6. Veeti Saarinen                          2004 TammRy            4.02,96
  7. Falko Quednau                           2004 HKV               4.38,81

P9 Pituus

  1. Topi Rönni                              2004 PälkLL               4,20               
          4,16  4,17  4,01  4,13  4,07  4,20
                                           
  2. Ville Lehtinen                          2004 VähänkVie            3,86               
          3,70     X  3,86  3,73  3,79  3,85
                                           
  3. Jesse Tuki                              2004 HumppY               3,80               
          3,45  3,58     X  3,38  3,35  3,80
                                           
  4. Veeti Kortehisto                        2004 SeinäjSU             3,57               
          3,50  3,57  3,42  3,53  3,44  3,57
                                           
  5. Verneri Vesala                          2004 ForssSa              3,48               
          3,36  3,45  3,47  3,48     X  3,48
                                           
  6. Petteri Vihtalahti                      2004 NoormNo              3,40               
          3,22  3,14  3,38  3,17  3,37  3,40
                                            
  7. Elmeri Lehtinen                         2004 LauttLu              3,39               
          3,39  3,36  3,26  3,27  3,23  3,20
                                            
 
8. Antti Sainio                            2005 TampPy               3,27               
          3,24  3,19  3,27  3,21  3,20  3,27
                                           
  9. Kasperi Willman                         2004 NoormNo              3,25               
          3,25  3,08  3,11     
                               
10. Petrus Jakonen                          2005 PorinYU              2,81               
          2,70  2,81  2,43
                         
11. Falko Quednau                           2004 HKV                  2,80               
          2,49  2,80  2,65
                         
     Juho Kallio                             2004 LapVi                 DNS                

       

T15 100 m

Erä 1                Tuuli: -1,5

  1. Sanni Pajasmaa                          1999 NurmijYU            13,62
  2. Ninni Löf                               1998 KalajJu             14,52
  3. Jenni Palttala                          1999 YlöjU               14,75
  4. Marika Haavisto                         1999 LauttLu             14,93
 
5. Anu Puisti                              1999 JanJa               15,39
  6. Paula Perttula                          1998 KU-58               15,96

Erä 2                Tuuli: -1,1

     Ida Ounaslehto                          2000 EsboIF              13,34
  1. Annika Virtanen                         2000 HKV                 13,47
     Miia Puolakka                           2000 KokemKV             13,56
  2. Neea Zins                               1998 TampPy              13,79
     Vilma Holkko                            2000 IkaalU              14,00
     Siiri Leppänen                          2000 IkaalU              14,01
  3. Milja Pohjonen                          1999 IkaalU              14,92

Erä 3                Tuuli: -1,7

  1. Suvi Mäkitalo                           1999 NoormNo             14,27
  2. Elli Uusitalo                           1999 NoormNo             14,43
  3. Maj Virko                               1999 KanksLei            14,76
  4. Arja Ojanen                             1999 IkaalU              14,90
  5. Amanda Liljendal                        1998 BorgåAk             15,11
     Milla Mäkipää                           1999 YlöjU                 DNS

Erä 4                Tuuli: -1,7

  1. Jonna Alkula                            1998 IlmajKi             13,40
  2. Iida Järvinen                           1999 TampU               13,61
  3. Jutta Selin                             1999 YlöjU               13,78
  4. Veronica Rohula                         1998 TampPy              14,04
  5. Wilma Salo                              1998 ToijVau             14,05
  6. Marleena Tulkki                         1999 HKV                 14,07
  7. Elina Åkerlund                          1998 TampPy              14,08
  7. Katriina Aalto                          1999 ToijVau             14,08

T15 Kuula

 
1. Susanna Törrönen                        1998 EsboIF              15,09
          13,72  15,09  14,13      X  13,97      X
  2. Emilia Kyrönviita                       1998 IkaalU              11,22
          11,16  11,16      X      X  11,07  11,22
  3. Marika Haavisto                         1999 LauttLu             10,61
          10,10  10,61  10,46  10,09  10,55   9,99
 
4. Milla Mäkipää                           1999 YlöjU                9,63
           9,63      X   8,82   8,78      X   9,10
  5. Jutta Selin                             1999 YlöjU                9,27
           8,31      X   9,27      X   8,60   8,86
  6. Wilma Salo                              1998 ToijVau              8,49
           8,07   8,31   8,28   8,21      X   8,49
  7. Jenni Palttala                          1999 YlöjU                7,77
           7,77   7,22   6,94      X   7,46   6,97
     Katja Mäkelä                            1998 KokemKV               DNS
       
 

 

 

 

 

 

Kunnon Juhannuskisat, Punkalaidun 20.6.2013

 

P9 40 m

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Elias Pihlajamaa                        2004 PunkalKu             7,18
  2. Niko Asa                                2004 PunkalKu             7,32
  3. Akusti Ali-Rantala                      2005 PunkalKu             7,45
  3. Leevi Kompuinen                         2004 SäkU                 7,45
  5. Anttoni Mäki-Laurila                    2005 PunkalKu             8,16

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Felix Horelli                           2004 KokemKV              7,16
  2. Matias Henttinen                        2005 KokemKV              7,17
  3. Henrik Lehtinen                         2004 LauttLu              7,35
  4. Eetu Vepsäläinen                        2004 KiukKi               7,47
  5. Akseli Kuusela                          2005 LoimJa               7,58

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Elmeri Lehtinen                         2004 LauttLu              7,05
  2. Erkka Maine                             2004 LauttLu              7,22
  3. Väinö Lupala                            2004 IFRaseb              7,30
  4. Lauri Saarinen                          2004 KalVa                7,55
  5. Aaron Sillanpää                         2005 KiukKi               9,07

P9 Kuula

  1. Henrik Lehtinen                         2004 LauttLu              7,74
           7,56   7,30   7,71   7,74
  2. Väinö Lupala                            2004 IFRaseb              7,02
           5,77   7,02   6,38   6,56
  3. Felix Horelli                           2004 KokemKV              5,95
           5,95   4,64   5,80   5,49
  4. Erkka Maine                             2004 LauttLu              5,48
           5,35   5,04      -   5,48
  5. Elmeri Lehtinen                         2004 LauttLu              5,38
           5,38   4,51   4,70   4,78
  6. Lauri Saarinen                          2004 KalVa                5,35
           4,76   4,99   5,35   5,17
  7. Matias Henttinen                        2005 KokemKV              5,12
           4,00   4,94   5,04   5,12
  8. Akusti Ali-Rantala                      2005 PunkalKu             4,85
           4,54   4,75   4,85   4,64
  9. Antti Jokela                                 HumppVei             4,49
           4,49   4,48   4,18   3,78
10. Aaron Sillanpää                         2005 KiukKi               4,31
              -      -   4,31      -
11. Eetu Vepsäläinen                        2004 KiukKi               4,23
           4,07      -   3,54   4,23
12. Akseli Kuusela                          2005 LoimJa               2,80
           2,36   2,80   2,73   2,75

P11 60 m

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Eemeli Lehtonen                         2002 LoimLei              9,48
  2. Trin Lipiäinen                          2003 VampU               10,10
  3. Akseli Lehtonen                         2003 LoimLei             10,88

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Akseli Saarinen                         2002 LauttLu              9,12
  2. Robert Silenko                          2002 LauttLu              9,43
  3. Frans Hakasuo                           2002 LauttLu              9,52
  4. Veeti Laine                             2003 LauttLu             10,00
  5. Oskari Henttinen                        2003 KokemKV             10,14

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Aatu Riitinki                           2003 PunkalKu             9,72
  2. Leevi Vepsäläinen                       2002 KiukKi               9,95
  3. Aaro Pihlajamäki                        2002 KiikKi              10,14
  4. Eero Iltanen                                 KiikKi              10,55
     Saku Laine                              2002 TampPy                DNS

P11 Pituus

  1. Eemeli Lehtonen                         2002 LoimLei              4,07               
          4,07  3,93  3,96  4,03
                                
  2. Robert Silenko                          2002 LauttLu              3,88               
          3,88  3,78  3,56     -
                               
  3. Akseli Saarinen                         2002 LauttLu              3,77               
          3,73  3,36  3,52  3,77
                                
  4. Leevi Vepsäläinen                       2002 KiukKi               3,70               
          3,70  3,40  3,39  3,56
                               
  5. Aaro Pihlajamäki                        2002 KiikKi               3,69               
          3,62  3,68  3,51  3,69
                               
  6. Oskari Henttinen                        2003 KokemKV              3,67               
          3,07  3,62  3,47  3,67
                                
  7. Veeti Laine                             2003 LauttLu              3,64               
          3,38  3,30  3,39  3,64
                                
  8. Aatu Riitinki                           2003 PunkalKu             3,57               
          3,57  3,48  3,33  3,30
                               
  9. Trin Lipiäinen                          2003 VampU                3,48               
          3,04  3,41  3,44  3,48
                               
10. Eero Iltanen                                 KiikKi               3,41               
          3,33  3,18  3,17  3,41
                                
11. Frans Hakasuo                           2002 LauttLu              3,37                
          3,33  3,18  3,37  3,21
                                
12. Akseli Lehtonen                         2003 LoimLei              3,29               
          3,29  3,03  3,16  3,05
                               
13. Kasmir Kulmala                          2002 LavKi                2,89               
          2,65  2,75  2,89  2,66
                               
     Saku Laine                              2002 TampPy                DNS               

P11 Keihäs

  1. Saku Laine                              2002 TampPy              44,01
          44,01  40,55  39,92  38,95
  2. Frans Hakasuo                           2002 LauttLu             34,66
          31,56  34,17  33,82  34,66
  3. Henrik Lehtinen                         2004 LauttLu             26,06
          24,91  26,06  25,57  25,36
  4. Eemeli Lehtonen                         2002 LoimLei             22,90
          15,89  22,90  21,15  16,08
  5. Aaro Pihlajamäki                        2002 KiikKi              22,47
          21,58  21,90  22,47  22,10
  6. Erkka Maine                             2004 LauttLu             21,07
          19,85  19,37  20,04  21,07
  7. Eero Iltanen                                 KiikKi              20,70
          14,19  18,87  20,70  18,00
  8. Robert Silenko                          2002 LauttLu             20,48
          15,41  18,57  17,74  20,48
  9. Väinö Lupala                            2004 IFRaseb             20,21
          20,21  18,72  19,33  19,08
10. Aatu Riitinki                           2003 PunkalKu            18,10
          16,21  16,72  18,10      -
11. Kasmir Kulmala                          2002 LavKi               16,89
          15,44  16,89  15,51  15,00
 12. Akseli Saarinen                         2002 LauttLu             16,22
          16,22  14,77  12,06      -
 13. Akseli Lehtonen                         2003 LoimLei             13,19
              -      -  13,19      -

P13 60 m

Erä 1                Tuuli: -0.8

  1. Oskari Kärki                            2000 LauttLu              9,04
  2. Aapo Karvinen                           2001 VammsVoi             9,34
     Paavo Kojo                              2001 VampU                 DNS

Erä 2                Tuuli: -0.8

  1. Aleksi Hakanen                          2000 KokemKV              8,79
  2. Markus Hurri                            2000 LoimJa               8,84
  3. Kaapo Vepsäläinen                       2001 EurRai               9,30
  4. Oliver Mutta                            2000 KiukKi               9,41


P13 Kuula

  1. Aleksi Hakanen                          2000 KokemKV              9,49
           9,21   9,49      -   8,93
  2. Frans Hakasuo                           2002 LauttLu              8,62
              -      -   8,62   8,54
  3. Kaapo Vepsäläinen                       2001 EurRai               8,15
           6,96   8,15      -      -
  4. Oskari Kärki                            2000 LauttLu              6,87
           6,74   6,85   6,67   6,87
  5. Paavo Kojo                              2001 VampU                6,30
           6,00   5,69   5,91   6,30

P15 100 m

                     Tuuli: -0.6

  1. Joni Ojala                              1999 KanksLei            12,28
  2. Eelis Sillanpää                         1999 KiukKi              12,36
  3. Chalumram Nantawat                      1998 HumppVei            12,95
  4. Tuomas Eskola                           1999 LoimVoi             13,47
  5. Oskari Kärki                            2000 LauttLu             14,86
     Olli-Matti Laaksonen                    1998 ForssSa               DNS



T9 40 m

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Ilona Lampila                           2004 VammsVoi             7,60
  2. Helmi Siuko                             2004 PunkalKu             7,70
  3. Miia Rintala                            2005 VammsVoi             8,06
  4. Fredrica Suoniemi                       2005 KiukKi               8,24
     Jada Benattabou                         2005 EspTa                 DNS
     Julia Alanen                            2007 LavKi                 DNS

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Viveka Loukola                          2004 RaisKu               6,67
  2. Emilia Kankare                          2004 LempKi               6,80
  3. Olivia Kärki                            2006 LauttLu              7,07
  4. Milla Rantala                           2004 LoimLei              7,10
  5. Jenni Häihänen                          2004 LauttLu              7,11
  6. Julia Kaasalainen                       2005 LauttLu              7,80

T9 Kuula

  1. Viveka Loukola                          2004 RaisKu               6,52
           6,15   6,52   6,46   6,51
  2. Emilia Kankare                          2004 LempKi               6,35
           5,82   5,67   6,35   5,89
  3. Sanni Krapi                             2004 LoimJa               5,17
           5,17   5,09   5,10   5,15
  4. Milla Rantala                           2004 LoimLei              4,77
           4,41   4,36   4,77   4,16
  5. Jenni Häihänen                          2004 LauttLu              4,43
              -   3,79   4,03   4,43
  6. Miia Rintala                            2005 VammsVoi             3,70
           3,67   2,65   3,65   3,70
  7. Fredrica Suoniemi                       2005 KiukKi               3,53
           3,36   3,53      -   3,09
  8. Olivia Kärki                            2006 LauttLu              3,22
           2,91   2,86   3,22   3,19
  9. Julia Alanen                            2007 LavKi                2,09
           1,65   1,87   2,09   1,91
     Lyydia Herrala                          2004 KokemKV               DNS
       

T11 60 m

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Mirkka Kukkasmäki                            PunkalKu            10,28
  2. Ellen Levander                          2003 SäkU                10,36
  3. Silja Kosonen                           2002 RaisKu              10,77
  4. Sophia Mikkonen                         2002 PunkalKu            11,00

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Maria Laineenoja                        2002 LauttLu              9,58
  2. Henna Kaunistola                        2002 LauttLu             10,14
  3. Anni Virta                              2002 ForssSa             10,66
  4. Ilona Sjöblom                           2002 LoimVoi             10,75
  5. Inari Leppäniemi                        2003 KokemKV             10,98
  6. Heidi Eskola                            2002 LoimVoi             11,26

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Saimi Lupala                            2003 IFRaseb              9,93
  2. Satu Sillanpää                          2002 SäkU                 9,98
  3. Lotta-Maria Maine                       2002 LauttLu             10,15
  4. Mette Karppanen                         2003 UrjU                10,16
  5. Ida Mäkinen                             2003 KiukKi              10,40
  6. Charlotta Suoniemi                      2003 KiukKi              10,42

Erä 4                Tuuli: NWND

  1. Linnea Loukola                          2002 RaisKu               9,40
  2. Sonja Puumalainen                       2002 SäkU                 9,75
  3. Emilia Kilpinen                         2003 ForssSa              9,85
  4. Pinja Kianta                            2002 LempKi               9,89
  5. Siiri Tuominen                          2002 KokemKV              9,95
  5. Anni Koivunen                           2003 KiukKi               9,95

T11 Pituus

  1. Linnea Loukola                          2002 RaisKu               4,05               
          4,05  3,76  3,62  3,77
                               
  2. Siiri Tuominen                          2002 KokemKV              3,89               
          3,66  3,89  3,85  3,83
                               
  3. Sonja Puumalainen                       2002 SäkU                 3,76               
          3,60  3,76  3,65  3,73
                               
  4. Pinja Kianta                            2002 LempKi               3,70               
          3,67  3,70  3,63  3,59
                               
  5. Saimi Lupala                            2003 IFRaseb              3,69               
          3,63  3,45  3,69  3,65
                               
  6. Anni Koivunen                           2003 KiukKi               3,62               
          3,42  3,62  3,54  3,55
                               
  7. Emilia Kilpinen                         2003 ForssSa              3,61               
          3,52  3,49  3,61  3,59
                                
  8. Maria Laineenoja                        2002 LauttLu              3,55               
             -  3,47  3,50  3,55
                                
  9. Mette Karppanen                         2003 UrjU                 3,48               
          3,38  3,32  3,23  3,48
                               
10. Charlotta Suoniemi                      2003 KiukKi               3,36               
          3,31  3,25  3,00  3,36
                               
11. Ida Mäkinen                             2003 KiukKi               3,35               
          3,35  3,28  3,27  3,01
                                
12. Henna Kaunistola                        2002 LauttLu              3,29               
          3,29  3,27  3,23  3,25
                                
13. Mirkka Kukkasmäki                            PunkalKu             3,24               
          3,24  3,10     -  2,86
                               
14. Silja Kosonen                           2002 RaisKu               3,22               
          3,18  3,15  3,17  3,22
                                
15. Lotta-Maria Maine                       2002 LauttLu              3,20               
             -  3,18  2,98  3,20
                                
16. Anni Virta                              2002 ForssSa              3,12               
          3,12     -  2,87  3,09
                               
17. Ilona Sjöblom                           2002 LoimVoi              3,11               
          3,00  3,11  3,01  3,04
                               
18. Inari Leppäniemi                        2003 KokemKV              3,08               
          2,92  2,90  3,08  3,04
                               
19. Sophia Mikkonen                         2002 PunkalKu             3,01               
          2,90  3,01  2,87  2,80
                               
20. Heidi Eskola                            2002 LoimVoi              2,61               
          2,48  2,61  2,47     -
                               
     Iida Ojala                              2002 LavKi                 DNS               

T11 Keihäs

  1. Peppi Koppanen                          2002 ForssSa             31,99
          31,99  27,33  28,55  27,69
  2. Pinja Kianta                            2002 LempKi              26,71
          26,71  25,35  26,28  25,95
  3. Silja Kosonen                           2002 RaisKu              22,89
          18,53      -  22,89  17,67
  4. Saimi Lupala                            2003 IFRaseb             18,19
          15,13  18,19  15,78  16,42
  5. Emilia Kilpinen                         2003 ForssSa             18,08
          18,08  16,23  14,36  16,13
  6. Mette Karppanen                         2003 UrjU                16,36
          16,03  16,36  15,92  13,45
  7. Charlotta Suoniemi                      2003 KiukKi              15,82
          15,82  14,35  12,43  10,18
  8. Sonja Puumalainen                       2002 SäkU                15,69
          15,69  13,33  13,79  12,85
  9. Satu Sillanpää                          2002 SäkU                15,13
          13,19  15,13  14,90  13,37
10. Siiri Tuominen                          2002 KokemKV             14,89
          14,89  11,97  14,50  13,74
 11. Maria Laineenoja                        2002 LauttLu             13,58
          10,15  13,58  11,94  12,40
 12. Anni Koivunen                           2003 KiukKi              12,84
          12,30  12,84   8,37  10,95
13. Anni Virta                              2002 ForssSa             11,04
           9,95  11,04   9,69   9,84
 14. Lotta-Maria Maine                       2002 LauttLu             10,04
          10,04   8,93   8,10   8,35
 15. Iida Ojala                              2002 LavKi                8,20
           8,20   4,31   6,14   6,65
 16. Henna Kaunistola                        2002 LauttLu              7,95
           7,95   6,32   6,63   4,33

T13 60 m

Erä 1                Tuuli: -0.7

  1. Emma Ilola                              2001 SäkU                 9,12
  2. Noora Rintala                           2001 VammsVoi             9,38
  3. Noora Savolainen                        2001 LoimLei              9,56
  4. Kira Kulmala                            2001 LavKi               11,58

Erä 2                Tuuli: -0.3

  1. Janna Häihänen                          2000 LauttLu              8,57

  2. Fanny-Sofia Vatja                       2001 EurRai               9,42
  3. Aino Eno                                2001 LauttLu              9,46
  4. Jenniina Suontausta                     2000 LauttLu              9,87
     Veera Matintalo                         2000 LauttLu               DNS

Erä 3                Tuuli: -0.7

  1. Ida Ounaslehto                          2000 EsboIF               8,27
  2. Peppi Pohjamies                         2000 PunkalKu             8,67
  3. Nea Karppinen                           2000 LempKi               8,80
  4. Riikka Lankinen                         2001 RaisKu               9,12
  5. Jenni Toivola                           2000 PunkalKu             9,76

T13 1000 m

Erä 1               

  1. Noora Rintala                           2001 VammsVoi          3.36,05
  2. Aino Eno                                2001 LauttLu           3.40,50
  3. Jenniina Suontausta                     2000 LauttLu           3.58,60
     Adeliina Herrala                        2000 KokemKV               DNS
     Vilma Kuusrainen                        2003 SäkU                  DNS

Erä 2               

  1. Emma Ilola                              2001 SäkU              3.44,55
  2. Jenni Toivola                           2000 PunkalKu          4.00,05
  3. Riikka Lankinen                         2001 RaisKu            4.11,40
     Veera Matintalo                         2000 LauttLu               DNS

T13 Korkeus

  1. Ida Ounaslehto                          2000 EsboIF                150
         130 135 140 145 150 153
           O   O   O   O XXO XX-
  2. Nea Karppinen                           2000 LempKi                145
         130 135 140 145 150
           O   O   O   O XXX
  3. Veera Matintalo                         2000 LauttLu               145
         120 125 130 135 140 145 150
           O   O   O  XO  XO  XO X--
  4. Emmi Välimäki                                MarttMu               135
         120 125 130 135 140
           O   O   O  XO XXX
  5. Carita Haapaniemi                       2001 KiukKi                125
         125 130
           O XX-
  6. Noora Savolainen                        2001 LoimLei               120
         095 100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O   O   O XXX
  7. Kira Kulmala                            2001 LavKi                 095
         095 100
          XO X--
     Inka Tuominen                           2000 MarttMu               DNS
     Adeliina Herrala                        2000 KokemKV               DNS

T15 100 m

Erä 1                Tuuli: -1.3

  1. Roosa Rintala                           1999 VammsVoi            14,78
  2. Anni Levander                           1999 SäkU                15,19
  3. Kiia Kuusrainen                         1999 SäkU                15,27

Erä 2                Tuuli: 0.0

  1. Janna Häihänen                          2000 LauttLu             13,78
  2. Fanni Kaasalainen                       1999 LauttLu             14,17
  3. Sofia Kompuinen                         1999 SäkU                14,19
  4. Veera Tuominen                          1998 KokemKV             14,24
  5. Jenna Kompuinen                         1999 SäkU                14,44

Erä 3                Tuuli: -2.5

  1. Janina Keronen                          1998 VammsVoi            13,62
  2. Reetta Malmi                            1999 SäkU                13,66
  3. Eerika Reunanen                         1999 LempKi              13,85
  4. Nea Laine                               1999 HämeenlTa           14,14
     Tanja Lähdekorpi                        1999 LempKi                DNS

T15 Korkeus

  1. Veera Tuominen                          1998 KokemKV               155
         140 145 150 155 160
           O   O   O   O XXX
  2. Annika Savolainen                       1998 LauttLu               150
         140 145 150 155
           O   O   O XXX
  3. Nea Laine                               1999 HämeenlTa             150
         130 135 140 145 150 155
           O   O   O  XO XXO XXX
  4. Eerika Reunanen                         1999 LempKi                145
         135 140 145 150
           O   O   O XXX
  5. Pihla Tuominen                          1998 MarttMu               135
         135 140
           O XXX
     Tanja Lähdekorpi                        1999 LempKi                DNS

 

 

 

Vattenfall-seurakisa I, Sastamala 18.6.2013

 

P11 150 m

Erä 1                Tuuli: NWND

     Joona Tuominen                          PorinYU             22,62
  1. Aleksi Joensuu                          KanksLei            22,89
  2. Petri Hynnä                             SäkU                24,29
  3. Ville Pääkkönen                         VammsVoi            25,03
  4. Iivari Willman                          NoormNo             25,79
     Oliver Oksanen                          NoormNo               DNS

Erä 2                Tuuli: NWND

     Ilmari Välimäki                         NoormNo             23,18
  1. Huugo Honkasalo                         PorinYU             23,63
  2. Samuli Kuusinen                         KanksLei            23,90
  3. Niko Mikkola                            PorinYU             24,48
  4. Petteri Vihtalahti                      NoormNo             24,90

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Akseli Saarinen                         LauttLu             22,69
     Jeremias Saukola                        VammsVoi            23,81
  2. Vili Mäkinen                            NakkVire            23,83
  3. Arttu Kulmala                           VammsVoi            24,21
  4. Weeti Mäki-Mantila                      ParkU               25,72
     Oskari Viitaharju                       ParkU               27,32

P11 60 m aj

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Joona Tuominen                          PorinYU             11,28
  2. Ilmari Välimäki                         NoormNo             11,86
     Arttu Kulmala                           VammsVoi            13,46
  3. Rami Tuominen                           KanksLei            14,69

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Robert Silenko                          LauttLu             11,29
  2. Miro Lehtinen                           VammsVoi            12,22
  3. Severi Mäenpää                          NakkVire            13,45
  4. Lauri Linnemäki                         SäkU                14,51

P11 1000 m kävely

  1. Erkka Maine                             LauttLu           7.01,61
  2. Jarkko Inberg                           PorinYU           7.48,27
  3. Henri Hirvinen                          KanksLei          8.25,50
     Juuso Renfors                           SäkU                  DNS

P11 Kuula

  1. Frans Hakasuo                           LauttLu              9,75
              X      X   9,69   9,75
  2. Valtteri Hujo                           VammsVoi             7,69
           7,41   6,92   7,06   7,69
  3. Artturi Alhonen                         NakkVire             7,68
           7,68   7,32   5,72      X
  4. Eero Luoto                              SäkU                 6,91
           6,62   6,46   6,23   6,91
  5. Tino Dahl                               KanksLei             5,96
           5,65   5,84   5,96   5,45
  6. Juho Peltola                            PorinYU              5,91
           5,18   5,19   5,63   5,91
     Elmeri Eskola                           SäkU                 5,62
           5,56   5,12   5,54   5,62
  7. Joosu Iisakkala                         NoormNo              5,43
           4,97   5,43   5,31   5,32
  8. Kim Välimäki                            VammsVoi             5,08
           4,86   5,08   4,64   4,94
     Manu Kurri                              NakkVire              DNS
     Akseli Mäkinen                          PorinYU               DNS

P13 200 m

Erä 1                Tuuli: +2,7

  1. Juho Kaasalainen                        PorinYU             29,00
     Aleksi Hakanen                          KokemKV             29,15
     Julle Virtanen                          VammsVoi            30,48
  2. Tuomas Kuusikoski                       KanksLei            32,41
  3. Julius Walli                            NoormNo             33,33
     Jaakko Juusela                          NoormNo               DNS

Erä 2                Tuuli: +1,3

     Jeremy Rouvali                          PorinYU             28,07
  1. Joonatan Junkkala                       VammsVoi            28,62
     Oskari Kärki                            LauttLu             29,38
  2. Eemil Kaasalainen                       LauttLu             31,58
  3. Ville Seppä                             VammsVoi            32,24
     Sami Siro                               ParkU               34,95

P13 60 m aj

Erä 1                Tuuli: +2,9

     Leevi Vihtalahti                        NoormNo             10,35
  1. Eero Hirvinen                           KanksLei            10,42
  2. Pyry Willman                            NoormNo             10,74
  3. Niko Nissilä                            UlvST               10,80
  4. Antti Eskola                            SäkU                19,34

Erä 2                Tuuli: +3,4

  1. Aleksi Hakanen                          KokemKV             10,27
  2. Hermanni Haaparanta                     PorinYU             10,37
  3. Julle Virtanen                          VammsVoi            12,02
  4. Juho Marttila                           LauttLu             12,32
     Sami Siro                               ParkU               13,98

P13 1000 m kävely

  1. Joona Mäntylä                           LauttLu           5.58,60

P13 Pituus

  1. Leevi Vihtalahti                        NoormNo              5,07 +2,3          
          4,56  5,07  4,63  4,91
          +2,4  +2,3  +2,3  +3,4
     Aleksi Hakanen                          KokemKV              4,76 +2,9          
          4,61     X  4,76  4,57
          +5,0  +3,3  +2,9  +4,3
  2. Jeremy Rouvali                          PorinYU              4,52 +4,1  4,46 +1,6
          4,36  4,46  4,52  4,32
          +5,6  +1,6  +4,1  +2,9
     Pyry Willman                            NoormNo              4,44 +1,4          
          4,15  4,44     X  4,40
          +3,8  +1,4  +3,9  +4.5
     Niko Nissilä                            UlvST                4,42 +3,1  4,11 +1,2
          4,42  4,10  4,11     X
          +3,1  +3,8  +1,2  +1,7
  3. Aapo Karvinen                           VammsVoi             4,30 +2,5          
          4,22  4,04  4,30     X
          +4,8  +3,0  +2,5  +4,9
  4. Lenna Honkasalo                         PorinYU              4,19 +2,7  3,15 +1,7
             X  4,19  0,37  3,15
          +3,7  +2,7+428,0  +1,7
  5. Oskari Kärki                            LauttLu              4,14 +2,8          
          4,14     X  4,03  3,97
          +2,8  +3,8  +2,5  +3,3
  6. Matias Järvenpää                        UlvST                4,13 +3,0          
             X  4,13  4,11  4,06
          +5,7  +3,0  +2,8  +2,5
     Lauri Ruohomaa                          LauttLu              4,08 +2,5
             X  4,08     X     X
          +2,5  +2,5  +4,3  +1,8
  7. Luukas Vainionpää                       KanksLei             4,00 +3,0  3,03 +0,9
          4,00     X     X  3,03
          +3,0  +1,9  +3,2  +0,9

P13 Kuula

  1. Aki Halme                               NoormNo             10,99
          10,03  10,29  10,99  10,83
  2. Justus Toiviainen                       VammsVoi            10,51
           9,69  10,00  10,51  10,17
  3. Teemu Narvi                             KanksLei             9,69
           9,49   9,69   9,09   9,19
  4. Jesper Kallio                           VammsVoi             9,14
              X   8,38   8,92   9,14
  5. Teemu Viljakainen                       SäkU                 8,37
           8,04   8,37   8,01   8,07
  6. Lauri Ruohomaa                          LauttLu              7,99
           7,72   7,99      X   7,77
  7. Lenna Honkasalo                         PorinYU              7,92
           7,85   7,73   7,92   7,48
  8. Sami Siro                               ParkU                7,79
              X   7,79   7,75   7,42
  9. Artturi Alhonen                         NakkVire             7,10
           7,09   7,10   6,81   7,03
10. Mikael Hellman                          UlvST                6,77
           6,38   6,19   6,38   6,77

P15 300 m

  1. Tuomas Seppälä                          SäkU                43,06
  2. Santeri Välimäki                        NoormNo             43,18
  3. Juho Kuusikoski                         KanksLei            43,94
  4. Aleksi Inkinen                          VammsVoi            45,24
  5. Topi Saarinen                           LauttLu             47,03
  6. Eemil-Oskar Oras                        PorinYU             53,12
     Riku Peltomaa                           PorinYU               DNS
     Valtteri Oinonen                        VammsVoi              DNS


P15 1000 m kävely

  1. Juho Tuominen                           KanksLei          5.08,75
  2. Henrik Lehtinen                         LauttLu           6.35,78
  3. Niko Peltola                            PorinYU           7.38,78

P15 Kolmiloikka

  1. Ville Tähtinen                          PorinYU             10,70 +3,9 10,12 +1,1
         10,70     X 10,10 10,12
          +3,9  +2,9  +3,8  +1,1
     Teijo Lahdenperä                        NoormNo             10,50 +3,3          
         10,07 10,33 10,50 10,40
          +2,6  +2,9  +3,3  +2.7
     Joni Ojala                              KanksLei             9,74 +5,9  9,30 +1,2
          9,30  9,74  9,37     X
          +1,2  +5,9  +6,7  -0,2
     Aleksi Inkinen                          VammsVoi             9,68 +2,2  9,40 +1,6
          9,40     -     -  9,68
          +1,6              +2,2
  2. Juho Tuominen                           KanksLei             9,24 +3,4  8,84 +1,1
          8,58  9,24  8,84     X
          +3,0  +3,4  +1,1  +3,4
  3. Samuel Takala                           NoormNo              7,71 +1,6          
             X  7,69  7,71     X
          +2,2  +1,4  +1,6  +1,9
     Einari Karvonen                         LauttLu               DNS               


M17 800 m

  1. Tommi Peltola                           NoormNo           2.13,52
  2. Joonas Kannosto                         KanksLei          2.15,12
  3. Matti Pelli                             VammsVoi          2.31,29
     Jasse Kuusisto                          NoormNo               DNS
     Ville Lahdenmäki                        NakkVire              DNS
     Lauri Virtanen                          PorinYU               DNS
     Samuli Mäntylä                          LauttLu               DNS

M17 Keihäs

  1. Antti Lempinen                          NoormNo             44,42
          43,03  43,54  40,93  44,42
  2. Tapio Tyynelä                           VammsVoi            41,96
          39,43  41,96  36,99      X
  3. Hermanni Hakasuo                        LauttLu             40,07
          40,07      -      -      -
     Kasper Anttila                          PorinYU               DNS
     Markus Saarinen                         NakkVire              DNS
     Aaron Kangas                            KanksLei              DNS

T11 150 m

Erä 1              
  Tuuli: NWND

  1. Linnea Aho                              VammsVoi            24,19
  2. Auri Kankare                            SäkU                24,61
  3. Veera Mattila                           VammsVoi            24,68
  4. Henna Kaunistola                        LauttLu             24,76
  5. Susanna Iisakkala                       NoormNo             25,42
     Siiri Elomaa                            VammsVoi            25,70
     Jenna Järvinen                          KanksLei            26,90
     Melina Rintaluoma                       ParkU               27,30

Erä 2                Tuuli: NWND

     Sonja Puumalainen                       SäkU                23,50
     Meri Elomaa                             VammsVoi            23,67
     Sini Siro                               ParkU               23,72
     Lilli Virtanen                          VammsVoi            24,05
  1. Liinu Karjala                           PorinYU             24,12
  2. Lisa-Sofie Fabig                        NoormNo             25,59
  3. Jenna Pihlaja                           KanksLei            26,13
  4. Jonna Uusitalo                          NakkVire            28,71

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Pilvi Jalo                              VammsVoi            22,17
  2. Saana Boelius                           PorinTa             23,18
     Julia Junkkala                          VammsVoi            24,16
     Viivi Vaitiniemi                        NoormNo             24,93
  3. Jenni Häihänen                          LauttLu             26,03
     Adele Koivunen                          NoormNo             26,99
  4. Mila Siro                               ParkU               27,27

T11 60 m aj

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Sonja Puumalainen                       SäkU                11,56
  2. Nora Riitaoja                           NoormNo             11,58
  3. Nina Välimäki                           VammsVoi            13,66
     Hannele Harjuntausta                    NoormNo             14,86
  4. Jenna Järvinen                          KanksLei            16,02

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Sini Siro                               ParkU               11,38
  2. Petra Jalo                              VammsVoi            11,54
  3. Anna Koski                              LauttLu             13,74
  4. Milla Uusitalo                          NakkVire            14,59
     Mila Siro                               ParkU               15,35

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Lilli Virtanen                          VammsVoi            11,93
  2. Sofia Stenbacka                         PorinYU             12,22
     Lisa-Sofie Fabig                        NoormNo             12,31
  3. Adele Koivunen                          NoormNo             13,59
     Jenni Häihänen                          LauttLu             13,61

T11 1000 m kävely

  1. Julia Junkkala                          VammsVoi          5.59,27
  2. Sini Siro                               ParkU             6.43,21
  3. Veera Mattila                           VammsVoi          6.46,26
  4. Liinu Karjala                           PorinYU           6.47,93
  5. Lisa-Sofie Fabig                        NoormNo           6.53,18
  6. Lotta-Maria Maine                       LauttLu           6.55,19
  7. Maria Juhala                            NoormNo           7.05,70
  8. Melina Rintaluoma                       ParkU             7.06,84
  9. Sara Korkeakoski                        SäkU              7.18,04
     Emilia Pyysalo                          KanksLei              DNS
     Sofia Hellman                           UlvST                 DNS

T11 Korkeus

     Nora Riitaoja                           NoormNo               125
         105 110 115 120 125 128
           O   O   O   O  XO XXX
     Sini Siro                               ParkU                 120
         105 110 115 120 125
           O   O   O   O XXX
     Petra Jalo                              VammsVoi              120
         090 095 100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O   O   O  XO XXX
  1. Viivi Vaitiniemi                        NoormNo               115
         090 095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O   O   O XXX
  2. Vera Karttunen                          PorinYU               115
         090 095 100 105 110 115 120
           O   O  XO   O   O   O XXX
     Pilvi Jalo                              VammsVoi              115
         085 090 095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O   O  XO  XO XXX
     Lisa-Sofie Fabig                        NoormNo               110
         090 095 100 105 110 115
           O   O   O   O   O XXX
  3. Emilia Pyysalo                          KanksLei              110
         090 095 100 105 110 115
           O  XO   O   O   O XXX
  4. Ellen Levander                          SäkU                  110
         080 085 090 095 100 105 110 115
           O   O   O   O   O   O  XO   -
  5. Lotta-Maria Maine                       LauttLu               105
         080 085 090 095 100 105 110
           O   O   O   O   O  XO  X-
  5. Julia Junkkala                          VammsVoi              105
         085 090 095 100 105 110
           O   O   O   O  XO XXX
  7. Matleena Ranki                          NakkVire              100
         090 095 100 105
           O   O   O XXX
  8. Sofia Hellman                           UlvST                 100
         080 085 090 095 100 105
           O   O   O   O XXO XXX
     Salla Jylhänkoski                       UlvST                 095
         080 085 090 095 100
           O   O   O XXO XXX
  9. Hannele Harjuntausta                    NoormNo               090
         075 080 085 090 095
           O   O   O   O XXX
     Elisa Lähde                             VammsVoi              DNS

T11 Kuula

  1. Charlotta Pettersson                    NoormNo              8,72
           8,72   8,52   7,95   8,10
     Sini Siro                               ParkU                7,19
           7,19   6,89   7,09   6,67
  2. Helka Lohivuo                           NakkVire             6,92
           6,92   6,89   6,51   6,57
  3. Satu Sillanpää                          SäkU                 6,78
           6,77   6,78   6,06   5,86
  4. Lyydia Herrala                          KokemKV              6,25
           5,64   6,25   5,68   5,87
  5. Maria Laineenoja                        LauttLu              6,10
           6,10   5,59   5,67   5,97
  6. Siiri Elomaa                            VammsVoi             5,91
           5,01   5,91      X   5,56
  7. Maria Juhala                            NoormNo              5,85
           5,84   5,85   5,68   5,82
  8. Salla Jylhänkoski                       UlvST                5,54
           5,29   5,54   5,27   5,25
     Linnea Aho                              VammsVoi             5,51
           5,20   5,37   5,41   5,51
  9. Meri Elomaa                             VammsVoi             5,15
           5,02   5,08   5,15   4,82
10. Milla Pääkkönen                         VammsVoi             4,99
           4,94      X   4,83   4,99
11. Melina Rintaluoma                       ParkU                4,96
           4,47   4,88   4,96   4,79
12. Laura Lammi                             PorinYU              4,95
           4,26   4,91      X   4,95
     Jenni Häihänen                          LauttLu              4,61
           4,47   4,61      X   4,32
     Milja Heittola                          KanksLei              DNS
     Julia Junkkala                          VammsVoi              DNS

T13 200 m

Erä 1         
       Tuuli: +1,7

  1. Nuppu Leppänen                          NoormNo             28,57
  2. Inka Heininen                           KanksLei            29,25
     Vilma Lindroos                          PorinTa             29,34
  3. Nelly Pitkänen                          PorinYU             29,49
  4. Aino Eno                                LauttLu             31,79
  5. Pritne Lember                           NoormNo             32,37
  6. Jenniina Suontausta                     LauttLu             32,62

Erä 2  
              Tuuli: +3,2

     Nelli Rakkolainen                       KokemKV             28,10
     Janna Häihänen                          LauttLu             28,91
  1. Karoliina Iso-Ropo                      VammsVoi            31,63
     Silja Ahonen                            ParkU               31,64
     Ann-Nina Heikkilä                       NoormNo             32,37
  2. Inka-Julia Laine                        NakkVire            32,62
  3. Sanni Ääri                              SäkU                32,92
     Pirkitta Marjanen                       PorinTa               DNS

T13 60 m aj

Erä 1  
              Tuuli: +4,1

  1. Nelli Rakkolainen                       KokemKV             10,24
  2. Janna Häihänen                          LauttLu             10,71
  3. Heidi Färm                              PorinYU             11,01
     Jenny Virta                             UlvST                 DNS

Erä 2                Tuuli: +1,5

  1. Vilma Lindroos                          PorinTa             10,49
  2. Annika Hohkuri                          KanksLei            11,63
  3. Erika Laitinen                          VammsVoi            12,82
  4. Sofia Paattilammi                       NoormNo             13,81
     Sara Jylhänkoski                        UlvST               14,99

T13 1000 m kävely

  1. Jenniina Suontausta                     LauttLu           6.14,06

  2. Jenniina Heikkilä                       NoormNo           6.33,06
  3. Iida Niemipelto                         KanksLei          6.48,36
  4. Stella Wiman                            PorinYU           6.59,51
  5. Venla Välläri                           VammsVoi          7.00,39
     Senja Lammi                             KanksLei              DNS

T13 Pituus

  1. Adeliina Herrala                        KokemKV              4,94 +3,9     - +1,9
          4,85  4,94  4,66     -
          +2,2  +3,9  +2,8  +1,9
  2. Laura Lepistö                           PorinYU              4,72 +1,3          
          4,51     X  4,72  4,43
          +1,6  +5,8  +1,3  +2,2
  3. Veera Matintalo                         LauttLu              4,66 +2,0          
             X     X  4,66     X
          +3,8  +3,9  +2,0  +1,7
  4. Alina Lindström                         PorinYU              4,51 +4,7  4,36 +1,9
          4,30  4,51  4,36     X
          +0,7  +4,7  +1,9  +3,3
  5. Noora Rintala                           VammsVoi             3,94 +2,2  3,72 +1,7
          3,94  3,69  3,72  3,90
          +2,2  +2,5  +1,7  +3,4
  6. Emma Ilola                              SäkU                 3,93 +4,2          
          3,82  3,93  3,91     X
          +2,6  +4,2  +2,8  +2,1
  7. Senja Lammi                             KanksLei             3,72 +2,1  3,55 +1,6
          2,70  3,55  3,67  3,72
          +4,9  +1,6  +2,3  +2,1
  8. Iida Niemipelto                         KanksLei             3,54 +4,4     X +0,1
             X  3,46  3,54  3,52
          +0,1  +3,8  +4,4  +2,2
  9. Jane Lember                             NoormNo              3,00 +1,7          
          2,73     X     X  3,00
          +2,5  +2,1  +5,2  +1,7
     Jenna Rinne                             NoormNo               DNS               

T13 Kuula

  1. Jenny Virta                             UlvST               10,94
              X  10,94  10,67      X
     Nelli Rakkolainen                       KokemKV             10,43
          10,25  10,43   9,90  10,31
  2. Silja Ahonen                            ParkU                9,02
           8,56   9,02   8,86   7,90
     Janna Häihänen                          LauttLu              8,52
           7,55   8,18   8,52   8,15
  3. Jenniina Heikkilä                       NoormNo              7,76
              X   7,61   7,14   7,76
     Sara Jylhänkoski                        UlvST                7,55
           7,55      X      X   7,45
  4. Mari Tuominen                           KanksLei             7,16
           6,83   6,43   7,16   7,04
  5. Henni Lehikoinen                        SäkU                 6,66
           6,66      X   5,94   6,52
  6. Alina Lindström                         PorinYU              6,56
           6,13   5,71   5,92   6,56
  7. Julia Mikola                            LauttLu              6,07
           6,07   5,42   5,48   5,73
  8. Anu Sakari                              VammsVoi             5,74
           5,39   5,36   5,74   5,15
  9. Laura Leppäniemi                        VammsVoi             5,67
           5,23   5,56   5,57   5,67
10. Venla Välläri                           VammsVoi             5,07
           4,98   5,07   4,63   4,37
     Amanda Virtanen                         LauttLu               DNS

T15 300 m

Erä 1         
       

  1. Jenni Walli                             NoormNo             43,25
  2. Reetta Malmi                            SäkU                45,51
  3. Fanni Kaasalainen                       LauttLu             49,89
  4. Linda Heikkilä                          KanksLei            53,78
     Janina Keronen                          VammsVoi              DNS

Erä 2               

  1. Suvi Jokimaa                            PorinYU             48,62
  2. Maj Virko                               KanksLei            48,94
  3. Roosa Rintala                           VammsVoi            49,32
     Saara Hyvärinen                         VammsVoi              DNS
     Anni Ollila                             NakkVire              DNS
     Aino Hieta                              KanksLei              DNS

T15 80 m aj

Erä 1                Tuuli: +1,8

  1. Jenni Lope                              NoormNo             12,97
  2. Emilia Inna                             VammsVoi            14,83
  3. Julianna Kiuru                          NakkVire            15,46
  4. Heli Tuominen                           KanksLei            15,67

Erä 2                Tuuli: +3,1

  1. Annika Savolainen                       LauttLu             14,55

  2. Sofia Kompuinen                         SäkU                16,80
     Taija Lankinen                          NoormNo               DNS
     Aune-Maija Penttinen                    PorinYU               DNS

T15 1000 m kävely

  1. Jonna Jaakkola                          KanksLei          6.24,39
  2. Kiia Kuusrainen                         SäkU              6.28,88
  3. Annika Savolainen                       LauttLu           6.31,12
  4. Ann-Nina Heikkilä                       NoormNo           6.32,28
  5. Roosa Rintala                           VammsVoi          6.48,42

T15 Kolmiloikka

  1. Janina Laine                            PorinYU             10,60 +3,4          
         10,14 10,60 10,38 10,20
          +2,6  +3,4  +5,0  +4,4
  2. Ella Junnila                            VammsVoi            10,44 +2,7 10,41 +1,1
         10,41 10,44     X     X
          +1,1  +2,7  +2,6  +3,1
  3. Suvi Mäkitalo                           NoormNo              9,92 +4,4  9,70 +1,5
          9,77  9,70  9,92  9,68
          +4,4  +1,5  +4,4  +2,0
  4. Jenna Kompuinen                         SäkU                 8,65 +1,8          
          8,56  8,65  8,41  8,10
          +3,1  +1,8  +2,7  +2,1
  5. Marika Haavisto                         LauttLu              8,60 +3,8          
             X     X  8,29  8,60
          +3,0  +3,4  +2,4  +3,8
  6. Katri Hellman                           UlvST                7,97 +4,5  7,88 +1,9
          7,97  7,88  7,88  7,90
          +4,5  +1,9  +3,5  +4,6
  7. Emilia Tuomiluoma                       KanksLei             7,93 +3,2  7,41 +1,3
          7,41  7,87  7,93  7,32
          +1,3  +2,5  +3,2  +1,8
  8. Olivia Leinonen                         NakkVire             6,98 +2,6          
          6,69  6,45  6,98     X
          +3,0  +2,5  +2,6  +3,1
     Elli Uusitalo                           NoormNo               DNS               

T15 Moukari

  1. Iida-Maria Ivanoff                      LauttLu             40,41
              X      X  39,10  40,41
  2. Eini Niittumaa                          NakkVire            29,19
          27,27  28,09  29,19  28,92
  3. Jonna Jaakkola                          KanksLei            24,94
          24,94  22,72      X  19,95
  4. Anni Levander                           SäkU                22,00
          22,00      X  20,75  20,61
  5. Ann-Nina Heikkilä                       NoormNo             21,34
          21,21      X  21,34      X
  6. Veera Hyvärinen                         VammsVoi            19,72
          17,42  19,72  19,31      X
  7. Kacey Santanen                          PorinYU             15,15
              X      X  15,15  15,02
     Jenni Lope                              NoormNo               DNS

N17 800 m

  1. Marianne Viitamaa                       VammsVoi          2.29,49
  2. Mariia Vasara                           PorinYU           2.46,16
  3. Laura Setälä                            NoormNo           2.53,05
  4. Heidi Savolainen                        LauttLu           3.01,15
  5. Iida Lähteenmäki                        KanksLei          3.17,26
     Liina Mikkola                           NoormNo               DNS

N17 Seiväs

  1. Pinja Koivumäki                         LauttLu               300
         250 260 270 280 290 300 310
          XO  XO   O   O   O  XO XXX
  2. Jenny Virta                             UlvST                 280
         250 260 270 280 290
           O   O   O XXO XXX
  3. Kiia Jullenmaa                          PorinYU               280
         230 240 250 260 270 280 290
           O   O   O   O XXO XXO XXX
  4. Jenna Huhtanen                          KanksLei              200
         160 180 200 210
           O   O  XO XXX
  5. Emilia Riitaoja                         NoormNo               180
         160 180 200
           O   O XXX

N17 Keihäs

  1. Netta-Nana Mäkkylä                      KanksLei            35,39
          35,39  34,47  34,12  32,75
  2. Henna Rauhansalo                        PorinYU             34,90
          28,89  29,65  32,73  34,90
  3. Annukka Oinonen                         LauttLu             32,70
          23,95  27,49  32,70  30,67
  4. Paula Vihtalahti                        NoormNo             31,58
          29,71  31,58  28,98  29,69
  5. Eveliina Herrala                        KokemKV             30,56
          28,40      X  27,23  30,56
  6. Liisa Laikko                            VammsVoi            24,55
              X  22,95      X  24,55
  7. Noora Hyvärinen                         VammsVoi            18,48
              X  18,48  16,23  18,13
     Mirella Koskela                         KanksLei              DNS

PT11 4 x 600 m

  1. Porin Yleisurheilu                         8.19,03
        Huugo Honkasalo
        Liinu Karjala
        Joona Tuominen
        Sofia Stenbacka

  2. Vammalan Seudun Voima                      8.24,94
        Miro Lehtinen
        Pilvi Jalo
        Ville Pääkkönen
        Julia Junkkala

  3. Lauttakylän Luja                           8.28,64
        Robert Silenko
        Lotta-Maria Maine
        Nuutti Murtojärvi
        Olivia Kärki

  4. Noormarkun Nopsa                           8.29,89
        Iivari Willman
        Nora Riitaoja
        Ilmari Välimäki
        Lisa-Sofie Fabig

  5. Säkylän Urheilijat                         8.58,28
        Petri Hynnä
        Sonja Puumalainen
        Lauri Linnemäki
        Vilma Kuusrainen

  6. Parkanon Urheilijat                        9.10,84
        Oskari Viitaharju
        Mila Siro
        Weeti Mäki-Mantila
        Sini Siro

  7. Kankaanpään Seudun Leisku                  9.14,37
        Samuli Kuusinen
        Jenna Pihlaja
        Aleksi Joensuu
        Jenna Järvinen

  8. Nakkilan Vire                              9.22,51
        Vili Mäkinen
        Milla Uusitalo
        Severi Mäenpää
        Matleena Ranki

PT13 4 x 600 m

  1. Porin Yleisurheilu                         7.34,70
        Hermanni Haaparanta
        Heidi Färm
        Juho Kaasalainen
        Laura Lepistö

  2. Lauttakylän Luja                           7.44,79
        Joona Mäntylä
        Jenni Jalas
        Oskari Kärki
        Veera Matintalo

  3. Vammalan Seudun Voima                      7.49,83
        Ville Seppä
        Noora Rintala
        Julle Virtanen
        Karoliina Iso-Ropo

  4. Noormarkun Nopsa                           7.56,48
        Pyry Willman
        Pritne Lember
        Leevi Vihtalahti
        Fanni Lindvall

  5. Kankaanpään Seudun Leisku                  8.12,58
        Eero Hirvinen
        Inka Heininen
        Luukas Vainionpää
        Mari Tuominen

  6. Säkylän Urheilijat                         8.41,12
        Antti Eskola
        Henni Lehikoinen
        Teemu Viljakainen
        Emma Ilola

PT15 4 x 800 m

  1. Kankaanpään Seudun Leisku                 10.50,64
        Juho Kuusikoski
        Heli Tuominen
        Elias Karvanen
        Aino Hieta

  2. Porin Yleisurheilu                        11.10,46
        Eemil-Oskar Oras
        Kacey Santanen
        Ville Tähtinen
        Suvi Jokimaa

  3. Vammalan Seudun Voima                     11.12,47
        Markus Alajoki
        Janina Keronen
        Aleksi Inkinen
        Emilia Inna

  4. Noormarkun Nopsa                          11.23,79
        Oskari Lahtinen
        Liina Mikkola
        Samuel Takala
        Jenni Walli

  5. Säkylän Urheilijat                        11.24,01
        Tuomas Seppälä
        Anni Levander
        Oskari Eskola
        Reetta Malmi

     Lauttakylän Luja                               DNF
        Tuukka Mäkinen
        Annika Savolainen
        Einari Karvonen
        Fanni Kaasalainen
 

 

 

 

Nuorten Eliittikisat, Nurmijärvi 18.6.2013

 

M17 Moukari

  1. Daniel Ivanoff                          1996 LauttLu             70,33
          68,60  70,33      X      X      X      X
  2. Ville Järvinen                          1997 VirtU               69,14
          68,31  69,14  68,96      X  66,64  66,84
  3. Aapo Laine                              1996 KristU              63,38
              X  61,66      X  63,38      X      X
  4. Aleksi Jaakkola                         1997 NokU                62,81
              X  62,81      X  61,54      X  60,39
  5. Juho Porri                              1996 HollU               55,30
          53,44      X  53,95  55,30      X  52,45
  6. Patrik Salonen                          1997 NokU                48,68
          47,50  48,68  48,58      X  48,04  48,00
  7. Sven Juslin                             1997 PargIF              45,79
          45,79      X  44,38      X  43,61  43,85

 

 

 

Youth Athletics Games, Espoo 16.6.2013

 

P11 Kuula

  1. Saku Laine                              2002 TampPy              11,63
          10,76      X      X  10,88  11,38  11,63
  2. Frans Hakasuo                           2002 LauttLu              9,77
           9,33   9,77   9,09      X   9,29   9,57
  3. Ville Suoniemi                          2002 KangU                9,54
           8,65   8,41   8,30   9,06   9,14   9,54
  4. Aleksi Leivo                            2002 MaskKa               9,50
           9,35      X      X   9,41      X   9,50
  5. Martin Jahnsson                         2002 PargIF               8,94
           7,90   8,87   8,94   8,40      X   8,91
  6. Jesse Sorvari                           2002 PorvU                8,82
           8,81   8,46   8,82   8,69   8,67   8,57
  7. Iiro Rummukainen                        2002 RistU                8,67
           8,67   7,87   8,22   8,29   8,27   8,26
  8. Lauri Hynönen                           2002 EspTa                8,51
           7,68      X   8,51   7,85   8,13      X
  9. Joonatan Veijola                        2002 HämeenlTa            8,24
           8,24   7,98      X
10. Luukas Virolainen                       2002 SomE                 8,14
           8,04      X   8,14
11. Joonas Pulkkinen                        2002 RistU                7,51
           7,51   7,28   7,43
12. Väinö Simola                            2002 LahdA                7,35
           7,35   7,06   7,22
 

 

P13 1000 m

Erä 1               

  1. Carl-Wilhelm Björkendahl                2000 BorgåAk           3.12,27
  2. Pyry-Pekka Paukku                       2000 VantSa            3.27,05
  3. Simo Kauppila                           2000 NurmijYU          3.29,82
  4. Akseli Stång                            2000 KuivAu            3.33,17
  5. Iikka Tirroniemi                        2000 VeitsilKV         3.33,42
  6. Valtteri Arhola                         2000 KU-58             3.33,62
  7. Saku Jatkola                            2000 EspTa             3.34,10
  8. Aapo Vainonen                           2000 IitPy             3.36,70
  9. Tommi Kosonen                           2000 TapE              3.40,22
10. Lassi Kähäri                            2000 RistU             3.42,95
11. Jami Röytiö                             2000 RekRai            4.11,65
     Aapo Virolainen                         2000 NurmijYU              DNS
     Sampo Salonen                           2000 KU-58                 DNS
     Asseri Välimäki                         2000 NoormNo               DNS

Erä 2                

  1. Matias Meriläinen                       2000 NurmijYU          2.56,64
  2. Ville Räty                              2000 HKV               2.57,75
  3. Leevi Kallio                            2000 LahdA             3.01,04
  4. Joonatan Junkkala                            VammsVoi          3.03,53
  5. Taneli Vuori                            2000 MarttMu           3.06,94
  6. Oskari Kärki                            2000 LauttLu           3.09,11
  7. Artturi Paavola                         2000 EspTa             3.09,44
  8. Vilho Helenius                          2000 NokU              3.09,50
  9. Eetu Lindholm                           2000 TuUL              3.12,14
10. Wiljam Mattila                          2000 HKV               3.13,00
11. Hannes Hyytiäinen                       2000 MikkKV            3.13,49
12. Viljami Hanhisalo                       2000 ViipU             3.13,86
13. Niko Viljola                            2000 HKV               3.15,43
14. Samu Laakso                             2000 TapE              3.15,85
     Deniz Unal                              2000 HKV                   DNS

 

P14 Keihäs

  1. Teemu Hintsanen                         1999 SulkU               57,87
              X  57,87      X      X  52,95  55,42
  2. Otto Lindroos                           1999 EsboIF              53,25
          52,47  53,25      X      X      -      X
  3. Aleksi Yrjölä                           1999 HämeenlTa           49,45
          38,76  49,45  45,41      X      -      -
  4. Hermanni Hakasuo                        1999 LauttLu             48,68
          47,35  48,68      -      -      -      -
  5. Joonas Ahola                            1999 SjundeåIF           43,15
          42,39  43,15      X      X  40,46  41,81
  6. Jussi Kähäri                            1999 RistU               34,69
          31,36  31,82  29,79  34,69  26,06      X
  7. Anssi Halme                             1999 LahdA               29,78
          29,61  28,90  26,83      X  28,62  29,78
  8. Saku Haiko                              1999 RekRai              28,81
          27,03  25,84  28,81  28,22      X      X
  9. Aleksi Mutanen                          1999 HIFK                28,11
              X      X  28,11
10. Juuso Helpiö                            1999 EspTa               27,88
          27,59  27,88  27,20
11. Jesper Winogradow                       1999 EspTa               25,63
          22,29  25,63  21,67
12. Otto Ikonen                             1999 OulPy               20,60
          20,60      X      X
 

 

 

 

 

Kans. Pyrinnön ottelut, Tampere, 16.6.2013 

 

T15 5-ottelu

  1. Pinja Koivumäki                         LauttLu              1708
      15,30    4,47   39,15     141 3.16,89
        345     357     491     382     133
        0,0    +1,4                        
  2. Annika Niemi                            YlöjU                1380
      15,25    4,24   15,24     135 2.53,29
        349     313     155     335     228
        0,0    +2,0                       
  3. Jenni Palttala                          YlöjU                1225
      16,17    4,08   20,90     126 3.10,18
        287     284     229     271     154
        0,0    +0,5  

  T15 5-ottelu 800 m

  1. Annika Niemi                            YlöjU             2.53,29
  2. Jenni Palttala                          YlöjU             3.10,18
  3. Pinja Koivumäki                         LauttLu           3.16,89

T15 5-ottelu 80 m aj

                     Tuuli: 0,0

  1. Annika Niemi                            YlöjU               15,25
  2. Pinja Koivumäki                         LauttLu             15,30
  3. Jenni Palttala                          YlöjU               16,17

T15 5-ottelu Korkeus

  1. Pinja Koivumäki                         LauttLu               141
         135 138 141 144
           O   O   O XXX
  2. Annika Niemi                            YlöjU                 135
         120 123 126 129 132 135 138
           O   -   O   O   O   O XXX
  3. Jenni Palttala                          YlöjU                 126
         120 123 126 129
           O   - XXO XXX

T15 5-ottelu Pituus

  1. Pinja Koivumäki                         LauttLu              4,47 +1,4          
          4,34  4,29  4,47
          +0,4  +2,0  +1,4
  2. Annika Niemi                            YlöjU                4,24 +2,0          
          3,87  3,95  4,24
          +3,2  +1,2  +2,0
  3. Jenni Palttala                          YlöjU                4,08 +0,5          
          4,06  4,05  4,08
          +1,9  +1,0  +0.5

T15 5-ottelu Keihäs

  1. Pinja Koivumäki                         LauttLu             39,15
          39,15  28,90  27,99
  2. Jenni Palttala                          YlöjU               20,90
          20,90  19,17      X
  3. Annika Niemi                            YlöjU               15,24
          13,35  15,24      X

                   
 

 

 

 

 

 

Paavo Nurmen Kisat, Paavo Nurmi Games 16.6.2013

M Pituus

 


Ryhmä 1 
Sija#Nimi/SeuraTulos 123456
15Eero Haapala
IkaalU
7,90
+1,0
 7,46
+2,4
7,90
+1,0
7,66
+0,4
7,87
+4,8
7,62
+2,0
7,68
+0,6
24Elvijs Misans
LAT
7,85
+3,1
 7,40
+1,5
7,85
+3,1
7,81
+1,9
7,63
+2,3
X
+1,3
X
+2,1
36Arttu Halmela
HonkajsU
7,68
+3,1
 7,68
+3,1
7,40
+3,7
7,51
+3,5
7,41
+2,9
7,22
+1,4
X
+1,0
41Tommi Evilä
TampPy
7,67
+2,7
 7,49
+1,8
7,45
+2,2
7,67
+2,7
7,63
+0,9
X
+3,3
-
 
57Ezekiel Ewulo
GBR
7,50
+3,8
 7,19
+3,0
7,36
+2,1
X
+1,3
7,35
+1,7
7,50
+3,8
7,19
+3,1
62Petteri Lax
LauttLu
7,26
+2,7
 7,02
+2,8
X
+2,9
7,26
+2,7
X
+2,5
-
 
-
 
723Otto Kilpi
NokU
7,22
+1,8
 7,12
+1,6
7,15
+2,0
X
+1,9
7,22
+1,8
X
+4,0
6,99

 

 

 

 

 

Forssan Suvi-ilta 15.6.2013

 

Naiset kymppi (411)
102. Aino Eno LLuja                   58:50
103. Lotta-Maria Maine LLuja   58:51

Miehet kymppi (276)
177. Erkka Maine LLuja            1.01:56
222. Jari Maine LLuja                1.08:21

 

 

 

Eurajoen Veikkojen piirikunnalliset, Eurajoki 13.6.2013 

 

P13 60 m

                     Tuuli: -2.5

  1. Samuli Anttila                          LapSa                9,01
  2. Oskari Kärki                            LauttLu              9,28
  3. Kalle Pämppi                            EurajVei             9,58
  4. Lauri Lahtinen                          TaivTa              10,80

P13 Pituus

  1. Samuli Anttila                          LapSa                4,31               
          4,31     X  4,19  4,03
                                
  2. Oskari Kärki                            LauttLu              4,04               
             X  4,00  3,98  4,04
                                
  3. Kalle Pämppi                            EurajVei             3,74               
          3,65  3,74  3,73  3,71
                               
  4. Lauri Lahtinen                          TaivTa               3,33               
          3,33     X     X  3,11
                               

P15 100 m

                     Tuuli: -3.4

  1. Oskari Kärki                            LauttLu             15,52


T9 40 m

                     Tuuli: -3.9

  1. Olivia Kärki                            LauttLu              7,38
  2. Sani Rajala                             EurajVei             7,52
  3. Emmi Pohjolainen                        LauttLu              7,69
  4. Saana Montonen                          EurajVei             7,84
  5. Mimosa Uutela                           EurajVei             9,38

T9 Pituus

  1. Sani Rajala                             EurajVei             3,47               
          3,47  3,32  3,40  3,30
                                
  2. Emmi Pohjolainen                        LauttLu              3,12               
          2,90  2,93  3,12  3,00
                                
  3. Saana Montonen                          EurajVei             3,06               
          2,95  2,87  2,87  3,06
                               
  4. Mimosa Uutela                           EurajVei             2,89               
          2,89  2,75  2,85     -
                                
  5. Olivia Kärki                            LauttLu              2,77               
          2,77  2,74  2,64  2,68
                                

 

 

 

 

 

Pori, aluekilpailut 10.6.2013

 

 

 

P9 40 m

Erä 1                Tuuli: +2,0

  1. Elmeri Lehtinen                         LauttLu              7,02
  2. Eero Saariola                           PorinTa              7,21
  3. Nico Sivonen                            NakkVire             7,29
  4. Jesse Simula                            VeikkVei             7,64
  5. Juuso Simula                            VeikkVei             7,85
  6. Petrus Jakonen                          PorinYU              7,95
  7. Timo Hemmilä                            PorinYU              8,39

Erä 2                Tuuli: +1,9

  1. Niko Mikkola                            PorinYU              6,96
  2. Joona Nurmi                             PorinYU              7,17
  3. Erkka Maine                             LauttLu              7,34
  4. Saku Koivusalo                          UlvST                7,56
  5. Paul Marjanen                           PorinTa              7,85
  6. Eero Prihti                             PorinTa              8,09
  7. Matias Laine                            PorinYU              8,28
  8. Kalle Harjuntausta                      NoormNo              8,64

P9 1000 m

  1. Elmeri Lehtinen                         LauttLu           3.42,40
  2. Niko Mikkola                            PorinYU           3.47,94
  3. Nico Sivonen                            NakkVire          3.56,42
  4. Erkka Maine                             LauttLu           4.16,95
  5. Matias Laine                            PorinYU           4.28,53

P9 Keihäs

  1. Henrik Lehtinen                         LauttLu             25,97
  2. Erkka Maine                             LauttLu             21,12
  3. Anttoni Viikilä                         MerikI              19,12
  4. Elmeri Lehtinen                         LauttLu             17,10
  5. Jesse Simula                            VeikkVei            14,63
  6. Paul Marjanen                           PorinTa             13,03
  7. Juuso Simula                            VeikkVei            12,93
  8. Eero Saariola                           PorinTa             12,68
  9. Timo Hemmilä                            PorinYU             12,62
10. Niko Mikkola                            PorinYU             11,80
11. Matias Laine                            PorinYU             11,49
12. Kaapo Österlund                         PorinTa              7,34

P13 60 m

Erä 1                Tuuli: +0,8

  1. Aleksi Hakanen                          KokemKV              8,99
  2. Leevi Tšršlä                            UlvST               10,12
  3. Sami Siro                               ParkU               10,27

Erä 2                Tuuli: +0,5

  1. Jeremy Rouvali                          PorinYU              8,63
  2. Oskari Kärki                            LauttLu              8,83
  3. Pekka Kokki                             PorinTa              9,33


P13 Pituus

  1. Aleksi Hakanen                          KokemKV              4,70 +1,7          
  2. Jeremy Rouvali                          PorinYU              4,65 +1,2           
  3. Oskari Kärki                            LauttLu              4,32 +1,5           
  4. Lenna Honkasalo                         PorinYU              4,21 +0,2          
  5. Pekka Kokki                             PorinTa              3,74 +0,8          
  6. Leevi Tšršlä                            UlvST                3,69 +1,3          
  7. Sami Siro                               ParkU                3,49 +0,3          

T9 40 m

  1. Olivia Kärki                            LauttLu              7,09
  2. Nina Välimäki                           VammsVoi             7,32
  3. Olivia Kononen                          NoormNo              7,34
  4. Susanna Iisakkala                       NoormNo              7,38
  5. Sani Rajala                             EurajVei             7,45
  6. Linnea Fabig                            NoormNo              7,47
  7. Anni Välimäki                           PorinYU              7,57
  7. Aurora Skyttä                           NakkVire             7,57
  9. Riina Rantanen                          PorinTa              7,62
10. Aada-Olivia Oksanen                     NoormNo              7,68
11. Bettina Heikkilä                        NoormNo              8,25
12. Siiri Ojansivu                          UlvST                8,44
13. Maija Hakkarainen                       PorinTa              8,94

Erä 1                Tuuli: +1,8

  1. Olivia Kononen                          NoormNo              7,34
  2. Sani Rajala                             EurajVei             7,45
  3. Anni Välimäki                           PorinYU              7,57
  3. Aurora Skyttä                           NakkVire             7,57
  5. Aada-Olivia Oksanen                     NoormNo              7,68
  6. Bettina Heikkilä                        NoormNo              8,25
  7. Maija Hakkarainen                       PorinTa              8,94

Erä 2                Tuuli: +1,7

  1. Olivia Kärki                            LauttLu              7,09
  2. Nina Välimäki                           VammsVoi             7,32
  3. Susanna Iisakkala                       NoormNo              7,38
  4. Linnea Fabig                            NoormNo              7,47
  5. Riina Rantanen                          PorinTa              7,62
  6. Siiri Ojansivu                          UlvST                8,44

T9 1000 m

  1. Nina Välimäki                           VammsVoi          3.53,13
  2. Sani Rajala                             EurajVei          3.58,89
  3. Linnea Fabig                            NoormNo           4.01,83
  4. Olivia Kärki                            LauttLu           4.03,23
  5. Aurora Skyttä                           NakkVire          4.06,04
  6. Anni Välimäki                           PorinYU           4.43,78

T13 Kuula

  1. Miia Puolakka                           KokemKV              10,45
  2. Jenny Virta                             UlvST               10,15
  3. Ann-Nina Heikkilä                       NoormNo              9,51
  4. Veera Matintalo                         LauttLu              8,50
  5. Vilma Lindroos                          PorinTa              8,14
  6. Sara Jylhänkoski                        UlvST                7,75
  7. Pirkitta Marjanen                       PorinTa              7,63
  8. Jenniina Heikkilä                       NoormNo              7,51
  9. Laura Lepistš                           PorinYU              6,93

N17 Seiväs

  1. Pinja Koivumäki                         LauttLu               270
     Mikaela Karppelin                       PargIF                 NH
     Veera Santikko                          KankU                  NH
 

 

 

 

Nk.Kisiskisat, Helsinki 9.6.2013

 

M17 Moukari

  1. Mikael Antola                           EspTa               69,55
              X  67,83  68,81      X      X  69,55
  2. Daniel Ivanoff                          LauttLu             68,72
          67,58  68,72      X      X      X      X

 

 

 

 

Sisuottelut, Kankaanpää 8.6.2013

 

 P9 3-ottelu

  1. Severi Mäenpää                          NakkVire              751
       6,91    6,39    3,73
        255     270     226
        0,0               
  2. Niko Mikkola                            PorinYU               634
       6,96    5,36    3,36
        245     216     173
        0,0               
  3. Petteri Vihtalahti                      NoormNo               604
       7,08    5,03    3,43
        223     199     182
        0,0                
  4. Elmeri Lehtinen                         LauttLu               599
       7,19    5,52    3,34
        205     224     170
        0,0               
  5. Mikael Laaksamo                         KanksLei              593
       7,19    5,39    3,35
        205     217     171
        0,0               
  6. Kosti Saine                             KanksLei              584
       7,49    6,04    3,34
        163     251     170
        0,0               
  7. Rami Tuominen                           KanksLei              544
       7,32    5,13    3,22
        185     204     155
        0,0               
  8. Saku Koivusalo                          UlvST                 539
       7,66    5,86    3,21
        144     242     153
        0,0          +306,0
  9. Oskari Palomäki                         UlvST                 524
       7,44    5,05    3,22
        169     200     155
        0,0               
10. Joona Nurmi                             PorinYU               522
       7,07    4,05    3,16
        225     150     147
        0,0               
11. Kasperi Willman                         NoormNo               510
       7,68    5,75    3,03
        142     236     132
        0,0               
12. Elias Kurumaa                           KanksLei              487
       7,44    4,38    3,20
        169     166     152
        0,0               
13. Mikael Mäkinen                          NoormNo               460
       7,87    5,81    2,71
        123     239      98
        0,0               
14. Pietari Kiviranta                       NoormNo               447
       7,45    4,40    2,85
        168     167     112
        0,0          +232,0
15. Jaakko Lakkamäki                        NakkVire              434
       8,21    5,37    2,93
         97     216     121
        0,0               
16. Petrus Jakonen                          PorinYU               424
       7,94    5,23    2,71
        117     209      98
        0,0               
17. Justus Walli                            NoormNo               419
       7,96    5,37    2,59
        116     216      87
        0,0               
18. Matias Laine                            PorinYU               390
       8,09    4,76    2,73
        105     185     100
        0,0               

P9 3-ottelu 40 m

Erä 1                Tuuli: 0,0

  1. Severi Mäenpää                          NakkVire             6,91
  2. Kosti Saine                             KanksLei             7,49
  3. Mikael Mäkinen                          NoormNo              7,87
  4. Petrus Jakonen                          PorinYU              7,94
  5. Justus Walli                            NoormNo              7,96
  6. Matias Laine                            PorinYU              8,09

Erä 2                Tuuli: 0,0

  1. Joona Nurmi                             PorinYU              7,07
  2. Mikael Laaksamo                         KanksLei             7,19
  3. Oskari Palomäki                         UlvST                7,44
  4. Elias Kurumaa                           KanksLei             7,44
  5. Pietari Kiviranta                       NoormNo              7,45
  6. Jaakko Lakkamäki                        NakkVire             8,21

Erä 3                Tuuli: 0,0

  1. Niko Mikkola                            PorinYU              6,96
  2. Petteri Vihtalahti                      NoormNo              7,08
  3. Elmeri Lehtinen                         LauttLu              7,19
  4. Rami Tuominen                           KanksLei             7,32
  5. Saku Koivusalo                          UlvST                7,66
  6. Kasperi Willman                         NoormNo              7,68

P9 3-ottelu Pituus

  1. Severi Mäenpää                          NakkVire             3,73               
          3,63     -  3,73
                         
  2. Petteri Vihtalahti                      NoormNo              3,43               
          3,43     -     -
                         
  3. Niko Mikkola                            PorinYU              3,36               
          3,27  3,36  3,31
                         
  4. Mikael Laaksamo                         KanksLei             3,35               
          2,52  3,35  2,72
                          
  5. Elmeri Lehtinen                         LauttLu              3,34               
          3,34  3,18  3,17
                          
  5. Kosti Saine                             KanksLei             3,34               
          3,34  3,18  3,17
                         
  7. Oskari Palomäki                         UlvST                3,22               
          3,22  2,93  3,14
                         
  8. Rami Tuominen                           KanksLei             3,22               
          2,91  3,00  3,22
                         
  9. Saku Koivusalo                          UlvST                3,21               
          3,21  3,06  3,13
                         
10. Elias Kurumaa                           KanksLei             3,20               
          3,20  3,09     -
                         
11. Joona Nurmi                             PorinYU              3,16               
          2,99  3,12  3,16
                         
12. Kasperi Willman                         NoormNo              3,03               
          2,71  2,97  3,03
                         
13. Jaakko Lakkamäki                        NakkVire             2,93               
          2,93  2,74  2,67
                         
14. Pietari Kiviranta                       NoormNo              2,85               
          2,85  2,32  2,30
                         
15. Matias Laine                            PorinYU              2,73               
          2,73  2,54  2,62
                         
16. Petrus Jakonen                          PorinYU              2,71               
             -  2,70  2,71
                         
17. Mikael Mäkinen                          NoormNo              2,71               
          2,71  2,69     -
                         
18. Justus Walli                            NoormNo              2,59               
          2,59  2,04  2,21

T15 5-ottelu

  1. Jenni Walli                             NoormNo              2166
      12,31    4,77   23,12     141 2.31,49
        707     420     259     382     398
       -0,1    +0,3                       
  2. Jenni Lope                              NoormNo              2073
      13,02    5,03   24,09     150 2.46,09
        588     480     273     460     272
       -0,1    -0,9                       
  3. Veera Tuominen                          KokemKV              1979
      13,56    4,55   25,56     156 2.44,90
        514     373     293     518     281
       -0,1    -1,5                        
  4. Pinja Koivumäki                         LauttLu              1607
      15,39    4,48   33,88     141 3.23,29
        338     359     412     382     116
       -0,1    +1,0                        
  5. Annika Savolainen                       LauttLu              1583
      14,66    4,41   22,53     150 3.18,32
        398     345     251     460     129
       -0,1    +0,9                        
  6. Ella Junnila                            VammsVoi             1551
      13,74    4,71   20,09     147     DNS
        493     407     218     433       0
       -0,1    +0,7                       
  7. Eveliina Poukka                         PorinTa              1457
      16,23    4,48   23,05     135 2.54,43
        283     359     258     335     222
       -0,1    +0,8                       


T15 5-ottelu 800 m

  1. Jenni Walli                             NoormNo           2.31,49
  2. Veera Tuominen                          KokemKV           2.44,90
  3. Jenni Lope                              NoormNo           2.46,09
  4. Eveliina Poukka                         PorinTa           2.54,43
  5. Annika Savolainen                       LauttLu           3.18,32
  6. Pinja Koivumäki                         LauttLu           3.23,29
     Ella Junnila                            VammsVoi              DNS

T15 5-ottelu 80 m aj

                     Tuuli: -0,1

  1. Jenni Walli                             NoormNo             12,31
  2. Jenni Lope                              NoormNo             13,02
  3. Veera Tuominen                          KokemKV             13,56
  4. Ella Junnila                            VammsVoi            13,74
  5. Annika Savolainen                       LauttLu             14,66
  6. Pinja Koivumäki                         LauttLu             15,39
  7. Eveliina Poukka                         PorinTa             16,23

T15 5-ottelu Korkeus

  1. Veera Tuominen                          KokemKV               156
         141 144 147 150 153 156 159
           O   O   O  XO   O XXO XXX
  2. Jenni Lope                              NoormNo               150
         130 135 138 141 144 147 150 153
           O   O   O   O   O  XO  XO XXX
  3. Annika Savolainen                       LauttLu               150
         138 141 144 147 150 153
          XO   O  XO   O  XO XXX
  4. Ella Junnila                            VammsVoi              147
         141 144 147 150
           O   -   O XXX
  5. Jenni Walli                             NoormNo               141
         130 135 138 141 144
           O   O   O  XO XXX
  6. Pinja Koivumäki                         LauttLu               141
         135 138 141 144
           O  XO XXO XXX
  7. Eveliina Poukka                         PorinTa               135
         125 130 135 138
           O   O   O XXX

T15 5-ottelu Pituus

  1. Jenni Lope                              NoormNo              5,03 -0,9          
          4,73  4,99  5,03
          -1,8  -0,7  -0,9
  2. Jenni Walli                             NoormNo              4,77 +0,3          
          4,65     X  4,77
          +0,4        +0,3
  3. Ella Junnila                            VammsVoi             4,71 +0,7          
             X  4,41  4,71
                +0,3  +0,7
  4. Veera Tuominen                          KokemKV              4,55 -1,5          
             X  4,55     X
                -1,5      
  5. Pinja Koivumäki                         LauttLu              4,48 +1,0          
             X  4,48  4,45
                +1,0  +1,3
  6. Eveliina Poukka                         PorinTa              4,48 +0,8          
          4,31  4,43  4,48
          +0,4  +0,6  +0,8
  7. Annika Savolainen                       LauttLu              4,41 +0,9          
          4,13  4,11  4,41
          -1,3  -0,6  +0.9

T15 5-ottelu Keihäs

  1. Pinja Koivumäki                         LauttLu             33,88
          31,40  33,88  31,86
  2. Veera Tuominen                          KokemKV             25,56
          25,56  23,29  23,86
  3. Jenni Lope                              NoormNo             24,09
          24,09  16,56      -
  4. Jenni Walli                             NoormNo             23,12
          23,12      -  20,75
  5. Eveliina Poukka                         PorinTa             23,05
          17,86  23,05  21,35
  6. Annika Savolainen                       LauttLu             22,53
          18,59  22,53  21,68
  7. Ella Junnila                            VammsVoi            20,09
          20,09  13,24


T13 4-ottelu

  1. Nelli Rakkolainen                       KokemKV              1716
      10,62    4,40   10,43 2.33,29
        495     343     499     379
       -1,8    +0,6               
  2. Adeliina Herrala                        KokemKV              1591
      11,25    4,56    9,13 2.32,82
        409     375     423     384
        0,0    -2,4               
  3. Heidi Färm                              PorinYU              1176
      11,53    4,01    5,93 2.44,77
        377     272     245     282
        0,0    -1,0               
  4. Alina Lindström                         PorinYU              1159
      11,69    4,40    6,02 2.57,85
        361     343     250     205
       -1,8    -1,8                
  5. Veera Matintalo                         LauttLu              1103
      11,36    4,12    9,02     DNS
        396     291     416       0
        0,0    -0,5     
           
  6. Jade Puosi                              EurajVei             1045
      12,51    3,83    7,79 3.05,99
        288     242     346     169
       -1,8    +0,6               
  7. Ann-Nina Heikkilä                       NoormNo               943
      14,84    3,37    9,53 3.07,89
        161     174     446     162
        0,0    -0,7               
  8. Iida Kiviranta                          NoormNo               822
      14,06    3,55    6,92 3.17,56
        194     199     298     131
       -1,8    +1,3               
  9. Senja Lammi                             KanksLei              761
      13,78    3,52    5,39 3.14,11
        208     195     217     141
       -1,8    +0,3               
10. Sofia Stenberg                          PorinYU               650
      13,58    3,62    5,51     DNS
        218     209     223       0
        0,0    -1,0                
   

T13 4-ottelu 60 m aj

Erä 1                Tuuli: -1,8

  1. Nelli Rakkolainen                       KokemKV             10,62
  2. Alina Lindström                         PorinYU             11,69
  3. Jade Puosi                              EurajVei            12,51
  4. Senja Lammi                             KanksLei            13,78
  5. Iida Kiviranta                          NoormNo             14,06


Erä 2                Tuuli: 0,0

  1. Adeliina Herrala                        KokemKV             11,25
  2. Veera Matintalo                         LauttLu             11,36
  3. Heidi Färm                              PorinYU             11,53
  4. Sofia Stenberg                          PorinYU             13,58
  5. Ann-Nina Heikkilä                       NoormNo             14,84

T13 4-ottelu 800 m

  1. Adeliina Herrala                        KokemKV           2.32,82
  2. Nelli Rakkolainen                       KokemKV           2.33,29
  3. Heidi Färm                              PorinYU           2.44,77
  4. Alina Lindström                         PorinYU           2.57,85
  5. Jade Puosi                              EurajVei          3.05,99
  6. Ann-Nina Heikkilä                       NoormNo           3.07,89
  7. Senja Lammi                             KanksLei          3.14,11
  8. Iida Kiviranta                          NoormNo           3.17,56

T13 4-ottelu Pituus

  1. Adeliina Herrala                        KokemKV              4,56 -2,4          
          4,44  4,41  4,56
          -1,4  -1,0  -2,4
  2. Nelli Rakkolainen                       KokemKV              4,40 +0,6          
          4,40  4,37  4,38
          +0,6  +0,9  -0,9
  3. Alina Lindström                         PorinYU              4,40 -1,8          
          4,25  4,30  4,40
          +1,0  -3,3  -1,8
  4. Veera Matintalo                         LauttLu              4,12 -0,5          
          4,12     -     -
          -0,5            
  5. Heidi Färm                              PorinYU              4,01 -1,0          
          4,01  3,88     X
          -1,0  -0,9     
  6. Jade Puosi                              EurajVei             3,83 +0,6          
          3,23  3,83  3,67
          -0,7  +0,6  -1,4
  7. Sofia Stenberg                          PorinYU              3,62 -1,0          
          2,75  3,62  3,43
          -0,4  -1,0  -0,9
  8. Iida Kiviranta                          NoormNo              3,55 +1,3          
          3,46  3,55  3,41
          +1,5  +1,3  -0,8
  9. Senja Lammi                             KanksLei             3,52 +0,3          
          3,34  3,52  2,99
          -0,3  +0,3  -2,7
10. Ann-Nina Heikkilä                       NoormNo              3,37 -0,7          
          3,34  3,10  3,37
          +0,4  -1,7  -0.7

T13 4-ottelu Kuula

  1. Nelli Rakkolainen                       KokemKV             10,43
          10,43   9,85      X
  2. Ann-Nina Heikkilä                       NoormNo              9,53
           9,50   9,53   9,53
  3. Adeliina Herrala                        KokemKV              9,13
           9,12   8,91   9,13
  4. Veera Matintalo                         LauttLu              9,02
           9,02   8,22   8,11
  5. Jade Puosi                              EurajVei             7,79
           7,09   7,79   7,27
  6. Iida Kiviranta                          NoormNo              6,92
           6,52   6,30   6,92
  7. Alina Lindström                         PorinYU              6,02
           6,02   5,15   5,61
  8. Heidi Färm                              PorinYU              5,93
           5,93   5,35   5,81
  9. Sofia Stenberg                          PorinYU              5,51
           5,51   5,43   5,16
10. Senja Lammi                             KanksLei             5,39
           5,39      X   5,06


T9 3-ottelu

  1. Laura Heinonen                          ParkU                 568
       7,24    3,43    4,83
        197     182     189
        0,0                
  2. Jenni Häihänen                          LauttLu               544
       7,16    3,23    4,62
        210     156     178
        0,0                
  3. Nina Välimäki                           VammsVoi              539
       7,27    3,33    4,59
        193     169     177
        0,0               
  4. Jenny-Maria Jäniskangas                 NoormNo               483
       7,81    3,12    5,28
        129     142     212
        0,0               
  5. Olivia Kononen                          NoormNo               456
       7,31    2,93    4,00
        187     121     148
        0,0               
  6. Susanna Iisakkala                       NoormNo               452
       7,27    2,79    4,11
        193     106     153
        0,0               
  7. Salla Jylhänkoski                       UlvST                 451
       8,14    2,98    5,50
        102     126     223
        0,0               
  8. Minttu Peltonen                         KokemKV               440
       7,88    2,96    4,94
        122     124     194
        0,0               
  9. Amanda Yli-Futka                        NakkVire              430
       8,07    2,63    5,70
        107      90     233
        0,0               
10. Emmi Pohjolainen                        LauttLu               421
       7,70    2,78    4,58
        140     105     176
        0,0               
11. Bettina Heikkilä                        NoormNo               393
       8,12    2,70    4,91
        103      97     193
        0,0               
12. Jessi Lope                              NoormNo               389
       7,73    2,83    3,88
        137     110     142
        0,0               
13. Siiri Pein                              KanksLei              359
       8,10    2,72    4,16
        104      99     156
        0,0               
14. Anni Välimäki                           PorinYU               345
       8,10    2,67    3,98
        104      94     147
        0,0               
15. Aada-Olivia Oksanen                     NoormNo               316
       7,97    2,61    3,26
        115      88     113
        0,0               
16. Siiri Ojansivu                          UlvST                 258
       8,34    2,18    3,35
         88      53     117
        0,0               
17. Olga Kononen                            NoormNo               178
       8,78    1,92    2,45
         65      36      77
        0,0               

T9 3-ottelu 40 m

Erä 1                Tuuli: 0,0

  1. Laura Heinonen                          ParkU                7,24
  2. Emmi Pohjolainen                        LauttLu              7,70
  3. Jenny-Maria Jäniskangas                 NoormNo              7,81
  4. Minttu Peltonen                         KokemKV              7,88
  5. Anni Välimäki                           PorinYU              8,10
  6. Olga Kononen                            NoormNo              8,78

Erä 2                Tuuli: 0,0

  1. Nina Välimäki                           VammsVoi             7,27
  2. Susanna Iisakkala                       NoormNo              7,27
  3. Jessi Lope                              NoormNo              7,73
  4. Aada-Olivia Oksanen                     NoormNo              7,97
  5. Amanda Yli-Futka                        NakkVire             8,07
  6. Siiri Ojansivu                          UlvST                8,34

Erä 3                Tuuli: 0,0

  1. Jenni Häihänen                          LauttLu              7,16
  2. Olivia Kononen                          NoormNo              7,31
  3. Siiri Pein                              KanksLei             8,10
  4. Bettina Heikkilä                        NoormNo              8,12
  5. Salla Jylhänkoski                       UlvST                8,14

T9 3-ottelu Pituus

  1. Laura Heinonen                          ParkU                3,43               
          3,10  3,10  3,43
                         
  2. Nina Välimäki                           VammsVoi             3,33               
          2,81  2,03  3,33
                          
  3. Jenni Häihänen                          LauttLu              3,23               
          3,23  3,03  2,92
                          
  4. Jenny-Maria Jäniskangas                 NoormNo              3,12               
          3,12  3,05  3,10
                         
  5. Salla Jylhänkoski                       UlvST                2,98               
          2,98  2,85  2,81
                         
  6. Minttu Peltonen                         KokemKV              2,96               
          2,73  2,96  2,79
                         
  7. Olivia Kononen                          NoormNo              2,93               
          2,88  2,68  2,93
                         
  8. Jessi Lope                              NoormNo              2,83               
          2,68  2,70  2,83
                         
  9. Susanna Iisakkala                       NoormNo              2,79               
          2,39  2,77  2,79
                         
10. Emmi Pohjolainen                        LauttLu              2,78               
          1,98  2,78  2,74
                         
11. Siiri Pein                              KanksLei             2,72               
          2,48  2,72  2,69
                         
12. Bettina Heikkilä                        NoormNo              2,70               
          2,52  2,62  2,70
                         
13. Anni Välimäki                           PorinYU              2,67               
          2,67  2,64  2,65
                         
14. Amanda Yli-Futka                        NakkVire             2,63               
          2,63  2,53  2,63
                         
15. Aada-Olivia Oksanen                     NoormNo              2,61               
             -  2,15  2,61
                         
16. Siiri Ojansivu                          UlvST                2,18               
             -  2,18     -
                         
17. Olga Kononen                            NoormNo              1,92               
             -  1,63  1,92
                         
T9 3-ottelu Kuula

  1. Amanda Yli-Futka                        NakkVire             5,70
              X   5,70   5,40
  2. Salla Jylhänkoski                       UlvST                5,50
           5,01   5,02   5,50
  3. Jenny-Maria Jäniskangas                 NoormNo              5,28
           5,28   5,25   4,72
  4. Minttu Peltonen                         KokemKV              4,94
              X      X   4,94
  5. Bettina Heikkilä                        NoormNo              4,91
           4,91   4,12   4,07
  6. Laura Heinonen                          ParkU                4,83
           4,30   4,83      X
  7. Jenni Häihänen                          LauttLu              4,62
              X   4,20   4,62
  8. Nina Välimäki                           VammsVoi             4,59
           4,59   4,42   4,20
  9. Emmi Pohjolainen                        LauttLu              4,58
           4,39   4,26   4,58

10. Siiri Pein                              KanksLei             4,16
           3,93   3,64   4,16
11. Susanna Iisakkala                       NoormNo              4,11
              X      X   4,11
12. Olivia Kononen                          NoormNo              4,00
              X   3,24   4,00
13. Anni Välimäki                           PorinYU              3,98
           3,98   3,06   3,05
14. Jessi Lope                              NoormNo              3,88
           3,77   3,88   3,72
15. Siiri Ojansivu                          UlvST                3,35
           3,04   3,35      X
16. Aada-Olivia Oksanen                     NoormNo              3,26
           3,26   3,25      X
17. Olga Kononen                            NoormNo              2,45
           2,45   1,99      X
 

 

 

 

Vianor Lempäälä -viikkokisa, Lempäälä 6.6.2013

 

P9 40 m

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Roni Rämä                               LempKi               7,23
  2. Mikael Hölli                            LempKi               7,40
  3. Luukas Lipponen                         LempKi               8,14
  4. Arttu Kytökari                          LempKi               8,15
  5. Tuomas Närhi                            LempKi               8,52
     Erkka Maine                             LauttLu               DNS
     Touko Piippo                            LempKi                DNS

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Julius Aho                              VantSa               7,53
  2. Miika Niemelä                           LempKi               7,64
  3. Samuel Aho                              VantSa               7,91
  4. Saku Lehtonen                           LempKi               7,96
  5. Markus Muinonen                         LempKi               8,58
     Riku-Kasperi Ketola                     VesilVi               DNS
     Santeri Saviahde                        LempKi                DNS

P9 400 m


  1. Roni Rämä                               LempKi            1.21,31
  2. Julius Aho                              VantSa            1.22,01
  3. Miika Niemelä                           LempKi            1.34,17
  4. Arttu Kytökari                          LempKi            1.34,55
  5. Tuomas Närhi                            LempKi            1.38,03
  6. Samuel Aho                              VantSa            1.38,30
  7. Markus Muinonen                         LempKi            1.43,87
     Riku-Kasperi Ketola                     VesilVi               DNS
     Erkka Maine                             LauttLu               DNS
     Luukas Lipponen                         LempKi                DNS
     Saku Lehtonen                           LempKi                DNS
     Santeri Saviahde                        LempKi                DNS

P9 Keihäs

  1. Erkka Maine                             LauttLu             22,90
  2. Roni Rämä                               LempKi              20,84
  3. Tuomas Närhi                            LempKi              17,58
  4. Riku-Kasperi Ketola                     VesilVi             15,64
  5. Luukas Lipponen                         LempKi              11,70
  6. Markus Muinonen                         LempKi              10,71
  7. Miika Niemelä                           LempKi               9,85
  8. Santeri Saviahde                        LempKi               9,65
  9. Saku Lehtonen                           LempKi               9,03
10. Arttu Kytökari                          LempKi               9,02

P13 60 m

Erä 1                Tuuli: -0,7

  1. Oskari Kärki                            LauttLu              8,96
  2. Miika Mäkihonko                         LempKi               9,57
  3. Toivo Loikkanen                         LempKi               9,90

Erä 2                Tuuli: 0,0

  1. Veikka Nieminen                         LempKi               8,96
  2. Aleksi Kivelä                           LempKi               9,28
     Vilho Mänty                             LempKi                DNS
     Niilo Mänty                             LempKi                DNS

P13 600 m

  1. Joonatan Junkkala                       VammsVoi          1.40,94
  2. Oskari Kärki                            LauttLu           1.51,51
  3. Veikka Nieminen                         LempKi            1.55,38
  4. Oskari Saari                            LempKi            2.09,08
     Toivo Loikkanen                         LempKi                DNS
     Vilho Mänty                             LempKi                DNS

P15 Pituus

  1. Juuso Petäjäsuo                         LempKi               4,79  0,0          
     Santeri Kuusiniemi                      LempKi                DNS               
     Atte Kurkikangas                        TammRy                DNS               
     Eero Välimäki                           ToijVau               DNS               
     Oskari Kärki                            LauttLu               DNS               

T9 40 m

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Olivia Kärki                            LauttLu              7,26
  2. Kristiina Laitinen                      LempKi               7,29
  3. Iida Kujanpää                           TampPy               7,72
  4. Salla Huhtasalo                         LempKi               8,33
  5. Ella-Noora Haapalehto                   LempKi               8,41
     Sanni Mäkelä                            LempKi                DNS
     Aurora Asikainen                        LempKi                DNS

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Johanna Ulvinen                         LempKi               7,75
  2. Roosa Lahti                             LempKi               8,63
  3. Nanna Svinhuvud                         LempKi               8,66
     Disa Huntus                             LempKi                DNS
     Veera Alanen                            LempKi                DNS
     Vilma Koskinen                          LempKi                DNS

T9 400 m

  1. Krista Manninen                         TampPy            1.14,27
  2. Olivia Kärki                            LauttLu           1.22,63
  3. Kristiina Laitinen                      LempKi            1.24,98
  4. Ella-Noora Haapalehto                   LempKi            1.38,36
  5. Salla Huhtasalo                         LempKi            1.41,14
  6. Johanna Ulvinen                         LempKi            1.49,56
  7. Niia Niemelä                            LempKi            1.54,57
  8. Iina Niemelä                            LempKi            1.56,50
     Disa Huntus                             LempKi                DNS
     Veera Alanen                            LempKi                DNS
     Iida Kujanpää                           TampPy                DNS
     Sanni Mäkelä                            LempKi                DNS
     Vilma Koskinen                          LempKi                DNS
     Aurora Asikainen                        LempKi                DNS


T11 600 m

  1. Veera Uusinoka                          TampPy            2.01,39
  2. Emilia Kilpinen                         ForssSa           2.03,42
  3. Pihla Aro                               TampPy            2.03,91
  4. Julia Junkkala                          VammsVoi          2.04,50
  5. Venla Väliharju                         TampPy            2.06,33
  6. Vilma Väliharju                         TampPy            2.09,49
  7. Lotta Alasaukko-Oja                     TampPy            2.11,84
  8. Susanna Kernen                          LempKi            2.15,89
  9. Anni Virta                              ForssSa           2.18,92
10. Anni Tiensuu                            LempKi            2.19,84
11. Ronja Mäkelä                            LempKi            2.24,03
12. Emilia Hölli                            LempKi            2.24,16
13. Emma Ranta                              LempKi            2.41,92
14. Nelli Svinhuvud                         LempKi            3.11,30
     Pinja Kianta                            LempKi                DNS
     Lotta-Maria Maine                       LauttLu               DNS
     Pinja Pajunen                           LempKi                DNS


T11 Kuula

  1. Venla Väliharju                         TampPy               8,31
  2. Veera Uusinoka                          TampPy               6,55
  3. Pihla Aro                               TampPy               6,21
  4. Anni Virta                              ForssSa              6,20
  5. Emilia Kilpinen                         ForssSa              6,10
  6. Emilia Hölli                            LempKi               5,79
  7. Lotta Alasaukko-Oja                     TampPy               5,47
  8. Vilma Väliharju                         TampPy               5,42
  9. Ronja Mäkelä                            LempKi               4,53
10. Nelli Svinhuvud                         LempKi               3,96
11. Emma Ranta                              LempKi               3,28
     Pinja Kianta                            LempKi                DNS
     Lotta-Maria Maine                       LauttLu               DNS

 

 

 

 

Nuorten Eliittikisat, Pori 5.6.2013

 

 

M17 Moukari

  1. Daniel Ivanoff                          1996 LauttLu             68,55
          66,77      X  67,27  66,66  68,55      X
  2. Ville Järvinen                          1997 VirtU               67,72
          67,10  67,12  65,64      X      X  67,72
  3. Mikael Antola                           1996 EspTa               66,15
          62,84  66,15      X  65,92      X      X
  4. Aapo Laine                              1996 KristU              65,88
          63,95      X      X  61,89  60,42  65,88
  5. Aleksi Jaakkola                         1997 NokU                62,30
              X      X      X  61,77  62,30      X
  6. Aaron Kangas                            1997 KanksLei            60,55
          60,51      X  60,55      X      X      X
  7. Antti Mäenpää                           1996 KauhajKa            52,91
              X  52,91      X  51,76  51,20      X
  8. Patrik Salonen                          1997 NokU                45,51
          43,38      X  42,96      X  45,51  44,48
 

 

 

 Nk. Kultakeskus Junior Games, Hämeenlinna 2.6.2013

 
 P13 150 m
Erä 1  Tuuli: -1,1
  1. Karim Echahid                           LahdA               21,14
  2. Oskari Kärki                            LauttLu             21,44
  3. Akseli Nuutinen                         IitPy               21,59
  4. Aatu Laine                              HämeenlTa           22,54
Erä 2  Tuuli: -1,8
  1. Isac Wedenberg                          BorgåAk             21,37
  2. Topias Laine                            HKV                 22,41
  3. Max Tallqvist                           BorgåAk             22,57
  4. Olli Kurki                              HämeenlTa           22,60
  5. Elja Neuvonen                           EspTa               24,07

P13 600 m
  1. Aleksi Kivelä                           LempKi            1.42,84
  2. Carl-Vilhelm Björkendahl                BorgåAk           1.43,92
  3. Oskari Kärki                            LauttLu           1.47,10
  4. Julius Mäkinen                          TampPy            1.47,84
  5. Walte Hautala                           LahdA             1.50,89
  6. Akseli Nuutinen                         IitPy             1.54,53
  7. Viljami Ahola                           HämeenlTa         1.58,59

P13 Keihäs
  1. Teemu Narvi                             KanksLei            46,89
  2. Mikael Haapaniemi                       VampU               43,30
  3. Topias Laine                            HKV                 37,32
  4. Elja Neuvonen                           EspTa               35,15
  5. Viljami Ahola                           HämeenlTa           34,03
  6. Elias Ruotsalainen                      IinY                30,99
  7. Olli Kurki                              HämeenlTa           30,63
  8. Oskari Kärki                            LauttLu             30,43
  9. Veikka Heikkinen                        TampPy              29,19
10. Joakim Bergström                        BorgåAk             28,89
11. Akseli Nuutinen                         IitPy               25,92
12. Max Tallqvist                           BorgåAk             25,08

T9 40 m
Erä 1               
  1. Olivia Kärki                            LauttLu              7,09
  2. Aada Sipiläinen                         OrimJy               7,49
  3. Aino Saarinen                           HämeenlTa            7,52
  4. Aava Häyrynen                           ToijVau              7,62
  5. Viivi Närvä                             ValkHa               7,71
  6. Iiris Veijola                           HämeenlTa            7,73
Erä 2               
  1. Anniina Ahvenharju                      HämeenlTa            7,13
  2. Vilma Toivonen                          HämeenlTa            7,27
  3. Emilia Paatela                          HKV                  7,41
  4. Moona Mäkelä                            HämeenlTa            7,42
  5. Aino Anttonen                           ToijVau              7,44
  6. Vilma Kerälä                            HämeenlTa            7,74
  7. Ninni Kuosmanen                         HämeenlTa            7,86
Erä 3               
  1. Viveka Loukola                          RaisKu               6,69
  2. Vilma Väliharju                         TampPy               6,83
  3. Emilia Kankare                          LempKi               6,91
  4. Gisela Bergström                        BorgåAk              7,01
  5. Carla Liukkonen                         IngåIF               7,02
  6. Milla Rantala                           LoimLei              7,08
  7. Ilona Saarikunnas                       LahdA                7,30
  8. Emilia Heinonen                         HKV                  7,64

T9 Pituus
  1. Vilma Väliharju                         TampPy               3,83               
  2. Viveka Loukola                          RaisKu               3,80               
  3. Emilia Kankare                          LempKi               3,77               
  4. Gisela Bergström                        BorgåAk              3,52               
  5. Milla Rantala                           LoimLei              3,47               
  6. Ilona Saarikunnas                       LahdA                3,46                
  7. Olivia Kärki                            LauttLu              3,30                
  8. Vilma Toivonen                          HämeenlTa            3,29               
  9. Moona Mäkelä                            HämeenlTa            3,28               
10. Anniina Ahvenharju                      HämeenlTa            3,27               
10. Aada Sipiläinen                         OrimJy               3,27               
12. Iiris Veijola                           HämeenlTa            3,22               
13. Aava Häyrynen                           ToijVau              3,13               
14. Vilma Kerälä                            HämeenlTa            3,04               
15. Emilia Paatela                          HKV                  2,99               
16. Aino Saarinen                           HämeenlTa            2,96               
17. Ninni Kuosmanen                         HämeenlTa            2,89               
18. Sinja Johansson                         HartVoi              2,75               
19. Viivi Närvä                             ValkHa               2,70               
     Carla Liukkonen                         IngåIF                 NM  
 
 
 
 

 

 

Kans. 1. Tilastopajacup, Turku 28.5.2013

 

M17 Moukari

  1. Daniel Ivanoff                          LauttLu             68,19
          66,96  62,63      X  68,19  66,85      X
  2. Mikael Antola                           EspTa               67,01
              X      X      X  67,01      X      X
  3. Patrik Salonen                          NokU                47,33
              X      X  44,68  46,81  45,32  47,33
  4. Sven Juslin                             PargIF              47,04
          44,46      X  47,04  45,00  44,39      X

 

 

 

 

 

Nakkila, 16. Kirkon vaiheill- kisat 26.5.2013

 

 

 P9 150 m

Erä 1                Tuuli: NWND
  1. Severi Mäenpää                          NakkVire            24,68
  2. Jesse Nurmi                             NoormNo             25,41
  3. Erkka Maine                             LauttLu             26,10
  4. Oskari Palomäki                         UlvST               27,50

Erä 2                Tuuli: NWND
  1. Elmeri Lehtinen                         LauttLu             24,91
  2. Petteri Vihtalahti                      NoormNo             25,49
  3. Justus Walli                            NoormNo             29,95

Erä 3                Tuuli: NWND
  1. Matias Henttinen                        KokemKV             26,36
  2. Akseli Jokinen                          NoormNo             26,88
  3. Jaakko Lakkamäki                        NakkVire            28,57

Erä 4                Tuuli: NWND
  1. Nico Sivonen                            NakkVire            26,73
  2. Arno Van Laethem                        KiukKi              28,21
  3. Kalle Harjuntausta                      NoormNo             32,09

Erä 5                Tuuli: NWND
  1. Joona Nurmi                             PorinYU             25,86
  2. Henrik Lehtinen                         LauttLu             26,88
  3. Paul Marjanen                           PorinTa             28,31
     Kasperi Willman                         NoormNo               DNS

P9 Pituus
  1. Severi Mäenpää                          NakkVire             3,71               
  2. Tino Johansson                          KiukKi               3,71                
  3. Elmeri Lehtinen                         LauttLu              3,44                
  4. Joona Nurmi                             PorinYU              3,36                
  5. Henrik Lehtinen                         LauttLu              3,34                
  6. Jesse Nurmi                             NoormNo              3,30               
  7. Saku Koivusalo                          UlvST                3,28                
  8. Erkka Maine                             LauttLu              3,24                
  9. Petteri Vihtalahti                      NoormNo              3,22               
10. Kasperi Willman                         NoormNo              3,19               
11. Matias Henttinen                        KokemKV              3,09               
12. Akseli Jokinen                          NoormNo              3,07               
13. Nico Sivonen                            NakkVire             3,04               
14. Jaakko Lakkamäki                        NakkVire             2,89               
15. Oskari Palomäki                         UlvST                2,88               
16. Paul Marjanen                           PorinTa              2,78               
17. Arno Van Laethem                        KiukKi               2,65               
18. Kalle Harjuntausta                      NoormNo              2,05               

P9 Junnukeihäs
  1. Erkka Maine                             LauttLu             24,02
  2. Tino Johansson                          KiukKi              22,44
  3. Henrik Lehtinen                         LauttLu             21,58
  4. Severi Mäenpää                          NakkVire            21,26
  5. Elmeri Lehtinen                         LauttLu             19,92
  6. Petteri Vihtalahti                      NoormNo             19,49
          19,49
  7. Kasperi Willman                         NoormNo             17,02
  8. Justus Walli                            NoormNo             14,00
  9. Joona Nurmi                             PorinYU             13.20
10. Akseli Jokinen                          NoormNo             10,82
11. Paul Marjanen                           PorinTa             10,66
12. Jaakko Lakkamäki                        NakkVire             9,45
13. Oskari Palomäki                         UlvST                8,21
14. Nico Sivonen                            NakkVire             6,41
15. Kalle Harjuntausta                      NoormNo              4,31

P11 60 m
Erä 1 
               Tuuli: -0.7
  1. Nuutti Murtojärvi                       LauttLu             10,10
  2. Vili Mäkinen                            NakkVire            10,15
  3. Iivari Willman                          NoormNo             10,26
  4. Johannes Kiviranta                      NoormNo             10,32
  5. Matias Seilonen                         NoormNo             12,38

Erä 2                Tuuli: -0.5
  1. Niklas Erkintalo                        NoormNo              9,30
  2. Aleksi Joensuu                          KanksLei             9,40
  3. Ville Lindgren                          NoormNo              9,79
     Oskari Henttinen                        KokemKV               DNS

P11 1000 m
  1. Niklas Erkintalo                        NoormNo           3.18,43
  2. Aleksi Joensuu                          KanksLei          3.39,00
  3. Nuutti Murtojärvi                       LauttLu           3.59,06
  4. Jan Laine                               NakkVire          4.12,82
  5. Jaakko Lakkamäki                        NakkVire          4.21,56
  6. Matias Seilonen                         NoormNo           5.34,18
     Iivari Willman                          NoormNo               DNS
     Oskari Henttinen                        KokemKV               DNS
     Oliver Oksanen                          NoormNo               DNS

P11 Pituus
  1. Vili Mäkinen                            NakkVire             3,67               
  2. Ville Lindgren                          NoormNo              3,60               
  3. Jan Laine                               NakkVire             3,53               
  4. Iivari Willman                          NoormNo              3,43                
  5. Nuutti Murtojärvi                       LauttLu              3,32                
  6. Matias Seilonen                         NoormNo              2,39               
     Oskari Henttinen                        KokemKV               DNS               
     Oliver Oksanen                          NoormNo               DNS                
       


T9 150 m
Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Aurora Skyttä                           NakkVire            28,17
  2. Siiri Heikkilä                          NakkVire            30,86
  3. Lotta Sjöblom                           NakkVire            32,28
  4. Fredrica Suoniemi                       KiukKi              32,71

Erä 2                Tuuli: NWND
  1. Jenni Häihänen                          LauttLu             27,53
  2. Inka Van Laethem                        KiukKi              29,61
  3. Amanda Yli-Futka                        NakkVire            30,45
     Aada-Olivia Oksanen                     NoormNo               DNS

Erä 3                Tuuli: NWND
  1. Linnea Fabig                            NoormNo             26,48
  2. Minttu Peltonen                         KokemKV             27,13
  3. Emmi Pohjolainen                        LauttLu             27,64
  4. Jessi Lope                              NoormNo             28,69

T9 Pituus
  1. Minttu Peltonen                         KokemKV              3,28                
  2. Jenni Häihänen                          LauttLu              3,18                
  3. Linnea Fabig                            NoormNo              3,04               
  4. Salla Jylhänkoski                       UlvST                3,03                
  5. Emmi Pohjolainen                        LauttLu              2,92                
  6. Jessi Lope                              NoormNo              2,91               
  7. Inka Van Laethem                        KiukKi               2,89               
  8. Lotta Sjöblom                           NakkVire             2,84               
  9. Aurora Skyttä                           NakkVire             2,66               
10. Amanda Yli-Futka                        NakkVire             2,51               
11. Fredrica Suoniemi                       KiukKi               2,49                
             

T9 Junnukeihäs
  1. Salla Jylhänkoski                       UlvST               13,97
  2. Emmi Pohjolainen                        LauttLu             12,19
  3. Aino Ranki                              NakkVire            11,90
  4. Amanda Yli-Futka                        NakkVire             8,10
  5. Fredrica Suoniemi                       KiukKi               7,76
  6. Aurora Skyttä                           NakkVire             7,42
  7. Siiri Heikkilä                          NakkVire             6,55
  8. Minttu Peltonen                         KokemKV              6,28
  9. Lotta Sjöblom                           NakkVire             6,22

T11 1000 m
  1. Lisa-Sofie Fabig                        NoormNo           3.48,80
  2. Aino Ollonen                            KiukKi            3.58,70
  3. Henrika Jokela                          UlvST             4.03,05
  4. Lotta-Maria Maine                       LauttLu           4.03,17
  5. Liinu Karjala                           PorinYU           4.07,80
  6. Ida Mäkinen                             KiukKi            4.17,12
  7. Matleena Ranki                          NakkVire          4.19,10
  8. Adele Koivunen                          NoormNo           4.29,04
  9. Hannele Harjuntausta                    NoormNo           4.29,28

 

T11 Kuula

  1. Charlotta Pettersson                    NoormNo              8,69
  2. Aino Ollonen                            KiukKi               6,94
  3. Satu Sillanpää                          SäkU                 6,85
  4. Sanni Ollonen                           KiukKi               6,30
  5. Siiri Tuominen                          KokemKV              6,22
  6. Ella Leppänen                           NakkVire             6,12
  7. Anni Koivunen                           KiukKi               5,84
  8. Adele Koivunen                          NoormNo              5,64
  9. Charlotta Suoniemi                      KiukKi               5,44
10. Lotta-Maria Maine                       LauttLu              5,34
11. Liinu Karjala                           PorinYU              5,15
12. Sofia Hellman                           UlvST                5,13
13. Matleena Ranki                          NakkVire             5,09
     Saana Boelius                           PorinTa               DNS
       

T13 60 m aj
Erä 1                Tuuli: -0.7

  1. Nelli Rakkolainen                       KokemKV             11,12
  2. Heidi Färm                              PorinYU             11,24
  3. Jenny Virta                             UlvST               13,01
  4. Olivia Kuusman                          PorinTa             13,46

Erä 2                Tuuli: -0.4

  1. Vilma Lindroos                          PorinTa             11,04
  2. Laura Lepistö                           PorinYU             11,49
     Janna Häihänen                          LauttLu               DNS
     Kiia Jullenmaa                          PorinYU               DNS


T15 100 m
Erä 1                Tuuli: 0.0

  1. Mia Mäkitalo                            PorinTa             14,07
  2. Eveliina Poukka                         PorinTa             14,23
  3. Pihla Tuominen                          MarttMu             15,32
     Julianna Kiuru                          NakkVire              DNS
     Jenni Walli                             NoormNo                DQ

Erä 2                Tuuli: -3.4
  1. Miia Puolakka                           KokemKV             13,99
  2. Janina Keronen                          VammsVoi            14,12
  3. Suvi Mäkitalo                           NoormNo             14,36
  4. Elli Uusitalo                           NoormNo             14,91
  5. Marika Haavisto                         LauttLu             15,09


T15 Pituus
  1. Jenni Lope                              NoormNo              5,08 +1.6          
  2. Eveliina Poukka                         PorinTa              4,81  0.0          
  3. Mia Mäkitalo                            PorinTa              4,69 +2.0          
  4. Janina Keronen                          VammsVoi             4,64 +0.4          
  5. Suvi Mäkitalo                           NoormNo              4,60  0.0          
  6. Pihla Tuominen                          MarttMu              4,58 +0.1          
  7. Elli Uusitalo                           NoormNo              4,43 +0.3           
  8. Marika Haavisto                         LauttLu              4,37 -0.2           
  9. Linda Huhtala                           YlänKi               4,17 +1.5          
     Julianna Kiuru                          NakkVire              DNS                
        
       

T15 Keihäs
  1. Linda Huhtala                           YlänKi              40,40
  2. Venla Olli                              EurajVei            40,39
  3. Suvi Mäkitalo                           NoormNo             36,34
  4. Miia Puolakka                           KokemKV             33,64
  5. Veera Tuominen                          KokemKV             28,46
  6. Jenni Walli                             NoormNo             25,82
  7. Jenni Lope                              NoormNo              2434
  8. Elli Uusitalo                           NoormNo             20,42
  9. Eveliina Poukka                         PorinTa             19.11
10. Marika Haavisto                         LauttLu             18,03
     Janina Keronen                          VammsVoi              DNS
     Sara Jylhänkoski                        UlvST                 DNS
        

 

 

 

 

Veteraanien SM-maastot, Vantaa 11.5.2013 

 

M45 6,0 km
1. Mahlamäki Jouko Lauttakylän Luja 19:38
2. Hakola Jari Kyyjärven Kyky 20:40
3. Hamari Jari Kunto-Pirkat 20:58
4. Halonen Heikki Juuan Jänne 21:03
5. Hälinen Pekka Sjundeå IF 21:13
6. Nurmo Mika Punkalaitumen Kunto 21:14
7. Lehtonen Matti Vaajakosken Kuohu 21:19
8. Pennanen Juha Leppävirran Viri 21:29
9. Ahola Asmo Pakilan Visa 21:48
10. Veijalainen Marko Sjundeå IF 21:56
11. Rangell Pasi Hämeenlinnan Kisa 21:59
12. Ojala Aki Jalasjärven Jalas 22:09
13. Kinnunen Jari Riihimäen Kiista-Veikot 22:17
14. Ahtiainen Ari Hämeenlinnan Kisa 22:23
15. Nuikka Asko Kylmäkosken Veikot 22:26
16. Laaksonen Seppo Vehmaisten Urheilijat 22:36
17. Paukku Ari Helsingin Jyry 22:56
18. Katajamäki Esa Pakilan Visa 23:06
19. Tanninnen Keijo Porvoon Urheilijat 23:08
20. Leppänaho Henry Jyväskylän Kenttäurheilijat 23:11
21. Ylimattila Matti Suomussalmen Rasti 23:14
22. Eronen Pentti Juuan Jänne 23:22
23. Suopuro Tommi Hämeenlinnan Kisa 23:43
24. Hinkkuri Matti Varsinais-Suomen Veteraaniurhe 23:46
25. Närhinen Heikki Helsingin Kisa-Veikot 24:01
26. Pekkarinen Ilkka Juuan Jänne 24:09
27. Vainio Juha Porvoon Urheilijat 24:21
28. Åkermarck Mikael Porvoon Urheilijat 24:56
29. Jurmu Jouni IF Sibbo Vargarna 25:06
30. Vähä-Peltomäki Esa Viipurin Urheilijat 25:12
31. Westerberg Julius Länsi-Uudenmaan urheilijat 26:59
32. Laakso Esamatti Korson Kengurut 27:46
Komulainen Jouni Vihdin Urheiluveteraanit   DNF
Leinonen Pentti Espoon Tapiot   DNF

 

 

 

 

Pori, pm-maastot 4.5.2013

 

  

M 6 km                              
  1. Marko Tuokko                            NaantLöy            14.33
  2. Matti Rauma                             TuUL                14.54
  3. Juuso Hakala                            PorinYU             15.06
  4. Jouko Mahlamäki                         LauttLu             15.19
  5. Juuso Ruohonen                          KortRy              15.48
  6. Mika Nurmo                              PunkalKu            16.10
  7. Iiro Heino                              PorinYU             18.10
  8. Kari Laiho                              LaitJy              19.12
  9. Juho Vuorenmaa                          KanksLei            19.24

P9 1 km
  1. Niko Mikkola                            PorinYU              3.52
  2. Oskari Palomäki                         UlvST                3.54
  3. Severi Mäenpää                          NakkVire             3.55
  4. Henrik Lehtinen                         LauttLu              3.58
  5. Jaakko Lakkamäki                        NakkVire             3.59
  6. Niklas Hituri                           VammsVoi             4.01
  7. Iivari Kaipiainen                       UlvST                4.03
  8. Arno Van Laethem                        KiukKi               4.04
  9. Rami Tuominen                           KanksLei             4.05
  9. Max Lehtinen                            VammsVoi             4.05
11. Nico Sivonen                            NakkVire             4.08
12. Felix Horelli                           KokemKV              4.10
13. Erkka Maine                             LauttLu              4.11
14. Elias Lehtonen                          UlvST                4.12
15. Justus Walli                            NoormNo              4.18
16. Mikael Laaksamo                         KanksLei             4.20
17. Joona Levä                              HonkajsU             4.21
17. Leo Fabig                               NoormNo              4.21
19. Kosti Saine                             KanksLei             4.23
19. Valtteri Heinonen                       HinnerjY             4.23
21. Panu Puisto                             KanksLei             4.24
22. Ville Harju                             PorinYU              4.25
23. Kasperi Raitala                         NoormNo              4.26
24. Max Kiuru                               VammsVoi             4.30
     Anton Ingves                            KristU               4.32
25. Saku Koivusalo                          UlvST                4.36
26. Matias Myllymäki                        PorinYU              4.46
27. Timo Hemmilä                            PorinYU              4.55
28. Jalmari Kansanaho                       VammsVoi             5.05
29. Mikael Mäkinen                          NoormNo              5.14
30. Kalle Harjuntausta                      NoormNo              5.15
31. Elias Kurumaa                           KanksLei             5.27
32. Elias Kuusikoski                        KanksLei             5.36
 

 

P12 2 km                            
  1. Pyry Willman                            NoormNo              5.19
  2. Ville Seppä                             VammsVoi             5.29
  3. Jeremy Rouvali                          PorinYU              5.30
  4. Joona Mäntylä                           LauttLu              5.40
  5. Julle Virtanen                          VammsVoi             5.59
  6. Aapo Karvinen                           VammsVoi             6.03
  7. Oskari Lahtinen                         NoormNo              6.17
  8. Lasse Hietaoja                          KankU                6.23
  9. Juho Syrjäläinen                        KankU                6.25
10. Lassi Rantahalvari                      SäkU                 6.35
11. Julius Walli                            NoormNo              6.52
12. Teemu Ojaniitty                         NakkVire             6.55
13. Riku Koskinen                           PorinYU              6.58
14. Teemu Tuominen                          LapSa                7.01

T13 2 km
  1. Adeliina Herrala                        KokemKV              5.46
  2. Heidi Färm                              PorinYU              5.50
  3. Nelli Rakkolainen                       KokemKV              6.08
  4. Julie Kurumaa                           HonkajsU             6.09
  5. Alina Lindström                         PorinYU              6.18
  6. Veera Matintalo                         LauttLu              6.21
  7. Sanni Kero                              VammsVoi             6.36
  8. Jenni Toivola                           PunkalKu             6.43
  9. Eleonora Korpua                         PorinYU              6.44
10. Emine Sener                             KanksLei             6.59
11. Laura Salo                              KanksLei             7.02
12. Ann-Nina Heikkilä                       NoormNo              7.06
13. Iida Kiviranta                          NoormNo              7.10
14. Iida Niemipelto                         KanksLei             7.14
15. Juulia Jokinen                          NoormNo              7.59

T11 1,2 km                          
  1. Julia Junkkala                          VammsVoi             4.33
  2. Lottaliina Akola                        PorinYU              4.42
  3. Petra Jalo                              VammsVoi             4.43
  4. Lisa-Sofie Fabig                        NoormNo              4.44
  5. Pilvi Jalo                              VammsVoi             4.48
  6. Nora Riitaoja                           NoormNo              4.58
  7. Lotta-Maria Maine                       LauttLu              4.59
  8. Jenni Koskelo                           PorinYU              5.04
  9. Viivi Vaitiniemi                        NoormNo              5.08
     Sirke Seitsonen                         RaisKu               5.10
10. Nelli-Rosa Korpua                       PorinYU              5.11
11. Saana Boelius                           PorinTa              5.12
12. Pinja Nuto                              PorinTa              5.15
13. Milla Pääkkönen                         VammsVoi             5.34
14. Siiri Tuominen                          KokemKV              5.35
15. Tiia Lindgren                           PorinTa              5.43
16. Tiia Koskinen                           VammsVoi             5.47

T9 1 km                             
  1. Nina Välimäki                           VammsVoi             3.51
  2. Jessica Junkkala                        VammsVoi             4.03
  3. Helmi Finska                            VammsVoi             4.10
  4. Linnea Fabig                            NoormNo              4.13
  5. Aada Unonius                            NoormNo              4.15
  6. Emmi Pohjolainen                        LauttLu              4.20
  7. Saini Puisto                            KanksLei             4.22
  8. Jenny-Maria Jäniskangas                 NoormNo              4.23
  9. Silja Kero                              VammsVoi             4.27
10. Siiri Heikkilä                          NakkVire             4.28
11. Heini Vuori                             NakkVire             4.34
12. Anni Välimäki                           PorinYU              4.43
13. Selma Räsänen                           VammsVoi             4.45
13. Amanda Yli-Futka                        NakkVire             4.45
15. Juulia Seppälä                          PorinYU              4.46
16. Erika Ingves                            KristU               4.47
17. Susanna Ojaniitty                       NakkVire             4.51
18. Hanna Seppälä                           PorinYU              4.52
19. Emilia Helmi                            NoormNo              4.58
20. Susanne Kinnanen                        VammsVoi             5.02
21. Bettina Heikkilä                        NoormNo              5.21
22. Jessi Lope                              NoormNo              5.39
 

 

 

 

32. Savihölkkä, Loimaa 27.4.2013

Miehet 7 km

 
  1. Marko Vaittinen          Forssan Salama               22.16,9
  2. Jouko Mahlamäki          Lauttakylän Luja             22.19,2       0.02,3
  3. Vesa-Matti Seppälä       Turun Weikot YU              23.33,2       1.16,3
  4. Juuso Ruohonen           Kortelan Ryhti               24.17,8       2.00,9
  5. Jouko Jääskeläinen       Vallox                       24.26,7       2.09,8
  6. Petteri Urmas            Koski Tl                     25.01,4       2.44,5
  7. Markus Salo              Punkalaitumen Kunto          25.07,3       2.50,4
  8. Mika Kilpeläinen         Lännen Tractors              25.22,4       3.05,5
  9. Heikki Sorvoja           Pöytyä                       25.26,0       3.09,1
 10. Mika Jalo                Kortelan Ryhti               25.39,2       3.22,3
 11. Markku Virta             LoiLe                        25.41,2       3.24,3
 12. Kalle Linnasaari         Raision Kuula                25.55,5       3.38,6
 13. Juha Koskenoja           Jokioisten Jänne             25.59,7       3.42,8
 14. Pekka Leppänen           Mellilä                      26.07,8       3.50,9
 15. Matti Eskola             Loimaan seurahuone           26.36,5       4.19,6
 16. Osmo Hongisto            Pappilan Seudun Kaiku        26.47,2       4.30,3
 17. Jussi-Pekka Laaksonen    Forssan Salama               26.57,9       4.41,0
 18. Joona Mäntylä            Lauttakylän Luja             27.17,0       5.00,1
 19. Taisto Mettälä           Turku                        28.11,3       5.54,4
 20. Tuomas Seppälä           Säkylä                       28.22,2       6.05,3
 21. Mikko Seppälä            Säkylä                       28.24,2       6.07,3
 22. Jari Saari               Hinnerjoen Yritys            28.27,6       6.10,7
 23. Jukka Laaksonen          Ypäjä                        28.32,9       6.16,0
 24. Jari Liesmäki            A & R Carton                 28.39,9       6.23,0
 25. Erkki Halkivaha          Oripään Vesa                 28.48,4       6.31,5
 26. Pasi Kaunisto            Ypäjän Yllätys               29.07,5       6.50,6
 27. Jussi Ahoniemi           Turku                        29.11,2       6.54,3
 28. Markku Heikkilä          Loimaa                       29.12,5       6.55,6
 29. Jari Tuominen            Alastaro                     29.20,1       7.03,2
 30. Rauno Lindqvist          AU                           29.29,8       7.12,9
 31. Jari Lintukangas         Ypäjä                        29.34,4       7.17,5
 32. Jari Reunanen            Virttaan Nousu               29.49,1       7.32,2
 33. Juha Mäkinen             Eura                         29.52,4       7.35,5
 34. Pekka Kujanpää           Marttila                     30.07,6       7.50,7
 35. Heikki Koho              Virttaan Nousu               30.27,8       8.10,9
 36. Seppo Kivistö            LoLe                         30.47,7       8.30,8
 37. Marko Varalahti          Puistojuoksijat              30.52,3       8.35,4
 38. Kassu Jalonen            Raisio                       30.53,3       8.36,4
 39. Vesa Kärkkäinen          Imatran kaupunki             30.59,9       8.43,0
 40. Teemu Tattinen           Alastaro                     31.07,0       8.50,1
 41. Hannu Väisänen           Vilakone                     31.09,2       8.52,3
 42. Taisto Kuhanen           Lahden Ahkera                31.09,9       8.53,0
 43. Juhani Kortelahti        Punkalaidun                  31.11,1       8.54,2
 44. Reima Suominen           Lapin Salama                 31.28,0       9.11,1
 45. Oskar Varalahti          Salon Vilpas                 31.39,2       9.22,3
 46. Kimmo Aavila             LoiVo                        31.54,4       9.37,5
 47. Ilari Martti             LoJa ampumahiihto            32.04,4       9.47,5
 48. Heikki Mettälä           Loimaa                       32.06,3       9.49,4
 49. Jorma Eskola             LoiVo                        32.14,0       9.57,1
 50. Kari Laakso              Loimaa                       32.16,6       9.59,7
 51. Mikko Roppo              Hämeenkoski                  32.17,9      10.01,0
 52. Miika Tuominen           Lapin Salama                 32.30,2      10.13,3
 53. Jukka Nokelainen         Forssan Ruosteenesto         32.31,3      10.14,4
 54. Mikko Yli-Jaukkari       Metsämaan Urheilijat         32.37,2      10.20,3
 55. Mika Tattinen            Alastaro                     32.48,1      10.31,2
 56. Raimo Mustikkamäki       Lännen Tractors              32.50,2      10.33,3
 57. Kimmo Repo               Raisio                       32.56,8      10.39,9
 58. Veli-Matti Nokelainen    Forssan Ruosteenesto         33.01,3      10.44,4
 59. Juhani Lehtimäki         SMMEPA                       33.11,9      10.55,0
 60. Hannu Tuominen           Virttaan Nousu               33.34,3      11.17,4
 61. Pasi Repo                Alastaron urheilijat         33.50,8      11.33,9
 62. Sami Repo                Alastaron urheilijat         34.18,9      12.02,0
 63. Valtteri Markula         LoJa juoksukoulu             34.20,9      12.04,0
 64. Mika Koskinen            Pori                         34.39,7      12.22,8
 65. Ilkka Tuominen           Lännen Tractors              35.23,8      13.06,9
 66. Tapio Karttunen          Huittinen                    35.28,8      13.11,9
 67. Kauko Koivisto           Lännen Tractors              36.07,8      13.50,9
 68. Tero Leppäjoki           Helsinki                     36.47,2      14.30,3
 69. Leevi Leppäjoki          Helsinki                     36.47,5      14.30,6
 70. Martti Salonen           LoiVo                        37.04,5      14.47,6
 71. Marco Pesola             Forssa                       37.05,9      14.49,0
 72. Lauri Hollo              LoJa juoksukoulu             37.12,3      14.55,4
 73. Teppo Suonpää            Lännen Tractors              37.40,4      15.23,5
 74. Tauno Yli-Tuomola        Lännen Tractors              37.47,1      15.30,2
 75. Juha Pekkinen            Forssa                       37.51,8      15.34,9
 76. Olli Nummela             Loimaa                       38.00,3      15.43,4
 77. Kimmo Mattila            LoJa juoksukoulu             38.15,9      15.59,0
 78. Jouko Markkula           LoJa                         38.25,8      16.08,9
 79. Pekka Rosendahl          Vallan Suunta                39.34,4      17.17,5
 80. Risto Malin              Virttaan Nousu               39.38,0      17.21,1
 81. Jaakko Top-Hulmi         LoJa juoksukoulu             39.49,7      17.32,8
 82. Reijo Laaksonen          Lännen Tractors              40.50,0      18.33,1
 83. Hannu Anttila            LAS                          40.59,3      18.42,4
 84. Yrjö Tuominen            Loimaa                       41.04,4      18.47,5
 85. Sakari Väisänen          Oripään Vesa                 41.26,7      19.09,8
 86. Aulis Salo               Virttaan Nousu               41.55,2      19.38,3
 87. Jorma Tiiri              Loimaa                       42.07,9      19.51,0
 88. Vesa Vuorinen            Metsämaa                     42.43,9      20.27,0
 89. Jarkko Jalavikko         Virttaan Nousu               42.52,4      20.35,5
 90. Jouni Yli-Jaukkari       Janakkala                    44.26,9      22.10,0
 91. Hannu Vuorinen                                        45.21,8      23.04,9
 92. Eino Laine               Helsinki                     49.43,7      27.26,8
 93. Risto Huhtanen           Virttaan Nousu               53.22,3      31.05,4
 94. Vili Nummela             LoiVo                        57.46,7      35.29,8
 95. Joel Pörsti              Loimaa                       57.47,4      35.30,5
 96. Leo Pörsti               Loimaa                       59.38,0      37.21,1

 

 


 

Naiset 7 km

 
  1. Annemari Sandell-HyvärineTurun Weikot                 22.53,9
  2. Sari Koivula             Liedon Luja                  28.40,2       5.46,3
  3. Tuula Kero               Ypäjän kunta                 30.04,8       7.10,9
  4. Salla Koskela            Tammelan Ryske               30.53,8       7.59,9
  5. Merja Valtanen           Hinnerjoen Yritys            31.42,6       8.48,7
  6. Iida Onnela              AMS                          31.47,3       8.53,4
  7. Helena Santamäki         Ypäjän kunta                 31.50,2       8.56,3
  8. Jenni Halkivaha          Oripään Vesa                 32.46,9       9.53,0
  9. Anne Saari               Hinnerjoen Yritys            33.13,8      10.19,9
 10. Minna Halkivaha          Oripään Vesa                 33.36,0      10.42,1
 11. Mirva Salokannel-LehtimäkSMMEPA                       33.36,7      10.42,8
 12. Salla Repo               Alastaron urheilijat         33.37,5      10.43,6
 13. Liisa Mäkinen            Eura                         33.43,5      10.49,6
 14. Paula Pellonperä         Karinaisten Kunto            33.46,6      10.52,7
 15. Anna Oinonen             Raisio                       35.11,1      12.17,2
 16. Camilla Kivelä           Alastaron Urheilijat         35.12,5      12.18,6
 17. Elina Savolainen         Huittisten maratonkoulu      35.30,5      12.36,6
 18. Anniina Vuorinen         LoJa Ampumahiihto            35.33,5      12.39,6
 19. Mervi Salo               Punkalaitumen Kunto          35.35,5      12.41,6
 20. Karoliina Wallin                                      35.50,4      12.56,5
 21. Enni Liinoja                                          35.57,8      13.03,9
 22. Tii Aavila               LoiVo                        36.07,4      13.13,5
 23. Mette Juurenheimo        LoJa ampumahiihto            36.08,9      13.15,0
 24. Maija Lehtinen           Jyväskylä                    36.16,4      13.22,5
 25. Riikka Lähdemäki         Ypäjän kunta                 36.38,5      13.44,6
 26. Leena Metsämäki          Huittisten maratonkoulu      36.43,5      13.49,6
 27. Hanna Koljonen           Huittisten maratonkoulu      36.45,2      13.51,3
 28. Susanna Yliskylä         LAS                          36.52,7      13.58,8
 29. Heli Jaakkola            Jokioinen                    37.25,7      14.31,8
 30. Virpi Tenkanen           Mellilä                      37.34,2      14.40,3
 31. Tuija Virtanen           Tammelan Ryske               37.44,3      14.50,4
 32. Aija Pietilä             Lännen Tractors              37.46,9      14.53,0
 33. Anne Niemelä-Laaksonen   LAS                          37.52,2      14.58,3
 34. Ripsa Järvi              Loimaan Jankko               38.06,4      15.12,5
 35. Minna Lehtilä            Alastaron Urheilijat         38.36,7      15.42,8
 36. Hilma Mäkitalo           Loimaa                       38.38,1      15.44,2
 37. Tuula Kykylä             VampU                        39.13,1      16.19,2
 38. Katrin Jepifantsev       Loimaa                       39.27,3      16.33,4
 39. Miia Laaksonen           Forssan Salama               40.39,8      17.45,9
 40. Riitta-Maija Topi-Hulmi  LAS                          40.53,8      17.59,9
 41. Satu Helin               Loimaa                       41.12,8      18.18,9
 42. Jessi Juurenheimo        LoJa ampumahiihto            41.36,5      18.42,6
 43. Heli Oksanen             Vilakone                     42.09,2      19.15,3
 44. Piia Salo                Vilakone                     42.09,7      19.15,8
 45. Arja Markkula            LoJa                         42.20,8      19.26,9
 46. Marja Levonen            Kosken kevytkenkäiset        42.26,2      19.32,3
 47. Maritta Viitanen         LAS                          42.34,4      19.40,5
 48. Mari Uusitalo            Lännen Tractors              42.40,9      19.47,0
 49. Päivi Alm-Huhti          LoJa juoksukoulu             42.42,6      19.48,7
 50. Eeva Vuorinen            LAS                          42.44,9      19.51,0
 51. Niina Salo               LoJa juoksukoulu             43.34,1      20.40,2
 52. Kaisa Markula            Niinijoki                    43.42,2      20.48,3
 53. Kristiina Liinoja        LAS                          43.42,5      20.48,6
 54. Jaana Nokelainen         Forssan Ruosteenesto         43.50,3      20.56,4
 55. Päivi Halkivaha          Oripään Vesa                 43.53,3      20.59,4
 56. Riina Martti             LoJa juoksukoulu             43.59,3      21.05,4
 57. Riitta Martti            LoJa juoksukoulu             44.17,2      21.23,3
 58. Kirsi Helminen-Seppälä   Säkylä                       44.34,4      21.40,5
 59. Anja Salminen                                         44.42,1      21.48,2
 60. Marja-Riitta Siren       Forssan Salama               45.35,0      22.41,1
 61. Anu Kataja               Vallox                       45.41,2      22.47,3
 62. Tiina Karvonen           Loimaa                       46.13,5      23.19,6
 63. Minna Grön-Uusitalo      Loimaa                       46.13,9      23.20,0
 64. Miia Forsbacka           LoJa juoksukoulu             47.17,8      24.23,9
 65. Linda Harala             Loimaa                       47.22,2      24.28,3
 66. Jonna Tamminen           LoJa juoksukoulu             47.23,8      24.29,9
 67. Riitta Saarnivaara       TYKS                         47.58,0      25.04,1
 68. Anne Topi-Hulmi          LoJa juoksukoulu             48.00,7      25.06,8
 69. Anni Yli-Tuomola         AKR                          49.31,7      26.37,8
 70. Milja Leppäjoki          Helsinki                     49.41,9      26.48,0
 71. Kirsti Soikkeli          LoJa juoksukoulu             49.56,8      27.02,9
 72. Sirpa Jaakkola           LoJa juoksukoulu             51.56,9      29.03,0
 73. Seija Turunen            Alastaro                     53.20,3      30.26,4
 74. Päivi Lainio-Heikkilä    TYKS                         53.42,3      30.48,4
 75. Emmi Laine               LoJa juoksukoulu             54.43,4      31.49,5
 76. Hanne Lahtela            LoJa juoksukoulu             55.27,8      32.33,9
 77. Vilma Mäntylä            LoiVo                        56.44,4      33.50,5
 78. Maija Paljakka           Loimaa                       56.52,2      33.58,3
 79. Irma Paljakka            Loimaa                       56.53,4      33.59,5
 80. Eija Järvinen            TK                           57.07,1      34.13,2
 81. Marika Pörsti            Loimaa                       57.48,3      34.54,4
 82. Anu Laaksonen            TYKS                         59.11,6      36.17,7
 83. Sirpa Ojanen             TYKS                         59.12,0      36.18,1
 84. Paula Ketola             LAS                        1.00.48,2      37.54,3
 85. Virpi Järvinen           LAS                        1.00.48,8      37.54,9
 86. Eija Lindroos            LAS                        1.00.49,6      37.55,7

 

 


 

 

 

 

JOUKKUETULOKSET <![endif]>

NAISET/Urheiluseurat

1) Alastaron Urheilijat 63 pist. (Salla Repo, Camilla Kivelä, Minna Lehtilä)
2) Huittisten maratonkoulu 70 pist. (Elina Savolainen, Leena Metsämäki, Hanna Koljonen)
3) Oripään Vesa 73 pist. (Jenni Halkivaha, Minna Halkivaha, Päivi Halkivaha)

 

 

41. Kivistön lenkki, Mynämäki 21.4.2013

 

P12 Tiejuoksu 2 km


  1. Juho-Oskari Junttila                    RaisKu               7.46
  2. Jeremy Rouvali                          PorinYU              7.48
  3. Joona Mäntylä                           LauttLu              7.53
  4. Robin Lainto                            TuUL                 8.00
  5. Roni Samsten                            MaskKa               8.11
  6. Lauri Joukas                            YlänKi               8.14
  7. Wiljami Itämeri                         TuUL                 8.28
  8. Lasse Nordqvist                         TurWei               8.33
  9. Touko Vuorinen                          TuUL                 8.37
10. Setti Pirkola                           VehmKi               8.45
11. Ville Tuomi                             TaivTa               8.56
12. Karolus Areva                           TurTo                9.02
13. Väinö Laivo                             KalVa                9.27
14. Tommi Lineri                            LiedPa               9.55
15. Lauri Tammi                             VahdTui             10.10
16. Lauri Lahtinen                          TaivTa              10.39
 

 

 

Tulppaanijuoksu, Turku 1.4.2013

 

M 10 km
  1. Jukka Kero                              Turun Urheilul      32.56
  2. Jouko Mahlamäki                         Lauttakylän Lu      33.39
  3. Mikko Patana                            Laihian Luja        34.10
  4. Johannes Brunila                        Turun Urheilul      34.15
  5. Mika Luoto                              Turun Urheilul      34.41
  6. Janne Klasila                           FMR                 34.46
  7. Tino-Taneli Tanttu                      Rojola-Raadelm      35.02
  8. Jyrki Kukko                             Liedon Luja         35.16
  9. Touko Liimatainen                       Vauhtisammakon      35.39
10. Matti Koivisto                          MS Parma            35.47
11. Pekka Stenholm                          Turun Urheilul      36.07
12. Riku Rauhaniemi                         FMR                 36.26
13. Lauri Junnila                           Noormarkun Nop      37.19
14. Pekka Lapila                            Liedon Luja         37.30
15. Marko Turunen                           Uudenkaupungin      39.01
16. Olli Suonpää                            Liedon Luja         39.33
17. Teemu Luoma-Aho                         Turun Weikot Y      39.45
18. Kari Laiho                              Turun Weikot Y        39.54
19. Juho Tammi                              Ilmarinen           40.41
20. Christian Höglund                       If Femman           41.01
21. Markku Varjo                            Uudenkaupungin      41.53
22. Pekka Vähä-Vahe                         Hangon Hyrskyt      43.10
23. Petteri Suominen                        MS Parma            44.33
24. Jarno Pursiheimo                        Turku               47.14
25. Teuvo Hietamäki                                           1.01.06
 

 

 

 

Porijuoksu, Pori 24.3.2013

 

M40 9,1 km
  1.   Jouko Mahlamäki             LauttLu               29.43
  2.   Rauno Koivisto              IkaalU                33.11
  3.   Tommi Leinonen              VaajKuo               33.15
  4.   Mika Rintala                Petoviha              34.10
  5.   Juha Vihervaara             Pori                  34.16
  6.   Kai Heinonen                PorinTa               34.22
  7.   Ville Mattila               TeuvRi                34.46
  8.   Timo Kauppila               KooVee                36.11
  9.   Jarmo Leino                 Rauma                 41.01
10.   Seppo Sirkemaa              Pori                  41.03
 

 

 

Avoimet Satakunnan piirihallit, Pori 23.3.2013



P12 60 m
Erä 1  
              
  1. Daniel Mannila                          PorinYU              9,19
  2. Ville Tuki                              HumppY               9,25
  3. Eemil Kaasalainen                       LauttLu              9,47
  4. Matias Järvenpää                        UlvST                9,53
Erä 2               
  1. Aapo Karvinen                           VammsVoi             9,16
  2. Julle Virtanen                          VammsVoi             9,30
  3. Pekka Kokki                             PorinTa              9,41
  4. Kaapo Vepsäläinen                       EurRai               9,41
Erä 3               
  1. Jeremy Rouvali                          PorinYU              8,50
  2. Eero Hirvinen                           KanksLei             8,61
  3. Pyry Willman                            NoormNo              8,62
  4. Juho Kaasalainen                        PorinYU              9,01

P12 Kuula
  1. Eemeli Rantaneva                        MerikI               9,27
  2. Frans Hakasuo                           LauttLu              8,98
  3. Jeremy Rouvali                          PorinYU              8,20
  4. Julius Walli                            NoormNo              6,03

P11 60 m
Erä 1               
  1. Frans Hakasuo                           LauttLu              9,65
  2. Christian Harjanne                      PorinYU              9,67
  3. Leevi Vepsäläinen                       KiukKi              10,01
  4. Iivari Willman                          NoormNo             10,39
  5. Artturi Alhonen                         NakkVire            10,44
Erä 2                
  1. Niklas Erkintalo                        NoormNo              9,24
  2. Robert Silenko                          LauttLu              9,43
  3. Arttu Luotonen                          PorinTa              9,59
  4. Arttu Syystö                            PorinYU              9,78
  5. Joonas Lakkamäki                        PorinYU              9,86
Erä 3               
  1. Hermanni Kaipiainen                     UlvST                9,03
  2. Patrik Jakonen                          PorinYU              9,03
  3. Joona Tuominen                          PorinYU              9,15
  4. Aleksi Joensuu                          KanksLei             9,25
  5. Henri Hirvinen                          KanksLei             9,57

P11 1000 m
  1. Niklas Erkintalo                        NoormNo           3.20,52
  2. Aleksi Joensuu                          KanksLei          3.28,14
  3. Christian Harjanne                      PorinYU           3.31,79
  4. Arttu Syystö                            PorinYU           3.36,91
  5. Joona Tuominen                          PorinYU           3.37,94
  6. Hermanni Kaipiainen                     UlvST             3.49,30
  7. Robert Silenko                          LauttLu           3.56,99
  8. Iivari Willman                          NoormNo           4.02,21
     Artturi Alhonen                         NakkVire              DNS

T14 60 m
Erä 1               
  1. Sana Ruohola                            UlvST                9,24
  2. Julianna Kiuru                          NakkVire             9,33
  3. Henna Heikintalo                        KanksLei             9,42
  4. Thalia Gonzalez                         NoormNo             10,03
Erä 2               
  1. Marika Haavisto                         LauttLu              8,95
  2. Maj Virko                               KanksLei             8,97
  3. Veera Pajunen                           PorinYU              9,03
     Saara Mannila                           PorinYU               DNS
Erä 3                
  1. Reetta Malmi                            SäkU                 8,63
  2. Sanni Honkanen                          RaumU                8,63
  3. Fanni Kaasalainen                       LauttLu              8,64
  4. Elli Uusitalo                           NoormNo              8,79

T14 Pituus
  1. Janita Leppäranta                       KristU               4,76               
  2. Henriika Aaltonen                       VaasVa               4,64               
  3. Sanni Honkanen                          RaumU                4,46               
  4. Miia Puolakka                           KokemKV              4,32               
  5. Alina Lindström                         PorinYU              4,30               
  6. Laura Lepistö                           PorinYU              4,27               
  7. Thalia Gonzalez                         NoormNo              4,23                
  8. Marika Haavisto                         LauttLu              4,07                
  9. Heidi Färm                              PorinYU              4,02               
10. Nelly Pitkänen                          PorinYU              4,01               
11. Saara Mynttinen                         JyväskKU             3,93               
12. Inka Laasa                              PorinYU              3,83               
13. Maarit Nurmi                            MerikI               3,61               
     Sana Ruohola                            UlvST                 DNS               
     Saara Mannila                           PorinYU               DNS               
     Aino Hakkila                            EspTa                 DNS               

T14 Kuula
  1. Marika Haavisto                         LauttLu             10,54
  2. Suvi Mäkitalo                           NoormNo              9,46
  3. Miia Puolakka                           KokemKV              9,40
  4. Saara Mannila                           PorinYU              8,23
  5. Minja Majasuo                           RaumU                8,07
  6. Ann-Nina Heikkilä                       NoormNo              7,79
  7. Meri Koskinen                           LauttLu              7,10
     Iida-Maria Ivanoff                      LauttLu               DNS

T13 60 m
Erä 1               
  1. Julia Mikola                            LauttLu              9,60
  2. Jenniina Suontausta                     LauttLu              9,88
  3. Erika Laitinen                          VammsVoi            10,00
     Senja Lammi                             KanksLei              DNS
Erä 2               
  1. Laura Putkiranta                        LeppSi               9,44
  2. Annika Hohkuri                          KanksLei             9,48
  3. Maarit Nurmi                            MerikI               9,62
     Ann-Nina Heikkilä                       NoormNo               DNS
Erä 3               
  1. Janita Leppäranta                       KristU               8,75
  2. Alina Lindström                         PorinYU              8,80
  3. Eleonora Korpua                         PorinYU              9,12
  4. Heidi Färm                              PorinYU              9,33
  5. Frida Pietiläinen                       PorinYU              9,34
Erä 4                
  1. Miia Puolakka                           KokemKV              8,48
  2. Janna Häihänen                          LauttLu              8,56
  3. Sanni Kettunen                          SalVil               8,59
  4. Nelli Rakkolainen                       KokemKV              8,59
  5. Veera Perälä                            SeinäjSU             8,63

T13 1000 m
  1. Adeliina Herrala                        KokemKV           3.26,81
  2. Frida Pietiläinen                       PorinYU           3.30,94
  3. Jenniina Suontausta                     LauttLu           3.51,59

T13 60 m aj
Erä 1               
  1. Heidi Färm                              PorinYU             11,15
  2. Annika Hohkuri                          KanksLei            11,79
Erä 2                
  1. Sanni Kettunen                          SalVil               9,89
  2. Nelli Rakkolainen                       KokemKV             10,48
  3. Janna Häihänen                          LauttLu             11,91


T12 60 m
Erä 1               
  1. Amanda Virtanen                         LauttLu              9,80
  2. Olivia Kuusman                          PorinTa             10,03
  3. Piia Raittinen                          EurRai              10,18
  4. Pirita Raittinen                        EurRai              10,59
Erä 2               
  1. Iiris Marjanen                          SeinäjSU             9,73
  2. Alisa Heino                             EurRai               9,85
  3. Stella Wiman                            PorinYU              9,91
  4. Tuulia Turunen                          UudKK               10,42
  5. Kiia Kekki                              PorinYU             10,77
Erä 3               
  1. Nelly Pitkänen                          PorinYU              9,03
  2. Laura Lepistö                           PorinYU              9,39
  3. Saara Mynttinen                         JyväskKU             9,44
  4. Riina Mantila                           LahdA                9,71
Erä 4               
  1. Kaisa Linnikko                          VammsVoi             8,24
  2. Rebekka Sukselainen                     EspTa                8,97
  3. Emma Lipkin                             IFKraft              9,10
     Nuppu Leppänen                          NoormNo               DNS


T9 40 m
Erä 1               
  1. Tiia Peltonen                           KanksLei             7,17
  2. Petra Raittinen                         EurRai               7,31
  3. Emilia Heinonen                         HKV                  7,62
  4. Bettina Heikkilä                        NoormNo              8,12
Erä 2               
  1. Nina Välimäki                           VammsVoi             7,37
  2. Laura Mannila                           PorinYU              7,42
  3. Saini Puisto                            KanksLei             7,66
     Riina Rantanen                          PorinTa               DNS
Erä 3                
  1. Milla Rantala                           LoimLei              6,98
  2. Jenni Häihänen                          LauttLu              7,09
  3. Susanna Iisakkala                       NoormNo              7,34
  4. Mayella Heininen                        RaisKu               7,35


T9 Pituus
  1. Milla Rantala                           LoimLei              3,56               
  2. Tiia Peltonen                           KanksLei             3,34               
  3. Mayella Heininen                        RaisKu               3,24               
  4. Nina Välimäki                           VammsVoi             3,21               
  5. Susanna Iisakkala                       NoormNo              3,19               
  6. Sani Rajala                             EurajVei             3,17               
  7. Laura Mannila                           PorinYU              3,17                
  8. Jenni Häihänen                          LauttLu              3,10                
  9. Emilia Heinonen                         HKV                  3,01               
10. Saini Puisto                            KanksLei             2,98               
11. Salla Jylhänkoski                       UlvST                2,94               
12. Petra Raittinen                         EurRai               2,93               
13. Lyydia Herrala                          KokemKV              2,74               
14. Anni Välimäki                           PorinYU              2,51               
15. Fredrica Suoniemi                       KiukKi               2,45               
16. Bettina Heikkilä                        NoormNo              2,38               
     Siiri Ojansivu                          UlvST                 DNS               


T8 40 m
Erä 1               
  1. Julia Kaasalainen                       LauttLu              7,73
  2. Aada Heinonen                           PorinYU              8,07
  3. Viivi Johansson                         KiukKi               8,18
  4. Rebecca Nelimarkka                      UlvST                8,63
     Siiri Ojansivu                          UlvST                 DNS
Erä 2               
  1. Sani Rajala                             EurajVei             7,32
  2. Jessi Lope                              NoormNo              7,57
  3. Aada-Olivia Oksanen                     NoormNo              7,79
  4. Fredrica Suoniemi                       KiukKi               8,61
  5. Maija Hakkarainen                       PorinTa              8,77

T8 600 m
  1. Jessi Lope                              NoormNo           2.28,78
  2. Julia Kaasalainen                       LauttLu           2.35,15
  3. Aino Ranki                              NakkVire          2.40,56
  4. Aada-Olivia Oksanen                     NoormNo           2.42,82

 

 

 

 

Tampere Junior Indoor Games, Tampere 10.3.2013

 

P14 Keihäs
  1. Valtteri Parkkonen                      1999 KyyjKy              51,21
          44,70  40,20  39,60  48,16  43,84  51,21
  2. Hermanni Hakasuo                        1999 LauttLu             47,89
          47,89  40,59      X  44,01  47,23  43,25

  3. Voitto Köykkä                           1999 VilppVei            46,89
          21,74  38,88  45,46  44,47  44,51  46,89
  4. Aleksi Yrjölä                           1999 HämeenlTa           43,70
          39,61  35,12  43,70  42,54      X  41,36
  5. Eelis Sillanpää                         1999 KiukKi              42,67
          42,67  37,59  40,64  39,03      X  37,35
  6. Valtteri Suomala                        1999 ReisjPi             40,40
          39,89  40,40  38,75  39,68  38,56      X
  7. Teijo Lahdenperä                        1999 NoormNo             39,63
          33,23  35,94  39,63  34,13  35,02  35,21
  8. Pyry Nikkanen                           1999 NaantLöy            39,44
          33,92  37,58  39,44  38,54  36,67  37,60
  9. Eetu Melanen                            1999 LappUM              38,42
          37,89  36,47  38,42
10. Joonas Ahola                            1999 SjundeåIF           37,61
          37,61  36,48  37,42
11. Mel Bronzel                                  Hamburger SV        34,98
          34,98  30,77  31,22
12. Leevi Lindholm                          1999 TurWei              32,90
          28,68  32,90      -
13. Jere Liskojärvi                         1999 HelsTa              32,30
              X  30,42  32,30
14. Toma Lahtinen                           1999 HIFK                25,69
              X  25,69      -
15. Aapo Nieminen                           2000 HyvsU               25,48
          24,96  24,97  25,48
16. Otto Ikonen                             1999 OulPy               23,07
          21,98  23,07      X
     Jere Pitkänen                           2000 ViipU                 DNS
     Anders Blomberg                         2000 LänsiUU               DNS
       

       
P11 1000 m
  1. Tarmo Ryynänen                          2002 HKV               3.15,21
  2. Atte Nevala                             2002 KU-58             3.18,51
  3. Joonas Lakkamäki                        2002 PorinYU           3.22,44
  4. Niklas Erkintalo                        2002 NoormNo           3.23,11
  5. Lassi Forss                             2002 LahdA             3.23,88
  6. Nuutti Mustalahti                       2002 TampPy            3.24,26
  7. Aleksi Joensuu                          2002 KanksLei          3.24,33
  8. Otso Kolehmainen                        2002 IitPy             3.29,64
  9. Albert Vauhkonen                        2002 LapinlVe          3.33,64
10. Oskari Kangasniemi                      2002 IkaalU            3.35,64
11. Christian Harjanne                      2002 PorinYU           3.37,70
12. Jan Lammenaho                           2002 HyvsU             3.43,67
13. Onni Kontro                             2002 JyväskKU          3.44,63
14. Samuli Kolho                            2002 VesilVi           3.47,37
15. Carlos Hosio                            2002 TampPy            3.48,25
16. Rasmus Krogell                          2002 VantSa            3.48,42
17. Robert Silenko                          2002 LauttLu           3.49,29
18. Ville Harju                             2002 JanJa             3.54,04
19. Mathias Gustafsson                      2002 ÅIFK              3.55,82
20. Tommi Ilomäki                           2002 JyväskKU          3.59,52
21. Lassi Kanto                             2002 TampPy            4.00,17
22. Rami Viitamäki                          2002 TampPy            4.04,40
23. Onni Ikonen                             2002 HankasHa          4.16,99



P11 Pituus
  1. Tomi Laakso                             2002 TapE                 4,73               
  2. Henrik Laitinen                         2002 TampPy               4,64               
  3. Ville-Vertti Vähätalo                   2002 HKV                  4,43               
  4. Joonatan Veijola                        2002 HämeenlTa            4,42               
  5. Joona Tuominen                          2002 PorinYU              4,37               
  6. Ville Suoniemi                          2002 KangU                4,34               
  7. Jirka Tommola                           2002 LahdA                4,29               
  8. Atte Nevala                             2002 KU-58                4,20               
  9. Saku Laine                              2002 TampPy               4,20               
10. Toni Appelqvist                         2002 EsboIF               4,18               
11. Konsta Kekäläinen                       2002 VeitsilKV            4,17               
12. Aleksi Savolainen                       2002 NokU                 4,12               
13. Lassi Forss                             2002 LahdA                4,11               
14. Severi Rautio                           2002 RaisKu               4,10               
15. Tarmo Ryynänen                          2002 HKV                  4,07               
16. Joonas Lakkamäki                        2002 PorinYU              4,05               
17. Johannes Maetoloa                       2002 HämeenlTa            4,03               
18. Mikko Mäkipää                           2002 YlöjU                3,98               
19. Akseli Saarinen                              LauttLu              3,92               
20. Arttu Peltola                           2002 JyväskKU             3,91               
21. Christian Harjanne                      2002 PorinYU              3,90               
22. Joonatan Kemppainen                     2002 PihtipTui            3,85               
23. Okko Savola                             2002 TampPy               3,83               
24. Antti Pihlavisto                        2002 HKV                  3,83               
25. Eino Vuori                              2002 HämeenlTa            3,83               
26. Miro Tammelin                           2002 HIFK                 3,80               
27. Lassi Kanto                             2002 TampPy               3,78               
27. Niilo Rova                              2002 HKV                  3,78               
29. Jesse Sorvari                           2002 PorvU                3,75               
30. Ville Myllyaho                          2002 KuivAu               3,73               
31. Tuomo Honkonen                          2002 RiihimKi             3,70               
32. Dani Lirkki                             2002 JyväskKU             3,70               
33. Fredrik Björkqvist                      2002 IFÅsarna             3,69               
34. Robert Silenko                          2002 LauttLu              3,69               
35. Juuso Erkkilä                           2002 LohtVei              3,68               
36. Jonatan Kinnunen                        2002 SaarijPu             3,66               
37. Aaro Järvinen                           2002 TampPy               3,62               
38. Otso Kolehmainen                        2002 IitPy                3,61               
39. Johan Nygård                            2002 IFDrott              3,60               
40. Hugo Orkamo                             2002 EspTa                3,52               
41. Viktor Byggmästar                       2002 IFDrott              3,50               
42. Onni Kontro                             2002 JyväskKU             3,49               
43. Arto Laitinen                           2002 VehmU                3,46               
44. Joel Pudas                              2002 VeitsilKV            3,45               
45. Iivari Willman                          2002 NoormNo              3,44               
46. Carlos Hosio                            2002 TampPy               3,44               
47. Kristofer Aaltonen                      2002 HKV                  3,40               
48. Mathias Gustafsson                      2002 ÅIFK                 3,38               
49. Tommi Ilomäki                           2002 JyväskKU             3,37               
50. Eetu Eho                                2002 TampU                3,34               
51. Johannes Anttonen                       2002 KeskiUYU             3,30               
52. Mikko Laine                             2002 PälkLL               3,26               
53. Tuomas Smolander                        2002 TampPy               3,24               
54. Rami Viitamäki                          2002 TampPy               3,21               
     Vili Leppänen                           2002 TampPy                DNS               
     Kaapo Kankainen                         2002 TampPy                DNS               

P11 Keihäs
  1. Saku Laine                              2002 TampPy              38,58
          38,11  36,30  32,17  35,04  38,58  32,09
  2. Frans Hakasuo                           2002 LauttLu             34,52
          29,77  30,15  33,46  32,63  34,52  34,18

  3. Joonatan Kemppainen                     2002 PihtipTui           33,40
          31,46  32,62  28,50  33,40  32,77  28,17
  4. Joonas Lakkamäki                        2002 PorinYU             32,92
          31,01  28,40  25,76  27,98  31,19  32,92
  5. Martin Jahnsson                         2002 PargIF              32,59
          32,59  25,24  30,58  28,30  26,96  29,71
  6. Jirka Tommola                           2002 LahdA               31,69
          31,69  29,53      X  29,96  29,03  30,41
  7. Ville Myllyaho                          2002 KuivAu              31,48
          26,18  30,33  31,27  30,38  31,48  30,22
  8. Juha Närhi                                   LempKi              30,07
          27,35  30,07  28,30  28,34  29,12  29,08
  9. Jesse Sorvari                           2002 PorvU               26,87
          24,14  20,97  26,87                    
10. Konsta Kekäläinen                       2002 VeitsilKV           26,83
          26,83  26,76  25,92                    
11. Okko Savola                             2002 TampPy              26,31
          25,31  17,77  26,31                    
12. Antti Pihlavisto                        2002 HKV                 26,20
          26,20  24,41  24,03                    
13. Otso Kolehmainen                        2002 IitPy               25,78
          25,78  25,75  25,27                    
14. Iivari Willman                          2002 NoormNo             24,25
          24,25  23,61  21,91                    
15. Matthias Anttonen                       2002 KeskiUYU            24,15
          20,65  24,15  22,76                    
16. Joona Tuusjärvi                         2002 HIFK                21,55
          19,15  18,62  21,55                    
17. Atte Nevala                             2002 KU-58               21,44
          21,44  20,32  21,09                    
18. Roope Rämä                              2002 LempKi              20,87
          19,31  19,64  20,87                    
19. Viktor Byggmästar                       2002 IFDrott             20,74
          18,52  16,62  20,74                    
20. Joosu Iisakkala                         2002 PorinYU             19,47
          15,54  16,38  19,47                    
21. Niilo Rova                              2002 HKV                 19,21
          17,18  19,21      X                    
22. Joel Pudas                              2002 VeitsilKV           18,57
          15,38  15,94  18,57                    
23. Tomas Capiten                           2002 TampPy              17,87
          15,49  17,87  15,86                    
24. Mikko Laine                             2002 PälkLL              16,74
          13,57  16,74  15,09                    
25. Aaro Järvinen                           2002 TampPy              14,98
          12,98      X  14,98                    
26. Carlos Hosio                            2002 TampPy              14,18
          14,18  13,17  13,25                    
     Vili Leppänen                           2002 TampPy                DNS
       
     Kaapo Kankainen                         2002 TampPy                DNS
       
P11 4 x 100 m
Erä 1               
  1. Porin Yleisurheilu 1                            1.01,08
        Joonas Lakkamäki
        Joosu Iisakkala
        Christian Harjanne
        Joona Tuominen
  2. Tampereen Pyrintö 2                             1.02,57
        Tomas Capiten
        Tuomas Smolander
        Lassi Kanto
        Miro Little
  3. Tampereen Urheilijat -38 1                      1.04,17
        Julius Pero
        Jaakko Linnus
        Eetu Eho
        Juho Autio
  4. Tampereen Pyrintö 4                             1.04,65
        Jere Haapalainen
        Oliver Ben Khalifa
        Elias Mäkinen
        Oliver Ojala
  5. Helsingin Kisa-Veikot 2                         1.06,04
        Kristofer Aaltonen
        Benjamin Lee
        Lassi Pihlavisto
        Simeon Vorselman
  6. Tampereen Pyrintö 3                             1.07,92
        Aaro Järvinen
        Carlos Hosio
        Rami Viitamäki
        Jonatan Schmidlechner
Erä 2               
  1. Tampereen Pyrintö 1                               57,65
        Saku Laine
        Nuutti Mustalahti
        Henrik Laitinen
        Vili Leppänen
  2. Helsingin Kisa-Veikot 1                         1.00,37
        Tarmo Ryynänen
        Niilo Rova
        Antti Pihlavisto
        Ville-Vertti Vähätalo
  3. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1                   1.00,44
        Arttu Peltola
        Onni Kontro
        Dani Lirkki
        Kosti Pusaaniemi
  4. Hämeenlinnan Tarmo 1                            1.00,53
        Joonatan Veijola
        Johannes Maetoloa
        Kaapo Rämö
        Eino Vuori
  5. Lauttakylän Luja 1                              1.02,04
        Frans Hakasuo
        Robert Silenko
        Akseli Saarinen
        Nuutti Murtojärvi

  6. HIFK-friidrott 1                                1.07,64
        Olli Sotavalta
        Joona Tuusjärvi
        Sebastian Sinervo
        Miro Tammelin


T15 Korkeus
  1. Sonja Alasaukko-Oja                     1998 LapLu                 162
         149 154 159 162 164
           O   O XXO XXO XXX
  2. Veera Tuominen                          1998 KokemKV               159
         137 144 149 154 159 162
           O   O   O   O   O XXX
  3. Nathalie Westman                        1998 GamlakIF              154
         130 137 144 149 154 159
           O   O   O   O   O XXX
  4. Linnea Lindholm                         1998 LahdA                 154
         144 149 154 159
           O  XO XXO XXX
  5. Heidi Kangasniemi                       1998 IkaalU                149
         130 137 144 149 154
           O   O   O   O XXX
  6. Anni Salminen                           1998 LarsmoIF              149
         137 144 149 154
           O  XO   O XXX
  7. Essi Alanko                             1998 SalVil                149
         137 144 149 154
           O   O XXO XXX
  8. Monika Ahonen                           1998 JyväskKU              144
         137 144 149
           O   O XXX
  8. Eerika Pöytäkangas                      1998 JyväskKU              144
         137 144 149
           O   O XXX
  8. Jenna Sjögren                           1998 IitPy                 144
         137 144 149
           O   O XXX
11. Minja Nurminen                          1998 NurmijYU              144
         130 137 144 149
           O  XO  XO XXX
12. Enni Henttonen                          1998 TuUL                  144
         130 137 144 149
          XO  XO  XO XXX
13. Johanna Oksanen                         1998 JyväskKU              144
         137 144 149
          XO XXO XXX
14. Maija Marttila                          1998 TampU                 137
         120 130 137 144
           O   O  XO XXX
14. Janina Laine                            1998 PorinYU               137
         130 137 144
           O  XO XXX
16. Pinja Koivumäki                         1998 LauttLu               130
         130 137
           O XXX

16. Lotta Rantanen                          1998 TuUL                  130
         120 130 137
           O   O XXX
18. Annika Niemi                            1998 YlöjU                 130
         120 130 137
          XO   O XXX
19. Elizaveta Visser                        1998 HIFK                  130
         130 137
          XO XXX
19. Marlies Kath                                 Hamburger SV          130
         120 130 137
           O  XO XXX
21. Ida Koskinen                            1998 TuUL                  130
         120 130 137
          XO  XO XXX
     Henna Sallinen                          1998 SavonlRie              NH
         144
         XXX
     Julia Enarvi                            1998 TampPy                DNS
     Linn Nylund                             1998 VasaIS                DNS
     Sonja Koivu                             1998 LempKi                DNS
     Senni Tammisto                               TeuvRi                DNS
       

T15 Keihäs
  1. Pinja Koivumäki                         1998 LauttLu             37,76
          36,54  36,05  37,76  33,45  34,93  37,42

  2. Linda Huhtala                           1998 YlänKi              37,53
          34,71  31,79  35,84  32,47  37,53  35,51
  3. Niina Mäkelä                            1998 LiedPa              34,86
          32,35  32,05  34,86      X  34,31      X
  4. Sanni Salmio                            1998 KuusKi              33,37
          28,94  30,17  31,86  33,37      X  31,47
  5. Jennie Nylund                           1998 IKFalken            33,07
          32,50  32,96      X  31,14  33,07  32,84
  6. Henna Sallinen                          1998 SavonlRie           32,49
          30,15  32,49  25,27  30,26  27,44  26,00
  7. Nea Sandström                                ValkHa              31,88
          30,03  30,32  29,38  31,88  28,92  30,21
  8. Vilma Hakala                            1998 LänsiUU             28,90
          23,64  28,67  24,91  28,90  26,47  27,10
  9. Janette Kaukonen                        1998 KaarUra             28,50
          25,70  26,17  28,50
10. Jenna Ojapalo                           1998 IitPy               28,22
          24,78  24,94  28,22
11. Sara Viinikka                           1998 IFDrott             25,96
          25,96  23,64  23,26
12. Niia Soininen                           1998 VarkKV              24,71
          22,96      X  24,71
13. Ada Kaivola                             1998 EspTa               23,04
          21,03  21,15  23,04
     Eveliina Herrala                        1998 KokemKV               DNS
     Anniina Ruhberg                         1998 LahdA                 DNS
     Linn Nylund                             1998 VasaIS                DNS
     Kiia Hostikka                           1998 MiehVi                DNS
     Hanna Keskinen                               LempKi                DNS
       

T14 Kuula
  1. Milla Koski-Vähälä                      1999 LumijLU             12,22
          12,03  12,14      X  12,01      X  12,22
  2. Helena Leveelahti                       1999 VirtU               12,11
          12,11  11,43      X  12,10      X      X
  3. Viivi Virolainen                        1999 PyhtY               11,93
          10,72  11,58  11,72  11,36      X  11,93
  4. Emilia Kääntä                           1999 AlavVi              11,55
          10,45  10,30  10,02  10,55  11,24  11,55
  5. Tara Vaittinen                          1999 LahdA               11,22
           9,76  11,22  10,27  10,33  10,43  10,31
  6. Mari Kahilainen                         1999 PihtipTui           10,82
           9,96      X  10,82  10,79  10,40      X
  7. Iina-Kaisa Mäkelä                       1999 KeskiUYU             9,79
           9,68   8,51   9,79   8,64   8,20   9,60
  8. Muusa Makkonen                          1999 KerimU               9,50
           9,50   9,24   8,95   8,45   8,18      X
  9. Marika Haavisto                         1999 LauttLu              9,30
           8,79   9,30   8,71

10. Janika Jauhoniemi                       1999 ReisjPi              9,27
           8,94   9,27      X
11. Julia Beyer                                  Hamburger SV         9,07
           8,66   8,45   9,07
12. Viola Rauhamaa                          1999 KärkKV               8,83
           8,83   8,58   8,18
13. Nea Nylund                              1999 TampU                8,83
           8,83   7,59   7,89
14. Katariina Tuominen                      1999 TampU                8,77
              X   8,77   8,68
15. Jutta Selin                             1999 YlöjU                8,50
           7,86   8,50   8,49
16. Sanna Heinonen                          1999 HKV                  8,36
           8,36      X   7,89
17. Emmi Kemppainen                         1999 KeskiUYU             8,31
           8,07   7,84   8,31
18. Milla Mäkipää                           1999 YlöjU                7,98
           7,98   7,32   7,25
19. Hilla Nieminen                          1999 JyväskKU             7,88
           7,60   7,88   7,75
20. Elina Pekkala                           1999 TuUL                 7,60
           7,15   7,02   7,60
21. Ella Pekola                             1999 TampPy               7,59
           7,52      X   7,59
22. Annika Valle                            1999 HKV                  7,44
           6,99   7,42   7,44
23. Christel Osei                                Hamburger SV         6,77
           5,99   6,21   6,77
24. Anu Puisti                              1999 JanJa                6,60
           6,46      X   6,60
25. Sonja Vainonen                          1999 IitPy                6,50
           6,14   6,50   5,88
26. Emilia Helminen                         1999 IitPy                6,35
           5,46   6,35   5,74
27. Nea Laine                               1999 HämeenlTa            6,18
           6,18   5,29   5,85
28. Veera Rautiainen                        1999 IitPy                6,04
           5,62      X   6,04
29. Iida-Maria Ivanoff                      1999 LauttLu              5,92
              X      X   5,92

30. Rosa Lounela                            1999 EspTa                5,84
              X      X   5,84
     Saara Mannila                           1999 PorinYU               DNS
     Iida-Sofia Marttia                      1999 TurWei                DNS
       
T14 Keihäs
  1. Mette Gerkman                           1999 EspTa               41,72
          29,87  41,72  40,08  38,97  36,63  40,19
  2. Milla Koski-Vähälä                      1999 LumijLU             40,77
          38,87  39,57      X  39,87  39,35  40,77
  3. Janika Jauhoniemi                       1999 ReisjPi             38,09
          36,56      X  36,69  34,88  38,09  36,51
  4. Muusa Makkonen                          1999 KerimU              36,54
          32,80  36,54  34,00  33,62  35,50  31,13
  5. Sanna Heinonen                          1999 HKV                 34,31
          31,04  31,95  31,04  31,29  34,31  34,22
  6. Mari Kahilainen                         1999 PihtipTui           33,29
          29,55  28,09  33,29  30,39  32,32  31,66
  7. Roosa Ylönen                            1999 HankasHa            33,15
          29,00  29,61  31,58  32,07  33,15  31,58
  8. Nea Nylund                              1999 TampU               31,05
          31,05  30,02  27,87  24,81  30,97  30,34
  9. Iris Riivari                            1999 VantSa              29,06
          29,06  25,09      X
10. Susanna Karhumäki                       1999 TampPy              26,37
          23,37  24,98  26,37
11. Nea Seppälä                             1999 TampPy              25,64
          23,12      X  25,64
12. Reetta Juurakko                         1999 HämeenlTa           25,51
          21,57  23,65  25,51
13. Annika Valle                            1999 HKV                 24,85
          24,24  24,85  24,84
14. Salla Seger                             1999 LänsiUU             24,45
          24,45  19,47  20,69
15. Marika Haavisto                         1999 LauttLu             24,05
          22,46  24,05  21,36      

16. Julia Beyer                                  Hamburger SV        23,23
          23,23  17,79  19,07
17. Aliisa Puumala                          1999 KokkTU              22,34
          19,62  20,43  22,34
18. Sara Löyttyniemi                        1999 EspTa               20,71
          19,01  15,56  20,71
19. Ella Pekola                             1999 TampPy              19,35
              X  19,35      X
20. Riikka Saarinen                         1999 KeskiUYU            16,86
          16,86  11,22  14,64
21. Emilia Helminen                         1999 IitPy               14,51
          13,48  11,25  14,51
22. Veera Rautiainen                        1999 IitPy               12,89
          12,89  12,16  12,42      
     Iida-Sofia Marttia                      1999 TurWei                DNS



T13 Korkeus
  1. Jemina Kousa                            2000 LahdA                 156
  2. Frida Hämäläinen                        2000 TampPy                153
  3. Inka Laakso                             2000 HKV                   153
  4. Sanni Kettunen                          2000 SalVil                147
  5. Ida Ounaslehto                          2000 EsboIF                147
  6. Janita Leppäranta                       2000 KristU                147
  7. Oona Hietala                            2000 YlöjU                 144
  8. Roosa Helala                                 MynämI                144
  9. Henriikka Riihikoski                    2000 VehmU                 143
10. Sanni Säntti                            2000 IlmajKi               139
11. Jenna Pohjonen                          2000 JanJa                 139
11. Olivia Mäkinen                          2000 YlöjU                 139
13. Emilia Isomäki                          2000 HKV                   139
13. Veera Pudas                             2000 VeitsilKV             139
15. Adeliina Herrala                        2000 KokemKV               139
15. Malva Nylund                            2000 VasaIS                139
17. Veera Matintalo                         2000 LauttLu               134
17. Aliisa Luukkainen                       2000 SavonlRie             134
17. Laura Enbuska                           2000 PellPo                134
20. Enni Harittu                            2000 TuUL                  134
21. Olivia Ben Khalifa                      2000 TampPy                134
22. Jil Bronzel                                  Hamburger SV          134
23. Olivia Saarinen                         2000 KangU                 127
23. Laura Putkiranta                        2000 LeppSi                127
23. Jenni Rämö                              2000 HämeenlTa             127
23. Reetta Kämäräinen                       2000 EspTa                 127
23. Jasmin Männistö                         2000 KuivAu                127
23. Maija Lehti                             2000 TuUL                  127
29. Meeri Manninen                          2000 KeskiUYU              127
29. Merette Koskenniemi                     2000 TampU                 127
29. Julia Angeria                           2000 KuivAu                127
29. Tara Kaipiainen                         2000 PyhtY                 127
33. Saana Sairanen                          2000 HKV                   127
33. Nea Autio                               2000 NokU                  127
35. Jenny Skuthälla                         2000 IFÅsarna              120
35. Ida Räisänen                            2000 OulPy                 120
35. Erika Laitinen                          2000 VammsVoi              120
38. Heidi Färm                              2000 PorinYU               120
39. Elina Toimela                           2000 TampPy                120
40. Lia Catania                             2000 HelsTa                110
40. Eveliina Alanko                         2000 HelsTa                110
40. Alina Lindström                         2000 PorinYU               110
40. Riina Lagerblom                         2000 EspTa                 110
40. Elina Salomaa                           2000 TurWei                110
     Kiia Kainulainen                        2000 KeskiUYU               NH
     Saara Peltola                           2000 LänsiUU                NH
     Pinja Konttinen                         2000 HIFK                  DNS
     Iita Elimäki                            2000 LappUM                DNS
     Lumi Nikkola                            2000 VehmU                 DNS
     Emmi Pajasmaa                           2000 NurmijYU              DNS

T13 Keihäs
  1. Sofia Pölkky                            2000 SeinäjsU            37,35
          32,44  33,91  37,35  34,10  36,95  35,04
  2. Pinja Hirsikorpi                        2000 RaahVe              35,94
          33,05  32,38  33,18  34,88  35,63  35,94
  3. Sanni Kilpeläinen                       2000 VantSa              34,09
          29,36  31,46  31,92  31,96  33,95  34,09
  4. Nelly Lehtilä                           2000 TurWei              32,30
          26,83  29,43  31,05  31,06  32,04  32,30
  5. Janina Raukko                           2000 VasaIS              28,89
          27,46  28,68  28,89      X  25,29  27,25
  6. Adeliina Herrala                        2000 KokemKV             28,79
          26,25  26,08  26,31  28,79  27,13  25,67
  7. Tessa Toropainen                        2000 SuolU               28,67
          27,60  28,13  28,67  28,58  25,91  28,09
  8. Amanda Saari                            2000 TampPy              27,68
          27,16  27,32  27,68  25,16  26,57  26,25
  9. Jonna Sainio                            2000 TampPy              26,29
          26,29  23,83  26,01
10. Ann-Nina Heikkilä                       2000 NoormNo             25,18
          25,18  22,34  20,79
11. Riina Hytti                             2000 PyhtY               24,84
          23,42  24,84  23,92
12. Aada Viitanen                           2000 TuUL                24,82
          24,28  22,81  24,82
13. Katariina Kontio                        2000 EspTa               24,38
          24,38  22,57  21,15
14. Veera Matintalo                         2000 LauttLu             24,28
          21,64  23,33  24,28

15. Netta Tuusjärvi                         2000 HIFK                23,92
          23,92  23,20  23,21
16. Noora Hautamäki                         2000 PyhtY               23,52
              X  23,52  18,84
17. Olivia Saarinen                         2000 KangU               23,52
              X  23,52  16,66
18. Maisa Laakso                            2000 IFDrott             22,71
          20,18  22,11  22,71
19. Emmi Hirvelä                            2000 SeinäjsU            22,60
          20,72  19,76  22,60
20. Marielle Gustafsson                     2000 EsboIF              22,59
          22,21  22,59  21,87
21. Essi Davies                             2000 HKV                 22,44
          22,44  21,31      X
22. Camilla Kohl                            2000 EspTa               22,22
          15,81  16,14  22,22
23. Annika Hohkuri                          2000 KanksLei            20,92
          19,70  20,92  17,98
24. Maria Lahdensuo                         2000 TampPy              20,42
          20,42  19,69  19,72
25. Kiia Keinonen                           2000 TampPy              20,32
          20,32  19,19  20,30
26. Senna Kanerva                           2000 PälkLL              19,93
          18,28  19,92  19,93
27. Nina Kaitemo                            2000 HKV                 19,55
          19,55  19,09  19,21
28. Neea Nurmi                              2000 EspTa               19,53
          19,53      X  16,70
29. Ida Räisänen                            2000 OulPy               19,13
          16,41  19,13  13,51
30. Linnea Backholm                         2000 VasaIS              17,42
          13,13  17,42  16,63
31. Fiia Salminen                           2000 VehmU               16,56
          16,56  14,87  14,43      
32. Hanna Karras                            2000 EspTa               16,18
          15,79  16,18  16,15
33. Emma Karhu                              2000 EspTa               13,63
          12,60  13,63  12,49
34. Riina Pöllänen                               KeskiUYU            12,78
          12,78   8,65   6,31
     Janna Häihänen                          2000 LauttLu               DNS
     Runa Autzen                                  Hamburger SV          DNS
       
 

Tampere Junior Indoor Games, Tampere 9.3.2013

 

P11 60 m
  1. Tomi Laakso                             2002 TapE                 8,55
  2. Matias Ambasciano                       2002 KeskiUYU             8,84
  3. Henrik Laitinen                         2002 TampPy               8,85
  4. Nuutti Mustalahti                       2002 TampPy               8,87
  5. Aleksi Savolainen                       2002 NokU                 8,88
  6. Ville Suoniemi                          2002 KangU                9,02
  7. Konsta Kekäläinen                       2002 VeitsilKV            9,06
  8. Ville-Vertti Vähätalo                   2002 HKV                  9,23
Alkuerät
Erä 1               
  1. Tomi Laakso                             2002 TapE                 8,89
  2. Joona Tuominen                          2002 PorinYU              9,10
  3. Ville Rautio                            2002 TammRy               9,42
  4. Ville Myllyaho                          2002 KuivAu              10,00
  5. Joosu Iisakkala                         2002 PorinYU             10,25
  6. Kasperi Valonen                         2002 TampPy              10,36
Erä 2               
  1. Konsta Kekäläinen                       2002 VeitsilKV            9,01
  2. Tarmo Ryynänen                          2002 HKV                  9,37
  3. Eino Vuori                              2002 HämeenlTa            9,42
  4. Mikko Mäkipää                           2002 YlöjU                9,52
  5. Dani Lirkki                             2002 JyväskKU             9,76
  6. Jan Lammenaho                           2002 HyvsU               10,32
Erä 3               
  1. Arttu Peltola                           2002 JyväskKU             9,20
  2. Toni Appelqvist                         2002 EsboIF               9,42
  3. Ville Saari                             2002 KuortKu              9,67
  4. Rasmus Krogell                          2002 VantSa              10,08
  5. Lassi Kanto                             2002 TampPy              10,09
  6. Eetu Eho                                2002 TampU               10,90
Erä 4               
  1. Matias Ambasciano                       2002 KeskiUYU             8,93
  2. Ville-Vertti Vähätalo                   2002 HKV                  8,94
  3. Tomas Capiten                           2002 TampPy               9,36
  4. Janne Still                             2002 KestKV               9,94
  5. Tuomas Smolander                        2002 TampPy               9,94
  6. Tuomo Honkonen                          2002 RiihimKi             9,95
  7. Joel Pudas                              2002 VeitsilKV           10,33
Erä 5               
  1. Henrik Laitinen                         2002 TampPy               8,95
  2. Nico Kahari                             2002 IKFalken             9,37
  3. Onni Kontro                             2002 JyväskKU             9,39
  4. Henri Hirvinen                          2002 KanksLei             9,73
  5. Matthias Anttonen                       2002 KeskiUYU            10,17
  6. Iivari Willman                          2002 NoormNo             10,63
  7. Rami Viitamäki                          2002 TampPy              10,66
Erä 6               
  1. Aleksi Savolainen                       2002 NokU                 8,95
  2. Miro Tammelin                           2002 HIFK                 9,21
  3. Lassi Forss                             2002 LahdA                9,34
  4. Johannes Maetoloa                       2002 HämeenlTa            9,86
  5. Frans Hakasuo                           2002 LauttLu              9,86
  6. Christian Harjanne                      2002 PorinYU              9,92
  7. Mathias Gustafsson                      2002 ÅIFK                10,44
Erä 7               
  1. Nuutti Mustalahti                       2002 TampPy               8,97
  2. Albert Vauhkonen                        2002 LapinlVe             9,03
  3. Jonatan Kinnunen                        2002 SaarijPu             9,31
  4. Roope Saari                             2002 KuortKu              9,33
  5. Saku Laine                              2002 TampPy               9,39
  6. Tobin Gylling                           2002 TampPy              10,02
  7. Kaapo Rämö                              2002 HämeenlTa           10,17
Erä 8               
  1. Ville Suoniemi                          2002 KangU                8,93
  2. Severi Rautio                           2002 RaisKu               9,08
  3. Antti Pihlavisto                        2002 HKV                  9,53
  4. Johan Nygård                            2002 IFDrott              9,76
  5. Niilo Rova                              2002 HKV                  9,92
  6. Arto Laitinen                           2002 VehmU               10,11
  7. Hugo Orkamo                             2002 EspTa               10,20


P11 Kuula
  1. Saku Laine                              2002 TampPy              10,46
           9,80   9,47  10,46   9,76      X  10,22
  2. Frans Hakasuo                           2002 LauttLu              9,16
           8,00   8,71   8,62   8,33   9,09   9,16

  3. Aleksi Savolainen                       2002 NokU                 9,05
           8,28      X   9,02   9,05   8,93   8,74
  4. Ville Suoniemi                          2002 KangU                8,84
           7,87   8,37   7,94   7,99   8,45   8,84
  5. Konsta Kekäläinen                       2002 VeitsilKV            8,75
              X   7,69   8,75   7,64   8,12   7,87
  6. Martin Jahnsson                         2002 PargIF               8,73
           8,73   8,57      X      X   8,60      X
  7. Jesse Sorvari                           2002 PorvU                8,64
           8,00   8,50   8,56   8,37   8,64   8,36
  8. Joonatan Veijola                        2002 HämeenlTa            8,52
           8,11   8,28   8,04   8,28   8,52      X
  9. Ville Myllyaho                          2002 KuivAu               8,20
           8,20   7,51      X
10. Tobin Gylling                           2002 TampPy               8,14
              X   8,14   8,11
11. Tomi Laakso                             2002 TapE                 7,94
           7,67   7,66   7,94
12. Tomas Capiten                           2002 TampPy               7,84
           6,93   7,32   7,84
13. Okko Savola                             2002 TampPy               7,74
           7,52   7,62   7,74
14. Matthias Anttonen                       2002 KeskiUYU             7,46
           7,06   7,35   7,46
15. Joonatan Kemppainen                     2002 PihtipTui            7,45
           7,34   6,69   7,45
16. Joona Tuusjärvi                         2002 HIFK                 7,22
           7,22   6,98   6,88
17. Viktor Byggmästar                       2002 IFDrott              7,03
           7,01   7,03      X
18. Otso Kolehmainen                        2002 IitPy                6,94
           6,90   6,91   6,94
19. Tuomo Honkonen                          2002 RiihimKi             6,81
           5,93   6,25   6,81
20. Eino Vuori                              2002 HämeenlTa            6,79
           6,79   6,17      X
21. Arttu Peltola                           2002 JyväskKU             6,78
           6,50   6,78   6,58
22. Vili Leppänen                           2002 TampPy               6,72
           6,32   6,72   6,54
23. Miika Huikko                            2002 JyväskKU             6,57
           6,46   6,47   6,57
24. Eetu Ahonen                             2002 JämsI                6,51
           6,09   6,18   6,51
25. Kaapo Rämö                              2002 HämeenlTa            6,42
           5,53   6,42   6,24
26. Johannes Anttonen                       2002 KeskiUYU             6,38
           4,33   5,58   6,38
27. Dani Lirkki                             2002 JyväskKU             6,29
           5,92   6,29   5,61
28. Carlos Hosio                            2002 TampPy               5,95
              X   5,95   5,60
29. Iivari Willman                          2002 NoormNo              5,92
           5,92      X   5,85
30. Niilo Rova                              2002 HKV                  5,77
           5,12   4,89   5,77
31. Kristofer Aaltonen                      2002 HKV                  5,73
           5,73   5,66      X
32. Johan Nygård                            2002 IFDrott              5,68
           5,68   5,49   5,53
33. Janne Still                             2002 KestKV               5,48
           5,48   5,04   4,63
     Kaapo Kankainen                         2002 TampPy                DNS
     Kasperi Valonen                         2002 TampPy                DNS
       






T13 Pituus
  1. Ida Ounaslehto                          2000 EsboIF               5,23               
  2. Mette Baas                              2000 VeitsilKV            5,04               
  3. Saga Andersson                          2000 EsboIF               4,96               
  4. Elina Kujala                            2000 KeskiUYU             4,79               
  5. Jemina Kousa                            2000 LahdA                4,78               
  6. Olivia Mäkinen                          2000 YlöjU                4,78               
  7. Roosa Mähönen                           2000 JyväskKU             4,77               
  8. Maija Lehti                             2000 TuUL                 4,68               
  9. Roosa Villanen                          2000 LahdA                4,68               
10. Frida Hämäläinen                        2000 TampPy               4,65               
11. Jenny Asplund                           2000 LarsmoIF             4,65               
12. Oona Hietala                            2000 YlöjU                4,65               
13. Essi Davies                             2000 HKV                  4,65               
14. Neea Nurmi                              2000 EspTa                4,63               
15. Kia Kemppainen                          2000 LahdA                4,61               
16. Iida Lehtonen                           2000 HämeenlTa            4,59               
17. Annika Virtanen                         2000 HKV                  4,58               
18. Emilia Tiainen                          2000 LappUM               4,56               
19. Iita Elimäki                            2000 LappUM               4,55               
20. Alina Lindström                         2000 PorinYU              4,53               
21. Veera Pudas                             2000 VeitsilKV            4,52               
22. Reetta Kämäräinen                       2000 EspTa                4,51               
23. Saara Keskitalo                         2000 EspTa                4,50               
24. Runo Rantala                            2000 KeskiUYU             4,46               
25. Sandra-Sofia Kosonen                    2000 SavonlRie            4,45               
26. Tara Kaipiainen                         2000 PyhtY                4,45               
27. Satu-Maaria Pentinlehto                 2000 TampPy               4,40               
28. Veera Matintalo                         2000 LauttLu              4,40               
29. Enni Harittu                            2000 TuUL                 4,40               
30. Sanni Kettunen                          2000 SalVil               4,39               
31. Melina Rajulin                          2000 KeskiUYU             4,37               
32. Sanni Prittinen                         2000 HämeenlTa            4,37               
33. Henni Rinkinen                          2000 SavonlRie            4,36               
34. Jasmin Männistö                         2000 KuivAu               4,35               
35. Olivia Ben Khalifa                      2000 TampPy               4,34               
36. Anniina Putkonen                        2000 KuivAu               4,34               
37. Inka Laakso                             2000 HKV                  4,34               
38. Pinja Engman                            2000 KuivAu               4,33               
39. Jenni Rämö                              2000 HämeenlTa            4,32               
40. Jemina Forss                            2000 TampPy               4,32               
41. Jonna Sainio                            2000 TampPy               4,32               

42. Sofia Pohjaranta                        2000 SomE                 4,31               
43. Neea Flyktman                           2000 KaipVi               4,31               
44. Noora Hautamäki                         2000 PyhtY                4,31               
45. Jenna Pohjonen                          2000 JanJa                4,31               
46. Molly Pastewka                          2000 EsboIF               4,29               
47. Marisa Värtinen                         2000 HKV                  4,28               
48. Fanni Koivunen                          2000 TampU                4,27               
49. Sharon Laine                            2000 HIFK                 4,27               
50. Emmi Hirvelä                            2000 SeinäjSU             4,23               
51. Jenny Skuthälla                         2000 IFÅsar               4,21               
52. Veera Immonen                           2000 KuivAu               4,20               
53. Aino Hovinen                            2000 KaipVi               4,20               
54. Venla Naapuri                           2000 SavonlRie            4,18               
55. Aino Kekäläinen                         2000 VeitsilKV            4,16               
56. Eeva Immonen                            2000 EspTa                4,16               
57. Janette Hanski                          2000 KarhU                4,16               
58. Katariina Kontio                        2000 EspTa                4,15               
59. Merette Koskenniemi                     2000 TampU                4,14               
60. Henna Karhu                             2000 HKV                  4,11               
61. Heidi Färm                              2000 PorinYU              4,08               
62. Elli Häikiö                             2000 HKV                  4,08               
63. Pinja Konttinen                         2000 HIFK                 4,08               
64. Hanna Karras                            2000 EspTa                4,07               
65. Martta Korhonen                         2000 LappUM               4,06               
66. Ida Räisänen                            2000 OulPy                4,06               
67. Aliisa Luukkainen                       2000 SavonlRie            4,05               
68. Jenny Juutilainen                       2000 JyväskKU             4,04               
69. Karoliina Kujanpää                      2000 ValkHa               4,04               
70. Sofia Stenberg                          2000 PorinYU              4,03               
71. Olivia Saarinen                         2000 KangU                4,02               
72. Sofie Roos                              2000 HKV                  4,01               
73. Emilia Isomäki                          2000 HKV                  4,00               
74. Unna Sinivuori                          2000 JyväskKU             3,98               
75. Saana Sairanen                          2000 HKV                  3,97               
76. Emilia Anttila                          2000 BorgåAk              3,96               
77. Isabella Jääsvuo                        2000 EspTa                3,95               
78. Emilia Glücklich                             Hamburger SV         3,94               
79. Saara Korjonen                          2000 HKV                  3,92               
80. Anni Grekula                            2000 RaahVe               3,92               
81. Emma Simberg                            2000 HyvsU                3,92               
81. Jil Bronzel                                  Hamburger SV         3,92               
83. Camilla Kohl                            2000 EspTa                3,91               
84. Malva Nylund                            2000 VasaIS               3,90               
85. Tomma Brunzema                               Hamburger SV         3,90               
86. Phisinee Teppola                        2000 KärkKV               3,90               
87. Lucie Kuroczik                               Hamburger SV         3,88               
88. Venla Haavisto                          2000 NokU                 3,87               
89. Sonja Vaara                             2000 TurWei               3,87               
90. Meeri Manninen                          2000 KeskiUYU             3,83               
91. Saara Peltola                           2000 LänsiUU              3,82               
92. Jenna Sorvari                           2000 PorvU                3,82               
93. Lumi Nikkola                            2000 VehmU                3,81               
94. Eva-Lotta Vendla                        2000 HelsTa               3,79               
95. Petra Kallionpää                        2000 HämeenlTa            3,78               
96. Lia Catania                             2000 HelsTa               3,77               
97. Riina Hytti                             2000 PyhtY                3,77               
98. Anni Halme                              2000 HKV                  3,77               
99. Hannah Stoever                               Hamburger SV         3,76               
100. Venla Oksanen                           2000 SomE                 3,75               
101. Chloe Hagues                            2000 HKV                  3,72               
102. Jenni Plym                              2000 TampU                3,70               
103. Frida Pietiläinen                       2000 PorinYU              3,65               
104. Riina Lagerblom                         2000 EspTa                3,59               
105. Erika Laitinen                          2000 VammsVoi             3,56               
106. Pernilla Häggblom                       2000 IKFalken             3,56               
107. Amanda Rodriguez                        2000 HKV                  3,51               
108. Saara Forsell                           2000 HämeenlTa            3,50               
109. Eveliina Alanko                         2000 HelsTa               3,46               
110. Ellen Anttila                           2000 HKV                  3,45               
111. Nea Autio                               2000 NokU                 3,38               
112. Kiia Kainulainen                        2000 KeskiUYU             2,89               
113. Elsa Nieminen                           2000 EspTa                2,81               
114. Laura Enbuska                           2000 PellPo               2,00               
     Runa Autzen                                  Hamburger SV           NM               
     Salla Saarinen                          2000 TampPy                DNS               
     Jessi Latvasalo                         2000 KU-58                 DNS               


T13 Kuula
  1. Rebekka Sukselainen                     2001 EspTa               12,01
          11,44      X  11,76  12,01      X  11,75
  2. Sofia Pölkky                            2000 SeinäjSU            11,06
          10,63  10,17  10,05  10,11  11,06      X
  3. Maria Olkkonen                               HartVoi             10,96
           9,96      X   9,99  10,37   9,93  10,96
  4. Miia Puolakka                           2000 KokemKV             10,58
           9,79  10,58  10,19  10,14   9,82      X
  5. Marielle Gustafsson                     2000 EsboIF              10,44
           9,65   9,34  10,10   9,99  10,44      X
  6. Elisa Toivola                           2000 HyvsU               10,33
          10,33      X  10,23  10,26      X      X
  7. Nelly Lehtilä                           2000 TurWei              10,19
          10,19   9,84  10,08   9,88      X      X
  8. Katri Erkkilä                           2000 BorgåAk             10,00
          10,00   8,70   9,14   9,26   9,87   9,38
  9. Erika Ahvenharju                        2001 JanJa                9,94
           9,94   9,06   9,38
10. Sofia Rantanen                          2001 KeskiUYU             9,84
           9,35   9,84   8,91
11. Aliisa Luukkainen                       2000 SavonlRie            9,81
           9,81   8,97   8,84
12. Janina Raukko                           2000 VasaIS               9,48
           8,96      X   9,48
13. Noora Hautamäki                         2000 PyhtY                9,46
           9,05   8,92   9,46
14. Pinja Hirsikorpi                        2000 RaahVe               9,36
           9,36   8,75   9,04
15. Eva-Lotta Vendla                        2000 HelsTa               9,35
           9,35   9,18   9,08
16. Minja Majasuo                           2000 RaumU                9,29
           9,29   8,81   8,14
17. Hanna Lammassaari                       2001 LahdA                9,29
           9,29   8,64   8,53
18. Janette Hanski                          2000 KarhU                8,85
              X   8,76   8,85
19. Ann-Nina Heikkilä                       2000 NoormNo              8,81
           8,81   8,53   8,81
20. Manda Gullberg                          2000 VasaIS               8,56
           8,26   8,56   8,23
21. Veera Matintalo                         2000 LauttLu              8,35
           8,02   7,92   8,35

22. Maisa Laakso                            2000 IFDrott              8,30
           7,04   8,30   7,66
23. Henni Rinkinen                          2000 SavonlRie            8,25
           7,47   8,25   8,03
24. Unna Sinivuori                          2000 JyväskKU             8,16
           7,31   8,16   7,95
25. Sanni Kuparinen                         2001 JanJa                8,07
           7,86   8,07   6,86
26. Eeva Immonen                            2000 EspTa                8,01
           7,96   7,90   8,01
27. Veera Jussinniemi                       2000 LimNM                7,96
           7,96   7,87   7,74
28. Riina Hytti                             2000 PyhtY                7,90
           7,70   7,39   7,90
29. Hanna Karras                            2000 EspTa                7,89
           7,89   7,46   7,40
30. Riina Lagerblom                         2000 EspTa                7,88
           7,82   7,88   7,68
31. Henna Karhu                             2000 HKV                  7,78
           7,78   7,44      X
32. Olivia Saarinen                         2000 KangU                7,77
           7,03   7,77      X
33. Aada Viitanen                           2000 TuUL                 7,70
           6,74   7,70   6,66
34. Jil Bronzel                                  Hamburger SV         7,59
           7,29   7,59   7,21
35. Henni Eskelinen                         2000 LahdA                7,59
           7,27   7,59   6,79
36. Maria Lahdensuo                         2000 TampPy               7,55
           7,55   7,48      X
37. Emma Simberg                            2000 HyvsU                7,24
           6,52   7,24   7,13
38. Saga Andersson                          2000 EsboIF               7,16
           7,16   6,29   6,89
39. Nora Tousignant                         2001 EspTa                7,00
           6,44   7,00      X
40. Jenniina Heikkilä                       2001 NoormNo              6,99
           6,99      X   5,89
41. Emilia Anttila                          2000 BorgåAk              6,89
           6,89   6,61   6,88
42. Jenni Kiveliö                           2000 VasaIS               6,58
           6,42      X   6,58
43. Jemina Gaye                             2001 HKV                  6,28
           6,28   6,28   6,25
44. Hanna Ranki                             2000 JanJa                6,27
           6,27   4,93      X
45. Yasmin Laouari                          2001 HKV                  6,23
           5,78   6,01   6,23      
46. Kiia Kainulainen                        2000 KeskiUYU             5,80
           5,78   5,80   5,48
47. Sofia Sohlberg                          2001 HKV                  5,72
           5,68   5,51   5,72
48. Riina Pöllänen                               KeskiUYU             5,70
           5,06   5,52   5,70
49. Chloe Hagues                            2000 HKV                  5,44
           5,44   5,09      X
50. Jutta Puranen                           2001 KeskiUYU             5,15
           5,15   4,99   4,33
     Aino Keränen                            2000 TuUL                  DNS
       


T14 60 m
  1. Saana Johansson                         1999 TampPy               7,90
  2. Viivi Lehikoinen                        1999 HIFK                 7,96
  3. Ellinoora Karvinen                      1999 SavonlRie            8,07
  4. Tua-Talvikki Anttila                    1999 HKV                  8,19
  5. Tiia Tammisalo                          1999 TampPy               8,19
  6. Annika Haverinen                        1999 KajKi                8,20
  7. Mette Gerkman                           1999 EspTa                8,28
  8. Amanda Kylen                            1999 TurWei               8,33
Alkuerät
Erä 1               
  1. Amanda Kylen                            1999 TurWei               8,31
  2. Anniina Klemi                           1999 LappUM               8,47
  3. Noora Juslin                            1999 BorgåAk              8,67
  4. Ella Auvinen                            1999 EsboIF               8,80
  5. Anna Aarnivala                               TampPy               9,00
  6. Anni Eskelinen                          1999 LahdA                9,19
  7. Madelein Luomanen                       1999 HIFK                 9,28
  8. Veera Rautiainen                        1999 IitPy                9,36
Erä 2               
  1. Tua-Talvikki Anttila                    1999 HKV                  8,23
  2. Reeta Laitinen                          1999 TampPy               8,52
  3. Ilona Kekkonen                          1999 LahdA                8,56
  4. Antonia Stolpe                          1999 VasaIS               8,85
  5. Laura Sipiläinen                        1999 HKV                  8,91
  5. Phan Ly                                      TampU                8,91
  7. Linnèa Nyman                            1999 IFDrott              9,45
  8. Jasmin Kuusisaari                       1999 IFDrott              9,87
Erä 3               
  1. Mette Gerkman                           1999 EspTa                8,33
  2. Hilla Nieminen                          1999 JyväskKU             8,43
  3. Anneka Kruuti                           1999 SeinäjSU             8,69
  4. Tanja Lähdekorpi                        1999 LempKi               8,90
  5. Lotta Koistinen                         1999 JyväskKU             9,46
  6. Riikka Saarinen                         1999 KeskiUYU            10,15
Erä 4               

  1. Aliisa Rahikainen                       1999 MikkKV               8,54
  2. Greta Neffling                          1999 TurWei               8,63
  3. Valma Salomäki                          1999 AlajA                8,73
  4. Milla Mäkipää                           1999 YlöjU                8,81
  5. Lotta Soini                             1999 EspTa                9,30
Erä 5               
  1. Annika Haverinen                        1999 KajKi                8,28
  2. Linn Ljungars                           1999 VasaIS               8,47
  3. Reetta Juurakko                         1999 HämeenlTa            8,75
  4. Jette Matschl                                Hamburger SV         8,84
  5. Salla Koivumaa                          1999 VeitsilKV            8,88
  6. Aino Hakkila                            1999 EspTa                8,90
  7. Jenni Palttala                               YlöjU                8,96
  8. Iris Riivari                            1999 VantSa               9,33
Erä 6               
  1. Viivi Lehikoinen                        1999 HIFK                 8,09
  2. Amanda Hiltula                          1999 VeitsilKV            8,51
  3. Katriina Aalto                          1999 ToijVau              8,52
  4. Serina Anton                            1999 TurWei               8,84
  5. Cassandra Karjalainen                   1999 HIFK                 8,89
  6. Carlotta Fiedler                             Hamburger SV         9,01
  7. Silja Laaksonen                         1999 HelsTa               9,26
Erä 7               
  1. Tiia Tammisalo                          1999 TampPy               8,21
  2. Iida Järvinen                           1999 TampU                8,50
  3. Senja Koskinen                          1999 JyväskKU             8,96
  4. Jenni Marjomaa                          1999 OulPy                9,04
  5. Christel Osei                                Hamburger SV         9,12
  6. Elina Pekkala                           1999 TuUL                 9,55
Erä 8               
  1. Petra-Sofia Laakso                      1999 SavonlRie            8,38
  2. Alina Strömberg                         1999 LarsmoIF             8,40
  3. Jutta Selin                             1999 YlöjU                8,58
  4. Laura Risto                             1999 KuopRei              8,75
  5. Vilma Kivelä                            1999 JyväskKU             8,87
  6. Sofia Heikonen                          1999 VeitsilKV            9,16
  7. Lotta Arola                             1999 HKV                  9,19
  8. Annika Nieminen                         1999 LänsiUU              9,78
Erä 9               
  1. Ellinoora Karvinen                      1999 SavonlRie            8,15
  2. Maiju Merivirta                         1999 LänsiUU              8,44
  3. Anna-Kaisa Korhonen                     1999 OulPy                8,70
  4. Sanni Jääskeläinen                      1999 KeskiUYU             8,82
  5. Kamilla Ojala                           1999 TurWei               9,02
  6. Nea Nylund                              1999 TampU                9,30
  7. Jemina Salo                             1999 TuUL                 9,53
  8. Sonja Vainonen                          1999 IitPy                9,94
Erä 10              
  1. Viivi Virolainen                        1999 PyhtY                8,52
  2. Emmi Kemppainen                         1999 KeskiUYU             8,82
  3. Elli Uusitalo                           1999 NoormNo              8,93
  4. Mathilda Kvist                          1999 VasaIS               9,16
  5. Aliisa Puumala                          1999 KokkTU               9,21
  6. Anu Puisti                              1999 JanJa                9,33
Erä 11              
  1. Jennifer Roos                           1999 LarsmoIF             8,48
  2. Fanny Kaitfors                          1999 IFDrott              8,70
  3. Noora Heikkonen                         1999 LappUM               8,79
  4. Ilona Luoma                             1999 TampPy               8,94
  5. Elina Alaviuhkola                       1999 VeitsilKV            9,57
  6. Leidy Hosio                                  TampPy              10,27
Erä 12              
  1. Saana Johansson                         1999 TampPy               7,92
  2. Emma Marjelund                          1999 KokkTU               8,70
  3. Fanni Kaasalainen                       1999 LauttLu              8,77
  4. Rosa Lounela                            1999 EspTa                9,75
  5. Sara Löyttyniemi                        1999 EspTa                9,86


T14 Pituus
  1. Saana Johansson                         1999 TampPy               5,58               
  2. Ellinoora Karvinen                      1999 SavonlRie            5,35               
  3. Tua-Talvikki Anttila                    1999 HKV                  5,26               
  4. Mette Gerkman                           1999 EspTa                5,25               
  5. Sanni Pajasmaa                          1999 NurmijYU             5,09               
  6. Tiia Tammisalo                          1999 TampPy               5,02               
  7. Saara Hakanen                           1999 KeskiUYU             4,98               
  8. Jannika Niemelä                         1999 EspTa                4,89               
  9. Sanni Rautio                            1999 LappUM               4,82               
10. Linn Ljungars                           1999 VasaIS               4,82               
11. Petra-Sofia Laakso                      1999 SavonlRie            4,78               
12. Emmi Kemppainen                         1999 KeskiUYU             4,75               
13. Mila Sederholm                          1999 LappUM               4,75               
14. Anniina Klemi                           1999 LappUM               4,74               
15. Iida Lensu                              1999 LappUM               4,73               
16. Amanda Hiltula                          1999 VeitsilKV            4,73               
17. Tanja Lähdekorpi                        1999 LempKi               4,69               
18. Iina-Kaisa Mäkelä                       1999 KeskiUYU             4,69               
19. Nea Seppälä                             1999 TampPy               4,62               
20. Fanny Kaitfors                          1999 IFDrott              4,54               
21. Jutta Selin                             1999 YlöjU                4,53               
22. Julianna Maja                           1999 TurWei               4,51               
23. Ella Auvinen                            1999 EsboIF               4,49               
24. Alina Strömberg                         1999 LarsmoIF             4,46               
25. Sofia Heikonen                          1999 VeitsilKV            4,44               
26. Mathilda Kvist                          1999 VasaIS               4,43               
27. Laura Eddelbüttel                            Hamburger SV         4,42               
28. Noora Juslin                            1999 BorgåAk              4,42               
29. Miisa Paulamäki                         1999 HKV                  4,38               
30. Katriina Aalto                          1999 ToijVau              4,36               
31. Cassandra Karjalainen                   1999 HIFK                 4,36               
32. Hilla Nieminen                          1999 JyväskKU             4,35               
33. Emma Marjelund                          1999 KokkTU               4,34               
34. Laura Sipiläinen                        1999 HKV                  4,33               
35. Ada Outinen                             1999 HKV                  4,31               
36. Ilona Luoma                             1999 TampPy               4,31               
37. Reeta Laitinen                          1999 TampPy               4,31               
38. Jenni Palttala                               YlöjU                4,28               
39. Sanni Jääskeläinen                      1999 KeskiUYU             4,19               
40. Lotta Arola                             1999 HKV                  4,17               
41. Antonia Stolpe                          1999 VasaIS               4,16               
42. Jette Matschl                                Hamburger SV         4,16               
43. Lotta Hovi                              1999 VeikkVei             4,14               
44. Iris Riivari                            1999 VantSa               4,10               
45. Aliisa Rahikainen                       1999 MikkKV               4,10               
46. Jenni Marjomaa                          1999 OulPy                4,08               
47. Marika Haavisto                         1999 LauttLu              4,07               
48. Linnèa Nyman                            1999 IFDrott              4,04               
49. Anni Eskelinen                          1999 LahdA                4,03               
50. Laura Risto                             1999 KuopRei              3,96               
51. Aliisa Puumala                          1999 KokkTU               3,92               
52. Ella Pekola                             1999 TampPy               3,86               
53. Vilma Kivelä                            1999 JyväskKU             3,79               
54. Veera Rautiainen                        1999 IitPy                3,78               
55. Christel Osei                                Hamburger SV         3,75               
56. Elina Pekkala                           1999 TuUL                 3,72               
57. Tessa Alhonen                           1999 LänsiUU              3,70               
58. Nelly Kuivalahti                        1999 TampPy               3,56               
59. Julia Beyer                                  Hamburger SV         3,53               
60. Emilia Helminen                         1999 IitPy                3,48               
61. Annika Nieminen                         1999 LänsiUU              3,44               
62. Jasmin Kuusisaari                       1999 IFDrott              3,18               
     Alisa Aalto                             1999 TampPy                 NM               
     Annika Alasaukko-oja                    1999 TampPy                DNS               
     Melissa Vesanen                         1999 JyväskKU              DNS               
     Madelein Luomanen                       1999 HIFK                  DNS               
     Susanna Kumpulainen                     1999 EspTa                 DNS               
     Riikka Saarinen                         1999 KeskiUYU              DNS               
     Saara Mannila                           1999 PorinYU               DNS               
     Greta Neffling                          1999 TurWei                DNS               

T14 Kiekko
  1. Helena Leveelahti                       1999 VirtU               45,91
          45,91  39,14  42,17  45,86  41,51      X
  2. Mette Gerkman                           1999 EspTa               35,66
          31,52  32,21      X  35,66      X      X
  3. Milla Koski-Vähälä                      1999 LumijLU             34,13
          32,91      X      X  32,21  34,13  33,57
  4. Elisa Toivola                           2000 HyvsU               32,64
          25,91  29,45  32,64  27,87      X      X
  5. Eveliina Salminen                       1999 LiedPa              32,21
          30,25  30,25      X  28,57  26,83  32,21
  6. Tara Vaittinen                          1999 LahdA               31,39
          28,35      X  21,78      X  30,07  31,39
  7. Susanna Karhumäki                       1999 TampPy              30,27
              X  30,27      X      -      -      -
  8. Mari Kahilainen                         1999 PihtipTui           30,15
          27,05      X      X  30,15      X  27,21
  9. Nea Nylund                              1999 TampU               26,14
          18,75  24,44  26,14
10. Katariina Tuominen                      1999 TampU               25,63
          21,06      X  25,63
11. Netta Tuusjärvi                         2000 HIFK                25,46
          25,46  20,60  23,85
12. Milla Mäkipää                           1999 YlöjU               25,40
          25,40  23,10  24,78
13. Janika Jauhoniemi                       1999 ReisjPi             25,08
              X  25,08  20,59
14. Annika Valle                            1999 HKV                 24,27
          23,95  24,27  22,18
15. Ilona Ikäheimo                               KuopRei             23,24
          19,89      X  23,24
16. Anni Eskelinen                          1999 LahdA               22,80
          22,80  22,71      X
17. Ann-Nina Heikkilä                       2000 NoormNo             21,86
              X  21,86      X
18. Milla Äikää                             2001 HIFK                21,71
          19,44  18,30  21,71
19. Marika Haavisto                         1999 LauttLu             19,64
              X      X  19,64

20. Ella Pekola                             1999 TampPy              18,39
              X  18,07  18,39
21. Julia Beyer                                  Hamburger SV        18,22
          13,55      X  18,22
22. Henni Eskelinen                         2000 LahdA               17,30
          15,73  17,30  16,35
23. Viivi Voutilainen                       2000 JyväskKU            16,59
          16,59  14,37      X
24. Sofia Pölkky                            2000 SeinäjSU            15,94
          15,94      X      -
     Iida-Maria Ivanoff                      1999 LauttLu                NM
              X      X      X

     Aino Keränen                            2000 TuUL                  DNS
       

T15 Seiväs
  1. Wilma Murto                             1998 SalVil                365
         325 335 345 365 376
          XO   -   O XXO XXX
  2. Laura Sirkiä                            1998 SalVil                325
         285 295 305 315 325 335
          XO  XO   O   O   O XXX
  3. Alina Strömberg                         1999 LarsmoIF              325
         285 295 305 315 325 335
           O   O  XO   O XXO XXX
  4. Krista Koskinen                         1998 JämsI                 315
         265 275 285 295 305 315 325
           O   O   -  XO   O   O XXX
  5. Monika Ahonen                           1998 JyväskKU              285
         285 295
           O XXX
  6. Hanna Keskinen                               LempKi                285
         225 235 245 255 265 275 285 295
           O   -  XO   O  XO   O   O XXX
  7. Pinja Koivumäki                         1998 LauttLu               275
         255 265 275 285
           O   O   O XXX

  8. Jenny Virta                             2001 UlvST                 245
         225 235 245 255
          XO   O XXO XXX
  9. Iina-Sofia Karonen                      1998 JyväskKU              235
         215 225 235 245
          XO   O   O XXX
10. Linn Nylund                             1998 VasaIS                235
         190 205 215 225 235 245
           O  XO  XO   O   O XXX
11. Maisa-Iida Koskela                      1998 JanJa                 235
         225 235 245
         XXO  XO XXX
12. Amanda Parkkinen                        1998 IFDrott               215
         170 190 205 215 225
           O   O   O   O XXX
12. Aada Viitanen                           2000 TuUL                  215
         170 190 205 215 225
           O   O   O   O XXX
14. Malva Nylund                            2000 VasaIS                215
         170 190 205 215 225
           O   O XXO  XO XXX
15. Inka Ylinen                             1998 TampU                 205
         170 190 205 215
           O   O   O XXX
16. Merette Koskenniemi                     2000 TampU                 205
         170 190 205 215
           O   O XXO XXX
     Emilia Metsämäki                        2001 ForssSa               DNS
     Jenna Ruokolainen                       1998 OrimJy                DNS
     Marielle Gustafsson                     2000 EsboIF                DNS 
       

 

 

SM-keihään talvimestaruuskilpailut, Mustasaari 2.3 2013

 

 

M22 Keihäs 
1. Sami Peltomäki 1991 AlajA               65,58  
  65,58  64,39  61,74  63,60      X  59,63  
2. Jere Salo  1992 LauttLu                 63,98     62,23  57,90      X  62,44      X  63,98  
3. Rasmus Maukonen  1992 JyväskKU          63,05 
  61,66  61,45  60,96  60,09  59,27  63,05   
4. Martin Grandell  1991 VasaIS            61,44    
  57,17  61,14  59,71  57,65  59,89  61,44   
5. Juho Lamminen    1992 LapTe             55,46 
 53,63      X      X      X  55,46  52,73   
6. Philip Talus  1992 VasaIS               54,90 
 54,03      X  54,24      X  54,90      X   
7. Janne Etelämäki  1992 KuortKu           54,43
 54,43  53,64      X      X  53,63  53,73      
John Käldman    1993 IKFalken               DNS

   

 

 

 

Palkintokeskuskisa, Turku 24.2.2013

 

T15 60 m
A-loppukilpailu                 
  1. Tua-Talvikki Anttila                    HKV                  8,22
  2. Essi Alanko                             SalVil               8,32
  3. Janina Keronen                          VammsVoi             8,37
  4. Mette Gerkman                           EspTa                8,42
  5. Jannika Niemelä                         EspTa                8,58
B-loppukilpailu
  1. Jenni Lope                              NoormNo              8,40
  2. Nicolina Nynäs                          IFRaseb              8,51
  3. Milja Rantanen                          NummKip              8,62
  4. Jenna Jääskeläinen                      TuUL                 8,67
  5. Fanni Kaasalainen                       LauttLu              8,69
Alkuerät
Erä 1               
  1. Tua-Talvikki Anttila                    HKV                  8,30
  2. Elina Määttänen                         SalVil               8,67
  3. Vilja Keränen                           TuUL                 8,77
  4. Aino Hakkila                            EspTa                8,97
  5. Sinna Saksi                             KoskKai              9,09
Erä 2                
  1. Essi Alanko                             SalVil               8,34
  2. Fanni Kaasalainen                       LauttLu              8,65
  3. Tuuli Pasanen                           NummKip              8,77
  4. Kaisa Hirvi                             NaantLöy             8,93
  5. Miia Simola                             KoskKai              9,42
Erä 3               
  1. Janina Keronen                          VammsVoi             8,37
  2. Nicolina Nynäs                          IFRaseb              8,53
  3. Elli Uusitalo                           NoormNo              8,84
  4. Laura Lahtinen                          TaivTa               9,01
  5. Ewa Koli                                TuUL                 9,60
Erä 4               
  1. Mette Gerkman                           EspTa                8,41
  2. Milja Rantanen                          NummKip              8,56
  3. Jenna Jääskeläinen                      TuUL                 8,57
  4. Liisa Sätilä                            EspTa                8,77
  5. Elli Laaksonen                          SalVil               8,99
Erä 5               
  1. Jannika Niemelä                         EspTa                8,46
  2. Tahiti Ojansivu                         TuUL                 8,98
  3. Ella Silfvenius                         TuUL                 9,20
Erä 6               
  1. Jenni Lope                              NoormNo              8,50
  2. Reetta Malmi                            SäkU                 8,68
  3. Nicole Björk                            TuUL                 8,95

T13 60 m
A-loppukilpailu                    

  1. Ida Ounaslehto                          EsboIF               8,41
  2. Sanni Kettunen                          SalVil               8,52
  3. Malin Eriksson                          TuUL                 8,54
  4. Janna Häihänen                          LauttLu              8,56
  5. Sofia Pohjaranta                        SomE                 8,79
B-loppukilpailu                   
  1. Meea Malminen                           TuUL                 8,71
  1. Enni Harittu                            TuUL                 8,71
  3. Milja Heikura                           RaisKu               8,78
  4. Evelina Ojaniittu                       RuskY                8,79
  5. Anna Grönroos                           SalVil               8,86
Alkuerät
Erä 1               
  1. Enni Harittu                            TuUL                 8,77
  2. Eeva Koivu                              TurTo                9,12
  3. Sanni Saru                              TuUL                 9,27
  4. Saara Sillanpää                         ForssSa              9,46
  5. Ann-Nina Heikkilä                       NoormNo             10,10
Erä 2               
  1. Sofia Pohjaranta                        SomE                 8,73
  2. Minja Dahlberg                          RuskY                8,86
  3. Emilia Joutsi                           TampPy               9,78
  4. Pinja Purola                            SomE                 9,98
Erä 3                
  1. Milja Heikura                           RaisKu               8,77
  2. Veera Matintalo                         LauttLu              9,07
  3. Janina Kautto                           SalVil               9,51
  4. Aino Keränen                            TuUL                 9,69
  5. Julia Huhtala                           YlänKi              10,33
Erä 4               
  1. Anna Grönroos                           SalVil               8,85
  2. Venla Määttänen                         SalVil               9,01
  3. Siri Savolainen                         NaantLöy             9,47
  4. Julia Auremaa                           NaantLöy             9,60
Erä 5               
  1. Ida Ounaslehto                          EsboIF               8,41
  2. Sanni Kettunen                          SalVil               8,57
  3. Evelina Ojaniittu                       RuskY                8,80
  4. Alisa Kaski                             LaitJy               9,00
  5. Emma Uosukainen                         LeppSi              10,07
Erä 6               
  1. Janna Häihänen                          LauttLu              8,67
  2. Meea Malminen                           TuUL                 8,80
  3. Venla Oksanen                           SomE                 9,03
  4. Miia Salmi                              KaarUra              9,24
  5. Inka Vanninen                           TampPy               9,80
Erä 7               
  1. Malin Eriksson                          TuUL                 8,66
  2. Elisa Toivola                           HyvsU                8,96
  3. Melina Pykälämaa                        NaantLöy             9,09
  4. Pinja Kauppinen                         SjundeåIF            9,10
  5. Venla Nieminen                          NaantLöy            10,32

T13 600 m
  1. Maija Lehti                             TuUL              1.53,01
  2. Saara Sillanpää                         ForssSa           1.54,88
  3. Ella Schrey                             TuUL              1.56,84
  4. Janina Kautto                           SalVil            1.57,35
  5. Evelina Ojaniittu                       RuskY             1.59,13
  6. Veera Matintalo                         LauttLu           1.59,82
  7. Minja Dahlberg                          RuskY             2.00,53
  8. Vannika Salo                            PaimU             2.01,33
  9. Aino Keränen                            TuUL              2.02,54
10. Emilia Joutsi                           TampPy            2.12,78
11. Emma Uosukainen                         LeppSi            2.15,55
12. Ann-Nina Heikkilä                       NoormNo           2.15,92

T13 Korkeus
  1. Ida Ounaslehto                          EsboIF                149
         134 137 140 143 145 149 152
           O  XO   O   O   0   O XXX
  2. Sanni Kettunen                          SalVil                149
         131 134 137 140 143 145 149 152
           O   -   O   O   O   O XXO XXX
  3. Melina Pykälämaa                        NaantLöy              143
         131 134 137 140 143 145
           O   O   O  XO   O XXX
  4. Veera Hiironen                          RuskY                 143
         126 131 134 137 140 143 145
           O   O  XO   O  XO   O XXX
  5. Enni Harittu                            TuUL                  137
         126 131 134 137 140
           O   O   O XXO XXX
  6. Veera Matintalo                         LauttLu               134
         111 116 121 126 131 134 137
           O  XO   O   O   O   O XXX
  7. Saara Sillanpää                         ForssSa               131
         116 121 126 131 134
           O   O   O  XO XXX
  8. Heidi Nevala                            KoskKai               126
         116 121 126 131
           O   O   O XXX
  9. Annika Jalo                             PaimU                 126
         116 121 126 131
           O   O  XO XXX
10. Emma Uosukainen                         LeppSi                121
         111 116 121 126
           O   O   O XXX
10. Janina Kautto                           SalVil                121
         111 116 121 126
           O   O   O XXX
12. Maija Lehti                             TuUL                  121
         121 126       
          XO XXX       
13. Siri Savolainen                         NaantLöy              121
         111 116 121 126
           O   O XXO XXX

T13 Kuula
  1. Elisa Toivola                           HyvsU               10,89
          10,44   9,84  10,35  10,53  10,89  10,58
  2. Rebekka Liski                           TuUL                 9,88
           9,10   9,88   9,70   9,25   0,00   8,36
  3. Heidi Nevala                            KoskKai              9,70
           8,42   9,07   9,39   9,50   9,70
  4. Maija Lehti                             TuUL                 9,52
           9,52   8,79   9,48   9,10   8,92   9,39
  5. Ann-Nina Heikkilä                       NoormNo              9,31
           8,42   8,82   8,26   7,78   9,31   8,81
  6. Veera Matintalo                         LauttLu              8,63
           8,31   8,43   8,17   7,78   7,99   8,63
  7. Venla Määttänen                         SalVil               8,57
           8,14   8,57   7,75   8,25   8,13   0,00
  8. Saana Koivunen                          VahdTui              8,11
           7,53   7,98   8,11   7,20   7,84   7,90
  9. Siiri Sutinen                           PernU                8,00
           8,00   7,85   7,73
10. Annika Jalo                             PaimU                7,94
           0,00   7,66   7,94      
11. Anna Grönroos                           SalVil               7,78
           0,00   7,78   7,41
 12. Janna Häihänen                          LauttLu              7,45
           7,45   0,00   0,00
 13. Julia Huhtala                           YlänKi               6,93
           6,90   6,75   6,93
14. Emma Uosukainen                         LeppSi               6,84
           6,74   6,84   6,67      
15. Meea Malminen                           TuUL                 6,64
           0,00   5,49   6,64
16. Miia Rantala                            LoimLei              6,19
           6,12   6,19   6,02
17. Venla Nieminen                          NaantLöy             5,97
           5,97   5,96   5,72

T9 40 m
  1. Carla Liukkonen                         IngåIF               6,95
  2. Jenni Häihänen                          LauttLu              7,06
  3. Milla Rantala                           LoimLei              7,12
  4. Emma Tuononen                           PaimU                7,29
  5. Cassandra Nynäs                         IFRaseb              7,34
Alkuerät
Erä 1               
  1. Carla